All-Ready I zorgde voor verrassing Schou iveii-Du ivelandse Sportspiegel M.E.V.O. leverde iware slag tegen Bevelanders Bruse Boys en W.I.K. kwamen aan de leiding in de tweede klas A Z.S.C. kon positie iets verbeteren M.JE.V.O. II zorgde voor schutters/eest tegen WIK III Duiveland II kou het tegen Serooskerke niet bol werken. Delta-Sport nam met succes deel aan internationale boulevardloop te Vlissingen ZATERDAGCOMPETITIE. In (ie Je klas heeft MEVO bij rode lan taarndrager Bevelanders nog een zware krachtsinspanning moeten le veren om op de volle winst beslag te kunnen leggen (0-1). (Zaamslug kon zich aan de leiding handhaven door het bezoekende Veere geen kans te geven (3-2). De andere benjamin Waarde speelde het klaar om Wolf- aartsdijk de helft van de inzet te ontfutselen (1-1). 's Heer Arendsker- ke, dat het na een zwakke start reeds beter doet, klopte Heinkenszand met 2-1 in eigen huis. De reserves van Arnemuiden konden zich wat opwer ken door thuis op overtuigende wij ze (5-1) van Middelburg V te winnen. Zaamslag 7 5 0 2 12- 7 10 Wolfaartsdijk 6 4 1 1 18- 6 9 's H. Arendsk. 7 4 1 2 U-10 9 Veere 6 2 3 1 12- 7 7 MEVO 6 3 1 2 7- 7 7 Wemeldinge 6 9 2 2 10- 8 6 Heinkenszand G 2 2 2 10- 9 0 Waarde 6 2 2 2 10-10 G Arnemuiden II 7 2 2 3 10- 8 6 Middelburg V 6 1 1 4 5-13 3 Bevelanders 7 0 1 6 3-23 1 In de 2e klas A kwamen Bruse Boys en WIK aan de leiding al staat Kruiningen er relatief bezien er al tijd nog het best voor. Bruse Boys werd twee puntjes rijker door thuis, niet veel overtuigend, met 2-1 van Colijnsplaatse Boys te winnen. Te Kerkwerve kwam WIK ook al niet tot de vorm van vorige week te Oos- terland. Dit kon hen evenwel niet beletten om SKNWK met een 2-0 nederlaag naar Nieuwerkerk terug te sturen. Duiveland kwam weer wat in de lift door Brouwershaven in eigen huis met 4-2 te kloppen. ZSC kon haar positie iets verbeteren door een 1-1 gelijk spel bij hekkesluiter Wemeldinge II. Het belangrijke tref fen tussen de twee kanshebbers voor de titel Kruiningen en Borssele ein digde in een 2-1 zege voor eerst ge noemden. Yerseke II zorgde voor een grote verrassing door haar eer ste overwnining (3-2) op het veel ho ger geplaatste Rillandia II te be halen. Bruse Boys 7 5 1 1 20- 7 11 WIK 7 5 1 1 18- 8 11 Kruiningen 6 4 2 0 16- 7 10 Borssele 7 4 2 1 17-11 10 Rillandia 11 7 4 2 1 19-14 10 Duiveland 7 4 0 3 24-19 8 Colpl. Boys 7 3 0 4 9-12 6 Yerseke II 7 1 2 4 12-23 4 ZSC 7 1 2 4 8-18 4 Brouwershaven 7 1 1 5 12-20 3 SKNWK 7 1 1 5 13-21 3 Wemeldinge II 6 0 2 4 6-15 2 In de 3e klas A hield DFS III de leiding in handen door met 3-1 bij Wissenkerke II te winnen. Bruse Boys II leverde keurig werk door het sterke Schore de helft van de in zet te ontfutselen (2-2). Lang heeft het er in deze wedstrijd zelfs naar uit gezien dat de Boys met de volle winst naar huis zouden gaan. XJit een kort voor tijd toegekende straf schop wist Schore evenwel nog een puntenverdeling uit het vuur te sle pen. WIK II bleef nog in de zorgen daar het bij 's Heer Arendskerke II met 3-1 verloor. Kloetinge III klopte Wolfaartsdifk II in eigen omgeving met 2-1 waardoor zij opklommen naar de derde plaats op de ranglijst DFS III 6 5 1 0 19-10 11 Schore 5 4 1 0 14- 3 9 Kloetinge UI 5 3 0 2 11- 9 6 Bruse Boys II 5 1 3 1 10-11 5 's H. Arendsk. 