„COUDEN" WINDVAAN OP MONSTERTOREN ONTHULD STREEKNIEUWS z.v.u. Rients Gratama in „De Knollentuin" Grootste opblaasbare ballonlial van Nederland in gebruik te Middelburg ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 oktober 1970 Nr. 20758 Uniek gebeuren te Zierikzee Burgemeester Kastelein by spits en vaan. ZIERIKZEE, 14-10. De „gouden" windvaan - hel model van een schip, dat de verbondenheid tussen stad en scheepvaart symboliseert - hoort sinds woens dagmorgen officieel tot de topuitrusting van de Sint Lievensmonstertoren. Burgemeester D. W. Kastelein beklom daartoe een tegen één der zijwanden van de nieuwe kap. geplaatst laddertje en trok aan een touw. vastgemaakt aan een doek, die de vaan tot dan aan het gezicht onttrok. Even later overigens ook nog wel, want het ging niet vlot met die doek. Toch kwam de windvaan vrü in de wind te staan en dat is een hoog en uniek punt in de omvangrijke restauratie van de toren, die medio 1972 gereed kan zijn. In de werkkeet op het terrein bij de toren, werden het voltallig colle ge van b. en w. en gemeente-secreta ris R. van Ommeren ontvangen dooi de architect ir. J. de Lussanet de la Sablonière, de heer J. Wattel van het Aannemersbedrijf Versluis te Mid delburg, de heer Rombouts van de Rijksgebouwendienst en de heer J. Provoost, de man die de kap maakte, een uitzonderlijk fraaie en solide houtconstructie, feitelijk een be zienswaardigheid apart. Er werd nog BURGH/HAAMSTEDE, 15-10. De afdeling Burgh-Haamstede van het Groene Kruis nam enige jaren gele den het initiatief om in Haamstede en Burgh te starten met bewegings leer voor bejaarden, beter bekend als gymnastiek voor de bejaarden". Er was flink wat animo voor en het leek een succes te worden. Vorig jaar echter liep de belangstelling wat terug, vooral in Burgh waar de meesten het niet nodig achtten om te trachten door die zeer eenvoudige oefeningen die zo goed zijn voor de spieren, voor de ademhaling, eigen lijk letterlijk voor elk lichaamsdeel, jong te blijven en de dokter buiten de deur te houden. Opnieuw heeft de leidster van deze oefeningen mevr. Lysen-Beerens het plan opgevat om te gaan beginnen. De toeloop is echter nóg niet groot genoeg om te kunnen starten en op nieuw is Burgh het zorgenkind. Mevr. Lysen wijst er op dat deze be wegingsleer totaal niets te maken heeft met de bejaarden-sociëteiten en er dus geheel los van staat. Het Door bruginstorting reeds minstens 23 doden MELBOURNE, 15-10. Zeker 23 mensen zijn donderdag omgekomen en meer dan 100 gewond toen in Melbourne een nieuwe brug over de rivier de Yarra instortte. Volgens de politie is ongeveer 150 meter staal en beton van de West Gate-brug te rechtgekomen in Hyde street. Er waren ongeveer 75 arbeiders werk zaam op de nog niet geheel voltooide brug. Tot dusver zijn er 23 lijken gebor gen. maar men vreest dat meer dan veertig mensen zijn omgekomen. MIDDELBURG, 14-10. Burgemees ter drs. P. A. Wolters van Middebtirg heeft woensdagmiddag te Middel- burag de grootste opblaasbare bal lonhal van Nederland in gebruik ge steld. Tijdens deze opening richtte hij éen oproep van de industrie om toch vooral de milieuhygiënische aspec ten scherp in het oog te houden. Hij had juist met grote ontstelenis ken nisgenomen van het feit, dat de che mische fabriek Progil, die uit Neder land geweerd was om zijn milieu vervuilende aspecten, nu vlak over juist geen druivesuiker uitgereikt, om de spieren te voeden voor de 280 treden-klim omhoog, maar wel een kop koffie genuttigd van de aanne mer, die volkomen content gastheer kon zijn op deze voor Zierikzee vreugdevolle dag. Het werk liep en loopt voortreffelijk en na alle schade die de toren in de loop van vijf eeuwen heeft - opgelopen, staat de kolos er thans weer bijzonder fraai bij. was voor de meesten alleen maar ge makkelijk om deze oefeningen mee te maken, vlak voor de sociëteits