rrico „Sterna" meldt broedgegevens over Schouwen-Duiveland 1970 Veel schade door Feijenoord-vreugde Wat biedt de BEELDBUIS? Prinsjesdag ARAM EN HET GEHEIM VAN DE GESLOTEN DEUR ONZE PUZZELRUBRIEK Zeepe Het Zeepegebied kan „roemen" op dezelfde broed vogelgeheimen als de Verklikker. Van de heer Boot ont vingen we opgaven van tapuit, grut to, oeverzwaluw en dodaars. Het ge bied zal zeker weer bezet geweest zijn met scholekster, bergeend en zilvermeeuw. Hiervan zijn „lage" schattingen gemaakt. De sprink- haanrietzanger werd weer - evenals Groot is het aantal inzendingen ge weest op de puzzel van vorige week, hetgeen weer alles berooft voor het herfst en winterseizoen. Nog een vriendelijk verzoek hier: willen in- zenders(sters) steeds het woord „puz zel'' op de enveloppe schrijven. Voor het sorteren van de post is dat ge makkelijk. En bovendien natuurlijk altijd de volledige naam en het dito adres. De eerste prijs gaat naar: De heer A. L. Stoutjesdijk SchcepstimmerdO'k 15 Zierikzee De tweede prijs is bestemd voor: Francien Stouten Sandströmstraat Oosterland En hier volgt de oplossing van de puzzel van vorige week: Horizontaal: 1. avondjurk; 9. kroon 10. aleer; 12. lakei; 14. meter; 16. pij'- De nieuwe puzzel luid tals volgt: Horizontaal: 1. heldergele kleur; 11. dat wat lijkt op het echte, maar het niet is; 12. de oudere (Latijn); 14. chemisch symbool; 15. zangstem; 17. flauw keelgeluid; 18. trekdier; 20. tussen twee voren of greppels gele gen stuk bouwland; 22. geheel ge vuld; 24. oude vlaktemaat; 26. meta len putemmertje; 27. zure, donker rode kers; 29. schaapkameel zonder vetbult; 30. mannelijk dier; 31. hars soort; 33. hoofddeksel; 34. titel (afk.); 35. brander van gaslicht; 36. hoofd deksel van uiteenlopend model voor vrouwen; 38. regiment infanterie (afk.); 39. loofboom; 40. onderdeel v. e, tennispartij; 42. insekteneter; 44. taaie lekkernij; 45. sierlijke fles met wijde buik; 47. kraaiachtige vogel; 48. vast deel v.e. boom; 49. gebeur tenis of omstandigheid waarvan de werkelijkheid vaststaat; 50. gehoor zaam, volgzaan (van kinderen); 52. platte, vierkante vloersteen; 54. schermbloemige plant; 57. aanwij zend voornaamwoord; 59. troefkaart bij diverse kaartspelen; 60. manne tjesbij; 61. persoonlijk voornaam woord; 63. elementair bestanddeel v. e. organisme (biologie); 65. bonkige verhevenheid in een weiland; 66. waterloop in Friesland; 67. insekt; 69. iemand die zichs tx*eng volgens de mode kleedt; 72. voorwerp waar mee men schrijft; 73. sluittoestel aan deuren; 75. het aan een couponblad gevoegd bewijs waarop nieuwe cou pons worden afgegeven; 76. zijdeel v.h. gezicht; 77. vrachtschip voor de binnenvaart; 79. lengte- en afstands maat; 80. rondgang door een pa trouille; 81. muzieknoot; 82. in een voorgaande jaren - gehoord. In het bosgebied broedden naast veel hout duiven ook de vlaamse gaai, merel, zanglijsther, do fitis en de tjiftjaf. Bergeend 3, dodaars 1, grutto 1, kleine mantelmeeuw 1, oeverzwa luw 6, scholekster 1, tapuit 1, vlaamse gaai 1, zilvermeeuw 15. Domeinen Van de domeinen kon gezegd wor- per; 17. top; 19.1eges; 21. ezel; 22. graat; 24. Lena; 25. sir; 26. boa; 27. aap; 29. leb; 30. eg; 31. korporaal; 34. te; 35. pret; 36. krap; 38. azuur; 39. erf; 41. akela; 42. pi; 43. zeven; 44. M.P.; 45. twist; 47. nel; 48. roest 50. leek; 52. keer; 53. eb; 55. religi eus; 58. v.m.; 59. val; 61. kom; 