Hoe staan de Dolle Mina's tegenover kaas uit het vuistje? Ze blijven zitten. Wedstrijdbad wacht op nieuwe subsidieregeling van Den Haag Druk bezochte en geslaagde modeshow in „De Ark", Renesse Strengere bewaking na sabotage De Frans-Russische betrekkingen Nationale aktie „Het kind op de weg" Rijnmond wordt „saneringsgebied" Eeuwfeest Ver. tot Bevordering Ger. Schoolonderwijs Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ucmderdas 15 oktober 1970 Nr. 20758 Gemeenteraad Westersehouwen WESTEN SCHOUWEN, 12-10. In de raadsvergadering van maandagavond vroeg de heer Hendrikse o.a. naar de situatie van het instructie-zwem bad. De voorzitter zeide hierop dat een onderzoek werd ingesteld naar de mogelijkheden van een wedstrijd- bad, doch men doktert nu in Den Haag aan een nieuwe subsidie-rege ling voor dergelijke zwembaden. De normen hiervoor zijn nog niet be kend, dcch Westersehouwen zoekt verder in die richting. Bij de ingekomen stukken was een afschrift van het schrijven G.S. ge richt aan de heer L. v. d. Klooster, oud-wethouder inzake aanleg riole ring en persleiding te Westersehou wen. De heer V. d. Klooster heeft in dertijd zijn mening geuit over de re creatieriolering die volgens hem veel goedkoper kon. Ger. Staten schrijven dat het principebesluit dat de raad nam over te gaan tot deze riolering, juist was. Voor uitdroging van de streek hoeft men niet te vrezen. Al dus deze brief. Dit antwoord klonk de heren Hen- drikse en Lustig zeer onprettig in de oren. Vooral omdat G.S. zonder na der onderzoek verder en zonder con tact op te nemen met de fraktie ge schreven hebben dat de heer V. d. Klooster (en dus ook wij) ongelijk hebben. De heer Lustig kwam met voorbeelden uit het Algemeen Dag blad waaruit bleek dat de adviezen ven het Riza elders in het land be denkingen opleverden. „Wc betreu ren het ten zeerste dat G.S. geen bio logisch onderzoek liet doen." De heer Hendrikse noemde als verdro- gingsvoorbeeld de watermolen ach ter het kampeerterrein „De Duin hoeve" die deze zomer niet gedraaid heeft terwijl daar toch lO.OOOden li ter water zijn verbruikt en daar in de grond wegzakten. Dit afvalwater zal in de toekomst afgevoerd worden naar de Ooster- schcldc, zc<l?.t de situatie dan nog veel erger zal worden. Bovendien zullen de bedragen elk jaar hoger worden. Het schrijven werd voor kennisgeving aangeno men. Een sympathieke bedankbrief was ontvangen van de R.K. Zwakzinnige inrichting „Nieuwenoord" te Baarn waarvan een aantal jongelui hier hun vakantie hadden doorgebracht. Een fotoboek over deze vakantie was bijgevoegd. Centraal alarmnummer Het voorstel om mede te werken aan het Hulpcentrum Noord-Zeeland en de instelling van een centi'aal al armnummer (0011) werd aangenomen De heer Lustig meende dat dit een heel mooi vredeswerk zou zijn voor de B.B., doch dan zouden volgens de voorzitter (die het daarook wel mee eens was) de kosten hoger komen omdat de B.B. des nachts niet bezet is en het politiebureau in Goes (waar dit centrum komt) wel. De heer Kxijnse Lokker bracht de aandacht op de moeilijke aansluiting per tele foon in het seizoen, waar het soms wel een kwartier duurt voor de ver binding tot stand komt. Mevrouw. Friderichs-Landegent speet het dat bij de ziekenauto uit Renesse geen deskundige verpleeg hulp anwezig is. Op haar vraag over het vervoer van stoffelijke ovei'- schotten zeide de voorzitter dat dit niet met ziekenauo's gebeuren kan, doch wel met de lijkauto's der begra fenisondernemers. Wijzigingen in het Algemeen Amb tenarenreglement (arbeidstijdvex-kor- ting), in de rechtspositieregeling en in de Bouwverordening werden aan genomen. Beroepschrift De heer A. Kentei-s te Burgh heeft vergunning gevraagd voor de bouw van een seizoenverkooplokaal voor groenten en fruit op e enperceel