AGENDA Prov. V.V.V. komt met kritische opmerkingen in eigen rapport Zuidmolukse jeugd betrekt wacht bij Huis van Bewaring te Scheveningen Opdracht voor „De Schelde" Spanning in Rotterdamse luiveii Zilveren gemeentesecretaris J. W. de Jonge hartelijk gehuldigd STREEKNIEUWS Het streekplan Schouwen-Duiveland MIDDELBURG, 5-9. De Provin ciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, heeft zich in een schrijven tot de Provinciale Sta ten van Zeeland, gericht ter zake van het voorontwerp Streekplan- Schouwen-Duiveland. In deze nota is de zienswijze van V.V.V. neerge legd op dit voor de ontwikkeling van de streek zo belangrijke stuk. Nood zaak en wenselijkheid van het Streekplan worden onderstreept, maar de Prov. V.V.V. heeft het ont werp aan een kritische studie onder worpen en komt op grond daarvan tot enkele, opmerkingen. Niet noodzakelijk wordt geacht de geprojekteerde noordelijke verdeel- weg vanaf Bruinisse tot aan Zonne- maire, althans voorlopig niet. Zierikzec - Brouwershaven Wanneer het gebied - aldus de no ta - wordt doorsneden door te veel verkeerswegen gaat een stuk van de aantrekkelijkheid als recreatiegebied verloren. Juist de aanwezige polder wegen zijn voor de recreant aan trekkelijke verbindingswegen. De ko mende en vertrekkende automobilist (Grcvelingendam) zal stellig zo lang mogelijk de bestaande autosnelweg gebruiken. Noodzakelijk wordt geacht een goede verbinding Zierikzee-Brou- wershaven, vooral ook in verband met de bereikbaarheid van het streekcentrum Zierikzee. Deze goede verbinding echter kan bereikt wor den met verbetering van de huidige wegen. Noodzakelijk is verder een afslag van de rijksweg ten westen van Bruinisse, voor de bereikbaarheid van het dorp en van het Duiveland- se polderlandschap. Denken op dubbelspoor Gelet op de toelichting op het voor ontwerp, meent V.V.V. iets te be speuren van hetgeen genoemd wordt „denken op dubbelspoor", t.a.v. woonforensisme en massatoerisme. Massatoerisme en woonforensisme zijn twee aspecten, die zich niet na tuurlijkerwijze met elkaar verdra gen. Met betrekking tot bestem mingsplannen moet in dit opzicht aan maatregelen worden gedacht, die een scheiding tussen deze zaken noodzakelijk maken. Voor forensis me (wellicht wordt Schouwen-Dui- SPOKT DUIVENSPORT r.V. „Zicrick" tc Zierikzee De uitslag van de wedvlucht van uit Neufvilles der P.V. „Zierick", Zierikzee. Afstand, plm. 123 km. Gef lost 7.40 uur. Ie duif 9.22, laatste d. 9.46, is als volgt: I. L. v. d. Maas 1, 16; F. Maijs 2, 7, 13; L. de Hooge 3, 4, 10; H. v. d. Maas 5, 8, 15, 17; A. M. Berrevoets 6; Jac. Verwijs 9, 12, 18; A. J. Beeke 11, 21; J. Snijders 14, 19, 20. VOETBAL MEVO-VEERE 1-3 De eerste thuiswedstrijd is voor Mevo min of meer op een teleurstel ling uitgelopen. Hoewel zij nu niet direkt in het veld de mindere van Veere waren was het spel in menig opzicht bjj de bezoekers toch beter verzorgd. De uiteindelijke overwinning kwam hen dan ook volkomen toe. In de achterhoede van Mevo werden cr nog al eens dekkings fouten ge maakt. Bij de aanvallen van Veere stond er veel te vaak één of soms wel meerdere speler geheel vrij. Dit werd Mevo uiteindelijk noodlottig, daar de bezoekers hiervan wisten te profiteren. Zelfs konden zij zich de weelde permiteren om zelfs nog een aantal goede scoringskansen onbe nut te laten. Aanvallend klopte het ook nog niet al te best. Er zat nog veel te vaak geen lijn in de opgezet te aanvallen waardoor de Veere ver dediging nog al gemakkelijk kon in grijpen. Al in de 10e minuut wist Veere door Maljers de leiding