01 ^aSSÏ cYïleneer 3£anóen, incognito NAJ AARSBEURS vakbeurzen verlichting inter decor toelevering meubelindustrie Men kan giften kwijt voor kerkrestauratie te Oosterland Vietnamezen uiten anti-oorlogsstemming „Kleine omloop" voor jeugdige renners Advertentie KON. NED. JAARBEURS UTRECHT LggPTEMRc LgEPTEMRc LgEPreiuor I I lid UJ I ll| OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN werkdagen van 9 -18 uur zondag 6 september van 10-18 uur voordelige trem-toegangsbiljetten op ca 170 stations verkrijgbaar OOSTERLAND, 7-9. Er is weer enig leven in de brouwerij betref fende de restauratie van het dak van de kerk der Ned. Herv. gemeente al hier. Gemeld wordt dat er een reke ning geopend is voor hen die een gift schenken willen voor dit om vangrijke en nodig werk dat waar schijnlijk volgend jaar een aanvang zal kunnen nemen. De architect ir. J. de Wide, b.i. te Breda, zal één dezer dagen een nauwkeuig onderzoek instellen naar de aard van de te verrichten werk zaamheden om aan de hand hiervan een globale schatting te kunnen ma ken naar de kosten van deze her steling. De ambtelijke molens van Monumenten draaien langzaam want reeds verschillende jaren gele den weid het dak van de kerk door een plaatselijk bouwbedrijf provi sorisch hersteld met behulp van dakleer, die de defecte schalies (na tuurstenen dakbedekking) tijdelijk hebben vervangen. Reeds enige ja ren geleden werd de onderbouw van de keik grondig gerestaureeid dooi de firma Huurman te Delft .waar door de kerk veel van haar waarde heeft herwonnen. Het is te betreu en dat in het jaar 1898 aan het ge bouw een nieuw westgevel is ge maakt van hedendaagse waalsteen die, hoewel zeer solide gemetseld, het hele gebouw totaal bedorven heeft. Een bewijs temeer dat het KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Rouveen: J. den Hoed, Meerkerk. Geref. Kerken Aangenomen naar Surhuisterveen: J. S. Heilkema, Victoria (Canada). Geref. Gem. in Nederland Bedankt voor Terneuzen: J. de Groot, Rijssen. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzec zag geen kans eerste competitiewedstrijd te winnen Renesse zorgde voor verrassing tegen Hoofdplaat Zonnne- maire bracht uitwedstrijd tegen Middelburg IV tot een goed einde SVOVVK schoot bg bezoek aan Volharding net iets te kort Me- vo stelde teleur tegen Veere. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas H. heeft Zierikzee geen kans gezien om haar eerste competitiewedstrijd in winst om te zetten. Bij debutant Zeelandia moest genoegen worden genomen met een 1-1 gelijk spel wat voor de beide teams het eerste ver- liespuntje betekende. Het uit de 3e klas gedegradeerde Steen leed thuis tegen Noormannen een verrassende 3-2 nederlaag, terwijl Sluiskil en Oostburg geen van beide kans zagen om ook maar één enkel doelpuntje te produceren (0-0). Het treffen tus sen Clinge, en Hansweertse Boys eindigde in een 1-1 gelijk spel. ter wijl Walcheren in het nieuwe sei zoen met een 3-2 overwinning bij Corn. Boys van start ging. In de re serve 3e klas eindigde het treffen tussen Zierikzee II en RCS II, op het sportpark Bannink, in een 2-2 puntenverdeljng. Vlissingen III gaf het bezoekende Breskens II geen kans (5-1), terwijl HVV '24 II zich bij RKVVU II met 1-0 zag geklopt. Zeelandia II debuteerde hier met een 2-0 nederlaag in eigen huis tegen Zeeland Sport II. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas begonnen on ze beide vertegenwoordigers met een overwinning. DFS won, na bij het ingaan van de rust met 4-0 te heb ben voorgestaan, met 4-3 van Schoondijke. Renesse verrastte in aangename zin door de altijd lastige uitwedstrijd tegen Hoofdplaat tot een goed einde te brengen (0-1). Aardenburg en IJzendijke deelden de puntjes broederlijk (2-2) evenals Domburg en RIA W (1-1). Luctor begon aan de competitie met een 3-2 overwinning op Hulsterloo, terwijl Philippine de volle winst aan Lewe- dorpse Boys moest afstaan (1-2). In de 2e klas B kreeg Renesse II van Cortgene een zware 9-2 nederlaag te slikken. Dreischor keerde met de volle winst naar huis van het bezoek aan Domburg II (0-3). Ook Zonne maire wist de uitwedstrijd tegen Middelburg IV tot een goed einde te brengen (1-2). Het uit de le klas ge degradeerde Robur boekte de volle winst bij Kwadendamme (0-4), ter wijl Patrijzen een vlotte 6-1 zege op Luctor II behaalde. Zeelandia III en Volharding deelden de inzet eerlijk (1-1). In de 3e klas D bleek Drei schor II de sterkste in het treffen met Zonnemaire II (1-4). SVOWK schoot bij het bezoek aan Volharding II net iets tekort (4-3). Patrijzen II had niet de minste moeite om thuis het heft in handen te houden tegen 's Heer Arendskerke III (6-1). Daar Cortgene II zich heeft teruggetrok ken hadden de reserves van DFS een vrije dag. Robur II en Kwadendam me II wisten ieder tweemaal het net te vinden wat de eindstand op 2-2 bracht. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas stelde MEVO op het sport park Bannink wat teleur door de eerste thuiswedstrijd in het pas be gonnen seizoen met 3-1 van Veere te verliezen. Wolfaartsdijk schoot ge weldig uit haar slof daar het kans zag om Bevelanders met een 9-0 ne derlaag naar huis terug te sturen. Benjamin Zaamslag leverde knap werk door de reserves van Arnemui- den in eigen huis met 1-0 te kloppen, 's Heer Arendskerke kreeg van We- meldinge zijn tweede nederlaag in successie te inkasseren. Waarde haalde in de thuiswedstrijd tegen Heinkenszand zijn eerste winstpunt je binnen (3-3). Wolfaartsdijk 2 2 0 0 13-3 4 Zaamslag 2 2 0 0 5-1 4 Veere 2 110 4-2 3 Wemeldinge 2 10 1 6-5 2 MEVO 2 10 1 4-5 2 Middelburg V 10 10 0-01 Heinkenszand 10 10 3-3 1 Arnemuiden 11 2 0 11 1-2 1 Waarde 2 0 11 4-7 1 Bevelanders 2 0 11 0-9 1 's H. Arendskerke 2 0 0 2 3-6 0 In de 2e klas A zorgde Brouwers haven min of meer voor een ver rassing door te Kerkwerve met 3-2 van WIK, dat kort voor tijd nog een 2-1 voorsprong had, te winnen. Dui- jjeland. niet te pakken heeft, zag zich voor eigen publiek met 4-2 door Rillandia II geklopt. Bruse Boys leverde uit stekend werk door met 5-1 van We meldinge II te winnen. SKNWK zag zich nipt met 1-0 bij Colijnsplaatse Boys geklopt, terwijl ZSC met ruim verschil (5-0) bij Kruiningen verloor. Borssele boekte zijn eerste overwin- ning daar het kans zag om met de volle winst van het bezoek aan Yer- seke II naar huis terug te keren (2-3) Kruiningen Bruse Boys Colpl. Boys Pdllandia II Borssele WIK Brouwershaven Yerseke II SKNWK Wemeldinge II ZSC werk van Monumentenzorg in dezen onontbeerlijk is, tot behoud van de oude oorspronkelijke toestanden van de bouwwerken. SPORT VOETBAL wel erg duur te zijn en van de vele fouten, die in het verdedigingsvak van Blauw-Wit gemaakt werden wist All-Ready niet te profiteren, zodat met 2-2 het einde kwam van deze leuke en onder ideale weersom standigheden gespeelde wedstrijd. Zaterdag a.s. speelt All-Readyl haar tweede uitwedstijd te Terneuzen tegen Luctor I. Duivenhouders kunnen BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Wemeldinge ii uruse Boyys i-4 longaandoeningen krijgen 2 2 0 0 7-1 4 2 2 0 0 9-44 2 2 0 0 2-04 2 110 6-43 2 110 5-43 2 10 14-42 2 10 14-42 2 0 115-61 2 0 113-41 2 0 0 2 2-60 2 0 0 2 0-60 In de 3e klas A startte DFS III in het nieuwe seizoen met een 3-1 zege in de uitwedstrijd tegen Bruse