Gratis reizen 2 septemberdagen voor65+ers AGENDA voordelig uit met NS Marinierskapel concerteert te Renesse vrijdag ie september Groot historicus en hoogstaand burger ontviel genneeijsch^p STREEKNIEUWS De K.N.G.V.-wandeltocht te Zierikzee Vergadering gemeenteraad Brouwershave In Hollandsch Diep 2 schepen gezonken Militaire oefening In meinoriuin tlr. J. J. Westendorp Boenna ZIERIKZEE. 16-9. Na ccn operatic overleed in het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis, dr. J. ,J. Westendorp Boerma, in leven oud-rector van het Prof. Zeeman-lyceum, thans R.S.G. „Professor Zeeman''. Het verscheiden van dr. Westen dorp Boerma is voor stad en streek een smartelijk verlies, groot histori cus als hy was en kenner van de ge schiedenis met name ook van Zierik zee en de regio als geen ander. Dr. Boerma is juist door zUn ve'- lerlei aktivitciten buiten schoolver band. die altyd duideiykc raakvlak ken hadden met de historie, van on schatbare betekenis geweest. Het leven van een uiterst serieus wetenschapsmens, doortrokken van de degelijkheid en ernst, die juist de historicus sieren is plotseling afge sneden. De thans overledene was al vroeg voorbestemd tot een zic,h wij den aan de wetenschap, begaafd als hij was met een uitzonderlijk scherp verstand en een groot onderzoekend en analystisch vermogen. Hij promo veerde in 1927 op een proefschrift over „Johannes van den Bosch als sociaal hervormer". Aan deze figuur wijdde hij trouwens later nog een studie, met gebruikmaking van het familiearchief. Na tevoren de toen malige Rijks H.B.S. als leraar te heb ben gediend werd hij in 1938 direc teur van de school, als opvolger van wijlen dr. U. Schults. In 1946 kreeg hij - door de struktuurwijziging van de school - de titel rector. Hij diende de school tot 1967 en in zijn vruchtbare rectorsperiode heeft hij de middelbare school te Zierikzee een duidelijke image ge geven, uitgaande van de noodzaak - hoe modern in wezen was dat toen al - tot eigen zelfstandigheid dei- leerlingen. Veelbewogen jaren Veel bewogen waren de school jaren van dr. Boenna wel, vooral door oorlog en ramp, die het uiterste vergden aan improvisatietalent en doorzettingsvermogen, om de conti nuïteit van het onderwijs zoveel mo gelijk te garanderen. Het was - zoals hij het zelf eens heeft getypeerd - vaak een „worste len en ontzwemmen''. De pen van tfr. Westendorp Boer ma heeft weinig rust gekend. Hij schreef een uitstekend geschiedenis leerboek, dat op het rooster van vele scholen in Nederland voorkwam. Vooral bekendheid kreeg hij door het standaardwerk over de vader landse geschiedenis: „Twintig Eeu wen". In de Heemschutserie ver scheen van zijn hand het boekje „Zierikzee", een gedegen werkje waaruit de liefde voor „zijn stad" zo duidelijk bleek. Toch was dr. Boerma van origine een importman. Hij werd geboren in Blija in Fries land op 9 december 1?01. Hij behoor de echter tot degenen, die zo geheel assimileerden in deze stad, dat men geredelijk dacht met .een autoch- thoon te doen te hebben. Officiële erkenning Zijn grote en veelzijdige verdien sten kregen officiële erkenning door zijn benoeming tot officier in de or de van Oranje Nassau in 1957. Bij zijn zilveren leraarsjubileum werd hij benoemd tot ereburger van Zie rikzee. Dr. Westendorp-Boerma, wiens naam altijd in Zierikzee klank zal houden, kende de betrekkelijkheid der dingen, de aardse kortstondig heid ook. Nu hij het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld, res teert een ledige plaats,, omgeven echter door het flüi<üum van herin neringen aan een man, die domineer de in bescheidenheid, groot was in zijn nederigheid en altijd door trokken van de mildheid en wijsheid, die het kenmerk zijn van de werke lijk groten onder ons. ZIERIKZEE Kerkelijke tocht „naar buiten" Het vrijzinnig deel van de her vormde gemeente, maakt op zondag 