Ver. tot Bevordering Ger. Schoolonderwijs Bruinisse 100 jaar In Burghse tuin groeien reuze pompoenen Belgische boeren steunen plan-Mansholt Islot) BRUINISSE, oktuber. De laatste 25 jaar, is de periode na de oorlog. De oorlog, die de 20e eeinv lot dus verre in twee tijdperken verdeelde en die een duidelijke scheidslijn is, tussen twee perioden. Waren de eer ste 25 jaar voor de Chr. School een moeilijke tijd, ook de laatste 25 jaar kende zijn speciale moeilijkheden, die van het bestuur veel geestkracht moeten hebben gevergd. Daar was in de eerste plaats de deplorabele toestand, waarin alles werd aange troffen na de oorlog, die op Brui nisse enorme verwoestingen had aangericht. 160 huizen totaal ver nield. waaronder het huis van de heer Koelmans en- geen enkel huis onbeschadigd. De leerkrachten D. van Engelen en mej. Gouma kregen op hun verzoek met ingang van 1 sept. 1945 (dit ge beurt op 5 oktober) ontslag. Anders stond het met de ontslag aanvragen van de heer Koelmans en van mej. De Korte. Deze kregen geen ontslag, althans niet direct, maar moesten naar Bruinisse komen, daal de kapotte school provisorisch was hersteld. Op 20 november 1945 be gint de school weer. Aan de heer Koelmans en mej. De Korte wordt dan per 1 februari 1946 eervol ont slag verleend. Nadat op 12 december 1945 met in gang van 1 febr. 1946 de heer M. van der Maas uit Goes is benoemd tot hoofd der school, wordt op 29 janu ari 1946 afscheid genomen van de heer Koelmans. Hij krijgt een schil derstuk en een boek als aandenken aan zijn verblijf te Bruinisse. De heer Van der Maas blijft tot 1 september 1949 en wordt opgevolgd door de heer J. G. van der Knaap (1 Wot biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 16 OKTOBER. NED. I. Na de Woefs en de La- maars een programma rond Johnny Hoes „Een lach en een traan". Alle maal smartlapliedjes en drinkliedjes zingen de aanwezige artiesten. Na het journaal rijdt Ironside in zijn rolstoel de misdaad tegemoet. „Ge stolen goed blaft" is de titel van de aflevering van vanavond. Van een makelaar krijgt Ironside opdracht een hondemepper op te zoeken. De man zou al heel wat honden hebben gekaapt. Om maar een voorbeeld te noemen, de hond van een rijke dame die ieder jaar een bedrag in de poli- tiekas stopt. Ironside vergist zich in de moeilijkheden die ontstaan bij het even opsporen iwn de hondemepper. Het probleem wordt, want zo moet het, opgelost. Na Ironside verder met de problemen, nl. die van de Om budsman Marcel van Dam. Na Mar cel terug van weggeweest Hadimas- sa. Nieuwigheid je van het program ma: het wordt opgenomen met men sen in de zaal. Koos Postema gaat daarna in het programma „Een klein uurtje voor u" weer praten met al lerlei mensen. Het laatste journaal nog en dan hebben we het weer ge had voor de vrijdagavond. NED. II. Na de Woefs en de La- maars, Nieuws, Parlementair nieu.ws en om half acht Zo vader zo zoon. Een panel moet raden welke zoon bij welke vader hoort. Na het journaal gaan we kijken naar Hier en nu, ge volgd door Burgemeester in op spraak, een aflevering van de serie De regels van het spel. Jef Dillon krijgt een niet makkelijke opdracht om uit te zoeken of de door een t.v.- journaliste aan het adres van neger burgemeester geuite beschuldiging, dat hij van zijn positie misbruik zou maken juist is. Ga maar eens voor zo'n karwei staan. De dingen die uit het leven zijn gegrepen worden ons door Farce Majeure verteld. En of die kar nog steeds van Marnix Gij- sen is moeten we maar afwachten. De avond wordt besloten met een dagsluiting en om injf voor half elf komt de omroepster ons welterusten wensen. VRIJDAG 16 OKTOBER. NED. 1: 18.45 De Woefs en de La- maars; 18.55 Journaal; 19.04 Een lach en een traan; 20.00 Journaal; 20.20 Ironside; 21.10 Ombudsman; 21.35 Hadimassa; 22.15 Een klein uur: U; 22.55 Journaal. NED. II: 18.45 De Woefs en de L(i- maars; 18.55 Journaal; 19.04 Ter vi sie; 19.30 Zo vader20 zoon; 20.00 Journaal; 20.20 Hier en nu; 21.10 De regels van het spel; 22.20 Farce Ma jeure; 22.45 Evangelie; 22.50 Jour naal. sept. 1949- lsept. 