MINISTER DR. KLOMPÉ LEIDT FILM IN TE ZIERIKZEE STREEKNIEUWS ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 oktober 1970 Nr. 20753 DUkussie-aktie Deltaproblematiek ZIERIKZEE, 5-10. Nog juist voordat de bouwlieden alles overhoop halen, in het kader van de inmiddels gestarte restauratie, beleefde Zierikzee maandagmid dag in een stampvolle Concertzaal een filmpremière. In het kader van een door Interkerkelijk Ueltaberaad gepousseerde voor- lichtings- en diskussie-aktie, die mikt op talrijke bijeenkomsten, fora en praatavonden in de provincie, werd de film „In de ban van het gebeuren" vertoond, een werkstuk van de eindexamenkandidaat Dirk Jan Bljjker van de Filmakademie te Amsterdam. De film is bedoeld als inleiding op diskus- sies, die de provinciale problematiek van het snel opkomende „andere Zeeland" tot thema hebben en werd vervaardigd in opdracht van het Inter kerkelijk Deltaberaad. Mede in aanwezigheid van Zeeland's commissaris rar. J. van Aartsen, het college van b. en w. der gemeente Zierikzee en talrijke provinciale en landelijke kerkelijke en burgerlijke autoriteiten, vond een centrale presentatie plaats van deze film, door een inleidende toespraak van dr. M. A. M. Klompé de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De minister hielcl een knap en hier en daar geladen betoog, waarin zij als uitgangspunt nam het feit dat niet voor iedereen vaststaat hoe en door wie de beslissingen worden ge nomen over de revolutionaire, tech nische en economische ontwikkeling, die zich in de samenleving voltrekt. Hoewel de ontplooiingskansen voor dc individuele mens toenemen- aldus de minister -.is zijn kans om op die ontwikkeling invloed uit te oefenen miniem, terwijl de behoefte daaraan juist toeneemt. Zij prees dan ook duidelijk de voorlichtings- en dis- kussiecampagne over de toekomst van het Deltagebied uitgaande van de interkerkelijke commissie (Her vormde, R.K.- en Ger. Kerken parti ciperen hierin Red.) „Kerk en Delta". „Wij moeten erkennen, dat we dc paradox van de noodzaak om greep te krijgen op een ongrijpbare ontwik keling wel kunnen signaleren, maar op dit moment zeker nog niet be vredigend kunnen oplossen", zei mejuffrouw Klompé. „Denk maar eens aan de problemen rondom de totstandkoming en functionering van b,v. een elektrische krachtcentrale, een kernreactor. Nationale belangen kunnen streekbelangen overheersen al zullen streekbelangen bij beslis singen op nationaal niveau nauwlet tend in de gaten gehouden moeten worden. Daar moet de streek zelf voor zorgen. Dc bevolking zal uitvoerig infor-, matie moeten krijgen over het „waarom" van de te nemen beslis singen en hun consequenties ten aanzien van het woon- en leefkli maat". Wat in elk geval wel tot de directe mogelijkheden behoort is volgens de minister b.v. inspraak en medezeg- DODELIJKE ONGELUKKEN WASSENAAR. In 'de St. Ursula- kliniek in zijn woonplaats is de 56- jarige B. A. Slats aan de gevolgen van een verkeersongeval overleden. ECHTENERBRÜG. De 65-jarige visser B. Hulzinga is in Echtener- brug bij Lemmer om het leven ge komen, toen hij door een stuk ijzer van 500 kilogram werd getroffen. De man hielp op een jachtwerf bij het takelen van het stuk ijzer, toen de touwen braken. Hij was op slag dood SNEEK. In Goëngahuizen bij Sneek is vrijdag de tweejarige Wiet- se Huisman uit die plaats verdron ken. Dc jongen raakte spelenderwijs in een sloot. Zijn lichaam werd an derhalf uur na zijn vermissing nabij de ouderlijké woning gevonden. SUAMEER. De 46-jarige heer Th. van der Veen uit Zwaagwesteinde is met zijn personenauto tijdens het op rijden van een voorrangsweg bij Suameer (Gr.) door