AGENDA Op plaats van badhuis komt mortuarium en openbaar toilet ANWB-verliehtingsaktie te Zierikzee STREEK NIEUWS 599ste Staatsloterij Gemeenteraad Zierikzee AMSTERDAM. Een overvaller heefl woensdagmiddag in het klê-, dingmagazijn van C. en A. aan het', Damrak een greep gedaan in de klantenkassa en is er met enkéïe duiienden guldens vandoor gegaan» Dondetdag 1 oktober Zierikzee Havenplein, 11-00-19.00 uur, verlich tingsactie A.N.W.B. Vrijdag 2 oktober Zierikzee De Kluut, 8 uur, vergadering afd. Sch.-Duiveland P.J.Z. Havenplein, 11.00-19.00 uur, verlich- tingsactie A.N.W.B. Mondragon, clubavond „Delta-Foto" Zaterdag 3 oktober Zierikzee Havenplein. 9.00-10,00 uur verlich- tingsactie A.N.W.B. Maandag 5 oktober Zierikzee Mondragon, 2 uur, filmmiddag Inter kerkelijk Deltaberaad. Woensdag 7 oktober Zierikzee Mondragon, 2.15 uur, afd. Schouwen, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Dagelijks geopend van 9-4 uur. Donderdagavond van 7-8 uur. NUTSSPAARBANK ZIERÜÏZEE Havenpark 16 Tweeivielers J*. populairder ZIERIKZEE, 30-9. Op de woens dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester D. \V. Kas telein, werd besloten aan de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg een kavel grond in bouwplan-West te verkopen groot 32 m- voor de uitgifteprijs van 35 per m-. De grond is nodig voor de bouw van een drukregelstation. Aan de Centrale Werkplaats wordt een kavel industrieterrein verkocht aan de Deltastraat, groot 2760 m-, te gen de (oude) uitgifteprijs van f 10 per m-. Wethouder mr. Keuning lichtte toe dat bedoelde kavel eerst aan de firma Prins was toegewezen, maar een ruiling kon plaats vinden, zodat de C.W. nu over twee kavels bij de werkplaats kan beschikken. De raad ging akkoord met de voor gestelde unbewoonbaarverklaring van het pand Lange St. Janstraat 19, dat „zeven hoofdgebreken" toont. De woning wordt nog bewoond en de heer De Moor pleitte voor vervangen de woonruimte. De voorzitter zei dat alle aandacht aan de slechte huisves ting in het algemeen en ook in dit geval wordt besteed. Herkozen werden de leden van de Welstandcommissie, de heren M. J. J. van Beveren, ir. V. R. A. van He- zik en de directeur van G.W. de heer J. Louwerse. De heer Linders had graag tegenkandidaten gezien, maar wethouder Bij de Vaate merkte op dat de commissie zijn werk bijzonder goed heeft gedaan. Tot vertegen woordiger en plaatsvervanger voor de N.V. Waterleiding Mij Zeeland, werden respectievelijk gekozen de heren Sprengelmeijer en De Moor. Regionaal woonwagencentrum De raad ging akkoord met deelna me aan de gemeenschappelijke rege ling regionaal woonwagencentrum, dat te Goes komt. De bijdrage per hoofd der bevolking bedraagt f 0,30. De heer Sprengelmeijer wees er op dat de woonwagens nu vaak nog verspreid rond Zierikzee staan. De Havendijk echter, is nog altijd de enige plaats, waarnaar verwezen kan worden. De gemeente kan de wagens - met deze regeling in de hand - straks doorsturen naar Goes. Sluiting badhuis Per 1 januari 1971 wordt het bad huis gesloten. Aan het Hervormd verenigingsgebouw komt een mor tuarium - een rouwkamer - die te Zierikzee, vooral gelet op de vele nieuwbouw, in een behoefte kan voorzien. Aan de zijde van de Hoge Molenstraat komen twee openbare toiletten. Er is een voorlopige teke ning, maar inderdaad nog slechts voorlopig, aldus de wethouder van P.W. Voorlopig is voorzien in o.m. één wastafel in elk der toiletten. De heer De Moor pleitte voor het groepje mensen dat straks toch het badhuis zal ontberen. Hij verwees naar de douche-installatie aan het Luitje; hierin is echter geen verwar ming. Voorts wees hij op de subsi dieregeling douchecellen: 20 procent extra voor de premie en ook 20 pro cent door de gemeente. Zakkendebat Naar aanleiding van het voorstel voor de reinigingsdienst over te scha kelen op plastic zakken, ontspon zich een uitgebreid „zakkendebat". De faits et gestes van deze zaak hebben wij reeds uitvoerig gepubliceerd. Mej. Beije informeerde naar het ophalen van grof vuil. Moet het na briefje of telefoon of gaat de wagen de hele stad doen? De wethouder van P.W. zag in het ophalen een uitbrei ding van de dienstverlening. Het is kostbaar de hele stad af te gaan, maar t.a.v. het aantal aanvragen moet ervaring worden opgedaan. Er zal tweemaal per maand grof vuil worden opgehaald. De heer Becu vond het met de cij fers nogal een ingewikkeld „gokspel letje", zoals hij het noemde. Jaarlijks zijn 175.000 zakken nodig, aldus de voorzitter, waarbij