1953). Opvolger van de heer van der Knaap wordt de heer Zwart (1 sept. 1953-30 april 1956). Hij vertrekt naar Appingedam. In juni 1956 komt de heer G. Bril man als hoofd der school. Ook hij blijft vier jaar, vertrekt dan naar Vlaardingen en wordt opgevolgd door de heer H. Petter, die op de kop af 5 jaar aan de school verbonden blijft. (1 aug. 1960-1 aug. 1965). Het huidige hoofd der school heeft de vijf jaar inmiddels al vol ge maakt. Ook bij de andere leerkrachten waren veel mutaties. Na de oorlog kwamen de onderwijzers Banninga en van de Woestijne, in 1953 kwam de heer van Hall uit Heerlen, hij wordt weldra bijgestaan door mej. van der Kooy. Nadat ook dezen weer vertrokken zijn, komen de heren Bruil en Wirtz. De heer Bruil is maar ruim een jaar onderwijzer aan de school geweest, hij werd toen leraar aan de huishoudschool. Vervolgens komen de heren B. Gerritsen, P. Huls, I. den Dekker, mej. L. Rouke- ma, de heer E. Wink, mej. J. de Jon ge en de heer D. J. Vleugel. Veel voor de school gedaan heeft onder meer ook mevrouw van den Brink- Knaap, die als tijdelijk onderwijzeres verschillende perioden aan de school verbonden was. Mej. Bea de Waal was onderwijzeres van juni 1960 tot 1 januari 1963, vele tijdelijke leer krachten waren korter of langer aan de school verbonden. Nieuw bestuur Tussen het oude en het nieuwe notulenboek is een vergadering ge houden (in 1946), waarbij het be stuur werd vernieuwd. Voorzitter .werd de heer M. Krijger, secr. de heer Joh. de Waal Levz.. Verder maakten van het bestuur deel uit de heren L. J. Hoogerheide, M. Leen- dertse, Joh. van der Sluis, P. J. Droo- ger en J. A. van 't Leven. Opvolger van de heer Drooger wordt de heer M. A. Jumelet. Het jaar 1953 was voor de school bijzonder bedroevend. Niet alleen werd de school door de ramp weer grote schade toegebracht maar in een tijd van enkele maanden werden de heren m. A. Jumelet en Joh. de Waal Lz., door de dood weggenomen, terwijl ook de onderwijzer Banninga na een korte ziekte overleed. In de vakature ontstaan door het bedanken van de heer m. Leendert- se in 1952 komt de heer W. van den Berg Dz., die dan geen burgemeester meer is, weer in het bestuur. Op 1 juni 1949 krijgt aannemer Den Herder te Bruinisse, opdracht een semi-permanente school te bou wen op grond van mej. A. C. de Ko ning aan de Burgemeester Hagelaan. Aanneem som f 38.500. Een jaar later, in april 1950 kan de school worden geopend. Op 8 juni 1956 wordt de onderwijzers woning aanbesteed. Aannemer wordt de heer S. C. de Graaff, samen met Gebr. van Oeveren. De aanneemsom is f 22.475 (de begroting was f 23.000). Een man, die in het bestuur van de school een aantal jaren veel heeft gedaan, die in zijn penningmeester schap ook veel moeilijkheden moest overwinnen was de heer L. Bij de Vaate. Hij vertrok zoals bekend vo- rig jaar naar Colijnsplaat. Het te genwoordig bestuur bestaat uit de heren: W. A. Jumelet voorzitter. C. Deurloo secretaris, Joh. de Waal- Otte, B. de Groot, D. van den Berg, Wz„ Domus van den Berge Jacz., C. Hoogerheide. De heer D. van den Berg Wz., is het vierde geslacht in het schoolbestuur, zijn overgrootva der was één der oprichters, zijn grootvader en zijn vader zaten even eens vele jaren in het bestuur. De heer C. Hogerheide, is de derde in de lijn van