E. no. 589 gelegen aan dc Hogeweg. Deze plaats ligt in het bestemmingsplan „Westenschouwen" dat aldaar „agra risch gebied zonder bebouwing" kreeg toegewezen zodat aldaar niet gebouwd mag worden. Het college heeft dan ook afwijzend moeten be schikken op deze aanvx'aag waarle gen de heer Kenters in beroep is gegaan. De comissie van de beroep schriften heeft deze zaak behandeld en het college in het gelijk gesteld zodat het bei'oepschrift werd afge wezen wanrxede de raad zich kon verenigen. De heer Hendrikse zag hierin een strakke lijn van het nieu we college: „Ga zo voort". De heer Tieleman antwoordde hierop dat er geen andere lijn in deze te volgen was. Volgens hem was de heer Ken- srtc de dupe geworden van de al daar geprojekteerde wegenbouw en had beter aan het college kunnen vra- gen: „kan ik toch fruit verkopen en hoe?" De voorzitter zou dan geen be zwaar gehad hebben tegen een tentje of zoiets. Op de i'echte lijn kwam de heer Hendrikse nog even terug: „Ik heb wel eens kromme lijnen gezien in dit beleid". Namen weggedeelten Enkele weggedeelten in de ge meente kregen andere namen. De Vroon weg loopt nu door tot aan de Klcosterweg. Voox'heen slechts tot aan de afslag links naar de Hoogezom via Breedste weg. De Hoogenboom- laan begint in het vervolg bij de wo ning „Morgenstond" en de Vroonweg loopt dan door tot de Hogezoom. In samenwerking met de eigenaai', het Watei'schap Schouwen-Duiveland werd voorgesteld het gedeelte Moer- mondsweg tussen Laone en de Helle- weg „Korte Moermondsweg" en het gedeelte tussen Helleweg en de Kuij- erdamseweg „Lange Moermondsweg" te noemen. De Pi'unjeweg bestaat uit twee ge deelten. Het gedeelte tussen Delings- dijk en het Dorpsplein krijgt nu de naam „Nieuwe Pi'unjeweg". De Din- genusweg te Bui'gh vei'dwijnt dooi de aanleg der Zuid weg grotendeels. Het overschot krijgt de naam Sau- ersweg en sluit aan op deze weg. De Zuidwelleweg bestaat uit twee ge deeltes. Het laatste deel krijg nu de naam „Zuidwellewekken". Nabij ho tel ,De Schelphoek" bevindt zich een zijtak van de Serooskerkseweg naar de dijk. Dit wordtgezien als het ver enigde van de Dijkweg en zal voor taan ook zo heten. Veewagens kunnen voortaan ont smet worden bij de dienst Gemeen tewerken voor f 2,50 per wagen. An- melden bij de heer M. v. Dongen magazijnmeester van de dienst. De voorstellen tot aangaan van een gemeenschappelijke regeling tot stichting en exploitatie van een re gionaal woonwagencentrum te Goes werden aanvaard nadat de heer Lus tig een paar administi'atie missei's had opgemerkt. De heer Krijnse Lok ker kreeg ten antwoord dat, indien dit alles is uitgewerkt, er geen woon wagens meer in de gemeente mogen staan. Aan de heer B. Th. Boot weid on- slag verleend als ambtenaar ter se cretarie en als ambtenaar van de burgerlijke stand. De gemeente gaat medewerken aan de gemeenschappelijke regeling „Centrum voor automatisering Zuid- West Nedeiiand". Als lid hiex-voor werd aangewezen de heer J. W. de Jonge, gemeentesecretaris en als plv. lid mej. A. C. Houtman, 1ste plv. ge- meentesecretaiis. Van mej. J. J. Goudzwaard zal aan de Hogezoom een stukje grond ge kocht worden, groot 30 m- voor f 450,de massa dat nodig is voor de verbreding van de Hogezoom. Uitbreiding hotel Voorbereidingsbesluiten werden vastgesteld voor de gebieden omge ving Laone, Rampweg, Helleweg en Kuierdamseweg. Tevens voor de hoek Nooi'dstraat-Kloosterweg en de omgeving van het gebied Platbos- laan tot aan het R.T.M.