Boys II. Voor WIK II was er geen kans op succes weggelegd in de uitwed strijd tegen Kloetinge III (4-1). Schore bleef thuis met 3-0 de baas over SSV II, terwijl Wissenkerke II de puntjes aan het bezoekende 's H. Arendskerke II moest afstaan (0-2). In de 4e klas A deden de reserves van SKNWK het beter dan het eer ste elftal tegen Colijnsplaaise Boys II (3-1). WIK III zag de puntjes met Brouwershaven III vertrekken (2-5), terwijl DFS IV in de Westhoek niet tegen Serooskerke II bleek opgewas sen (0-6). MEVO boekte zijn tweede zege door nu met 4-0 van Brouwers haven II te winnen. Duiveland II kwam goed voor de dag met een 4-2 overwinning bij Bevelanders 11. JUNIOREN. In groep A 1 leverde Zierikzee A I weer keurig werk. Oostburg A I, dat in de eerste twee wedstrijden goede resultaten had ge boekt, werd nu in eigen huis met 3-0 door Zierikzee A I geklopt. Middel burg A I slaagde er in om bij Steen A I met 2-0 te winnen, waardoor zij nu tezamen met Zierikzee de lei ding deelt. Vlissingen A I, dat er nog niet veel van terecht brengt, werd bij Axel A I met ruim verschil (4-1) verslagen. Terneuzense Boys A I leed thuis een verrassende 2-1 ne derlaag tegen Arnemuiden A I, ter wijl Vogelwaarde A I met lege han den bleef staan bij Wissenkerke A I (2-0). Goes A I haalde zijn eerste puntjes binnen door thuis met 5-3 van Terneuzen A I te winnen. Zee land Sport A I bleef duidelijk heer en meester in eigen huis in het tref fen met HVV '24 A I (4-1). Zierikzee AI 3 2 1 0 8- 4 5 Middelburg AI 3 2 1 0 7- 4 5 Wissenkerke AI 3 2 0 1 7- 5 4 Zeel. Sport AI 3 2 0 1 7- 5 4 Arnemuiden AI 3 1 2 0 5- 4 4 Axel Al 3 1117-53 Tem. Boys AI 3 1114-43 Terneuzen AI 3 1118-83 Oostburg AI 3 1113-53 Vogelwaarde Al 3 1 0 2 4- 4 2 Goes Al 3 1 0 2 7- 7 2 HVV '24 A I 3 1 0 2 4- 7 2 Steen Al 3 10 2 4-82 Vlissingen AI 3 0 0 3 6-11 0 ln groep A VI kreeg Zierikzee A II te Oosterland tegen Duiveland A I een zwaar pak voor de broek (14-1) DFS A 1 kwam in eigen omgeving maar net met de hakken over de sloot tegen MEVO A I (1-0). Te Nieu- werkerk bleef SKNWK A I met 4-1 aan de winnende hand tegen Re nesse A I, terwijl WIK A I en ZSC A I te Noordgouwe de puntjes broe derlijk deelden (2-2). In groep B X zag Bruse Boys B 1 zich voor eigen publiek met 3-2 geklopt door MEVO B I. SKNWK B 1 keerde met de volle winst naar huis (1-2) van het bezoek aan DFS B 1. In de duin streek moest Renesse B I beide pun tjes afstaan aan Zierikzee B I (1-5), terwijl WIK B 1 met 3-0 de baas bleef over Duiveland B I. In groep B XI eindigde het treffen tussen Bruse Boys B II en DFS B II in een 4-0 overwinning voor de jongens uit de Westhoek. In de le helft wogen beide partij en vrij aardig tegen elkaar op. Na de rust sloegen de Boys, die toen sterker werden en ook productiever hun slag. De thuisclub wist zelfs een 1-0 voorsprong te nemen. Frans de Oude zorgde er hierna voor dat met gelijke stand de thee kon worden genuttigd 1-1. Na de rust wist Frans de Oude weer het Wemeldinge doel te doorboren waarmee hij de groen- witten een 2-1 voorsprong gaf. Wim Geluk gaf de voorsprong hierna nog wat meer gestalte 1-3 waarna ten slotte de mee naar voren gekomen achterspeler Jan Bal uiteindelijk de eindstand op 1-4 bepaalde. Oostburg A I - Zierikzee A I. 0-3 Ondanks de goede resultaten wel ke de Oostburgers hadden weten te behalen, viel hun spel in deze ont moeting toch wel wat tegen. Dit wil allerminst zeggen dat de bezoekers de overwinning op een presenteer blaadje hebben gekregen daar zij er wel, degelijk voor hebben moeten voetballen. Na een half uur spelen wist Joop Krips met een kopbal, uit een voor zet van Kees Verkaart, de