successie, zijn grootva der en vader waren eveneens be stuurslid voorafgegaan, door zijn va der. ,Aan de school zijn de volgende onderwijzers, c.q. onderwijzeressen verbonden, H. Groeneveld, hoofd dei- school verder de heren G. J. Wirtz en D. Vleugel en de onderwijzeres sen mej. L. Roukema en mej. J. de Jonge. Veel is veranderd in honderd jaar, veel is gebleven, de viering van het eeuwfeest zal dat ongetwij feld duidelijk maken. S. A. J. Veertig jaar Ned. Bond van Plattelandsvrouwen UTRECHT, 14-10. De Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen heeft woensdag in Utrecht in aanwe zigheid van 1100 leden zfón veertig jarig bestaan gevierd. De presidente, mevrouw J. M. W. Visser-Jansen, schetste in haar jubi leumrede de geschiedenis van de bond die op dit moment bijna 700 afdelingen en 64.000 leden telt. Ze zei, dat een vrouwenorganisatie nog steeds bestaansrecht heeft omdat de emancipatie van de vrouw nog niet is voltooid. Een van de belangrijkste voorwaarden voor die emancipatie noemde ze maatschappelijke en po litieke vorming. Een hoopvol teken is, dat er nog nooit zoveel vrouwen op de kandidatenlijsten hebben ge staan als bij de vorige gemeente raadsverkiezingen en dat juist het platteland bij die verkiezingen heeft getoond, zich van zijn „opkomst- recht" bewust te zijn. De vergadering stuurde een tele gram naar staatssecretaris F. H. M. Grapperhaus om haar ongerustheid over het nieuwe wetsvoorstel belas tingaftrek voor het meewerken van de echtgenote in de onderneming BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 8 okt. Carola, d. van Ge- rardus Adrianus van Wagtendonk en Anneke de Graaf (Zierikzee); 8 okt. Miranda, d. van Gerardus Adrianus van Wagtendonk en Anneke de Graaf (Zierikzee); 9 okt. Petrus Ger- rit Cornelis, z. van Cornelis de Graag en Johanna Maria Kern (Zie rikzee); 10 okt. Willem Johannes Gerardus, z. van Pieter van der Gijp en Apolonia Louisa Nieuwland (Wes- terschouwen); 14 okt. Cornelia Jan na, d. van Pieter Cornelis Janse en Cornelia Maria Dorreman (Zierik zee). Overleden. 12 okt. Adriana Cor nelia van Donge, 82 jr., geh. gew. met Jacob Knuist (Brouwershaven); 1 3okt. Maria van de Lagemaat, 81 jr. (Duiveland); 13 okt. Dingeman Bal, 74 jr., echtg. van Adriaantje van den Berg (Bruinisse); 13 okt. Annigje Cornelia Uittenbogerd, 61 jr., echtg. van Hendrik Hage (Westerschouwcn) van haar man tot uitdrukking te bi-engen. De Plattelandsvrouwen vinden het onjuist, de beloning voor de arbeid van de echtgenote in de toekomst uitsluitend te laten afhan gen van de te behalen winst. Volgens hen moet de aftrek worden vastge legd op basis van een vergoeding per uur. „Winst is voor ons een heel be trekkelijk woord", aldus mevrouw Visser. Cp de bijeenkomst in Utrecht droeg mevrouw Visser het voorzit terschap van de Bond over aan me vrouw A. I. van den Dool-de Graaff uit Stolwijk. Stijgend varkensaanbod RIJSWIJK, 14-10. Het varkens aanbod is nog stijgend. In de week van 28 september tot 3. oktober was het aantal slachtingen 175.000, tegen 171.000 in de vorige en 167.000 in de voorvorige week. Dit is woensdag meegedeeld in de bestuursvergadering van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees. LAND- EN TUINBOUW Nieuwe televisiecursus over landbouw UTRECHT, 14-10. De Slichting Te- leao start op maandag 26 oktober met de eerste van in totaal zestien lessen van een nieuwe televisiecur sus „Onze landbouw nu en straks" Deze cursus, die wekelijks tot eind februari volgend jaar op het scherm komt, is de derde cursus met een agrarisch karakter, die de stichting Teleac verzorgt. Vier jaar geleden werd een cursus gegeven onder de titel „De boerderij als onderneming" en later