11 6 2 1 3 11- 9 5 Wissenkerke II 4 2 0 2 11- 9 4 Wolfaartsdijk II 5 1 2 2 9-10 4 WIK II 5 1 0 4 6-18 2 SSV II 5 0 0 5 3-15 1 VELDHANDBAL Heren: Delta Sport— Haringnian 8—22 Tegen het ongeslagen Haringman heeft Delta-Sport een ruime neder laag geleden. Haringman met een ge weldige Sam Traas in zijn gelederen was bijzonder sterk. Sam Traas al leen al nam vijftien van de door Ha ringman gemaakte doelpunten voor zijn rekening. Overigens had de ne derlaag kleiner kunnen zijn. Vooral verdedigend speelde Delta-Sport dit keer zwak. Telkens was de verdedi ging te laat geformeerd. Met de rust hadden de Zierikzeeënaren reeds een 11-2 achterstand opgelopen. Direct na de rust leek het er op dat Delta-Sport het juiste tegenspel had gevonden. Zij maakten vier doel punten achter elkaar en brachten daardoor de achterstand terug tot 11-6. Haringman nam echter het ini tiatief weer in handen en liep steeds verder weg. Een Zierikzeese neder laag was niet meer af te wenden. Het einde kwam met een verdiende 8-22 overwinning voor Haringman. De Zierikzeese doelpunten werden gemaakt door Albert de Leeuw 3x, Jaap Consemulder 3x, Huib van Da len lx en Jan de Kok lx. Nog twee wedstrijden werden in de 2e klasse heren gespeeld, uitsla gen: Fortuna 2-C.S.C. 3 23-5; Olym pus 2-Walcheren 2 6-10. De Delta-Sport dames moesten dit weekend niet spelen. Het is overi gens voor de niet spelende Zierik zeese dames een goede zondag ge worden. De naaste concurent Mara thon 2 leed een verrassende neder laag tegen het Goese G.S.C. 2. De Delta-Sport dames staan nog onge slagen aan de leiding met vier pun ten voorsprong op Marathon 2. Uitslagen 2e klasse B dames: G.S.C. 2-Marathon 2 6-3; Olympus 3-Scheldesport 5-5. Ook de heren-reserves van Delta- Sport hadden een vrije zondag. In de 3c klasse heren werd slechts één wedstrijd gespeeld. Uitslag: Fortuna 3-G.S.C. 4 17-11. In de 4e klas A maakte MEVO II er op het sportpark Bannink er in de ontmoeting tegen WIK III een waar schuttersfeest van. Niet min der dan twaalf maal moest de WIK doelman het leder uit zijn net halen waartegenover zijn eigen voorhoede geen enkele treffer wist te plaatsen. Brouwershaven III moest de puntjes aan het bezoekende SKNWK II af staan (1-2), terwijl Duiveland II het te Oosterland tegen Serooskerke II ook niet kon klaren (0-3). DFS IV verloor met dezelfde cijfers van Be velanders II terwijl Brouwershaven II met 4-1 bij Colijnsplaatse Boys II wist te winnen. MEVO II Serooskerke II Br.haven II SKNWK II Duiveland II DFS IV Bevelanders II Colpl. Boys II Br.haven III WIK III 6 5 0 1 33- 3 10 5 4 1 0 20- 2 9 5 3 1 1 16-10 7 5 3 1 1 14-10 7 6 2 1 3 11-15 5 4 2 0 2 9-14 4 5 2 0 3 12-23 4 5 1 1 3 20-18, 3 5 1 1 3 12-14 3 6 0 0 6' 9-47 0 ZIERIKZEE, 12-10. Onder uitste kende weersomstandigheden werd zaterdag jl. te Vlissingen de 35ste internationale boulevardloop gehou den met een record aantal deelne mers. Deze grote belangstelling was ook te verklaren uit het feit dat dit maal voor het eerst meisjes uit de jongse kategorieën mochten deelne men. Bij de heren was het grote Belgi sche overwicht opvallend. De eerste twee plaatsen werden door Belgische lopers ingenomen en onder de eerste tien plaatsen waren niet minder dan vijf zuiderburen, allen van de ver eniging Standaard uit Gent. Uitste kend voor de dag kwam ook Hulst, dat veel aan dergelijke wedstrijden deelneemt in België. De derde en de achtste plaats waren voor Hulst. Voor de C- en D-meisjes was de te lopen afstand niet minder dan 1000 