middag. Een andere kwestie is de deelname-mogelijkheid. Men behoeft helemaal geen 65 jaar of ouder te zijn. Mensen van bijv. 55 die deze oefeningen willen meemaken, kun nen zich rustig opgeven. Zij moeten zich dan wenden tot de wijkver pleegster zuster Steutel. Voor een goede start zijn ongeveer 12 a 14 deelnemers(sters) nodig. De kosten bedragen 35 cent per keer. De oefe ningen duren een half uur en wor den op de donderdagen gehouden. In Haamstede in het Rusthuis Duin oord van twee uur tot half drie en in Burgh van kwart voor drie tot kwart over drie in de Koebel. ASSEN. De gemeentepolitie van Assen heeft de twee van sabotage in de Johan Willem Frisokazerne ver dachten verhoord in verband met „mogelijke andere delicten" (drug gebruik). Experimentele woonwijk EMMELOORD, 15-10. Emmeloord (Noordoostpolder) krijgt binnenkort een experimentele woonwijk met in spraak, die volgnes de initiatiefne mers nieuw is in Nederland. Bij vergelijkbare experimenten, on der andere in Berkel, Rodenrijs en Den Helder, beperkt die inspraak zich tot het meebeslissen over voor af reeds door architecten opgezette plannen. In Emmeloord worden de eerste beslissingen voor de plannen van 300 woningen in het plan „Re- velsant 2" echter geheel aan de be volking overgelaten. de grens in België bij Kallo 15 km verwijderd van Ossendrecht en Hulst is gepland. „Zulke dingen mogen toch beslist niet voorkomen", vond hij. Tijdens deze bijeenkomst, waarop vele kopstukken uit het bedrijfsle ven waren vertegenwoordigd, pleitte de heer J. Jonckheer, directeur van de scheepvaart- en expedietiemaat- schappij „9Aug. de Meijer" voor de eigen funktie van de kleinere havens Hij brak een lans voor een nationaal zeehavcnoverleg, maar dan op on dernemersniveau. De met goudblad overtrokken wind vaan in de vorm van een schip. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Statussymbolen Onder leiding van de bij de bouw betrokkenen, o.w. ook de dagelijks opzichter de heer S. Peene, werd hierna de toren beklommen. Bijzon dere aandacht kregen de kolossale kamers in het torenlichaam, te hoog en te groot misschien om ooit funk- tioneel te kunnen zijn, maar wel „leuk" om te hebben en er over te fantaseren, wat men er mee zou kun nen doen. Zierikzee trok een mistig gezicht vanaf de torentrans en dat was wel een beetje jammer. Om helemaal compleet te zijn; de beschuttende windvaandoek was ook wat vochtig geworden en daarom reageerde hij niet onmiddellijk op de burge- meesterlijke ruk. Bij elkaar overi gens was het een uniek gebeuren. Torenspitsen, beiaards, windvanen, het zijn de meest overtuigende „sta tussymbolen" van een stad en als er iets nuttigs mee aan de hand is, is dat altijd inteiessant en opbeurend nieuws. Woensdag was het een windvaan. Hopelijk reageert hij hondei'den ja- ren op de grillige wind van Schou- wen-Duiveland. Het zou een goed te ken zijn voor de stad! ZIERIKZEE Verbouwing kantoor BEMA NV Voor rekening van de Kunststof- fenindustrie BEMA op het Industrie terrein gaat de Fa. F. J. van Aken de kantoor verdieping verbouwen tot woonhuis. Bestuursvergadering Z.O.V. Door de Zierikzeesche Oranjever eniging woi'dt op maandag 19 okto ber in het „Huis van Nassau'' een bestuursvergadei-ing gehouden.' Geslaagde KinderpJostzegelactie Huishoudschool De leerlingen van de huishoud school Pi'inses Juliana alhier hebben een geslaagde kinderpostzegelaktie afgewerkt. Alle hieraan gegeven in spanning werd beloond met het prachtige resultaat van f 828. Afd. „Philatelica" Op maandag 19 oktober wordt in „Mondragon" weer een vergadering gehouden van de Int. Ver. „Philate lica", afdeling Schouwen-Duiveland. Als spreker treedt op de heer K. Otte te Middelburg, die het onder werp: „Goedkope en leerzame filate lie" behandelt. U.V.V.-contactavond Op donderdag 29 oktober wordt in het R.K. Centrum een U.V.V.