Korfbalvereniging „All-Ready" springlevende vereniging SUCCESJES VERTON'S SCHOENEN DIT IS UW VOORDEEL! Zelfbediening KLOET, Burgh KORFBAL ZIERIKZEE. 28-8. In het „Duive- lands Koffiehuis" hield de Zierik zeese Korfbalvereniging „All-Ready" haar algemene jaarvergadering, waarvoor behoorlijk belangstel, ing bestond. Voorzitter K. T. Postnia liet in zijn openingswoord duidelijk uitkomen, dat hij voor het komende seizoen verwacht, dat iedereen zich volledig voor „All-Ready" zal inspannen en vooral van het eerste twaalftal dat gepromoveerd ls naar de le klasse van het Zeeuwse afdeiingskorfbai zal dit jaar veel gevraagd worden. Het zullen in tegenstelling tot het vorige seizoen nu zeker allemaal geen overwinningen worden en hij legde speciaal de nadruk op de vriendschapsband in de vereniging, waaraan men alles moet doen. Dat alleen komt de prestaties ten goede Voorzitter Postma zou namelijk niets liever zien, dat All-Ready een spor tieve club blijft, welke met ere ge noemd kan worden. We moeten een goed voorbeeld zijn want dat is de beste propaganda voor de korfbal sport in het algemeen, aldus voor zitter Postma. Tenslotte wekte hij iedereen, die in een bepaalde com missie zit zijn best te doen en niet - zoals dit wel eens gebeurd is - plichten naar anderen toe te schui ven. Goed seizoen 1969-1970 All-Ready kan met tevredenheid terugdenken aan hef afgelopen hondsjaar 1969-1970, waarin diverse twaalftallen en achttallen goede prestaties wisten te boeken. All- Ready 1 werd glansrijk kampioen van de 2e klasse der vroegere Zeeuwse Korfbal Bond en ook de reserves en de adspiranen deden het goed. Gok landelijk kon All-Ready in de microkompetitie goed mee en de rood-zwarten eindigden na kam pioen Ten Donck op een eervolle tweede plaats. Het ledental schom melt rond de 80 en is voor uitbreding vatbaar. Enkele prominente figuren bedankten wegens vertrek terwijl het grootste offer moest worden ge laten door het vertrek van de be- kwame-trainer- speler A. C. H. Wurth VOETBAL Met de training is voorlopig de heer M. Kloet belast. Uit het jaarverslag van secretaris A. van der Velden bieek, dat de ge rezen moeilijkheden met de S.D.K.B. weiden opgelost, omdat deze regio nale bond aansluiting zocht bij moe der K.N.K.B., afdeling Zuid-West. Ofschoon dit in het begin niet zo vlot verliep werd door een groot aantal leden toch deelgenomen aan de werkzaamheden van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland. Ir. het afgelopen hondsjaar werd verder besloten dat elke maand be stuursvergaderingen zullen worden gehouden en wei steeds op de laatste dinsdag van de maand, hetgeen een goede regelmaat bewerkstelligd. Aan de binnenkort te Zierikzee te houden seheidsrechtercursus zullen van All-Ready-zijde deelnemen J. W. Neliesteijn, M. L. v. d. Schelde en L. Fonteine. Uit het verslag van de secretaresse van de jeugdcommissie, mevrouw M. T. de Jonge-van der SI ikke bleek, dat de jeugd het goed heeft gedaan en de commissie heel wat werk heeft verzet. Jammer is, dat All-Ready te- weinig pupillen heeft om in compe titieverband naar buiten te treden en aanvulling van jeugdige spelers (stertjes) is dringend gewenst. De samenstelling van de jeugdcommis sie is nu als volgt: J. J. de Regt, voorzitter, A. J. Hage, wedstrijdse cretaris, M. T. de Jonge-van der Slikke, secretaresse, C. Kloet-van Nieuwenhuize en M. L. v. d. Schelde, leden. Mutaties in bestuur Bij de gehouden bestuursverkie zing deden zich weer enkele muta ties voor. De heren M. Kloet en C. P. Pols waren aftredend enjpeiden herkiesbaar. De laatste echter niet meer in de functie van penning meester. Als opvolger van de heer Pols werd met algemene stemmen gekozen de heer F. J. M. van Hooy- donk, die deze benoeming aanvaard de. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: K. T. Postma, voorzitter, A. van der Velden, secretaris, M. Kloet, wedstrijdsecretaris, F. J. M. van Zierikzee won verdienstelijk van SC Gastel (3—1) Zierikzee heeft zjjn oefenprogram ma afgesloten met een verdienstelij ke 3-1 overwinning op de 2e klasser S. C. Gastel. Zierikzee verdiende, vooral door haar voortreffelijk spel in de eerste helft, de overwinning volkomen. Er werd toen vaak her haaldelijk bijzonder aardig gecombi neerd waarbü ook niet werd verge ten op gepaste momenten het doel van de bezoekers te belagen. Na de hervatting toen Zierikzee gedurende 20 minuten aan een fel offensief van Gastel het hoofd moest bieden weer de de verdediging zich voortreffelijk. Ondanks de druk die Gastel op de verdediging uitoefende zagen de be zoekers toch geen kans deze onder de voet te lopen. De man die deze middag bij Zierikzee de show stal was de gelegenheidsdoelman Ko Hoogerheide. Ko die een aantal ja ren geleden bij de thuisclub onder de lat stond, maar er toen de brui aan gaf omdat hij liever in het veld speelde, liet duidelijk zien dat hij het nog niet was verleerd. Ko Willemse schepte kort na begin verwarring voor het Gasteldoel met een harde schuiver die de doelman moest los sen. Juist voor de toegesnelde Ver- meule wist hij zich evenwel te her stellen. Al in de vijfde minuut viel de eerste treffer te noteren, toen Th. Klink handig van een verkeerde te rugspeelbal wist te profiteren, waar bij hij de doelman kansloos liet 1-0. In de elfde minuut een uitstekende aktie op de linker vleugel. Cor Stoutjesdijk plaatste hierbij de bal keurig in de doelmond waar Henk Vermeule op tijd arriveerde om hem ineens .op zijn slof te nemen en on houdbaar in te schieten 2-0. Ver meule en Willemse probeerden het hierna met verre schoten welke geen succes opleverden. Th. Klink wist door de verdediging van de bezoe kers te glippen maar zijn schot ging rakelings naast. Door tijdig uit te lopen wist Hoogerheide aan de an dere zijde een gevaarlijk lijkende doorbraak op tijd af te stoppen. Uit een pass van Vermeule lostte Klink een uitstekend schot op doel dat voortreffelijk door de Gastel doel man over de lat werd getikt. De Gastel defensie, die herhaaldelijk ge bruik maakte van de buitenspelval, werd dit in de 39e minuut nootlottig toen zij voor vermeend buitenspel bleef staan. Toon Tiggelhoven kwam hierdoor in geheel vrije positie voor doel waarna hij geen fout maakte 3-0. Na rust kon uit een verkeerde te rugspeelbal van centrumverdediger Van Aken, Gastel in de 37e minuut tegenscoren. Gerrit van Oers kwam hierdoor in geheel vrije positie on verwachts voor Hoogerheide opdui ken die tegen zijn schot geen enkel verweer had 3-1. Twee minuten voor tijd bracht Hoogerheide de handen van de toeschouwers nog eens op el kaar, toen Willemse hands maakte en Gastel een strafschop kreeg te nemen. Paantjes, die het vonnis even zou gaan voltrekken, zag tot zijn grote schrik dat Hoogerheide met een prachtige save het leder uit zijn doel ranselde. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel MEVO maakte voortreffelijke start tegen 's Heer Arendskerke Bruse Boys won de derby tegen Duiveland Volop spanning tijdens de strijd S.K.N.W.K. en Yèrseke WIK bleef de baas over Wemeldinge Kruiningen behaalde de winst tegen Brou wershaven De Zierikzee A I-junioren boekten zege op IIVV *24 A I. VOETBAL K.N.V.B. ZATERDAG COMPETITIE. Afdeling Zeeland. In de Ie klas had MEVO een voortref felijke start door met een 2-1 over winning van het bezoek aan 's Heer Arendskerke terug te keren. Vooral doelman Joop v. d. Linde, die in uit stekende vorm bleek te zijn, had een groot aandeel in deze zege. Beve landers en Middelburg V kwamen niet aan het scoren van doelpunten toe (0-0). Wemeldinge zag zich nipt met 3-4 thuis door Wolfaartsdijk ge klopt. Zaamslag begon in de voor haar nieuwe omgeving niet een rui me 4-1 overwinning op Waarde, ter wijl Veere en Arnemniden II de puntjes broederlijk deelden (1-1). In de 2e klas A eindigde de streek-der- by tussen Bruse Boys en Duiveland in een 5-3 overwinning voor de Boys. Te Nieuwerkerk was er b\j de ont moeting tussen SKNWK en Yerseke II volop spanning. In de allerlaatste seconden slaagden de Nxeuwerker- kers er nog in een puntenverdeling (3-3) uit het vuur te slepen. Te Kerkwerve bleef WIK met 2-1 de baas over Wemeldinge II. Te Scha- rendijke wilde het bij het pas gepro moveerde ZSC nog niet erg best vlotten. Dit had tot gevolg dat Co- lijnsplaatse Boys met een 1-0 over winning over de Zeelandbrug naar huis terug kon keren. Gebrek aan schutters was er bij Brouwershaven het gevolg van dat Kruiningen de eerste winst (1-2) kon binnen halen. Rillandia II en Borssele kwamen hier tot een 2-2 gelijk spel. In de 3e klas A ging Wolfaartsdijk II van start met een 2-1 nederlaag tegen Schore. In de 4e klas A haalde ME- Hooydonk, penningmeester, M. T. de Jonge-van der Slikke, J. Th. Brou wer, J. J. de Regt en S. P .Pols, le den. De ballotage werd door het ver trek van de heer A. C. H. Wurth te ruggebracht tot twee leden t.w. J. Th. Brouwer en mevr. M. T. de Jon ge-van der Slikke. Ook de technische commissie onderging een belangrij ke wijziging en bestaat nu uit de he ren M. Kloet, P. A. Dekker en A. Stoutjesdijk. De kascommissie bleef ongewijzigd bestaan uit mej. Ona Simmers, A. J. Hage en A. J. van Tiggelhoven. Financiën Uit het verslag van penningmees ter C. P. Pols bleek duidelijk, dat All-Ready het afgelopen vereni gingsjaar goed geboerd heeft en vooral de gehouden verloting heeft daartoe een aardig steentje bijgedra gen. Deze leverde een netto bedrag van f 1.500,op terwijl ook een ge houden donateursactie vrij goed is verlopen en heel wat geld in de korfbalkas heeft laten vloeien. De rekening over 1969/70 sloot met een post van f 6.200,aan in- en uitga ven met een klein batig saldo. De begroting voor het reeds begonnen verenigingsjaar vertoont een positief beeld. Aan de Stichting Sportcen trum Schouwen-Duiveland werd een bedrag van f 250,geleend voor de bouw van een sporthal annex zwem badcombinatie in Zierikzee. De con tributie werd per 1 juli j.l. verhoogd van f 6,tot f 9,per kwartaal voor de senioren en voor de junioren van f 6,tot f 7,50 