meter. Aan deze krachttoer werd SPORT deelgenomen door enige meisjes van Delta-Sport uit Zierikzee. Bij deze zware opgave kwam Anita Horst uit Renesse als het beste Delta-Sport- meisje op deze afstand te voorschijn. Een tijd van 3 min. 29.2 sec. leverde Anita een derde plaats en een fraaie medaille op. In de prijzen viel ook Marja Kouijzer met 3 min. 33 sec., namelijk een vijfde plaats. Verder kregen Stella v. d. Zande en Petra Brons uit Renesse een onderschei ding voor resp. een 7e en 8ste plaats. Hetzelfde kreeg bij de C-meisjes Joke Geluk, die in deze kategorie vierde werd. De eerste plaats werd veroverd door een van de meisjes uit het Limburgse Heerlen. Bij de jongens D behaalde Kees Berrevoets een uitstekende derde plaats en een medaille in 3 min. 0,4 sec., terwijl Theo Schults en Jan Koster resp. vierde en negende wer den. VOETBAL Bruse Boys-Colünsplaatse Bos 21 Een in het veld wel iets sterker Bruse Boys heeft het nog heel wat moeite gekost om de volle winst thuis te houden. Over het spel van de thuisclub lag een zekere matheid, waardoor het vooral aanvallend slechts zelden een vuist kon maken. Doordat alles veel te veel tijd vergde liep de voorhoede van de groen-wit- ten talloze malen in de buitenspel- val van de bezoekers. Menige aanval liep hierdoor reeds schipbreuk voor hij eigenlijk goed en wel was opge zet. Het gebrek aan zelfvertrouwen bij de voorhoedespelers speelde hier bij een belangrijke rol. Toch zijn wij er van overtuigd dat het elftal van Bruse Boys heel wat meer in zijn mars heeft dan het in deze wedstrijd demonstreerde. Door een paar mis verstandjes in de Bruse verdediging kreeg Colpl. Boys zelfs de eerste gi*o- te scoringskansen. Daar de sehutters- capaciteiten nu ook bepaald niet zo waren om er over naar huis te schrij ven liep alles nog goed voor de thuis club af. Toen er 27 min. waren ge speeld wist de thuisclub op vrij ge makkelijke wijze de leiding te nemen daar de verdediging van de bezoe kers bleef staan voor vermeend bui tenspel waardoor Frans de Oude geen moeite had om het leder in het net te laten verdwijnen (1-0). Twee min. voor de rust kon Bruse Boys haar voorsprong opvoeren tot 2-0 door Frans de Oude die met een zeer fraai schot de doelman van Colijnsplaat kansloos liet. Wie er op had gere kend dat na de thee het spelbeeld zou veranderen kwam bedrogen uit. De wedstrijd speelde, evenals in de le helft, zich voor het grootste ge deelte op het middenveld af. Veel moeilijk werk kregen de doelverde- digers dan ook niet te verrichten. Toen een ieder er reeds op ï'ekende dat de wedstrijd met een 2-0 stand zou worden afgesloten wisten de be zoekers kort voor tijd de eindstand nog op 2-1 te bepalen. Temeuzen A I-Zierikzce A I 11 In een door beide elftallen voor treffelijk gespeelde wedstrijd zijn de puntjes eerlijk gedeeld. Een opval lend verschijnsel bij het elftal van de rood-zwarten is het wel. dat zij in hun uitwedstrijden vaak tot nog be tere prestaties weten te komen dan thuis. Het puntje waar zij in deze wedstrijd beslag op wisten te leggen kwam hen voor hun goede spel dan ook zeer beslist toe. Om de eerste meester over hun terrein te blijven, helft wisten beide defensies heer en Na tien minuten spelen in de tweede helft wist Joop Krips, uit een vrije trap, Zierikzee de leiding te geven 0-1. Lang heeft het er hierna naar uit gezien dat deze stand tot het einde gehandhaafd