cYifleneer J-Canóen,incognito BLIK OOOR HET WERELD Zege voor het Gastroisme Stakingen in Spanje femina opent in de nieuwe Ahoy'-hal Zuidplein Meer Nederlandse troepen naar West-Duitsland De cholera-epidemie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 11 september 1970 Nr. 20409 Voor 75 jaar.. Chili's Unidad Popular en de linkse partij, inclusief de Moskou- gezinde communistische samenwer king heeft volgens de regels van het democratische spel de presidents ver kiezingen gewonnen. Dr. Salvador Allende behaalde in deze vierde poging, bijna 37 pet. can de stemmen tegen dr. Jorge Alles- sandri, een vroegere president, even 35 pet. Dat is geen overweldigende meerderheid en zelfs niet 50 pet. en 1, die voor rechtstreekse verkiezing noodzakelijk is, maar de Chileense volksvertegenwoordiging, die in dit soort gevallen uiteindelijke keuze moet maken, heeft steeds de kandi daat met de meeste stemmen be noemd verklaard. Naar wet en gewoonte is in Chili dus het unieke feit gebeurd dat een Castro-aanhanger langs legale weg aan de macht kwam. Weliswaar een macht die door de parlementaire meerderheid van de Christen-Demo craten beperkt kan blijven, zodat Allende niet alles zal kunnen doen wat hy wil. Maar toch Daarbij komt dat de derde in de •presidentsrace Radimiro Tomic, een Christen-Democraat in deze juist binnen zijn party nog al wat wrevel wekte, doordat hy naar veler gevoe len te links was, zich ook te links uitte. Er kan dus nooit beweerd wor den dat slechts 37 pet. van de kie zers links is en de rest solide rechts. Verbroken ban In de Ver. Staten zal men er niet blij mee zijn. Allende heeft al aan gekondigd dat hij zyn persoonlijke vriendschap met Castro ook zal om zetten in een imendschappelijke, za- Meteen plaat vindt iedereen z'n draai kelijke en diplomatieke betrekkin- kingen tussen Chili en Cuba. Trou wens ook in andere landen groeit de neiging om althans een einde te ma ken aan het isolement van Castro. Vriendschap hoeft dan niet direct, maar het land -is er nu eenmaal en men kan het bestaan ervan niet blij ven negeren. Als Chili de door de Verenigde Staten geïnspireerde ban breekt, en helemaal wanneer dat land door na tionalisatie van de kopermijnen en dergelijke ook een Castroïstische koers gaat inslaan, misschien wel met enig succes, dan heeft Castro hiermee een groter succes geboekt dan hy ooit van Cuevara-achtige geurrilla-acties had kunnen hopen. Successen van het Concertgebouworkest E DIN BURG 10-9. De Londense successen van het Concertgebouwor kest vormen nog onderdeel van ge sprek in Engelse muziekkringen. Het afscheidsconcert in de Royal Alberthal werd door 7000 muziek liefhebbers bijgewoond. Bernard Hai- tink en het orkest ontvingen een door honderden ondertekend verzoek zo spoedig mogelijk naar Londen te rug te komen. Deze trouwe bezoe kers van de „Prom" tooiden de uit voerenden reeds voor hun opkomst met een witte anjer en wierpen de musici na het concert manden vol bloemen, serpetines en confetti toe. De ovaties, die slechts werden on derbroken door twee Slavische dan sen van Dvorak als toegift en toe spraakjes van de dirigent, hielden bijna een half uur aan. De radio klankregisseur, sinds vele jaren ver antwoordelijk voor de uitzendingen van de B.B.C., verklaarde een der gelijke huldiging nog niet eerder te hebben meegemaakt. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee speelt zondagmiddag thuis tegen Corn Boys Zierik- zee II gaat op bezoek bij Breskens II Renesse ontvangt Domburg SVOVVK komt binnen de lijnen tegen de Patrijzen-resevers WIK maakt goede kans op winst tegen ZSC. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas H speelt Zierikzee zondagmiddag thuis tegen Com. Boys dat net als Zierikzee de competitie begon met een 1-1 gelijk spel. Na het wat te genvallend gelijk spel bij Zeelanddia geven wij Zierikzee in deze ontmoe ting toch de beste kansen. Noorman nen gaat het in eigen omgeving op nemen tegen Zeelandia, waarbij wij meer te weten zullen komen over de kracht van de Middelburgers. Steen, met een nederlaag begonnen tegen Noormannen, gaat nu bij Oostburg proberen om zich te herstellen. Hansweertse Boys, weer een goede start, is thuis zeker niet kansloos in het treffen met Sluiskil. Biervliet geven wij thuis een goede kans te gen Clinge, terwijl Walcheren het te Vlissingen tegen Koewacht niet ge makkelijk gaat krijgen. In de reser ve 3e klas D gaat Zierikzee II op bezoek bij Breskens II. Hoewel Bres kens met een 5-1 nederlaag tegen Vlissingen III iS i gestart zijn de Zie rikzee reserves nog lang niet zeker van de winst. RCS II krijgt thuis de handen vol aan Middelburg III, ter wijl Goes II danig op haar tellen zal moeten passen in de thuiswed strijd tegen Vlissingen IJl. Zeeland Sport II en RKVVU II zullen elkaar te Vlissingen waarschijnlijk niet veel ontlopen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas zal Renesse zondag in de duinstreek tegen Dom burg moeten bewijzen dat de over winning op Hoofdplaat geen uit schieter is geweest. DFS gaat op be zoek bij debutant RIA W dat jl. zon dag bij Domburg een verdienstelijk gelijk spel wist te behalen. DFS zal er dan ook goed aan doen de tegen partij niet te onderschatten. In de Zeeuwsvlaamse derby tussen Schoon- dijke en Aardenburg zou het terrein voordeel wel eens de doorslag kun nen geven. Het voor eigen publiek speleiïde Luctor geven wij iets be tere kansen op de inzet dan Hoofd plaat. Hulsterloo en Philippine zul len elkaar op het terrein van eerst genoemde niet veel ontlopen, terwijl IJzendijke waarschijnlijk het ter reinvoordeel kan uitbuiten tegen Lewedorpse Boys. In de 2e klas B geven wij Zonnemaire een goede kans de eerste thuiswedstrijd, tegen Domburg II, in winst om te zeten. Dreischor staat te Goes tegen het uit de le klas gedegradeerde Robur voor een zware opgaaf. Ook Renesse II gaat hel bij Zeelandia III niet ge makkelijk krijgen. Cortgene moet de thuiswedstrijd tegen Middelburg IV in winst kunnen omzetten. Patrijzen start als favoriet in de ontmoeting tegen Kwadendamme, terwijl Vol harding de thuiswedstrijd tegen Luc tor II in winst moet kunnen omzet ten. In de 3e klas D zullen DFS II en Zierikzee III elkaar in de West hoek wel niet veel ontlopen. Te Ouwerkerk komt SVOWK binnen de lijnen tegen de reserves van Patrij zen, waaraan de blauiv-witten de handen vol zullen hebben. Zonne maire II gaat het niet gemakkelijk krijgen bij Kwadendamme II, terwijl 's Heer Arendskerke III thuis nl blij zal wezen met een puntenverdeling tegen Robur II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas maakt Veere in de thuis wedstrijd tegen, 's Heer Arendsker ke een goede kans om beslag op de inzet te leggen. Debutant Zaamslag, voortreffelijk gestart, gaat het thuis tegen Wolfaartsdijk bijzonder lastig krijgen. Arnemuiden II kan wellicht de helft van de inzet thuis houden tegen Wemeldinge. Bevelanders, bij zonder slechte start, zal thuis tegen Waarde moeten bewijzen dat het toch beter kan. Heinkenszand geven wij in de ontmoeting iets betere kan sen dan de bezoekers. In de 2e klas A komt WIK, ondanks de nederlaag tegen Brouwershaven, te Scharen- dijke tegen ZSC als de grootste kans hebber binnen de lijnen. Voor Dui- veland wordt het tijd dat er wat puntjes worden verzameld. De kans hierop is in de thuiswedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys zeker aanwezig. SKNWK gaat het bij Borssele niet gemakkelyijk krijgen. Ook Bruse