te ne men 0-1. Mevo had pech toen aan voerder Van Dijke zijn schot door, de paal zag gestuit. Na een halfuur spe len was het Jobse die de voorsprong tot 2-0 opvoerde. Na de rust bleef Mevo tevergeefs proberen om de Veere verdediging onder druk te zetten. In de 27e minuut kwam Vee re zelfs op vrij goedkope wijze met 3-0 voor te staan toen de scheids rechter een lichte overtreding met een strafschop bestrafte. Het was P. J. de Meester die doelman v. d. Lin de kansloos liet. Pas hierna kwam Mevo wat gevaarlijker opzetten. Na dat de door gebroken Peter de Oude op de paal had geschoten wist Rinus Ravia 5 minuten voor tijd een na een door Co Verwijs op de lat geschoten bal in te schieten 1-3. In de reste rende minuten kwam het doel van doelman Maljers nog wel enige ma len in gevaar maar gedoelpunt werd er niet meer. veland „het Gooi van Europoort") dienen in het ontwerp terzake maat regelen te worden voorbereid. Een forensenontwikkeling is waarschijn lijk, ingeklemd als het gebied ligt tussen twee industriegebieden. Ge pleit wordt derhalve in de nota de bouw van permanent te bewonen woningen in beperkte mate mogelijk te maken. „Tweede woning" Bestemmingen als verblijfsvoor- zieningen voor recreatie, parkgebie- den en landhuisterreinen dienen der halve wat plooibaar maar planolo gisch zorgvuldig gehanteerd kunnen worden bij het ontwerpen van ge meentelijke bestemmingsplannen. Zo is 't begrip „tweede woning" een rek baar begrip geworden. In de West hoek hebben velen al een tweede woning, maar deze wordt vaste fo- rensenwoping na gereedkoming van de Brouwersdam. Verder - zo vind de nota - zijn in het voor-ontwerp de respektievelij- ke verblijfsvoorzieningen te veel on der één noemer gebracht. Een dui delijke scheiding dient gemaakt tus sen tentkampeerder, met vaste zo- mcrplaats, kort-verblijf-kampeer- ders. caravanbezitters met vaste standplaats en kort-verblijf caravan- bezitters. Met name voor de ^paravan met vaste standplaats dienen een aantal maatregelen te worden geno men, als beplanting voor stacara vans, die achter dichte beplantings stroken aan het oog dienen te wor den onttrokken. Als bestaande kam peerterreinen seizoensplaatsen ver huren aan sta-caravans, moeten deze terrein-gedeelten duidelijk geschei den zijn van de gedeelten van kort- kampeerders. De plaatsen voor sta caravans dienen betere voorzienin gen te krijgen. Beinanningsvraagstuk l>ij (le zeevisserij DEN HAAG. 5-9. De economische positie van de grote zeevisserij is precair, in de eerste plaats doordat er een duidelijk waarneembaar be- manningsvraagstuk bestaat. Ingrijpende structurele verande ringen bij de Nederlandse, vissers vloot hebben er na 1945 toe geleid, dat de visserij minder populair ge worden is bij de bevolking van de kustplaatsen, die vanouds „leveran ciers" waren van de bemanningen. Werktijden op zee van zestien tot twintig uur per etmaal - thans nog „normaal" - hebben geen goed ge daan aan de belangstelling voor het vissersberoep. Ook doordat de maat schappelijke positie van de arbeiden de bevolking aan de wal belangrijk verbeterd is blijkt de aantrekkings kracht van de visserij getaand te zijn. Gedood door vallende muur STADSKANAAL. 