zou blijven. Pas drie minuten voor tijd slaagde de thuisclub erin de stand in evenwicht te brengen 1-1, en stand waar beide elftallen vrede mee konden hebben. HENGELEN Wedstrijd HSV „Oosterschelde" Na een periode van rust volgt a.s. zaterdag, voor de leden van de H.S. V. „Oosterschelde", weer een hengel- wedstrijd die meetelt voor de com petitie om het clubkampioenschap. De deelnemers vertrekken van het Havenplein naar de plaats van de wedstrijd. Bij goed weer wordt goede deelname en goede vangst verwacht (12 uur v.m.). DAMMEN Damvereniging „Zrerikzee" Uitslagen clubcompetitie: J. Foi- mer, J. L, Smalheer 0-2; J. Huigens, C. L. Boot 2-0; W. C. Boot, J. Flik- weert 2-0; F. Roggeband, J. A. Ver ten 2-0; W. C. Boot, M. de Wild 0-2; C. L. Boot, J. A. Verton 0-2; J. Fol- mer, F. Roggeband 1-1; J. Flikweert- J. Huigens 0-2; J. Huigens, J. L. Straayer 2-0. Vrouw schoot mail dood VENLO, 13-10. In een woning aan de Isidorusstraat te Venlo heeft de 28-jarige mevrouw C. B.-L. maan dagavond enkele schoten uit een pis tool gelost op haar 43-jarige echtge noot H. B. uit Venlo. Het slachtoffer werd door enkele kogels in hals en buik getroffen en zwaargewond naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Hier is de man na aankomst aan de opgelopen verwondingen overleden. In de Zeeuwse Veldkorfbalcompe- titie heeft het Zierikzeese All-Ready I na drie nederlagen en één gelijk spel haar eerste overwinning weten le behalen. Hoewel het wel in de lijn der verwachtingen lag, dat de rood zwarten alles op alles zouden zetten om in Terneuzen de volle buit bin nen te halen, was er toch niet op zo'n grote overwinning gerekend. Luctor I kon zelfs nog een 3-0 voor sprong nemen, maar met de rust was de stand al gelijk geworden. In de tweede helft was AU-Ready de bete re ploeg en dat leidde uiteindelijk tot de volle winst. De Zierikzeeënaren zullen nu on getwijfeld met meer vertrouwen aan de komende drie thuiswedstrijden beginnen. Het eerste schaap is over de dam en hopen lijk volgen er spoe dig meer. Swift III kon ook aan hel sterke Animo II niet voldoende weerstand bieden en de Souburgers wonnen dan ook met 2-5. Tjoba II doet het uitstekend en na wat zwak begin won de ploeg uit 's Heer-Hen drikskinderen nu weer op royale wijze van streekgenoot Togo I met 8-4. Omdat Ondo I met 4-4 gelijk speelde tegen Blauw-Wit I kon All- Ready, ondanks haar overwinning op Luctor, de voorlaatste plaats nog niet verlaten maar de afstand met Swift III is in ieder geval wat groter geworden. De stand is nu: wedstrijddag en ook leider Olympia I kwam niet in het veld. Stormvogels II - nummer twee van de ranglijst - leed tegen Ondo II een onverwachte nederlaag van 3-4, waardoor de uit Westkapelle gelijk naar de derde plaats werden verwezen. Animo IV kwam goed voor de dag en behaalde door een 7-6 overwinning op Atlas II de eerste winst binnen. De stand is hier: Olympia I Ondo II Stormvogels II All-Heady II Atlas II Seolto II Animo IV 4 4 0 0 19- 4 8 6 3 12 28-19 7 4 2 0 2 16-19 4 4 112 7-8 3 3 10 2 18-17 2 3 10 2 4-11 2 4 10 3 11-25 2 Zuidwesters I 6 5 1 0 44-20 11 Blauw-Wit I 6 3 2 1 17-18 8 Tjoba II 5 3 0 2 27-19 6 Luctor I 5 3 0 2 23-20 6 Animo II 5 2 1 2 14-11 5 Togo I 5 2 0 3 18-20 4 Ondo I 4 1 1 2 15-21 3 AU-Ready I 5 1 1 3 20-28 3 Swift III 5 0 0 5 14-37 0 In de 3e klasse B blijft de Schou- wen-Duivelandse vertegenwoordiger, NOAD I uit