Zeeland betreurt schorsing investeringspremieregeling ONZE PUZZELRUBRIEK Ook Zierikzee valt onder dit besluit MIDDELBURG, 15-10. De schor- sing van de investeringspremierege ling per 1 januari 1971 voor de pro vincie Zeeland betekent volgens Gedeputeerde Staten van Zeeland een doorkruising van het nationale zeehavenbeleid en van het planolo gisch beleid volgens de tweede nota ruimtelijke ordening. Volgens de toelichting op de be groting van economische zaken is de situatie in het stimuleringsgebied Zeeland zo verbeterd door de vesti ging van grote industrieën in het Sloe, dat de aan de gang zijnde po sitieve ontwikkeling zich ook zal voortzetten zonder de financiële fa ciliteiten volgens de investeringspre mieregeling. G.S. van Zeeland zijn verwonderd dat deze beslissing is genomen op grond van de kleine vestigingsover schotten van de laatste jaren. „De taakstelling voor onze provincie kan slechts gerealiseerd worden door een aanzienlijk jaarlijks vestigingsover schot" zo zeggen G.S. van Zeeland in antwoord op vragdh van het staten lid P. A. Roels. Verder betreuren G.S. het, dat de schorsing van de regeling ook be trekking heeft op de secundaire (Advertentie) Een platenbon is altijd raak f 5,- 7,50 10,-15,- 20,- 25,- kernen Goes, Zierikzee en Sint Maartensdijk. Volgens G.S. van Zee land zal het zonder financiële facili teiten onmogelijk zijn zeehavenindu strieën aan te trekken. Bovendien is het noodzakelijk, dat niet-zeehaven- industrieën worden aangetrokken, zodat een gevarieerd industrieel pak ket in Zeeland tot stand gebracht kan worden. Z.V.U. ZIERIKZEE Dr. W. P. J. Lignac: „Natuurreservaten in de U.S.A. Er bestaat een boek: „Het andere Amerika"; het had de titel kunnen zijn van de donderdagavond voor een volle Concertzaal-foyer gehou den lezing over „Natuurreservaten in de U.S.A." door dr W. P. J. Lig- nac, die onder auspiciën van de Z.V.U. naar Zierikzee kwam. Dr. Lignac heeft tijdens enkele lezing- cycla in Amerika kans gezien, de verschillende „parken" (natuurreser vaten) te bezoeken. De bekendste uit springer is de Grand Canyon, maar dr. Lignac heeft ontdekt, dat het lang niet de mooiste is van Ameri- ka's natuurgebieden, die verspreid liggen over het gehele continent tot in Alaska toe, zij het dat het karak ter onderling sterk verschilt. De re servaten krijgen de grootst mogelijke bescherming en alleen op het punt van toegankelijkheid is er één con cessie gedaan; er lopen bescheiden autowegen doorheen. De Rocky Mountains, de woestijn van Utah, de Sierra Nevada, de staten Oregon en Washington kennen de verschillende „parken", waar het niet geringe pro bleem van de cultuurerosie zich voordoet, die hele landstreken heeft aangetast en nog altijd belaagt. In verschillende reservaten wonen nog Indianenstammen, maar hoe kleur rijk hun milieu ook is, het zijn de allererbaiTnlijkste gebieden ter we reld. Een zeldzame verschijning is het (ten onrechte zo genoemde) „Ste nen woud', ontstaan 'door een daling Deze week een groot aantal inzen dingen maar niet alle oplossingen waren foutloos. Wilt u eraan denken de puzzel tijdig in te sturen, het liefst voor donderdagmorgen. Door loting zijn de volgende win naars uit de bus gekomen. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. C. M. Berrevoets-Versteeg Korte Groendaal 11 ZIERIKZEE De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. T. Klinge-Brandt Mathenesserdük 263a ROTTERDAM-7 De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. hutspot; 6. canasta; 12. taan; 13. laag; 14. L.P.; 16. kans; 18. spar; 19. L.S.; 20. lel; 22. rendier; De nieui De nieuwe puzzel 'luidt als volgt: Horizontaal: 1. puntig werktuig; 6. republiek in Zuid-Azië; 10. vleugel- vormig klavier; 13. aardrijkskundige aanduiding (afk.); 15. snoer v.e. hen gel; 16. niet raak; 17. geheel de uwe (afk. Latijn); 18. energie; 20. lijst der aanhangige rechtszaken; 22. met an dere woorden (afk.); 23. standaard voor het doek bij het schilderen; 24. stuwende kracht (figuurlijk); 26. ploegsnede; 27. bijbelse persoons naam; 28. dik en plomp; 29. Engelse titel; 31. alvorens; 32. de oudere (afk. Latijn); 33. lang, dun en smal stuk hout; 34. vaartuig; 36. niet parkeren (afk.); 37. salaris; 40. langzaam en rustig voortgaande (muziekterm); 42. hoornachtige verdikking van de opperhuid; 43. cultuur, het kweken; 45. telwoord; 46. doordringende kreet; 47. onderscheidingsteken; 50. ondeugende jongen; 52. padvinder van 8-11 jaar; 55. roofvogel; 57. deel van Azië tussen de Oeral en Grote Oceaan; 59. persoonlijk voornaam woord; 60. met ingang van (afk.); 61. niet scherp; 62. meterton (afk.); 63. telwoord; 65. Europese rivier; 67. doordringend van toon; 68. stoot, steek; 69. langwerpig stuk chocolade 70. edel in zedelijk opzicht; 72. voed zaam merg van sommige palmsoor ten; 73. korte tijdsduur; 75. water doorlatende; 77. troefkaart bij som mige kaartspelen; 78. de jongere (afk. Latijn); 79. slaghout bij het cricket spel; 81. hoogste punt; 83. chemisch symbool; 84. vuurwapen met lange 24. mei; 25. Aden; 27. toren; 28. Goes 29. nader; 31. rog; 32. klont; 33. daarop; 35. waarde; 36. el; 37. om liggend; 40. en; 42. aan; 43. eed; 45. front; 46. rebus; 48. tel; 50. wal; 52. as; 54. wielewaal; 57. e.a.; 58. nadeel; 60. lauwer; 62. tronk; 63. bah; 65. riant; 66. Eros; 67. renet; 69. kade; 70. laf; 71. verdrag; 73. rel; 74. os; 75. tong; 76. tres; 78. R.I.; 79. koet; 80. reus; 82. poorter; 83. balling. Verticaal: 1. hollander; 2. t.t.; 3. sak; 4. paar; 5. onnet; 7. Alpen; 8. naar; 9. aar; 10. s.g.; 11. assistent; 15. pedaal; 17. snor; 18. Sieg; 19. Leende; 21. Leda; 23. droog; 24. moor 26. nero; 28. glad; 30. romantiek; 32. kandelaar; 34. plateel; 35. weeraal; 38. in; 39. ge; 41. arm; 44. lui; 47. kanteloep; 49. 11.; 50. ww.; 51. mar teling; 53. sarras; 54. wens; 55. eland; 56. Luik; 57. eender; 59. doof; 61. waar; 63. berg; 64. hert; 67. rente; 68. tarra; 71. voet; 72. geel; 75. tor; 77. sul; 79. K.O.; 81. si. puzzel loop; 86. bepaalde slag bij het ten nissen; 87. kermistent. Verticaal: 1 .aflegging van kloos tergeloften (R.-K.); 2. persoonlijk voornaamwoord; 3. gebogen priem; 4. graansoort; 5. Europeaan; 6. vogel; 7. hoofdplaats van Ameland; 8. 0.1 liter (afk.); 9. stad in België; 11. deel van de dag (afk.); 12. 0.001 meter (afk.); 14. vlinderbloemige plant; 17. stad in Italië; 19. tot en met (afk.); 20. zeevis; 21. niet bevestigd; 22. af gemat; 24. meerstemmig koorgezang; 25. vrolijk en bekoorlijk; 28. jong v.e. schaap; 30. strafwerktuig in vroegere jaren; 33. loterijbriefje; 35. huisdier; 38. jenever zonder bitter; 39. kleur ling; 40. niets uitgezonderd; 41. ri vier in West-Afrika; 44. zinnebeeld van kracht en trots; 47. sober, karig; 48. lid van de voormalige Raad van Indië; 49. Ned. luchtvaartmij. (afk.); 50. bergkloof; 57. insekt; 52. samen stel van geldende rechtsvoorschrif ten; 53. stad in Frankrijk; 54. licht ontvlambare vloeistof; 56. voorko men, uiterlijk; 58. rond en dik (bv. van de wangen); 64. verbeten, vinnig 66. klein besteend rijshoofd l?ij zee weringen; 67. raam- of traliewerk tot sluiting v.e. toegang; 