weetu... de drukkerij is er altijd wel mee gemoeid LM Schoutven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee neemt het thuis op tegen Clinge Renesse komt binnen de lijnen tegen lijstaanvoerder WA VV D.F.S. gaat op bezoek bü Lewedorpse Boys Zonnemaire maakt een goede kans tegen Kwadendamme M.E.V.O. speelt morgen (zaterdag) middag tegen benjamin Waarde S.K.N.VV.K. neemt het op tegen hekkesiuiter Wemeldinge II. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas H gaat Zierikzee het thuis opnemen tegen Clinge. In de vijf gespeelde wedstrijden scoorde Clinge precies net zoveel doelpunten als Zierikzee (12) maar het kreeg, op Hansw. Boys en Steen na, de meeste doelpunten (eveneens 12) tegen. Afgaande op de tot nu toe behaalde resultaten moet Zierikzee deze wedstrijd in winst kunnen omzetten. Of het een gemak kelijke zege gaat worden zal veel af hangen van de produktiviteit welke door de rood-zwarte aanvalslinle aan de dag wordt gelegd. Koploper Bier vliet krijgt bezoek van Noormannen, waarbij u>ij de kansen van de lei ders toch iets hoger aanslaan. Hek kesiuiter Steen kan op gelijke hoog te met Corn. Boys komen maar dan zullen zij te Sas van Gent op beide puntjes beslag moeten leggen. Of dit gaat gebeuren valt evenwel nog te bezien. Koewacht moet tegen Sluis kil het terreinvoordeel kunnen uit- buitén, terwijl Hansweertse Boys haar positie wel wat kan verbeteren door het bezoekende Oostburg geen kans te geven. Zeelandia gaat het te Vlissingen opnemen tegen Walche ren, waarbij wij de kansen van de groen-witten iets hoger aanslaan dan die van de Scheldestad bewoners. In de reserve 3e klas D gaat Zierikzee II het te Middelburg opnemen tegen Zeelandia II met wel een kansje op een puntenverdeling. Vlissingen III moet bij FKVVU II beslag op de puntjes kunnen leggen. Zeeland Sport II krijgt het thuis tegen Mid delburg III niet gemakkelijk, terwijl RCS II het met goede winstkansen te Hulst gaat opnemen tegen HVV '24 II. In het treffen tussen Goes II en HVV '24 II zullen beide partijen wel na aan elkaar zijn gewaagd. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas komt Re- nesse in eigen omgeving binnen de lijnen tegen lijstaanvoerder RIA W. Met de Renessenaren is het ook dit seizoen weer een wonderlijke ge schiedenis. Uit de drie tot nu toe ge speelde uitwedstrijden legde het be slag op 5 winstpunten, terwijl het voor eigen publiek nog geen puntje wist te bemachtigen. Mogelijk laten zij zondagmiddag zien dat het ook voor eigen publiek wel in staat is om een goede prestatie te leveren. Met DFS is het juist het tegenovergestel de, daar de vijf winspunten thuis werden geboekt. Zondagmiddag gaan de oranjehemden op bezoek bij 't laag geplaatste Lewedorpse Boys waar wel een kansje op de winst aanwezig is. Philippine moet thuis het heft in handen kunnen houden tegen rode lantarandrager Schoondijke. Hul- sterloo krijgt het thuis niet gemak kelijk tegen Domburg, terwijl Luctor in eigen omgeving de handen vol krijgt aan Aardenburg. IJzendijke en Hoofdplaat zullen elkaar waar schijnlijk wel niet veel toegeven. In de 2e klas B heeft Zonnemaire te gen Kwadendamme een goede kans om de inzet thuis te kunnen houden. De topper in deze klasse is het tref fen tussen Patrijzen en Cortgene, beide nog zonder verliespunten, waarbij wij de kansen van Patrijzen iets hoger aanslaan. Robur moet te Goes winst kunnen boeken tegen Domburg II, terwijl Volharding de beste papieren in handen heeft tegen Middelburg IV. In de 3e klas D gaat SVOWK te Ouwerkerk proberen in de ontmoeting tegen Zierikzee III de eerste winst te boeken. DFS II zal bij 's Heer Arendskerke III op haar tellen moeten passen, terwijl Drei- schor II bij het bezoek aan Kwaden damme II zeker niet bij voorbaat kansloos