rrico ïfleneer incognito NAJAARSBEURS vakbeurzen verlichting inter decor toelevering meubelindustrie Koning Hoessein ontsnapt aan aanslag op zijn leven Noodtoestand in fruitteelt duurt voort de ster van elk bloemencorso ^lanoen, KOUWENBERG j DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 september 1970 Nr. 20465 Advertentie KON. NED. JAARBEURS UTRECHT OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN werkdagen van 9-18 uur zondag 6 september van 10-18 uur voordelige trein-toegangsbiljetten op ca 170 stations verkrijgbaar AMMAN BEIROET. 2-9. Koning Hoessein van Jordanië is dinsdag ontsnapt aan een aanslag op zyn le ven - de tweede binnen drie maan den. De koning was op weg naar het vliegveld om zijn dochter af te halen, die een bezoek had gebracht aan haar moeder in Cairo, toen het konvooi door Palestijnse verzetsstrijders on der vuur werd genomen. Hoessein liep geen letsel op. Korte tijd later braken in Amman gevechten uit tussen Jordaanse mili tairen en Palestijnse verzetsstrijdei's. Het vliegveld werd gesloten, waar- Advertentie niet vergeten.. Frico tien Ncd. Hcrv. Kerk Zierikzcc: Gasthuiskerk: 9.30 en 7 uur ds. J. Gerritsen, IJmuiden; 11 uur ds. C. Groot. Paramaribo. Kcrk- werve: 9.30 uur de heer M. C. Mali- paard. Rotterdam. Serooskerke: 11 uur de heer Malipaard; 9.30 uur zon dagsschool. Burgh: 9.30 uur ds. De Wit. Haamstede: 10 uur ds. Huizing, (H.D.); 10.15 uur jeugdkerk, de heer W. A. van Dienst; 7 uur ds. Huizing. Rcnesse: 11 uur ds. De Wit. Noord- wclle: 19 uur ds. De Wit. Scharendy- ke: 10 uur ds. Van den Berg. Brou wershaven: 9.30 uur ds. Feunekes, (bev. amtsdragers). Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes; 9.45 uur zondags school. Noordgouwe: 9.30 uur ds. G. H. Du ij vendak, Voorburg. Dreischor: 11 uur ds. Duijvendak. Ouwerkcrk: 11 uur ds. Faber. Nicuwerkerk: 10 uur ds. J. Bouterse, Vlaardingen. Oosterland: 10 uur ds. Ommering; 6 uur ds. P. Kloosterman, Goes. Sir- jansland: 9.30 uur ds. Faber; 6.30 uur ds. Stelwagen, Delft. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Post (H.A. en nabetrach ting). Lutherse Kerk Zierikzcc: 10 uur ds. W. F. Jense, Breda. Gereformeerde Kerken Haamstede: 10 en 5 uur dr. N. J. Ei- kerria Hommes, Rotterdam. Scharen- dyke: 9.30 en 2.30 uur ds. H. Scho ling, Hoogeveen. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur kand. L. H. Bouw- kamp, Amsterdam. Zonnnemaire: geen opg. ontvangen. Nieuwerkcrk: 9 uur kand. Bouwkamp. Amsterdam; BAAI VAN TOKIO. Een historisch moment. Vijf en twintig jaar geleden op het dek van het Amerikaanse oorlogsschip Missouri. De Japanse minister van buitenlandse zaken Mamorij Shigemitsu. tekent hier de papieren die de overgave van Japan bezegelen. Uiterst links generaal Douglas Mac Arthur. In het midden generaal Richard Sutherland. door het toestel met de dochter van Hoessein naar een andere luchthaven moest uitwijken en de telefoonver bindingen werden verbroken. Het centrale comité van de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie sprak tegen dat er een aanslag op Hoessein zou zijn gepleegd. Het comité sprak van een voorwendsel om tegen de Palestijnen te kunnen optreden. Experimentele woningbouwplanueii DEN HAAG, 2-9. Van de 86 plan nen. die bij de in juni 1968 geïnstal leerde adviescommissie experimen tele woningbouw werden ingediend om in aanmerking te komen voor het predikaat „experimentcel woning bouwproject", hebben tot nu toe twintig projecten dit predikaat mee gekregen. Acht plannen zijn nog in behandeling en de overige werden afgewezen of door de inzender(s) te ruggetrokken. Van die twintig pro jecten hebben negen betrekking op do totalitaeit (woning, woonvorm en woonomgeving), vier op woning en woonvorm en bij zeven speelt de verkaveling een belangrijke rol. Staking' van Italiaanse apothekers ROME, 2-9. In geheel Italië zijn dinsdag de particuliere apotheken gesloten gebleven. Slechts in enkele gevallen \verd in nood hulp gebo den. Voorts hebben de apothekers bepaald, dat met ingang van woens dag de verzekerden hun medicamen ten contant moeten betalen. Zij moe ten dan zelf proberen het geld van cle verzekering terug te krijgen. Met deze maatregelen uiten de apothekers hun misnoegen over een regeringsdecreet, waarbij hun winst marge ten gunste van de noodlijden de ziektekostenverzekeringsmaat schappijen wordt verlaagd. 