NMB eneer el-lanóen, incognito goldschuiedine TERREUR VAN DE ONTVOERDERS OM GELD VERLEGEN? Het totaal-klassement over de Zeeuwse amateurwedstrijden BLIK DOOR HET WERELD VENSTER ga met uw tijd mee - ga naardenmb! DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 uktobcr 1970 Nr. 20759 Zo.-.]* de laatste jaren gebruikeiyk is ook nu weer een totaal klassement opgemaakt over alle in Zeeland ge- ot ganiseerde amateur wielerwed strijden. Bü het opmaken van dit klassement is de Zierikzeese amateur Wim Evertse bijzonder fraai uit de bus gekomen daar hij zich de meest regelmatigste renner over de in to taal 13 georganiseerde wedstrijden heeft getoond. Deze prestatie van Wim Evertse dient zeker nog eens extra te worden onderstreept door het feit dat hij als meetassistent by de Kykswaterstaat normaal aan het arbeidsproces deelneemt dit in tegen stelling met de meeste van zyn col lega's die zich in de zomermaanden alleen bepalen tot het wielrennen. Trainen en wedstrijden rijden kan Evc-rtse dan ook alleen in zijn vrije tijd. Dat het mogelijk is ook onder deze omstandigheden tot goede pres taties te komen en zeker niet door de collega's als een meelopertje wordt aangezien, heeft deze Zierikzeese amateur nu nog eens duidelijk on derstreept. De meeste overwinningen (5) gingen naar de veel belovende Zeeuwse amateur Kees Priem uit Goes. Doordat hij opvallend veel zich bij de eerste tien wist te plaatsen eindigde Evertse desondanks in het totaal klassemen op de eerste plaats. Evenals kampioen van Nederland Kees Koeken en Wim de Waal uit •Axel passeerde hij als eerste de fi nish. Overwinningen behaalde hij in Hansweert, Boschkapelle en de 2e etappe van de Omloop van Zeeuws- Vlaanderen. De verdere ere plaatsen waren: 2e Schoondijke, 2e Zuiddorpe, 2e Hoofdplaat, 2e Cadzand, 2e to taalklassement Omloop van Zeeuws- Vlaanderen 3e Oostburg, öe Kam pioenschap van Zeeland, 6e St-Jan- steen, 6e Omloop van Schouwen- Duiveland, 7e Kloosterzande, 7e eer ste etappe Omloop van Zeeuws- Vlaanderen, 7e Wemeldinge, 9e Ka- pelle, 9e Middelburg. 9e Burgh- Haamstede 9e Sluis en 10e Ronde van Midden Zeeland. De volgende wedstrijden werden in Zeeland georganiseerd. April: 4. Om loop van de Braakman: Wim Bra- venboer; 11. Middelburg: Toine van Bunder. Mei: 2. Kapelle: Peter Re- mijn; 3. Kloosterzande: Wim Steenis; Spelen is voor iedereen anders. Daarom hebben wij zo'n grote sortering. In alle prijsklassen. En voor elk interieur. Nieuw, maar ook in occasions. Inruil is mogelijk, evenals huurkoop.Maak eens ken nis met onze service en ons vakmanschap' is er voor iedereen L-7 is er voor iedereen Lange Kerkstraat 41, Goes. De terroristen van Quebec hebben de Canadese premier Trudeau voor een verschrikkelijk dilemma ge plaatst. Ze wisten tevoren dat alleen om redenen van menselijkheid hij zich wel genoopt zou moeten zien om alles te doen om te voorkomen dat twee onschuldige mannen ter dood gebracht zouden worden: de Britse handelsattaché James Cross en de Quebecse minister van arbeid Pierre Laporte - beiden gekidnapt door cellen van het Front voor de bevrijding van Quebec. Aan de andere kant zou toegeven aan de eisen van de ontvoerders neerkomen op „verraad aan de wet van het land" zoals de minister van justitie vaststelde .En het is moei lijk om vast te stellen wat bij die keus het zwaarst zou moeten wegen. Want het gaat natuurlijk niet alleen om de „wet van het land": is eenmaal dui delijk gedemonstreerd dat door een simpele ontvoering terroristen alles gedaan kunnen krijgen wat ze maar wensen, dan zullen ze niet schromen er gebruik van te maken. Het is een - o.m. door Mao gepro pageerde - methode tot ondermijning van het staatsbestel. Er zijn mis schien omstandigheden denkbaar waar tegen een moreel verwerpelijk gezag dergelijke moreel verwerpe- ging vinden. Maar in het geval van lijke methoden enige rechtvaardi- de