Dreischor, het uitste kend doen. De blauw-witten wisten in hun thuiswedstrijd het heus niet zwakke Volharding I met 5-4 de baas te blijven en dat zegt toch wel wat van de kracht, waarmee de blauw-witten spelen. Met slechts één punt achterstand op leider Tjoba III heeft NOAD nog volop kans om de titel te behalen. Tjoba III liet er echter in het treffen tegen Olympia II geen twijfel over bestaan wie de sterkste was want 8-4 spreekt duide lijke taal. In Arnemuiden moest Zaamslag I met 9-2 haar meerdere erkennen in TOP, dat ook nog volop kanshebber is gebleven. De club uit Arnemuiden heeft bovendien riog een wedstrijd minder gespeeld dan de drie leidende topploegen. De stand: In de derde klasse A hadden de reserves van All-Ready een vrije Tjoba III NOAD I Volhai-ding I TOP I Zaamslag I Olympia II 5 3 2 0 26-14 8 5 3 11 27-14 7 5 2 2 1 25-17 6 4 2 11 17-12 5 5 10 4 14-32 5 4 0 0 4 11-31 0 NOAD won met 5—4 van Volharding I In de 3e klasse van het Zeeuwse veld korf bal heeft NOAD I te Drei schor een keurige overwinning be haald op Volharding I uit Yerseke, nadat de rust met 2-2 was ingegaan. Er was een kwartier gespeeld toen Toon Schouwenaar de Duivelanders de leiding kon geven (1-0). NOAD speelde weer zeer enthousiast en door een fraai doelpunt van de snelle Wim Kommer liepen de blauw-wit ten uit tot 2-0. Volharding kwam af en toe gevaaiiijk in de aanval, en dat leidde na een half uur in een tegen- punt van Klaas Moerland (2-1). Kort voor de rust was het wederom Klaas Moerland, die de partijen op gelijke voet bracht door goed in te schieten (2-2).Na de rust zag het er even naar uit dat de gasten het initiateif over zouden gaan nemen en reeds na 8 minuten spelen namen zij door een doelpunt van Levina Koemans een kleine 2-3 voorsprong. NOAD zag het gevaar echter ruim op tijd in en na een kwartier deponeerde Wij na van Nieuwenhuijzen de gelijkmaker weer in de korf van Volharding (3-3) NOAD drukte daarna flink door en mevr. Dany Verburg-Ganzeman leg de in korte tijd de grondslag voor de uiteindelijke zege van de blauw- witten. Eerst schoot zij NOAD keu rig naar 4-5 en korte tijd daarna werd zij ook de maakster van het vijfde Dreisehorse doelpunt (5-3). Kort voor het verstrijken van de speeltijd kon A. Peeman nog een maal de NOAD-korf doorboren maar verder kwamen de gasten niet meer. Eerste zege voor All-Ready I: Met 7—3 van Luctor I Nadat de resultaten van AU-Ready I in de hoogste klasse van de Zeeuw se Winterkorfbalcompelitie aanvan kelijk wat onder de maat waren ge bleven, hebben de rood-zwarten za terdagmiddag in Terneuzen voor een grote verrassing gezorgd. Het heus niet zwakke Luctor I moest op eigen terrein met 3-7 het hoofd buigen voor de Zierikzeese korfballers en daar had men in Zeeuws-Vlaanderen toch zeker niet op gerekend. Toch zag het er aanvankelijk helemaal niet naar uit, dat de Zierikzeeënaren deze wedstrijd in hun voordeel zou den gaan beslissen. Wat was name lijk het geval? Reeds na een goed kwartier spelen stond de thuisclub - met elf spelers - reeds met 3-0 voor en dat voorsplde dus echt niet veel goeds voor de rood-zwarten. Men had als het ware onnodig een paar doelpunten laten gaan en pas toen Luctor haar twaalftal volledig bin nen de lijnen had, ging het bij A1I- Ready veel beter lopen. Met een ver schot zorgde Henk Vermeule voor een tegenpunt en vrijwel op dezelfde wijze maakte aanvoerder Rinus Kloet