62. dus; 63. sla; 64. arak; 66. kales; 68. stoa; 69. lover; 71. moe; 72. knoet; 73. kapel; 75. gloed; 76. Sedan; 78. vleet; 79. reservoir. Verticaal: 1. Arkel; 2. voer; 3. ooi; 4. N.N.; 5. ja; 6. Ulm7. veel; 8. ke tel; 9. kaper; 11. regel; 12. lijzig; 13. boa; 15. renet; 16. peseta; 17. trap; 18. paar; 20. Sabena; 22. gort; 23. taak; 26. boer; 28. para; 31. kruiser; 32. oorveeg; 33. lakmoes; 35. pupil; 37. peper; 39. een; 40. fel; 45. toeval; 46. teek; 48. reus; 49. tomaat; 51. klok; 52. keus; 54. barok; 56. imam; 57. idee; 58. vloed; 60. lavas; 63. stoet; 65. keper; 67. los; 68. snoer; 70. rede; 72. klei; 74. las; 75. G.L.O.; 77. Ne; 78. v.v. holte of kussen liggend uiteinde v.e. as; 84. gesloten, dicht; 85. oude leng- teëenheid; 86. gehalteëenheid van goud; 89. familielid; 91. kleinhande laar te water die in allerlei waren doet. Verticaal: 1. volksnaam van de kauw; 2 .welriekende stof; 3. verve lend; 4. lokspijs; 5. behorende tot de Kerk van Rome (afk.); 6. loofboom; 7. dwaas; 8. onvergelijkelijk, uniek; 9. vrucht van zekere boom; 10. soort onderwijs (afk.); 11. kleurling; 13. wijnglas voor rijnwijn; 14. plaats in 't Gooi; 16. deurwachter; 19. drie voet voor een fotografietoestel; 21. biljartstok; 22. roofdier; 23. donker grijs gesteente; 25. omslag voor pa pieren; 27. niet gepolijst; 28. water doorlatende; 31. niet raak; 32. getan de uitwas op de kop vah hagedissen; 35. langs synthetische weg bereide stof; 37. grote deurnis aan de ingang v.e. gebouw; 39. landbouwwerktuig; 40. bij elkaar; 41. meubelstuk; 43. muzieknoot; 45. huisdier; 46. vinnig, verbeten; 50. Europeaan; 51. en der gelijke (afk.); 53. misnoegd, knomg; 55. nummer (afk.); 56. steel v.e. bloem; 58. rivier in Utrecht; 60. leeg omhulsel van iets ronds; 62. door gal- of niersteen veroorzaakte pijn; 64. aandeel in een loterij; 65. kloosterzuster; 66. gelijk, hetzelfde; 68. kledingstuk; 70. dubbele dam schijf; 71. samenhangende klomp planten; 72. duinvallei; 74. oplosmid del voor vetten enz.; 76. gramschap, razernij; 78. zonderling; 80. nuttige vogel; 83. onwrikbaar, onbeweeglijk; 84. gekuipt houten vat; 87. Amster dams peil (afk.); 88. voorzetsel; 89. muzieknoot; 90. bijwoord. den dat het aantal broedvogels bij na constant gebleven was. Opmerke lijk was een ekster, die na vele ja ren weer in dit gebied broedde. Kok meeuwen werden niet waargenomen en de zilvermeeuwen breidden zich uit. In het bos hebben enkele hon derden fitissen gebroed. Midden in het bos werden ook vijf legsels ge vonden van de wintertaling. Van de nachtegaal werden 15 zingende mannetjes waargenomen. Bergeend 60, ekster 1, fitis hon derden, grauwe klauwier enkele, kleine mantelmeeuw 25, overzwa- luw 5, ransuil 1, scholekster 20, stormmeeuw 30, tjiftjaf 7, winter taling 5, wulp 5, zilvermeeuw 700. Schuddebeurs Een bosrijk gebied met vele, meest kleine zangers. Ze zijn niet geteld; zo te horen was er een goede bezet ting van merel, zanglijster, fitis, winterkoning, tjiftjaf en heggemus. De blauwe reiger, gedurende enkele jaren slechts in het voorste gedeelte van Heesterlust aanwezig, breidde zich weer uit naar de vroegere nest plaatsen in het achterbos. In het be gin van het broedseizoen werden 16 nesten geteld. Deze waren echter niet alle bezet. De eerste eieren wer den vernietigd door enkele zwarte kraaien, maar later heeft de reiger zich goed hersteld. De hieronder vermelde