vliegtuigkapingen door de Pales- tijnen was daarvan geen sprake en ditmaal evenmin. Het gaat in dit geval ook zeer ze ker niet om een actie tegen een dic tatoriaal bewind of iets dergelijks. De inwoners van Quebec hebben bij de stembus alle gelegenheid zich uit te spreken, maar daarbij hebben ze ze ker niet in massa de voorkeur pep- ren aan politici die een onafhanke lijk Quebec voorstaan. Zeker, vijf vur. de zes miljoen inwoners van dit stuk Canada spreken Frans en ze le ven in een positie van minderheid die hun niet altijd bekoren kan. Democratisch Bij sommigen heeft dit geleid tot een onwezenlijk dromen van een nieuwe Franstalige staat Laurentia aan de boorden van de Sint Lauren ce. Maar de nuchterheid van de meeste inwoners is groot genoeg om te erkennen dat de geschiedenis niet zo eenvoudig terug is te draaien. Een andere zaak is of de federale over heid wel altijd genoeg heeft gedaan om het de Quebecse bevolking moge lijk te maken hun aparte culturele identiteit te beleven. Terecht kan men zich in de pro vincie afvragen of het nu helemaal toeval is dat de werkloosheid hier juist groter is dan in andere provin cies - hoewel de verklaring voor een deel ook wel is dat de Franstaligen bij de jacht op een andere baan min der de neiging hebben buiten hun eigen provincie te gaan dan de En gelstaligen. Maar dit zijn interne po litieke zaken die opgelost behoren te worden via de democratische kana len - en dat die er wel degelijk zijn ziet men aan het feit dat de federale premier Trudeau van Franse af komst is. Op deze normale manier is trou wens ook menige grief weer recht gezet. Menige Franstalige Canadees gaat het allemaal misschien niet vlot genoeg. Maar of de terroristen van het bevrijdingsfront hem daarmee liever zijn is nog zeer de vraag. Ze ker na de ontvoeringen van nu: Wanneer deze heren om aan de macht te komen al zulke methoden gebruiken, hoe zullen ze zich dan wel gedragen als ze inderdaad kans zouden zien het gezag uit te oefe nen? Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om maar een bedrag te noemen: ƒ5000,— kunt u aflossen in 24 x 238,09 Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB-kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! 7. Koewacht Ab Claeyssen; 10. Hei kant: Theo van Poecke; 12. Hulst: Ghislain de Clerq; 13. Arnemuiden: Jan Dickhoff; 18. Hansweet: Wim Evertse; 19. Axel: Harry van Leeu wen; 24. Kwadendamme: Henk Stan der; 30. Aardenburg: Ab Claeyssen; 31. Boschkapelle: Wim Evertse. Ju ni: 6. Ronde van Midden-Zeeland: Kees Priem; 7. s Heerenhoek: Kees Priem; 14. Kampioenschap van Zeeland: Kees Bal; 21. Schoondijke: Wim de Waal; 23. Zuiddorpe: Phil Edwars; 28. Hoofdplaat: Bertus Slings; 30. St. Jansteen: Theo van Poecke. Juli: 4. St. Maartensdijk: Rien Jongenele; 4. Breskens: Kees Koeken; 8. Renese: Kees Priem; 11. Ie etappe Omloop Zeeuws-Vlaande- ren: Romain Vercauter; 12. 2e etappe Omloop Zeeuws-Vlaanderen: Wim Evertse; 18. Wemeldinge: Kees Priem; 20. Philippine: Jules Brues- sing; 21. Clinge: Aad van den Hoek; 25. Oud-Vossemeer: Kees Koeken; 26. Graauw: Harry van Leeuwen; '27. Biervliet: Aad van den Hoek; 29. Bruinisse: Wim de Waal; 31. Burgh- Haamstede: Kees Priem. Augustus: 1. Souburg: Martien Hesemans; 8. Sluiskil Peter Remijn; 12. Vlissingen: Wim de Waal; 22. Sluis: Johan Wes- terweele. September: 5. Omloop van Schouwen-Duiveland: Sjef van der Burg; 6. Cadzand: Kees Bal; 8. Sas van Gent: Kees van Dongen; 15. Nieuw Namen: Kees Koeken; 27. Oostburg: Grant Thomas. Oktober: 6. Hulst André Peirsman. Uit deze opsoming blijkt dat van deze 43 wedstrijden de overwinning 21 maal naar een Zeeuwse renner ging. Van de jonge Zeeuwse ama teurs maakten Wim de Waal, Toine van Bunder en Peter Remijn dit sei zoen een voortreffelijk debuut. Het klassement over al de in Zeeland verreden wedstrijden, waarvoor van de le tot de 10e plaats