op het punt van de inhoud een vergelijking is getrokken met de emmers. Een klein gezin zou 40 zakken nodig heb ben, een groter gezin 60 zakken. NOORDZEE. Woensdag is men ge reed gekomen met de betonning van de nieuwe internationale scheep vaartroute benoorden de Wadden eilanden. De laatste fase voor de openstelling van deze scheepvaart snelweg was het verslepen van het lichtschip Terschellinerbank naar een andere ligplaats in het midden van de nieuwe zeeweg. De heer De Moor had een heel in gewikkelde berekening gemaakt en concludeerde dat de nieuwe regeling duidelijk voordeliger is voor huizen (zaken) met meer emmers. Hij vond het sociaal motief in de regeling zoek. De voorzitter zei dat er ook geen sociaal motief is. De heer Becu vond 70 zakken ge middeld te hoog berekend, maar wet houder Bij de Vaate zei dat men is ZIERIKZEE 1-10. Door de A.N. W.B. wordt - zoals gemeld - momen teel cp het Havenplein te Zierikzee een vcrlichtingsaktie gehouden die tot doel heeft de verkeersveiligheid speciaal by avond en 's nachts te be vorderen. Iedere automobilist, zowel leden van de A.N.W.B. als niet leden kun nen de verlichting van voertuigen kosteloos laten bijstellen en kontro- leren. In het vorige seizoen werden er in het totaal 7:021 auto's gecon troleerd. Hiérvan waren er slechts 805 in orde, dit is 11,4 °/o, en 5.580 dit is 79 ("i> bleken een positieve af wijking te hebben. (Dit is het geval als de lampen te hoog zijn afgesteld). 636 auto's, dit is 9 bleken een te lage afstelling van de lampen te heb ben. Ook werd gekonstateerd dat veel automobilisten geen reservelam pen bij zich hebben. In de wintermaanden start de A.N.W.B. in Zierikzee met een kur- sus Pech Onderweg. Deze kursus be- afgegaan op aantallen en prijzen in andere gemeenten. De heer Ben Boer wilde weten of één (open) gemeente-auto het werk kan doen en de ander kan worden afgestoten. De heer Van den Doel wilde wijziging van de politieveror dening, waarin wordt bepaald dat zakken één uur vóór het ophalen eerst naar buiten mogén. gint op 29 oktober. Belangstellenden kunnen zich op het Havenplein bij de verlichtingsaktie opgeven. In totaal hebben ongeveer 250 au tomobilisten tot nu tóe van de gele genheid gebruik gemaakt hun. wagen te laten köntrolereh terwijl éèn ieder van deze A.N.W.B. service tot zater dag" gebruik kan maken. AMSTERDAM. Een schilderij van Paulus Bril voorstellende een ge zicht op een Italiaans dorp, heeft op de enkele dagen durende kunst veiling bij Mak van Waay inAm sterdam 21.000 gulden opgebracht: SCHIPHOL. Voorzien van een op vallend grote zonnebril !is de Zweed se filmster en zangeres Zarah Leap- der, vergezeld van haar echtgenoot en begeleider Aj^ie Hu^pbe^, ;pp Schiphol aangekomen. Ondeugdelijke grote supertankers? TOKIO, 1-10. Het Vcrvond van Japanse Zeeliedenvakverenigingen beweert, dat bijna allé gróte olie- en ertstankers, die tuscn 1964 en 1966 in Japan zijn gebouwd ondeugdelijk zijn. Het Vakverbond dat 142.00 leden telt, zegt dit in een rapport, dat is gebaseerd op een uivoerig onder zoek van 66 supertanker en erts- schepen, dat drie maanden in be slag heft genomen. Het onderzoek is verricht naar aanleiding van het vergaan in de Stile Oceaan van tweê Japanse erts- tankers in Januari en februari 1969. In het rapport staat, dat bij zes onderzochte schepen 1.087 scheuren en vervormingen op 452 plaatsen zijn gevonden» r dv. i Particuliere telefonische hulpdienst ALMELO, 30-9. Irt Almelo begint vandaag, donderdag, met 130 vrij willige medewerkers en medewerk sters een particuliere telefonische hulpdienst. Wie voortaan 's morgens tussen halftien en halftwaalf tele foonnummer el 1800 draait komt in contact met de hulpdienst Almelo. Het is de bedoeling dat in noodge vallen snelle, directe, tijdelijke en praktische hulp wordt geboden, tot dat een daartoe aangewezen instan tie de hulpverlening kan overnemen. In de meese gevallen zal dat een maatschappelijke instelling, een kruisvereniging, of een instituut voor gezinszorg zijn. De hulpdienst brengt geen kosten in rekening. Universi teitsinensen willen 400,— niet EINDHOVEN, 30-9. Een groep van ongeveer 20 hoogleraren en weten schappelijke medewerkers van de Technische Hogeschool in Eindhoven vindt het moreel onaanvaardbaar de eenmalige uitkering van f 400 voor ambtenaren in ontvangst te nemen. In het mededelingblad van de T.H. dat binnenkort verschijnt, zullen zij voorstellen dat iedere medewerker, lector of hoogleraar aan deze hoge