bezoekers de leiding te geven 0-1, met welke stand ook de rust aan brak. Na een kwartier spelen in de 2e helft werd de doorgebroken Krips binnen de beruchte lijnen tegen de grasmat gewekrt. De hiervoor toe gekende strafschop werd door Wieb en Vis in een doelpunt om gezet 0-2. Vijf minuten voor tijd zat Zierikzee geheel op rozen, zonder doornen, toen Hans van Urk met een omhaal voor de derde maal de Oostburgse doeman wist te passeren. Zonnemaire II - Dreischor II 1-4 Ook in deze wedstrijd toonde De Rijke zich bij de blauw-witten bij zonder produktief. In de voorhoede van Zonnemaire werd het gemis van een speler die de kunst verstaat om doelpunten te maken sterk gevoeld. Dreischor kon door het feit dat zij wel ever zo'n speler de beschikking had een vrij vlotte overwinnig be halen. Wel slaagden de rood-gelen erin door De Vlieger de leiding te nemen 1-0 maar De Rijke zorgde er voor dat de le helft met een 2-1 voor sprong voor de bezoekers kon wor den afgesloten. Na de rust wist De Rijke nog tweemaal de roos te tref fen waarop de thuisclub het ant woord geheel schuldig bleef 1-4. Zierikzee II - R.C.S. II 2-2 Hoewel de reserves van Zierikzee in deze ontmoeting nog enige goede scoringskansen lieten liggen moch ten zij uiteindelijk toch nog van beide partijen het meest tevreden zijn met deze punten verdeling. Gedurende de eerste 25 minuten van de wed strijd zag het er naar uit dat de be zoekers weinig moeite hadden om de volle winst mee naar Souburg te nemen. In deze periode kwam de voorhoede van de thuisclub er prak- ties niet aan te pas, dit in tegenstel ling met de verdediging die nog al eens handelend moest optreden. Het was volkomen in verhouding met de veldverhouding dat de bezoekers in de 20e minuut er in slaagden de lei ding te nemen 0-1. Naar mate de tijd in de le helft verstreek ki'eeg Zierikzee meer vat op het spel, ter wijl de R.C.S.ers wat terug vielen. Nadat Gerard Kosten een kansje had laten liggen wist hij in de 32e minuut de stand op gelijke voet te bengen l-l. Zierikzee bleef hiema iets gevaarlijker opereren en het was Jan Jonker die er in de 37e minuut als de kippen bij was, toen de R.C.S. doelman een terugspeelbal even los liet, om het leder in te schieten 2-1. Na de rust had R.C.S. overwegend het beste van het spel, al kreeg Zie rikzee bij de heel wat minder talrij ke aanvallen de gelegenheid de voorsprong nog op te voeren. Zo schoot Berrevoets twee maal in vrije positie te zacht in om succes te kun nen boeken. Pech had Kosten toen hij een vrije trap hard op de paal schoot en een kopbal uit een voor zet van Jonker rakelings over zag gaan. 10 minuten voor de tijd wist R.C.S., na een voortreffelijke aktie van haar r. buiten, de stand op ge lijke voet te brengen 2-2. KORFBAL All-Racdy I - Blauw-Wit 2-2 In de le klasse van de Zeeuwse Korfbalcompetitie is All-Ready I er zaterdagmiddag te Kloetinge te gen Blauw-Wit I in gelaagd om het eerste winstpuntje te boeken want de rood-zwarten wisten een gelijk spel te bewerkstelligen. Onder lei ding van scheidsrechter M. Nieuw- dorp uit Terneuzen ontspon zich al direct een vinnige strijd met behoor lijk korfbal. Jaap van Klinken gaf de Zierikzeeënaren na 10 minuten spelen met een ver schot de leiding (0-1) en eveneens met een afstands schot maakte de thuisclub weer ge lijk (1-1). Nadat Blauw-Wit een 2-1 voorsprong had genomen werd het nog net in de eerste helft gelijk door een treffer van Piet de Ronde (2-2). Rest nog te vermelden, dat in de eerste helft strafworpen werden gemist door Corrie Hilleman, Piet de Ronde en Leo Fonteine. In de tweede helft bleken de doelpunten LEIDEN, 7-9. Bij duivenhouders