kreeg ook de groententeelt onder glas uitvoerige aandacht via de beeldbuis. De nieuwe cursus is bedoeld voor boeren en tuinders, voor degenen, die rond de landbouw hun beroep heb ben en voor de met de land- en tuin bouw verbonden bedrijven en dien sten. Het initiatief tot deze cursus is uitgegaan van drs. F. Wermer, we tenschappelijk medewerker van de Stichting Teleac, die geïnspireerd raakte door de publiciteit rond het plan-Mansholt. Rotterdam investeert 126 miljoen in de haven rotterdam, 14-10. Rotterdam zal in 1970 circa 126 miljoen uitge ven voor investeringen in de haven op een totaal aantal investeringen van. 529 miljoen, zo hebben b. en w. van Rotterdam aan de raad meege deeld. De uitgaven voor het haven bedrijf zullen circa 5,3 miljoen ho ger zijn dan aanvankelijk was be groot. De hogere investeringen ko men op rekening van de versnelling van het baggerwerk in het Caland- kanaal, noodzakelijk in verband met het .opspuiten van de Maasvlakte. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Almelo (toez.): H. Lof vers, Eenrum; te Putten: J. den Bes ten. Huizen; te Zeist (toez.): R. J. v. d. Hoef, Papendrecht; te Kamper land: Ph. M. Becht, Terheide. Aangenomen naar Lage-Vuursche: kand. C. J. Klop. Ede. Ger. Kerken Beroepen te Purmerend: D. W. Dondorp, Voorthuizen; te Arnemui- den: Tj. Ausma, Lexmond. Bedankt voor Zaandam: W. de Vries, Bedum. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zwolle: J. M. Goed hart. Drachten. Ger. Gemeenten Beroepen te Rhenen: J. C. West- starte, Meliskerke. Om een Europese veiligheidsauto WOLFSBURG, 14-10. De West- Duitse Volkswagenfabriek gaat in nauwe samenwerking met het West- Duitse ministerie van verkeer en de veiligheidsinstanties van.de Ameri kaanse regering een Europese veilig heidsauto ontwikkelen. De algemeen directeur van deze fabriek, prof. Kurt Lotz, heeft dit maandag in Wolfsburg meegedeeld. Met de te bouwen auto zullen de mogelijkhe den en grenzen van de veiligheids voorschriften van de komende jaren worden onderzocht. De wagen woi'dt ongeveer duizend kilo zwaar. Inzit tenden kunnen er bij 80 km. snel heid een frontale botsing nog zonder ernstig letsel mee doorstaan. Vliegtuig tegen autobus TEGUCIGALPA, 15-10. Elf men sen zijn woensdag gedood toen bij het vliegveld van Toncontin in de omgeving van de Hondurese hoofd stad Tegucigalpa een vliegtuig in de landing een autobus raakte. Het vliegtuig verloor zijn landingsgestel maar de vlieger slaagde erin een buiklanding te maken en de inzit tenden bleven ongedeerd. Twee doden bij verkeersongeval EINDHOVEN, 14-10. Op de slecht bebakende en slecht uitgevoerde Poot van Metz, het verbindingsstuk tussen de autobaan naar Tilburg en de Europa-weg 3 is woensdagavond een auto, komende uit de richting Tilburg in volle vaart op een ver- keersportaal nabij de afslag naar Eindhoven-Maastricht en Eersel- Turnhout gereden. Van de vier in zittenden werd het echtpaar Spij kerman-den Hoed beiden 56 jaar, wonende te Maastricht, op slag ge dood. De zoon van het echtpaar, de heer W. Spijkerman 29 jaar, werd zwaar gewond, evenals zijn echtgenote me vrouw K. Spijkerman (21). Ze zijn naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. Aankoop natuurgebied ARNHEM, 14-10 Opnieuw wil de vereniging tot behoud van natuur monumenten in Nederland een na tuurgebied aankopen in Gelderland. Ditmaal betreft het het 46 hectare grote Appense bos in de omgeving van Voorst op de Noord-Veluwe. Rond 171.000 gulden is gemoeid met de aankoop. Aan het Rijk en de pro vincie Gelderland is gevraagd elk hier voor de helft in bij te dragen. Ook aan de gemeente Voorst is om een bijdrage gevraagd. ARAM EN HET GEHEIM VAN DE GESLOTEN