mag op zware tegenstand rekenen in de uitwedstrijd tegen Kruiningen. Brouwershaven is te gast bij Rillan- dia II waar het voor de Brouwena- ren niet zal meevallen de thuisclub de winst afhandig te maken. Yerseke II maakt een goede kans op de winst bij het bezoek aan Wemeldin ge II. In de 3e klas A maakt WIK II in de thuiswedstrijd tegen SSV II wel een kansje op de eerste winst. De reserves van Bruse Boys zijn ze ker niet bij voorbaat kansloos in de uitwedstrijd tegen Wissenkerke II. Ook DFS 111 maakt wel een kansje op de puntjes bij Wolfaartsdijk II. 's Heer Arendskerke 11 en Kloetin- ge III zullen waarschijnlijk na aan elkaar zijn gewaagd. In de 2e klas A maakt MEVO U te Zierikzee een goede kans op de winst tegen Beve-. landers II. Brouwershaven II krijgt thuis de handen vol aan Duiveland II, terwijl Brouwershaven 111 en DFS IV elkaar waarschijnlijk niet veel zullen ontlopen. SKNWK II mag op zware tegenstand rekenen bij Serooskerke II. Voor WIK III zal het niet meevallen om het thuis spe lende Colijnsplaatse Boys II van de winst af te houden. JUNIOREN. In groep A I gaat Zierikzee A I het voor eigen publiek opnemen tegen Goes A I. Jl. zater dag wist Goes A I nog met 5-3 van Terneuzèn A I te winnen, een reden temeer voor Zierikzee om de legen- stander niet te onderschatten. In groep A VI heeft MEVO A 1 goede winstkansen tegen Zierikzee A II. Bruse Boys A I moet thuishet heft in handen kunnen houden tegen ZSC A I, terwijl DFS A I en SKNWK A I na aan elkaar zijn gewaagd. Wei nig krachtsverschil verwpehten wij ook bij de ontmoeting tussen Renes se A 1 en Duiveland A I. In groep B X mag een spannende strijd wor den verwacht tussen Bruse Boys B I en DFS B I. Zierikzee B I heeft thuis goede kansen tegen Dreischor B 1, terwijl Brouwershaven B I ze ker niet geheel kansloos is by SK NWK B Te Zierikzee slaan wij de kansen van MEVO B I iets hoger aan dan die van WIB B I. Te Oos- terland gaat Duiveland B I proberen om Renesse B I van het lijf te hou den. In groep B XI gaan DFS B II en Zierikzee B II het in de Westhoek legen elkaar opnemen, terivijl Bruse Boys B II te gast is bij Zierikzee B III. ZIERIKZEE. De handel in de jeug dige knorrige viervoeters is al lange lijd slap, maar zo duidelijk als dat een dezer dagen aan de dag kwam nog nooit. Een veehandelaar passeer de de tol. Hij moest TVs cent tolgeld betalen maar vond een andere ma nier om door de tol te komen. Hij gaf de tolgaarder het varken en kreeg 10 cent toe. Niemand bewere nu nog dat het fokken van varkens een geldwinning is. Deze bracht het weinig kapitale b'edrag op van 17'j cent. ZIERIKZEE. Advertentie. Iemand in het bezit van 200 gulden zoekt een persoon in het bezit van 100 gul den om samen een goed lopende zaak te beginnen. ZIERIKZEE. De onderwijzer alhier moest een 10-jarige knaap uit de school verwijderen omdat deze de cognacfles thuis zodanig had aan gesproken dat hy in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde en be ter geschikt was om zyn roes uit te slapen dan om onderwijs te volgen. De ouders mochten de fles een vol gende keer wel iets hoger zetten. DOMBURG. De badplaats Dom burg is op het ogenblik zeer druk bezocht. Alle woningen en hotels zijn momenteel vol en er staan 7 62 vreemdelingen ingeschreven. Tot nu toe werden er 1678 zeebaden geno men hetgeen wel een record is. BRU1NISSE. Zaterdagnacht zijn bij de le wethouder de ramen van zijn huis ingegooid. Waarschijnlijk staat deze baldadigheid in verband met ontevredenheid, die heerst over be sluiten vorig jaar door de gemeente genomen in verband met de kermis alhier. WATERLANDKERKJE. Boer Ko- bms, die met zijn zoon op een kar reed om een vet varken naar de sla ger te brengen arriveerde daar zon der