Aktie „Onderdak" (zwembad/sporthal) passeert de vier ton STREEKNIEUWS Afscheid werd genomen van tweewethouders en vier raadsleden TELEURGESTELD RUIL ZE IN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsilag I september 1970 Nr. 20163 Nof» J 98.000 en de zaak is ..rond" Z1EKIKZEE. 31-8. Het gaat goed haar echtgenoot, de heer H. v. d. dus bereikt. Het verloop per gemeen- met de actie Onderdak. Gisteren, Ouden toeziet. te sinds de vorige opgave ziet er als maandag, was het een belangrijke Een nieuwe mijlpaal in de aktie is volgt uit: dag omdat een mijlpaal werd be reikt: nl.' de 100.000 gulden-grens Vorige stand: BijTotaal: werd overschreden. Brouwershaven 16150,1050,17200, °at be.u"<e dankzij de inschrq- Bruinige I HOU.- 1400,- ving van de familie H. J. van den Ouden-Zwart, watersportbedrijf aan Duiveland22600,I 450,-- 23050, de Rijksweg te Capelle bij Zierikzee, Middenschouwen 7850,— 7850,— gemeente Duiveland. on1-fl Uiteraard ging het bereiken en Westerschouwen 2P450.- 20450,- passeren van de f 400.000,niet zon- Zierikzee 288200,7250,295450, der enige plechtigheid gepaard. Van- Overige inschrijvingen 21450.500,21950, daar deze foto: de heer H. Verheij J. (rechts) ziet met kennelijke vreugde Totaal 378100,— 9250,— 387350,— dat mevrouw van den Ouden-Zwart (links) de inschrijving met haar Bij dit totaal zijn nog te voegen de binnegekomen giften ad 14611,78, handtekening bekrachtigd, waarbij zodat de totaalstand wordt 401.961,78. Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 31-8. Op de gehouden gemeenteraadsvergadering is afscheid genomen van zes raadsleden. Burgemeester H. P. Everwjjn zei in een toespraak tot de scheidenden, dat men - niet op de hoogte zijnde van de omstandigheden - zou veronderstellen, dat de kiezers van Wcsterschou- wen geen vertrouwen meer hebben in de grootste helft van de raad, maar het is alleen een samenloop van omstandigheden, dat zovelen de raad gaan verlaten. Het zijn de beide wethouders, de heren Van YVaveren en Van der Klooster en de leden, de heren Priester. Goudzwaard, Goossens en Padmos. De beide scheidende wethouders. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De scheidende raadsleden ontvin gen uit handen van de burgemeester een speciaal vervaardigde plaquette, met het wapen van de gemeente Westerschouwen; de heren Goossens en Padmos bovendien een tegelta bleau als een exemplaar van het fo toboek van Zeeland ..Kenterend Ge tij". Tevoren had de burgemeester de verdienste, inzonderheid van de bei de wethouders duidelijk onderstreept en zowel scheidende leden als wet houders dank gebracht voor het in het belang van de gemeente ver richte werk. Door hun toedoen kwa men belangrijke zaken tot realise ring. De voorzitter gaf hiervan een opsomming: een lijstje dat respékt kan afdwingen. Na deze afscheidsrede dankten alle raadsleden de voorzitter voor de tot hen gerichte en gewaardeerde woor den en overhandigde geschenken. De heer Goudzwaard zei daarin dat snelle kritiek gevaarlijk kan zijn; de heer Goossens had zijn loopbaan als raadslid met plezier gedaan; de heer Priester dankte voor de juiste sa menwerking. Namens de P.v.d.A. dankte de heer Hendrikse de scheidende raadsleden en noemde de verschillende menin gen democratisch, want anders wa ren we allen „ia-knikkers". Het speet wethouder Van Waveren dal hij afscheid moest nemen. Het wet houderschap noemde hij een „be trekking". een pas gelanceerd woord door de voorzitter, en 2 betrekkingen samen gaat zeer moeilijk. De wet houder dankte de voorzitter voor de goede leiding. „Ik deel uw mening in Westerschouwen en prijs uw beleid. Dat uw werk gezegend mag