per kwartaal. De adspiranten en pupillen blijven res pectievelijk f 3,en 1' 3,75 per kwar taal betalen. Teneinde de financiële kant van de vereniging nog wat te versterken, zullen zo mogelijk enke le acties op touw worden gezet. De mogelijkheid zal verder worden be zien om een eigen cluborgaan in het leven te roepen. Daartoe werd een commissie benoemd welke bestaat uit mej. T. W. Simmers en. de heren J. W. Neliesteijn en M. L. v. d. Schel de, geassisteerd door enkele losse medewerkers. De competitiewedstrijden Aan de inmiddels begonnen win tercompetitie wordt door All-Ready deelgenomen door twee senioren teams respectievelijk in de le klasse en de 3e klasse A. Verder gaat het eerste achttal binnenkort deelnemen aan de landelijke microcompetitie van de K.N.K.B. De mogelijkheid zal verder bestaan dat enkele lagere teams en adspiranten deelnemen aan een te organiseren microcompe titie in de sporthal te Oude-Tonge of eventueel Goes. Hierover kon echter nog niets definitiefs worden meegedeeld. De prestaties van het zogenaamde „revalidatietaem" aan de zomerkorfbalcompetitie waren be-i vredigend te noemen, doch uiteinde lijk zag men in de drukke vakantie maanden geen kans meer om een behoorlijk twaalftal op de been te brengen. Waarschijnlijk zal All- Ready volgend seizoen niet meer aan de zomercompetitie meedoen. VO II de volle winst binnen tegen Duiveland II (0-3). JUNIOREN. In groep A I, waar vier elftallen moeten degraderen, wordt met volle inzet om de puntjes gestreden. Al na twee wedstrijdda gen is er geen enkel elftal meer zon der verliesposten. Te Hulst kon Zie rikzee A I een bijzonder fraaie en nuttige 2-1 zege boeken op HVV '24 A I. Vogelwaarde A l klopte Steen A I jnet duidelijk verschil (4-1), ter wijl Vlissingen A I zich zowaar in eigen huis met 4-3 door Wissenkerke A I zag geklopt. Terneuzen A l bleef baas in eigen huis tegen Zeeland Sport A I (2-0). Goes A I moest de puntjes aan Terneuzense Boys A I afslaan (0-1), terwijl Arnemuiden A I en Oostburg A I tol een 2-2 pun tenverdeling kwamen. In groep A VI won Bruse Boys A 1 thuis met dui delijk verschil van SKNWK A 1 (5-2) MEVO A I moest beide puntjes aan WIK A I afstaan (1-2), terwijl ZSC A I met dezelfde cijfers thuis van Re- nesse A I won. DFS A 1 bleef met 4-0 de baas over Zierikzee A II. In groep B X kreeg Zierikzee B I lik op stuk te Nieuwerkerk van SKNWK t-0). Duiveland B I kwam net met de hakken over de sloot tegen Bruse Boys B I (3-2), terwijl Brouwersha ven B I een ruime 6-1 zege op Re- csse B I behaalde. Te Kerkwerve bleef WIK B I met 2-0 aan de win nende hand tegen Dreischor B I. In groep B XI won DFS B II mei 3-0 van MEVO B II. Zierikzee B II bleef met korfbalcijfers (12-4) de baas over Zierikzee B lil. VOETBAL Zierikzee II-SC Gastel II 0-4 De reserves van Zierikzee, die met enige reserves binnen de lijnen moes ten verschijnen, bleken niet tegen de bezoekers opgewassen. Bij het afslui ten van de le helft had S.C. Gastel een 1-0 voorsprong. Na de rust kreeg de thuisclub geen kans de achter stand nog wat weg te werken. Gastel voegde er zelfs nog drie doelpunten aan toe waardoor zij deze wedstrijd met een ruime 4-0 overwinning kon den afsluiten. Zierikzee III-Zonnemaïre 2-5 Een verdiende overwinning voor Zonnemaire dat in het veld wat ster ker was en ook beter van de gebo den kansen