een andere wa gen aangereden. De man was vrij wel op slag dood. genschap in de stoffering en de vormgeving van de eigen leefge meenschap. „Kansen tot werkelijke participatie van de bevolking, tot werkelijke inspraak en medezeggen schap moeten worden uitgebuit", zei zij. Minister Klompé pleitte voor ge structureerd overleg omdat er an ders naar haar overtuiging niets te rechtkomt van het doordringen van de inspraak tot de organen die de be slissingen nemen. Zij herinnerde in dit verband aan het onlangs op haar ministerie verschenen „Memoran dum ter voorbereiding wetgeving maatschappelijk en cultureel wel zijn". Het kernpunt van een wet op dit gebied dient volgens het memo randum te zijn de beleidsvoorberei ding en de beslissingsbevoegdheid te leggen op het gemeentelijk, regionaal en provinciaal niveau, waarbij de bevolking ten nauwste moet worden betrokken. „In dc ban van het gebeuren" In zijn (kleuren)film: „In de ban van het gebeuren" heeft Dirk Jan Blijker het vooral gezocht in tegen stellingen tussen natuur en industrie in Zeeland. Deze tegenstelling wordt op de spits gevoerd door een alge hele afwezigheid van dialoog in deze film. Er wordt zelfs helemaal niet in gesproken, maar de beelden krijgen hun begeleiding, met eigen geluiden zoals zij in het veranderde Zeeland zijn te horen. De tegenstelling tussen het oude vertrouwde en het snel op komende nieuwe veroorzaakt bij de mens in deze film, die het proces met argwaan bekijkt, een vreemde bek lemming, die duidelijk „op de zaal" overkomt. De film brengt geen oplossing, maar wijst in zijn brede suggesties duidelijk naar de proble matiek, die in deze provincie aan de orde is. HENSDEN. De 18-jarige mejuffr. Truus Kouwenberg uit Oud-Heusden is bij een verkeersongeval op de Ab dijlaan in Haarsteeg (gem. Heusden) om het leven gekomen. HEERHUGOWAARD. Bij een bot sing tussen een personenauto en een bestelauto op de kruising P. C. Hooft- laan-Genestetlaan te Heerhugowaard is de 55-jarige mevrouw A. C. Snel- Ravcn uit Zaandam ernstig gewond geraakt en korte tijd later in het zie kenhuis overleden. ROTTERDAM. Dc 23-jarige ma gazijnbediende J. C. Zwaans uit Rot terdam is in de nacht van zaterdag op zondag met een auto van de brug over de Spoorweghaven in zijn woonplaats te water geraakt en om het leven gekomen. BORCULO. Op de weg Borculo- Neede onder de gemeente Borculo heeft zich een ernstig verkeersonge val voorgedaan dat het leven heeft gekost aan de 20-jarige mejuffrouw M. Brouwer uit Amsterdam. Door nog onbekende oorzaak raakte de personenauto waarin zij zat van de weg cn botste frontaal tegen een boom. Enkele visies Een vijftal toeschouwers, nauw be trokken bij het Deltagebeuren en de daaruit voortvloeiende problemen, gaf heet van de naald zijn visie op deze film, waarbij wel zinnige din gen werden gezegd. Een beetje als bezwaar werd gevoeld dat de situe ring toch niet helemaal typisch Zeeuws is. Het had ook elders kun nen zijn. Gemist werd de blijheid en men vraagt zich af, is zo de gesteld heid in de Delta? Weet men eigenlijk met de industrialisatie geen raad? Gesproken werd ook van een zekere triestheid en een dreiging, die de film kenmerken. De dreiging kan echter gekeerd, als het technisch kunnen van de mens kan worden gekanaliseerd. De vraag is: is de vooruitgang die geconstateerd wordt, werkelijk voor uitgang. Het slot van de film voert door een donkere tunnel, maar aan het einde is er licht. Een andere visie: in Zeeland is de industrie nog geen „lange lijn". Er is nog een balans tussen het groen (na tuur) en het grijs (de industrie). De film roept wel op zelf iets aan de problemen te doen en is