-con tactavond gehouden, uitgaande van de stedelijke afdeling. Buisbreuk in distributieleiding Heden (donderdag) morgen heeft zich een buisbreuk voorgedaan in de distributieleiding van de waterlei ding in het St. Jacobstraatje alhier. Dit heeft tot gevolg dat de bewoners enige tijd niet over de waterleiding kunnen beschikken. Uiteraard werd vanmorgen zo snel mogelijk een aan vang gemaakt met de herstelwerk zaamheden. Omdat de breuk een z.g. „zoeker" is vergt het onderzoek naai de juiste plaats nogal wat graafwerk. Bejaarden ontspanningsavond De U.V.V. te Zierikzee organiseert op maandag 19 oktober een ontspan ningsavond voor bejaarden in het Hervormd Verenigingsgebouw in het Vrije. Door de afdeling U.V.V. uit Vlissingen zal een musical worden opgevoerd met veel bekende liedjes uit vi'oegere jaren. Alle bejaarden zijn welkom en de entree is gratis. Ledenvergadering P.v.d.A. Door de afdeling Zierikzee van de Partij van de Arbeid wordt op vrij dag 16 oktober in het „Huis van Nas sau" een ledenvergadering gehouden. De agenda vermeldt o.a. de volgen de punten: de kandidaatstelling voor de Eerste en Tweede Kamer, bespre king. vormingsinstituut in Oeganda en de bestuursverkiezing. Do heron A. P. van Kessol, G. M. v. d. Wielen, J. Groen, C. Linders, D. Schults en J. Quaak en mevrouw E. C. Lems-v. d. Hulle zijn aftre dend. De heer J. Groen en mevrouw E. C. Lems-v. d. Hulle zijn herkies baar. SIRJANSLAND Zeeuwse Collecte Het bestuur van de bejaardenso ciëteit heeft de Zeeuwse collecte al hier verzorgd en een bedrag van f 65,15 gecollecteerd. Postzegels voor het Rode Kruis Dezer dagen is een aantal van ruim 15.000 oude postzegels aan het Rode Kruis afgedragen. Deze zegels worden, evenals zilverpapier, capsu les e.d. door de bewoners alhier op gespaard, terwijl Petra van Ast en Ellie Padmos voor de inzameling zorgen. Het Rode Kruis heeft voor deze laatste hoeveelheid haar erken telijkheid betuigd en meegedeeld dat de postzegels voor de invaliden be stemd zijn. De bejaardensociëteit ging van start Na een rustperiode van enkele maanden heeft de bejaardensociëteit alhier weer haar eerste samenkomst in het winterseizoen gehouden. Voor deze gelegenheid waren de tafels met een bloemetje versierd en waren bestuur en serveersters mede aanwezig. Nadat allen een plaatsje hadden gezocht, werd de bij eenkomst geopend met het zingen van Psalm 105 vers 1. Mevrouw de Ronde-Bolijn sprak een hartelijk woord van welkom tot de aanwezi gen. Zij wist zich verzekerd van een goede en trouwe opkomst en wenste de zieke leden een spoedige beter schap. Ook dit seizoen zal het be stuur weer in alles haar medewer king verlenen en voor nieuwe idee ën en suggesties open staan. Tussen de thee- en koffiepauzes en andere traktaties, werden de gezelschaps spelen weer opgezocht en de strijd rond het groene laken, bij het sjoe len en dammen nam een aanvang. Uit de animo b'leek wel dat de spe len nog niet vei-leei-d waren. Ook viel er na maanden afwezigheid wel wat te bepraten. Het was al bijna donkei-, toen mevrouw de Ronde-Bolijn nog gelegenheid kreeg allen een goede thuiskomst te wensen. Met het zin gen van Psalm 145 vers 5 werd de gezellige middag besloten. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven vergadert a.s. maandag 19 ok tober in het Plaatsenhuis te Drei- schor. De agenda vermeldt o.m. de vast stelling 5e wijziging van de gem. re geling Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland. Per 1 januari 1971 zullen de rechten rechtstreeks door de Rei nigingsdienst worden ingevorderd en niet meer door de gemeenten. De rechten worden begroot op f 25,50. per perceel. De prijs van een plastic zak zal worden vastgesteld op 15 ct. Ingaande 1971 zal in elke deelnemen de gemeente eenzelfde recht worden geheven. De raad krijgt verder een voorstel te behandelen inzake vaststelling gemeentelijke regeling regionaal woonwagencentrum