5 uur ds. Rienstra. Oosterland: Geen dienst. Bruinisse: 10 uur ds. Rien stra; 5 uur de heer Lodder, Rotter dam. Geref. Kerken (Vry gemaakt) Brouwershaven: 9.00 en 7.00 uur ds. J. Blokland, Rotterdam. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur. (Bed. H.A.) ds. Op den Velde. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst. 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur ds. Bregman Rijssen. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur de heer Bac, theol. stud., Moercapelle. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst; 6.30 uur de heer Bac, theol. stud., Moercapelle. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renessje: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur, de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Gcr. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur mej. ds. mr. M. A. Klomp, Hilversum. Leger des Hcils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossings samenkomst. Rooras-Katholicke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Strandkerk, zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Re- nesse: zaterdag 19 uur; zondag 11 uur Pinkstergemeente Zierikzee: 10 uur dienst. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Kamerik: dr. C. A. Tukker, Kinderdijk, die bedank te voor Dinteioord, Hasselt, Kesteren Oud-Alblas, Rotterdam-Delfshaven, Tholen, Usseimuiden en Zwolle; naar Doorn: E. Bouman, Urk, die be dankte voor Giessen-Rijswijk (toez.), Koudum en voor Rotterdam-Z. Gereformeerde Kerken Beroepen te Schagen: G. H. Schouten, kandidaat te Hoorn, die dit beroep heeft aangenomen. Geref. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Bedankt voor Kampen: A. H. Al- gra, Wormer (nadere beslissing). Gereformeerde Gem. Beroepen te Nieuwerkerk: J. C. Weststrate, Meliskerke; te Benthui zen: A. Hoogerland, Werkendam. Voor 70 jaar.... KERKWERVE. De kerkelijke ge meente alhier is zondag in het bezit gekomen van een net eenvoudig en toch sierlijk kerkgebouw. Te waar deren is het feit dat de klok haar metalen geluid weer kan laten ho ren. De klank is mooi en zuiver en men kan het geluid tot ver in de omtrek horen. Het uurwerk dat lan ge tijd niet bruikbaar is geweest is gelukkig weer hersteld zodat de dorpsgenoten zich dagelijks van de tijd bewust kunnen zijn. Er wordt gehoopt dat de tijden van werken, slapen en eten iedere dag op een ■vast tijdstip worden bekendgemaakt. ZEVENBERGEN. Door de mare chaussee alhier is proces verbaal op gemaakt wegens kennelijke staat van dronkenschap op de openbare weg tegen de veldwachter en de nachtwaker. NOORD-BEVELAND. Twee oud jes uit het armenhuis alhier hadden het volgende gesprek in verband met de trouwdag van koningin Wil- helmina: „Ik heb gehoord dat onze koningin gaat trouwen en dat zij en haar man nogal goed hun brood zul len hebben. Daarom denk ik, zouden ze ons niet eens willen trakteren op een broodje met krenten of zoiets, want onze koningin trouwt toch ook niet iedere dag. Naar ik heb horen zeggen zullen ze er geen boterham minder om eten(En dit alles dan in het plat Zeeuws). ZEELAND. Volgens de uitkomsten van de laatste volkstelling waren er in heel Zeeland in 1900 vijf ge trouwde vrouwen van 16 jaar en twee getrouwde mannen van 17 jaar. BURGH. In de inlaag heeft men een proef genomen op het gebied van zoetwatervis. Dezer dagen heeft men een aantal zoetwatervissen te water gelaten. Tot bescherming van dezd dieren heeft men een vergun ning gegeven pm aanwezige otters te verdelgen. ELKERZEE. Door de raad van de ze gemeente en die van Duivendijke en Ellemeet is ingevolge de verze kerde subsidie van de regering be sloten tot aanleg van een haven aan de Kloosternol. Ook in dat deel van Schouwen is er een dringende be hoefte aan een haven, zal niemand betwijfelen, als men weet dat som mige landbouwers hun produkten zeer ver moeten vervoeren eer zij aan de losplaats zijn. Verkeersongeval eisl twee kinderlevens SCHIJNDEL, 2-9. De