kunnen longaandoeningen optreden, die vermoedelijk worden veroor zaakt dooi- het inademen van uit dui- venmest afkomstige stoffen. Om meer zekerheid te verkrijgen over deze zogenaamde duivenhouders- ziekte, heeft de Leidse longarts prof. dr. J. Swierenga Limburgse duiven houders gevraagd enig bloed af te staan voor onderzoek. AI eerder ging een dergelijk verzoek uit naar Leidse duivenhouders. Verkiezingen in Vietnam trekken elders weinig belangstelling. Te be kend is de plaatselijke folklore om aan de stembus op grote schaal te vervalsen. Des le opmerkelijker is dat bij de Senaatsverkiezingen dit keer een niet geringe zege werd be haald door de boeddhistische orga- r:salies, die zich tegen de oorlog uit spreken. Met de Sexiaat zelf heeft president Tiiieu betrekkelijk weinig te maken. Die kan eens wat hinderlijk zijn, maar hem niet beletten de dienst uit te maken. Doch de regering kan zich ook niet veroorloven geen acht te staan op de mentaliteit die uit de verkiezingsuitslag blijkt. Tenslotte waren het de boeddhisten die voor aan stonden bij het omverwerpen van de voorgaande regimes. Met Proeftuin Haamstede is het een aflopende zaak HAAMSTEDE, 7-9. De Proeftuin, in wat meer uitgebreider zin bekend onder de naam „Vereniging tot Be vordering van Tuinbouwonderwgs op Schouwen-Duiveland gaat ter ziele. De huidige en de toestand in voorgaande jaren op fruitteeltgebied zijn van dien aard geworden dat het bestuur er geen gat meer in ziet. Op dinsdag 15 september des avonds te 20.00 uur zal in een bui tengewone vergadering in hotel Bom het bestuur de leden voorstellen doen met betrekking tot het verdere verloop van de grond, de opstanden en de gebouwen. Het ligt in de be doeling van het bestuur om aan de beheerder de heer J. Jonker de,ge bouwen en een ongeveer halve bun der grond te verkopen. Zoals bekend heeft de Proeftuin in al die jaren van haar bestaan moe ten draaien van de inkomsten der produkten, in tegenstelling met an dere tuinen in ons land die gesubsi dieerd werden, o.a. door overheid en veilingen. De resultaten in het afge lopen jaren zijn negatief en voor een verder doorgaan van de tuin op de zelfde wijze, ziet het bestuur geen enkel perspectief meer. In tegenstelling met vroeger is de Proeftuin na de wederopbouw na de ramp een puur fruitteelt tuin gewor den en daar de situatie in deze bran che zeer slecht is geworden, moet het bestuur deze zware beslissing nemen. SPORT WIELRENNEN ZIERIKZEE, 6-9. Als afwachtings programma tussen de doorkomst van de amateurwielrenners in de Om loop van Schouwen-Duiveland werd zaterdagmiddag door het organise rend comité, waaraan de heren J. Goedhart en P. Noordermeer hun medewerking aan verleenden, aan de Calandweg een z.g.n. kleine Om loop voor jongens t/m 15 jaar geor ganiseerd. Hoewel het leeftyds ver schil, van 12 t/m 15 jaar, nog al wat groot was, is hef voor de jeugd toch een interssant wielergebeuren ge weest, waarbij voor de deelnemers aardige premie's en pryzen vielen te verdienen. Opvallend was het dat de deelne mers met een tweetal uitzonderingen uit Zierikzee en Bruiriisse kwamen. Een groot aantal knapen die van buiten Zierikzee in vaak fabelachti ge tijden van huis naar school, en in omgekeerde richting, weten te fiet sen, lieten het deze maal afweten. De bekende microfonist Wim Hendrikse uit Hulst zorgde bij deze jeugdwed strijd voor de goede noot met zijn deskundige voorlichting. De winnaar Wim van Kooten kreeg, zoals het be hoort te zijn, van „Miss Onderdak" Greta van Leeuwen de verdiende beloning. Naast de door hem gewon nen prijzen mocht hij ook de door de Zierikzeese amateur Wim Evertse voor