ct£an<i>en, telefoniste ziek? bel 2273*2 incognito caballero. de sigaret. eneet RAADÜDAAD ZlERIKZEESCllE NIEUWSBODE Vrijdag 9 oktober 1970 Nr. 20755 nieuw, zijn vingers er bij gebrui kend. Tenslotte knikte hij. „Ja, dat komt wel zo'n beetje uit: achttien duizend pietermannen. Valt me nog mee; valt me werkelijk mee, stuk ongeluk." Hij draaide zich naar de man en keek hem aan, volkomen onbewo gen. „Dat ik jou indertijd zo heb kunnen vertrouwen. Jeetje, Vlaming, wat heb jij me effe in de boot ge nomen. Nooit gedacht dat jij het in die gore kop van je zou halen om. en ik, stomme ezel, was nog zo dwaas om je te vertellen van die handte kening en de plaats, waar het sleu teltje van de kluis verstopt lag. Die handtekening was voor jou vanzelf een koud kunstje. Ik ben er achter gekomen, vriendje, waai-voor jij ge zeten hebt. En jij ons maar belaze ren, he? De halve idioot spelen en wij er rnaar in trappen. Maar Toon wist je toch wel te vinden, he? Stond je vanavond even te kijken, niet? Dat ik je zelfs hier gevonden heb." Hoewel Jan Vlaming zich gerad braakt voelde, kreeg hij nieuwe hoop. En uitgaande van de gedachte, da tje met stroop meer vliegen vangt dan met azijn, antwoordde hij: Daar zit ik nog van te kijken. Dat is compleet detectivewerk. Man, dat had de politie je niet kunnen verbe teren." Toon haalde zijn forse schouders op en spoog op de grond. „De poli tie. la-me-nie-lache. Nee, vriend, in de bajes las ik de laatste tijd kranten en zo heb ik ook gelezen van die spionagetroep hier. Daar was een zekere meneer J. V. bij betrokken, niet?" „Ik was er niet bij betrokken," protesteerde Vlaming. ,Nou ja je had ze gezien of zo. Je door FRANK VAN FALCKENOORT hd ze door, zal ik maar zeggen. Daar heb ik toen niet meer bij stilgestaan, maar toen ik in mei vrij kwam en in Enschede de kluis leegde en zag, welke smeerlappenstreek jij met me uitgehaald had, begon ik me dat kranteverhaaltje te herinneren. Jij had tegen dat wijf van me wel ge zegd, dat je aan hel werk ging in Maastricht of zo, maar daar trapte ik niet in. Ik dacht: J. V., dat kan Jan Vlaming zijn. Dus reisde ik in juni hierheen en zwierf een dag door het dorp. Vroeg zo de een of ander naar jou, maar niemand had van je gehoord. Ik dacht toen: het zal wel mis zijn. Er zijn zoveel mensen, die J. V. heten en achteraf bekeken vond ik, dat jij niet een type was om je in een dorp te begraven. Goed, ik had die twintigduizend gulden al half vergeten, toen ik een poosje ge leden weer over die spionagezaak in de krant las. Dat de zaak in Den Haag zou voorkomen. Ik dacht: laat ik eens gaan kijken vandaag, je kunt nooit weten. En laat ik nou vanmor gen mijn ouwe vriend Vlaming in de rechtszaal, zien binnenkomen? Man, mijn hele dag was ineens goed. Ik dacht: op straat maak ik geen bonje. Dus volgde ik je naar het station en toen je daar op de trein stapte voor Enschede, snapte ik al zo'n beetje, dat je misschien toch in die buurt bivakkeerde. Enfin, je hebt me niet eens in de bus zien stappen, sufferd. Maar ik kwam gelijk met jou in Dor ringen en toen was het een klein kunstje om uit te vinden, waar jij woonde. Ik was van plan geweest je vannacht een bezoek te brengen, als iedereen sliep snap je, maar je liep me bij een van die huisjes tegen het lijf" (wordt vervolgd) Heil soffieier A. l\l. Bosscharrit ook voor aideliii" Westelijk Schouwen Ned. Ver. van Huisvrouwen HAAMSTEDE, 8-10. In de recrea tiezaal van de Geref. Kerk te Haam stede was een groot aantal dames aanwezig, die, na een welkomst woord van mevr. Hak, genoten van een lezing