aantallen zijn minima. De zwaluw opgaven ontvingen we van de heer De Groot. Blauwe reiger 5, boerenzwaluw 6, huiszwaluw 16, meerkoet 1, nach tegaal 1, vlaamse gaai 1, water hoen 3, wielewaal 2, wilde eend 1, zwarte kraai 1. Alfabetisch zullen hieronder enke le interessante broeders worden be handeld. Eventuele aanvullingen op deze lijst worden gaarne ingewacht. Bavmsijs 1 Hoogenboomlaan Re- nesse, boomkruiper 1 Duinwegje Burgh, 1 tuin Rcncsse. SPORT VOETBAL IIoofdplaat-Renesse -1 Hoewel de thuisclub gedurende de gehele wedstrijd een veldoverwicht had, is zij er toch niet in geslaagd de. duinbewoners op de knieën te krij gen. Door goed verdedigen slaagden de rood-witten er in de voorhoede van de thuisclub aan banden te leg gen. Tien minuten na de hervatting wist Theo Ragas bij een doorbraak het enige en beslissende doelpunt te scoren (0-1). VVIK-Brouwershaven 2-3 Geheel tegen de verwachting in is Brouwershaven er te Kerlcwerve in geslaagd op beide puntjes beslag te leggen. Lang heeft het er in deze wed strijd naar uit gezien dat WIK de winst thuis zou houden. Nadat doel man De Jonge een strafschop had weten te stoppen, moest hij voor een schot van Bram Bevelander zwich ten (1-0). Na de rust werd het door Adrie Verhage 2-0; Adrie Lievense bracht de achterstand terug tot 2-1. In de slotfase schoot een der achter spelers van WIK in eigen doel, waar na Jaap Everwijn de eindstand op 2-3 bracht. Zierikzee I-Corn Boys I Zondag a.s. speelt Zierikzee I de eerste thuiswedstrijd van de compe titie tegen Corn Boys uit Sas van Gent in de volgende opstelling: A. Stoutjesdijk d.; C. Wiltenburg, J. Klink, Th. van Aken en A. Kamp a.; J. Willemse (aanvoerder) en W. v. d. Hoek m.; Th. Klink, H. Vermeule, A. van Tiggelhoven en C. Stoutjesdijk v. Breskens II-Zierikzec II Zierikzee II trekt naar Breskens met de spelers: J. Hogerheijde d.; S. Struijk, S. Kamp, C. Struijk en B. W. Wijsman a.; H. Berrevoets en A. Winkelman (aanvoerder) m.; L. Kos ter, J. Jonker, G. Koster en A. Wil lemse v. DFS II-Zierikzec III Te Burgh komen in het veld: R. Verbeek d.; T. Dogger en C. Berre voets v.; J. Schoonen, L. v. d. Kas- teele en J. Verkaart m.; J. Merle, H. Meier (aanvoerder), J. Ravia, G. de Wit en J. Schiettekatte v. Dreischor I naar Robur I (Goes) Voor Dreischor I staat zondagmid dag opnieuw een uitwedstrijd op het programma, want de blauw-witten spelen dan te Goes tegen Robur I. Na de goede start van Dreischor moet het mogelijk zijn in Goes tenminste de helft van de inzet weg te halen. Nu Dreischor versterkt is en in een behoorlijke opstelling kan uitkomen, zal dat ook wel gelukken. Kampioenen toernooi zomeravomlvoetbal De kampioenen van de diverse dis tricten van het zomeravondvoetbal in Zeeland houden op zaterdag 12 september in het Zuidersportpark te Terneuzen het jaarlijks kampioenen- toernooi, waarbij het Zeeuws kam pioenschap voor bedrijfs- en zomer avondvoetbal op het spel staat. Ook de kampioen van het rayon Zierik zee, de R.W.S. (Rijkswaterstaat), zal zaterdag in Terneuzen van de partij zijn. KORFBAL All Ready Il-Olympia I De reserves van All-Ready staan zaterdag op het sportpark „Bannink" voor de lang niet gemakkelijke taak om het oprukkende Olympia I uit Wilhelminadorp partij te gaan ge ven. De gasten hebben hun beide wedstrijden gewonnen en zullen ze ker alles in het werk stellen om za terdag de winst te herhalen. All-Ready