Tinoccfiio Verton's schoenen Palestijnen vrezen opgeofferd te worden Gemeen t er a a (1 Bruin isse koos leden in verschillende commissies jeugdschoenen ONZE PUZZELRUBRIEK Explosie en brand in blokflats Het aardgas op Schouwen-Duiveland BLIK DOOR HET WERELD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 september 1970 Nr. 20465 BR U IN ISSE, 2-9. In do vergade- ving van de gemeenteraad te Brui- nisse werden de leden benoemd, die zitting hebben in de diverse commis sies. In de adviescommissie sportza ken werden benoemd, de heren M. J. van de Velde en L. A. Jonker en me vrouw Van Leeuwen-Sieling. In de adviescommissie weekendwoningen- park de heer M. J. van de Velde. In de adviescommissie inzake de idee enbus mevr. Van Leeuwen-Sieling, in de adviescommissie nazien jaar rekening gemeente, mevrouw Van Leeuwen-Sieling en de heren M. J. van de Velde en M. Verspoor. In de Advertentie de vriend van kindervoeten! Havenplein 13 - Telefoon 2488 ZIERIKZEE adviescommissie jaarlijkse begro tingen de heren H. Groeneveld, M. J. van de Velde M. Verspoor en mevr. Van Leeuwen-Sieling. In de advies commissie Bezwaarschriften Alg. Bijstandwet: de heren M. J. van de Velde, H. Groeeneveld en mevrouw Van Leeuwen-Sieling. In de advies commissie Oudheidkamer: burge meester G. Hokken, mevrouw K. C. Haeck-Jumelet, mevr. B. de Waal- Jumelet en de heren J. van den Ber ge, J. Jumelet, S. Jumelet, E. Leef- lang en L. de Waal. Algemeen Be stuur Gemeenschappelijke regeling De Bestuursschool Zeeland secretaris B. de Groot. In het algemeen bestuur Gemeenschappelijke Regeling Werk voorzieningsgemeenschap Schou- wen-Duivéland mevrouw Van Leeu wen-Sieling en de heer H. Groene veld, (hier werd de heer W. van Gilst gewipt). Afgevaardigden naar de aandeelhoudersverg. Waterlei ding Mij Zeeland: G. Hokken, pl.v.v. S. A. Jumelet Az., alg bestuur Bea- trixschool G. Hokken en S. A. Ju melet. Bestuur Nijverheidsschool voor meisjes te Brulnisse mevrouw Van Leeuwen-Sieling en de heer H. Groeneveld (hier werd de heer S. A. Jumelet gewipt). Burgemeester Hok ken werd achtereenvolgens benoemd tot: lid raad van bestuur Stichting Rede Kxaxis ziekenhuis, als. bestuur Borgstellingfonds Zeeuwse eilanden, alg. bestuur gem. regeling Stichting Zeeuwse Muziekschool, Alg. bestuur gem. regeling Centrale Dienst Noord-Zeeland, de raad van bestuur Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land, het alg. bestuur gem. regeling districtsschoolartensendienst en de aandeeloudersvergadering N.V. Prov. Zeeuwse Energie Mij. Wethouder Van Gilst bleef afgevaardigde naar het alg. bestuur Stichting Protes tantse Bejaardenzorg Duiveland, maar werd gewipt als afgevaardigde naar de aandeelhoudersvergadering N.V. Brug verbinding Haringvliet. Zijn plaats wordt nu ingenomen door mevrouw Van Leeuwen-Sieling (haar vader was de man van de De puzzel van vorige week is wel licht niet zo moeilijk geweest, want het aantal inzendingen was wel bij zonder groot. De eerste prijs gaat naar: Mcj. J. Viergever Minderbroederstraat 18 Zierikzee De tweede prijs is bestemd voor: De heer D. Hoogstrate Bergstraat 7 Bruinisse De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. stroopwafel; 8. els; 9. wie; 11. brem; 14. rins; 18. aap; 19. aar; 21. tel; 22. hart; 24. praam; 26. kamp; 28. alk; 29. daalder; 31. koe; 32. v.m.; 33. tol; 34. nok; 36. er; 37. negen; 39. citer; 41. twijg; 43. TV; 44. ge; 45. Gent; 47. Ede; 48. Epe; 49. stil; 50. Se; 52. PH; 54. leer; 56. gezag; 58. kapel; 60. Ir.; 62. nel; 63. Man; 64. en; 65. eer; 67. eerbied; 71. eed; 72. kuit; 74. pijler; 75. demi; 76. ton; 