worden en in de goede richting mug gaan". Dc heer Van Waveren betrok ook de secretaris, de heer J. W. de Jonge in zijn dankwoord. Ontsluitings wegen Wethouder v. d. Klooster had een klein balansje gemaakt over zijn 25- jarige loopbaan als wethouder- raadslid en daarin sprak hij waar derende woorden tot de burgemees ter: ,U was niet alleen een goed be stuurder doch u was er een goed koopman bij. „De toekomst zal ech ter bewijzen of u het grootste gelijk had on een bclastingpapiertje in mijn brievenbus zal aan de juistheid nog wel eens herinneren. Toch heb ben we beide heel goede jaren gehad en we hadden beidon een goed incas so-vermogen. Gezonde en opbouwen de kritiek is hier wel op zijn plaats." „Na mijn wethouderschap ie heb ben neergelegd heb ik mijn vogel tjes. mijn bloemen, mijn duinen en mijn strand en in dit mooie natuur gebied branden volgens mij nog vele rode lampjes. Eén daarvan is de kwestie der ontsluitingswegcn die ons al in I960 zijn opgedrongen en nu pas begon men aan de Zuidweg. De schuld daarvan schuif ik echter op de Landsregering en het Provin ciaal Bestuur." Tol slot. dankte dc heer v. cl. Klooster dc secretaris en het personeel der gemeente en hoop te dat het de gemeente goed mag gaan. De heer Dalebout had er namens de P.C.-fraktie niets meer aan toe te voegen. „We hebben samen veel mooie dingen beleefd, ook nog in de tijd van de heren Kalkman en West hoeve". De heer Steur, woordvoerder na mens de V.V.D. dankte de scheiden de raadsleden en had de volle sym pathie voor de beide wethouders. Na de raadszitting werd in hotel Bom een kleine afscheidsreceptie ge houden. Daarin betrok burgemeester Everwijn de dames van de wethou ders, mevrouw v. d. Klooster-Stou- ten en mevrouw van Waveren-van Egmönd en zette hen in de bloeme tjes. Verder sprak namens de kiezers der P.v.d.A.-fraktie de heer N. H. Lysen waarderende woorden tot wethouder v. 'd. Klooster. Hij schet ste deze als een sociaal-voelend en bewogen persoon met een gezonde dosis ijdelheid en geldingsdrang, aan zijn gemeente en streek gebonden door een sterke traditie. Een door zetter en soms dwarsbomer. De heer Lysen vertelde het verhaal van de ontmoeting van de heer v. d. Kloos ter met de eerste badgast (stiekum van achter een boompje). „Naast on vrede mocht uw periode veel vol doening scheppen", besloot de heer Lysen en hij bood hem het boekwerk „Het .verstoorde evenwicht" aan („Leen het vaak uit aan de dames en heren raadsleden"). Het nieuwe raadslid, de heer J. Lustig, P.v.d.A. dankte de heer v. d. Klooster om hem te kiezen als op volger-raadslid. Andere sprekers De heer J. v. d. Berge, nieuw raadslid voor de P.C., tevens voorzit ter der N.F.O. afdeling Schouwen- Duiveland, dankte de beide wethou ders voor het werk dat zij voor de fruitteelt hadden gedaan en bood beiden een kist fruit aan. Namens de Co-op. Kolenbond E.M.M. sprak de heer J. C. de Feiter waarderende woorden en was blij met een medewerking aan de uit breiding der caravans en huisjes in boomgaarden. Als vice-voorzitter van V.V.V.-Burgh-Haamstede dank te de heer de Feiter de wethouders voor hun steun in V.V.V.