tienjarige Hans van Arkel en de negenjarige Leo van de Braak zijn woensdag avond rond half acht tengevolge van een verkeersongeval opa het leven gekomen. De vader van Leo reed door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn auto in de gemeente Rosmalen tegen een boom. Een van de jongens is onder weg naar het ziekenhuis overleden. De andere is in de loop van de avond aan zijn verwondingen bezweken. De heer Van de Braak is naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch over gebracht. DEN HAAG, 3-9. De noodsituatie in de Nederlandse fruitteelt, als ge volg van de lage pry zen die voor ap pels en peren wordt betaald, duurt ook dit seizoen onverminderd voort. By het begin van het aanvoersei- zocn leek het er even op dat de prijs vorming iets meer bevredigend zou gaan verlopen. Bij de appels is het ras James Grieve op het ogenblik het belang rijkste ras dat wordt aangeboden. Hiervan is een goede kwaliteit le koop maar de appel is bijzonder moeilijk te verkopen. Het grootste deel van de aanvoer gaat naar de fabrieken. De prijs ligt daar tussen 11 en 12 cent per kg. De prijs van de James Grieve die voorconsumptie wordt verkocht ligt tussen 15, 25 De midi- en maxiniode en de schoenen UTRECHT, 2-9. De schoenenmode heeft zich aangepast aan de verlen ging van de rokken tot midi en maxi zo blijkt uit mededelingen van orga nisatoren van de Schoenexpo '70 die van 21 tot en met 25 september in de Utrechtse Jaarbeurs wordt ge houden. De hoogfront-schoenen krijgen weer vetertjes en strikjes, de hak ken worden wat hoger en vertonen een neiging naar een iets slankere lijn. Toch blijft de moderne leest nog tamelijk breed, omdat het accent bij de wat langere rok niet meer op het been, maar op de voet en speci aal op de voorvoet valt. De veters, de strikjes, de sierringen en andere tierlantijntjes vallen allemaal onder deze mode-noemer. FEUILLETON „Hoe zag die inbreker er uit?" „Ik weet het niet. Het was dpn- ker", loog Vlaming. „Je dient natuurlijk geen aanklacht in, he?v veronderstelde Gert. „Dat doe ik wel. Ik ben niet van plan me in m'n eigen kamer te laten afdrogen. Ik heb niets gedaan en ik bemoei me nergens mee". „Kun je een signalement opge ven? Je hebt toch 'wel iets van hem gezien? Zijn stem? Heb je die ook gehoord?" De patiënt dacht een poosje na. „Later", zei hij met een zucht. „Ik ben doodmoe. Laat me alsjeblieft met rust". „Nog één vraag, Vlaming. Wal moest je met die kijker, die je half januari in het dorp hebt gekocht?" „Niks. Ik kocht hem voor de va kantie. Het was een koopje". Gert stond op, wel begrijpend, dat hij niet veel wijzer zou worden. „Probeer er maar weer gauw boven op le komen. Ik wip nog wel eens aan". „Ik ben geroerd door jullie belang stelling". antwoordde Vlaming sar castisch. Tien dagen lag Vlaming in het ziekenhuis, waarna hij mei een auto naar „De Rietvink" werd terugge bracht .omdat Ankie Boshoven loc- gezegd had, dat ze wel een oogje in het zeil zou houden. Gedurende do- ze tien dagen was ze enkele malen bij hem op bezoek geweest, en hoe wel de patiënt haar komst aanvnn- kelijk met gemengde gevoelens had aanvaard - vrouwen moest je in de gaten houden: die waren er altijd op uit om van je te profiteren - kwam hij tot do ontdekking, dat ze alleen maar uit pure belangstelling kwam. cent per kg. De kostprijs van deze appel moet gesteld worden op min stens 40 cent per kg en het is dan ook te begrijpen dat de stemming in de Nederlandse fruitteelt bijzonder somber is. Met betrekking' tot de afzet van per enligt de situatie al niet beter. Het aanbod van peren wordt gelei delijk aan groter maar ook hiervan liggen de veilingprijzen gemiddeld beneden de helft van de kostprijs. Algemeen is de indruk in fruitte lerskringen dat het zo beslist niet langer kan voortduren. Wanhoopsdaad van twaalfjarige jongen BELGRADO. 1-9. Een 12-jarige jongen, die per ongeluk een 11-jarig meisje raakte met een schot uit zijn windbuks, heeft zichzelf opgehan gen, omdat hij dacht dat het meisje dood was. Dit heeft de politie In de Zuidslavische hoofdstad bekend ge maakt. Maar het meisje bleek slechts licht gewond te zijn. Jongen verdronken MASSSLUIS. 