Veel renners van klasse nemen deel aan Omloop van Schouwen Honderd amateurs morgen (zaterdag) aan de start op de Calaudweg te Zierikzee ners als Henk Nieuwkamp, Fred Niemeener. Sjef v. d. Burgh, Jan Aling de ploegen Mann-Toyota en Carlo-Sport een veld renners waar van men wat mag verwachten. ZIERIKZEE, 4-9. De eerste „Omloop van Schouwen-Duiveland" beloofd a.s. zaterdag, met start en finish aan de Calandweg te Zierikzee, een bijzon der interessant wielcrgebeuren te worden. De organisatoren zjjn er in ge slaagd een zeer sterk rennersveld bijeen te brengen. Niet minder dan honderd amateur wielrenners zullen hun geluk in deze semi-klassieker gaan beproeven. Tien ploegen, van zes renners, met daarnaast nog veertig indivi- duelcn hebben voor de wedstrijd ingeschreven. Onder deze honderd renners bevinden zich tien buitenlanders, zodat er van een internationaal gezelschap kan worden gesproken. Door dc „N.V. Kavero" te Renesse is de Belgische ploeg geadopteerd die in juli aan de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen heeft deelgeno men. Deze ploeg is zelfs nog sterker geworden, daar enige vervangingen hebben plaats gevonden. Verder zul- nog vier Engelse renners deelnemen waarvan drie in het team van „Er op en er Over", en één als individueel. Van Nederlandse zijde zal een aan tal topfiguren, die dit seizoen al knappe resultaten hebben weten te boeken, het vertrek nemen. Onder deze zijn er ook die plannen hebben om volgend jaar hun geluk als prof te gaan beproeven. Nu voor het weg- seizoen al weer het einde nadert zul len zij zeker nog eens extra hun best doen. Jammer is het dat Zcelands ama teur nummer één Cees Priem niet bij de vertrekkers zal zijn. Ploeglei der Piet Liebrechts, van Trico Noble -Acifit, verklaarde dat voor de nog jeugdige Priem voor dit seizoen het zware werk is afgelopen, gezien het programma dat hij reeds heeft afge werkt. Een standpunt waarvoor men begrip kan hebben. Te veel hooi op de vork nemen kan ook voor een ta lent volle jonge amateur een snelle ondergang betekenen. Iets wat in het verleden maar al te vaak al is bewezen. Bekende renners Zoals reeds gezegd komt er een stel knapen aan de start die heel wat in hun mars hebben. Als eerste willen wij noemen Frits Schür, de winnaar van Olympia's internationale Ronde van Nederland, 4e in de Ronde om de Haarlemmermeer, 6e in de zware Ronde van Oostenrijk, 5e Omloop van de Braakman en 5e Ronde van Friesland. Bij de individuelelen zien wij Aad Duyker winnaar van de Ronde van België, 2c Ronde van Friesland, 3e Gent-Wevelgem, 6e Omloop van de Braakman, 8e Ronde van Noord- Holland en 3e (bronzen medaille) op de wereldkampioenschappen 100 km ploegentijdrit. Peter v. d. Donk, de Schomven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee opent nieuw seizoen met uitwedstrijd tegen Zcclandia Dc reserves komen op „Bannink" binnen dc lijnen tegen R.C.S. II D.F.S. gaat van start met thuiswedstrijd tegen Schoondijkc Renesse II krijgt bezoek van Cortgene Zaterdagcompctitic: MEVO ontvangt Veerc. VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee gaat zondag in de 4e klas H, het nieuwe seizoen aanvangen met de uitwed strijd tegen het gepromoveerde Zee- landia uit Middelburg. Hoewel de oefenwedstrijden wel enige reden hebben gegevewom het nieuwe sei zoen met vertrouwen tegemoet te zien zal Zierikzee de tegenpartij niet moeten onderschatten. Het gedegra deerde Steen gaat