daarom voor diskussie geslaagd. „Er is sprake van een schitterend gebeuren in Zeeland", maar het is een gebeuren met vraagtekens. Aan gestipt wordt de menselijke ver vreemding van de natuur en de film brengt het terug daar naar als bood schap. Uit de film (een andere op merking) komt Zeeland naar voren als een oud, traditioneel land; een land om van te houden, maar de vraag is wel: hoe ga je verder? Ge vreesd moet worden dat velen „on bevoegd" zullen worden in het zich wijzigend Zeeuwse leefpatroon. Stroomversnelling Tot slot gaf de direkteur van de Filmakademie, dc heer Koolhaas een overzicht van de totstandkoming van de film, de opdracht waarvoor met graagte werd geaccepteerd. De bijeenkomst van maandagmid dag werd ingeleid door ds. H. M. Strating, die met de februariramp als uitgangspunt, thans de nieuwe situatie schetste, vernoemend de stroomversnelling waarin de ontwik keling in Zeeland is geraakt. Hij stond stil bij dé totstandkoming van Interkerkelijk Deltaberaad, oor spronkelijk een hervormd initiatief, waarin Rooms Katholieken en Gere formeerden later mede gingen parti ciperen. De nieuwe film past in ve le kaders om een gesprek te entame ren over „De mens in de Delta". Wij delen nog mede dat voor ver toning in het Deltagebied de film gehuurd kan worden via het Provin ciaal Bureau van de Ned. Herv. Kerk, Singelstraat 17, Middelburg. WISCH. De 33-jarige B. te Kamp uit Doetinchem is bij het oversteken van de weg in Wisch (Gld.) door een personenauto aangereden. Het slacht offer overleed ter plaatse. WESTMAAS. In de nacht van za terdag op zondag nam de 23-jarige beroepschauffeur A. G. Essenboom (23) uit Klaaswaal met te hoge snel heid een bocht in de Stoutjesdijk te Westmaas. De auto vloog tegen een lichtmast. De bestuurder was op slag dood. AMSTERDAM. Dc 54-jarige J. H. Schuurman uit Amsterdam is over leden aan de gevolgen van een val die hij enkele uren eerder op de Wit- tcnburgergracht in de hoofdstad met zijn bromfiets maakte. GRONINGEN. Dc 43-jarige schoen maker C. L. de Bok uit Groningen is met zijn auto in een slip geraakt en tegen twee andere auto's gebotst, waarna hij in het verbindingskanaal in Groningen is gereden. Een politie man cn een kikvorsman van de brandweer verleenden onmiddellijk hulp. Bij aankomst in het acade misch ziekenhuis bleek de man ech ter te zijn overleden. ZIERIKZEE Het Zierikzeese Kamerkoor Men schrijft ons: In aansluiting op een bericht over de ontwikkelingen bij de Zierikzeese Oratorium Ver eniging deelt de werkcommissie van het Zierikzees Kamerkoor, dat 21 september werd opgericht, mede, dat de repetities reeds zijn aangevangen, en wel op maandagavond in het pa rochiecentrum in de Mosselstraat. Tot dit initiatief zijn ongeveer 20 vroegere leden van de Zierikzeese Oratorium Vereniging gekomen om dat zij zich niet konden verenigen met het beleid dat bij de Z.O.V. ge voerd werd. Desgevraagd toonde de heer E. Nieland, organist en diri gent te Zierikzee, zich bereid het nieuwe koor te leiden. Bij de alten, tenoren en bassen zijn nog enkele plaatsen open, zodat daar nog leden, na een voorafgaande kennismakings- tijd van 3 maanden waarin ze blijk moeten geven over de nodige capa citeiten te beschikken, kunnen wor den toege'laten. Inlichtingen: secretariaat, Nieuwe Boogerdstraat 18-20, tel. 2544. Goederenloods R.T.M. wordt verbouwd De voormalige goederenloods van de Rotterdamsche Tramweg Maat schappij aan de Gracht weg zal bin nenkort worden verbouwd. Men heeft aan dit gebouw de bestemming van werkplaats, magazijn en stal ling gegeven. KERKWERVE De P.I.T.'Cotlecte De P.I.T.