78. kor; 79. S.O.S.; 80. stop; 82. bint; 83. oor; 85. dol; 86. torpe doboot. Verticaal: 2. reep; 3. olm; 4. os; 5. ww; 6. air; 7. feit; 10. schavot; 11. bark; 12. rat; 13. vaal; 15. nek; 16. slak; 17. doperwt; 19. ara; 20. rad 23. alm; 24. palet; 25. menie; 27. moe; 29. dog; 30 .rot; 33. Tegelen; 35. ke gelen; 37. nijdig; 38. N.V.; 39. cg; 40. repel; 42. wet; 46. nee; 49. stiekem; 50. salep; 51. eg; 52. pk; 53. hamer; 55. rendier; 57. zee; 59. pad; 61. reu; 64. Eem; 66. rits; 68. rijk; 69. blos; 70. Ier; 71. eest; 73. tot; 75. don; 77. Noor; 79. silo; 81. pop; 82. bob; 84. re; 85. do. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. kledingstuk voor dames; 9. teken der vorstelijke waar digheid; 10. alvorens; 12. livreibe diende; 14. lengtemaat; 16. fluitspe ler; 17. hoogste punt; 19. schrijfkos- ten (Latijn); 21. zoogdier; 22. kantig visgebeente; 24. rivier in O.-Siberië; 25. Engelse titel; 26. slangvormig dameshalsbont; 27. vierhandig dier; 29. middel om melk te stremmen; 30. landbouwwerktuig; 31. militaire rang; 34. voorzetsel; 35. plezier, vreugde; 36. nauwsluitend; 38. he melsblauwe kleur; 39. bij een boer derij gelegen grond; 41. welpenleid ster; 42. letter v.h. Griekse alfabet; 43. telwoord; 44. militaire politie (afk.); 45. onenigheid, tweedracht; 47. troefkaart bij diverse kaartspelen 48. lat in het hoenderhok waarop de hoenders slapen; 50. niet-deskundige 52. wending; 53. laagtij; 55. gods dienstig, vroom; 58. deel van de dag (afk.); 59. het dalen tot een lager ni veau (van water); 61. gewrichtsholte 62. derhalve; 63. bladplant; 64. rijst brandewijn; 66. vrerwielige koets met lage bak; 68. zuilengang in oud- Athene. waar Zeno onderwijs gaf; 69. gebladerte, groen; 71. afgemat; 72. Russische zweep met riemen; 73. kerkgebouwtje op een kerkhof; 75. uitstralende warmte; 76. stad in Frankrijk; 78. soort haringnet; 79. vergaarbak. Verticaal: 1. plaats in Zuid-Hol land bij Górinchem; 2. wagenvracht; 3. vrouwelijk schaap; 4. de onbeken de (afk. Latijn); 5. uitdrukking van bevestiging; 6. stad in Duitsland; 7. trommeltje aan een hengel om het snoer te vieren of op te winden; 8. van een hengsel voorzien vat; 9. hoorddeksel; 11. lijn waarop ge schreven wordt; 12. temerig, saai; 13. niet-giftige slang die haar prooi door verstikking doodt; 15. appel soort; 16. Spaanse munt; 17. schop; 18. tweetal bij elkaar behorende za ken. die samen een eenheid vormen; 20. Belgische luchtvaartmaatschap pij (afk.); 22. gepelde gerst; 23. op gelegd werk; 26. landbouwer; 28. Turkse munt; 31. oorlogsvaartuig; 32. slag om de oren; 33. verfstof; 35. ronde opening in het regenboogvlies 37. specerij; 39. telwoord; 40. vinnig, verbeten; 45. onvoorzien voorval; 46. soort mijt; 48. persoon van zeldzame grootte; 49. rode vrucht; 51. uurwerk 52. de daad van hel kiezen; 54. on regelmatig, grillig; 56. voorganger in een mohammedaanse godsdienst oefening; 57. denkbeeld, gedachte; 58. rijzing van de watespiegel der zee; 60. plant met kruidige smaak; 63. rij, optocht (van personen); 65. diagonaal weefsel; 67. niet beves tigd; 68. koord dat iets bijeenhoudt of waaraan voorwerpen worden ge regen; 70. toespraak; 72. grondsoort; 74. tussenzetsel; 75. soort onderwijs (afk.); 77. chemisch symbool; 78. heen cn terug (afk. Latijn). brug). Wethouder S. A. Jumelet be hield zijn plaats als vertegenwoordi ger naar de Reiniginsdienst en de Districtsschoolartsendienst. Burge meester Hokken en de heer M. J. van de Velde blijven afgevaardigd naai de alg. bestuursvergadering van de Streek V.V.V., terwijl in de commis si e bedrijfsleven de heren H. Groen