5-9. In Stadska- naai is de 69-jarige L. Noordhoek uit die plaats omgekomen, toen hij onder de brokstukken van een muur en een schoorsteen werd bedolven. Dc heer Noordhoek was samen met zijn zoon bezig om stenen weg tc ha len bij de voormalige boerderij van de familie Westen aan de Poststraat, welke boerderij enige tijd gediend heeft als katholieke jeugdsociëteit. Het gebouw wordt thans gesloopt. Ton gevuld mei sleneu op de rails Huisarts nam zestien praktijken waar UTRECHT, 5-9. Het centraal me- disch tuchtcollege heeft uitgesproken dat een huisarts die in de nacht van eerste op tweede Paasdag 1968 niet heeft voldaan een verzoek, bij een patiënt te komen, daardoor het ver trouwen in de stand der geneeskun digen heeft ondermijnd. De bewuste arts nam gedurende de Paasdagen de praktijk van niet minder dan zestien artsen waar. DEN HAAG, 5-9. 30 Zuidmvluksc jongeren, voornamelijk uit Zeeland, hebben zaterdag dc wacht betrok ken voor de hoofdingang van ge vangenis I aan dc Pompslationswcg in Scheveningen, waar 33 Zuid-Mo- lukkers gevangen worden gehouden, die maandag jl. elf uur lang dc villa van dc ambassadeur van Indonesië in Wassenaar bezet hielden en waar bij een wachtlopende politieman werd doodgeschoten. De demonstranten hebben span doeken bij zich waarop te lezen valt: „Zeeland staat achter jullie", is één niet genoeg?" en „julie strijd zetten wij voort". Bovendien wordt de vlag van dc republiek der Zuidmolukkcn meegevoerd. Do groep arriveerde zaterdagmid dag omstreeks halfvijf en vervoegde zich bij het gebouw met het verzoek dat zij als familieleden de gevangen gehouden Zuid-Molukkers wilden bezoeken. Hun woordvoerder deelde mee dat zij sympathiseren met de nktio die de 33 hebben ondernomen. MGNZA, 5-9. De Oostenrijkse autocoureur Jochem Rindt is tijdens de training voor de grote prijs van Italië voo Formule 1-wagens op het circuit van Monza om het leven ge komen. Jochem Rindt bereikte de leeftijd van 28 jaar. Hij was aan voerder in het klassement van het wereldkampioenschap. VLISSINGEN, 8-9. De N.V. Ko ninklijke Maatschappij ,xDe Schelde" te Vlissingen en „Delta Engineering" N.V. ir Schiedam beide lid van de Rijn-Schelde groep, kregen van „Hoechst-Vlissingen" N.V. de op dracht voor het leveren en monte ren van resp. twee „Schelde" C.E. stoomketels, elk met een stoompro- duktic van 45 ton per uur en een „Delta-boby Dcmi-waterinstallatie van 175 kubieke meter per uur, als- mee een „Delta"-baby voedingswa- terontgasser van negentig kubieke meter per uur. Met deze opdracht is een bedrag gemoeid van circa 2,5 miljoen gulden. ROTTERDAM, 7-9. In Rotterdam se havenkringen wordt met spanning afgewacht of de stakende werkne mers van de Rotterdamse stukgoed- ovexslagbedrijven vandaag (maan dag) gehoor zullen geven aan de op roep van de Scheepvaart Vereniging Zuid (werkgevers) en van de erken de vakbonden om liet werk weer te hervatten. De vrees bestaat dat de- gch die 'weer aan het werk willen - dat is volgens de erkende bonden en de werkgevers het merendeel van de 14.000 9takende havenarbeiders - zware tegenstand zullen ondervin den van de (vermoedelijk 1500) sym pathisanten van het actiecomité „Ar beidsmacht Roterdamse Havenarbei ders". Het comité belegde afgelopen za terdag een bijeenkomst in de Rivie- rahal in Rotterdam. Daar verklaar den 1500 stakers zich luid applaudis- serendakkoord met een voortzetting van de stakingsactie en met het vast houden aan d eeis van 75 gulden per week meer. De stakingsleiders rie pen de aanwezigen op om maandag morgen vroeg om halfzeven op het Afrikaandcrplein in Rotterdam-Zuid aanwezig te zijn, om vandaaruit op te trekken naar de havenbedrijven. Dc stakingslciding vroeg de in de Rivièrahal aanwezige havenarbei- dpvs te voorkomen dat werkwilligen maandagochtend de haventerreinen zouden betreden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 7-9. Aangevoerd 1528 dieren, t.w. 1287 runderen