Raad Westersehouwen: Uitvoerig beraad over reinigingsdienst Noodweer aan Costa Brava STREEKNIEUWS ZIERIK7.EESCHE NIEUWSBODE DUISU^C U «wube» m» Nr. ansi Urgenticverkluring houw negcnlokalige lagere school „Commissie voor bedrijfsleven" te Bruinisse HAAMSTEDE, 12-10. De raad van Westersehouwen heeft zich maan dagavond uitvoerig bezig gehouden met de gemeenschappelijke Regeling Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land en haar mening hierover niet onder stoelen of banken gestoken. Ten slotte werd de regeling na stemming met 6-3 stemmen aan vaard, met de P.v.d.A.-fractie tegen. Doch wel met de daaraan verbonden clausule dat de raad, gezien de stuk ken einstig bezwaar heeft tegen de kosten per gezin en veel meer ziet in het voorstel dat de vertegenwoor diger uit Westersehouwen in de Raad van Bestuur deed, nl. f 30,- en 52 zakken gratis. Tevens heeft de raad het college opdracht gegeven dit in de Raad van Bestuur te bespreken en zeer spoedig een vergadering hierover te beieggen. In het begin van dit agendapunt liet de P.v.d.A.-fractie bij monde van mevrouw Peters-Lok en de heer J. Lustig duidelijk blijken dat de frac tie deze regeling op die manier niot zou aanvaarden. Er ontbraken een aantal punten aan en het zat als los zand in elkaar, vond de heer Lustig. We zien liever Zierikzee er ook bij en dan f 20 en 25 cent per zak. De voorzitter, burgemeester Everwijn, zei hierop dat na gesprekken in 1969 met Zierikzee, deze „neen" bleef zeg gen. „Dom van Zierikzee", meende de heer Lustig, want deze stad ziet toch ook veel in één gemeente Dui- veland". De voorzitter zei dat het nu heel moeilijk was om tot een tariefopstel- ling te komen en hij had veel liever de f 30 en bijv. 52 zakken .gx-atis-re- geling. Ook de regeling der verkoop van deze zakken in middenstandsza ken vond de voorzitter niet aanlok kelijk. „Doch het blijft nog zoeken met deze werkwijze naar een betere oplossing". Volgens de heer Hendrik- se wordt de kleine man met deze re geling het meest gedupeerd. De voor zitter attendeerde er wel op dat de begroting en regeling heel apart van elkaar staan, doch later zeide de heer Hendrikse dat bij goedkeuring der regeling automatisch de begroting wordt aanvaard. Ook de bejaarden zouden volgens de heer Hendrikse veel meer moeten gaan betalen (ca. f 33). We moeten hier tegen in gaan want Westersehouwen heeft net zo veel emmers als twee andere eilan- delijke gemeenten samen. Ook wet houder Steur was het opgevallen dat nu. met maar éénmaal meer ophalen per week inplaats van tweemaal, de kosten toch drastisch omhoog gaan. Mevr. Friederichs-Landegent merkte op dat, indien de tarieven te hoog worden de mensen het vuil elders gaan neergooien. Nadat ook de heer Tieleman gevraagd had om toch vooral de zakkenprijs niet te gaan verhogen zei de voorzitter dat de Reinigingsdienst momenteel met overcompleet personeel zit. „Doch bij reorganisatie, zoals hier, moet men clan ontslag durven geven. Nu nemen voor enkele dagen in de week, doch KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. Het bestuur van de VPRO 'zal in beroep gaan bij de Kroon tegen de berisping, die minis ter Klompé van C.R.M. heeft gegeven naar aanleiding van het geruchtma kende sabotageprogramma, dat naar de mening van de minister de vei ligheid van de staat en openbare orde in gevaar heeft gebracht. GOUDA. In het stedelijk museum in Gouda, dat is