-hotel. De tramwagens aldaar zullen gaan ver dwijnen en de R.T.M. gaat haar ho tel vergroten met een aantal motel eenheden. In Renesse een vooi'bei'ei- dingsbesluit voor een gedeelte vn de kom Renesse, Zeedistelweg-Luieweg via het meertje tot aan de Vi'oonweg Op verzoek van de heer Lustig zal ook de omgeving „Witte Boulevai'd" bekeken worden. Een deposito-i'ekening zal voor de gemeente geopend worden bij de Co- op Raiffeisenbank „Schouwen". In dank aanvaardt de gemeente van de heer Wessel van Strien te Re nesse een beeld van Fx-anse kalk steen vervaai'digd en voorstellend „Knielend kind met duif". Het zal een plaats krijgen op het gazon van de nieuwe openbare school te Renes se. De heer Krijrvse Lokker vi'oeg of het monument te Renesse van het zelfde matei'iaal vervaardigd was, want hij had liever dat dit beeldje mooi ,bleef. Volgens de beeldhouwer moet het monument verwei'en, zeide de vooi'zitter. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Hendx'ikse naar de Hogezoom. De be- gi'otingscijfers zijn volgens de voox-- zitter veranderd, doch in dit najaar nog zal de vernieuwing aanbesteed kurnen woi'den, nadat een lening af gesloten zal zijn en veel klippen om- zeild zijn. De heer Lustig zag veel heil van meer vaste commissies in de gemeente o.a. voor de recx-eatie. Hierover zal in het college beraad slaagd worden. Mevrouw Friderichs-Landegent vi'oeg naar bouwrijpe grond voor huui*woningen in Burgh. Volgens de vooi'zitter is het oude uitbreidings plan Bui'gh met een verbindingsweg Weeldeweg-Kakelstraat te onecono misch. Gemeentewei-ken heeft hier voor nu een ander plan gemaakt dat voorziet in huui'- en bejaai'denwo- hingen. Binnenkort komt dit in de raad. Voor Plattelands- en Huisvrouwen RENESSE, 12-10. De Plattelands vrouwenbond afd. Noordwellc cn omstreken organiseerde in samen werking met de Ned. Ver. van Huis vrouwen te Westersehouwen in „De Ark" te Renesse een modeshow, die door ongeveer 450 belangstellenden werd bezocht. De presidente mevr. Krijger heette de aanwezigen wel kom. Zij kondigden een druk win- terprogramma aan, hetgeen weer veel van de organisatoren zal eisen. Tenslotte stelde zij ladyspeaker mevr. v. Caspel voor. Deze was voor deze avond speciaal uit Amsterdam over gekomen. Laatstgenoemde stelde hierna de mannequins aan het publiek voor. De 12 mannequins wai'en allen leden van de huisvrouwen en plattelands- vx'ouwenverenigingen, waaronder 4 kinderen en 2 tienèrs. Modehuis Hol- ty te Ziei'ikzee verzoi'gde op deze show de dames en meisjes confec- tiekleding. Beautyfai-m „De Ark" te Renesse verzorgde de make-up en toonde de ook zo sterk aan mode on derhevige byoutei'ieën. Maison Dreh- sen-Poel uit Zierikzee tei'wijl kapsa lon" „Marcel" enkele pi'uiken in deze show inpaste. Muzikaal begeleid door de heer J. P. Jongschaap uit Zierikzee wer- den voor de pauze hoofdzakelijk wintermantels met bijpassende hoe den en assoires getoond, waarnaast ook de kinderkleding een belangxij- Advertentie) We zijn het met de Dolle Mina's eens. De tijd is voorbij dat de man met zyn vingers knipte: 'Breng eens wat kaas, vrouw', 't Is wel zo aardig dat dolle en niet dolle Mina's nu rustig kunnen blijven zitten. En meneer gaat zelf naar de keuken om zelf een forse reep kaas te snijden. Gebeurt al heel lang, hoor. Kaas uit het vuistje is duidelijk zijn tijd ver vooruit 1 geweest. DEN HAAG, 14-10. De bewaking bij legerplaatsen is naar aanleiding van de xecente sabotage in Assen aanzienlijk vex-sterkt. Luitenant-ge- nex-aal W. van Rijn, chef van de ge nerale staf. heeft dit dinsdagavond meegedeeld in een vraaggespiek met een vex-slaggever van Avro's Televi- zier. In de loop van dit jaar zijn bij de strijdmachten op het gebied van sabotage 75 gevallen gesignaleerd, waarvan de genexaal er elf gevaar lijk achtte voor het leven van mili tairen en burgei's. Trein tegen koeien UTRECHT, 14-10. De i'eizigei'sti'ein van Zwolle naar Roosendaal is bij Rosmalen in botsing gekomen met twee koeien die op de spooi'baan lie pen. De koeien werden gedood. De trein werd vrij aanzienlijk bescha digd naar Den Bosch gesleept, waar de