en 241 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen ex tra f 5,00-5,40, le f 4,30-4,70, 2e f 3,80- 4,10, 3e f 3,70-3,80; stieren f 4,50-5,25; worstkoeien f 3,60-3,70; slachtvarkens le f 2,38-2,43, 2e f 2,33-2,37, 3e f 2,30- 2,33; slachlzeugen f 1,65-1,75; zware varkens f 2,10-2,20. Runderen: aanvoer groter; handel lui; prijzen lager. Varkens: aanvoer korter; handel vlot; prijzen als vo rige week. FINANCIËN EN ECONOMIE Spuurresultuat Ned. SpuarbankhoiHl Het jaar 1969 werd gekenmerkt door een ruim inlegexedent zowel bij de traditionele spaarinstellingen als bij de handelsbanken. Bij de Bondsspaarbanken waren de inleggingen f 1267 min. en de te rugbetalingen f 1190 min. hoger dan in het voorafgaande jaar. hetgeen resulteerde in een spuarverschil over 1969 van f 443,4 min. Aangezien het spaarverschil over 1968 f 366ml.n be droeg. is er dus sprake van een stij ging van f 77 min. ten opzichte van 1968, en van ruim f 100 min. ten op zichte van het gemiddelde spaarver schil over de jaren 1959 t.m. 1968. Het bedrag van f 443,4 min. kan nog worden vermeerderd met f 288 min. aan bijgeschreven rente (vorig jaar f 253 min.), zodat het totale tegoed per 31 december 1969 op f 7637 min. kwam, tegen f 6916 min. in het voor afgaande jaar. Viijdag 11 september Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 7.30 uur, classicale vergadering Herv. kerk. Maandag 14 september Brouwershaven Jcugdgebouw. 8 uur. Mode-show (arfd. Brouwershaven Ned. Bond van Plattelandsvrouwen). KERKNIEUWS Ger. Gemeente Nieuwerkerk: dinsdag 8 september 7.30 uur ds. Zijderveld te Middel burg. Bijzondere openbare raadsvergadering gemeente Westerscbouwen en receptie te Renesse ARNHEM, 5-9. De machinist van een stoptrein ontdekte op het baan vak tussen Arnhem en Oosterbeek een ton. Het was een ton zoals die in gebruik is bij de dienst wegon derhoud. De machinist wist de trein tijdig tot stilstand te brengen. Hij consta teerde toen dat de ton was gevuld met stenen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Fietsen' voor het gehandicapte kind ECHT, 6-9. De 36-jarige oud wielrenners Lei Peters heeft zaterdag en zondag alleen de wieier klassebeker „Bordeaux- Parijs" gereden ten bate van Nederlandse gehandicapte kin deren. Lei Peters, die al en kele jaren invalide is, heeft deze monsterrit gefietst met de bedoeling dat elke sympathi sant één cent per door hem afgelegde kilometer zal stor ten op de pist girorekening nummer 1036603 van de Am- robank in Echt, onder vermel ding „Actie gehandicapt kind" De geplande afstand bedroeg 567 kilometer, maar de wer kelijke afstand die de heer Peters aflegde bedroeg 611 ki lometer. RENESSE, 5-9. Zaterdagmiddag vond in het Dorpshuis te Renesse een buitengewone openbare raads vergadering plaats met als enig punt op de agenda dc herdenking van het feit, dat de heer J. W. de Jonge, nu gcmccnsecretaris van de gemeente Wcsterschouwen, 25 jaar in gemeen telijke dienst werkzaam is geweest. Na dc vergadering, waarin verschil lende sprekers het woord voerden, bood de gemeente Wcsterschouwen haar secretaris een receptie aan. Voor vergadering en receptie bleek bijzonder veel belangstelling te be staan. Vertegenwoordigers van ver schillende commissies, verenigingen en instanties waarin de heer De Jon ge een werkzaam aandeel heeft ga ven acte dc présence. Dc heer J. W. dc Jonge, die in 1939 zijn Mulo-diploma behaalde stapte datzelfde jaar nog als volontair de gemeentesecretarie van Renesse bin nen. Twee jaar later reeds kreeg hij zijn benoeming als ambtcnaar-sekre- taris