68. duinvallei; 71. grijsachtig geel; 74. uiting van vrolijkheid; 76. vogel; 79. zangstem; 80. technische hogeschool (afk.); 81. te weten (afk.); 82. door, met (Latijn) 84. uitdrukking van bevestiging; 85. chemisch symbool. in het Trias, gevolgd door een latere stijging, die de toenmalige bomen tot agaatformaties heeft uitgekristalli seerd. In sommige reservaten nemen de formaties grillige en rijk geschakeer de vormen aan, met als dominante kleuren roze en zalm. In afhanke lijkheid van de belichting, ontstaan vaak sprookjesachtige taferelen. Dr. Lignac had in het kader van zijn le zing veel pijlen op de bdog. De revue passeerden aanvullend: de Cam- briumlagen in de Grand Canyon, de vulkanen in Oregon en Washington, modderstromen in Colorado, de zee leeuwen aan het strand van Oregon, de mistige falaisekust bij San Diego, de reuze-bomen in de Sierra Nevada, een tropisch regenwoud, een „glet- scherpark" in Nevada en bisons in Montana. Tot slot leidde de reis naar Alaska waar een vliegtocht werd ge maakt boven een gletschergebied, met een baai als aanvliegroete, die - door ijsafsmelting - eerst in 1900 is ontstaan. Dr. Lignac sprak bij een groot aantal doorgaans zeer natuurgetrouwe kleurendia's en doorspekte zijn be toog met talrijke bijzonderheden, die wel in het geheugen zullen blijven haken. Hij werd ingeleid door de voorzitter van de werkgroep Zierik zee, de heer F. G. Scherjon, die bij het begin van de vergadering de overleden dr. J. J. Westendorp Boer- ma herdacht. In de zaal was een uitgebreide ten toonstelling ingericht van foto's, In diaanse gebruiksvoorwerpen, half edelstenen en boeken, die op het on derwerp betrekking hebben. De spre ker kreeg als blijk van waardering het boek: „Leer me ze kennen die Zeeuwen" aangeboden. Vervoer stamboek vee door de lucht SCHIPHOL, 15-10. Donderdag heeft Martinair Holland een begin gemaakt met een serie van 10 vluch ten met stamboekvee naar Entebe in Uganda. In opdracht van de Neder landse regering voorden in het kader van de ontwikkelingshulp aan Ugan da in totaal 600 vaarzen en 20 stie ren vervoerd. Engeland en de sigaret LONDEN, 15-10. Het roken van sigaretten in Engeland kost jaarlijks aan bijna 100.000 mensen het leven. Dit staat in een medisch rapport van het Engelse ministerie van volksge zondheid, dat donderdag is gepubli ceerd. Het hoofd van de afdeling medi sche zaken van het ministerie, sir George Godber, verklaarde dat niet- roken niet alleen een weldaad zou zijn voor de gezondheid, maar ook voor de economie. De onkosten voor de volksgezondheid zouden namelijk dalen en dit alles zou een besparing van vele honderden miljoenen gul dens betekenen, aldus sir George. Advertentie Meteen plaat vindt iedereen z'n draai Fan de boekenplank Ds. J. Pannekock naar Canada Bij de boekhandel-uitgever G. J. van Horssen te Barneveld, verscheen het boekje „Ds. J. Pannekoek naar Canada", uitgegeven naar aanleiding van het vertrek van deze voorganger der Ger. Gemeente 'te Terneuzen naar Chilliwack (Canada). Het zeer ver zorgde boekje bevat de afscheids- predikaties van de predikant te Gou da en Terneuzen en behandelt de be vestiging te Chilliwack door ds. A. Breeman van Paterson (U.S.A.), de intrede te Chilliwack en de daar ge houden toespraken. Het boekje be vat zowel een „ten geleide" als een slotwoord van ds. Pannekoek, die vier en een half jaar aan de ge meente te Terneuzen was verbonden. De Britse luiulhouw en de E.E.G. BRUSSEL. De Britten, die woens dag opnieuw met de zes onderhan deld hebben over hun toetreding tol de Europese