reizigers op een ander treinstel moesten ovex-stappen. Het treinver- keer werd een half uur vertx aagd. MOSKOU, 14-10. Frankrijk en de Sowjet-Unie hebben besloten hun wederzijdse betrekkingen op alle ter reinen te intensiveren, doch daarbij duidelijk gesteld dat hun eigen bondgenootschappelijke zowel als hun verdragsverplichtingen daardoor niet zullen worden aangetast. Pi'esident Pompidou, die dinsdag zijn officiële bezoek aan de Sowjet- Unie beëindigde en inmiddels naar Parijs is teruggekeerd, en het Sow- jetrussische leiderstrio Brezjnev, Podgox-ny en Kosygin kwamen voorts overeen cm in ci'isissituaties auto matisch met elkaar in contact te tre den. Hun ministers van buitenlandse zaken zullen geregeld overleg plegen Deze akkoorden zijn neergelegd in een dinsdag in de Russische hoofd stad ondertekend px'otocol. Voor 70 jaar. ek plaats innam. Dat aubei'gine de modekleur van dit jaar is, vei'loo- chende zich ook niet op de show. Na de pauze presenteei'de men vooral broekpakken, tuniekpakken, japonnen, jumpsuits en maxi jurken. Bleek vorig jaar de mini stijl te overheersen, nu waren de drie stij len mini, midi en maxi gelijkwaai'- dig verdeeld. Deze perfect georgani seerde show werd tenslotte door de presidente van de Nedei'landse ver- eniging van huisvrouwen afgesloten. Mannequins en ladyspeaker wei'den in de bloemetjes gezet, terwijl de ladyspeaker namens „De Ai'k" en Modehuis Holty nog een bijzondex'e attentie ontving. DEN HAAG, 13-10. In de week van 12 tot en met 18 oktober organiseert Veilig Verkeer Nederland voor de derde maal een nationale verkeers- week. Voor deze aktie die geheel in het teken staat van het kind, en die ge voerd zal worden onder het motto: „Kind op de weg", heeft Veilig Ver- keer zich verzekerd van de mede werking van kleutei-scholen, kruis- vexenigingen gemeentebestuxen en de afdelingen van het Verbond. Ge- dui'ende de aktieperiode woxden op 2.500 kleutexscholen in ons land ou deravonden belegd, waarbij de ver- keersvoorlichting centxaal staat. Als voorlichtingsmatex'iaal voor de ver- schillende oi'ganisaties werden 25.000 affiches, 15.000 wandkranten, 460.000 foldei-s en 1.000 dia-sex*ies vei'vaar- digd. Vexder is er een speciaal op de veiligheid van het kind in de auto afgestemde televisiespot vei-vaai'digd. ZIERIKZEE. Naar aanleiding van het verbod de straten te schuren kunnen ivij onze lezeressen meedelen dat dit verbod heden opgeheven is en dat men de straatjes weer mag schuren. VEERE. Men weet dat het besluit van de gemeenteraad van Veere om de bekende Kampveerse toren al daar te verkopen door Ged. Staten vernietigd werd en dat besluit bij Koninklijk Besluit gehandhaafd is. Uit het laatste besluit blijkt, dat de toren, een uit berg- en baksteen op- gerokken machtig bouwwerk, reeds dagtekent uit de laatste helft van de 14e eeuw en zijn geschiedenis zo met die van de stad, samengeweven is, dat alle grond bestaat dit historische monument in stand te houden. ZIERIKZEE. De deurwaarder L. M. v. K. te Zierikzee zal op woens dag een vendutie houden. Zindelijke goederen kunnen in het verkooplo kaal bijeen gebracht worden op maandag. ZIERIKZEE. Advertentie. Verloren tussen Renesse en Serooskerke een wandelstok. 75 cent beloning voor degene die hem terug wil bezorgen. OOSTERLAND. Hedenavond werd door de firma Anker' te Oosterland een proef genomen met een draag bare brandspuit. Om deze in werke lijkheid te kunnenwaarnemen was er door de gemeente-veldwachter een strotent vervaardigd, met teer en petroleum begoten en in brand gqstoken. De proefneming die boven ieders verwachting slaagde, werd met goed succes bekroond. De ge meente overweegt een draagbare brandspuit aan te schaffen. NIEUWERKERK. Door een verver alhier die werkzaam was op een schoorsteen van een hofstede, werd