het thuis opnemen tegen Noormannen. Sluiskil kan huis wellicht de eerste winst binnen halen tegen Oostburg. Hansweertse Boys, dat het vorige seizoen zo uit stekend inzette, gaat deze maal op bezoek bij Clinge, terwijl Corn. Boys het Vlissingse Walcheren te gast krijgt. In de reserve 3e klas C ko men de reserves van Zierikzee op het sportpark Bannink binnen de lij nen tegen RCS II. Zeelandia II, eveneens naar de KNVB gepromo veerd, maakt haar debuut tegen Zeeland Sport II. Vlissingen III ont vangt Breskens II, terwijl HVV '24 II de reis naar RKVVU II gaat on dernemen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas gaat DFS van start met de thuiswedstrijd te gen Schoondijke. Het gedegradeerde Renesse zal haar geluk moet gaan beproeven in de uitwedstrijd tegen Hoofdplaat. Domburg gaat het in eigen omgeving opnemen tegen het gepromoveerde RIA W., terwijl Aar denburg als gastheer fungeert van IJzendijke. Luctor, dat vorig seizoen maar net het vege lijf kon redden, gaat thuis tegen Hulsterloo proberen de eerste winst binnen te halen. Philippine, een uitstekend debuut vorig jaar, komt voor eigen publiek binnen de lijnen tegen Lewedorpse Boys. In de 2e klas B krijgt Renes se II bezoek van Cortgene. Zonne- maire gaat haar geluk beproeven bij Middelburg IV, terwijl Dreischor te gast is bij Domburg II. In de 3e klas D gaan Zonnemaire II en Dreischor II onder elkaar uitmaken wie van hen het sterkst is. DFS II gaat thuis de strijd aanbinden met Cortgene II, terwijl SVOWK met een uitwedstrijd tegen Volharding aan de competitie begint. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas staat voor MEVO de thuis wedstrijd tegen Veere op het pro gramma. De mogelijkheid is evenwel niet uitgesloten dat dit nog wordt omgezet in een uitwedsrijd. Na de goede start van vorige week zullen de oranjehemden zeker proberen om ook nu weer de puntjes te bemachti gen. Arnemuiden II kan wellicht het terreinvoordeel uitbuiten tegen de butant Zaamslag. 's Heer Arends- kerke gaat het voor eigen publick ook tegen Wemeldinge niet gemak kelijk krijgen. Hemkenszand geven wij een goede kans om de puntjes bij Waarde weg te halen. Bij het treffen tussen Wolfaartsdijk en Be velanders geven we eerstgenoemde betera kansen op de winst. In de 2e klas A zullen WIK en Brouwersha ven elkaar te Kerkwerve wellicht niet veel ontlopen. Duiveland gaat te Oosterland tegen Rillandia II probe ren het beter te doen dan vorige week zaterdag. SKNWK is zeker niet bij voorbaat geheel kansloos bij Co- lijtisplaatse Boys. Bruse Boys gaat op bezoek bij Wemeldinge II waar de groen-witten zeker op hun tellen zullen moeten passen. ZSC staat voor geen gemakkelijke opgaaf bij het bezoek aan Kruiningen. In de 3e klas A start Bruse Boys II met de thuiswedstrijd tegen DFS 111, terwijl WIK II haar geluk gaat beproeven bij Kloctinge III. In de 4e klas A komen te Kerkwerve ook WIK III en Brouwershaven III tegenover el kaar te staan. DFS IV krijgt bezoek van Serooskerke II terwijl te Nieu- werkerk SKNWK II het gaat opne men tegen Colijnsplaatse Boys II. MEVO II, vorige week met een over winning gestart, gaat op bezoek bij Brouwershaven II, terwijl Duiveland II le gast is bij Bevelanders II. JUNIOREN. In groep A I speelt Zierikzee A 1 uit tegen Oostburg A I dat in de voorgaande wedstrijden uitstekende resultaten heeft weten te boeken. Vlissingen A 1, met twee nederlagen gestart, gaat het ook nu weer bij Axel A