wist te profiteren. Zie rikzee kwam, doordat het met enige invallers moest uitkomen, iets min der sterk binnen de lijnen dan vo rige week tegen Dreischor. Adrie Geelhoed verschafte de rood-gelen een 1-0 voorsprong waarna Nico van Nieuwenhuize nummer 2 liet aan tekenen. Nadat Piet de Vlieger de stand op 0-3 had gebracht wist Joop Merle voor Zierikzee een strafschop te benutten (1-3), met welke stand de eerste helft werd afgesloten. Na de hervatting gaf Zonnemaire het heft niet meer uit handen. Adrie Geelhoed en Nico van Nieuwenhui ze wisten ieder nog eenmaal te sco ren, terwijl voor Zierikzee Leo van de Kasteele nog het net wist te vin den, eindstand 2-5. Zierikzee A II-DFS A I 0-4 Een verdiende overwinning voor het sterker en beter voetballende DFS. De doelpunten werden precies over de twee speelhelften verdeeld. In de le helft werd het door B. Med- deler en R. Saman 0-2, waarna nog maals Meddeler en J. Lindenberg de 0-4 eindstand werd bereikt. Duiveland II-MEVO II 0-3 Een dikverdiende overwinning voor de oranjehemden die een grbte veldmeerderheid hadden, en nog tal rijke doelrijpe kansen onbenut lie ten. Door doelpunten van Jan van Bemden en Toon v. d. Wekken brak de rust aan met een 0-2 stand. Na de rust bracht Kees Bij de Vaate de eindstand op 0-3. Bruse Boys-Duivcland 5-3 De eerste competitiewedstrijd, die al direct deze twee rivalen tegenover elkaar bracht, heeft een verdiende overwinning voor Bruse Boys opge leverd. Hoewel het zeker geen on aardige wedstrijd was kleefde aan het spel van beide teams, wat niet anders venvacht mocht worden aan het begin van de competitie, nog al wat foutjes. Zo bracht Duiveland er aanvallend al bijzonder weinig van terecht. Het gemis van Cor Steen- poorte (ziekte) op de linkervleugel werd bij de geel-zwarten wel sterk gevoeld. De drie doelpunten welke zij desondanks toch nog wisten te produceren waren dan ook meer het gevolg van het zwakke optreden in de Bruse defensie dan van eigen ver diensten. Als Bruse Boys hoge ogen op de competitieledder wil gaan gcoien zal het beslist nog wat aan haar verdediging moeten gaan doen. Aanvallend ging het vrij aardig bij de gr oen-witten al werd er nog al eens vaak geprobeerd urn elkaar het leder door de lucht, in plaats van over de grond, toe te spelen. Dit gaat ten koste van het tempo waardoor het verrassings element uit de aan vallen wordt genomen daar de spe lers steeds tijd nodig hebben om d bal onder controle te krijgen. On danks het feit dat in de le helft de hoekschop verhouding 6-1 in het voordeel van de Boys was brak de rust toch aan met een 1-1 gelijke stand. Ondanks het feit dat de Boys een licht veldoverwicht hadden duurde het precies tot de 30e min. vcor Frans de Oude met een fraaie kopbal uit een voorzet van Leo Kos- tense de score wist te openen. Chris Klink was hiervoor al eens in vrije positie voor doel gekomen maar hij schoot precies in de handen van doelman Hans v. d. Maas. Door het onzekere ingrijpen van de Boys de fensie ontstonden er toch bij de min der talrijke aanvallen van Duiveland waarbij bijna altijd rechtsbuiten Henk Dorst werd gelanceerd, toch nog al eens gevaarlijke situaties voor hun doel. Een serie mistrappen had in de 43e min. tot gevolg dat Piet Roks de gelijkmaker in de touwen liet verdwijnen 1-1. Al na 2 minuten spelen in de 2e helft