zal dan ook van goede huize moeten komen om enig succes te behalen, maar wanneer de rood zwarten willen, kunnen ze het ster kere tegenstanders soms danig moei lijk maken. Voorlopig houden we het echter op een kleine zege voor Olym pia en aan De Regt en de zijnen de taak om dit tegen te gaan. BRIDGE Zierikzcese Bridge Club Bij de opening van het bridgesei- zoen kon het bestuur van de Zierik- zeese Bridge Club dinsdagavond een zestal nieuwelingen verwelkomen, een aantal dat dc vreugde van de leden opwekte. Als gevolg van de grote deelname op deze avond, kon niet in de koffiekamer maar moest in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" worden gekaart. Wij wijze van proef zal in het vervolg niet meer om de 14 dagen maar op elke dins dagavond worden gespeeld. Met de onderlinge competitie wordt dinsdag 6 oktober begonnen. De competitie wordt dan elke eerste en derde dins dag van de maand gehouden. De uitslag van de partijen op deze eerste avond was: Groep I: 1. Echtpaar Nolet 46 p.; 2 en 3 (gedeeld) echtpaar Wijdenes en dames Van der Valk-van de Zande 41 p.; 4. echtpaar Heuser 36 p.; 5. echtpaar De Graag 32 p.; 6 heren Canters-Ribbens 29 p.; 7. da mes Biezeveld-Vonk 27 p. Groep II: 1. heren Brouwer-Schür- mann 45 p.; 2. heren Schaap-Schiet- tekatte 38 p.; 3. echtpaar Duindam 37 p.; 4 en 5 (gedeeld) heren Hen- drikse-Sweex-e en Goedhart-Timmer man 35 p.; 6. hex-en Ten Haaf-Holty; 7. heren Schot-van Urk 30 p. HILVERSUM. Nederland I en II zijn de voornaamste concurrenten van het Vlaamse televisieprogramma van de BRT. Van het totale televi siepubliek kijkt 20 procent naar een ander programma dan dat van de BRT. De helft van dit percentage geeft de vooi'keur aan de Neder landse televisieprogi-amma's. KERKNIEUWS Ned. Hei-v. Kerk Bex-oepen te Blauwkapel-Groene- kan: H. Jongerden, Veenendaal; te Dedemsvaai-t: G. Wiltink# Ooster- meer en Eestrum (Utr.). Bedankt voor Zwartebi-oek-Ter- schuur: A. Baai*s, Papendi-echt; voor DokkumA. van de Bovenkamp, Alk maar; voor Colijnsplaat (toez.): H. F. Venema, St. Johannisga (wijkgem. Delfstrahuizen). Geref. Kei'ken Praepai-atoir geëxamineei-d, maar door studie nog niet beroepbaar: kandidaat L. A. J. Wolthuis, Zaan dam. Geslaagd voor het doctoraal exa men in de theologie aan de V.U.: M. de Vries, Badhoevedorp. Beroepen te Kampen: D. v. d. Meu- Ien, Wassenaar; te Deventer: J. P. Kakes, Zwijndrecht. Geref. Kei*ken Vrijgemaakt Beroepen te Hattem: S. Cnossen, Vollenhove/Cadoelen; te Daaiierveen: A. C. Haitsma, Zaamslag; te Ermelo: J. H. v. d. Hoeven, Drachten. Bedankt voor Mariënberg: H. Mos- tert, Harderwijk. Geref. Gemeenten Bei-oepen te Leerdam: H. Ligten- berg, Genemuiden; voor Woerden: W. C. Lamain, Gi-and-Rapids (V.S.). Vrij Evangelische Gemeenten Bei-oepen te Zwolle: H. F. Huson, Velp. ROTTERDAM, 10-9. De organisa toren van de manifestatie „Commu nicatie '70" in Rotterdam zijn be- di-oefd overde resultaten van de vreugde ïond Feijenoord: er is aan materiaal van deze oi-ganisatie to taal een schade toegebracht van veertig tot vijftigduizend gulden. Verontwaardgid vertelt C '70": Ettelijke honderden masten zijn als lucifei-shoutjes in stukken gebroken, duizenden vlaggen verdwenen spoor loos, de stx-ucturen van zes koepels op de Coolsingel en het Stadhuis plein zijn vernield. Vei-der is er nog schade ontstaan aan de tent van de electrotechnische industriën op de