Midden-Zeeland De in de gemeente verblijvende woonwagenbewoners zullen het ter rein te Goes als standplaats worden aangewezen. De aan deze regeling verbonden bijdi*age bedraagt f 0,30 per inwoner. De rioolbelasting zal in dier voege gewijzigd worden, dat panden die twaalf achtereenvolgende maanden ongebruikt en onvei'huurd zijn ge bleven ontheffing worden verleend. WESTENSCHOUWEN De collecte voor „Schip Ahoy" Westerschouwen heeft een gewel dige prestatie geleverd bij de inza meling, onder de codenaam „Schip Ahoy". De buscollecte bracht op f 4578,55, terwijl op de banken werd gestort f 3156,50. BURGH Eerste winterganzen Eén zwaluw maakt nog geen zo mer en we kunnen in die zelfde geest zeggen: één wintergans maakt nog geen winter. Maar toch was woensdagvooi'middag de Meeldijk en omgeving de eerste plaats die al winterganzen zag. Niet minder dan 50 werden er geteld. Mogelijk dat het in het, hoge noorden wat kouder is geworden. Daardoor vertrokken deze vogels weer zuidwaarts om hier waar het weer nog verre van win ters is, wat te blijven hangen. NOORDGOUWE Mooi resultaat actie „Schip Ahoy" Door de deur aan deur-collecte te Noordgouwe-Schuddebeurs is alhier het fantastische bedrag opgebracht van f 571,46 ten bate van de Rode Kruis-actie „Schip Ahoy". Dat is voor Noordgouwe een mooi resultaat. Dezelfde avond werd op de Raif- efissenbank het bedrag gestort van f 81,60. OOSTERLAND De N.O.V.I.B.-collecte De Nederlandse organisatie voor internationale ontwikkelingssamen werking, de zg. N.O.V.I.B. organi seert in de week van 19-24 oktober a.s. ook te Oosterland een huis aan huis-collecte. In de komende 10 jaar voeren de NOVIB, de UNICEF en de UNESCO een actie om de gerechtigheid we reldwijd te maken. De genoemde in stanties hebben aan deze actie van geldinzameling de naam: „Werk aan de wereld" gegeven, (naar het be kende gezegde: „Werk aan de win kel"). Uit de opbrengst willen de drie orgnnisalies hel volgende beta len: 1. De opbouw van een zestal scholen in het door aardbeving ver woeste Peru. 2. De opleiding van jonge boeren in Peru. 3. Verbetering van voeding, gezondheid en onder wijs voor kinderen in India. 4. Hulp verlening aan jonge boeren in Cey lon. 5. Verbetering van de volksge zondheid in Indonesië. 6. Onderwijs aan plattelandsvrouwen in Boven- Volta. 7. Verbetering van de land bouw in Ecuador en 8. Opleiding van onderwijzers in Botwana. Dat deze collecte geen aanbeveling nodig heeft behoeft geen betoog. Er wordt wei eens gezegd: „Het is maar een drup pel aan de emmer of op een gloeien de plaat", en daar is wel wat van aan. Maar één druppel is beter dan helemaal geen, en als er genoeg druppels zijn merken we dat het re gent en kunnen de genoemde hulp acties op gang komen. Kinderpostzegelactle De leerlingen van klasse 5 en 6 van de openbare lagere basisschool alhier, hoofd de heer P. T. Bolken baas, hebben zich ook dit jaar weer ijverig van de taak gekweten om veel kinderkaarten en -postzegels aan de „man" te brengen. De op brengst bedroeg niet minder dan f 530, waarvoor een dankwoord aan allen die zegels en kaarten kochten, en niet minder aan de ijverige leer lingen en hun onderwijzers(essen) zeker op zijn plaats is. BRUINISSE De Noordzee-kotter Helder 224 Te Nieuwe Tonge, waar het schip wordt gezandstraald, is aangekomen de Noordzeekotter Helder 224. Dit schip komt naar Bruinisse. In op dracht van de firma P. Maaskant Zonen, werd het bij de scheepswerf Velthuis te Groningen gebouwd voor •de firma Van Belzen uit Den Helder (voorheen te Arnemuiden). De Hel der 224 is met zijn afmetingen, lang 29 meter, breed 7 meter en hol 3.55 meter, het grootste schip dat ooit naar Bruinisse kwam om daar vér der te worden afgebouwd. In het schip moet een 900 p.k. dieselmotor worden geplaatst. Als dit schip over enkele maanden gereed is, volgt een kotter met de afmetingen 33 x iVz x 