I niet gemakkelijk krijgen. Steen A 1 zou het Middel burg A I xoel eens lastig kunnen maken. Vogelwaarde A 1 geven wij goede winstkansen bij Wissenkerke A I, terwijl Terneuzense Boys A I hard. moeten aanpakken om Arne muiden met lege handen naar huis te sturen. Bij hel treffen lussen Zee land Sport A I en HVV A I houden wij het op een kleine zege voor de bezoekers. In groep A VI start DFS A I met de beste papieren tegen MEVO A I. Duiveland A I moet in eigen huis Zierikzee A II de baas kunnen blijven. SKNWK A I is le Nieuwerkerk favoriet in hel treffen met Renesse A I, terwijl WIK A 1 en ZSC A I elkaar wel niet veel zul len ontlopen. In groep B X zou bij de ontmoeting lussen Bruse Boys B 1 en MEVO B 1 het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. DFS B I en SKNWK B I zullen el kaar in de Westhoek niet veel ont lopen, terwijl Brouwershaven B I zeker niet kansloos is bij Dreischor B I. Zierikzee B I heeft de beste pa pieren in handen bij het bezoek aan Renesse B I, terwijl WIK B I wel licht baas in eigen huis kan blijven tegen Duiveland B I. meest regelmatige renner in de klas siekers, le Ronde om de Haarlem mermeer, 2e Omloop der Kempen, 2e Ronde van Midden-Zeeland, 2e Olympia Preise 1970, 2e Vierstro- menland ronde, 3e Omloop van de Baronie, 3e West-Brabantse Pijl, 3e Omloop van Zeeuws-Vlaanderen en 4e Ster van Zwolle. Dan een renner die reeds oriënterende besprekingen voor een prof contract, met de for matie Mars-Flandria heeft .gehad, Tino Tabak. Hij won dit jaar de Ronde van Noord-Holland werd 2e in de Ronde van Drenthe, 5e Ronde van Gelderland, 7e eindklassement Milkrace (Engeland 14 etappes) en brons op dc wereldkampioenschap pen bij de ploegentijdrit over 100 km. Frans van der Ruit, ook al een deelnemer aan de wereldkampioen schappen, won de Ster van Bladel en werd kampioen van Nederland op het nummer achtervolging. Klaas Balk, ook deelgenomen aan de wereldkampioenschappen, is kampioen van Nederland 1 km. en 2e op de achtervolgig. Hij werd dit seizoen 3e in de Ronde van Gelder land, 3e Ronde van Twente, 5e Ron de van Noord-Holland, 5e Omloop der Kempen en 7e in Paris-Vincen- nes-Saint Pourcain. Sjuul Bruessing bracht dit jaar de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen op zijn naam en wist in Duitsland de wedstrijd om „Das Goldenc Rad" te winnen. Een veelbelovende jonge renner die deelneemt is ongetwijfeld ook Hennie Kuiper met resultaten die gezien mogen worden: 2e in het kampioenschap van Nederland ach ter Kees Koeken, 2e Ronde van Noord-Holland, 2e Paris-Vincennes- Saint Pourcain, 3e in de zware etap pe wedstrijd de Ronde van Joegosla vië, 3e in de Ronde van Friesland en 5e in de Ronde van Midden Neder land. Peter van Stralen start evenals Frans van der Rit bij de individuelen Zijn beste resultaten dit seizoen wa ren 2e Ronde om de Haarlemmer meer, 4e Ronde van Noord-Holland, 4e Omloop van de Braakman, 4e Dorpen Omloop van Drenthe en 6e Omloop Krimpenerwaard. Peter van Doorn, deelnemer aan dè wereld kampioenschappen op de baan 1 km (5e) spint en tandem (4e) met Jan Jansen, is weer tot zijn oude liefde, de weg teruggekeerd. De Zeeuwen Bij de Zeeuwen komen aan de start de Provinciale kampioen Cees Bal die ook winnaar werd van de West-Brabantse Pijl. Wim de Waal, le Fleche du Sud (Luxemburg), 2e West-Brabantse Pijl, 3e vijf etappe wedstrijd Luxemburg en 3e Grote Prijs Sinalco. Onze streekfavoriet Wim Evertse kwam