er 3-2 van. Nog in de eerste speelhelft was het de hardwerkende VOLLEYBAL Dames- en licren- volleybal wedstrijden Het tweede damesteam van Delta- sport speelde maandagavond een wedstrijd tegen het eerste dames team van MEVO. De MEVO-dames wonnen de strijd met een royaal ver schil in dc setstanden. Eindstand: 3-0 in het voordeel van MEVO. De Deltasport herenploeg speelde - eveneens maandagavond een thuis wedstrijd tegen Intermezzo II uit Middelharnis. De Zierikzeccnaars wisten de volle winst te behalen, door achter elkaar 3 sets te winnen. Eindstand: 3-0 in het voordeel van DèltusporL Leo Fonteine, die er eveneens met een ver schot 3-3 van maakte. Al wat All-Ready was leefde weer op en met frisse moed ging men aan de tweede helft beginnen. Er was reeds een kwartier gespeeld in de tweede helft toen Piet de Ronde uil een strafworp de stand op 3-4 bracht en de Zierikzeeënaren roken als het ware nu de eerste overwinning al. Deze was echter nog ver weg en vooral toen weer eens en paar straf- worpen werden gemist, ging het er al weer wat donkerder uitzien. Een ver schot van Tonny Hage leverde echter een fraai doelpunt op, zodat All-Ready met 3-5 aan de leiding stond. De rood-zwarten trokken nu fel van leer en een fraaie doorloop bal van Corrie Kloet-van Nieuwen- huize leverde wederom een treffer voor de gasten op. (3-6). Luctor zag er nu ook weinig heil meer in en toen Henk Vermule eveneens uit een doorloopbal de stand op 3-7 bracht, was het pleit beslecht. Ditmaal ver diend in het voordeel van All-Ready, dat uiteraard der zaak dolgelukkig was met dit bereikte resultaat. Za terdag a.s. speelt All-Ready I thuis tegen Animo II uit Oost-Souburg. Een week later komt Togo I uit Goes in Zierikzee op bezoek waarna weer een week later Swift III uit Middel burg op het sportpark Bannink haar opwachting komt maken. Loos bomalarm op Schiphol SCHIPHOL, U-10. Een unbekende heelt om een uur en telefonisch dc luchthavcnpolitie meegedeeld dat in de vertrekhal van Schiphol een bom zou zijn geplaatst. Zoals gebruikelijk kamde de rijkspolitic, dienst lucht vaart, in samenwerking met een ma rechaussee en dc luchthavcnpolitie de hele hal en de daar geplaatste ba gage uit. Van een bom werd echter geen spoor gevonden. Aulo legen kraanwagen Drie doden 1DAARDERADEEL, 10-10. Bij een verkeersongeval op Rijksweg-32 (Heerenveen-Leeuwarden) onder de gemeente Indaarderadeel was een vrouw op slag dood en geraakten twee mannen zo ernstig gewond, dat zij in een ziekenhuis zijn overleden. Zij waren allen inzittenden van een personenauto, die in volle snel heid tegen een kraanwagen op reed op het moment dat deze een auto uit de berm wegsleepte, v Principe-akkoord tussen Palcstijnen en Jordanië BEIROET, 11-10. „Er is een prin cipe-akkoord bereikt over de toe komstige betrekkingen tussen de Pa lestijnse verzetsbeweging en de Jor daanse regering", zo heeft dc Tune sische premier Ladgham zaterdag in Amman meegedeeld na afloop van een Jordaans-Palestijnse bijeen komst in aanwezigheid van leden van de Arabische controlecommissie. „Geen der partijen wenst dat het land het toneel wordt van een bur geroorlog". zo verklaarde Ladgham, geciteerd door radio-Bei roet. Sclieepvaarlberichten Abida, 9-10 vertrek Bangkok naar Miri. Acmaca, 8-10 te Teesport. Camitia, 11-10 te-Rotterdam. Diloma, 12-10 te Al Fahal. Koratia, 14-10 te Bukom verwacht. Kenia. 