konden de Boys weer de leiding in handen nemen toen Chris Klink in eerste instantie tegen de paal schoot waarna Frans de Oude via de onderkant van de lat inschoot 2-1. Bart de Ruiter moest hierna op de lijn redding brengen, terwijl aan de overkant Chris Klink rakelings over schoot. Een kopbal van De Oude wist V. d. Maas keurig over de lat te werken. In de 8e min. reageerde Henk Dorst uitstekend op een diepte pass waarna hij met een bijzonder fraai schot doelman Jume- let kansloos liet. Al spoedig hierna kwam het duidelijk tot uiting dat het met de conditie van de Duivelanders nog niet al te best was gesteld. Ge leidelijk aan moesten zij terrein prijs geven waardoor de Boys gevaarlijker konden werden. In de 17 min. wist Frans de Oude een voorzet van Leo Kostense in een doelpunt om te zet ten 3-2. Na een één-twee combinatie tussen De Oude en Wim Geluk, in de 28 min., wist laatst genoemde de ze met een treffer af te ronden 4-2. De strijd was hiermee definitief be slist. In de 39e min. bleef de Duive land verdediging staan voor buiten spel waardoor Wim Geluk gemakke lijk kon scoren 5-2. Door een kapita le blunder van doelman .Jumelet wist Bram Roks in de 42e min. de ach terstand nog tot 5-3 te verkleinen. Dreischor-Renesse 3-1 Dreischor speelde een nuttige oe fenpartij tegen .Renesse I en hierme de werd het oefenprogramma defini tief afgesloten want zondag a.s. gaan de bla,uw-witten voor de competitie starten met een uitwedstrijd tegen Domburg. De eerste helft van de wedstrijd tegen Renesse kon worden afgeslo ten met een kleine 1-0 voorsprong voor de thuisclub, want na een half uur spelen had Simon de Vlieger Dreischor de leiding gegeven. Na de rust maakte J. Geleijnse voor de duinbewoners gelijk (1-1), maar na een half uur was het weer Dreischor, dat door een doelpunt van de Vlieger aan de leiding kwam. (2-1). Drei schor, bleef beter spelen dan de gas ten en A. v. d. Vreugde bracht de. eindstand op 3-1 voor Dreischor. Dreischor II-Renesse II 8-3. De doelpunten warén in deze wed strijd niet duur, maar Dreischor nam de meeste voor haar rekening. Rinus de Rijke opende na 10 minuten spe len de score (1-0) en het was dezelf de speler, die in korte tijd nogmaals de Renesse-doelman driemaal ach tereen de bal uit het net liet halen. Zodoende stonden de blauw-witten al vrij snel met 4-0 aan de leiding. De van Zonnemaire overgekomen De Haan liet Dreischor nogmaals jui chen, want hij had de stand op 5-0 gebracht. Vlak voor de rust kon J. van der Werf voor Renesse nog een tegenpunt laten aantekenen. (5-1). Na de rust weer een sterker Drei schor, maar eerst maakte C. Hart er voor de gasten 6-2 van. C. de Haan doelpuntte andermaal voor Dreischor (7-2) en Bart Bolkenbaas zorgde zelfs voor een achtste doelpunt. (8-2) Vlak voor tijd kwamen de Renesse- naren nog even terug en dat resul teerde in een treffer van Kees Hart. (8-3). Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter MARIA ELIZABETH (Marlies) J. SCHOT N. SCHOT-BAKKER Zierikzee, Hoofdpoortstraat 4 1 september 1970 Diversen Huisvrouwen! Steeds meer klanten krijgen wij voor on ze waspoeder „W-B", 9 kg voor slechts f 14,95 met gra tis theedoek, doe als vele an deren, haal ook een zak bij „Tuinbouwhuis Sluijs en Zn",Haamstede; Joh. den Boer, Renesse; A. W. Stout jesdijk, Oosterland. Wij gaan met vakantie van 7 t/m 19 september. Kapsa lon J. P. v. d. Velde, Korte Ring 15, Bruinisse, tel. 492. Heren, onthoudt u even? Wij gaan met vakantie van 7 t/m 21 september. Kapsalon H. Kosters, Hogeweg 12, Burgh, telefoon (01115) 1648. Drogisterij „De Honingkorf", Poststraat (t.o. postkantoor), Zierikzee is morgen, woens dag 2 september, wegens vakbeursbezoek de gehele dag gesloten. Vooral de oude mollière, hier gebracht in een moderne ver sie, bepaald het modebeeld voor dit najaar. Deze veter- jchoen hier uitgevoerd in het rijke Apollo Xylee, zult u met plezier dragen; hij zit prettig aan de voet en is tevens uiterst modieus. Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 Woensdag 2 september: 5 kg uien in baaltje2,29 1 krop sla, 1 komkommer én 500 gram tomaten - samen voor 1,49 Donderdag 3 september: 500 gram gesneden prei 0,4-9 Vrijdag 4 september: 500 gram geschrapte worteltjes 0,38 Zaterdag 5 september: 500 gram gesneden snijboontjes 0,69 2 kg James Grieve handappelen 1,09 Maandag 7 september: 500 gram gesneden andijvie 0,39 Dinsdag 8 september: 500 gram gesneden groene kool 0,44 1 V2 kilo peren Claps Favorite 0,79 telefoon (01115) 1340 KORFBAL All-Ready kon het tegen ONDO niet bolwerken (3—5) HENGELEN Om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 1-9. Op 12 september a.s. zal voor de derde maal een hen- gelwedstrijd plaats vinden om het kampioenschap van Schouwen-Dui veland 1970. De wedstrijd, die gehouden wordt tussen Schelphoek en de Plompe to ren, en die georganiseerd wordt dooi de H.S.V. „De Krabbe" voor leden van de H.S.V. „Het Zijpe", „Drei schor" en „Oosterschelde", zal zeker weer een toenemend aantal deelne mers trekken. Daarom moeten de deelnemers zich vóór 9 september bij hun vereniging opgeven. Voor de deelnemers die een prijs aan de haak slaan, staan er fraaie prijzen te wach ten, terwijl er voor de verenigingen een wisselbeker beschikbaar is. De H.S.V. „De Krabbe" beschikt over een ruime ervaring in het orga niseren van internationale hengcl- wedstrijden, wat voor de deelnemers zeker zal bijdragen tot een aange name hengelmiddag. Tot de deelne mers behoort ook de kampioen 1969, de heer C. P. v. d. Werve, die het on getwijfeld lastig zal krijgen bij het verdedigen van zijn titel. Zaterdagmiddag is de winterkorf- balcompetitie in de afdeling Zuid- West van de K.N.K.B. weer begon nen. AH Ready I speelde op het sportpark Bannink haar eerste wed strijd voor de le klasse tegen Ondo I uit Sint-Laurens en ofschoon beide twaalftallen goed aan elkaar ge waagd waren, ging de winst uitein delijk naar Walcheren. In het begin van de wedstrijd zag het daar echter zeker niet naar uit, want de rood-zwarte Zierikzeeëna- ren waren sterker en gaven geruime tijd de toon aan. All-Ready begon zelfs heel goed want er waren nau welijks 2 minuten gespeeld toen de goed reagerende Leo Fonteine via een doorloopbal wist te scoren (1-0) en dat gaf de thuisclub de nodige ruggesteun om een flink veldover wicht te bewerkstelligen. Na 7 minuten kregen de rood zwarten opnieuw een fraaie sco ringskans want Piet de Ronde mocht een strafworp nemen, die hij echter niet wist te benutten. Slechts enkele minuten later was het de aanvoer der van Ondo, die de gelijkmaker in de Zierikzeese korf wist te depone ren. (1-3). .All-Ready bleef echter flink doorgaan met aanvallen