gehuistvest in het uit de 17e eeuw daterende Catharina- gasthuis is de tentoonstelling „Suri name land en volk" geopend. DEN HAAG. Twee gedetineerden hebben kans gezien te onsnappen uit de jeugdgevangenis „De Sprang" te Scheveningen. Binnen vijf minuten evenwel konden zij in een tuin in de omgeving worden aangehouden. SPIER. Zeventig leden van het voormalige tweede en derde bataljon Franse parachutisten hebben een be zoek gebracht aan het Drentse dorpje Spier, waar zij ruim 25 jaar geleden in de nacht van 7 op 8 april 1945 ge dropt werden. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft het lijk van de man die uit de Brouwersgracht werd opge- dregd geïdentificeerd. Het is het stoffelijk overschot van de 26-jarige verwarmingsmonteur F. A. Gregoire uit de Bennebroekstraat in de hoofd stad. die sinds 2 oktober jl. werd vermist. ROTTERDAM. Een brand op het terrein van de chemische fabriek Konam in Europoort heeft maandag morgen het leven gekost aan één werknemer, een buitenlandse arbei der. TIEL. Bij een massale vechtpartij in de Tielse binnenstad zijn de 21- jarige J. van E. en de 22-jarige J. van D. gewond geraakt, toen zij met een mes werden aangevallen. OUDESCHIP. Een uitslaande brand heeft zaterdagavond de landbouw- schuur van landbouwer K. Toren in Oudeschip (Gr.) totaal verwoest. De brand ontstond doordat kinderen met lucifers speelden. DEN HAAG. 3.000 dozijn paren kousen zijn zaterdag in Den Haag een prooi van de vlammen geworden bij een brand aan de achterzijde van het Ipko-kousenmagazijn aan de Lekstraat. NIJMEGEN. De 65-jarlge tuinman W. M. H. Arts uit Beek bij Nijmegen is overleden aan de verwondingen die hij bij een verkeersongeluk had opgelopen. Zaterdag 10 dktober stak hij 's avonds in Alverna, gemeente Wljchen, te voet de voorrangsweg Nijmegen-Grave over. Hij werd aan gereden en ernstig gewond naar een ziekenhuis te Nijmegen overgebracht de gemeente's af en toe een paar man dat kan niet blijven", zei de voorzit ter. De voorzitter schorste hierop de vergadering en ging 13 minuten met de wethouders in diepgaand beraad. Na terugkomst kwam de voorzitter met bovenstaand voorsel dat met 6-3 stemmen werd aanvaard. De heren v. d. Berge en Kloosterman hadden medegedeeld de vergadering niet te kunnen bijwonen. Na de stemming maakte de heer Tieleman het college nog eens attent op de volle zakken met huisvuil die soms dagen lang langs de weg staan. Mevr. Friderichs vond dat de wa gens huisvuil der campings van rek ken voorzien moesten worden omdat er teveel wordt verloren. BRUINISSE, 11-10. Bü de rond vraag in de laatste gemeenteraads vergadering van Bruinisse vroeg me vrouw Van Leeuwen-Sieling welke maatstaven worden aangelegd b(j het toewijzen van bejaardenwojiin- gen, want zjj had gehoord, dat ie mand was toegevoegd, die een wo ning had aangevraagd „u moet zelf maar bouwen" terwijl wethouder Jumelet in een ander geval iemand een bejaardenwoning had aange praat". Het eerste deel van de vraag werd door burgemeester Hokken behan deld, hij had noCit tegen iemand ge zegd, dat hij geen woning kreeg', wel had hij de betrokkene gevraagd of het niet raadzamer zou zijn, om zelf te gaan bouwen. "Wethouder Jumelet ontkende met de meeste klem, dat hij iemand een woning zou hebben aangepraat. Integendeel, moest dik wijls al te enthousiaste liefhebbers voor een woning teleurstellen, of af remmen. De woningen worden toe gewezen, volgens