Coolsingel. „De voxige keer (Eui-opa Cup) was het zo erg niet. Nu was het meer baldadigheid dan spontane reactie". ZATERDAG 12 SEPTEMBER. NED. 1. Annie Vernoom vertelt in de middigzendtijd van de Evangeli sche Omroep over David en Goliath en dit verhaal wordt door een snel tekenaar met plaatjes geïllustreerd. Verder eerst een herhaling uit de se rie Please Sir, getiteld Op het goede paard gewed. En dan lachen, gieren en brullen met de schoonmoeders. Om tien voor vijf is het tijd voor de Duitse poppenfilm: Een leeuw is los. Het avondprogramma wordt geopend door Pipo de clown die direkt ge volgd wordt door de scheepsjongens van Bontekoe. Het derde bedrijf van Romeo en Julia gaal vanavond over Romeo die inmiddels al met Jttlia is getrouwd is aan het vechten gesla gen. Hij doodt hierbij zijn tegen stander en moet vluchten. Alles is nog geen rozegeur en maneschijn. Tot acht uur laten leden van het Royal Ballet uit Londen La Valse van Maurice Ravel zien. Na het jour naal de tweede aflvering van de wees van Europa, Kaspar Hauser. Hij blijkt een uitgestoten telg te zijn van. het vorstenhuis Baden. Hij is te von deling gelegd en nu moet hij probe ren te bewijzen wie hij is. De pre sident van de rechtbank te Neuren berg denkt een beivijs gevonden te hebben maar of dat aanvaard zal worden is een tweede. Om half tien de Last night of the proms, de laat ste uitzending van de zomerserie die in Engeland voor orkesten gehouden wordt. Na de aktualiteitenrubrïek Hier en nu tot slot een muzikale dag sluiting. En na het laatste journaal nog drie kwartier beelden van de zwemwedstrijden uit Barcelona. NED. II. Als Pipo is geweesi de vaste zaterdagavond prik, dat wil zeggen een uur voor de Evangelische Omroep. Er is 'n interview met twee leden van de Dorothea-zending uit Zuid-Afrika en een film over een niet gelovige patiënt die een kwaad aardig gezwel heeft dat wel eens een einde aan zij leven zou kunnen ma ken. In het ziekenhuis komt hij in kontakt met een medepatiënt die wel gelovig is. Samen bespreken zij een heleboel zaken. Na het journaal spanning met Robbert T. Ironside. De aflevering heet Incident op de thuisreis. Er is een rechtzaak aan de gang. Voor de groene tafel staat een gangster te proberen zijn onschuld te bewijzen. Er is een man die het tegenovergestelde weet en best wil getuigen. Ironside en zijn medewer kers hebben de haak om die man in de rechtzaal te brengen. De reis er heen is met een vliegtuig. Er is een onguur type aanwezig die de getui ge om zeep probeert te helpen. Te gen betaling natuurlijk. Een gezellig slot voor de zaterdagavond, name lijk improviseren met een heleboel bekende sterren. ZONDAG 13 SEPTEMBER. NED. I. In de vroege middaguren een Eurovisie reportage vanuit het Congrespaleis te Brussel, waar een congres wordt gehouden over de toekomst van de kerk. Hierna het gebruikelijke zondagiddagprogram- ma. Journaal, weekjournaal, ver keersinformatie, jeugdjournaal de Verrekijker en een aflevering uit de serie Untamed World, waarin men beelden laat zien van de droogte in Afrika. Daarna beelden van Euro pese kampioenschappen basketball voor dames. De avond begint met Pipo en daarna Woord voor ivoord. Dan een reportage over een in Kenia gehouden bijeenkomst van kerken. Hierna Felix de kat met de Kurk op de fles en de grote schoonmaak, die gevolgd wordt door de Duitse serie Kapitein Harmsen. Na het journaal