4.07 en nog enkele andere in de serie 26 x 7 x 3.80 meter. Verkoop schip De oude H.D. 224 van de firma Van Belzen te Den Helder, werd ver kocht naar Frankrijk; de Ark 35 van de firma Teune te Arnemuiden werd verkocht naar Engeland. Te Bruinisse is ds. P. Post weer begonnen met de Bijbelkring op maandagavond. In het winterseizoen 1970-'71 zal het bijbelboek Openba ringen van Johannes worden behan deld. Het slopen van huizen Naast een aktief woningbouwbe leid behoort een gemeente ook een goed sloopbeleid te voeren, om krot woningen op te ruimen en ruimte te maken voor. nieuwe woningen. Op de nominatie om in 1971 gesloopt te worden staan de volgende panden: Molenstraat 10 en 12; Lange Ring 3; Kerkstraat 59, 61, 63, 67, 69, 71 en 73; Kerkplein 6, 7 en 8; schuur de Koekoek aan de Deestraat; Noord- dijk 2, 3 en 4; Wagenschuur, land- bouwschuur en varkensschuur aan de Padjes. Auto beschadigd De auto van mevrouw B. B. uit Gouda, die op het havenplateau te Bruinisse geparkeerd stond, in de buurt van het bietenbemonsterings- apparaat, werd aangex*eden door een achteruitrijdende bietenauto. De per sonenauto werd zwaar beschadigd. Bonnen voor „Schip Ahoy" De aktie te Bruinisse door het Ro de Kruis gevoerd, waarbij de bewo ners in de gelegenheid werden ge steld om gedurende een week alle van de winkeliers ontvangen kassa bonnetjes en zegeltjes beschikbaar te stellen voor de aktie „Schip Ahoy" (Henri J. Dunant) bracht f 169.50 aan bonnen op. Aanvaring Het motor mosselvaartuig Bru 4, van schipper M. Verspoor uit Brui nisse, werd dinsdagmorgen in dichte mist, op het Zijpe bij het kustlicht Stoofpolder, aangevaren door de Yersekse mosselkotter YE 134 van schipper P. Boogert. De Bru 4 kreeg een deuk aan stuurboordzijde naast de voorsteven. Het schip is bij de scheepswerf D. van Duivendijk en Zonen in reparatie gegaan. Actie van C.J.V. voor Boeroenie-vluchtelingen Het verschil tussen de welvaart in west Europa en de honger en de on- menswaai-dige toestanden in de zg. „derde wereld" is groot. De C.J.V. te Bruinisse besloot tot het zich daad- werkelijk inzetten voor de zg. Boe roenie-vluchtelingen- aktie, een pro ject dat door de landelijke C.J.V., het N.J.V., wordt gesteund en gestimu leerd. De Bi-uinisser meisjes besloten zich beschikbaar te stellen als baby sit. Bel mej. Nellie Braber en men krijgt de gehele avond iemand die thuis wacht a raison van f 5. Na elf uur f 1 per uur extra. Er wordt reeds druk gebruik gemaakt van de ze oppasdienst. De jongens verklaar den zich bereid oliebollen te bakken en zullen dus ook dezer dagen aan de deur komen. Opbrengst actie „Schip Ahoy" De ijverige Rode Kruis afdeling te Bruinisse had woensdagavond voor de Ahoy-aktie de brandweer inge schakeld. De brandweerauto reed met loeiende sirene door het dorp, waar brandweerlieden en Rode Kruis mensen, deur aandcur aanbelden met hun emmers. Resultaat f 2611,24, dus meer dan een gulden (f 1,10) per in woner. De te Bruinisse in de maand september gehuoden inzameling voor hel ver j a a rd n fisfond s in de Ned. Herv. Kerk bracht f 200 op. ONGELUKKEN DODELIJKE DOKKUM. De 27-jarige ongehuw de veehouder S. Kroodsma uit Dok- kum is bij zijn woonplaats door een verkeersongeval om het leven geko men. De heer Kroodsma. die een personenauto bestuurde, kwam bij het passeren van een vrachtauto in botsing met een tegenligger. Hij was op slag dood. IJMUIDEN. De acht-jarige Mark Kuijpers uit IJmuiden is van een dak van een toiletwagen waarop hij was geklommen gevallen. Hierbij liep het knaapje zwaar hersenletsel op. Kort na aankomst in het Anto- niusziekenhuis overleed het jongetje. De toiletwagens worden 's zomers op het strand gebruikt. In de winter maanden staan zijn bij openbare werken opgesteld. LEEUWARDEN. Op de rijksweg Leeuwarden-Groningen, ter hoogte van Burum is een bejaarde man om het leven gekomen. De man stak met zijn fiets plotseling de drukke rijks weg over en werd daarbij gegrepen door een zware vrachtauto. De man wiens identiteit nog niet kon wor den vastgesteld, was op slag dood. De vrachtauto kwam in de berm te recht en kantelde, zodat de lading bieten verspreid over de weg lag. DUBLIN. In de Ierse hoofdstad Dublin is dinsdagavond een bom ont ploft in de buurt van het woonhuis van president De Valera. Bij de ont ploffing kwam een man om het le ven. Een ander werd gewond. Bijna 20.000 gulden voor misdrukken Statuutzegels AMSTERDAM. 