gemeenschap, hebben de zes een overgangsperiode van zes jaar gevraagd voor de landbouw sector. Ze stellen deze lange tijd no dig te hebben om drie redenen. In de eerste plaats willen ze voox ko men dat de Britse landbouwproduk- tie ontwricht wordt door het in snel tempo aanpassen van het Britse sys- eem aan de EEG-prijzen- en markt organisatie. Ten tweede willen ze de veranderingen in het invocrvolume cn in de traditionele handclstroinen zich in een rustig tempo laten vol trekken en in dc derde plaats willen ze voorkomen dat de Britse consum- tieprijzen (hun stijging is wel ge raamd op 18 tot 20 procent) tc snel stijgen. Mislukte aanslag tentoonstelling BERLIJN, 15-10. Donderdag is op de Israëlische Massadatentoonstci- ling, die in het kasteel Charlotten- burg in West-Berlijn is gehouden, achter een vaas een pakje met niet ontplofte springstof ontdekt. Het bleek dat de ontsteking niet had ge- wex'kt. Volgens de politie was de wekker voor ontsteking op 0.30 uur. ingesteld maar voor die lijd blijven- stilstaan. Schietpartij aan boord van trawler GORLESTON, 15rl0. Een zeeman werd gedood en twee ex-nstig ge wond tijdens een schietpartij aan boord van de 186 ton metende Fx;an- se trawler „A.phrodite". Volgens de kustwacht in hetEngelse Gorleston is. na een x-adio-oproep van de „Aphrodite" een reddingsboot uit- gevai-en met aan boord een dokter om hulp te verlenen. Later werd gemeld dat de trawler koers zette richting Boulogne, met het lijk en twee gewonde zeelui. 3oven de deur van de zogenaamde „Zakkedragerskelder" hing in het jaar 1904 en ook nog daarna een grote bel, die daar later werd weg gehaald. Men lette op de dikke bo men langs het Havenplein. Op het pand „Naast de Beurs" staal reclame te lezen voor „De Jong's cacao". Laat er nu tegenwoordig weer een eige naar De Jong wonen!!! Advertentie Een platenbon is altijd raak fS,-7,50 10,-15,-20,-25,- Hangbrug over de Rijn DUISBURG, 15-10. Van vandaag (vrijdag) af zal'het snelverkeer ge bruik kunnen maken van een xiieuwe 775 meter lange hangbrug over .de Rijn bij Düisbui-g in de Westduitsë deelstaat Nooi'drijn-Westfalen., In de bx-ug is 8.500 'ton staal vejwex-kt. De bouwkosten bedroegen in totaal ruim 122 miljoen gulden. De opening van de bi'ug betekent de voltooiing van de „Eux-opastrasse drie" -in de Bonds republiek. Frontale autobotsing: twee mensen gedood OUDEHASKE, 15-10. Op rijks- weg. 43 van Joure naar Heerenveen er hoogte van Oudehaske (Fr.) zijn dcnderdagniiddag twee personenau to's frontaal met elkaar in botsing gekomen, ten gevolge waarvan twee personen om het leven kwamen. Eén' persoon werd ernstig gewond. De slachtoffers zijn de 30-jarige B. H. Hemel en dienst echtgenote M. H. F. Hemel-Peters uit Emmen. De frontale botsing was het gevolg van een verkeerde inhaalmanoeuvre van de bestuurder - van een Simca. Deze botste daai'door tegen de hem tegemoetkomende auto van het echt paar Hemel. De heer Hemel was op slag dcod, zijn vi'ouw ovex*leed later in het ziekenhuis. De bestuui'der van de Simca is ernstig gewond maar verkeert niet in levensgevaar. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 17 OKTOBER. NED. I. De Evangelische Omroep besteedt haar half uurtje aan het verhaal „De blindgeborene" dat om lijst ivordt door Israëlische muziek en geïllustreerd door een echte loof hut- die kinderen in de studio gaan bouwen. Verder Rikkie en Slinger tje, de rubriek Techniek van morgen en Stuif eens in. Na de Woefs en de Lamaars de nieuwe Poets, het pro gramma waarin de verborgen kame ra in aktie komt. De rest van de tijd tot het journaal. „De gouverneur en J. J." De gouverneur wordt verdacht van vriendjespolitiek en probeert alle smaad weg te werken door nog roomser te zijn dan de paus. Zijn mooie dochter J. J. wordt daarvan hei slachtoffer. De politie die haar bekeurde zpu best een oogje dicht ivillèh knijpen maar Drinkwater past daarvoor. Na het journaal is het la chen. gebjclzen met de. Mounties. Be halve iyan.de balletmeisjes van Helen te Clercq krijgen ze ook. nog assis tentie ,van Tee-Set, van cabaretière Ida Bons, .de- zarig.ei; Loh Saton en - Sandra 'en Andres. Het volgende programmaónder deel bestaatuit Lies- beth List die Ramses Shaffy ont vangt. Zij zingt o.a. stukken uit „Brug over troebel water". Tot slot- van de avond een produkie in het kader van de xbeek-end film. In „Niet voor de wet" maken we ken nis, met een sóórt huwélijksburo dat wordt gedreven door een mooie juff Jill Willis en een stoere knul Steve Braden. Zij slagen erin vele klanten voor het altaar ie brengen, maar zijn zelf nog ongehuwd. Ze kunnen het bestmet elkaar vinden en piekeren .niet een andere partner te zoeken. Hun pad van huwelijksbemiddelaars blijkt niet altijd over rozen te gaan want op een gegeven moment blijkt dat enkele huwelijken overgedaan moeten worden, daar de dominee die ze sloot niet bevoegd was. Al de spanningen verdwijnen op hel laatst en dan trouwen ze zelf. NED. II. Na de Woefs en de La maars en het journaal de Evangeli sche Omroep. De bijbelkwis, Daad- bij het woord, wordt gevolgd door een kreet in de ruimte. Na het jour naal gaan we verder met de dokters- serie Marcus Welby.tDe artsheid van deze week heeft het erg moeilijk. Hij moet een knappe, frisse vrouw mee delen dat ze nog maar korte tijd te leven heeft. De reakües van de vrouw maken het hem nog moeilij ker want ze wil niemand meer ont moeten. Welby's assistent probeert haar tot andere gedachten te bren gen. Brandpunt krijgt een half uur alvorens de rubriek Cabaretaria komt. De kleinkunslkalender komt deze maal uit Amstelveen en wel uit de molen „De Dikkert". Dan de se rie Tot de dood ons scheidt. Vader Herman, moeder Bets en hun kroost gaan de generatiever schillen weer uitvechten, ivaarbij soms harde taal wordt uitgesproken. De Brabantse schoonouders van dochter Rie komen een paar dagen naar Rotterdam om kennis te maken. Stad en provincie treffen elkaar en er dreigt zelfs een handgemeen te ontstaan. De familie blijkt als het er op aankomt geheel homogeen te zijn. Tot slot van de avond een tien minuten lange film over het missiewerk. ZONDAG 18.OKTOBER. Het zondagmiddagprogramma be gint met het nieuws, het weeknieuws en de verkeersinformatie. Daarna een afleverin van de Engelse serie Borderes. Een griezelig verhaal over Landbouwlessen voor (alle) leerkrachten PEN HAAG, 15-10. Aardrijkskundeboekjcs, waarin onder de middelen van bestaan ook de land- en tuinbouw behandeld wordt, geven over de agrarische sector maar weinig eigentijdse informatie. De „Stichting Public Relations Land- cn Tuinbouw" is tot die con clusie gekomen by een onderzoek van 75 boekjes, in gebruik by het Nederlandse basis-, algemeen vormend, voorbereidend wetenschap pelijk en kweekschoolondcrvvijs. Men merkte ook dat onderwijs krachten, veelal ongevraagd, toegaven niet veel meer van deze sec tor tc weten dan ze er indertijd in hun eigen schooljaren over hebben geleerd. Dc stichting besloot er iets aan tc doen, met het resultaat dat nu een map met agrarische informatie gereed is gekomen, waarvan ongeveer 15.000 scholieren ieder een exemplaar