varken. Geen van beiden hadden de ontsnapping van het varken dat in een varkensren op de kar zat, be merkt. Een tien minuten later von den zij het dier rustig luandelend aan de kant van de weg. MADRID, 9-9. Naar schatting 10.000 van de 140.000 bouwvakkers in de Spaanse hoofdstad Madrid heb ben gestaakt voor hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden. De sta king was maandag uitgeroepen door de „Arbeiderscomités" een onder grondse arbeidsbeweging. Stakingen zijn in Spanje veboden. De stakers eisen een verdubbeling van het mi nimum dagloon, dat nu ongeveer f 8,50 bedraagt. Zij zijn het niet eens met de loonovereenkomst, die in jui werd gesloten kort na de botsingen in Granada, waar drie bouwvakkers door de politie werden doodgescho ten. Mestkalver.cn bij brand omgekomen HORST, 8-9. Dinsdagmiddag om streeks vijf uur is in Horst-America door onbekende oorzaak een fokke rij door brand verloren gegaan. Naast enkele tonnen hooi kwamen veertig mestkalveren in de vlammen om. De schade loopt in de tiendui zenden guldens. De fokkerij was het eigendom van de heer G. Kokx, die tegen brand verzekerd is. Twee Belgische dienst plichtigen omgekomen BRUSSEL, 10-9. Twee Belgische dienstplichtigen zyn omgekomen en een derde werd gewond toen een „Leopard"-tank van de Belgische cavderie inreed op een afdeling in fanterie. Dat gebeurde in West-Duitsland, waar 6500 Belgische militiaren mo menteel deelnemen aan de meest grootscheepse militaire oefeningen in tien jaar tijd die in West-Duitsland buiten militaire oefenterreinen wor den gehouden. Een van de overleden militairen was op slag dood. De andere werd zwaar gewond, met een helikopter onmiddellijk overgebracht naar een ziekenhuis in Keulen, waar hij later stierf aan de opgelopen verwondin gen. De derde dienstplichtige die lichter gewond werd, is opgenomen in een ziekenhuis in de buurt. Advertentie De nieuwe consumentenbeurs - een feestelijke femina - woensdag 16 september (eindpunt Metro) DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 en 7 uur ds. Van der Schee. (Bed. H.A. en dankz.). Luthersekerk: 10 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 11 uur ds. Ommering. Serooskerke: 10 uur ds. Westerhof, 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 11 uur ds. v. d. Heuvel. Haamstede: 10 uur ds. J. van Vliet, em. pred. Utrecht, 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9.30 uur ds. C. Hoogen- doorn, Oudelande. Noordwelle: 9.30 uui ds. De Wit. Scharendüke: 10 uur ds. A. van den Ban, Kamperland. Brouwershaven: 11 uur ds. Flik- weert. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Flik- weet, 11 uur zondagsschool. Noord- gouwe: 11 uur kand. drs. E. W. B. Ruitenberg, Leiden. Dreischor: 9.30 uur kand. drs. Ruitenberg. Ouwer kerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Van den Heuvel. Oos- terland: 9.30 en 6 uur ds. Ommering. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Snoei. •Reeuwijk. Bruinisse: 10 en -1.30 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Haamstede: 10 en 5 uur drs. J. Gre- ven, Amsterdam. Scharcndyke: 9.30 uur ds. Put, 2.30 uur ds. P. 's Gra vendeel, Middelharnis. Brouwers haven: 10.30 uur Ieesdienst. 3 uur de heer M. A. Lodder, Rotterdam. Nieuwerkerk: 9 uur ds. Favier, 5.30 uur ds. J. Noordhof, Wemeldinge. Oosterland: geen dienst. Bruinisse: 10.15 ds. Favier, 5 üur ds. P. 's Gra vendeel, Middelharnis. Gcref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 uur Ieesdienst, 7 uür ds. Vis, Leerdam. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. S. van der Molen. Haamstede: 10 uur Advertentie Een platenbon is altijd raak f 5,- 7,SO ÏO,-15,- 20,- 25,- dienst des Woords, 3 uur ds. v. d. Molen. Nieuwerkerk: 10 uur Iees dienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamsteede: 10 en 2.30 uur Iees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur Ieesdienst. Oosterland: 10. 