27 september een natuurtocht naai de Wouwse Plantage. Ter inleiding vindt in de morgenuren een kerk dienst plaats in de Lutherse kerk, die geleid wordt d,oor de pastoor loei ds. J. B, Assendorp, waarna met bussen de tocht naar Brabant be gint vanaf het Havenplein. In het fraaie natuurgebied zal gelegenheid zijn, te rusten, en te genieteh. Circus Toni Boltini Ee grote tent van het circus Toni Boltini stond gisteren (woensdag) weer op z'n „vaste1' Zierikzecse plaats: op het noodsportterrein in de Zuidhoek en vormde daar hel middelpunt van een groot aantal hei-oranje geschilderde circus-wa gens, dierenverblijven en artiesten- caravans. Dit wonderlijke wereldje- vcor-één-dag was 's avonds een trekpleister voor velen van Schou- wen-Duiveland, zij het echter niet voor zéér velen want toen het hoog geëerd publiek een hartelijk wel kom was toegeroepen bleek dat ~r nog heel wat plaatsen onbezet wa ren gebleven. In de piste werd een uitgebreid programma vertoond - van 8 tot half elf - begeleid door het 9-mans orkest Frans Seuren, op gesteld aan weerszijden van de gro te trap die de entrée vormde voor de artiesten. In een vlot tempo werd na de presentatie van alle artiesten het programma afgewerkt. Opval lend was de goede bezetting van het luchtruim van de grote tent. Zo ver toonden de zes Hergottl's gewaagde stunts aan een roterende luchtka- roussel. Adembenemend kan. zeker het optreden worden genoemd van Reynoso Céirdona aan een slinge rend touw. Boeiend was ook de luchtacrobaat van dë 5 Arcturus aan de vliegende trapeze, met pirouettes en meervoudige salto's eh niet te vergeten het trio Cardona aan de trapeze. Exotisch waren de olifanten en riet minder de door donkere danse ressen in „tropische schemering" uitgevoerde limbo-dansen. Verder ook dit jaar weer een fraai staaltje klassieke hogeschool van Antoinette Boltini, vrijheidsdressuur en een jockey-nummer: de Frankello's. Esn grote lecuwengrocp werd gepresen teerd door William Voss, die zich o.a. ccn stukje vlees van de keel liet happen. Tussen de bedrijven door: een clownsnummer dooi de 3 Rivels en ccn antipode-jonglccr- nummer van de Vassallo's dot ge zien mocht worden. Voor een ra zendsnelle en acrobatische afsluiting van dit geslaagde progranrima zorg den de 8 springers van de Hassani- troupe, die in toptempo enige men selijke piramides bouwden. Oudste inwoonster werd 103 Ten huize van haar neef. de heer A. C. v. cl. lande in het Korte Grocn- daal. vierde onze oudste inwoonster mevr. A. Arendse-Bax, dinsdag haar 103e jaardag. Mevrouw Arcndse WESTERSCHOUWEN, 16 9. Dins dag arriveerden in de Westhoek een groQt aantal militaire^ niet huil voertuigen. Het waren Genietroepen, afkomstig uit Wczep en ze plaatsten h,un tenten o.a. op het vliegveld Haamstede en op het parkeerterrein te Westerschouwen. pe manschap pen treffen voorbereidingen vdor een grote oefening met o.a., een aan val van de overkant op Schouwen waara-n ook het korps mariniers meewerkt. De oefening wordt gehouden van 21 tot en met 25 september en daar dc mariniers hier op Schouwen ko men, heeft de Marinierskapel der Vruchtbare pen Belangrijk werk heeft hij verricht voor de Vereniging Stad en Landè van Schouwen-Duiveland", waarvan hij één der oprichters was en die hij diende als voorzitter, met de nauw gezetheid en kennis van zaken, dje zo typisch waren voor deze hoog staande en edele man. gesierd met de exellerendc eigenschappen, die hem hem voor velen onvergèteiijk malcen. Verschillende jaren diende hij de hervormde kerk als vrijzinnig ouder ling en nog altijd (sinds' 1958) had hij zitting in de examencommissie voor M.O.