-zaken en voor de corso-werkzaamheden. De Technisch-ambtenaar dei- Dienst Gemeentewerken, de heer J. van Meerten dankte namens deze gemeenschap, lerwijl de heer M. J. Krijnse Lokker (nieuw raadslid V.V.D.) een dankwoord sprak na mens de middenstand in Wester schouwen. Tot slot sprak secretaris J. W. dc Jonge woorden ten afscheid. Aan de medewerking der wethouders aan het administratie-apparaat was het te danken dat veel voorbereidend werk op de juiste manier kon wor den voorbereid. Vaak was het bij zonder moeilijk en mijn voorlichting, af en toe' toegepast was uitsluitend gericht in hei belang der gemeente Westerschouwen. „Ik ben u beiden zeer dankbaar voor de wijze waarop u mij altijd tegemoet bent getreden en ik hoop dat u van verre de be slissingen in dc gemeente zult vol gen". De aanwezigen namen vervolgens met een handdruk afscheid van dc beide wel houders. SEKOOSKERKE Gecompliceerde aanrijding Zaterdagmorgen te plm. 7.15 uur had op de Seiooskerkeseweg t.h.v. de Koetenisseweg een aanrijding plaats waarbij een personenauto een vrachtauto en een landbouwtractor waren betrokken. Een personenauto, bestuurd door C. O. uit Berkel en Rodenrijs pas seerde op genoemde weg een in de zelfde richting rijdende vrachtauto, bestuurd door J. v. I. wonende te Scharendijke. Toen de personenauto de vrachtauto was gepasseerd ging ook de vrachtauto naar het linker weggedeelte om een eveneens in de zelfde richting rijdende landbouw tractor te passeren. De bestuurder van de personenauto dacht dat een tegenligger naderde en ging daarop weer naar het rechterweggedeelte. De remafstand tussen landbouwtrac tor en personenauto was inmiddels te kort waarop de bestuurder van de personenauto weer naar het linker weggedeelte reed, waar deze in bot sing kwam met de inmiddels inha lende vrachtauto. De personenauto werd door de vrachtauto weer naar links geduwd waarna een aanrijding tussen de personenauto en de land bouwtractor volgde. De personenau to werd totaal vernield. De vracht auto en de landbouwtractor liepen eveneens schade op. Bij onderzoek bleek dat de bestuurder van de per sonenauto niet in bezit was van een rijbewijs terwijl hij tevens op on rechtmatige wijze van de personen auto gebruik maakte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ZONNEMAIRE Muzikale rondgang Bij heerlijk zacht zomerweer, maakte de muziekvereniging van Oude Tonge met drumband en ma jorettes, een rondwandeling over Zonnemaire. Gestart werd in de Zuidweg, bij de meubelshowroom van de heer Pauwe. De keurig ge-uniformeerde stoel, trok met pittige marsmuziek het dorp in, waardoor het publiek uit de huizen werd gelokt. Na de rondgang werd nog een show gegeven op het grasveld in de Julianastraat, door drumband en majorettes. Het pu bliek dromde hier samen en kon ge nieten van het gebodene, dat met een dankbaar applaus werd beloond. Na afloop bleef men nog gezellig bij een in „De Volharding" en in het nieuwe cafetaria van de heer J. Almkerk. OOSTERLAND Collecte K.W.F. Deze week wordt ook ter plaatse weer de jaarlijkse huis-aan-huis- collecte gehouden ten bate van de kankerbestrijding van het Koningin Wilhelminafonds. Iederéén is over tuigd van de noodzaak van deze ac tie, zodat aanbeveling overbodig is. De P.I.T.-collecte In de week van 7 t.m. 12 septem ber e.k. zal ook hier ter plaatse weel de gewone jaarlijkse collecte worden gehouden van het Interkerkelijk Prot. Thuisfront (de P.I.T.) ten bate van de geestelijke verzorging van de jongens en meisjes in militaire dienst en de instandhouding van de Prot. Christelijke Militaire Tehuizen. Een collecte die aanbeveling verdient. Trainingsschema S.V. Duiveland Met ingang van donderdagavond 3 september a.s. begint de voetbal afdeling van de S.V. Duiveland te trainen in de turnzaal aan de Van den Abeelestraat alhier, en in het vervolg iedere donderdagavond. Van half zeven tot kwart over zeven worden de C-junioren verwacht, van kwart over zeven tot acht uur de B- junioren. Deze beide groepen krijgen als trainers C. Zwager en W. van der Hulle. Van 8 tot 9 uur komen de A- junioren aan de beurt en van 9 tot 10 uur de senioren, dit zijn de spe lers van het eerste en