-collecte heeft te Kerk- werve opgebracht f 128,48. MIDDENSCHOUWEN De Zeeuwse collecte De Zeeuwse collecte in de gemeen te Middenschouwen heeft in totaal opgebracht f 389,88, t.w. Kerkwerve f 169,42; Scharendijke en omgeving f 160,46 en Ellemeet f 60,Degenen die hieraan hun medewerking heb ben gegeven, gevers en geefsters worden dank gebracht. BROUWERSHAVEN Geslaagd Onze stadgenote, mej. Anke Slager slaagde dezer dagen voor de hoofd akte kleuteronderwijs te Arnhem. Uitslag ballonwedstrijd Van de door V.V.V.-Brouwersha- ven georganiseerde ballon wedstrijd op 8 augustus jl. is de inzendingster mijn der kaartjes weer gesloten. Door de uitermate slechte weersom- Charles Manson uilde rechter vermoorden LOS ANGELES, 5-10. Hippieleider Charles Manson, die met drie jonge vrouwen in Los Angeles terechtstaat wegens moord op de filmster Sharon Tate en haar gasten, heeft maandag in de rechtszaal een uitval gedaan naar rechter Charles Older en ge dreigd hem te vermoorden. Maar een meter voor de plaats van de rechter wisten twee bewakers hem na een hevige vechtpartij te overmeesteren. PARIJS. Bij het gedenkteken van dc onbekende Joodse martelaar in Parijs zijn maandag 32 leden van het Franse comité voor steun aan Joden in dé Sowjet-Unie voor vier dagen in hongerstaking gegaan. Zij eisen de vrijlating van 32 Joden, dié in de de SoWjet-Unie gevangen zitten. BARCELONA. Dc havenarbeiders in Barcelona zijn maandag in sta king gegaan, uit protest tegen de uitsluiting van twaalf collega's. standigheden zijn de opgelaten bal lonnen niet ver gekomen. Het me rendeel der ingezonden kaartjes is gevonden op Schouwen-Duiveland. Slechts enkelen kwamen verder, w.o. in Varsseveld, Zaltbommel, Borculo, Middelburg en Vlissingen. Aan de vijf die verst zijn gekomen zal weel een prijs worden uitgereikt. De win naars zijn: Debby Blanken te Rot terdam, Elsje Hatzmann, Martin de Jonge, Ineke Lisseveld en Herman v. d. Wekken, allen te Brouwersha ven. Foto's gevraagd stadhuisinterieur Nu de restauratie van het stad huis te Brouwershaven in volle gang is zijn de deskundigen van het ar chitectenbureau ir. Ruise te Rotter dam bezig gegevens te verzamelen om het interieur weer in zijn oude toestand te doen terugkeren. Om de ze gegevens zo nauwkeurig moge lijk te kunnen verwerken zou het architectenbureau graag de mede werking van de bevolking willen in roepen. Het is nu zo dat van het voor malige interieur, zoals de plafonds', balies en wanden geen enkele foto of tekening beschikbaar is. Graag zou men bestaande foto's, welke b.v. genomen zijn bij een huwelijks vol trekking of een interieurfoto, geno men door iemand als toeristisch kiekje, willen ontvangen om deze te copiëren waarna men ze weer spoe dig terug krijgt. Men kan foto's teke ningen enz. afgeven bij dhr. Tour nier p.a. Kantoor Restauratie Noord- dijkstraat 1 Brouwershaven. De res taurateurs rekenen op de medewer king van het publiek. ZONNEMAIRE Collectes in september In de Nederlandse Hervormde Kerk te Zonnemaire werd gedurende de maand september j.l. als volgt ge collecteerd: voor de kerkvoogdij f 118,82; de diaconie f 37,— en voor het fonds derde collecte f 78,06. DREISCHOR De bejaardenwoningen in West Voor de N.V. Den Hartog uit 's-Gravendeel welke in Dreischor- West 24 bejaarden woningen bouwt, werd hel verfwerk van deze wonin gen opgedragen aan F. Klein jan te 's-Gravendeel terwijl de centrale verwarming zal worden aangelegd door N.V. Stichter en Messemaeckers uit Rotterdam. OUWERKERK Stichting „Kinderzorg" Voor de stichting „Kinderzorg" te Middelburg is in het 3e kwartaal op gehaald f 71,85. Gecollecteerd werd door Han en André Boogerd f 16,80, Carla Vijverberg en Jacqueline