is. Heel wat moeilijker krij gen de reserves van Zonnemiare het bij het bezoek aan koploper Patrij zen II. II wel met de puntjes zien vertrek ken, terwijl Serooskerke 11 de beste papieren in handen heeft in de ont moeting tegen Brouwershaven III. JUNIOREN. In groep A l speelt Zierikzee A I morgenmiddag thuis tegen Steen A I. Als de thuisclub haar tegenstanders niet te veel on- derschat moeten zij in staat worden geacht beslag op de winst te leggen. Wissenkerk A I is favoriet in het treffen met Goes A l. Middelburg A I zou bij Arnemuiden A 1 wel eens op zware tegenstand kunnen stuiten. HVV '24 A I kan in de running blij ven door thuis van Zeeland Sport A I te winnen, terwijl Axel A I en Ter- neuzen A I elkaar wel niet veel zul len ontlopen. Vogelwaarde A I is zeer zeker niet bij voorbaat geheel kansloos in de thuiswedstrijd tegen Vlissingen A I. Weinig krachtsver schil verwachten wij bij de ontmoe ting tussen de laag op de ranglijst geplaatste elftallen van Oostburg A I en Terneuzense Boys A I. In groep A VI mag te Oosterland een span nende strijd worden verwacht tussen Duivelend A I en DFS A I. De jon gens uit de Westhoek die zich in eigen huis met 4-2 door de Ooster- landers zagen geklopt zullen zeker alles in het werk stellen om deze maal revanche te nemen. Koploper Bruse Boys A I heeft te Zierikzee de beste papieren in handen tegen ME- VO A I, terwijl WIK A I beslag op de puntjes kan leggen bij Zierikzee A II. In de duinstreek zou bij de ontmoeting Renesse A I-ZSC A I het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. In groep B X zijn wij benieuwd of Bruse Boys B I in de thuiswedstrijd tegen WIK B I weer voor een verrassing gaat zorgen, DFS B I heeft goede kansen op de inzet bij Dreischor B I, terwijl Renesse B I een goede kans maakt om tegen Duiveland B I baas in eigen kuis.te blijven. Brouwershaven B I is thius tegen lijstaanvoerder SKNWK zeker niet bij voorbaat geheel kansloos. In de derby tussen Zierikzee B I en MEVO B I verwachten wij bijzon der weinig krachtsverschil. Ver van een gelijk spel zal de uitslag dan ook niet liggen. In groep B XI moet Zie rikzee II in staat worden geacht om tegen Zierikzee B III twee puntjes rijker te worden. VOETBAL Schore I-Bruse Boys II 2-2 Schore ging van start met een groot aantal aanvallen van de Boys leverden aanvankelijk niets op. Schore wist de voorsprong via een strafschop te vergroten tot 2-0 en het zag er voor de Boys niet al te best uit. Na de thee echter draaiden, de kansen, vooral toen M. Duinhou wer de achterstand wist te verklei nen tot 2-1, K. Willemse zorgde hierna, een kwartier voor tijd, voor de gelijkmaker. In deze stand kwam ondanks enige fraaie aanvallen van de Boys geen verandering meer. Wyziging aanvangsuur Zierikzee B I-MEVO B I De belangrijke juniorenwedstrijd a.s. zaterdag, Zierikzee BI- Mevo B I vangt aan om 13.00 uur inplaats van om 14.30 uur. Zaterdagmiddag is het sportpark volledig bezet, naast interesante voetbalwedsrijden, kan men genieten van enerverend korf bal en hockey. Hierdoor vangi cie ju- niorenwedstrijd Zievikzèe B 3 - Zie rikzee 2 aan om 10.15 uui tegelijk met de pupillenwedstrijd Zierikzee C I - S.K.N.W.K. C I. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas speelt MEVO morgenmiddag op het sportpark Bannink tegen ben jamin Waarde dat het tegen de ver wachting in tot heden vrij behoor lijk doet. Een gemakkelijke taak staat MEVO dan ook niet te wach ten, al geven wij hen toch wel een goede kans om de puntjes thuis te houden. Zaamslag gaat het met goe de winstkansen opnemen bij Beve landers. Veere heeft in de uitwed strijd tegen Middelburg V de beste troeven in handen, terwijl wij We meldinge in staat achten om voor eigen publiek de baas te blijven over Heinkenszand. Het