van Elkerzce-Ellmcct waarna hij op verzoek van dc toenmalige wethouders A. J. Padmos en A. P. Bolle, op 15 dcc. 1944 waarnemend secretaris van dc toenmalige ge meente Renesse werd. Op 5 sopt. 1945 volgde de vaste benoeming. Op 1 april 1947 volgde eervol ontslag als secretaris van Ellemcct-Elkerzec en benoeming tot gemeente-ontvanger van Etlemeet welke functie de heer Dc Jonge tot dc herindeling der ge meentes in 1961 vervulde. In dit jaar werd dc heer Dc Jonge tenslotte be noemd tot secretaris van de gemeen te Wcsterschouwen. Burgemeester II. I'. Everwijn opende zaterdagmiddag de vergade ring. Hij heette allen hartelijk wel kom en begroette in het bijzonder de heer De Jonge en zijn familiele den. De burgemeester gaf een schels van de loopbaan van de secretaris, waaruit bleek dat de heer De Jonge als gemeensecretaris van Renesse altijd een zeer gewaardeerd man was geweest, zowel door de gemeentelijke bestuursorganen als door de bevol king. Volledige inzet Uit eigen ervaring sprak de bur gemeester vervolgens: „Het werk in Wcsterschouwen is zwaar en soms heel moeilijk. Maar u hebt u er vol ledig voor ingezet vanaf 1961, dat doet u nog en met resultaat". Burge meester Everwijn wenste de jubila ris met z'n gezin tenslotte veel geluk en hoopte dat het de heer De Jonge de gemeente nog vele jaren in goede gezondheid en op dezelfde manier als tot nu toe zal dienen. Als bewijs van de waardering voor het werk van de secretaris had de raad besloten een receptie aan te bieden. Tenslotte betrok de burge meester ook mevrouw De Jonge in zijn dankwoord. Man en vader wor den door zijn werk voor gemeente en gemeenschap 's avonds vaak gemist, zo stelde hij. „U vangt dit echter goed op, hetgeen wij waarderen". De burgemeester bood haar een bloeme tje aan. Woorden van lof Ook namens zijn vrouw boód bur gemeester Everwijn de heer De Jon ge tenslotte nog een persoonlijk ge schenk aan. Namens de fractie van de P.v.d.A. spz'ak de heer J. Hendrikse. Hij on derschreef de woorden van de bur gemeester en sprak zijn waardering uit voor de goede wetskennis van de secretaris, waarvan men al veel Rro- fijt had kunnen trekken. Hij vond het prettig te kunnen constateren dat de heer De Jonge ondanks zijn zeer drukke werkzaamheden het werk voor de Slichting Renesse, Het Groe ne Kruis afd. Noordwelle-Renesse, Serooskcrke heeft kunnen voorzetten Tenslotte prees hij het feil dat de heer De Jonge altijd bereid is ge- bleken ieder raadslid of bewoner met raad en daad bij te staan. In ge lijke termen spraken de heren Steur (V.V.D.) en L. C. Hoogerhuis (P.C.). Dc heer De Jonge dankte In zijn dankwoord in de eerste plaats God voor deze bijzondere dag en als twee de zijn vrouw die voor hem bij zijn werk een grote steun is. Ik heb ver der alleen mijn plicht gedana memo reerde hij. Hij vroeg zich zelfs af of hij wel genoeg had gedaan. Een goot deel van dc dankwoorden schoof de heer Dc Jonge af op .zijn medewer kers. Hij dankte alle sprekers voor hun vriendelijke woorden en sprak dc hoop uit nog lang op dezelfde weg tc mogen doorgaan. Burgemeester H. P. Everwijn sloot hierna de raadsvergadering. Druk bezochte receptie Op de volgende receptie sprak na mens het secretariepersoneei tie heer Bouwbedrijf failliet RAAMSDOMKSVEER, 5-9. Vrijdag heeft de directie van Kerstens Bouw bedrijf N.V. in Raamsdonksveer aan alle personeelsleden met ingang van maandag 7 september ontslag aan gezegd. Op vrijdag II september zal Kerstens Bouwbedrijf N.V. een fail lissementsaanvrage indienen bij de arrondissementsrechtbank in Breda. Hel