DEUR BURGH, 15-10. Het is nog niet 7.0 lang geleden dat in bijna elke groen tetuin een paar pompoenen lagen te zonnen en met hun oranje-gele kleur en soms respectabele omvang de aandacht trokken. Wanneer de vruchten rijp waren verhuisden ze naar het schuurtje of naar het ach terhuis. Dan werden er op zekere dag een'paar schijven uitgesneden om er pap van te koken of soms ook koeken van te bakken. Veel voedsel zit er niet in, doch als men er maar zeer veel van eet, krijgt men tocli het gevoel van een volle maag Eén dezer dagen .was een flinke groep te zien in Burgh. De grootste werd gewogen en bereikte het ge wicht van 30 kg. Anderen haalden de 25 kg ruimschoots. Het is bijna niet te geloven dat een paar zaadjes (een „lood") dergelijke monstervruchten kunnen produceren. De natuur is en blijft onpeilbaar in doen en laten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Een paar zaadjes uit hel zelfde pak je, geplant bij een ander, gaven slechts vruchten te zien in de groot te van een flinke cocosnoot. De oorsprong der pompoen, die tot de komkommerachtigen behoort moet gezocht worden in de tropische Amerikaanse landen. Pas na de ont dekking van Amerika kwam de pompoen naar Europa. In Rusland en in China worden de zaden die zich in enorme massa's in de vruchtvlees holte bevinden (gelijk een komkom mer) en olie bevatten, geroosterd en dan gegeten. Het zou een heel goed middel zijn tegen lintwormen. Een ander doel was 40 jaar geleden, om uit de vruchten de omtrekken van een gezicht te snijden en dan daar achter een kaarsje te plaatsen. Dit in het donker aangestoken en ergens neergezet joeg menigeen de stuipen op het lijf. Die tijd ligt achter, de pompoen is nu slechts een curiositeit geworden. 30. Terwijl hij naar het vuur in de verte staarde, groef zich een diepe rimpel in Aram's voorhoofd. Onwillekeurig schoten hom de waarschuwende woorden van de jager te binnen: „Er broeit hier iets, doch wij weten niet wat". Zou hij hier misschien de oplossing van het raadsel kunnen vin den? F'.cn vaag voorgevoel zei hem dat dit alles verband met de ontsnapping van Rela hield. Wat voerde zij uit? Hij wendde zich tot Rock, die tekenen van ongeduld begon te vertonen en zei: „Wij moeten daarheen. We moeten weten wat er aan do hand is, maar voorzichtig, want wij we ten niet wie of wat wij daar zullen vinden en men mag ons in geen geval bemerken voordat we weten met wie we te doen hebben". Rock bromde instemmend en sprak één van zijn langere zinnen: „Slupien op rots. Vijand wel om zich heen kijken. Niet naar boven zien. Wij daar veilig". Toen zweeg hij verder, doch Aram had zijn bedoeling begrepen. Ze zouden zien de top van dc rots te bereiken, zodat ze boven konden neerzien op wat daar bij het vuur ge beurde. Op die manier liepen ze veel min der kans ontdekt te worden. Wat Aram echter niet wist, was dat van de andere zijde een eenzame ruiter na derde, die eveneens met gespannen aan dacht naar het grote vuur staarde en toen bij zichzelf besloot daarop af te gaan. BRUSSEL, 14-10. Ook de Belgische landbouworganisaties hebben, even als de Duitse en de Nederlandse or ganisaties dat eerder deden, er bij dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de Europese Commissie en be heerder van de landbouwportefeuille in dat college, aangedrongen op ver hoging van de landbouwprijzen. Vol gens een woordvoerder van de Euro pese Commissie in Brussel hebben de Belgische organisaties echter ook als hun mening gegeven dat het Europese landbouwprobleem op de lange duur niet valt te regelen met Luchtalarm bij luchtverontreiniging WASHINGTON. 