treffen tussen 's Heer Arendskerke en Wolfaarts- dijk, beide hoog geplaatst op de ranglijst, zou wel eens in een pun tenverdeling kunnen eindigen. In de 2e klas A wordt het voor SKNWK tijd dat er wat aan het verbeteren van haar positie wordt gedaan. Mor genmiddag hebben zij hiertoe de kans als zij het te Nieuwerkerk gaan opnemen tegen hekkesiuiter Wemel dinge II. Duiveland zal, als het een rol van betekenis wil blijven spelen, by Borssele aan de winnende hand moeten blijven, een taak ivelke ze ker niet licht zal zijn. Ook WIK staat voor geen gemakkelijke taak bij Rillandia II ivaar op krachtige tegenstand mag worden gerekend. Brouwershaven, zwaar in de ver drukking. zal al dik tevreden zijn als het bij Colijnsplaatse Boys op een puntenverdeling aan kan sturen. Kruiningen komt met goede winst kansen binnen de lijnen in het tref fen met Yerseke II. In de 3e klas A krijgt FS III concurrent Schore op bezoek. Het terreinvoordeel zou in dit belangrijke treffen wel eens de doorslag kunnen geven. Kloetinge III zal tegen SSV II wel niet veel moei te hebben om de puntjes thuis te houden, terwijl Wolfaartsdijk II en 's Heer Arendskerke II na aan el kaar gewaagd zullen zijn. In de 4e klas A moet Brouwershaven II baas in eigen huis kunn enblijven tegen DFS IV. Duiveland II moet in de thuiswedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys II in staat worden geacht haar positie wat te gaan verbeteren. WIK lil zal het bezoekende Bevelanders Zierikzee I-Middelburg I 4Ï4-4Ï4 (voorlopig) Zierikzee II-Vlissingen III 2V»-51/i In de eerste klas van de Zeeuwse schaakcompetitie heeft Zierikzee I deze week een fraai resultaat ge boekt. De voorlopige uitslag van de wedstrijd Zierikzee I tegen Middel burg I luidt nl. Wz-Wz, terwijl de afgebroken partij aan bord 6 naar alle waarschijnlijkheid voor de Zie- rikzee-speler gewonnen verklaard zal worden, zodat de einduitslag 5 Va- 4Vz voor Zierikzee zal worden. Geen succes was weggelegd voor Zierikzee II, dat met 5Vz-2V2 van Vlissingen III verloor. De gedetailleerde uitslagen luiden: J. J. v. d. Ende-S. Sanders Vz-Vz\ C. J. M. Nolet-J. de Baare 1-0; R. v. d. Veken-C. de Wolf 0-1; A. J. ScheeJe- W. Flissebaalje 1-0; J. M. Bevelander -A. Nederlof 1-0; O. E. Vleeshouwer- P. Rotte afgebr. A. de Spirt-A. de Hollander A. J. Hendrikse-J. C. Visser Va-Vz; P. C. Tak-W. Ize- boud 0-1; J. M. v. d. Westen-B. Hen- derikse 0-1. R. P. Hogerheijde-P. Benski V2-V2; P. F. Trompert-C. ZwijnenburgVz-1^ W. Vis-C. J. Schot 0-1; A. J. L. Blom -J. Meerman 0-1; H. Uil-J. A. J. v. d. Made 0-1; J .Overbeeke-H. Meijer Yz-lfz; J. Steketee-C. O verweel 0-1; D. Schiettekatte- n.o.g. 1-0. VELDHANDBAL Hanclbalploegen Delta-S. naar Vlissingen cn Goes Zondag 18 oktober a.s. gaan de teams van de Zierikzeese handbal vereniging Delta-Sport naar Vlissin gen en Goes. De dames treden aan tegen Mara thon II uit Vlissingen. Marathon is de naaste belager van de Zierikzeese dames. Indien ook deze wedstrijd door Delta-Sport wordt gewonnen, hetgeen tot de mogelijkheden be hoort, staan de dames zes punten voor op de concurrenten. Het kampi oenschap in de 2e klasse B kan de Zierikzeese dames dan bijna niet meer ontgaan. De heren teams zullen het echter bijzonder moeilijk krijgen. Het eerste heren team komt uit te gen Walcheren II uit Vlissingen. Thuis in Zierikzee is van Walcheren II verloren. Het spel van de Zierik- zeeënaren gaat echter duidelijk voor uit, zodat het mogelijk moet zijn de volle winst mee naar Zierikzee te nemen. Het tweede heren team van Delta- Sport zal in Goes Volharding II ont moeten. Zowel Delta-Sport II als Volharding II zijn nog zonder winst punten. Bij deze wedstrijd gaat het om de bezetting van de laatste plaats. Het kan een spannende wedstrijd worden,. De