een systeem naar volgorde van aanmelding, waarbij echter wel wordt nagegaan welke mensen voor een bejaardenwoning, een andere woning vrijmaken, waar mee dan weer een jong gezin kan worden geholpen. De heer Van de Velde vroeg naar de bestemming van de grond die is vrij gekomen, door afbraak van de woningen aan het Mosselslop. Ligplaatsen De ligplaatsen voor sportvissers in de werkhaven, zou hij willen aan duiden met „verhuurde ligplaatsen, de borden die nu aangeven, dat men met verhuurde ligplaatsen te doen heeft zijn in deze mededeling te vaag, diverse schippers trekken er zich niets van aan, zodat de sport vissers die er liggeld voor moeten betalen, dikwijls de door hen, ge huurde plaats bezet vinden. Dit moet worden voorkomen. De heer Ver spoor geeft een andere visie op deze. zaak. De sportvisser^ liggeri te veel ergens elders, de concuiTentienijd tussen de sportvissers onderling is veel te groot aldus de heer Verspoor. Verder vroeg de heer Van de Velde naar de publieke telefoon die nood zakelijk op Zijpe zóu moeten kómen BARCELONA, 12-10. Tijderïs de stormen die zondag in hét gébied van Arenys del Mar aan de-Costa Brava ten noorden van Barcelona hebben gewoed, zijn drie.mensen om het leven gekomen. Zeven personen worden vermist. Een van de drie die omkwamen en de zeven vermisten namen deel aan een zeilwedstrijd. De twee boten waarin zij zaten, vergin gen. De twee andere doden zijn Brit se toeristen die door een golf wer den meegesleurd toen zij op het strand naar de storm stonden te kij ken. Franse militairen in Tsjaad gesneuveld PARIJS 12-10. Elf Franse militai ren, onder wie twee onderofficieren, ztfn tijdens een schermutseling in Tsjaad gesneuveld. Dit staat in een communiqué van het Franse staatssecretariaat voor de defensie. Tien Franse miliairen zijn gewond. De schermutseling vónd plaats ten noord-westen van Largeau tussen een Frans detachement en opstande lingen van Tsjaad, aldus het Franse communiqué. Franse troepen, onder wie leden van het Vreemdelingenlegioen, hel pen de regering van president Fran cois Tombalbay in haar strijd tegen de nomadische rebellen. Roemeense groet voor koningin DEN HAAG, 12-10. President Nicolae Ceausescu van Roe menië heeft maandag, toen het llyushin-18-vliegtuig waarme de hij naar New York reist voor bijwoning van de alge mene vergadering der Vér- enigde Naties, boven Neder land vloog een begroetingste legram aan koningin Juliana gezonden. Tegelijk met zijn hartelijke groeien weiiste de president H.M. en het gehele Nederlandse volk voorspoed, geluk en vrede toe. N.av. een vraag in de vorige ver gadering van de heer Tieleman over het kruispunt Noordstraat-Hogezoom aniwoordde de voorzitter dat deze week een verkeersdeskundige van de A.N.W.B. de zaak komt bekijken. De gemeente kreeg verder bericht dat de urgentie-verklaring is afge komen voor de bouw van een 9-lo- kalige lagere school (5 voor open baar- en 4 voor chr. nat. onderwijs). De salarissen der wethouders zijn nog te laag en de heer Lustig advi seerde het college dit aan G.S. op nieuw kenbaar te maken. De heer Dalebout streeft nog steeds naar een drietal wethouders. De voorzitter wilde dit wel in studie nemen, doch de wettelijke limiet ligt bij 18.000 in woners. en de moeilijkheden door de plaat selijke arts bij geneeskundige hulp in de vluchthaven verleend onder vonden. Verder stelde de heer Van de Velde vragen over