het televisiespel De bezetenen. The ma is de religieuze misstanden uit het Frankrijk van de 18e eeuw. Even na tienen een aflevering van Gam ma met een filmportret van de Wad deneilanden, ivaar door een bioloog een vogelonderzoek gehouden werd. NED. II. Na Pipo Woobinda met als titel Een oude man verdivaalt. Na de eerste aflevering van Studio Sport de Canadese serie over de dok ter. Een aankomend vader wordt voor een heel moeilijke beslissing gesteld. Zijn niet zo heel jonge vrouw is zwanger en de gezondheidstoe stand van de vrouw laat te wensen over. De dokter raadt de moeder aan hol kind niet te laten komen. Na de tweede aflevering van Studio Sport komt de aflevering van Civilisatie. De geschiedenis van de Europese kunst wordt in het licht gezel. Na de aflevering van Sir Kenneth Clark een muzikaal programma ter ere van de een kwart eeuw bestaande stich ting Gaudeamus, de stichting die zich inzet voor de hedendaagse mu ziek. Na het laatste journaal een sa menvatting van de in Brussel ge houden Theologenconferentie. ZATERDAG 12 SEPTEMBER. NED. 1: 15.30 David en Golith 16.00 Journaal; 16.02 Please Sir; 16.25 De schoonmoeders; 16.50 De leeuw is los; 18.45 Pipo; 18.55 Jour- Advertentie niet vergeten*. Frico eten naai; 19.04 Scheepsjongens van Bon te koe; 19.13 Romeo en Julia; 19.40 De wals; 20.00 Journaal; 20.20 De wees van Europa; 21.30 Last night of the proms; 22.30 Hier en nu; 22.55 David Hollestelle; 23.00 Journaal; 23.5 Zwemmen. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 Journaal 19.04 NGijabula; 19.30 The devils freckle; 20.0 Journaal; 20.20 Ironside 21.10 Achter het nieuws; 21.35 Im provisatie; 22.30 Journaal. ZONDAG 13 SEPTEMBER. NED. I: 12.30 Eucharistieviering; 15.00 Teleaktiviteiten; 15.30 Journaal 15.32 Weekjournaal; 15.52 Verkeers informatie; 15.55 De verrekijker; 16.05 De strijd om het water16.30 Basketball; 18.45 Pipo; 19.00 Woord voor woord: 19.05 Reflektie op Nai robi; 19.30 Felix de kat; 19.45 Kapi tein Harmsen; 20.30 Journaal; 20.35 De bezetenen; 22.05 Gamma; 22.40 Journaal. NED. II: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal 19.05 Woobinda; 19.30 Studio Sport; 20.20 Gouden vruchten op zilveren schalen; 21.10 Studio Sport; 21.35 Civilisatie; 22.25 25 jaar Gaudeamus; 23.15 Journaal; 23.20 De toekovist van de kerk. OVERDENKING Stadsmensen „Want wij hebben hier geen blijvende stad, maar wij zoeken de toekomstige. (Hebr. 13 14). Zolang er mensen zijn, zijn er ste den gebouwd: vaste, veilige woon plaatsen, beschermd door dikke mu ren, hoge pooi-ten en diepe gx*achten. Binneji de hechte muren voelden de mensen zich veilig, zodat ze met een gei-ust hai-t konden leven. De stad was ook een toevluchtsoord bij ge vaar voor de mensen van het platte land. Wie zich eenmaal binnen de muren van de stad bevond was be schermd. Ja, zo zijn wij mensen. Wij bou wen allemaal onze „steden": we zor gen er voor, dat wij van de wieg tot en met het gi-af beveiligd zijn door alle mogelijke verzekeringen, we proberen een safe positie op te bou wen in de maatschappij, we doen ons best zo weinig mogelijk risico's te lopen tijdens ons leven. Waar we maar kunnen bouwen we muren en poorten en graven wij gi-achten, tot dat wij ons volkomen veilig voelen. Ons leven is immers tot en met be veiligd, wat zou mij nog kunnen overkomen? Wij pi-oberen ons leven zóveel ze kerheden in te kapselen, dat het wel