12-10 te Miri verwacht. DODELIJKp ONGELUKKEN LEEUWARDEN. De 27-jarige slo per G. A. Mayer, van Duitse afkomst en wonend in Leeuwarden, is op de Swichumerdyk bij Wirdum tijdens dichte mist op een melkwagen ge reden die door een traktor werd ge trokken. Hij was op slag dood. LEIDEN. De 69-jarige heer J. van Oosten uit Leiden is in het Akade- misch ziekenhuis overleden aan de verwondingen, die hij opliep, toen hij in zijn woonplaats met zijn fiets tegen een achter uitrijdende bestel wagen op reed. BORGER. In het Rcfaju zieken huis te Stadskanaal is de 72-jarige mevr. J. Prins-Breider uit Tweede Exloërmond overleden, zij werd ern stig gewond bij een verkeersonge luk op 24 september op de Drentse Mondenwcg in die plaats. AMSTERDAM. Een frontale bot sing tussen twee auto's heeft op de provinciale weg Zaandam-Castricum onder de gemeente Uitgeest het le ven gekost aan twee personen. Drie inzittenden werden ernstig gewond. DRIEBERGEN. De zesjarige D. J. Walet is plotseling de rijweg in zijn woonplaats Driebergen overgestoken en door een personenauto aangere den. Hij is enige tijd later in het zie kenhuis in Zeist aan zijn verwon dingen overleden. GAASTERLAND. De 77-jarige H. Akkerman is bij een verkeersonge val om het leven gekomen. Het slachtoffer reed met een personen auto over de Jacob-Eoomsmastraat te Gaasterland en kwam door onbe kende oorzaak in botsing met een boom. BORGER. In het academische zie kenhuis in Groningen, is de 21-jarige Derk Grimme uit Muntendam over leden. De jongeman werd zwaar gewond bij een frontale botsng tussen twee personenauto's op de provincialeweg Veendam-Borger-Compagnie, 't HARDE. De 56-jarige kolonel b/d M. C. Thompson uit Apeldoorn is om het leven gekomen toen de personenauto die hij bestuurde fron taal werd aangereden door een vrachtauto die op de Eperweg ter hoogte van hotel De Vale Ouwe linksaf sloeg. AMSTERDAM. Het lijk van een naar schatting 25-jarige man is uit de Brouwersgracht in Amsterdam opgedregt. Volgens de sectie-arts is er geen sprake van misdrijf. Het lijk had ongeveer een week in het water gelegen. NIJVERDAL. De 51-jarige land bouwer-veehandelaar H.' Timmer uit Schalkhaar is in Haarle (gem. Hel- lendoorn) op zijn fiets door een auto aangereden, toen hij bij een inhaal- poging naar links uitweek. Hij was op slag dood. BERGEN (L.). Op de Zevenheuvc- lenweg te Groesbcck is de 47-jarige A. Heijmans uit deze woonplaats op zijn brommer bij een inhaalmanoeu vre van een personenauto uit Nijme gen, die uit tegenovergestelde rich ting kwam, door deze auto geschept. Hij was op slag dood. COEVORDEN. De 34-jarige J. Kist uit Coevorden is in de Krim (gom. Gramsbergen, O.) met zijn personen auto verongelukt. De auto raakte van de weg af in een sloot. De uitstro mende benzine raakte in brand. ENKHUIZEN. De 18-jarige Martin Sijm uit Grootebroek (N.H.) is rond het middernachtelijk uur veronge lukt toen hij met zijn bromfiets in Enkhuizen tegen een lantaarnpaal opreed. ALPHEN. De 13-jarige Hendrikus Roovers is in zijn woonplaats Alphen toen hij op de fiets van een afrit dc weg opreed, door oen personenauto aangereden. Korte tijd later is hij in het St. Elisabcthziekcnhuis in Til burg ,*u»n zijn vcrwonöïrigen overle den. Dit ishet recept: Kaasfonduevan Nededandsekaas. Caqoelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. igen. Binden me Sophia Loren beroofd NEW YORK, 12-10. De 36-jarige