de winnaar beschikbaar gestel de lauwertak in ontvangst nemen. Piet Krepel, die op de 2e plaats ein digde kreeg als extra beloning de beker van Stella Artois. De uitslag van de Klein-Omloop van Zierikzee ziet er als volgt uit: 1. Wim van Kooten, Bruinisse; 2. Piet Krepel, Bruinisse; 3. Wolfert Jumelet, Brui nisse; 4. Wim Versteeg, Brouwersha ven; 5. Rini van Beveren, Zierikzee; 6. Gerrit Kik, Bruinisse; 7. Ernst Bir. Zierikzee; 8. Peter Berrevoets, Zie rikzee; 9. Jan Jonker, Zierikzee; 10. Peter de Koeyer, Brouwershaven; 11. Adrie Coppoolse, Zierikzee: 12. Theun Dokter, Zierikzee; 13. André Kik, Zierikzee: 14. Ernst Begeman, Zierikzee; 15. Anke Hoogstrate, Zie rikzee. Overgangskabinet De oranje monniken hebben meer dan eens alles getrotseerd om hun zin door le zetten. Zelfs een met mi litairen volgestopt kabinet kan met als zijn vertrouwen op wapenen niet negeren dat de bevolking kennelijk minder verbeten strijd wil leveren dan zijn regeerders. Die hebben tot dusver steeds geweigerd een over gangskabinet te vormen, waarin ook het bevrijdingsfront - lees de Viel- cong - zou meedoen. Iets waarvoor de boeddhisten zich willen inzetten. Wat Thieu en zijn generaals dub bel onaangenaam moet zijn is dat het vermoeden gerechtvaardigd lijkt dal de Amerikaanse ambassade hele maal niet onsympathiek staat tegen over de boeddhisten. Misschien ver wacht zij er alleen maar van dat de stroeve onderhandelingen in Parijs wat meer vaart krijgen. Misschien ook ziet ze graag in Saigon een af lossing van de wacht, die het de Ver enigde Staten makkelijker maakt zich vlot terug te trekken zonder veel prestigeverlies. President Thieu heeft reden zijn positie niet al te comfortabel meer te achten. KARATSJI. Het aantal patiën ten dat in Oostpakistan aan cholera is gestorven is met vier gestegen tot 141. Het Pakistaanse nieuwsagent schap heeft meegedeeld dat de auto riteiten in deze provincie tegen eind augustus ruim acht miljoen doses anticholera vaccin hadden verstrekt. ROTTERDAM. Het comité „Arbei dersmacht Rotterdam" begon heden (dinsdag)morgen met de uitreiking van voedselpakketten aan de zwaarst getroffen gezinnen van stakende ha venarbeiders. De uitdeling ving om 9 uur aan in „Ons Huis" in Rotterdam. JERUZALEM. Het doorgaans goedinge,lichte engelstalige Isaëli- sche dagblad meldt dat de Egypti sche inlchtingendienst onlangs een samenzwering van linkse Palestijnse studenten heeft opgerold die voor nemens waren president Nasser te vermoorden. (Advertentie) Ditishetrecept: Kaasfondue van Nededandsekaas. Caquelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn ln de pan verwarmen tot de wfln gaat bruisen. Vervolgens 600 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. FEUILLETON ,,Ik voel me zo fris als een hoen tje", erkende hij naar waarheid. „Zoveel te beter. Goed geslapen?*' „Heerlijk". „Cillie komt straks ook hier, drin ken we samen koffie. Als u het goed vindt natuurlijk". „Daar kan ik vanzelfsprekend niets op tegen hebben". 's Middags kwam ze met een schaal warm eten, legde het servet over de deken en begon een bord te vullen met soep. Ze ondersteunde hem, toen hij overeind kwam én duwde een kussen in zijn rug. Ver baasd staarde hij naar Ankie, die glimlachte. „Is het naar uw zin, me neer Hansen?" Hij slaakte een diepe zucht. „Ik snap van dit alles niets. Waarom doet u dit allemaal? Zoals nu weer dit eten. Waar heb ik dit allemaal aan te danken?" Ankie stond met haar handen in de zij toe te kijken. „Dat is ook on zin, wat u nu zit uit te kramen! We kunnen u toch niet aan uw'lot over laten? U bent toch een huurder van ons?" „Jawel, maarniet met de kost