dit seizoen tot 'n fraaie 2e plaats in de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen, waarvan bij de tweede etappe wist te winnen. In de Ronde van Midden-Zeeland eindigde hij op de verdienstelijke 10e plaats. In de ploeg van Wim Evertse, Cla- rijs-Braat, komen verder uit KoBlok Siep van Dongen, Theo van Poecke, Henk Stander en Ko Tolhoek. Ploeg leider van hen is de bekende oudren ner Piet Rentmeester. Chris de Jon ge. 2e provinciaal kampioenschap, zal uitkomen in de ploeg van Theo Middelkamp met: B. Franse, Ad Ku- zee, Jaap Moelker, M. van Leeuwen en D. Smallegange. In het team van Ketting (1) zal-Piet Remeijn uit Goes deelnemen. Verder zien wij in de jeugdige Trico Noble ploeg, met Jo de Roo als ploegleider, naast De Waal en Bal nog v. Bunder, Henny Gijssel, M. Remijn en Ch. de Smit. De Zeeuwsvlaamse wielerclub „Er op en er Over" komt met de Engel sen T. Cax-rol, J. Hill en G. Thomas en veredre L. de Clerck, J. de Vos en J. Wals. Guido Paridean, Peter Vonck en Han Westerweele starten bij Trico Noble-Acifit. Met nog x-en- VOETBAL Domburg 11-Dreischor 1 Voor Dx-eischor I begint zoixdag de voetbalcompetitie met een uitwed strijd tegen Domburg II, een. oude bekende voor de blauw-witten. De elf uit Dx-eischor zijn dit jaar goed voorbereid en de resultaten van de gespeelde oefenwedstx-ijden tegen DFS en Renesse zijn zonder meer goed te noemen. Wanneer zondag op dezelfde wijze wordt gespeeld als tegen Renesse moet het er zeker in zitten, dat de punten in Domburg worden veroverd. Dreischor II start zondag eveneens en zij gaan Zonne maire II in eigen huis bekampen. Een overwinning voor de gasten ligt hier wel het meest in de lijn der vex'wachtingen. KORFBAL All-Ready I naar Blauw Wit I In de hoogste afdeling van de Zeeuwse veldkox-fbalcompetitie gaat het pas gepromoveerde All-Ready I zaterdag op bezoek bij Blauw-Wit I in Kloetinge. Na de kleine nederlaag tegen Ondo in de eei-ste wedstx-ijd zullen de rood-zwarten ongetwijfeld al wat beter ingespeeld zijn en in Kloetinge zullen de Zierikzeeënaren hun huid ongetwijfeld zo duur mo gelijk vex-kopen. Blauw-Wit is ech ter geen gemakkelijke tegenstander en in de eerste wedstx-ijd wonnen de Kloetingers vorige week op het nip- pex-tje van Tjoba II. Voor All-Ready zou een gelijkspel in ieder geval al een goed resultaat zijn en dat zt ex- naar alle waax-schijnlijkheid ook wel in. De wedstrijd begint om 16.15 uur, een vrij laat tijdstip voor een kox-f- balwedstx-ijd. Drie van de vier Zeeuwse atletiektitels meerkampen" te Goes voor meisjes van Delta-Sport Op dc fraaie nieuwe sintclbaan te Goes werd vorig weekeinde dc zoge naamde „meerkampen" gehouden. Deze bestaan uit een verplicht aan tal nummers waaraan moet worden deelgenomen. Voor elke prestatie werd volgens een internationale puntentelling punten toegekend. De genen die het hoogste aantal punten behaalden veroverden daarmee dc Zeeuwse kampioenstitel. Isolien Hage behaalde na zware strijd de titel bij de C-meisjes met in totaal 2806 punten. Henny van Hertun van Goes zat er overigens dicht achter met 2779. Er moest woiden deelgenomen aan de 80 meter, 60 meter hox-den, hoog springen en kogelstoten. Max-ja Kouijzer had het gemakke- lijker: ze wex-d in elk der dx-ie ver plichte nummers eex-ste met een to taal van 2027 punten, waax-onder een prachtige spx-ong van 4.44 meter ver. Haar zusje Anita Kouijzer wei'd evexieens eerste op elk van de drie nummers