Dek ker f 31,77, Diana Bakker en Ineke de Rijke f 10,36 en door Marja Stout jesdijk f 12,92. „Stichting voor het Kind" De verkoop van kaarten en zegels ten behoeve van de „Stichting voor het Kind", door de leerlingen van de 5e en 6e klas der openbare basis school heeft in totaal f 400,50 opge bracht. OOSTERLAND Stichting „Kinderzorg" In het derde kwartaal van dit jaar brachten de busjes van de huis aan huis-collecte ten bate van de stich ting „Kinderzorg" te Middelburg, die hier ter plaatse worden gehouden onder leiding van mevr. L. van 't Hoff-van der Maas, door de jonge dames Aberdien Beije, Jannie Boo- gert, Nellie Dooge en Marlies van der Werf op, de mooie som van f 168,55. Hiervoor past een dankwoord aan diegenen die wekelijks dit werk wil len steunen en aan de leiding en de collectanten. Vrouwenvereniging „Martha" Op verzoek van verschillende le den van de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" alhier, presidente mevr. Ommering-Korpel, heeft het bestuur der vereniging besloten om de ver gaderingen, die om de twee weken worden gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk, voortaan 's avonds om kwart voor acht, in plaats van om half acht te doen beginnen. Dus een kwartier later dan tot nog toe. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer W. A. K. Laurense, slaagde aan de Economische Hogeschool te Rotter dam voor het doctoraal examen in de Economische Wetenschappen. Dr Laurense is inmiddels benoemd tot 1x2 ferendaris tweede klasse bij het Di rectoraat-Generaal voor Begrotings zaken van het ministerie van Finan ciën te 's-Gravenhage. BRUINISSE De Grevelingendam Het mooie weer in de afgelopen septembermaand deed vooral bezit ters van weekendwoningen en ande re zondagsrijders nog wekelijks over de Grevelingendam komen, zodat de weekenden voor de tijd van het jaar nog extra druk werden: 5-9 7312, 6-9 8991, 12-9 6676, 13-9 7899; 19-9 7559; 20-9 10.310; 26-9 7077.; 27-9 9486. Maar ook op werkdagen blijft er een druk verkeer, zodat totaal in september 178.217 auto's de teller bij de Grevelingensluis passeerden. Ongeval De heer J. Dolk, werkzaam bij de bietenbemonstering op de haven, had het ongeluk met zijn hoofd tussen enkele beweegbare delen van het monstcrnëmingsapparaat te komen (een dicht slaande klep). Hij moest zich onder heelkundige behandeling stellen en kan zijn dienst voorlopig niet verrichten. Het suikerbietenvervoer Zaterdag 3 oktober vertrok het achtste schip met suikerbieten uit de haven en waren via de haven van Bruinisse 4.267.600 kg verscheept. Hoewel de auto's goed af en aan rij den. zal het tempo toch wel moeten worden opgevoerd (dit ligt niet aan de auto's) maar aan de gerooide hoe veelheden en de beschikbare schepen Want wanneer plm. 80 miljoen kilo moet worden afgevoerd, zal per week ongeveer 7.000 ton weg moeten. De aktie „Ahoy" Ook de afdeling Bruinisse van het Rode Kruis en in het bijzonder de secretaris de heer A. Lok, spannen zich in om de aktie „Ahoy", de aktie die door het gehele land en ook via radio en televisie zal worden gesti muleerd, voor het bouwen van een nieuw hospitaalschip (Henri Dunant II) te Bruinisse te doen slagen. Van 7 oktober tot 12 oktober worden bij winkeliers die bonnetjes aan hun klanten verstrekken emmertjes of bussen geplaatst, waarin door deze clientele de bonnetjes of zegels die anders mee naar huis worden geno men, voor één week ter beschikking van genoemde actie kunnen worden gesteld. Op woensdag 10 oktober van kwart over 7, tot 8 uur 's avonds zal de brandweerwagen door het dorp rijden en zullen brandweermannen en Rode Kruis helpers en helpsters huis aan huis