een volwassen ooievaar gevangen. Hij nam het dier mee naar huis om hem te laten zien en weer los te la ten. Maar eenmaal vrij kon het dier zijn kosthuis niet meer missen en stapt nu deftig in de werkplaats rond, terwijl de kinderen van het dorp hem visafval en kikkers bren gen. SCHEVEN1NGEN. Dat het fooien stelsel soms heel wat kan opleveren blijkt wel uit het feit dat een jonge Zwitserse kelner die in het zomer seizoen in Scheveningen diende met ongeveer 1500 overgespaard geld naar huis terugkeerde. DEN HAAG, 14-10. Vooruitlopende op de inwerkingti'eding van de wet inzake de luchtverontreiniging, heeft staatsseci'etaris van soicale zaken en volksgezondheid, dl'. R. J. H. Krui- singa de Rijnmond aangewezen als saneringsgebied. Ovei'eenkomstig ai'tikel 57 van het Nachtelijke overval op vrouw VENLO, 13-10. In de nacht van maandag op dinsdag is een ovei'val gepleegd op de 28-jarige mevrouw W. van L.-K., die alleen thuis was. Een onbekende man drong de wo ning van de vrouw aan de Pastoor Gadiotstraat in Venlo binnen. Toen de vrouw begon te gillen, bond hij haar zijn sjaal om de hals. Toen de indringer hierna beneden in de huis kamer om-aad meende te horen, sloeg hij op de vlucht met medene ming van een poi'temonnaie met zes tien gulden en een damespolshorlo ge. De politie stelt een uitgebreid on derzoek in, maar de dader is nog niet gevonden. De echtgenoot van de vrouw was op het moment van de overval even weggegaan om een proefritje met een gerepareerde auto te maken. Schade door opendraaien van kranen in riool- walerzuiveringsstation IJMUIDEN, 14-10. Vandalen heb- ben alle kranen van het rioolwater- zuivei'ingsstation in IJmuiden open gedraaid. Hierdoor stroomden hon- dei'den kubieke metei's water het_ gebouwtje binnen. De elektrische in stallatie, waax'toe schakelkasten en motoren behoren, raakte door de watei-massa defect. De aangerichte schade bedraagt cix'ca f 10.000, Zuid-Molukker schoot te Wassenaar DEN HAAG, 14-10. De 34-jarige H. J. H., een van de 33 Zuid-Moluk- kers, die deelnamen aan de bezetting van de x-esidentie van de Indonesi sche ambassadeur in Wassenaar, heeft bekend op de politieman J. Moolenaar te hebben geschoten, die bij de ovei'val op de residentie door een kogel door zijn hart werd ge dood. Dit heeft de officier van justitie en hoofd van het arrondissements- pax'ket in Den Haag, mr. A. W. Ro- singh meegedeeld. Partij hasjiesj in heslag genomen SCHIPHOL, 14-10. De dienst lucht- vaart van de rijkspolitie op Schiphol heeft dezer dagen een x-ecoi*d-partij hasjiesj van 36 kg. in beslag geno men. Deze werd aangeti'offen in twee koffei's, die waren achtergela ten in de aankomsthal van de lucht haven. Van de eigenaar ontbi'eekt ieder spoor. De koffei's wax-en ont daan van alle labels, die ei'aan wor den bevestigd voor het tx-anspox't dooi de lucht. Aangenomen woi'dt dat de transporteur de moed in de schoe nen is gezonken, toen hij (of zij) zag dat de Schiphol douane aan de balies bij de uitgang nauwkeux'ige inspectie uitvoerde. ontwei'p van wet zal door hem voor dit gebied een programma van maat regelen ter bestrijding van luchtver- onti-einiging woi'den vastgesteld. De staatsseci'etax'is heeft zich on der andere tot de geineente Rotter- dam, de Rijnmond Raad en de pro- vincie Zuid-Holland gewend, om op kore tei-mijn gezamenlijk tot de op stelling van dit pi'ogramma te kun nen komen. Raadgever van Mao naar Amerika? HONG KONG, 14-10. Een van de bekendste Amerikaanse „raadge vers" van pi'esident Mao-Tse-Toeng, Robert Friend, is in Hong Kong aan gekomen om bij het Amerikaanse consulaat een Amei'iltaans paspoort aan te vragen. De 55-jarige Fi'iend had speciale papiex-en bij zich van de x-egering in Peking. Volgens de „Hong Kong Standard" zal hij naar de Verenigde Staten gaan. Algemeen