-geschiedenis. In het jubileumjaar van de school waarvoor hij zich een levenlang met hart en ziel heeft ingezet, zag hij de voltooiing van het werk: „Honderd jaar blokken", waarin hij minutieus de geschiedenis van het middelbaar onderwijs in het algemeen en de R.H.B.S. in het bijzonder uiteenzette. In de Fibulareeks zal in de toe komst opnieuw een boek over Zierik zee verschijnen, waarvan dr. Boer ma nog de tekst schreef. mocht haar jaardag nog in goede gezondheid herdenken. Weliswaar zijn gehoor- en gezichtsvermogen niet meer zo goed. maar haar alge hele fysieke conditie is nog uitste kend. .Gestoken in een mooie japon wachtte zij de gasten af, o.w. bur gemeester D. W. Kastelein, die de jarige hartelijk feliciteerde namens de gemeente. Ook van de zijde der Lutherse kérk was er belangstelling in de personen van ds. Nierop en de ouderlingen de heren Wiebols en Beuzenberg. Vrolijk temidden van familie werd de dag verder doorge bracht. „Opoe Arendse" bleek niet zichtbaar vermöéid vaft de gebeurte nis van de dag én bij het afscheid nemen, voegde ze de burgemeester toe: „hopelijk tot de volgende keef maar weer". BURGH De Burghse kermis Zaterdag a.s. begint de Burghse kermis, één der laatste van Schou wen-Duiveland. Het betekent veelal de afsluiting van het seizoen der la te gasten die dan huiswaartskeren en tevens de aanvangsperiode van het aardappelrooien ofschoon dit elk jaar vroeger gaat beginnen. De Burghse „mart" is maar een klein kermisje doch elk jaar zorgt de fa milie V. d. Zande uit Halsteren dat er wat spullen op de Ring komen te staan. Ook dit jaar weer een kinder draaimolen en een suikergebak kraam die al ettelijke jaren het ver trouwde kermis-aanzien geven. Met veel goed weer kan gerekend wor den op flinke belangstelling van de burgerij. Aanvang Bejaarden-Sociëteit De bejaarden-soviëteit Burgh gaat volgende week weer haar bijeen komsten beginnen. Op de dinsdag van de Burghse kermis, des middags te half drie staat de deuij van de „Koebel" in de Zandstraat weer wijd open om de ouderen van Burgh, die 65 jaar en ouder zijn weer in de gro te zaal bijeen te hebben. Daar zullen op de bekende wijze de aanwezigen weer worden bezig gehouden lnct kout, zang en spel. Het bestuur roept de ouderen vanaf deze plaats al een hartelijk welkom toe en ver wacht allen volgende week in de „Koebel". ZONNEMAIRE P.I.T.-kollekte De alhier gehouden collece voor het Prot. Interkerkelijk Thuisfront heeft opgebracht dc som van f 04,10. Dank wordt gebracht aan allen die hebben meegewerkt om dit resultaat te bereiken. DREISCHOR 25 jaar in politiedienst Onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. G. Nclissc vierde vorige week in Volendam. zijn tegenwoor dige standplaats, het feit, dal hij 25 jaar geleden in dienst trad van het politiekorps. Koninklijke Marine o.l.v. de majoor- directeur J. P. Laro het plan opge vat om de bevolking een concert aan te bieden. Dit unieke gebeuren zal plaats hebben op donderdag 24 sep tember des avonds te 20.00 uur In de grote zaal van „De Ark" te Renesse. De toegóng is gratis. Een prachtige gelegenheid om thans in eigen omgeving een concert van één onze bekendste militaire muziekkorpsen te beluisteren en te zien. Uiteraard zijn belangstellenden van buiten de gemeente van harte welkom. Het publiek wordt verzocht om kwart voor acht aanwezig te zijn. Burgh Kantine sportpark, 7.30 uur, leden vergadering D.F.S. Zaterdag 19 september Excursies Jeugd vogelwacht Zierikzee, 2 uur, bij Zeclandbrug, (Zuidhoekinlugen) Plompeloren, 10 uur, (Koudekerkse inlagen) Zierikzee Herv. verenigingsgebouw. 2 uur, contactdag N.V.V.-Bestuurdersbon den. Maandag 21 september Zaterdag 19 september: Brouwershaven Plaatsenhuis Dreischor, 8 uur verga dering gemeenteraad. Dinsdag 22 september Oosterland BRU1NISSE Het T.B.C.