wedstrijden beginnen om: Dames 12.00 uur: Marathon II-Delta- Sport. Heren 12.00 uur: Walcheren II- Delta Sport I. Heren 11.00 uur: Volharding I-Delta Sport II. BADMINTON I Badmintonclub Zierikzee De Badmintonclub Zierikzee neemt dit winterseizoen weer deel aan de kompetitie, georganiseerd door de afdeling Zeeland van de Nederlandse Badmintonbond. Dit jaar neemt de club met één team daaraan deel. Wegens speelstersgebrek was het n.l. niet mogelijk om ook met een twee de team aan deze kompetitie deel te nemen. Het eerste team is ingedeeld in de le klasse en speelt dus in de hoogste afdeling. De ploeg komt daarin uit met de volgende tegenstanders: Avant II uit Middelburg; Fifteenth Point I uit Middelburg; Jong Ambon I uit Vlissingen; Marathon I en II uit Vlissingen. Er wordt een hele kompetitie ge speeld, dus 5 thuis- en 5 uitwedstrij den. De ploeg ziet er als volgt uit: Dames: A. Berrevoets en O. Simmers Heren: G. Lupgens en G. den Reger. Inmiddels zijn er twee wedstrijden achter de rug. Op 3 oktober j.l. ver loor het team zijn eerste thuiswed strijd tegen Marathon I met 6-2. In deze wedstrijd debuteerde de uit de junioren voortgekomen G. den Reger én is mejuffrouw O. Simmers na .haar beenbreuk vorig seizoen weer teruggekeerd in de ploeg. Beiden speelden niet onverdienstelijk en zullen beslist een aanwinst zijn voor het team. De tweede wedstrijd - uit tegen Marathon II - leVerde een keurige 6-2 overwinning.op; zodat dë eerste winstpunten een feit werden. Alle thuiswedstrijden vinden op zaterdag middag plaats in de gem. gymzaal, Raamstraat. „BRIEFKAARTEN" IN ZEE CHERBOURG, 16-10. De Fran- j se marine heef t woensdag hon- derden „briefkaarten" in zee gegooid om na te gaan hoe en i tot ivaar een olievlek zich ver- spreidt. Op de kaarten die ,1 kunnen drijven, staat een co- 1 denummer dat de plek aan- i geeft waar ze in zee zijn ge- ,1 gooid. Men hoopt dat kustbe- ,1 woners die de kaarten vinden, 1 l ze gedateerd terugzenden aan (i de Franse marine - haar adres 1 staat ook op de kaart - om ,1 (l dan vast le stellen welk tra- ,i j ject de olie heeft afgelegd en hoe lang hierover is gedaan. t,i VISSERIJBERICHTEN Mosselzaadbanken weer voor een week „vrij" De mosselzaadbanken, in de Zeeuwse stromen, zullen over veer tien dagen nogmaals voor °en week worden vrij gegeven, voor het vis sen van mosselzaad. Nu-het overge bleven zaad, weer enkele weken, tijd heeft gekregen weer op verhaal te komen, zal het van 26 oktober tot 30 oktober wel lonend zijn om deze banken te gaan vissen. Vooral omdat er een aantal kwekers is. dat tcch geen leverbare mosselen hcefr. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Weesp J. C. Kool schijn te Zevenhuizen. Bedankt:.voor Vrouwenparochie J. L. Ravesloot te Veen (N.-B.); voor Zetten-Andelsl en voor Kampen J. den Hoed te Meerkerk. Gereformeerde Kerken Beroepen: te Maassluis W. de Vries te Bedum. Eedankt: voor Oldekerk W. v. d. Kolk te Coevorden; voor Zwager- veen R. der Nederlanden te Midden- meer. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Benepen: te Brouwershaven M. Heemskerk te Meppel. Bedankt voor Ede-Wagerjmgcn J. F. Heij te Amersfoort-centi urn. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Deventer J. Dol te Drachten. Gereformeerde Gemeenten Bedankt: voor Zoetermecr J. C, Weststrate te Meliskerke; voor Apel doorn W. Suyker te Lisse. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hasselt: R. J. van de Hoef, Papendrecht. Aangenomen naar Gulpen-Vaals c.a.: dr. P. L. Schoonheim, Leiden. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Hoogeveen: Joh. Prins, Rijswijk (Z.H.). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. Prinses Beatrix heeft donderdagmorgen rond half drie de officiële opening verricht van het verzorgingstehuis „Het Hoornse Heem" en het verpleegte huis „Neefvvolde" in Groningen, het vijftigste object vhn de „Nederland se Centrale voor Huisvesting van be jaarden". Beide tehuizen zijn van de „Stichting Bejaardentehuizen Prof. Dr. G. Heymans" te Gronin gen. DEN HAAG. In afwijking van het voornemen, is besloten de vergade ring van de Sociaal-Economische Raad op vrijdag (vandaag) over het loon- en prijsbeleid in het openbaar te houden (de vergadering begint om 9.30 uur. Red. A.N.P.). DEN HAAG. De man, die woens dagmiddag bij een brand in de Haag se binnenstad om het leven kwam, is de 73-jarige W. J.»L. van Riet uit Den Haag. ARNHEM. De Arnhemse politie heeft in Arnhems rosse buurt „Het Spijkerkwartier" de 21-jarige bank werker A. H. van H. uit Paramaribo aangehouden. De bankwerker was met vier andere knapen in de leef tijd van 20 tot 25 jaar op 14 septem ber jl. in Haarlem betrokken geweest bij een ernstige verkrachting van twee Amerikaanse meisjes. AMSTERDAM. De Pacifistisch So cialistische Partij die zich reeds na drukkelijk had gedistancieerd van ..de gedachte als zou de PSP het tot zijn taak rekenen sabotage in het le ger te stimulearen", heeft thans het initiatief genomen tot een waarschu wingscampagne onder diensgplichti- gen en jongeren tegen provocatie tot sabotage. DEN HAAG. Het Tweede Kamer lid dr. ir. A. P. Oele (P.v.d.A.) heeft, als lid van het Europese Parlement, de Europese Commissie gevraagd een initiatief te nemen voor een richt lijn om het loodgehalte in benzine te beperken en aldus de luchtverontrei niging te verminderen. SOEST. Hoewel is tegemoetgeko men aan de wensen van de konink lijke familie zal toch een verzor gingsflat tegenover paleis Soestdijk worden gebouwd. De grond daarvoor zal binnenkort aan de Nederlandse Maatschappij tot Stichting van Wo- ningbouwobjecten te Hilversum, die ook het ontwerp heeft gemaakt, wor den verkocht. BERKHOUT. In de gemeente Berk hout op de E-10 is de 35-jarige vis handelaar A. Daman uit Purmerend verongelukt bij een inhaalmanoeuvre ZAANDAM. Het Zaanse Ontwik kelingschap, het samenwerkingsor gaan van zeven Zaangemeenten, heeft het voorontwerp van een struc tuurplan voor de Zaanstreek gepu bliceerd. ROTTERDAM. Hoogovens heeft in een circulaire aan het personeel me degedeeld dat het reëel is om ern stig rekening te houden met de grote kans op uitstel van de vestiging van een hoogoven- en staalbedrijf op de Maasvlakte. DEN HAAG. Drie vliegtuigmakers van de marine van het marine vlieg kamp Valkenburg, zijn door de zee- krijgsraad voor hun aandeel in de diefstal van vijf Browning-pistolen, bestemd voor de Haagse onderwe reld, veroordeeld tot gevangenis straffen. Bekneld lussen vracht auto en vallende lading ZEVENBEDCEN, 15-10. De 21-ja- rige C. van Leest uit Moerdijk is woensdag in een ziekenhuis in Breda in Moerdijk bekneld was geraakt overleden nadat hij eerder op die dag tussen een vrachtwagen en een dak spant, die van die vrachtwagen was afgekanteld. Het ongelük gebeurde doordat het voertuig tijdens het la den van dakspanten even vooruit moest rijden om een andere auto in het smalle straatje voorbij te laten .Bij het terugrijden kantelde de la ding en raakte de heer Van Leest tus sen de auto en een dakspant bekneld. Zijn borstkas werd ingedrukt. Niet alleen voor Uw privé of zakelijk drukwerk. Ook voor verenigingen die veel eenmalig drukwerk hebben, zoals convocaties, circulaires en eenvoudig uitgevoerde jaarverslagen. Deze en veie andere soorten drukwerk kunnen wij snel en voordelig leveren. U behoeft drukwerk nooit als een probleem te zien. De oplossing is niet verder dan uw telefoon. Draai 01110-2255 van drukkerij LAKENMAN OCHTMAN Jannewekken 11 - Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5