veld, M. J. van de Velde en M. Ver spoor. RECHTSZAKEN Pipo verliest kort geding AMSTERDAM, 3-9. De acteur Cor Witschge - Pipo de clown - heeft zijn tegen de acteur-schrijver Wim Meuldijk, Cinecentrum en de Vara aangespannen kort geding ver loren. Hij had stopzetting geëist van de reeds op Ibiza begonnen opnamen voor een nieuwe Pipo-serie „Pipo de clown op Bizarra", de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, weigerde donder dag in zijn uitspraak de door Wit schge gevraagde voorziening te ver lenen. In de nieuwe Pipo-serie van 15 voorstellingen van een half uur speelt Cees van Oyen de rol van Pi po en Janine van Wely de rol van Mammaloe in plaats van Marijke Bakker. Witschge had voor heruit zending van deze serie of verkoop daarvan aan een buitenlandse t.v.- maatschappij een aanvulling honora rium gevraagd volgens de NOSrege- lirg. Cinecentrum had echter gesteld dat deze NOSregeling niet van toe passing was op de nieuwe filmpro- duktie. ..Flitsen" uit hot buitenland MANILLA. Bij overstromingen op het grootste eiland van de Philippij- nen, Luzon, zijn zeker tien mensen omgekomen terwijl er tientallen worden vermist, aldus de politie. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van defensie zendt deze maand een commissie van onderzoek naar Europa om de juistheid van be richten na te gaan volgens welke er rassenspanningen zijn onder de Amerikaanse militairen. FAIRFORD. Het Britse verkeers vliegtuig Concorde 002 heeft voor het eerst op supersonische snelheid boven bewoonde gebieden gevlogen. Met een snelheid van 1760 km. per uur doorbrak het toestel meermalen de geluidsbarrière boven de west kust van Engeland. LOESAKA. Zeker dertien mijn werkers zijn in Zambia om het le ven gekomen toen enkele vracht auto's geladen met mijnexplosieven in de lucht vlogen. AUGSBURG. De 60-jarige man, die door een luchtballon de luoht was ingesleurd, heeft van een hoogte van 250 meter een dodelijke val ge maakt op het dak van een huis in Beieren. BRUSSEL. Als gevolg van de. sta kingen in de Nederlandse havens lag het aantal binnenlopende schepen in de haven van Antwerpen ongeveer 15 procent hoger dan normaal. AJACCIO. Twee gewapende en gemaskerde mannen zijn er in een hotel in Ajaccio met juwelen ter waarde van ruim 960.000 gulden en een bedrag van circa 6500 gulden in bankpapier vandoor gegaan. ALBACETE. Een violist van het Roemeense Nationale Zang- en Dans theater dat optrad in de Spaanse plaats Albacete, heeft in Spanje po litiek asiel gevraagd. LONDEN. Bij een vechtpartij tus sen de politie en jonge niet-blanken te Kennington in zuid-Londen zijn zeven politiemannen gewond geraakt BAGDAD. De „Organisatie voor de bevrijding van Palestina" heeft om een spoedbijeenkomst van de Raad der Arabische Liga gevraagd ter behandeling van de toestand die geschapen is „door de agressie van de Jordaanse autoriteiten tegen' de Arabische massa in Jordanië", aldus meldt radio-Bagdad. BONN. In West-Duitsland zijn strenge veiligheidsmaatregelen geno- men naar aanleiding van het staats bezoek van president Soeharto van Indonesië, die vandaag (vrijdag) in de Bondsrepubliek wordt verwacht. Aldus bericht het Franse persbureau AFP uit Bonn. ATHENE. Een Dakota van de Griekse luchtmacht is in noord- Griekenland tegen de berg Mitsikeli gevlogen. De acht inzittenden zijn om het leven gekomen. DETROIT. Dc machtige Ameri kaanse bond van werknemers in de auto-industrie heeft een door de grote autofabrikanten aangeboden nieuw èontract met een looptijd van drie jaar van de hand gewezen. AMMAN. Jordanië heeft de Iraak- se regering laten welen dat zij niet kan ingaan op het dreigement met een militaire interventie. ABIDJAN. In Abidjan werd een voetbalwedstrijd tussen Kal urn Stars uit Conakry en Abidjan voor de kwart finale van de Afrika cup, voor onbepaalde tijd uitgesteld wegens het gevaar van cholera. LISSABON. Portugal heeft dras tische maatregelen genomen tegen de handel in en het gebruik van verdo vende en opwekkende middelen.