van Lt. Kolonel Bos- schardt. Deze begon met het lezen van een gedeelte uit de Bijbel: 1 Pe trus 2 verst 6 waarin de doelstelling van het Leger des Heils beschreven staat. De stichter van het Leger des Heils is William Booth. Hij kwam uit een buitenkerkelijk gezin. Na enige tijd Methodisten predikant te zijn ge weest in West End in Londen, met kerkelijk meelevende leden, voelde hij zich meer aangetrokken tot wat men in die tijd noemde „het verpau perde volk". Hij nam ontslag als me thodisten predikant, kocht van het geld wat hij van die gemeente mee kreeg een oud café in East End te Londen en maakte daarvan een on derkomen voor thuislozen. Zo ont stond in Londen het Leger des Heils. Na verloop van tijd breidde het zich over heel Engeland uit. In 1887 begon men in Nederland, fret werk van het Leger des Heils is grotendeels gericht op de buitenker kelijken en heeft zo een aanvullende taak op cle kerk. Thuis- en daklozen wordt onderdak' verschaft, er is be jaarden en gezinshulp, geestelijke en sociale arbeid in de binnenstad van Amsterdam, ook onder de prostituees Ervaren administratieve krachten, secretaresses, telefonistes, voor korte of langere tijd. oudste uitzendbureau van nedertand herenstraat 8 a'dam - tel. 020 - 22732- Er zijn huizen voor bejaarden, man- nentehuizen en huizen voor vrouwen Dit alles tezamen vormt het good will centrum van het Leger des Heils De doelstelling: ieder mens is gelijk, is waar het Leger voor vecht en zo probeert het ook deze mensen een menswaardig bestaan te geven. In de pauze werd een collecte ge houden die met enkele giften ruim f 220,opbracht. Middelbare schoolopleiding Hierna kon men vragen stellen aan Lt. kol. Bosschardt. Hieruit kwam naar voren dat er gebrek is aan goe de heilssoldaten en officieren. Men moet nu tenminste mavo of middel bare schoolopleiding hebben om bij het Leger te kunnen komen. Dit houdt verband met de problemen die vaak op het sociale vlak liggen. Ook werd gevraagd naar haar ervaring met prinses Beatrix op haar tocht door de binnenstad van Amstedam. Het contact met de prinses was heel prettig, hoewel toch spannend want er kon op zo'n avond van alles gebeu ren. Tot opuchting van de spreekster is alles goed afgelopen. Ook het con tact met de kabouters in Amsterdam werd nog besproken. Het gebouw van het Leger dgs Heils in Amster dam is zelfs een avond gekraakt ge weest door de Kabouters, maar na enige discussie weer ontruimd. Met een dankwoord en het over handigen van een enveloppe met in houd besloot de presidente deze mid dag. Per witte fiets door Oostende BRUSSEL, 8-10. De afdeling Oos tende van de Belgische Socialistische Partij heeft woensdag in vijf stads wijken van Oostende een witte fiets gedeponeerd. Deze vijf witte fietsen staan ter beschikking van alle inwonei\s. Met dit Witte-fietsenproject willen de initiatiefnemers o.m. de aandacht vestigen op de verontreiniging van het leefmilieu door uitlaatgassen van auto's. Tevens hopen ze de inwoners van de stad er toe te brengen wat meer gezonde beweging te nemen. Wegen Haamstede-vliegveld en Haainstede-Renesse ZIERIKZEE, 8-10. In het zg. „We- genverslag" 1969-1970 van de provin cie wordt o.a. medegedeeld dat in de verslagperiode diverse schetsont werpen zijn gemaakt voor verbete ring van de weg Haamstede-Vlieg veld. Opgemerkt wordt dat hierover nog veel studie zal moeten worden ver richt omdat enerzijds het recreatie- verkeer vraagt om verbetering van deze weg, terwijl anderzijds moet worden voorkomen dat de wegcon structie onherstelbare schade toe brengt