14-10. Bij de „Ne- derlandse Postzegelveiling" in Am sterdam zijn woensdag de deze zo mer in Groningen ontdekte misdruk ken van de vorig jaar december ver schenen Nederlandse Statuutzegels onder de hamer gekomen. De veer tien ingezonden zegels brachten - verdeeld over zes kavels - bij elkaar 19.900 gulden op. ZIERIKZEE, 12-10. In het Her vormd Verenigingsgebouw te Zierik zee brachten de cabaretier Rients Gratama en de cabaretière Mady Misset dinsdagavond hun show „De Knollentuin". Kenmerkend voor deze show was wel de vlotte manier waarop deze werd gebracht, de ak- tualiteit en de orginaliteit. Deze fac toren maakten het geheel tot een groot succes. In een gesprek dat wij hadden met Rients Gratama vertelde hij dat het geen teleurstelling was dat er één show werd gegeven inplaats van de geplande twee. „Twee is wel erg veel op een avond en de mensen kennen mij hier als cabaretier nog niet zo goed", aldus Rients Gratama. Rients Gratama is in Zeeland toch overigens geen onbekende en in Zie rikzee is hij al verschillende malen opgetreden. De cabaretier vindt het fijn om voor Zeeuws publiek op te treden mede door de leuke ervarin gen die hij hier heeft gehad. Samen met Mady Misset werd de voorstelling begonnen met het liedje Ludiek. „Het blote hoofd" een be schrijving van het hoofd door Rients oogstte een hartelijk applaus. Mady zong „Jan mijne man" een liedje over een huisvader die altijd maar studeerde en zich afzonderde van zijn gezin. Op zijn 65e komt hij dan eindelijk in de huiskamer, maar nog steeds studerende. „Hoe kon dat nou" een liedje gezongen door Rients en Mady. Het is het verhaal van een jongen en een meisje, die voor het eer-st op vakantie gaan met alleiiei goede bedoelingen. Van dit goede be doelingen komt echter niet zo heel veel terecht. „Et pourtant" een frans liedje van Rients dat heel serieus begint maar dat dolkomisch eindigt doordat er aan de zijkanten van het toneel boi*- den verschijnen met gekke Neder landse teksten die Rients in het Frans letterlijk vertaald. Mady oogste met haar liedje de Olympische vlam veel succes. In een trainingspak dat niet helemaal pi*e- cies past bezingt ze het liefdesleven van een atlete dat mislukt. Erg oi*gi- neel en zeer lachwekkend was wel het idee van Rients en Mady om de reklame die de politieke partijen ma ken op de T.V. in een STER-jasje te steken met de daarbij horende was middel en pinda melodietjes. De „Bejaardenhof van Eden" door Rients en Mady is een verhaal over opstandige bejaarden. Ook erg orgi- neel was het liedje van Mady over de warme bakker en zijn praktijken. Heila Hi Ho de geschiedenis van een doorsnee Hollands echtpaar, dat het hele jaar hard moet sparen om op vakantie in het buitenland te kunnen gaan. In de auto daalt de stemming per kilometer en het eindigt in een dave rende ruzie. De rol van moeder door Mady gespeeld was hierin een uit springer. „Vaderlief", gezongen door Mndv is een liedje op de Zangeres zonder Naam en Tante Leen-manier over een vader die aan de „stuf" is en de kinderen die vragen of hij weer aan de drank wil omdat hij dan „veel vrolijker is". Dit waren enkele onderdelen uil do show die oen daverend applaus oogstte van het publiek. Te Burgh en Haamstede wordt nieuw begin gemaakt met „bejaardengymnastiek"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3