het te stich ten dorpshuis. De heer Verspoor, had uitlatingen van minister Bakker ge lezen, die hij niet begrijpt. Later had de minister zijn uitlatingen gecorri geerd, aldus de voorzitter. Verder vroeg de heer Verspoor aandacht voor de belangen van Brunova, die straks voor de vraag komt te staan, „moet ik op dit perceel graszaad la ten inzaaien of niet". Burgemeester Hokken zei dat aan deze zaak zeker aandacht wordt besteed temeer daar Brunova nu heeft toegezegd mee te zulen betalen in de opslag die bin nen kort zal moeten worden gehe ven, voor nog diverse bekende en onbekende kosten. Baby na auto ongeluk overleden WEERT, 12-10. De tien maanden oude baby Robert Konings uit Weert is maandag overleden in het St. Jans ziekenhuis te Weert. Het kindje raak te zwaar gewond zondagmiddag jl. in de auto van zijn ouders, toen deze over de kop sloeg na een botsing met een andere auto. De moeder ligt nog zwaar gewond in het ziekenhuis. Man dodelijk verwond door woedende zoon DEN HAAG, 12-10. De 07-javige W. Scipio uit Den Haag is zaterdag in de Ursulakliniek in Wassenaar over leden. Hij was er opgenomen wegens ernstige verwondingen, die zijn 32- jarige geestelijk gestoorde zoon hem met een mes in de nacht van 20 op 21 september toebracht. Het stoffe lijk overschot is in beslag genomen. In de ouderlijke woning was de 32-jarige zoon in woede uitgebarsten waarbij hij een mes greep.^Hij stak er zijn vadër, zijn 57-jarige moeder en zfjn twee broers van 26 en 28 jaar mee. Hij trachtte via het dak te ont komen. Een van de broers ging de dader achterna en wist hem met een ijzeren staaf- buiten gevecht te stel len. Fossiel bos ontdekt in België BRUSSEL, 12-10. Bij grondwerken voor de aanleg van de autoweg E-5, die Brussel met Luik zal verbinden, is mén op een fossiel bos gestuit. Voor het aanleggen van dit tracee moest men een heuvelrug doorsnij den. Op 7,5 meter diepte zijn de grondwerkers daarbij op het fossiele bos gestoten. Pe versteende boomstronken ston den allen ingeplant in een 10 cm. dikke bruinkoollaag, waaruit des kundigen geconcludeerd hebben dat de tot fossiel geworden bomen ter plaatse zijn gegroeid. Hun ouderdom wordt geschat op 70 tot 100 miljoen jaar. Deskundigen vergelijken de vondst met de moeraswouden van het deltagebied van de Mississippi in de Amerikaanse staat Louisiana. Russische Nobelprijs winnaar naar Stockholm STOCKHOLM, 11-10. De Sowjet- Russische auteur Alexander Solzje- nilsin die onderscheiden is met de Nobelprijs voor letterkunde, heeft in een telegram aan de secretaris van de Zweedse academie laten weten dat hij van plan is naar Stockholm te gaan om daar de Nobelprijs per soonlijk in ontvangst te nemen uit handen van koning Gustaaf van Zweden. De plechtigheid zal op 10 december worden gehouden. Gerestaureerd oud kerk orgel werd ingewijd WILLUNGA, ZUIDAUSTRALIË, 12-10. Een door de Nederlandse or gelbouwer H. Overbeeke geheel ge restaureerd oud kerkorgel is maan dag in het 65 kilometer van de Zuid- australische hoofdstad Adelaide ge legen plaatsje Willunga onder grole belangstelling van de zijde van pers en televisie ingewijd door de orga- niste mevrouw Corbett, die haar or gelstudies op het orgel van de St. Bavo in Haarlem deed. Het ongeveer tachtig jaar oude in Engeland gebouwde pijporgel dat in erbarmelijke toestand verkeerde en dal in een buitendienst gesteld kerkje in de buurt van Adelaide stond, werd aan