14-10. De inwo- iters van hei Amerikaanse stadje Sierra Madra, in de staat Californië, worden voortaan door middel van een luchtalarmsirene gewaarschuwd wanneer de verontreiniging van de lucht een bepaalde marge heeft over schreden. Sierra Madre ligt in de nabijheid van Los Angeles, dat met New York als de stad met de ergste luchtver vuiling in de Verenigde Staten wordt beschouwd. Vijf zuivelfabrieken worden gesloten ZUTPHEN, 14-10. Vijf zuivelfa- brieken, die deel uilmaken van het „Coberco-verband" worden per 1 januari 1971 gesloten. Dit heeft het bestuur van het „Coberco-verband" bekend gemaakt. Het zijn de fabrieken in Laren (Gld.) die zeven miljoen kilogram melk per jaar verwerkt, die in Gramsbergen en Nieuw Leusden die samen 15,5 miljoen kilo per jaar ver- paciteit van acht miljoen kilogram werken, die in Dinxperlo met een ca- en die in Vorden met eveneens een capacieit van acht miljoen kilogram melk per jaar. financien en economie Hoger spaaroverschot hij Bondsspaarbanken AMSTERDAM. 15-10. Bij de Bonds spaarbanken is in september f 672,9 min. gestort cn f 631.7 min. opgeno men. Aan het tegoed werd aldus f 41,2 min. toegevoegd, waarmede liet totale tegoed bij de Bondsspaar banken zich per ultimo september laat becijferen op ruim f 7,9 miljard. In september 1969 resulteerden stortingen en terugbetalingen oen spaarexcedent van f 22.1 min. Sinds 30 september verleden jaar groeide het totale tegoed aan met f 600 min., aldus een mededeling van de Neder landse Spaarbankbond. prijsmechanismen, maar dat het zo geheten plan Mansholt daar betere oplossingen voor geeft. De Belgische landbouworganisaties hebben .aldus deze woordvoerder, het plan Mans holt alle steun toegezegd. Amerikanen gaan naar de stembus WASHINGTON, 14-10. De meer dan 77 miljoen Amerikaanse stem gerechtigden kunnen 3 novemer ter stembus gaan om onder meer de 435 leden van het Huis van Afgevaar digden en 35 senatoren van de 100 leden tellende Senaat te kiezen. Bo vendien moeten voor 35 van de 50 staten gouverneurs worden gekozen en 6300 afgevaardigden voor 44 staatsparlementen. Deze laalsten zul len op basis van de volkstelling van 1970 nieuwe grenzen voor de con- gresdistricten in de staten vaststel len welke bij de verkiezingen in 1972 wanneer er ook presidentsverkiezin gen zijn, de afgevaardigden voor het Huis kiezen. Begraven in de tuin WENEN. 14-10. In Wenen zal het in de toekomst mogelijk worden ge storven verwanten in eigen tuin te begraven. De gemeenteraad van We nen zal vrijdag een nieuwe „begra feniswet" in stemming brengen. Vol gens deze regeling kunnen autoritei ten toestemming geven overleden verwanten op privé-terreih te be graven, als dit tenminste streng ge scheiden is van de woonruimten. Automobilist werd verblind: Twee doden SIMPELVELO. 15-10. Woensdag- avond omstreeks elf uur gebeurde op de verbindingsweg Bocholtz-Simpel- veld een ernstig verkeersongeluk, dat het leven kostte aan twee personen. De bestuurder van een Volkswa gen werd bij het spoorwegviaduct in Simpel veld verblind door een tegen ligger. De man verloor de macht over hel stuur, waardoor zijn wagen een transformatorhuisje ramde, over dc kop sloeg cn tenslotte een brom fietser mei duo-passagier schepte, die op dat moment vermoedelijk uit de tegenovergestelde richting na derde. Dc bestuurder van de personen auto en een mede-inzittende, liep slechts lichte verwondingen op. De bromfietsbestuurder en zijn duopas sagier werden direct na liet ongeluk overgebracht naar het Weverzieken huis in Heerlen, waar zij echter bij aankomst aan hun verwondingen bleken te zijn overleden. De omgekomenen zijn dc 16-jarige II. J. II. Hoeben uit Simpel veld en de 19-jarige J. Corver uit Bocholtz.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4