eens lijkt alsof wij al het eeuwige leven hebben. Daarom is het wel eens goed er aan te denken, dat we hier geen blijvende stad hebben. Al stellen we van alles en nog wat nog zo zeker tijdens ons leven, al ti-effen we alle mogelijke voorzieningen, al zijn de muren nog zo dik, de poorten nog zo hoog en de gi-achten nog zo diep, eenmaal moet alles op aarde ver dwijnen. De veilige steden, die wij mensen opbouwen zijn niet zo vast als wij wel eens denken: ze zijn voorbestemd om op een gegeven mo ment vernietigd te worden. Ja, niet alleen onze steden, ook wij-zelf zul len eenmaal van deze aardbodem weggevaagd worden. We hebben hier geen blijvende stad en daarom moe ten we nu al bezig zijn de toekom stige stad te zoeken. De toekomstige stad, die inderdaad veilig en vast zal zijn, die onmogelijk vernietigd kan worden. We mogen volop genieten van het leven, we mogen intens leven, maar dit leven moet niet het énige zijn dat waarde voor ons heeft. Als wij ons alleen maar vastklem men aan de aardse dingen dan zul len wij bedrogen uitkomen, want de gehele aax-de en alles wat zich daar op bevindt is tijdelijk. Daarom moe ten we ons intensief bezighouden met Iemand, Die er altijd geweest is en er altijd zal zijn, Die aan Zijn kinderen vastheid en veiligheid wil geven en ook als al het aardse zal vergaan. God is de Enige Die er werkelijk is, Die ondanks de veran dering van tijden en geslachten al tijd Dezelfde blijft. God wil dankzij het offer van Zijn Zoon Jezus Chris tus aan al Zijn kinderen een wo ning geven in de toekomstige stad. Déze stad moeten we al tijdens ons aardse beslaan zoeken, onze daden en gedachten moeten worden uitge heven boven de alledaagsheid. Wij moeten bezig zijn met de zaken, die eeuwigheidswaarde hebben. En vanuit dit zoeken naar de toe komstige stad krijgt ons bestaan in deze aardse stad een geheel eigen aard. Er komt een geweldige span ning in ons leven, een spanning, die nodigt: Kom, ga met ons - want. het gaat naar Jeruzalem. Nieuwerkcrk. A. S. RIENSTRA. 18. Doch Tudor weck geen stap achteruit. „Bezin wat ge doet!" riep hij de ander toe. „Zij kan u niets dan ongeluk benrgen. Ver niel onze vriendschap niet om harentwille!" Doch Aram was nu door het dolle heen. Met opgeheven vuist kwam hij op Tudor af en schreeuwde: „Ga uit de weg! Al zljt ge mijn vriend, dergelijke praktijken duld ik van niemand. Ik beloof haar van hier weg te voeren en dat zal ik doen. Zelfs door u zal ik mij niet laten tegenhouden!" En toen Tudor niet de minste aanstalten maakte om achteruit te gaan, greep Aram hem beet en een hevige worsteling ont stond. Tudor was veel groter en sterker dan zijn aanvaller en even zag het er naar uit of de strijd spoedig in zijn voordeel be slist zou zijn. Maar aan de andere kant was Aram veel leniger en listiger in het bere kenen van zijn kansen en daar maakte hij een dankbaar gebruik van. Toen de reus opnieuw op hem kwam af stuiven, wachtte hij tot het allerlaatste ogenblik, week toen handig opzij en gaf de ander, die door deze allerlaatste ma noeuvre reeds zijn evenwicht verloren had, ong een duw achterna, zodat Tudor met een vaai-t vooruitschoot en languit in de grote vijver terechtkwam. Aram wachtte niet om het resultaat van zijn krijgslist waar te nemen. Hen nam Rela bij de hand en trok haar snol mee, de tuin uit. De nieuwe puzzel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4