het kerkje van Wil lunga geschonken. BRUINISSE, 12-10. In plaats van het ontbonden comité „Ontwikkeling Bruinisse" is te Bruinisse thans in gevolge de overleg-verordening ge meentebestuur-bedrijfsleven samen gesteld de volgende „Commissie Be drijfsleven": voorzitter, de burge meester van Bruinisse; secretaris: de gemeente-secretaris. Namens de ge meenteraad: de heren H. Groenveld en M. J. van 'de Velde. Algemeen vervanger: de heer M. Verspoor. Namens de detailhandel: de heer VLAARDINGEN. Het presidium van de P.v.d.A.-fractie in de Vlaar- dingse gemeenteraad heeft maan dagavond het initiatief genomen, een bijzondere raadsvergadering te be leggen naar aanleiding van de zeer zware luchtverontreiniging in het Rijnmondgebied. ZIERIKZEE Kledingbeurs Leger des Heils Donderdag a.s. wordt vanaf 9 uur 's mox'gens in de zaal van het Leger des Heils in „De Lichtboei" een kle ding beurs gehouden. Het gaat .hier om goede tweedehands kleding wel ke tegen een kleine vergoeding af gehaald kan worden. Beatrixschool Mejuffrouw C. M, Born, assistente B.r-afd. aan de Beatrixschool te Zie rikzee heeft per 20 november ont slag gevraagd wegens huwelijk en vertrek naar Engeland. Mejuffrouw R. Nieuw, onderwijzeres aan ge- oemde school heeft eveneens wegens huwelijk ontsl°g gevraagd per I de cember 1970. Kinderpostzegels R.K. basisschool De leerlingen van de vijfde en zes de klas van de R.K. basisschool ver kochten voor f 841,— aan kinder postzegels. Dit betekent een gemid delde van f 26,14 per kind. Een mooi resultaèt. Feestmiddag Algemene Bond van Bejaarden Het Rayon Zeeland van de Alge mene Bond van Bejaarden organi seert voor de leden van de afdelingen Brouwershaven, Bruinisse, Nieuwer- kerk en Zierikzee op zaterdag 17 ok tober a.s. een propagandafeestmid- dag in het „Huis van Nassau" te Zie rikzee. Deze middag zal worden opgelui sterd door de accordeon en muziek vereniging „Scala" uit Vlissingen en de Bejaardenzanggroep „Con-Agita- zione" van de afdeling Vlissingen. Het geheel staat-onder leiding van dirigent W. Meulmeester. HAAMSTEDE Nulsavond Het Nutsdepartement Burgh Haamstede komt a.s. vrijdag 16 ok tober in hotel Bom bijeen. Naast de vertoning van de bekende film „De eend en de Cadillac" met in de hoofdrol Louis de Funes zal in de pauze gesproken worden over het al dan niet voortzetten van de Nuts- aktiviteiten. Zoals bekend liep het bezoek in de laatste jaren sterk te rug en kon alleen nog in combinatie met andere verenigingen een redelij ke toeloop verkregen worden. Een zeer belangrijke avond dus die al leen toegankelijk is voor de leden en gezinsleden. Natuurbehoud en opvoeding De Vogelwacht „Schouwen-Duive- land" houdt op vrijdag 23 oktober a.s. in Hotel Bom te Haamstede een ledenbijeenkomst. De heer P. J. Stel- man uit Amstelveen zal spreken over het onderwerp: „Natuurbehoud en Opvoeding" en de film getiteld: „Een bewoonbaar land" vertonen. RENESSE Collectes In de maand september j.l. wex'd in de Ned. Herv. Kerk van Renesse als volgt gecollecteerd: voor dc dia conie f 180de kekrvoogdij f 475, medische vex-zoi-ging en zending f 140,en voor het fonds noodlij dende gemeenten en personen f 108,71. S. J. P. Jumelet, vervanger C. Bolijn. Namens de kleinindustx'ie: P. Maas kant jr., vervanger D. van Duiven- dijk jx*. Horecasector: J. W. de Ronde, ver vanger J, W. Hoek. Landbouw: M. K. Kx-epel, vervan ger L. A. Jonker. Vissex-ij: S. de