2.30 en 6 uur ieesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur Ieesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur Ieesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur Iees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur Ieesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2»en 6 uur de heer A. van der Meer. Vrijdag 11 sept. 7.30 uur ds. M. A. Mieras, Krimpen a. d. IJssel. (Bed. H.D.). Bruinisse: 10 en 5 uur Ieesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 14 uur, Buitendag o.l.v. ds. L. Schenck,. 's morgens geen dienst. Leger des Hcils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossings samenkomst. Rooms-Katliolieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Strandkerk, zondag 10 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: geen dienst. Brand in bar en woning BERGEN OP ZOOM, 10-9. In de nacht van woensdag op donderdag is in Bergen op Zoom brand uitgebro ken in de Ritz-bar op de hoek van de Korenbeursstraat en de Ketting straat. De bar en de erboven gelegen woning van de eigenaar, de heer H. Stam, gingen in vlammen op. De fa milie Stam was de avond tevoren op vakantie gegaan. Het vuur werd door drie motorspuiten met in totaal 20 stralen bestreden. Aangrenzende panden liepen groot gevaar. De scha de wordt geraamd op één a twee ton. DEN HAAG. Deze week hielden de taxichauffeurs in de residentie een 24-uurs-staking, teneinde een. hogere basisbeloning te krijgen. De foto toont de stakers bijeen voor het sta tion Hollands Spoor. Een platenbon is altijd raak (5,- 7,5O 10,- 15,- ZO,- 25,- BREMEN, 10-9. Nederland zal mogelyk spoedig zyn rond 10.000 man sterke troepencontingent in West-Duitsland uitbreiden, zo heb ben de Westduitse minister van de fensie, HeJmut Schmidt en zijn Ne derlandse collega W. den Toom op een persconferentie in Seedorf bij Bremen meegedeeld. Over de omvang van de eventuele versterking lieten beide ministers zich niét uit'. De kans bestaat dat de nieuwe Nederlandse eenheden gele gerd zullen worden in Bergen-Hohne bij Celle in Nedersaksen. Mocht de keuze op deze plaats vallen, dan zul len de neuwe Nederlandse eenheden waarschijnlijk het gat kunnen op vullen dat ontstaan kan door de in krimping van de Canadese NAVO- eenheden in de Bondsrepubliek waarop de Canadese regering aan stuurt. JERUZALEM. 9-9. In Israël heb ben zich zes nieuwe gevallen van cholera voorgedaan. Het totaal aan tal cholerapatiënten in Israël komt daardoor op 72, maar 38 van hen zijn reeds genezen uit het ziekenhuis ont slagen, aldus een mededeling van het ministerie van volksgezondheid in Jeruzalem. De choleragevallen doen zch nog steeds voor in het gebied rondom Jeruzalem en in delen van West-Jordanië. FEUILLETON door FRANK VAN FALCKENOORT De vrouw stond op en deed na denkend enkele passen door het kleine vertrek. Ze bracht een hand naar haar kin en steunde de elle boog met de andere hand. Op een gegeven ogenblik draaide ze zich om. Haar blik gleed over de man bij de tafel. Terwijl ze har ogen weer van hem afwende, vroeg ze op zachte toon: „Bent. u soms ergens voor op de vlucht? Bent u getrouwd?" „Ik weet niet, of ik het verleden jaar gezegd heb. toen ik dit huisje huurde, maar ik ben vrijgezel. Nooit getrouwd geweest. En ik ben ook niet op de vlucht. Voor niemand. Nu ja. misschien voor mezelf." „Er is dus niets met u aan d^ 'hand? Neem me niet kwalijk, maar de situatie is nu plotseling wat ver anderd. Vandaar deze vraag: U hebt toch niets op uw geweten?" De man begop te lachen. Misschien