-bevolkjngsonderzoek Voor het bevolkingsonderzoek op t.b.c. te Bruinisse gehouden op 7, 8 cn 9 september wedden 1826 mel- dingskaarten verzonden: 1139 perso nen gaven aan de oproep gehoor en lieten zich doorlichten (62 Wan neer men hierbij telt de bevolkings groep die regelmatig wordt doorge licht en enkele ziektegevallen komt mèn tot een opkomstpercentage van 68 °/o. Schoonmaak 2ate binnenschepen Door de heer Joh. piljam wordt thans, wanneer er geen schepen lig gen, de zate voor binnenschepen, langs de loswal van dc gemeenteha- schöèngeinaakt cn veel modder wordt boven water gebracht, dat per auto naar Plan West Hl wordt ge transporteerd. Eëh en ander gebeurt niet zonder morsen en zelfs de brahdweer moest er aan te pas komen om de straat schoon te spuiten. Het is de bedoe ling dat de zate voor binnenschepen wordt uitgediept en gelijk gemaakt. De Centrale Suiker Maatschappij is voornemens bijna twee keer zoveel bieten, via de haven van Bruinisse te verschepen als de laatste jaren het geval was en hiervoor zullen schepen van pltn. 800 ton worden ge bruikt. Prijzen vaartuigen VJootichouw 1970 Vórige week werden de pryzfen uitgereikt, toegekend voor de mooist versierde mossclkötters, die meede den aan de Vlootschouw 1970, ter ge legenheid van het mosself eest te Bruinissë. Ie prijs, Bru 4, fa. M. Verspoor; 2e prijs, Bru 8, fa. J. en M. Padmos; 3e prijs, Bru 23, fa gebr. Jumelet 12.; 4e prijs, Bru 9, fa L. de Waal; 5e prijs, Bru 19; fa Gebr. De Keizer; 6ë prijs, TH 7, fa. Jan Baay, Tholen; 7e prijs, gebr. Muller, Bruinisse (Bru 20); 8e prijs, fa. C. .Otte, Bru 14; 9e prijs, Bru 42, fa. Joh. Jürrielet; 10e prijs, Bru 26, fa. j. de Ronde; 11e prijs, Bru 1, fa. Gtte en Ölree; 12e prijs, Bru 24, fa. Hoogerheijde-Elen- baas; 13. prijs, Bru 34, fa Van Koo- ten-Jümelet en Otte; i4e prijs, fa. gebr. De Waal Sz., Bru 90; 15e prijs, WR 103, fa. gebr. Kik Gz.; 16e prijs, Zwaluw, visserijpblitie; 17 e prijs, Bru 5, gebr. De Waal-jumelët; 18e prijs, Bru 6, fa. D. van den Berg en Zoon; i9e prijs, Bru 43, fa. A. Jüme- let-Haeck; 20e prijs, Bru 11, fa. J. en M. de Koning; 21e prijs, Bru 39, fa. C. en St. Jumelet; 22e prijs, fa. Joh. de Waal-Otte (Bru 25, 23e prijs, vissersvaartuig Albatros fa. W. de Graaf, Bruinisse. Prijzen kleine vaartuigen D. Deurloo en J. de Waal. Spiegelruit in diggelen Een meningsverschil, dat op het trottoir van de sigarenzaak van de heer C. Jumelet op de Oudestraat werd beslist had een gebroken spie gelruit van groot formaat tengevolge, daar men elkander daar doorheen duwde. De vader van één der par tijen in deze, die juist langs kwam heeft de vechtenden gescheiden. Dc politie werd niet in de zaak gemengd. De bietenverscheping Nu minstens 70.000 ton bieten via de haven te Bruinisse zullen worden verscheept heeft de weegbrugvere niging besloten ook de weegbrug te vergroten. Men is druk bezig de nieuwe weegbrug (wecgvermogen 30 ton) op zijn plaats te brengen. Dc op- cn afrit moest daarvoor worden verbeterd terwijl de brug zelf be langrijk groter is De te Bruinisse gehouden PIT- collecte bracht f 320,op. Dc collecte voor het Koningin Wilhelmina fonds heeft te Bruinisse opgebracht i 1450,75 (Kankerbestrij ding). Vrouw slachtoffer van wespe,steek lVtELÜN, 16-9. In Frankrijk Is een 40-jarige vrouw overleden ten ge volge van een wespesteok. Zij werd drie weken geleden gestoken en had sindsdien in een coma gelegen. In het departement Seine et Mar- ne is dit het derde slachtoffer door wcspcsleken van do laatste tijd. In geheel Frankrijk ijrl dc afgelopen drie weken tenminste zes personen aan wespestoken bezweken. ZIERIKZEE, 16-9. Reeds vuoi de vgfde maal wordt de K.N.G.V.