erbij?" Ze ging langzaam zitten en keek hem met opgetrokken wenkbrauwen aan. „Vindt u het dan niet goed?" „Niet goed?" herhaalde hij. „Ik., ik vind het geweldig. Ik val van de ene verbazing in de andere. Nu ja. ik zal het u allemaal vergoeden na tuurlijk". De wenkbrauwen van de vrouw gingen zo mogelijk nog hoger. „Wie spreekt er van vergoeden? Dat vind ik helemaal niet aardig van u". „Ja, maar dit kost toch geld? En u offert er veel tijd voor op. U hebt al een paar keer hier schoonge maakt en gisteren me van het zie kenhuis gehaald en vanmorgen m'n ontbijt.... U bent op het ogenblik compleet mijn huishoudster!" 'Ze begon weer te lachen. „Nou, en? Doe ik het niet goed? U zegt het maar". Hij keek weer naar de soep voor zich. „Het is allemaal fantastisch. In één woord. Dat welkom gisteren, en die taart, die bloemen, en uw ver zorgingal die hartelijkheid ik snap niet, waaraan ik dit ver dien". „Piekert u daar nu maar niet over en eet uw soep, anders wordt al het eten koud". Na'de maaltijd vroeg ze: „Heeft het gesmaakt, meneer Hansen?" Hij slaakte een diepe zucht. „In het ziekenhuis was alles voortreffe lijk, ook het eten. Maar het valt in de schaduw bij hetgeen u me van middag hebt voorgezet. Moet ik nog meer zeggen?" Ze knikte lachend en zette scha len en borden in elkaar. „Als u nu maar tevreden bent, dan is het al lang goed. Cillie zegt tenminste al tijd, dat ik goed kan koken". „Juffrouw Ankie, er is een zeld zaam goede huisvrouw aan u verlo ren gegaan". De vrouw begon te kleuren en verliet zonder te antwoorden het ver trek. Vlaming hoorde haar in het keukentje soharrelen. Ze zette een ketel water op het gas. Nu gaat ze dus afwassen. Waarom doet ze dat allemaal? Nu ja, ze weet, dat ik het geld heb, veel geld. Ze heeft het pakje onder de mat gevonden en ze zal er wel in gekeken hebben. Ze re kent er natuurlijk op, dat ik te zij ner tijd alles betaal. Daar kom ik natuurlijk niet onder uit, dus dat worden dan dure dagen. Vijf of zes gulden per dag kost me dit geintje minstens. Alles bij elkaar weer een paar weken minder, dat ik met mijn door FRANK VAN FALCKENOORT geld toekom, dacht hij. Na het afwassen hielp ze hem weer naar de kamer en kwam bij hem zitten om nog een sigaret te ro ken. Hij had het pakje met geld in zijn pyamajas gestoken en haalde dat nu te voorschijn. Na enige aar zeling nam hij twee briefjes van vijf en twintig gulden er van af en legde die voor haar neer. „Hier hebt u al vast wat voor de eerste onkosten", zei hij op gelaten toon. De vrouw keek naar het bankpa pier en vandaar naar hem, terwijl er een gloed over haar wangen trok. „Dat vind ik niet aardig, meneer Hansen", antwoordde ze op zachte toon. „Waarom wilt u me beledi gen?" Hij keek haar stom verbaasd aan. „Beledig ik u? Ik ben me er niet van bewust". Ze schoof het geld terug. „Waarom doet u dit dan? Ik vraag toch niets? Cillie en ik zijn 't er over eens, dat we voor u zorgen, zolang u niet her steld bent. Dat is toch het minste, wat wij voor u kunnen doen? U be taalt u whuur en verder bent u ons niets schuldig. Bergt u dit geld alsu- blieft weg". Vlaming staarde naar de rokende vrouw, die nog een blos van opwin ding op haar wang had. „Bedoelt u, dat u er niets voor wilt hebben? Voor al die hulp? En het eten en 7.0?" „Natuurlijk niet. Waarom zouden we? Zoveel moeite is dit niet. Ik kook alleen wat meer 4 als andei's voor ons tweeën. Zolang' u nog niet in staat bent om voor uzelf te zor gen, doe ik dat wel. In de winter hebben wij toch nooit veel te doen. Dit is voor mij een prettige afleiding. En u ben ter immers mee gebaat?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4