het tweede elftal. De laatsten hebben als trainer de heer H. A. van der Werf. Het be stuur van de sportvereniging ver zoekt de deelnemden goede nota te nem van de aangewezen tijdsopga ven, opdat ze op tijd aanwezig zijn. BRUINISSE Kleuterbadje dank zij gift Burgemeester G. Hokken van Brui- nisse heeft er blijkbaar de slag van anderen voor zijn, financieel niet zo heel sterke gemeente te interesseren en hen dan ook de helpende hand te laten bieden voor noodzakelijke „min of meer ludieke", maar voor een goede samenleving toch ook onmis bare objecten, die niet direct uit de gemeentebegroting kunnen worden bekostigd. Zo deelden b. en w. in agendapunt 23 f aan de raad mee dat hij van een woninginrichtings- bedrijf uit zijn vroegere gemeente een bedrag van f 6500 had gekregen voor het maken vap een eenvoudig kleuterbadje van 10 bij 15 meter. Verder had hij van een inwoner uit Bruinisse die ongenoemd wenst te blijven f 1000 toegezegd gekregen en van inwoners uit Sliedrechl resp. f 10.000, f 3000 en f 500, alles ter re alisering van een Dorpshuis. Afsluiting zomerseizoen De afdeling Bruinisse van V.V.V. heeft in samenwerking met de mu ziekvereniging Nu met Hope een zeer geslaagde avond gehouden waarmee het zomerseizoen wat de evenementen betreft zaterdagavond 29 augustus werd afgesloten. Aan de kinderen werden lampions uitgereikt, daaruit ontslaat met de muziek voorop natuurlijk altijd al een kleurrijke stoet. Men heeft dan de kinderen op straat, maar ook de ouders, zodat een groot publiek het concert van Nu met'Hope in de 'mu ziektent beluisterde. Tevoren had het eerste optreden van de majoretten van Nu met Hope al de nodige aan dacht getrokken, ook zij voerden de naar voren gebrachte nummers goed uit. Tenslotte was er de gymnastiek vereniging Kwiek, die demonstraties gaf: eerst de jongeren, daarna de ou deren en dan past slechts één vraag, waarom komt Kwiek niet vaker in de openbaarheid. Want dat getoond werd was goed en velen hebben van de verschillende nummers genoten. V.V.V. en Nu met Hope kunnen op een geslaagd seizoen terugzien. De doorstroming Het gemeentebestuur probeert weer evenals dat ook enkele jaren.geleden het geval was, van de bejaardenwo ningen in aanbouw het grootst mo gelijke doorstromingseffect te ver krijgen. Voor deze bejaarden wonin gen zullen dus zoveel mogelijk oude ren in aanmerking komen, die een woningwet- c.q. een andere woning verlaten, die dan weer aan een jong echtpaar kan worden toegewezen, of wanneer het een krotwoning betreft, aanvullend bouwvolume kan worden verkregen. Mén heeft een huis-aan- huis circulaire daarvoor doen uit gaan. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 2 SEPTEMBER. NED. I. Het kinderprogramma des middags bestaat uit Een leeuw is los. Het is een poppenfilm over een die rentuin met sprekende dieren. Na Pipo en het journaal de kerkelijke rubriek Kenmerk. Er is een doku- mentaire over de hulpverlening in Zuid-V iet nam. Na het nieuws een uitzending van de politieke partijen en de Stichting Socutera. De hoofd film van vanavond heet Gaslicht. Het is een verhaal van een heel een voudig meisje dat met een heel rijke man trouwt en dan in een voornaam Londens huis trekt. Het huwelijk is niet best want de man is een onge lofelijke egoist. Eerst probeert hij zijn vrouw naar zijn hand te zetten en dan suggereert hij dat ze op weg is om krankzinnig te worden. Het gaslicht speelt daarin een grote rol. Gelukkig voor het vrouwtje dat een politieman zich haar lot aantrekt. Hij vermoed onraad en brengt de merk waardige houding van de man in verband met een nooit opgeloste moord. De ontknoping van het won derlijke