- JERUZALEM/CAIRO. Premier Mcir van Israël heeft meegedeeld dat haar regering verschil van me ning met Washington heeft over dc beweerde schendingen van de wa penstilstand door Egypte. Israël kan in deze kwestie niet toegeven, zei zij. SPORT VOETBAL Programma competitie (eerste helft) 4e klasse H ZIERIKZEE, 3-9. Hei programma van de le helft van de competitie van de 4e klas H, K.N.V.B., waarin Zierikzee uitkomt ziet er als volgt uit: 6 september: Zeelandia-Zierikzee; Steen-Noormannen; Sluiskil-Oost burg; Clinge-Hansweertse Boys; Koewacht-Biervliet nr. 30-8; Corn. Boys-Walcheren. 13 september: Noormannen-Zee- landia; Oostburg-Steen; Hansweert- se Boys-Sluiskil; Biervliet-Clinge; Walcheren-Koewacht; Zierikzee- Corn Boys. 20 september: Noormannen-Zie- rikzee; Zeelandia-Oostburg; Steen- Hansweertse Boys; Sluiskil-Biervliet Clinge-Walcheren; Koewacht-Corn Boys. 27 september: Oosthurg-Noorman- nen; Hansweertse Boys-Zeelandia; Biervliet-Steen; Walcheren-Sluiskil Corn Boys-Clinge; Zierikzee-Koe wacht. 4 oktober: Oostburg-Zierikzee; Noormannen-Hansw. Boys; Zeelan- dia-Biervliet; Steen-Walcheren; Sluiskil-Com Boys; Clinge-Koe- wacht. 18 oktober: Hansweertse Boys- Oostburg; Biervliet-Noormannen Walcheren-Zeelandia; Corn Boys- Steen; Koewacht-Sluiskil; Zierikzee- Clinge. 25 oktober: Hansweertse Boys- Zierikzee; Oostburg-Biervliet; Noor- mannen-Walcheren; Zeelandia-Corn Boys; Steen-Koewacht; Sluiskil- Clinge. 1 november: Biervliet-Hansweert- se BoysWalcheren-Oostburg; Corn Boys-Noormannen; Koewcht-Zee- landia; Clinge-Steen nr. 8-11; Zie- rikzee-SIuiskil. 15 november: Biervliet-Zierikzee; Hansweertse Boys-Walcheren; Oost- burg-Corn Boys; Noormannen-Koe wacht; Zeelandia-Clinge; Steen- Sluiskil nr. 11-10. 22 november: Walcheren-Biervliet; Corn Boys-Hansweertse Boys; Koe wacht-Oostburg; Clinge-Noorman- nen; Sluiskil-ZeelandiaSteen-Zie- rikzee. 29 november: Zierikzee-Walcheren Biervliet-Cörn Boys; Hansweertse Boys-Koewacht; Oostburg-Clinge; Noormannen-Sluiskil; Zeelandia- Steen. 6 december return van 6 sept. Estndiaiites komt met 17 spelers naar Nederland BUENOS AIRES, 4-9. Coach Os- valdo Zubeldia heeft voor de tweede wedstrijd om de wereldbeker tegen Feijenoord, die woensdag in het Feijenoox-d stadion in Rotterdam ge speeld woi'dt, zeventien spelers aan gewezen. Zij vertrekken vx-ijdag naar Nederland. De zeventien geselecteerden zijn: Keepex-s: Pazzano en En-ea Achterspelers Malbarnet, Spadax-o, Togneri, Medina, Pagnanini en Fuc- ceneco. Halspelers: Bilardo, Pachame, Eche- copar en Romeo. Aanvallers: Conigliaro, Flores, Ver- ron, Rudzki en Taverna. Zeelandia I-Zierikzee I Zondag a.s. trekt Zierikzee I naar Middelburg voor de le competitie wedstrijd tegen het naar de afdeling gepromoveerde Zeelandia I. Zierik zee heeft in de oefenwedsti-ijden ter dege haar kunnen getoond, het nut tig rendement van haar spel is ons inziens groter geworden. De opstelling is als volgt: Stout- jesdijk d.; Wiltenburg, J. Klink, van Aken en A. Kamp a.; Willemse (aanv.), van den Hoek m.; Th. Klink, Vermeule, van Tiggelhoven, C. Stout- jesdijk v. Wisselspeler Hogerheijde. Zierikzee II-RCS II Zierikzee II speelt thuis tegen RCS II in de navolgende opstelling: Verbeek d.; S. Struyck, S. Kamp, C. Struyck, Wijsman a.; L. Koster, Winkelman (aanv.), m.; BeiTevoets, Jonkei', J. Koster, A. Willemse v. Reserves: J. Schiettekatte en T. Dog ger. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vluchten van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Felixstone en Vilvoorde. Die van Felixstone werden met een noordoostenwind gelost om 8 uur. De snelheid van de eerste duif was 899.84 m/m. Aan komst 11.41.56. De snelheid van de laatste duif was 647.57 m/m. Aan komst 13.8.28. A. den Bx-aber 1, 5, 6, 8; Kr. Reijn- goudt 2, 4; A. Faasse 3; Gebi\ Fon- teijne 7; L. Vermeij zn. 9; M. v. d. Est 10; J. C. Verwijs 11. DEN HAAG, 3-9. Een explosie waarvan de klap kilometers in do omtrek te horen was heeft vernielin gen aangericht aan een blok van een vyftiental flats aan de Loevcstein- laan in Den Haag. Tientallen ruiten van in de buui^t gelegen winkels sneuvelden. Na de explosie bi-alt brand uit in de kelders en in een op de begane grond gelegen winkelpand van het Technisch Bui-eau Lieshout N.V. De winkel brandde uit. De goederen die in de zaak stonden, overwegend olectrische apparatuui-, gingen ver loren. Ook in een boven de winkel gelegen woning heeft het vuur korte tijd gewoed. In de woning lag een bejaai-de vrouw ziek tc bed. Zij werd met een ambulance naar een veilige plaats gebracht. Prins Claus hoopt zondag G september zijn 44ste jaardag te vieren. (Foto: Erno Vis). ZIERIKZEE, 3-9. De N.V. Prov. Zeeuwse Energie Maatschappij heeft aan de diverse gemeenten op Schou wen-Duiveland een circulaire gezon den, waarin mededelingen worden gedaan over het aardgas in de ver schillende kernen van deze regio. De maatschappij veronschuldigt zich, door mede le delen dat het ook voor haar niet gemakkelijk is exacte data te stellen omdat het tempo van aansluiting door divei-se factoren kan woi-den beïnvloed, terwijl het de vraag is of men zal kunnen beschik ken over voldoende ondernemersca paciteit. Men verwacht echter na aanslui ting van Ziei'ikzee in 1971 te kunnen wei-ken met het volgende schema: 1971: Dreischox-, Sirjansland, Brou- wei-shaven, Zonnemaii-e, Kerkwerve, aanvang Bi-uinisse, aanvang Seroos- kerke, aanvang Noordgouwe; 1972: Voltooiing reeds aangegeven aan sluitingen, Nieuwerkerk, Haamstede, Schai-endijke, Noordwelle, aanvang Oostexiand, aanvang Renesse; 1973: Dode en gewonden bij aanslagen in Gaza GAZA, 3-9. Israëlische zegslieden in het bezette gebied van Gaza heb- meegedeeld, dat een Arabische guer rillastrijder dondei-dag een handgra naat heeft gewoi-pen in het centrum van Khan .Joenis. Hiei-bij wei-d een negenjarige Ax-abische jongen ge dood en raakten 36 Arabieren ge wond, van wie sommige ex-nstig. In het gebied van Gaza werd don derdag ook een handgi-anaat gewor pen naar een pei-sonenbus. Vei-schei- dene voorbijgangers en passagiers liepen verwondingen op. De Isi-aëli- sche veiligheidsdienst heeft enige verdachten ter plaatse gearresteerd. Voltooiing i-eeds aangevangen ont sluitingen, Ouwerkerk, Schudde- beurs, EUemeet, Burgh en Westen- schouwen. Moeilijkheden in woon oorden voor Ambonezen CAPELLE AAN DE IJSSEL, 4-9. Dondei-dagavond zijn twee auto's van de rijkspolitie in de Ambonezen- wijk in Capelle aan de IJssel door- jeugdige bewoners met stenen en flessen bekogeld en zwaar bescha digd. Politiemannen liepen daax-bij lichte vei-wondingen op. De politie vei-moedt, dat de con- ti-ole op de bewegingen en eventueel wapenbezit van Ambonezen van woensdag en dondei-dag bij de be volking van de woonwijk kwaad bloed heeft gezet. Het i*esultaat van deze