en dat leidde in de 12e minuut van deze vooral aantrekkelijke eerste helft opnieuw in een doelpunt. Corrie Kloet-van Nieuwenhuize had zich goed vrij gespeeld en dat bet ekende prompt 2-1. De thuisclub stond toch maar weer voor en met het nodige zelfvertrouwen ging men verder. In de 25e minuut weer een strafworp voor All-Ready, maar nu wist Henk Vermeule deze niet te benutten. Na ruim een half uur spelen leverde een goede flitsende combinatie tussen Henk Vermeule en mevrouw Kloet opnieuw een fraai doelpunt op, waarvan laatstgenoemde de maak ster werd. (3-1). Vrijwel direct daar op kregen ook de gasten uit Sint- Laurens een strafworp toegewezen, doch ook zij wisten deze niet te be nutten. Weer enkele minuten latei- wees de scheidsrechter opnieuw naar de strafworpstip en nu schoot Ondo wel raak (3-2). Na 40 minuten spelen leverde een doorloopbal van de gas ten de gelijkmaker op (3-3) en nog in de eerste helft verdween een ver schot andermaal in de Zierikzeese korf. (3-4). Vlak voor de rust scoor den de gasten op een wat vreemde manier nog een vijfde doelpunt, zo dat mét 3-5 aan de tweede helft kon worden bbgonnen. De wedstrijd kreeg in deze tweede helft af en toe een wat vervelend karakter omdat men aan beide zijden wat liep te mopperen en dit alles leverde geen doelpunten meer op. All-Ready kreeg nogmaals een strafworp toege wezen, doch nu wist mevrouw Kloet deze niet door de mand te krijgen. Wat de aanpassing van All-Ready in de le klasse betreft behoeft men in Zierikzee niet bang te zijn, want dat viel reuze mee en na in het nieu we milieu wat ingespeeld le zijn, zullen de resultaten wel steeds beter worden. Zaterdag a.s. staat voor de rood-zwarten een uitwedstrijd op de agenda, terwijl dan ook All-Ready II haar eerste wedstrijd - eveneens uit - gaat spelen. Goede start van NOAD: Zege op Zaamslag (7—2) NOAD I uit Dreischor, dat dit sei zoen voor het eerst aan de winter- korfbalcompetitie van Zuid-West deelneemt is zaterdag uitstekend ge start, want de blauw-witten wonnen hun eerste wedstrijd met niet min der dan 7-2. Reeds na 5 minuten spelen wist Wijna van Nieuwenhuij- zen de Zeeuws Vlaamse korf te vin den, maar dit doelpunt werd afge keurd. Enkele minuten later deed zij het opnieuw en nu was het wel raak. (1-0). Na een kwartier spelen was hel de gevaarlijke Toon Schouwe- naar, die NOAD naar 2-0 schoot en de blauw-witten wonnen na dit doelpunt veel nan zelfvertrouwen. Zaamslag kreeg het af en toe aardig te verduren cn Kees Kommer doel puntte opnieuw, (3-0). Er was een half uur gespeeld toen Rinus Kloet de voorsprong voor NOAD tot 4-0 wist te verhogen en Zaamslag bracht een strafworp om zeep. Nog juist in de eerste speelhelft bracht Kees Steendijk de stand op 5-0. Ook na de rust een productiever NOAD en via een afstandsschot bracht Kees Steendijk de stand op 6-0. Pas daarna konden de gasten via twee doelpunten van J. Kievit van zich laten horen. (6-2). 10 mi nuten voor tijd was het woord weer aan NOAD, dat door een benutte strafworp van Kees Kommer (7-2) de eerste zege in de wacht kon sle pen. Zaterdag a.s. krijgen de blauw- witten het in de uitwedstrijd tegen TJOBA UI te 's Hccr-Hendrikskin- deren wel wat moeilijker dan in hun eerste wedstrijd, maar do eerste punten zijn in ieder geval binnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5