aflopend 10 tot 1 punt wordt gegeven, ziet er als volgt uit: 1. Wim Evertse, 111 punten; 2. Kees Priem, 93; 3. Toine van Bunder, 84; 4. Wim de Waal en Theo van Poecke 78; 6. Kees Bal, 75; 7. Peter Remijn, 68; Henk Stander, 65; 9. Grant Tho mas, 61; 10. Kees Koeken, 52; 11. Ab Clauyssen en Peter Gödde, 51; 13. Henny Gijssel, 50; 14. Kees van Don gen, 47; 15. Bertus Slinge, 46; 16. Wim Steenis, 43; 17. Piet van Straa- len, 40; 18. Sjef van den Burg, 37; 19. Johan Westerweele, 32; 20. Harry van Leeuwen, 30; 21. Jules Bruessing 27; 22. Piet Maas, 26; 23. Kees Frij- ters, Peter Vonck en Gerrit de Wit, 25; 26. Antoon Konings en Peter Franken 24; 28. Charles de Smet en Aad van den Hoek, 23; 30. Ko Tol- hoek, 22; 31. Adri van Haaren, 20; 32. Ghislain de Clerq, Adri Coppens, Jan Zoons, Piet Legierse, Wim Lie- brechts, Peter van den Donk, Adri Duyker en Sjef van Dongen 19. 40. Gaby Minneboo en Bert Broere, 18; Cees van Bostelen, Wim Bravenboer, Riny Brouwers, Bennie Cardol, Jan de Vos en Harry Groesen, 15 pnt. Doorzoekingsactie in Zuidmohiks kamp ROTTERDAM, 15-10. Op last van de officier van justitie, hoofd van het arrondissementsparket in Rotter dam, is donderdagmorgen om negen uur een doorzoekingsactie begonnen van het Zuidmolukse woonoord „IJs- seloord" te Capelle aan den IJssel. Deze actie geschiedt in overleg met de officier van justitie, hoofd van het parket te 's-Gravenhage en met de procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag. Bij het justitiële onderzoek tegen de drieëndertig Zuidmolukkers die deelgenomen hebben aan de bezet ting van de residentie van de Indo nesische ambassadeur te Wassenaar, werd in de loop van de vorige week een reeks van aanwijzingen verkre gen, op grond waarvan het ernstige vermoeden rees, dat deze bezetting en het vasthouden van gijzelaars door enkele inwoners van het woon oord „IJsseloord" was voorbereid en uitgelokt. Roeiteam stak Het Kanaal over DEN HAAG, 15-10. Woensdagmid- dag om 12.20 uur is uit Calais een roeiteam (overnaadse acht met stuurman) van de Koninklijke Roei en Zeilvereniging „De Maas" uit Rotterdam vertrokken om te trach ten Het Kanaal over te steken. De acht werd tijdens de oversteek bege leid door H.M. onderzeeboot jager Gelderland, die onder meer de navi gatie verzorgde en de scheepvaart at tent maakte op het kleine bootje. Ondanks het heiige weer met een zicht van één tot twee mijl en een matige wind uit het noordwesten, wisten de mannen van de Rotter damse Roei- en Zeilvereniging om even over zes uur Dover te bereiken. Hoewel eerder vele pogingen wer den onder nemen, onder meer door rceiploegen uit Cambridge, Oxford en vorig jaar nog door een roeiploeg uit Amsterdam, is het de eerste maal dat een dergelijke vevtocht gelukte. Politie vindt vuurwapens UTRECHT, 15-10. Bij huiszoeking in de wening van de 40-jarige chauf feur P. heeft de politie een party vuurwapens gevonden. Cp diezelfde avond toen hij op het hoofdbureau kwam is hij aangehou den en ingesloten. De politie is er vrijwel van overtuigd met een han delaar le maken te hebben ook al verklaard P. zelf dat hij de wapens gebruikt cm te stropen. Aangetroffen zijn: een nieuwe vuurbuks kaliber 22 long rifle, een vuurbuks kaliber 22 shot rifle, een pistool kaliber 7.65 FN een cylinderrevolver in tas met vijf patronen kaliber 44, een zwaar lucht drukpistool geschikt voor afdrijging en een flobcrtpistool, 400 patronen kaliber 22, 50 patronen kaliber 7.65 en 15 patronen kaliber 9. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gashuiskerk: 9.30 en 7 uur ds. Van der Schee; 11 uur ds. Assendorp, (Doop- en gezinsdienst). Kerkwerve: 9.30 uur mevr. Boon- Tol, Rotterdam. Serooskerke: 11 uur mevr. Boon-Tol. Burgh: 10 uur da. Van Leeuwen, (gezinsdienst). Haam stede: 10 uur ds. Huizing, (Bed. H.D.); 10.15 uur jeugdkerk, (de heer Van Dienst); 7.00 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. De Wit; 7 uur praatdienst. Noordwelle: 9.30 uur ds. De Wit. Scharendijke: 10 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 9.30 uui ds. Feunekes. Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes, 9.45 uur zondags school. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Groenendijk, Rijswijk. Dreischor: 11 uur ds. Groenendijk. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Van den Heuvel, (gezinsdienst). Oosterland: 10 en 6 uur ds. Omme- ring. Sirjansland: 10 uur ds. Van Gorsel, Oude Tonge; 6.30 uur ds. Stelwagen, Delft. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Joh. Gerritsen, IJmuiden. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. Nierop, Middel burg. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Favier; 18.30 uur ds. v. d. Kooij. Haamstede: 10 uur ds. v. d. Kooij5 uur ds. Favier. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.30 uur leesdienst; 5 uur ds. A. van den Berg, Wol- phaartsdijk. Zonnemaire: geen opg ontvangen. Nieuwerkerk: 10 uur ds. A. K. Krabbe, 's Qravenhage; 5 uur W. v. d. Kerk, Putten. Oosterland: geen dienst. Bruinisse: 10 uur ds. Van der Kerk, em. pred. Vaassen; 2.30 uur ds. Krabbe, 's Gravenhage. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 8.30 en 7 uur ds. P. Schelling, Middelburg, (Bed. H.A.) Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur dienst des Woords; 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. P. Roos, Middelharnis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 uur (H.A.), 2.30 uur (H.D.), ds. Vergunst, Rotterdam. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Van Dijk, Opheusden. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur, de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur ds. J. Th. Mac kenzie, Apeldoorn. Leger des Heils Meelstraat 1 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossings samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Strandkerk, zondag 10 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: 10 uur dienst. Leger jeep verdwijnt DEN HAAG, 15-10. Vrijwel alle parate onderdelen van de Koninklij ke Landmacht zijn uitgerust met jeeps. Dat zijn er enkele duizenden. De huidige leger jeeps zijn evenwel aan vernieuwing toe, hetgeen bete kent dat tussen 1973 en 1980 het thans in gebruik zijnde materieel moet worden vervangen. Het aankooporgaan van de Konin klijke Landmacht (de kwartiermees- ter-generaal) is reeds aan een eerste marktverkenning begonnen, aldus verklaarde een vooilichtingsfunctio- naris van de landmacht. Bepaalde merken heeft men evenwel nog niet op het oog. Wel is reeds belangstel ling getoond voor sommige voertui gen, die DAF en Renault hebben ont wikkeld. NEW YORK. De F.B.I. heeft deze week in een motel in New York de 26-jarige negerin Angela Davis ge arresteerd. Haar naam kwam voor op de lijst van de 10 meest gezochte personen in de V.S. Angela Davis was betrokken bij de overval in het gerechtsgebouw van San Francisco, waarbij vier personen, onder wie de opperrechter, Harold Haleydie, wer den gedood. GENNEP. In Gennep is woensdag nacht de 51-jarige J. Willems uit Heijen op slag gedood toen hij bij het oversteken van de rijbaan ge grepen werd door een personenauto uit Gennep. UTRECHT. De tienjarige Johan nes Marsen uit Vinkeveen is woens dagmiddag bij een verkeersongeluk op de Baambrugse Zuwe in zijn woonplaats om het leven gekomen. Advertentie KOUWENBERG gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. FEUILLETON „Te lui om te werken? Wat heb je dan in het seizoen gedaan? Ik meen me te herinneren, dat je soms voor dag en dauw al op was, dat je altijd klaar stond voor onze huurders en voor Cillie en mij. Je mag je bed nog niet uit .anders zou ik zeggen: kijk eens door het raam, hoe keurig de tuin er bij ligt? En de huisjes?" Ze keek hem weer aan en begon te