betreft 230 personeelsleden, waaronder dertig beambten. Aardschokken in Turkije ISTANBOEL, 5-9. In de Turkse provincie Erzincan heeft zich vrij dagochtend een aardschok voorge daan. Meer dan tweehonderd huizen werden beschadigd en vijf mensen liepen verwondingen op. In 1939 eiste een aardbeving in ditzelfde gebied meer dan 32.000 slachtoffers. DRIEBERGEN. Voor de tweede maal in drie maanden is het groot- seminarium „Rijsenburg" in Drie bergen gekraakt door een groep van ongeveer dertig studenten. Dagelijks op de hoogte van het saldo van uw rekening via REKENINGEN met dagafschrift Formulieren en overboekingen geheel kosteloos NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE B. Bossers. Hij feliciteerde de jubila ris met de bereikte mijlpaal. Hij noemde hem een vraagbaak voor het gemeentepersoneel en vond het bij zonder sympathiek dat de heer De Jonge zich als een gelijke onder het personeel beweegt. De heer Rozeboom van de dienst gemeentewerken prees de jubilaris om zijn frisse ideeën en voor het zich met hart en ziel inzetten voor de gemeente. Hij bood namens zijn dienst een tegelplateau aan. Als voorzitter van de Stichting Re nesse sprak burgemeester Everwijn: „De Stichting beschouwt u als uw dochters. Het enige verschil is dat u uw dochters wel wilt uithuwelijken. De Stichting beslist niet." Hij bood een fotoboek over Zeeland aan. Ook namens de verkeerscommissie Schouwen-Duiveland sprak de bur gemeester enkele woorden. Voorzit ter van de V.V.V.-Renesse Vooruit, de heer A. C. W. v. d. Vet, noemde de heer De Jonge een sieraad voor het bestuur. De heer L. C. Hoogerhuis sprak namens verschillende verenigingen waaronder V.V.V., Oranjevereniging ende Commissie Herbouw Koor Hervormde Kerk, waarin de heer de Jonge ook zitting heeft. De heer L. Padmos, oud raadslid vond het ple zierig dat de jubilaris voor de Re- nessenaren nog altijd Jan de Jonge is. Namens het Groene Kruis Noord- welle-Renesse-Serooskerke bood de heer Geluk een boekenbon aan. Me vrouw Friederieehs sprak namens de Groene Kruis-vereniging Schouwen- Duiveland. Zij roemde het doorzet tingsvermogen van de jubilaris waar door ondermeer laatstgenoemde ver eniging werd gerealiseerd. De heer J. v. d. Berg, die namens de West- hoekse fruitkwekers sprak, lipte nog even de ongunstige situatie aan, waarin de fruitkwekers in deze streek momenteel verkeren. Hij dankte de heer De Jonge die, zich deze siauatie volkomen realiserend, hen steeds met raad en daad terzij de had gestaan en dit nog steeds doet. Hij bood de jubilaris een kist peren aan. De heer J. Lustig, raadslid en voorzitter van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, noemde het bijzonder bevredigend „als je in de gemeente waar je werkt zo gewaar deerd wordt". Dr. van Zuylcn sprak als voorzit ter van dc V.V.V.-Burgh'Haamstede en secretaris van de verkeerscom missie. Hij hoopte nog eens tc ko men lot een V.V.V. hetgeen dc heer De jonge later in zijn dankwoord zou onderstrepen. Vervolgens voer den de heren D. v. d. Hoeve, notaris, de heer M. A. Krijnsc-Locker, voor zitter middenstandsvereniging en ds. L. de Wit het woord. Zij allen prezen het werk van de sekretaris en hoopte nog lang van diens waar devolle adviezen gebruik tc mogen maken. In zijn dankwoord bleek de heer De Jonge bijzonder ontroerd over de wijze waarin hij in het zon netje was gezet. Hij dankte alle sprekers persoonlijk en het gemeen tebestuur voor dc wijze waarop deze middag was georganiseerd. Burge meester Evcrwijn sloot tenslotte de middag waarna nog ettelijke inwo ners, vrienden