V.V.V. werkt aan financiële basis voor Tjperistendagen 1971 Nixon bij Tito Staking om f 400,,- Onderzoek naar fruitproduktie in E.E.G. Jordaanse troepen en Palestijnen trekken zich terug uit Amman Rondschrijven aan alle Zierikzeese zaken en bedrijven ZIERIKZEE, 29-9. Detoeristendagen 1970 georganiseerd door de V.V.V. Zierikzee in samenwerking met een enthousiaste „Evenementen-commissie" zl)n ee doorstaand succes geworden. Vete honderden kwamen naar Zierikzee en de „anders" zo stille dinsdagen werden de topdagen van het afgelopen zomerseizoen. Gezien dit succes lijkt er dan ook alle aanleiding om ook in het komende nieuwe seizoen weer een reeks toeristendagen te organiseren. De „zin" er van kan niet worden betwist: niet door de toerist en zeker niet door V.V.V. of door de middenstand en horeca. Toch is een nieuwe reeks toeristendagen voor de zomer 1971 nog een onzekere zaak. Immers, de financiële kant van een dergeljjke opzet voor volgend jaar is thans nog een punt van discussie: het zal in de eerste plaats van de bereidwilligheid van de Zierikzeese zakenmensen en neringdoenden afhangen wil V.V.V. ook straks weer de organisatie van een evenementen reeks op zich kunnen nemen. Een en ander werd dinsdagavond duidelijk aan de orde gesteld in een door het V.V.V.-bestuur belegde le denvergadering, die werd bijge woond door burgemeester D. W. Kastelein, in hotel „Concordia". Een vergadering die helaas, aldus moest de voorzitter, de heer J. Arkenbout, in zijn openingswoord constateren, niet bijzonder druk bezocht was. De voorzitter wees er op dat het nieuwe bestuur van V.V.V. de afge lopen vier jaar vooral heeft gewerkt aan interne organisatie en verbete ring van „image". Dat was hard no dig om 't werk weer op gang te brengen. Intussen groeide de behoef te aan evenementen en in maart van dit jaar werd een eevenementcncom- missie samengesteld. Wat betreft de toeristendagen: de start van voorbe reiding was wat aan de late kant. Het kostte ook wat moeite om de voor de realisering benodigde fi nanciën - f 3500- bijeen te krijgen. Voor een nieuwe reeks toeristen dagen zullen reeds nu voorberei dingen getroffen moeten worden. Daarvoor is in de eerste plaats no dig een goede financiële basis. Het komt er op neer dat de kosten voor 1971 worclen begroot op minimaal f 10.000,De voorzitter wees in dit verband op de persoonlijke inzet van een aantal mensen, waardoor het mogelijk was de evenementen van dit jaar rond te krijgen voor f 3500,-, zij het met enige pijn. „Tegen nor male betaling van bepaalde aktivi- teiten zou zeker f 7500,- nodig ge weest zijn. Op een dergelijke inzet van partikulieren kan voor het vol gend seizoen uiteraard niet worden gerekend en dat zou ook niet ver antwoord zijn." Rondschrijven De vergadering was het eens met het bestuur dat de toeristendagen (men hoorde vele enthousiste reak- ties van het publiek) een succes zijn geworden. Het zal er nu om gaan om tijdig - zo snel mogelijk - de be nodigde f 10.000.- voor het nieuwe seizoen - althans aan toezeggingen - „rond" te krijgen. Conclusie: de toe ristendagen zullen ook in 1971 wor den georganiseerd, mits het geld nodig voor de realisering daarvan door de belanghebbende „nering doenden" zelf in onderlinge samen werking voor het gezamenijk be lang bijeen zal worden gebracht. Voor de „praktische uitwerking" van het financieringsplan werd be sloten tot het doen uitgaan van een brief van V.V.V. aan alle Zierikzeese zaken en bedrijven. Deze brief zal, aldus een toezegging van burge meester Kastelein, door de gemeente worden ondersteund en begeleid. Het rondschrijven zal worden gevolgd door een persoonlijk bezoek van een zakenman-collega om - elk in eigen BRUSSEL, 30-9. De Europese comissie in Brussel wil een periodiek onderzcek gaan instellen naar het produktiepotentiëel in de Euromarkt op het gebied van appelen en peren, perziken en sinaasappelen. Ze heeft een voorstel in de vorm van een richtlijn naar de Europese