3-9. De 14-jarige M. van der Hout uit Maassluis is in de Zuidvliet te Maassluis geraakt en verdronken. Hij reed met zijn fiets over de Zuidvliet en heeft vermoe delijk de macht over zijn stuur ver loren. Twee voorbijgangers zagen het ongeluk gebeuren, na ongeveer tien minuten werd hij door een al- daaic wonende slager op het droge gebracht. De -inmiddels gewaar schuwde arts kon slechts de dood constateren. waarbij ze bloemen of fruit mee bracht en gezellig met hem babbeld,e over koetjes en kalfjes, de avond lijke overval zorgvuldig vermijdend. Zodoende ging hij Ankie met andere ogen bekijken. Op de dag van zijn ontslag kwam hij tot de conclusie, dat niet alle vrouwen er op uit wa ren om alleen maar te plukken, doch dat er ook onbaatzuchtigen on der hen waren. In zijn wisselvallige leven had hij nooit echte hartelijk heid van de zwakke sexe ondervon den. De toewijding van deze vrouw bezag hij aanvankelijk, met een aan geboren wantrouwen en toen bleek, dat ze geen enkele tegenprestatie verwachtte en hem meedeelde, dat zij en haar zuster bereid waren om hem een halve maand huur te schen ken als gevolg van deze narigheid, ging hij zich werkelijk verbazen. Toch bleef er bij hem nog enige te rughoudendheid en reserve bestaan, hoewel hij ook weer getroffen was over haar hartelijkheid. Niemand had hem ooit, zover hij zich kon herinneren, bloemen of fruit gegeven Natuurlijk had hij vroeger wel kon- takl gehad met vrouwen. Er was er zelfs één geweest, die gedurende korte tijd een kleine rol in zijn le ven had gespeeld. Aanvankelijk had hij gedacht, dat ze verliefd op hem was geworden en iets van weder liefde was in hem gaan groeien. Doch toen zijn portefeuille leeg en zijn crediet uitgeput raakte, was ze cv plotseling uit zijn leven verdwe nen als ze er in gekomen was en se dertdien had Vlaming het begrip „vrouwen" afgezworen. Van Ankie Boshoven kon hij ech ter geen hoogte krijgen. Zo was al- lijd vriendelijk, ook al gedurende de zondagavonden, als hij een paar uur- Een interessant plaatje uit 1916 van Schendersweg te Brouwershaven. Een puzzeltje voor de bewoners in die buurt, wie de personen zijn, die op deze oude foto staan afgebeeld. Advertentie voor uw Z gasverwarming s Poststraat 48 S tegenover het postkantoor Zierikzee DEN HAAG. Dc leden der in de Federatie Metaal- en Elektrotechni sche industrie (F.M.E.) samenwer kende werkgeversorganisaties heb ben in een brief van de algemeen voorzitter der F.M.E., ir. E. F, E. Bongaerfs, aan de directies persoon lijk, het advies gekregen het inscha kelen van koppelbazen te beëindigen 38 door FRANK VAN FALCKENOORT tjes in het gezelschap van haar en zus Cillie vertoefde. ..Nog een kopje koffie, meneer Hansen? Toe. neemt u nog een plakje cake. Als u het niet doel, gaik denken, dat u het niet lekker vindt. Hebt u hel niet koud? U mag gerust wat dichter bij de ka chel gaan zitten, hoor. En vindt u het prettig in Dorringen? Waarom komt u niet hier wonen? Ik bedoel: voorgoed. Veel aandacht had hij er nooit aan geschonken. Een paar oude vrijsters, die behoefte hadden aan wat con--* versatie, in ruil voor koffie met ca ke. Hij babbelde wat en kreeg daar voor te eten en te drinken. Scheelde een maaltijd, dus geld. Maar voor de rest geloofde hij het wel. Per slot' van rekening zat hij maar het liefst in zijn eentje in „De Rietvink". Doch hier.... in het ziekenhuis.. Cillie was één keer geweest, ook al hartelijk en belangstellend vragend naar zijn gezondheid. Ze was niet lang geweest, terwijl Ankie iedere keer hel hele bezoekuur aan zijn bed zat. Dan sprak ze over hun ervarin gen met de zomerse pensiongasten, vertelde de dorpsnieuwtjes en ver klaarde iedere dag. dat hij er alweer beter uitzag. Tot de tiende dag ze •hem meedeelde: „U mag vandaag naar huis. meneer Hansen. Natuur- lijk moet u nog een beetje verzorgd worden, maar dat zal ik wel doen. dal heb ik dc dokter beloofd". Vlaming had geprotesteerd. „Dat kan ik echt niet aannemen, juffrouw Ankie. Vergeet u niet. dat ik de laat ste maanden praktisch niets gedaan heb en mijn geldvoorraad niet toe reikend is om extra kosten le beta len". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7