-wan- deltocht op Schouwen-Duiveland gehc.uden en dit jaar is de organisa tie weer toegewezen aan de gjinr.as- tiek-afdp ng v;ui s.v. Deltasport. De bondswandeltocht heelt vooral voor de kleine kinderen een speciale 5 km route, kinderen tot en met 7 jaar mogen deze afstand lopen, ter wijl de andere afstanden resp. 10, 15 en 25 km zijn. De tien km mag worden gelopen tot en met 11 jaar terwijl de 15 en de 25 km vanaf twaalfjaar vrije keuze zijn. Het inschrijfgeld is beslist niet hoog nl. f 1,25 tot 16 jaar cn daar na f 1,40. Iedereen kan aan deze tocht meedoen. Men behoeft geen lid te zijn van de één of andere vereni ging zodat de organisatoren hopen, dat er zo veel mogelijk medailles kunnen worden uitgereikt. De start is vanaf het sportpark Barrink. Voor de 25 km om twaalf uur en de overige afstanden om Uvee uur. Reeds vanaf 11.30 uur kan men in de kantine van het sportpark te recht voor inschrijven. Verder dient nog vermeld te worden, dat de tocht loopt over binnenwegen cn waar no dig vcor voldoende beveiliging is ge zorgd. Tevens is er voor de kleine individuele lopers leiding aanwezig. BROUWERSHAVEN, 16-9. Op maandag 21 september a.s. komt dc raad der gemeente Brouwershaven in openbare vergadering bücen in het Plaatsenhuis te Dreischor. In deze vergadering zullen verte genwoordigers benoemd worden in besturen e.d. der gemeenschappelijke regelingen en in de recreatiecommis sie. In het bestemmingsplan Brou wershaven-West is een straat aange legd, welke nog van een naam moet worden voorzien. Het college van b. en w. stellen voor n.a.v. de adoptie tijdens de watersnoodramp door de gemeente Voorburg, uit welke adop tie voortkwam een toen zeer gewaar deerde hulp iri velerlei vorm en op uiteenlopend gebied deze straat te vernoemen naar Voorburg en wel de „Voorburglaan". Verder zal de raad gevraagd wox*- den te besluiten tot toetreding tot het hulpcentrum Noord-Zeeland met instelling van een centraal alarm nummer. Opzichter-tekenaar Gezien het kantoor van gemeente werken onderbezet is stellen b. en w. voor over te gaan tot het aanstellen van een opzichte-tekenaar. Door de woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee is mee gedeeld dat het voornemen bestaat om in de kern Brouwershaven te komen tot de bouw van 22 woning wetwoningen met centrale verwar ming. Verwacht wordt dat de huur van deze woningen zal bedragen plm f 151,25 per maand. B. en w. stellen voor deze bouw te accepteren, daar in de kern Brouwershaven nog vele woningzoekenden zijn. De agenda vermeldt verder: be slissing op beroep bouwverguning; verkoop van enige percelen grond te Brouwershaven; aanwijzing be schermd stadsgezicht kern Brou wershaven en aanwijzing beschermd dorpsgezicht kern Dreischor; vast stelling voorbereidingsbesluit Stoof- weg Zonnemaire en vaststelling 12e, 13e, 14e en 15e wijziging der begro ting 1969. De strijd in Jordanië JERUZALEM, 17-9. De in Jorda nië gelegerde Iraakse troepen heb ben bevel gekregen zich aan de zydc van de guerillastrüders te scharen in hun strüd tegen de troepen van dc Jordaanse militaire regering. Dit heeft de aan het bewind zijnde Baas-partij bekend gemaakt in een verklaring die door radio-Bagdad is uitgezonden. BUENOS AIRES. Twee Argen tijnse priesters zijn dinsdag in Buenos Aires gearresteerd wegens „verdediging van de misdaad en aanzetting tot geweldplegng". Dc beide priesters hadden vorige week vijdag een requiemmis opgedragen voor twee guerilla's, die tijdens een treffen met de politie werden ge dood. NEW YORK, 15-9. In New York is dinsdag de 25ste zitting van de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties geopend. De opening werd verricht door de scheidende voorzitter mevrouw Angie Brooks (Libera). De zitting zal tot 15 decem ber duren. „Blauwe Keet", 19.30 uur. Lezing voor de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen van Ouwerkerk dooi de heer W. B. van Leeuwen over kinderen die anders zijn. Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur. Bijeen komst van het vrouwenkontakt van de P.v.d.A. Huis van Nassau, 8.15 uur, vergade ring Sportraad. Woensdag 23 september Kerkwcrvc Verenigingsgebouw, 19.45 uur. Ver gadering N.C.V.B. Mevrouw van Noordennen spreekt over vrouwen in het oosten. (Ditmaal dus de vierde woensdag in de maand i.p.v. de der de woensdag). Donderdag 24 september Kerkwcrvc Wijkgebouw, 19.30 uur, kleulercursus Noordgouwe Hal openb. school, 16.45 uur, bejaar- dengymnastiek. Advertentie HET PREMIE- SPAARPLAN met 20 °/o belasting vrije premie! Uw moderne gezinsbank, de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE LAATSTE NIEUWS WILLEMSTAD, 16-9. Het binnen schip „Geo" (399 ton) is woensdag morgen tengevolge van de ongun stige weersomstandigheden in het Hollandsch Diep bij Willemstad ge zonken. Schipper/eigenaar is de heer Bouman uit Vrceswyk. Het schip was geladen met zand en had door de golfslag water in het Nixon naar Zuid-Slavië WASHINTON, 16-9. Door het Wit te Huis is woensdag meegedeeld, dat president Nixon gedurende zijn ne- gendaagse reis door Europa, die op 27 september begint, ook een bezoek zal brengen aan Zuidslavië. Benoeming Russische ambassadeur in China MOSKOU. 16-9. Hel presidium van dc opperste Sowjet heeft Vasili Tolstikov benoemd lot Russisch am bassadeur in Peking, zo bericht het Russische persbureau Tass. Sinds dc vorige Russische ambassadeur drie jaar geleden tijdens dc culturele re volutie werd teruggeroepen uit Chi na, heeft Moskou geen ambassadeur in Peking meer benoemd. Na dat dieptepunt in dc Russisch-Chinesc betrekkingen werden de diplomatie ke contacten op het niveau van zakagelasligdcn onderhouden. Zuid-Afrika en de Wereldraad van Kerken KAAPSTAD, 16-9. De Zuidafrl- kaanse premier Vorster heeft dins dag in Kaapstad verklaard dat hij maatregelen zal nemen tegen Zuld- afrikaansc kerken, als deze nieuwe geldelijke bijdragen geven aan dc Wereldraad van Kerken. Hij zei het nemen van sancties als zijn plicht te beschouwen, in hel geval de Zuidafrikaonsc kerken niet uil zich zelf enige afstand bewaren lot dc Wereldraad van Kerken. ruim gekregen. Een boot van rijkswaterstaat en een betonningvaartuig waren snel ter plaatse toen het binnenschip „Geo" omstreeks tien uur 's morgens binnen korte tijd zonk. Men slaagde erin de schipper, zijn vrouw en doch ter, alsmede een andere opvarende, te redden. Ook het binnenvaartuig „Scaldis" (1.000 ton) is woensdagmorgen in het Hollandsch Diep gezonken. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren: 10. Marinus Cornelis, z. v. Jan Adrianus Marinus de Meij en Maartje van den Houten te Wester schouwen; 12. Jean Maria Willy La- dislaus, z. v. Pieter Cornelis Jacobus Kotoun en. Margaretha Neeltje Boot te Zierikzee; Adriaan Jan, z. v. Mari nus Cornelis Doeleman en Lourina Bastiana Lievense te 's-Gravenhage; 13. Stoffel Anthonie, z. v. Anthonie van der Wekken en Adriana Lourina Boot te Westerschouwen; Cornelia Jacoba, d. v. Marinus Hubregtse en Ferdinanda Jeanette Marie van den Berg te Middenschouwen; 14. Peggy, d. v. Marinus Johannes ten Hove en Cora Janne Linders te Zierikzee. Gehuwd: 11. August Fennet, 23 j. te Westerschouwen en Maria Jacoba van Hove, 20 j. te Zierikzee. Overleden: 12. Johanna Pieternel- la Hendrikse, 60 j., gehuwd geweest met Bartel Bolkenbaas te Brouwers haven; 14. Bernardus Albertus Ru- hof, 73 j., echtgenoot van Gezina Ma ria Heithuis te Westerschouwen. UTRECHT. Dc 26-jarige H. G. Kuus uit De Bilt is op de Dorpsweg in Maartensdijk met zijn auto tegen een boom gex-eden. Hij was op slag dood. Advertentie In september kunt u met NS op uw 65+kaart twee dagen gratis en onbeperkt reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. Hoe? Door simpelweg uw 65+kaart aan het loket te laten afstempelen. Hebt u nog geen 65+ kaart? Koop er dan een aan het loket. Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto meebrengen. De 65+reductiekaarb geeft recht op reizen tegen de halve enkele- reisprjjs. Ben driemaandskaart kost 1' 20.-, voor echt paren f 30.-. Jaarkaart f 50.-, voor echtparen f75.-. Vraagt u gelijk een septemberkalendertje. m

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2