ministerraad gestuurd waaruit blijkt BOEDAPEST. Een span van acht paarden te mennen, schijnt een kunst apart te zijn, die maar weinigen be oefenen. De demonstratie, waarvan we hier getuige zijn, werd gehouden tergelegenheid van de 67ste Hon gaarse voedsel- en landbouwtentoon stelling. branche - een finaneiceel gesprekje op gang te brengen, natuurlek met de bedoeling om op die wyze de be groting effect te geven. Dr. H. J. van Zuijlen stelde n dit verband nog eens duidelijk: de toe ristendagen zijn uitstekend geslaagd, nu draait het in de eerste plaats om het nodige geld. In de vergadering passeerden nog eens punt-voor-punt de evenemen- ten.zoals die deze zomer werden ge presenteerd, de revue: o.a. de „aan geklede" vaartocht, de kunst- en an tiekmarkt - waarvan de resultaten wat moeilijker peilbaar zijn - de wel zeer geslaagde show van oude kle- AMMAN, 30-9. Ondanks de berich ten van dc guerillaradiostations over de nieuwe gevechten in Noordjorda- nië zün de Jordaanse troepen en Pa lestijnse guerillastrijders woensdag begonnen zich uit Amman terug te trekken. Tegen twaalf uur plaatselijke tijd waren de meeste legertanks weg uit de diplomatenwijk en de rest trof voorbereidingen voor de ontruiming. Ook verscheidene vrachtauto's met P.A.W.A. en T.W.A. dienen schadeclaims in LONDEN, 30-9. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen Pan Ame rican World Airways en Trans World Airlines hebben bij Lloyds in Londen een schadeclaim ingediend voor de twee straalvliegtuigen die door leden van het Palestijnse bevrijdingsfront zijn gekaapt en opgeblazen, aldus heeft een woordvoerder van Lloyds bekendgemaakt. Pan-Am diende een claim in van 10 miljoen pond sterling voor zijn „Jumbo Jet", die op de luchthaven van Cairo werd vernietigd en Trans- World Airlines diende een schade- clam in van om en nabij de drie mil joen pond voor zijn Boeing 707, die in de Jordaanse woestijn werd opge blazen. De vliegtuigen waren zowel voor all-risk als tegen schade ver oorzaakt door oorlogshandelingen verzekerd, maar de schadeclams zijn ingediend op grond van de bepalin gen genoemd in de oorlogs-rsico-po- lis. dat ze elke vijf jaar een vrucht boomtelling wil laten houden. De uitkomsten van die telling moeten haar een beter inzicht geven in de samenstelling en de omvang van de produktie en het te verwachten toe komstige aanbod van fruit. In de laatste jaren vertonen be plante oppervlakte en produktie van genoemde produkten een stijgende lijn. Dit heeft al tot bepaalde afzet- moeilijkheden geleid. Fruitprodu- centen in verschillende gebieden zijn vaak en gelijktijdig op grote schaal tot nieuwe aanplantingen overge gaan zonder dat men een duidelijk inzicht had in wa ditt na enkele ja ren voor gevolgen zou hebben voor het aanbod van fruit in de Euro- markt als geheel. derdrachten en internationale volks- dansdemonstraties. Over een aantal onderdelen van de afgewerkte pro gramma's werd nog uitvoerig nage praat. Uiteraard werd hierbij gewe zen op punten die nog voor verbete ring vatbaar zouden zijn. De voorzitter wees op de noodzaak te voorzien in de behoefte aan een vermakelijkheid voor de kinderen, vooral bij slecht weex\ In dit ver band werd gedacht aan een poppen kastvoorstelling. Er was overigens alle lof voor de dit jaar ondervonden medewerking van het Leger des Hc-ils. Gewezen werd ook op de moge lijkheid om bekende (beat)-groepen zélf eigen platen te laten verkopen en auteurs eigen boeken. Dit zou iets kunnen zijn voor plaatselijke bedrij ven in deze branches om te organi se! en, uiteraard op toeristendagen. Onderzocht zal verder worden de mogelijkheid de orgelbespelingen op dc dinsdagen te houden. Nog tal van zaken kwamen in discussie, o.a. een suggestie om volgend jaar V.V.V.