zullen ontvangen. Het kleuteronderwijs uitgezonderd zijn dat vrijwel alle Nederlandse scholen. In 27 „lessen" worden de leerkrachten op de hoogte ge bracht van dc belangrijkste, zo actueel mogelijke aspecten van land- en tuinbouw. Het is de bedoeling, dc lessen in de loop van dc komende jaren aan te passen aan dc actuele situatie. een heksenjacht. Gravlns zuster wordt tot heks verklaard als een heksenjager haar prikt en zijniét bloedt. Gravin verzint tegenmaatre gelen en slaagt erin de heksenjager te prikken zonder dat hij bloedt. De zaak is dan wel niet opgelost maar heeft voor zusterlief in ieder geval geen noodlottige gevolgen. De twee de aflevering van Openbaar Kunst bezit over cle expositie Kontrasteh gaat vooraf aan een film over Cali- fornië. Na de Woefs en de Lamaars de bijbelvertelling en in Convent van Kerken pleit de theoloog Harvey Cox voor een nieuwe religieuze beweging. Dan een populair wetenschappelijke film over Moskou. Voor het journaql de kwis van Kick Stockhuizen „Kent u deze melodie?" Er moeten vragen beantwoord worden op het gebied van opera en operette. De kleine zie len. In de derde aflevering gaat Adolfine naar de Van der Welckens die steeds meer in het middelpunt van de roddel in Den Haag komen. Addy wordt gepest. Tot slot. van de avond Kinderen schrijven aan God" Dr. Okke Jager gaat in op brieven die Amerikaanse kinderen aan God schreven. NED. II. Om te beginnen de Woefs en de Lamaars en dan de derde afle vering van Fabian. De held x?an het verhaal gaat er met zijn nieuwe vriend op uit om een bende te ont maskeren. Hij slaagt er bijna in. De pogingen om de boeven ie pakken te krijgen zullen in het dorp worden voortgezet waar juist een schutters feest aan de gang is. De beide afle veringen van Studio Sport worden gescheiden door Avro's Panoramiek. Bovendien een aflevering i>an de Dubbeldekkers. De titel is Het nicht je van de controleur. Dat nichtje heeft een baan bij de bus gekregen dank zij haar oom. Ze wil daar lie ver niet voor uitkomen maar in een komische serie zoals deze gebeurt er altijd wel iets geks waardoor het toch uitkomt. Na de tweede afleve ring van Studio Sport, Vidio. De programma's van de laatste veertien dagen worden bekeken en er wordt kommentaar op gegeven. ZATERDAG 1T OKTOBER. NED. I: 16.00 Journaal; 16.02 Rik kie en Slingertje; 16.25 Techniek van morgen; 16.45 Stuif-es-in; 1S.45 De Woefs en de Lamaars: 1S.55 Jour naal; 19.04 Poets; 19.30 De gouver neur en J. J.; 20.00 Journaal; 20.20 De Mounliesshow; 21.15 Liesbeth List Victoria; 21.55 Niet iioor de wet (film); 23.10 Journaal. WED. II: 18.45 De Woefs en de La maars; 18.55 Journaal; 19.04 Daad bij het woord; 19.27 Boodschappen uit de ruimte; 20.00 Journaal; 20.20 Mar cus Welby; 21.10 Brandpunt; 21.40 Cabaretaria; 22.25 Tot de dood ons scheidt (1); 22.55 Zonder ophouden; 23.05 Journaal. ZONDAG 18 OKTOBER. NED. I: 15.00 Journaal; 15.02 Week- joumaal; 15.22 Verkeersinformatie; 15.25 The Borderes: 16.15 Openbaar Kunstbezit; 16.30 Calif ornië; 18.55 De Woefs en de Lamaars; 19.00 Woord voor ivoord; 19.05 Vrijheid; 19.30 Stappen van het leven; 20.10 Orgel spel; 20.20 Journaal; 20.25 Herkent u deze melodie?; 21.25 De kleine zie len (3); 22.20 Kinderen schrijven aan God; 22.40 Journaal. NDE. II: 18.55 De Woe/s en de La maars; 19.00 Journaal; 19.05 Fabian; 19.30 Studio Sport; 20.20 Panoramiek; 20.45 De Dubbeldekkers: 21.10 Studio Sport; 22.25 Journaal. Advertentie r Een platenbon i is altijd raak k 15,-7,BO ÏO,-15,-20,-25,- A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4