aan de fraaie en vaak karak teristieke beplantingen langs de weg. De nodige studie werd ook ver richt voor de verbetering van de weg Haamstede-Renesse. Het voornemen bestaat thans om de bestaande rij baan over een lengte van ca. '3325 m. met één meter te verbreden tot 6 meter. Het bestaande fiespad zal plaatselijk worden verlengd, zodat in de tussenberm naar behoefte par keerhavens kunnen worden gemaakt. Op de voormalige trambaan langs deze weg, die al in handen is van de provincie, wordt een tweede fiets pad aangelegd, zodat op de fietspa den éénrichtingsverkeer kan worden ingesteld. VEENDAM. In Veendam is in de nacht ingebroken bij een alleenwo nende vrouw. De dader(s) verschaf- te(ri) zich door inklimming toegang tot de woning. Er wordt een bedrag aan geld vermist van vermoedelijk f 50.000,—. (Advertentie) KOUWENBERG gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 10 OKTOBER. NED. I. De Evangelische Omroep begint het zaterdagmiddagprogram ma met een verhaal over Nathanaël en het kinderkoor uit Putten zorgt voor de muzikale omlijsting van het programma. Om even over vieren Rodeo, dat wordt geleid door Louis Neef. Daarna een verhaal uit de pop penkast: Daar komt een leeuw aan vliegen. Het gaat over een heel won derlijk vliegtuig dat het midden houdt tussen een ballon en een Zep pelin en alleen maar door een kro kodil bestuurd wordt. Het avondpro gramma begint zoals gewoonlijk met de Woefs en de Lamaars, gevolgd door een nieuw avontuur van Swiebertje. We zien oude bekende gezichten en ook nieuwe figuren. Na het journaal een nieuwe aflevering van Zeskamp. Vanavond speelt het hele gebeuren zich af in de Kleinveehallen in Utrecht. Barend Barendse heeft de taak van kommentator. Dan de her haling van het al eerder uitgezonden televisiespel De Kleine Zielen. Van avond het tweede deel. De familie gaat per trein naar Driebergen. Met name voor Addy is dat een hele be levenis. Hij vraagt volop de aandacht van pa en krijgt die ook. Constance wordt er jaloers van. Haar wacht bovendien een niet zo prettig ont haal door haar schoonouders. In de zaterdagavondzang zingen verschil lende koren uit Noord-Holland in de grote kerk van Alkmaar. Van een Frans filmteam is dedokumentaire „Het rode boekje" over de culturele anders dan andere. revolutie in rood China, die in Hier en Nu wordt uitgezonden. Tot slot t'an de avond wacht ons hel aller laatste journaal. NED. IJ: Vanavond een nieuwe show rond Rudi Carrel. Thema van de show het Kurort (U weet wel van die doorgaans veel geld kostende plaatsen, waar modderbaden, bron water e.d. volgens de „folders" van menselijke wrakken kerngezonde mensen maken). Dat er voor Rudi over dit onderwerp mogelijkheden te over zijn om lekker gekke dingen voor te schotelen hoeven we u niet te vertellen. In deze show wordt Ru di bijgestaan door Hildegarde Knef, De Amerikaanse komiek Gene Shel don door Roy Black en door een be roemde Duitse tweeling. Tot het nieiuvs van acht uur gaan hieraan vooraf: de Woefs en de La77iaars en een aflevering van ons aller Lucy Ball. Lucy gaat met haar dochter naar een drive-in-bioscoop. Ze is bang dat haar dochter geschaakt zal worden en trapt zoals later zal blij ken de onnodige herrie over het ge val. Na Lucy de laatslen der pio niers, een programma over het ivilde westen zoals het vandaag de dag is. Van het wilde westen naar Rudy Carrel. Als Rudy aan de beurt is ge weest gaan we naar Achter het nieuws om daarna uit de serie „Ik zoek X" te gaan kijken naar moord met de zwarte kous. Het werd ge schreven door Bep Westenberg. Via