- programma boekjes te verkopen waai in bonnen worden opgenomen die lecht geven ep het gratis bijwo nen van bepaalde evenementen. Aan het slot van de besprekingen dankte de voorzitter voor de positieve reac ties. Ilij hoopte dat de naar voren gebrachte punten snel zullen kunnen worden verwezenlijkt. guerillastrijders trokken weg uit het centrum van Amman. Een Egyptische officier, die deel uitmaakt van de groep waarnemers die toezicht moet houden op de na leving van het bestand, verklaarde dat het niet gemakkelijk was ge weest de Jordaanse eenheden en de commandostrijders te overreden zich uit Amman terug te trekken. „Aan beide kanten is veel wantrouwen", zo zei hij. De officier onthulde voorts dat hem ter ore was gekomen dat er zich woensdag in Zuidjordanië inci denten hebben voorgedaan tussen Jordaanse eenheden en guerillastrij ders. Nadere bijzonderheden hier over waren hem niet "bekend. In Amman is niets vernomen over de aanval die Jordaanse troepen vol gens woordvoerders van de gueril lastrijders in Damascus woensdag morgen vroeg op Irbid en Ramtha, twee Nooi-djordaanse steden die in handen van commando-eenheden zijn, zouden hebben gedaan. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bleiswijk (toez.): H. v. d. Linden, Groningen; te Rouveen: R. E. ICuus, Voorthuizen; te Ruurlo (toez.): mej. G. A. van den Hout, vi caris te Utrecht. Bedankt voor Lunteren: P. J. Bos, Ameide; voor Dedemsvaart: G. Wil- tink, Oostermeer en Eest rum. Gereformeerde Kerken Benoemd tot pastoraalmedewer ker te Baarn: D. Broer, emeritus predikant aldaar. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zaandam: B. v. Riet, Bolnes-Slikkerveer. Bedankt voor Hoogkerk: S. Cnos- sen, Vollenhove-Cadoelen; voor Ab- botsford (Can.): J. Geersing, Rou veen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Aalsmeer: Joh. Prins, Rijswijk (Z.-H.). Bedankt voor Rotterdam-West: W. v. Sorge, Bennekom. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bodegraven: W. A. B. Hagen, Zwolle; te Ederveen: J. den Hoed, Meerkerk. Ger. Kerken Beroepen te Nieuwolda-Wolden- dorp: mej. kandidaat E. van Krim pen aan den lJssel; te Rotterdam- Delfshaven: R. Reitsma, Assen. Bedankt voor Rotterdam-Pernis: Th. den Napel, Naaldwijk. Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. - Dinsdagavond 6 oktober, 7.30 uur stud. v. d. Berg, Gouda. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De geënsceneerde „bankoverval" door marineperso neel in Den Helder op 15 september jl. viel buiten de instructie van dit personeel. Dit blijkt uit het antwoord van miniser Den Toom (defensie) op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van der Spek (PSP). DEN HAAG. De Haagse politie rechter mr. J. J. R. Bakker is begon nen met de berechting van de 35 personen, die op 18 augustus het ka binet bezetten van de gevolmach tigd minister van Suriname, dr. J. D. V. Polanen, aan de Alexander Gogel- weg in Den Haag. TILBURG. Na de vechtpartij in een Tilburgse jeugdsociëteit en de daarop gevólgde straatrel van zater dagavond en -nacht, waarbij vernie lingen werden aangericht, blijven drie Zuid-Molukse jongeren van de grote groep Molukkers die aan de rel had deelgenomen, voorlopig ingeslo ten. OTTERLO. Holland-Aero N.V. te Otterlo, fabrikant van Aerosol pro dukten krijgt binnenkort een grote order uil de Sowjet-Unie ter waarde van f 38 min. Er zijn vergevorderde .onderhandelingen met Rusland over de levering van 22,7 min. spuitbus sen met cosmetische, pharmaceuti- sche, huishoudelijke en technische produkten. DEN HAAG. Mr. J. A. W. Burger, lid voor de P.v.d.A. van de Eerste Kamer, heeft voor het laatst het woord gevoerd in de senaat. Met in gang van woensdag namelijk nam hij ontslag als Kamerlid, dit in verband met zijn benoeming (per 1 oktober) tot lid van de Raad van State. DEN HAAG. Prinses Beatrix en prins Claus zijn voor een verblijf van ongeveer een week naar Genève ver trokken waar zij een aantal interna tionale instellingen zullen bezoeken, zo deelt de R.V.D. mede. Nog geen overvloedige bietenaanvoer op Sehou wen-Duivcland ZIERIKZEE, 30-9. Hoewel de aan- voer van bieten van Schouwen- Duiveland tamelijk constant plaats vindt, is