school, die het met hen eens is, zijn extra uitkering ter beschikking stelt van die medewerkers van de T.H. die met hun inkomen beneden de weistandsgrens zitten. De regering heeft volgens de actie groep door de uitkering ook een ambtenaar toe te zeggen, nagelaten wat ze behoort te doen, namelijk ef fectief streven naar een verkleining van de inkomensverschillen. Immers, zo menen de groepsleden, wat via staking en persoonlijke inzet moeizaam in de havens en enkele andere bedrijven aan reële wel vaartsverbetering werd bereikt voor een kwetsbare inkomensgroep, kan niet onmiddellijk van toepassing worden verklaard op die inkomens klassen die toch al ruimschoots bo ven de weistandsgrens lagen. Een dergelijke stap ontkracht regelrecht de juist verkregen welvaartsverbete ring van de zwakkeren in onze sa menleving, aldus de groep. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WEERT. De kermisdagen in Weert zijn uitgelopen op ongeregeldheden, waarbij enkele personen werden ge wond en diverse winkelruiten sneu velden. DEN BOSCH. Bij een inbraak in een postzegelhandel in de Gassel- straat in Den Bosch zijn 30 stocboe- ken met postzegels ter waarde van 30.000 35.000 gulden gestolen. HARDERWIJK. Voor de eerste maal in de geschiedenis van het dolfinarium te Harderwijk werd de één miljoenste bezoeker van het jaar verwelkomd. ZIERIKZEE Paard met hoofd door voorruit van auto Heden (dondei'dag)-morgen om streeks half elf werd op de Schuit haven de voorruit van de auto van de heer M. de B. uit Zierikzee ver brijzeld doordat het paard van htv Zierikzeese draaiorgel onverwacht het hoofd naar links sloeg tegen de voorbijrijdende wagen. Het paard bleef ongedeerd, evenals de inzitten den van de auto. KERKWERVE De reclasseringscollecte De reclasseringscollecte heeft al hier opgebracht het bedrag van f 117. De collectanten en de gevers komen een woord van dank toe. SPORT VOETBAL Ajax—Nendori 2—0 Ajax won de thuiswedstrijd tegbn Nandori (Tirana) te Amstèrdam met 2-0. KEULEN, 30-9. Ncdrelandse fiet sen, bromfietsen alsmede toebehoren hadden de grote interesse van inko pers uit vele landen, die de 9e in ternationale fiets- en bromfietsten- toonstclling „Ifma" bezochten. Grote vraag bestond vooral naar vouwfietsen en sportfietsen, waarbij de nadruk op lichtgewicht-uitvoerin gen lag. Er kwamen vele contacten tot stand met vakmensen uit de Ef- ta-landen van overzee, aldus het Messe-bestuur. De Ifma, die vier dagen duurde en óp 29 september eindigde, was in ve lerlei opzicht een groot su'ccès. Zij werd bezocht door 66.310 bezoekers uit 38 landen, waaronder 3510 bui tenlanders. Dit betekent, dat ten op- 'zichle vah de Ifma-1968 het bezoe kersaantal steeg met 69 procent. Het aantal bezoekers uit het buitenland steeg met 29 procent. Ook het zake lijk succes overtrof volgens de expo santen de verwachtingen. NEW YORK. De Verenigde Staten hebben woensdag in de algemene vergadering van de Verenigde Na ties voorgesteld zogenoemde mini- stalen een bijzonder lidmaatschap te verlenen waardoor zij wel de voor delen van de volkerenorganisatie zouden delen zonder de lasten te moeten meedragen. Advertentie Tweede klasse 29 september 1970 15,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 2 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 03 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 91 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 383 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 632*) 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op:- 598 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 979 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 4868 2.000,— is gevallen op het nummer: 088376 2.000,— is gevallen op het nummer: 074754 2.000,— is gevallen op het nummer: 047064 2.000,— is gevallen op het nummer: 023305 2.000,— is gevallen op het nummer: 038896 5.000,— is gevallen op het nummer: 053420 50.000,— is gevallen op het nummer: 053419 De extra prijs van f 100.000,— is gevallen in serie D op nummer: 074598*) en de troostprijs van 2.000,— op nummer 074598*) van elk der andere series. Let wel: op nummer 632 is tevens een prijs van 15,— gevallen en op nummer 074598 is bovendien een prijs van 200,- gevallen. Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van Te Rencsse heeft Krijger's Graan- en Meelhandel N.V. een maisdroger aan geschaft, gelet op de belangrijke uitbreiding van dit produkl op Schouwen- Duiveland. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2