heel veel vragerij moeten twee deel nemers detectivesuitvissen welke va7i de vijf op de tribune zittende slachtoffers Annie ter Veer met een zwarte kous om zeep hielp. Dan tot slot van de avond een heel dwaas programma, nl. Monthy Pythons vlie gende circus, een satirisch program ma waarin niemand ondanks de titel vliegt en er geen sprake is van een circus. Dan is het tnet het laatste journaal weer gebeurd voor de za terdagavond. ZONDAG 11 OKTOBER. NED. I: Om elf uur een eucharis tieviering uit de O.L. Vrouw van Zeven Smarten te Amsterdam. Het middagprogramma bestaat uit het journaal, weekjournaal, de Verrekij ker. Dan met de kamera richting Schotland ivaar het spel „The Bor- deres" zich afspeelt. Verhalen waar de nodige twisten en vechtpartijen in zijn geweven. Na dit stukje geschie denis een nieuw programma van de stichting Openbaar Kunstbezit. De eerste aflevering is gewijd aan een expositie die in het Haagse gemeen temuseum ;zal worden gehouden. Om half vijf beelden van de zaterdag in Engeland gehouden Horse of the year show. Even voor zeven uur de Woefs en de Lamaars en dan een verhaaltje van Woord voor woord. Het daaropvlogende programma Pro- jekt laat werkstukken zien die jon geren maakten over het onderwerp: Wat is macht? De journalist is het onderwerp voor de vanavond uit te zenden aflevering van Daktari. Er komt een journalist om een stuk te schrijven over het doen en laten van dokter Tracy en zijn helpers. Hij wil het werk van Tracy in een kwaad daglicht stellen en de medewerkers van Tracy verzinnen een list om de journalist van zijn plan af te hou den. Na het journaal een aflevering van 'Advocaat Judd, genaamd Alko- holisme. Mooie Helen is alcoholiste. Als ze voor de zoveelste maal door de politie wordt aangehouden en be keurd wegens het rijden onder in vloed roept ze de hulp in van Judd. Ze moet voor het gerecht verschijnen en de rechter die de zaak behandelt, geniet de reputatie om flinke straf fen uit te delen. Judd zorgt ervoor dat Helen een eerlijke berechting krijgt en tracht de oorzaken te vin den die haar zo dikwijls naar de fles deden grijpen. Vaii de drankfles naar het Kabaret. In.het litteraire minia tuur kabaret wordt aandacht ge schonken dan het werk van de Fran- Toneelspeler en TV-acteur Jeroen Krabbé. se schrijver Raymond Queneau. In Gamma wordt vanavond gediskussi- eerd over de achtergronden van de ongeregeldheden in Amsterdam in de afgelopen zomer. Eenmaal uitgepraat komt de Bond zonder Naam voor tien minuutjes om daarna plaats te maken voor het journaal. NED. II: Om te beginnen de Woefs en de Lamaars. Fabian de luitenant uit de Belgische serie met dezelfde naam heeft het na de nieuwsdienst voor het zeggen. Aflevering twee is getiteld Vogelvrij. Nu Studio Sport en Panoramiek, waarin achtergrond informaties over dingen die in het binnen- en buitenland gebeuren op nieuw een ritje in de Dubbeldekkers- bus. Moeilijkheden zijn er ditmaal niet met de bus, maar met de iv.c. van de familie Butler. Dat kan zo niet langer en dus wordt er door Stanley gereedschap gepakt om de zaak eens even op te knappen. Dat wordt natuurlijk niks. Het ding maakt zoveel herrie, dat bij het door trekken 's nachts heel Londen wak ker wordt. Na het tweede deel van Studio Sport een serie gesprekken met kunstenaars die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan het kuliur.ele kl'imaat na de eerste ive- reldoorlog in de serie de Onverger telijken een gesprek met Adriaan Roland Hoist, dé dichter-essayist die in 1939 in een van zijn gedichten reeds het barbarisme van de tweede wereldoorlog voorspelde. Rond half elf eén aflevering van het laatste journaal.