Koning, vervanger L. de Waal. V.V.V.: C. Jumelet, vervanger L. Ottens. De Rijksconsulent voor het Mid den- en Kleinbedrijf en het Toeris me, de heer Korstanje, treedt als ad viseur op. NOORDWELLE Opbrengst collecten De alhier gehouden collecte voor het Koningin Wilhelminafonds heeft opgebracht f 132. Dit is een fraai re sultaat, 'waarvoor een dankwoox'd aaix alle medewerkei's en gevers en geefsters zeker op z'n plaats is. De ReclassexnngscoIIecte alhier ge houden bracht f 56,22 op. DREISCIIOR Ledenvergadering „Nut en Genoegen" De plaatselijke Cultux-ele Vereni ging „Nut en Genoegen" houdt op dondex-dag 15 oktober a.s. een alge mene ledenvergadering in café „De Drie Schorren" aan de Ring. Men gaat zich deze avond bezig houden met het bespreken van het win ter programma. OOSTERLAND Opbrengst zendingbussen Hervormde Kerk De opbrengst van de zendingsbus sen in de Ned. Hex-v. Kerk alhier was voor het derde kwartaal van dit jaar een recox-d dat nog nimmer werd be reikt. Het was nl. f 300, dat bijeen werd gebracht, waarvoor de zen dingscommissie hoogst dankbaar is. Start van de bejaardenbijeenkomsten Op dondei'dagmiddag 15 oktober a.s. zullen de bejaai'denbijeenkom- sten. die wekelijks gehouden wox-den tijdens het wintex-seizoen in het Ned. Hex-v. Verenigingsgebouw aan de St. Joostdijk alhier, weer een aanvang nemen. Zoals voox-afgaande jaren, aanvangende om twee uur. Het be jaardencomité hoopt weer op een goede belangstelling van de zijde van de bejaarden. Stichting „Valkenheide" Over het derde kwartaal van dit jaar kon mevrouw H. van der Werf- Nouwen alhier een bedx-ag gx*ool f 68,98 opzenden aan de Stichting „Valkenheide" te Maax-sbex-gen. Het was het x-esultaat van de wekelijkse busjescollecte, die onder haar leiding werd gehouden door de jongedames Rian Kwaak, Jacqueline Lems, Jan- nie de Later en Nellie Mol. BRUINISSE Bejaardensoos Woensdag 14 oktober hoopt de be jaardensoos Ons Genoegen weer sa men te komen in het Ned. Herv. Ver. Gebouw, (2.30 uur). De heer L. Goed- bloed, rayon bestuux-der uit Vlissingen hoopt op deze vei'gadering aanwezig te zijn. Vergadering N.C.V.B. Dondei-dag 15 oktober houdt de af deling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maandelijkse vergadering dit keer in de hall van de Chr. Huishoudschool. Spreker voor deze avond is de heer J. W. Ooms uit Giessenbux-g, die iets zal vertellen over de inhoud en het ont staan van de vele door hem geschre ven streekromans. Uitbreiding van bedrijfsruimten Wordt er veel gebouwd in de bur gerlijke sector (woonhuizen), ook met het vergroten van bedrijfsruimten heeft men het momenteel te Bruinis se druk. Voor het garagebedrijf gebr. Bal, wox'dt de bedrijfsruimte aan merkelijk vergroot. Het zelfde is het geval met dc firma D. van Duiven- dijk-de Graaf op het terrein tussen industrie en vissershaven, terwijl daar ook de firma P. Maaskant en Zonen het pas vergrote gedeelte op nieuw uitbreidt. JOHANNESBURG. Pearl Jansen (l.) is het eerste niet-blanke meisje, dat Zuid-Afrika zal vertegenwoordigen bij een schoonheidswedstrijd. Zij kreeg een uitreisvisum om in novem ber naar Londen te gaan voor de Miss World verkiezing. Pearl, die de titel „Miss Afrika Zuid" draagt, zal het tijdens de verkiezingen moeten opnemen tegen Gilian Jessup rde blanke Miss Zuid-Afrika". Eén troost inmiddels, de meisjes zullen in Londen althans dezelfde kamer delen. FINANCIEEL NIEUWS Euro-guldens-lening Amro-bank voltekend AMSTERDAM, 12-10. De uitgifte van acht px-ocent Euro-guldens ..No tes" ten laste van Amsterdam-Rot terdam Bank N.V. is maandag vol tekend. Op de eerste inschrijvings dag werd reeds voor het volle be drag van zestig miljoen gulden inge- schx'even. De lening vex'valt 15 aug. 1975. De koers van uitgifte bedx-aagt 99 procent. De inschrijving is ge sloten. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Als ex-inwoner van Zierikzee eii ex-bewoner van één van de wonin gen van woningbouwvereniging „Be ter Wonen" ontving ik dezer dagen een afrekening van de kosten cen- tx-ale vex-wax-ming. Tot mijn vex-ba- zing krijg ik wat geld terug. Geld waar ik helemaal niet op had gere kend. Eenmaal betaald is betaald, dat komt normaal gesproken niet le- i'ug. Ik heb ..Beter Wonen" gevx*aagd het geld over te maken op rekening van de aktie overdekt Sporlcen- tx-um. Alle beetjes helpen. Als ieder een dat nu eens deed, die dergelijke meevallertjes heeft? Misschien we gen dan de laatste loodjes niet zo zwaar! C. D. BAL, Utrecht. Geachte heer x-edakteur. In uw blad van 9 oktober jl. komt een redaktioneel ax-tikel voor over verkeersongelukken. U wilt wel aan nemen dat ondex-getekenden zich slechts kunnen verheugen, indien daax-aan aandacht wordt geschon ken. Eén zinsnede daarin heeft de bij zondere belangstelling van ondex-ge- tekenden, nl. wanneer uw blad schxijft: „Misschien was het juist rij examenkandidaten eens op deze eigenschappen te testen, in plaats van ze capriolen te laten uitvoex-en, die in de praktijk toch bijna niet of nooit voorkomen". Ondex-getekenden zouden het op hoge prijs stellen te mogen verne men, wat uwerzijds onder „capri olen, die in de praktijk toch bijna niet of nooit voorkomen" moet wor den verstaan, teneinde zo mogelijk daarmede hun voordeel te kunnen doen. Met verschuldigde hoogachting, Mr. K. A. KEUINING. J. W. RENSHOF. Het kan deprimerend werken dat soms opkomende „landelijke gedach ten" onmiddellijk exclusief lokaal worden geïnterpreteerd. Dat sugge- reert bijgedachten, die er niet behoe ven te zijn. Het ging ons om de lan delijke ti'end ten aanzien van de - overigens in het kader van het arti kel slechts tex-loops genoemde - me thodiek. Dit laatste woord tróüwens is nog te smal: het gaat veeleer om de totale benaderingssfeer en men moet ons niet gaan vastpinnen op een enkel woox'd. Het gaat om prak tijk en ervaring, maar vooral om mentaliteit en op dit punt ziet men onthutsende dingen. Niemand - als men toch voorbeel den wil hebben - keert eenmaal „vol leerd" zijn wagen op een weg. die hij te smal vindt en als een i*esterend parkeex-gat in de ene slx-aat teveel moeite kost, vult hij een kies met een groter gal een straat vex-der. Nie mand rijdt achteruit de Ervvtenstraat te Kollum in, want die is daar ge woon ie smal voor, maar we zien bijna nooit een auto in de Juliana- straat beneden de 80 of 70 rijden cn wat een deel van onze jeugdigen, met hun dof knorrende sportuitla ten, presteert is heel andere koek dan 10 of 11 cm. van een trottoir band parker'en. Dat bedoelden we er slechts mee en we zijn in goed ge zelschap. opgevoed zijnde met de ge schriften van Henri Knap. een lan delijk deskundige bij uitstek, die een hoop handigheidjes graag in ruil geeft voor een handvol verantwoor delijkheidsgevoel. In de mist en zo Rcdaktie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3