lachen. „Wanneer raak jij dat min derwaardigheidscomplex van je ein delijk eens kwijt?" „Maar ik kan hier toch niet blij ven? Ik zal wel vervolgd worden om dat geld". Ze kwam overeind. „We hebben al veel te lang gepraat. Maak jij je nu maar nergens zorgen over. Hou lek ker je gemak, dan knap je vanzelf wel op. Ik breng je straks je eten wel: heerlijke kippesoep. Ik zal- jou weer een een paar dagen verwen nen, meneertje, reken maar. En wat de rest betreft, daar praten we te zijner tijd nog wel eens over". Hij was verbaasd over haar rust. „Dat je niet woedend op me bent, Ankie". Ze was al halverwege bij de deur. Met haar handen in de zij draaide ze zich een halve slag om. „Waarom? Mij dunkt, je hebt nu een paar keer ongenadig op jë falie gehad. Voor dat geld ben je, wat mij betreft, al meer dan genoeg gestraft. En ik zal pro beren dat meneer Hoolwerf aan het verstand te brengen. Wat heb ik er aan, om me kwaad te maken? Daar schiet een mens zo weinig mee op. Ga jij een uurtje pitten. En nergens meer over piekeren. Het komt alle maal wel in orde". 22. De dokter was nog twee keer ge weest, had de patiënt van top tot teen onderzocht en constateerde ten slotte, dat de kneuzingen al aardig genezen waren. „Ga er straks maar een uurtje uit, he? Doe het nog een paar weken kalmpjes aan. Vroeg naar bed en 's middags wat rusten. Je komt er wel weer bovenop. Het beste". Hij drukte Vlaming de hand en knikte hem vriendelijk toe. Na zijn vertrek stevende Ankie zijn kamer binnen. „En?" „Ik mag er een uurtje uit", zei hij glimlachend. „Dat doen we dan heteen", zei ze op haar eigen voortvarende manier. Ze liep naar de kast en bekeek zijn kleren. „Dit pak?" „O ja, best". Ze pakte het, kwam ermee naar zijn bed en keek hem aan. „Kom op, dan help ik je". Hij kreeg een kleur. „Ik kan het alleen wel". Ze begon te lachen. „Ik kijk wel een andere kant uit". „Nee", protesteerde hij. „Smeer 'm". „En als je dan eens duizelig wordt?" Resoluut sloeg ze het dek terug. „Doe niet zo preuts. We zijn toch geen teenagers meer?" Met een kleur als vuur op zijn wangen kwam hij uit zijn bed en zijn protesten negerend, hielp ze hem aankleden. Ze strikte tenslotte zijn das en keek goedkeurend. „Zo. Zie je er weer uit als een heer. Beneden kun je je wel scheren. Geef me maar een arm, want ik laat je nog niet. in je eentje de trap afgaan, zie je?" „Ankie, je maakt me verlegen". „Ga weg.jij cn verlegen". Beneden zat Cillie in haar stoel bij het raam. Ankie kwam met Vlaming binnenwandelen en kondigde aan: „De patiënt mag een uurtje op. Kan door FRANK VAN FALCKENOORT hij hier lekker met ons koffie drin ken". Cillie keek hem glimlachend aan. „Hoe gaat het nu?" Hij ging bij haar zitten. „O, al ta melijk goed, hoor. Ik bezorg jullie maar een hoop ongemak". „Welnee. Het seizoen is toch voor bij en Ankie doet niets liever". Niets liever wat?" „Verplegen. Ze wilde vroeger ver pleegster worden, maar moeder wil de het niet hebben. Er is vast een heel goede zuster aan haar verloren gegaan". Vlaming knikte. „Daar kon u wel eens gelijk aan hebben, jufrouw Cil lie". Ze haalde ongeduldig haar schou ders op. „Laten we dat gejuffrouw en meer voortaan maar achterwege laten. Jan". Hij keek haar geschrokken aan. „Maar ik kan toch zo maar niet jij en Cillie zeggen?" „Waarom niet? Vind je mijn naam niet mooi? Eigenlijk heet ik Cornelia cn Ankie is gedoopt als Annemie. Geen van beiden vonden we onze namen mooi, dus hebben we er Cillie en Ankie van gemaakt". Ankie kwam binnen met de koffie en een grote cake. „Zo, mensen, nu gaan we eens lekker genieten. Een extra plak cake ter ere van onze her stellende manus-van-alles. Kersvers uit de oven. Nog niet eens koud". „Wie? De manus-van-alles?" in formeerde Cillie. Ankie schoot in een lach. „De cake natuurlijk". „Dat zal smaken", meende haar zuster. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7