conti-ole is o.a. geweest, dat woensdagnacht een auto met vijf Ambonezen werd aangehouden, die gewapend waren met slag- en steek wapens. De wapens wei-den in beslag genomen en de Ambonezen zijn tot in de loop van donderdag vastge houden. MOORDRECHT, 3-9. De door de politie uitgezette conti-oleposten, op enige afstand van het Ambonezen- woonoord te Moox-drecht, hebben dcndei-dagmorgen tot moeilijkheden aanleiding gegeven. Ambonezen dron gen op naar de post aan de Middel weg. De situatie werd zodanig, dat de rijkspolitie, die met karabijn ge wapend was, enkele waarschuwings schoten moest lossen. Dank zij het gespx-ek, dat burgemeester H. C. Ver- maat van Moordrecht voei-de met de wijkx-aad van de Ambonezen, kon ovex-eenstemming wox-den bereikt. De rijkspolitie zegde toe, de conti-o- leposten te verleggen en de Ambo nezen beloofden, dat alles gedaan zou wox-den om de rust te laten te- rugkeren. De Palestijnse strijdorganisaties maken zich ongerust. Wat er ook te recht komt van een gesprek tussen Israël, Egypte en Jordanië - ook als dit helemaal niets blijkt te zijn - hun positie wordt er niet comforta beler op. In Amman is al weer gevochten tussen het leger van koning Hoes sein en guerrilla's en-de vorst heeft in een vermanende toespraak ervan gerept dat de Palestijnen de Jor daanse burgers beledigen en bedrei gen. En dat dit afgelopen moet zijn. Dat is een manier van spreken die de Palestijnen niet gewend zijn; ze waren gewoon zich të koesteren in bewondering en sympathie voor hun streven. In Egypte zijn ze hun ra diostations kwijtgeraakt en hun gro te vergaderingen houden ze veilig heidshalve voortaan maar in Irak cn Syrië. Die twee landen die niet in wensen te gaan op de Amerikaanse plannen voor een vergelijk hebben echter het nadeel geen van beide erg stabiel te zijn, niet of nauwelijks aan Israël te grenzen en bepaald, niet vermaard te zijn vanwege hun feitelijke steun anders dan met woorden. Hel grootste schrikbeeld voor de Palestijnen is dat uit een akkoord iets rolt dat neerkomt op een soort, reservaat, bijvoorbeeld op de rech- ter-Jordaan oever, dat Palestijnse staat zou mogen heten zonder ech ter helemaal onafhankelijk te zijn. Jordaanse en ivellicht Egyptisch- Palestyns gebied Jordaanse voogdij zou dit gebied wachten. Zo langzamerhand beseffen zeker Hoessein en Nasser heel goed dat de ontwaakte Palestijnen een re volutionaire mentaliteit bezitten met een inslag van maoïstisch karakter, die geen halt maakt voor hun gren zen. Zeker in Jordanië, maar ook ivcl in Egypte, zouden de Palestijn se slrijdorganisatieas ook wel een en ander willen rechtzetten. Op zijn minst willen ze daartoe inspireren, maar als hun eigen zaak voor elkaar is willen ze zeker ook een handje helpen. Hoezeer Nasser en Hoessein de ac ties van El Fatah en consorten te gen Israël ook mogen toejuichen, ze zien deze beweging toch ook als de kern van een toekomstig gevaar voor zichzelfdat ze graag ivillen inkap selen zodat het geen kwaad meer kan. Dat zou bijvoorbeeld kunnen door zo'n Palestijns gebied te cre ëren, waarin menigeen wellicht graag weer in rust wil gaan leven. Hel is één ding om aanhang te t>erwervcn onder ontevredenen die niets bezitten en in akelige kampen moeten bwakkeren, maar heel iets anders om mensen die weer iets eigens hebben en ergens wonen in beweging te krijgen - en de Pales tijnse organisaties moeten het heb ben van steun uit massa's. Hun ver denking dal hun eigen Arabische voorlieden bezig zijn hun beweging tc ondermijnen is zeker niet zonder grond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3