en kennissen de heer Dc Jonge de hand kwamen drukken. Politieke vluchtelingen GORIZIA, 7-9. Vier Oosteuropea nen hebben zondag in de Italiaanse plaats Gorizia om politiek asiel ge vraagd nadat zij in de nacht de grens van Zuid-Slavië waren overgestoken. Volgens de politie zijn het twee Bulgaren, een 25-jarige monteur en een 26-jarige kunstenaar, en een echtpaar uit Hongarije, beiden 26 Marxist wint verkiezingen in Chili SANTIAGO DE CHILI, 6-9, De Marxistische kandidaat Salvador Al- lende heeft de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Chili ge wonnen. Volgens de officiële verkie zingsuitslag, die zaterdag door het Chileense ministerie van binnen landse zaken bekend werd gemaakt, kreeg hij 1.075.616 stemmen (36,6 procent). Op de onafhankelijke kandidaat Jorge Alessandria zijn 1.036.278 stem men (34,9 pet.) uitgebracht en op dc christendemocraat Radomiro Tomic 824.849 stemmen (27,8 pet.). Van de kiesgerechtigden is 16,3 pet. niet naar de stembus gegaan, twee pet. stemde blanco en 0.6 pro cent ongeldig. Ongelukken tijdens Omloop van Sch.-Duiveland Tijdens de Omloop van Schouwen- Duiveland heeft zich zaterdag jl. een ongeval voorgedaan tengevolge waar van de renner Peter van Hooijdonk in het Rode Kruis ziekenhuis te Zie rikzee moest worden opgenomen. Het gebeurde bij een premiesprinï bij Ouwerkerk waarbij Van Hooijdonk kwam te vallen hetgeen een algeme ne valpartij over en op de onfor tuinlijke renner tot gevolg had. Van Hooijdonk moest, overdekt met tal loze verwondingen, snij- en schaaf wonden, aan gezicht, rug en armen naar het ziekenhuis worden overge bracht. In het ziekenhuis moesten foto's worden gemaakt van rug en nek. Bovendien liep hij een hersen schudding op. De renner Ensing uit Rotterdam liep bij deze valpartij eveneens snij- en schaafwonden aan arm en benen op. maar kon na ver bonden te zijn het ziekenhuis weer verlaten. Renner Frans Hoeks uit Hoogerheijde viel bij Burghsluis van een dijk en brak een sleutelbeen. NOORDWELLE Nieuwe caravanloods Op het in de Bouwmanswcg gele gen landbouwbedrijf annex c ra van stalling van de heer C. Oosse ver scheen een dezer dagen een nieuwe caravanloods. Door het houtbedrijf van de firma Bernades en Bisschops uil Mill werd hier in twee dagen tijds een loods van 30 bij 12 meter gebouwd inclusief de fundering. Het bedrijf is sedert enkele jaren bij ca ravanbezitters bekend en 's winters staan er in de schuren vele tiental len caravans. Met de bouw van deze loods zal nog niet aan alle aanvra gen kunnen worden voldaan maar er is toch meer ruimte gekomen. Een combinatie die hier steeds meer weerklank gaat vinden cn dc land- bouwschuren ook 's winters weer een doel bezitten. OUWERKERK Vergadering kerkvoogdij en notabelen Onder presidium van dc heer W. Vijverberg Pz. vergaderden kerk voogden en notabelen der Neder landse Hervormde Gemeente. Dc se cretaris-administrateur. dc heer J. P. Dekker, had een overzicht opge steld van de financiële situatie over de voorbije jaren vanaf 1960, waar bij door middel van grafieken, bij gewerkt tot de laatste maand, een duidelijk beeld van dc „ups" en „downs" kon worden verkregen. Voorts kwam ter tafel de rekening 1969. welke na diverse toelichtingen word goedgekeurd met tot verheuge nis stemmende cijfers. Ds. Fabcr wekte op. zoveel mogelijk dc buiten gewone classicale vergadering, uit geschreven door het breed modcra- men van de generale synode, welke a.s. vrijdagavond 11 september a.s. te Zierikzee wordt gehduden, 1c bezoe ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2