- ZATERDAG 10 OKTOBER. NED. I: 15.30 Evangelische Om roep; 16.00 Journaal; 16.02 Rodeo; 16.50 Daar komt een leeuw aanvlie gen; 18.45 De Woefs en de Lamaars; 18.55 Journaal; 19.05 Swiebertje; 20.00 Journaal; 20.20 Zeskampsport; 21.45 De kleine zielen; 22.50 Hier en nu; 23.15 Zaterdagavondzang; 23.25 Journaal. NED. 11: 18.45 De Woefs en de La maars; 18.55 Journaal; 19.04 Hier is Lucy; 19.30 De laatsten der pioniers; 20.20 De Rudi Carrel Show; 21.20 Achter het nieuws; 21.45 Ik zoek X; 22.35 Monty Pythons vliegende cir cus; 23.05 Journaal. ZONDAG 11 OKTOBER. NED. I: 11.00 Eucharistieviering 15.00 Journaal; 15.02 Weekjournaal; 15.22 Verkeersinformatie; 16.15 Open baar kunstbezit; 16.25 De Borderers; 16.30 Paardesport; 16.55 Voetbaluit slagen; 18.20 Dammen voor beginners 18.55 De Woefs en de Lamaars; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Project; 19.30 Daktari; 20.20 Journaal; 20.25 Advocaat Judd; 21.15 Miniatuur van Queneau; 21.35 Gamma: Rellen; 21.15 Zendtijd Bond zonder Naam; 22.25 Journaal. NED. 11: 18.55 De Woefs en de La maars; 19.00 Journaal; 19.05 Fabian van Fallada; 19.30 Studio Sport; 20.20 Panoramiek; 20.45 Dubbeldekkers; 21.10 Studio Sport; 21.35 De onver- getelijken; 22.25 Journaal. Na enige tijd had hij het geld ge teld, keek er nog eens naar en schudde zijn hoofd. Toen begon hij nog eens te tellen, maar halverwege hield hij op en keek naar zijn prooi. „Ik had zowat twintigduizend gul den, Vlaming, maar ik kom er nou op geen stukken na. Hoe zit dat?" „Omdat je niet kunt tellen", ant woordde Vlaming verbeten, want het kon hem nu niets meer schelen. Waarschijnlijk was zijn laatste uur aangebroken. Toon was teruggeko men om wraak te nemen voor het bedrog en de diefstal. En dat bete kende, gezien de geweldige kracht van de reus, dat er voor hem niet veel hoop meer overbleef. „Ik weet in ieder geval, dat één en één twee, en twee en één drie is", antwoordde de man. „Neem jij die griet in de maling, he? Hoeveel man keert er aan?" „Ongeveer tweeduizend gulden", antwoordde Vlaming mat. „Ik heb er van geleefd, voor ik hier werk kfeeg". Toon probeerde het uit te reke nen, hoeveel er dan nog overgeble ven was. „Tweeduizend", mompelde hij, „dan is er nogverrek is er dan nog maar tweehonderd over? Zeg, schooier? Als dat waar is, tiek ik je kop van je romp...." Dreigend kwam Toon overeind. „Achttienduizend is erdan nog over," antwoordde Vlaming vlug, terwijl hij ineenkromp. „Een tiende deel is er maar af. Ik zal het je te rugbetalen." Toon loerde naar de ander met een blik vol wantrouwen waarna hij nog eens begon te tellen. Blijkbaar ver trouwde hij het nog maar half. Doch nu ging hij stapeltjes maken van ge lijke bedragen en toen hij alles op stapeltjes had liggen, telde hij op- VOOR DE VROUW TROUBADOURTJES 32 koekjes voor een beboterde bakplaat) 75 g (5 eetl.) zachte boter of margarine 200 g bruine bastersuiker 1 ei lVfe kop Corn Flakes 100 g tarwebloem theel. bakpoeder 1 eetl. koffiemelk FEUILLETON 40 g 3 eetl.) fijngehakte pinda's Roer de boter of margarine met de suiker en het ei schuimig, even tueel met een elektrische handklut- ser. Maak de Corn Flakes fijn, voeg ze met de volgende 3 ingrediënten geleidekijk toe en schep tenslotte de pinda's er doorheen. Leg „bergjes" van het deeg op een beboterde bakplaat (±5 cm van el kaar). Bak de koekjes 17 minuten middenin een vrij warme oven 350° F cijfer 3 of 4 175° C).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7