filmster Sophia Loren heeft juwelen ter waarde van 1,8 miljoen gulden afgegeven aan vier rovers die haar apartement in New York waren bin nengedrongen. Zij deed het uit vrees dat er iets mei haar zoontje van twee jaar zou gebeuren. De actrice bleef ongedeerd, maar een dienstmeisje werd licht gewond door een klap op het hoofd. De politie heeft meegedeeld dat de pas van de actrice, een vliegbiljet en een klein deel van de juwelen door jongelui in een park zijn gevon den. Volgens de producer van Sophia Lorens laatste film „Sunflower", Jo seph Levine, zijn de juwelen niet verzekerd. Er waren sieraden bij die een zaak in New York op zicht had gezonden. De toestand in Genua ROME, 11-10. De noodtoestand in de Italiaanse havenstad Genua en omgeving is vrijdag iets verbeterd doordal de regen is opgehouden. Honderden brandweerlieden zijn be zig de orde wat te herstellen. Het juiste aantal doden is nog niet bekend. De poliie zegt dat er 14 lij ken zijn gevonden en dat er nog 4 vermisten zijn. De verbindingen worden geleide lijk aan hersteld. Er rijden weer trei nen. Dp autoweg van Genua naar Savona is nog versperd door een aardverschuiving. Kosmos met boodschap van Pompidou MOSKOU, 10-10. De Sowjet-Unie heeft volgens het persbureau Tass donderdag twee Kosmos-kunstma- nen gelanceerd, waarvan er een vol gens zegslieden in Baikonoer een boodschap van president Pompidou van Frankrijk zou bevatten. Deze boodschap zou op 13 oktober, wan neer Pompidou uil de Sowjet-Unie naar zijn land terugkeert, worden uitgezonden. Gelanceerd werden de „Kosmos 368" en „Kosmos 369". Pompidou was bij deze lanceringen aanwezig. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 12-10. Op de paarden markt in Utrecht werden 543 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden f 1475-1900, werkpaar den f 1350-1825, oude paarden f 900- 1675, 3-jarige paarden f 950-1225, 2- jarige paarden f 700-925, veulens f 350-650, hitten 750-950. Slachtpaarden per kg geslacht ge wicht f 2,80-3,70, jonge slachtpaar den per kg geslacht gewicht f 3,70- 4,25. De handel was willig. Aardappelbcurs Rotterdam ROTTERDAM, 12-10. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35 mm opwaarts in twee maten f 11,00- 12,00; Bintje 35/55 mm f 11,50-12,50 Bintje 50 mm opwaarts f 11,00-11,50; Bintj 55 mm opwaarts f 11,00-11,50 Eigenheimers 35 mm opwaarts f 20,00- 22.00; Eigenheimers 40 mm opwaarts f 21,00-23,00. Zandaardappelen voor het binnen land: Bintje 35 mm opwaarts f 9.00- 9,50. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35/50 mm f 12,00-12,50; Bintje 45 mm opwaarts bestemd voor Italië 14,50; Bintje 50 mm opwaarts f 11,00-11,50; Bintje 55 mm opwaarts f 12.00-11,50. Zand-aai-dappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts f 9,00-9,50. Voer-aardappclcn f 4.50-5,00. Stemming: binnenland en export kalm; prijzen (exclusief omzetbelas ting) vastgesteld per 100 kg af be drijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. NEDERLANDSE WIJNOOGST MAASTRICHT. 10-10. - Voor het eerst sinds 150 jaar heeft Nederland weer een wijnoogst mogen beleven. Rond drie uur zaterdagmiddag luidde eige naar-wijnboer F. Bosch dc oogst met ritueel handgcroffcl in. Ruim honderd genodigden en belangstellenden uit alle windstreken zagen hoe de manden met druiven werden ifgevoerd en tot wijn werden verwerkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5