met in totaal 1646 punten. Ria Kloet, bij de B-meisjes, be haalde een tweede plaats met 2.468 punten. Al met al hebben deze meerkam pen een mooi x-esultaat opgelevexd voor de tx-ainer, de heer Van der Wielen. ARAM EN HET GEHEIM VAN DE GESLOTEN DEUR Televisie zaterdag 5 september, 20.20 uur: Robert Stolz 90 jaar. Met medewerking van Anneliese Rolhenbcrger. All-Ready II start met uitwedstrijd in Vlissingen Gok All-Ready II stax-t zaterdag middag weer in de Zeeuwse Kox-fbal- competitie. De Zierikzeeënaren zijn ingedeeld in de 3e klasse A, waax-in zo op het eex-ste gezicht geen al te sterke teams zijn opgenomen. Om half vier spelen de tweelingen op het veld van Lammei-enburg tegen de nieuw gevormde Vlissingse com binatie van Vedo en KVL, dat nu onder de naam Seolto II uitkomt. All-Ready II is nog niet in het veld geweest en om een uitslag te voox-- spellen is moeilijk maar aangezien de Vlissingex-s reeds in hun eerste wedstx-ijd van Oondo II hebben ver- loi'en met 7-1, moet er voor Van Klinken en de zijnen toch wel eèn goede winstkans inzitten. NOAD I speelt tegen Tjoba III Het zo uitstekend gestarte NOAD I uit Dx-eischor in de 3e klasse B van de Zeeuwse wintex-kox-fbalcompetitie start zaterdagmiddag als favoriet in de uitwedstx-ijd tegen Tjoba III te 's Heer Hendrikskinderen. Na de x-uime zege op Zaamslag zijn de blauw-witten nu eigenlijk wel ver plicht om op deze weg voort te gaan. Het is echter nog de vraag of de club uit Dreischor wel volledig in Zuid-Beveland aan kan treden en als dat niet zo is, kon de helft van de inzet wel eens afgestaan xrioeten worden. Voorlopig houden we het echter op de volle buit voor NOAD. AMSTERDAM. Onder het motto „De wereld dx-aait om elektx-onika" wordt van 12 tot en met 16 otokber in de nieuwe RAI in Amstei-dam de elektx-onika vaktentoonstelling Fia- rex 70 gehouden. 14. Verwonderd keek Aram in het i-ond. Het was een prachtig aangelegde tuin, met goed onderhouden paden ci> een gx-ote vij ver. Een ogenblik maakte een gevoel van teleurstelling zich van hem meester. Was dit nu de oplossing van het raadsel, waar naar hij zo lang had gezocht? Wat kon deze vreedzame tuin voor een geheim herber gen? Maar toch moest er iets zijn en Aram was vastbesloten dat te vinden. Na een korte aarzeling liet hij zich aan dc andex-e kant van de muur langs dc hoge klimplanten naar beneden glijden en een ogenblik later stond hij temidden van de bloemen, wier geuren hem van alle kanten tegemoet kwamën. Onzeker liep hij het grintpad af, tex-wijl hij zich voortdurend afvroeg waarom Tudor er zo zorgvuldig voor waakte dat niemand deze tuin kon betreden. Van waar zijn angst en geheim zinnigheid? Welk vex-schi'ikkelijk ï-aadsel was in deze vx-cedzame omgeving verbor- gen? Zoekend liep Aram het tuinpad af en juist begon hij le geloven dat dit alles een gril van Tudor moest zijn en dat hij er be ter aan deed naar het paleis terug te keren, toen hij plotseling in de verte een lage stenen tuinbank ontdekte, waarop iemand lag uitgestrekt. Wal biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 5 SEPTEMBER. NED. I. Het zaterdagmiddagpro gramma zal grotendeels gewijd zijn aan een grand gala van jeugdcircus- sen. Het zijn er 15 die optreden in de circusresidentie van II Grigoi in Haarlem. Meer dan honderd jeugdi ge artiesten vermaken het hoogge- eerde publiek. De Evangelische Om roep brengt een bijbelvertelling om ringd door kinderzang. Aad, van