wordt echter aangenomen, dat hij zijn schoonou- dei's in Italië wil bezoeken. Een wooi'dvoerder van het Ame rikaanse consulaat verklaarde dat Fi-iend, evenals iedex-e andex-e Ame rikaanse burger, het paspoort zal ki-ijgen. Slachtoffers van het huwelijk ATHENE, 14-10. Leden van een club, die zich „slachtoffers van het huwelijk" noemen, hebben bij het ministerie van justitie in Athene rechtsper soonlijkheid aangevraagd. Om lid te worden moet een kandi daat aan 21 voorwaarden vol doen. Hij moet met name aan- onen dat hij een „goed echt genoot" is, die lijdt onder de gevolgen van zijn huwelijk. De club, die naar eigen zeggen op principes van de „Grieks- :hristelijke beschavingis ge baseerd, stelt zich ten doel om de gekwelde echtgenoten in een sfeer van gezonde blijd schap enige ontspanning te bieden door het maken van ex cursies en door liefdadige wer ken. Autobestuurder verdronken? REUVER, 14-10. Nabij het Maas- veer bij Kessel is in de nacht van maandag op dinsdag een personen auto, bestuurd door de 34-jax-ige P. Ci-emei's uit Linne door onbekende ooi-zaak in de Maas geieden. Nadat de brandweer was gealarmeerd kon de ledige auto weer spoedig op het droge worden gebx-acht. De bestuur der, gehuwd en vader van een kind, werd echter niet in de auto aange ti'offen, zodat men aanneemt dat hij is vei'dronken. Omwonenden hadden omstx-eeks die tijd hulpgei'oep ge hooid. Fantastisch tweedaags programma wacht BRUINISSE, 14-10. Het 100-jarig bestaan van dc Ver. tot Bevordering van Gereformeerd Schoolonderwijs, is aanleiding voor dc Chr. School te Bruinisse om een feest te vieren, dat over twee dagen is verdeeld. Vandaag (donderdag 15 oktobei') is de feestdag voor de kindci-cn, vrijdag is geresei'veerd voor de oud-leci'lin- gen. Een oi'ganisatiecoxnité bestaande uil het personeel en aangevuld met dc bestuursleden D. van den Berg Wz„ Domus van den Berge, en de heer Jo van den Berge heeft bei'gen werk verzet. Met dc kinderen is een zelf ver vaardigde musical „Het Schooltje" ingestudeerd, die de toekomst behan delt, maar ook dc afgelopen eeuw woi-dt natuurlijk niet vergeten. De kindei'en zullen op donderdag 15 oktober dé gehele dag op school zijn waar dan allei-eerst de musical wordt gespeeld. In september zijn van alle leerlin- gen dia's gemaakt, die in de klas aan het werk zijn; ook die woi'den ver toond. Tussen de middag woi'dt op school gegoten en dan volgt in de namiddag een pi'ogramma dat voor- lopig nog een verrassing moet blij ven. Voor de ouders van de lcerlin- gei? te beginnen om 20 uur woi'den eveneens de musical opgevoei'd en de dia's vertoond, plus ruim 100 ou de schoolfoto's die met een „over- hcad" projector op het scherm zul len worden gezel. De voorzitter van de organisatie comissie zal een ope- ningswooi'd spi'eken. De voorzitter van het school bestuur zal een histo- risch ovei'zicht geven. Dag oud-leerlingen Vrijdag 16 oktober (de dag voor do oud-leerlingen), worden de ruim 150 oud-leerlingen die zich daai-voor hebben opgegeven, komend uit ge heel Nederland (uit Enschede, uit Hai'lingen, uit Limburg, de Nooi'd- Oostpoldei-, Bergen (N.H.), Rijssen en tientallen andere plaatsen van 16 tot 18 uur vei'welkomd. Deze vei'zaxrxe- lcn zich om 18 uur aan een ïnossel- maaltijd in het hervormd vex-eni- gingsgebouw. Om 19 uur woxden ook daar de oude schoolfoto's ver toond, waarna om 20 uur de heer R. Keimans uit Uti'echt, oud-hoofd der school in de hervoi'mde kerk een herdenkingsrede zal uitspx-eken. waarbij speciaal de aanleiding voor het stichten van de school in het middelpunt zal slaan. Om 20.45 uur bestaat gelegenheid het schoolbe stuur geluk te wensen met het jubi leum, waarna om 21.15 uur weer de musical „Het Schooltje" wox'dt op gevoerd. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 9