verhaal is erg spannend. NED. II. Na Pipo en het journaal de scheepsjongens van Bontekoe en Koeboe de koe. Het tweede deel van het voorprogramma heet De Bremer straatmuzikanten. Het is een vrolijke Russische tekenfilm over het ver haal van de gebroeders Grimm waarin alweer dieren een belangrij ke rol spelen. Na het tweede journaal verdwijnen we in de wereld van de operette. Fragmenten uit de Friih- lingsparade van Stolz en Der Vetter aus Dingsda. Onder de solisten is na tuurlijk Rudolf Schock present. Het spel zonder grenzen wordt vanavond in Berlijn gespeeld. Alphen aan de Rijn vertegenwoordigt Nederland. De beste ploegen van vanavond mogen naar Veroria voor de finale. DONDERDAG 3 SEPTEMBER. NED. I. Na Pipo en hel journaal een tekenfilm van Wall Disney over het kleine Reebokje. Onder de titel Respekt een filmpje over het orkest van Hans Claessen - Martin van Duinhoven. Na hel journaal Zomaar een zomeravond, met hel Israëlische Duo Ilan en Ilanit. Het orkest van Freddy Golden, de Engelse zanger Ralph McTell, de Duitse zangeres Julie Bergen, het kinderkoor de Zon- vapitlen en de Carribe.an Ambassa dors Steel band. Daarna een afleve ring van De kampioenen. Hoofdper soon is een meneer die een vliegtuig heeft uitgevonden dat sneller kan vliegen dan enig ander vliegtuig. Hij verkoopt het vliegtuig aan de Chine- zen en vraagt niets aan de Engelse regering. Deze vraagt zich bovendien af hoe de Chinezen de uitvinding kunnen realiseren. De kampioenen mogen alle verschillen weer oplossen. Tot slot van de avond een program ma rond de voor ons onbekende da me Mich Michely. In de hoedanig heid van zangeres schijnt ze veel succes in Frankrijk te hebben. NED. II. Pipo, het journaal. Van gcioest tot gewest, Tipt voor toeris me, en nog eens het journaal. Daarna Berichten uit de zomer, gevolgd door de Zizi Jcanmaire show. De ver maarde Franse showjuffrouiv en echtgenote van de beroemde ballet- meester Roland Pitt zingt en danst in deze-^show. Gasten zijn o.a.: de Russische danser Rudolf Nurejev, de modekoning Yves St. Laurenz, de Engelse zanger Manfred Mann, de mimekunstenaar Marcel Marceau en de chansoniere Serge Gainsbourg en Alain Delon. Daarna O, God it is un believable, een Nederlandse film van Anton Korthuis die in Amerika rondzwierf en van alles in Amerika filmde, zoals het Woodstock Pop festival. WOENSDAG 2 SEPTEMBER. NED. I: 17.00 De leeuw is los; 13.43 Pipo; 18,35 Journaal; 19.04 Kenmerk; 20.00 Journaal: 20.20 Zendtijd voor politieke partijen; 20.30 Socutera; 20.35 Gaslicht (film); 22.25 Studio Sport; 22.50 Journaal. NED. 11: 1S.45 Pipo; IS.55 Journaal 19.04 Scheepsjongens van Bontekoe; 19.30 Koeboe de koe; 19.33 De Bre mer stadsmuzikanten; 20.00 Journaal 20.20 Lang leve de operette; 21.05 Spel zonder grenzen; 22.20 Ds. J. Langstraat; 22.25 Journaal. DONDERDAG 3 SEPTEMBER. NED. I: 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 Het kleine reebokje; 19.49 Res pekt; 20.00 Journaal: 20.20 Zie zo zo mer; 21.20 Dc kampioenen; 22.10 Mick Micheyl22.35 Journaal. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 Journaal 19.04 Van gewest tot gewest; 19.49 Tips voor toerisme; 20.20 Berichten uit dc zomer20.45 De Zizi Jcan maire show; 21.45 Oh, God il is un believable; 22.20 Journaal. Bevolkingsonderzoek t.b.c. Op maandag, dinsdag en woens dag 7. 