Leeuwen doet er verder nog drie kwartier bij met beelden en versla gen van het grote paardenfeest te Rotterdam dat de naam Chio draagt. Pipo start het avondprogramma en na het nieuws in het kort gaan we op de Hawaii toer met de daar erg bekende pon Ho. In dit programma toont hij twee dingen, nl. de vroege re jungle van Hawaii en het moder ne met zijn wolkenkrabbers. Aan sluitend op het journaal een /eest concert ter gelegenheid van de 90e verjaardag van Robert Stolz. Het is een herhaling van een gigantisch koncert dat op 29 augustus werd ge geven. Solisten zijn o.a.: Anneliese Rothenberger, Margit Schramm, Bir- gitte Fassbander, Peter Minich, Ja mes King en Heintje voor wie Stolz speciaal twee liedjes schreef. Na het epiloog van mgr. Möller, bisschop van Groningen, en het laatste nieuws komen er nog beelden uit Barcelona van de Europese Zwemkampioen- schappen. NED. II. Na Pipo en het eerste journaal de Evangelische Omroep met een dokumentaire over het werk van het bijbelvertalen. Als voorbeeld een Indiaan die de vertalers zijn taal leert zodat zij het volk de bijbel kunnen leren lezen. De tweede re portage gaat over de instruktie die zendelingen krijgen om hun werk te verrichten. Na het tweede journaal een aflevering van High Chaparral. Baas zijn valt niet mee zo luidt de titel. Het is een verhaal waarin Bil ly Blue als plaatsvervanger moet op treden als zijn vader met vakantie is. Billy kan de. zaken niet de baas en een dure hengst wordt gestolen. Later moet hij dat dan maar weer goed zien te maken. In Avroscoop interviewt Simon van Collem de filmster Jeanne Moreau die samen met Brigitte Bardot optrad in de film Viva Maria. Ria Bremer en Alice Oppenheim namen een pro- duktie onderhanden waarin een blik op de komende mode wordt gewor pen. ZONDAG 6 SEPTEMBER. NED. 1. In het zondagmiddagpro gramma wordt uitvoerig aandacht besleed aan het concours hippique te Rotterdam. Die gebeurt direkt na het journaal en weekjournaal, en de verkeersinformatie. De voetbaluit slagen worden gevolgd door een jeugddienst uit de Opstandingskerk uit Den Haag. Na Pipo, Hoe het be gon. In dc uitzending van de geza menlijke kerken een programma over de stichting Release. Deze in stelling helpt jonge mensen in hun psychische noden en ook drugge bruikers. Om half acht komt Iron side. Mooie Eve wordt gekidnapt als ze samen met een vriendin gaat di neren. Die vriendin is echtgenote van een rijke bankier op wie de kid nappers het hadden voorzien. Het feit dat de man zijn vrouw op wie hij helemaal niet zo erg gesteld was een zo groot losgeld waard acht en dal zonder protest betaalt verwon dert Ironside, llij ontdekt spoedig da er meer achter zit. Maar Eve zit dan toch maar vast. Na het ticcede journaal een aflevering van Maigret. liet is Maigret en de zakkenroller. Dit rcrJxoa! is nog maar enkele maanden geleden vertoond, dus zal het bij dc meesten nog vers in het geheugen liggen. De avond wordt besloten met een aflevering van Kunstsignalering. Vandaag aandacht voor kunst en revolutie op Cuba. IIoc staat het met de kunst in het land van Castro dat door linkse kun stenaars in het westen zo aanbeden wordt? NED. II. Na het journaal en Pipo een aflevering van Woobinda. Om half acht is hel tijd voor de eerste aflvering van Studio Sport. Hierna een aflevering over een Canadese dokter die strijdt tegen de ongerech tigheid. Als een merkwaardig man een hartverlamming krijgt gaal