de giften voor de „Ahoy" aktie inzamelen. Burgerlijke stand en loop der bevolking GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Geboren: 1. Tona Maatje, d. van J. Noordhoek en J. L. E Both (Burgh); 2. Geertruida Adriana, d. van D. Wel- leman en C. Polderdijk (Haamstede); 3. Lena Pieternella, d. van C. Zorgc en J. S. Kristelijn (Serooskerke)10. Marinus Cornells, z. van J. A. M. dc Meij en M. van den Houten (Burgh); 13. Stoffel Anthonie, z. van A. van der Wekken en A. L. Boot (Renesse); 15. Johanna Antonia Sara, d. van H. Hendrikse en J. S. Fenijn (Renesse); 23. Johannes Cornelis Maarten, z. van D. C. Everaers en S. L. M. Maas (Renesse); 23. Martijn, z. van E. van Toledo en M. Frankhuizen (Renesse) 25. Maria Martina, d. van W. Geene en N. M. Koole (Haamstede); 25. Mi chael Johannes Leendert, z. van L. A. Berrevoets en L. L. C. Natte (Noordwelle)26. Christine Bianca, d. van J. L. Verboom en W. Bienefelt (Renesse); 7. Johannis Marinus Cor nelis, z. van M. Oosse en W. P. van der Have (Renesse). Gehuwd: 7. Gerrit Vos (Renesse), 27 j. en Fennegien Wolters (Emmen), 16 j.; 11. Cornelis Blokland (Slie- drecht), 24 j. en Pieternella Catha- rina van der Graaf (Dordrecht), 22 j.; 11. Jan Blom (Zierikzee), 22 j. en Janneetje Aletta Boot (Noordwelle), 20 j.; 19. Leendert van de Vate (Haamstede), 25 j. en Marionette Pe- tronella Bom (Utrecht), 22 j.; 25. Alexander Deurloo (Burgh), 26 j. en Jacoba Timmers (Haamstede), 22 j. Overleden: 2. Leendert Jacob Ver west, 76 j. wedn. van L. P. Gilijamse (Burgh); 6. Maatje Brouw, 86 j., wed. van A. van Leeuwen (Haamstede); 14. Bernardus Albertus Ruhof, 73 j., geh. met G. M. Hei thuis (Haamstede); 22. Cornelis Polderman, 85 j„ wedn. van N. van Graafeiland (Haamstede) 25. Maria Johanna van Zuijen, 76 j., wed. van A. M. de Glopper (Burgh). Vertrokken: 1. D. J. van dei- Linde en echtgenote (Burgh) naar Kapelle); 1. R. C. de Rooij en gezin (Renesse) naar Zierikzee; 1. W. van der Linde (Haamstede) naar Middel burg); 1. mej. J. D. Bienefelt (Re nesse) naar Kloetinge; 1. mej. P. A. de Ridder (Burgh) naar Goes; 7. A. J. Hanse (Haamstede) naar Arnhem; 9. mej. D. J. Stoel (Haamstede) naar Rotterdam; 9. K. Overbeke en echt genote (Burgh) naar Drachten; 11. mevr. J. A. Blom-Boot (Noordwelle) naar Zierikzee; 15. mevr. L. J. F. Kemperman en dochter (Renesse) naar Spanje; 25. A. G. de Ruiter (Noordwelle) naar Farmsum; 15. M. G. A. van der Velde (Haamstede) naar Weesp; 15. W. Kostense (Renes se) naar Barendrecht; 21. T. H. Aar den (Haamstede) naar Zierikzee; 22. mej. P. G. Groenendijk (Haamstede) naar Rotterdam; 22. mevr. M. P. van de Vate-Bom (Haamstede) naar Cu- lemborg; 25. mevr. J. M. Geleynse- Verwoerdt en zoon (Noordwelle) naar West-Duitsland; 29. J. A. Simons (Re nesse) naar Amsterdam; 30. G. Vos en echtgenote (Renesse) naar Rotter dam. Aantal inwoners per 1 oktober 1970: 4297. Nixon's auto met eieren bekogeld DUBLIN, 5-10. President Nixon is maandag driemaal met een ei beko geld toen hij in zijn auto door dc straten van de Ierse hoofdstad Du blin reed. Nixon werd niet. geraakt. De drie eieren spatten uiteen op de voorruit van de limousine. Het waren de eerste incidenten van een overigens triomfantelijk bezoek aan Ierland. Nixon weer terug in Washington WASHINGTON. 5-10. President Nixon en zijn echtgenote zijn maan dag omstreeks middernacht aangeko men op de vliegbasis Andrews bij Washington. Er had zich daar een menigte van meer dan duizend men sen verzameld om de president te verwelkomen. Vrijwel algemeen ziet. men zijn Europese reis als een per soonlijke triomf. S/AAHVXAsfr#,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3