8 en 9 september wordt op Bruinisse weer het bevolkingsonder zoek op tuberculose gehouden. Te recht schrijft het gemeentebestuur aan de bevolking, dat men waak zaam moet blijven t.o.v. deze ziekte en dat het bevolkingsonderzoek een gelegenheid biedt om zich te laten doorlichten, die men niet mag laten voorbijgaan, de eigen gezondheid en die van anderen kan er mee gebaat zijn. Dankschrijven uit de gemeente Oxford In de vrijdagavond gehouden raads vergadering deed burgemeester Hok ken mededeling van een dankschrij ven van zijn collega uil Oxford, voor de bijzondere gastvrijheid verleend aan de leden van het muziekgezel schap „The Oxford Silver Band", op 1 en 2 augustus. Het Engelse gezel schap concerteerde tijdens het mos- selfeest en bleef enkele dagen te gast te Bruinisse. Oud-schipper door hartverlamming getroffen De 81-jarige oud-schipper A. Mo lenwijk ging vrijdagmiddag nog eens op zijn schip, de ..Helena", dal in de werkhaven te Bruinisse ligt, kijken. De heer Molenwijk woonde de laat ste jaren te Oosicrland. maar was voordien veel alleen aan boord van zijn schip, zodat hij te Bruinisse een bekende figuur was. Hij verhuurde zijn schip aan sportvissers. Hij wilde in gezelschap van de heer A. Bak ker uit Vlaardingen. een sportvisser, de motor starten, maar viel plotse ling neer. Hij leefde nog wel even, maar toen dokter Van Leeuwen ar riveerde kon deze slechts de dood constateren als gevolg van een hart verlamming. Vlissingse stakers achtervolgden fotograaf VLISSINGEN, 31-8. Do Vlissingse fotograaf Dick Faber, die maandag opnamen wilde maken van stakers bij de Kon. Maatschappij „De Schel de" is het nabij het bedrijf gelegen ziekenhuis Sint Jozef moeten in vluchten. De stakers wilden 'niet ge fotografeerd worden omdat zij bang waren, te worden herkend. Hij werd achterna gezeten door de stakers. Op de vrouwenzaal is hij zijn achter volgers kwijt geraakt. Hij heeft zijn apparatuur kunnen redden door de toestellen onder de patiënten te ver delen. Toen zijn achtervolgers ver dwenen waren heeft de fotograaf op het dak van het ziekenhuis nog op namen van de stakers kunnen ma ken, waarbij hij weer werd ontdekt. De stakers drongen weer het zieken huis binnen, maar de fotograaf wist in de gang aan zijn achtervolgers te ontsnappen. Jong meisje aangerand AMSTERDAM, 31-8. In dc nacht van zaterdag cp zondag is de 19-ja- rige los-arbeider J. K. G. door de po litie in de buurt van het Andreas- ziekenhuis in Amsterdam-West aan gehouden wegens aanranding van een 17-j?,rig meisje. Hij had het meisje zaterdagavond op een dansinstuif ontmoet. Aan het einde van de avond had hij aange boden haar naar huis le brengen. Daar was zij niet van gediend, maar toen G. haar bromfiets afpakte kon zij moeilijk anders. In de buurt van het Andrcas-zie- kenhuis dwong hij het meisje lot on tuchtige handelingen, sloeg haar in het gezicht en vernielde haar bril. Pas toen een automobilist in het schijnsel van zijn koplampen een bromfiets met een tasje eraan op de grond zag liggen en stopte, kon het belaagde meisje zich van G. bevrij den, die meteen het hazepad koos. De automobilist waarschuwde on middellijk de politie. Toen deze arri veerde kwam G. juist teruglopen en kon worden gearresteerd. Epidemie op Sumatra DJAKARTA, 31-8. Een ziekte met verschijnselen die lijken op die van cholera heerst in het Westsuma- traanse district Solok. Vorige week stierven 15 mensen en werden tien tallen in een ziekenhuis opgenomen, aldus verluidt in Djakarta. Vorige maand is officieel bekendge maakt, dat in Indonesië meer dan 1800 mensen sinds het begin van het jaar aan cholera zijn overleden. 7 Advertentie OVER UW ZIG-ZAG NAAIMACHINE? voor de moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht WIJ ruilen alle merken In, ook vreemde NAAIMACHINEHUIS Kortemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM BON: voor gratis folders ken den aan Pfaff ant- woordno. 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3