er nog geen sprake van overvloedige aanvoer. De landbou wers hebben het kennelijk nog te druk met het trekken van uien en het rooien van aardappelen. De ex tra premie die de suikerfabrieken op vroege levering geven, trekt wel aan maar niet genoeg om de andere werkzaamheden achterwege te laten en de bieten voorrang te geven. SPORT VOETBAL UT Arad—Feijenoord 0—0 BOEKAREST, 30-9. Feijenoord is woensdag in Roemenië in de eei'ste ronde van het toernooi om de Euro pa Cup voor landskampioenen uit geschakeld door Ut Arad. De uitslag van de tweede wedstrijd was 0-0 en aangezien de wedstrijd in Rotterdam eindigde in 1-1 plaatsten de Roeme nen zich door de doelcijfers van 2-1 (zoals gemaakt in uitwedstrijden tel len dubbel als na twee wedstrijden de doelcijfers gelijk zijn). PSV—Gottwalilov 1—0 PSV-Gotwaldov is geëindigd in een 1-0 overwinnging voor PSV. Het enige doelpunt werd in de 46e mi nuut gemaakt door Veenstra. Aangezien het doelpunt van Johon de Vrindt in de uitwedstrijd dubbel telt, PSV verloor met 2-1, gaat de Eindhovense ploeg naar de tweede ronde. Zeeuwse vlag i uit Osaka ZIERIKZEE, 30-9. Onder de I vele vlaggen, die zes maanden i lang hebben gewapperd op i het Expo-terrein te Osaka (Ja- I pan) bevond zich ook de i Zeeutose. Deze vlag is (hans t overgebracht naar Zierikzee en hangt „te kijk" in de zaak van de heer D. Joppe aan de i Poslstraat. BELGRADO. 30-9. De Zuidslavi- sche president Tito heeft tijdens een diner, ter ere van president Nixon, aangedrongen op beëindiging van „de interventie van iedere buiten landse mogendheid" in Indo-China en het midden-oosten. In zijn toast op de Amerikaanse president zei Tito dat „algemene vrede op lange temijn niet kan berusten op beperkte oor logvoering". „De internationale samenwerking kan geen voortuitgang boeken op basis van welk monopolie dan ook, waarbij de legitieme belangen van andere landen en volken worden ge negeerd". Het Zuidslavische staats hoofd sprak zeer openhartig over „het afschuwelijk lijden" van de vol keren van Indo-China en het mid den-oosten. SCHIPHOL. De oudste DC-8 van de K.L.M., de PH-DCA „Albert Ples- man", heeft op de Zwanenburgbaan van Schiphol een geslaagde nood landing in schuim gemaakt. De ma chine had tevoren aan de rechter poot van het hoofdlandingsgestel twee lekke achterbanden opgelopen. In totaal telt het hoofdlandingsge stel aan beide poten vier banden. Ondergronds record BELGRADO, 30-9. De Zuid slavische grottenonderzoeker Milutin Veljkovic is woensdag na een verblijf van 463 dagen in een grot in Oost-Servië weer boven de grond gekomen. Zijn 463 ondergrondse dagen betekenen een absoluut we reldrecord. Het vorige record van 110 dagen stond op naam van de Franse grottenonder zoeker Henri Guyau. Hagelschailevergoeding aan fruittelers DE NHAAG, 30-9. Nu de Europese Commissie aan Frankrijk heeft toe gestaan, de steun aan de Franse fruittelers in de' vorm van een subsi die op de kosten van verzekering te gen hagelschade te handhaven, zal minister ir. P. J. Lardinois ook in ons land met een subsidie in deze kosten de moeilijkheden van de fruit telers verlichten. De minister van landbouw en vis serij heeft namelijk in het overleg met het Landbouwschap indertijd de toezegging gedaan dat hij, indien de Franse regeling zou worden gehand haafd, ook in ons land een overeen komstige tegemoetkoming voor de fruittelers zal invoeren. Inbreker-aanrander aangehouden MALDEN, 30-9. Met de aanhou ding van de 27-jarige H. O. de B. uit Oss door de rijkspolitie te Malden, is een serie inbraken van de laatste maanden in en rond Malden, alsme de pogingen tot aanranding in de Heumense bossen bij Malden van re cente en oudere dafum tot een oplos sing gekomen. Na verhoor heeft de man een be kentenis afgelegd. Woensdag werd hij voorgeleid aan de officier van justitie in Arnhem. Staatssecretaris Keijzer naar de Sowjet-Unie DEN IIAAG. 