hij op onderzoek uit. De patiënt was rijk maar sleet zijn dagen met kran tenverkopen. Door zfjn brutaliteit was hij niet erg gezien bij zijn kol lega's. Om al deze redenen was er dan ook aanleiding om eens een kijkje in het huis van de man te gaan nemen zoals de dokter dan ook doei. Na de tweede aflevering van Studio Sport Civilisatie. In de glim lach van de Rede duikt Sir Kenneth Clark in het 18e eeuwse Parijs van de Franse revolutie. Ook nemen we een kijkje in Schotland en gaan we met hem naar Amerika om het huis van president Jef/ersoxi te bekijken in Virginia. ZATERDAG 5 SEPTEMBER. NED. I: 15.30 Het verhaal van No- ach; 16.00 Journaal; 16.02 Allez-Hop; 18.00 Paardensport; 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 Hawaii-Ho; 20.00 Journaal; 20.20 Robert Stolz 90 jaar; 22.20 De jaren 1945-1950; 23.05 Epi loog; 23.10 Journaal; 23.15 Zwem- kampioenschappen le Barcelona. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 Journaal 19.04 Hel zwaard uit de schede; 20.00 Journaal; 20.20 High Chaparral; 21.10 Avroscoop; 21.55 Modeshow; 22.40 Journaal. ZONDAG 6 SEPTEMBER. NED. I: 15.30 Journaal; 15.32 Weekjournaal; 15.52 Verkeersinfor matie; 15.55 Verrekijker; 16.05 Paar- desport; 16.55 Toto-uitslagen; 17.00 Jeugddienst; 1S.55 Pipo; 19.00 Hoe het begon; 19.05 Gewóón helpen; 19.30 Ironside; 20.20 De drie van Arezzo; 20.30 Maipret; 21.55 Signa lement; 22.45 Journaal. NED. II: 18.55 Pipo; 19.00 Journaal 19.05 Woobinda; 19.30 Studio Sport; 20.20 Een doos vol dromen; 21.10 Studio Sport; 21.50 Civilisatie; 22.40 Journaal. OVERDENKING Het leven is een feest Velen zullen zich nog hex-inneren de donderpreken en de vex-xnanende vinger van dominee of px-iester op de zondagen voor de feesten als kermis of cax-naval. De kei'ken hebben altijd veel moeite gehad met wooi'den als genieten, feest viex-en of vx-eugde. Vanuit onze opvoeding past feesten minder in het leven van een chi'isten als ernst; genieten van het mooie van deze schepping minder dan ont hechting. Harvey Cox schi'ijft in zijn boek „Het Narenfeest": „Feestelijkheid is geen luxe in het leven; ze biedt de mens gelegenheid om zijn eigenlijke relatie tot tijd. histox-ie en eeuigheid te hei-stellen." Wij zijn door God geschapen om gelukkig te wox-den, hier en hiema- maals. Het vele moois en goede van deze schepping is er om er dankbaar en blij gebruik van te maken; dit is op zich al een ex-en van de Schepper. Christus is ons voorgegaan in die open levenshouding tegenover al het geschapenen. Inderdaad Chxistus heeft in zijn prediking vaak ge waarschuwd voor schijngeluk, maar ik heb het gevoel, dal wij zo bezig zijn met het veimijden van schijnge luk. dat wc niet meer toekomen aan het genieten van echt geluk. Marta en Maria (Luc. 10, 38-42) zijn sprekende voorbeelden. Martha lijkt zo op de hedendaagse mens, ar beidzaam en op alles bedacht, be- ztxgd \oor mox-gen, ovennox-gen en het volgende jaax\ de degelijke huis- vi-cuw, altijd bezig. Zo x-ekende er ook op, dat ze van de Heer een pluimpje zou krijgen. Ze vex-gat dat ze zo bezig was, dit ze er niet meer toekwam te genieten van de aanwe zigheid van dc Heer. Deze levenshouding heeft iets te maken met hoop en vertrouwèn. Ve le omstandigheden lopen anders als wij illcn, veel van de toekomst blijft onzeker, maar optimistisch mogen wij de toekomst tegemoet zien want wij zijn in Gods hand. F. L.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4