was hij van deze vraag toch ge schrokken, doch dat liet hij niet merken. Onderwijl zocht hij naar woorden en tenslotte antwoordde hij heel diplomatiek: „Als u bedoelt, dat de politie me zoekt, kan ik u gerust stellen. Overigens nog niet zo heel lang geleden was de heer Hoolwerf bij me. M'n verblijfsvergunning was verlopen. Ik wist niet, dat je als vreemdeling niet langer dan drie maanden hier mocht verblijven. En fin, dat is weer in orde, want de vergunning is voor drie maanden verlengd." Ze bleef nog even staan, zuchtte bijna onhoorbaar cn antwoordde tenslotte: „Ik zal eerst maar thee voor u zetten." Hij zag haar het vertrek verlaten. Geruime tijd luisterde hij naar aller, wat ze ln het kleine keukentje deed. onderwijl nadenken over deze vrouw, die terstond klaar had ge staan om hem te helpen, zolang hij hulp nodig had. Die zijn brood, kof fie en thee gereed maakte en hem nu een pannetje warm eten had ge bracht. En als hij over betalen be gon, in haar wiek geschoten was. Dus zulke mensen waren er: die be langeloos een medemens gingen bijstaan. Zonder enige bijbedoeling. Gfnu ja, ze wist nu, dat hij een aardig bedrag aan geld bij zich had. Zij wist nu ook, dat hij helemaal geen schrijver was en daarom be gon ze hem nu te wantrouwen. Sinds hij verteld had, dat hij geen Hansen heette, maar Vlaming en niets met boeken schrijven te maken had, was haar houding tegenover hem veran derd. Meer gereserveerd. Voorzich tiger. Ze vertrouwde hem niet hele maal meer. En hij kon haar niet eens ongelijk geven. Vandaag of morgen ging ze bij die Hoolwerf in formeren, en wat zou die tuut dan zeggen? De waarheid? Dat hij al en kele malen'gezeten had voor vals heid in geschrifte? Dat hij nog geen jaar geleden vrij gekomen was? Zou ze hem dan ook vertellenvan het geld, dat ze onder het bedmatje had aangetroffen? Eigenlijk had hij zijn mond moeien houden. Wat had ie mand er tenslotte mee te maken wie hij was? Nu ja, hij had het nu een maal gezegd: in een opwelling. Ze was zo vriendelijk voor hem deze dagen. Zo'n vrouw kon je toch niet langer voor de gek houden? Een poosje later kwam ze terug in de kamer met twee koppen thee, waarvan ze er één voor hem neer zette. Terwijl zé weer tegenover hem ging zitten, zei ze terloops: „Ik heb niet aan koekjes gedacht. Vanavond neem ik er wel voor u mee." „Ach, dat is toch heel niet nodig. Ik kom steeds meer bij u in de schuld te staan." „Praat u geen onzin. Ik ben ervan overtuigd, dat u in het omgekeerde geval hetzelfde zoudt doen." Hij dacht: Wees daar maar niet zo zeker van en hij zei dan ook: „Een vrouw kan beter in deze en derge lijke omstandigheden een taan ver zorgen als omgekeerd." „Misschien," antwoordde Ankie Boshoven. „U bent niet het type dat zijn medemens in de steek zou la ten." Opnieuw dacht hij: Mens, wal ver gis je je; in wezen ben ik een ver schrikkelijke egoïst. Maar hij ant woordde rustig: „Dat doe je natuur lijk niet. Je hebt elkaar veel te hard nodig." Ze keek hem mei een triomfante lijke blik aan. „Zie je wel? We krij gen hier zomers van allerlei slag mensen, nette en minder nette. Ge goede lui en arbeidersmensen. Maar tussen alle categorieën zit kaf en koren. Ik heb zodoende wat mensen kennis gekregen. U bent in wezen een goed mens.' Hij lachte verlegen. „Juffrouw Ankje, u komt vandaag of morgen toch zeker niet met een medalje aan draven? Ze lachte hartelijk mee. „U be grijpt best, wat ik bedoel. Thee goed?" Hij knikte. „Heerlijk. Als je zo een volle vier en twintig uur ver wend bent. zoals ik nu, dan besef je, dat je wat mist." „Wat dan?" „Een vrouw." (wordt vervolgd) r Een platenbon is altijd raak L f 5,- 7,50 10,- J5,- 20,- 25,- J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7