30-9. SUalssccrcta- ris M. J. Keijzer van Verkeer en Wa terstaat brengt van dertig septem ber tot acht oktober op uitnodiging van dc Sowjetregcring een bezoek aan de Sowjet-Unie. In Moskou zal de staatssecretaris van gedachten wisselen met de Sow- jel minister van Luchtvaart, gene raal Boegajew op het programma staan voorts bezoeken aan Siberië en Toskent met omgeving, waar op uitnodiging van minister Boegajew een aantal technische installaties zullen worden bezocht. De staatsse cretaris zal zijn bezoek aan Moskou tevens benutten om het gesprek voort te zetten met de Russische mi nister van Verkeer Troebitsyn over het afsluiten van een wegvervoer- overeenkomst. AMMAN. In de buurt van de lucht haven van Amman, kon dit beeld gemaakt worden van een kamp met gevangen genomen guerillastrijders. Roofoverval in Den Haag DEN HAAG, 30-9. Twee mannen hebben woensdagmiddag Óen overval gepleegd in de Oranjelaan in Den Haag. Ze reden voor met een leger truck. Volgens de eerste berichten zou er geschoten zijn en zouden de daders een brandkast hebben mee genomen. Voor zover nu bekend zijn er geen gewonden. Of er zich in de brandkast geld bevond is nog niet bekend. ^Met de truck zijn de man nen gevlucht in de richting van het Veluweplein. Jongeman deed greep in kassa AMSTERDAM, 30-9. Dc 22-jarige les-arbeider C. H. V. wordt ervan verdacht woensdagmiddag bij C. en A op 't Damrak in Amsterdam een greep in een van de klantenkassa's cp de parterre te hebben gedaan. Hij zou er met vijftien briefjes van honderd gulden vandoor zijn gegaan. Enkele personeelsleden van het kle dingmagazijn zetten de achtervolging in en konden de vermoedelijke dader in de Nieuwe Nieuwstraat grijpen. Hij werd overgedragen aan de in middels gealarmeerde politie en naar het bureau Warmoesstraat overge bracht. De jongeman ontkent de da der te zijn. Het gestolen geld is nog niet gevonden. LEEUWARDEN, 30-9. Het tech nisch personeel (ongeveer zeventig man) van drukkerij Jongbloed in Leeuwarden heeft woensdagmorgen om tien uur het werk neergelegd. De directie van de drukkerij, waar in totaal negentig man werken, weigert tot nu toe de f 400 uit te keren, om dat men het resultaat van het lande lijk overleg wil afwachten. Overval Nutsspaarbank te Zandvoort ZANDVOORT, 30-9. Woensdag- middag omstreeks drie uur ver scheen in de bezoekersruimte van de Nutsspaarbank aan de Grote Krocht in Zandvoort een naar schatting twintigjarige jongeman gekleed (on der andere) in een coltrui. Hij wend de zich tot de waarnemend kassier en eiste onder bedreiging met een vuurwapen of een voorwerp dat op een revolver leek geld. De drie aanwezige personeelsleden, een vrouw en twee mannen hield hij onder schot tot hem het geld was verstrekt. Daarop sprong hij in een bij de bank geparkeerde auto en ging er vandoor. De politie die on middellijk werd gewaarschuwd, zette alle uitgaande wegen af. Uit een voorlopig onderzoek is ko men vast te staan dat de man er met ongeveer tienduizend gulden vanr door is. Tijdens de overval bevonden zich geen bezoekers in het bankge bouw. Concierge i was multi-miljonair j i NEW YORK, 30-9. De condeT- [l'l ge Morris Ocko heeft 30 jaar i1, lang de beivoners van een flat i', in New York de helpende hand fi1, 1 geboden en hun televisietoe- p stellen gerepareerd, zonder dat ri', zijn medebewoners wisten dat Jl tij niet een multimiljonair te f\ 1 doen hadden. Hij woonde'in .i', 1 het souterrain van de flat, r, 1 waarvoor hij geen huur be- ?i'< hoefde te betalen. De jlatbe- jl ivoners lazen in de krant dat J 1 Ocko het afgelopen weekend J als multimiljonair aan een 1 hartaanval was overleden. Hij J 1 had in de loop der jaren een J fortuin van 14 miljoen dollars :i nergaard door speculatie op de j beurs, waar hij al als jonge on- i geschoolde arbeider zonder J hulp van derden mee was be- V, gonncn. „Jammer dat h\j niets V, meer aan dat geld heeft", zei V, een van de flatbewoners, „het l', was zo'n aardige en hulpvaar- t\ rtipe man". LAND- EN TUINBOUW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4