Botsing Jordaanse legereenheden en Palestijnse commando's legt zijn funktie neer Burghsluis krijgt naam als jachthaven Einde verhandelingsverbod James Grieve BLIK DOOR HET WERELD Garanties: het probleem in nabije oosten Koningin Wilhelmina-woud in Israël Geslaagd uitstapje Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond I)c Westhoek kampt met stekende wespen Z1ER1KZELSCHE NIEUWSBODE Maande si auguMu* 1970 20492 Hevige gevechten in Ainman Wethouder Stoutjesdijk van gemeente Duiveland Wereldconferentie AMMAN, 31-8. Hevige gevechten hebben zich zondagavond in Amman voorgedaan tussen Jordaanse leger eenheden en Palestijnse commando's. De strijdende partijen maakten gebruik van handwapens, zware mi trailleurs, raketten, mortieren en ar tillerie. Het was zondagavond laat niet bekend wie met schieten was begonnen. De strijd duurde van kwart voor acht tot tien uur (Ned. tijd). De Jordaanse regering gaf zondag^ avond een verklaring uit, waarin zij zei, dat verscheidene groepen Pales tijnse commando's een aanval had den gedaan op het hoofdkwartier van het Jordaanse leger en op de ze tel van de Jordaanse inlichtingen dienst in Amman. Een militair en twee burgers raakten gewond. De verklaring zegt verder, dat dankzij de samenwerking van de Jordaanse autoriteiten en het cen trale comité van het Palestijnse ver zet de gevechten zijn gestaakt. De twee partijen zullen maandag bij eenkomen om de oorzaken van het incident te onderzoeken en er voor te zorgen, dat het niet nog eens ge beurt. Het hotel „Jordan Intercontinen tal", waar een tiental buitenlandse journalisten is gehuisvest, werd door artilleriegranaten getroffen, doch er vielen geen slachtoffers. Een woordvoerder van liet Volks front voor de bevrijding van Pales tina (algemeen commando) maakte zondagavond in Beiroet naar aan leiding van de gevechten in de Jor daanse hoofdstad bekend, dat Jor daanse militairen met mortieren en mitrailleurs een aanval hadden ge daan op het bureau van het Volks front op Djebel Moezah, een van de heuvels van Amman. In de stad viel de elektriciteitsvoorziening uit en al le telefoonverbindingen met de bui tenwereld werden verbroken. Vol gens de woordvoerder hadden de commando's drie man aan doden of gewonden verloren. Voor het laatst in dit seizoen Volle stranden en parkeerterreinen in de Westhoek WESTERSCHOUWEN. 29-8. Een zomerse week met dito weekend heeft vden, en waaronder zeer veel Duitsers, doen besluiten om de laat ste restjes vakantie en snipperdagen te besteden aan een paar dagen zon nen en zwemmen aan de kust. Westerschouwen werd rijkelijk voorzien met deze laatste toeristen en op verschillende campings liepen vrijdag en zaterdag de „vaste plaat sen" met daarop een huisje of cara van, weer vol. Reeds zaterdagmiddag met juist hoog water in de namiddag trokken zeer velen naar zee en ver poosden zich uitermate in de heerlij ke zond en 't zand. Zondag werd het BURGHSLUIS, 29-8. Burghsluis gaat als jachthaven een steeds gro tere naam krygen, want dit jaar zyn cr veel meer. zowel Hollandse als buitenlandse plezierjachtjes (zo wer den zc vroeger genoemd) de haven binnengevaren om voor de nacht een veilige ligplaats tc krügen. Overdag varen deze kleine scheep jes op de Oosterschelde of maken uitstapjes vanaf het Veerse Meer, waarbij Burghsluis dan een zekere aantrekkingskracht bezit omdat het de laatste haven is voordat men de Noordzee bereikt. En vele van deze schilderachtige scheepjes zeilen vaak een eindje naar buiten om ergens in het Westgat te keren en via de Noord-Bevelandse kustroute terug te keren naar het Veerse Meer. Zee waardige jachten varen zelfs het ge hele Westgat uit om dan de interna tionale vaarroute te bereiken waarin ze de richting Vlissingen kunnen zei len of de noord in, de kant van de Nieuwe Waterweg op. In het afgelopen weekend liep weer een aantal buitenlandse jach ten Burghsluis binnen waaronder Belgische en Franse. Hieronder zelfs één uit Vannes, gelegen aan de Franse zuidwest-kust. LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 29-8. Op heden (maandag 31 augustus) eindigt het verhandelingsverbod voor het appel ras James Grieve beneden 70 mm doorsnede. Met ingang van vandaag mogen ook de kleine maten van dit appelras in ons land worden verhan deld. Bij het begin van het aanvoersei- zoen van deze handappel besloot het Produktschap voor Groenten en Fruit tot een verhandelingsverbod voor de kleine maten. Hierdoor wilde men voorkomen dat onrijp en te vroeg geplukte appels de consument bereikt en daar teleurstelling brachten. Over het algemeen heeft deze maatregel een gunstig effect ge had. De kwaliteit van het appelras James Grieve is dit jaar zeer goed. De grote maten komen altijd het eerst en het best op smaak en kleur. Grote hoeveelheden van deze appels zijn de laatste weken reeds aange voerd in de fruitgebieden. Het grote probleem in het nabije oosten is hoe ijzersterke garanties verkregen kunnen worden voor wat eventueel wordt afgesproken. Uiter aard maakt Israël zich daarover de grootste zorgen, want voor Egypte en Jordanië is er niets meer aan de hand als het komt tot ontruiming van de bezette gebieden - ze hebben eenvoudig het gezag weer over te nemen en dat is dat. Maar wie garandeert dat Israëli sche schepen net als die van elk an der land .door het Suezkanaal kunnen varen? En nog simpeler: wie garan deert hun vrije doorvaart door de straat van Sjarm-es-Sjiek - de toe gang van de Rode Zee naar de haven van Eilath? In Tel Aviv heeft men nog leven de herinneringen aan de tijd dat Washington plechtig verzekerde dat wat dit laatste betreft de Israëli's niet ongerust hoefden te zijn. Toen Nasser echter hier optrad, gebeurde cr niet veel anders dan dat Amerika aan de Egyptische president vroeg: zou u dat nu wel doen? Dit was trou wens ook ongeveer het enige wat Washington kón doen: het had geen enkel machtmiddel om de garanties die het gaf ook te kunnen afdwingen. Als dit keer iets overeengekomen wordt zal dit ook gegarandeerd moe ten worden. Controlemacht Dat Israël niet tevreden zal zijn met alleen een Arabische belofte kunnen we veilig aannemen. Ook al leen een garantie van de Ver. Staten zal niet geaccepteerd worden. Een verzekering van de Verenigde Na ties? Die hebben eens zelfs een le gertje „Blauwhelmen" ter plaatse ge had, die echter volkomen reglemen tair hun biezen pakten zodra Nasser dit gelaste - Israël had ze nooit aan zijn zijde van de bestandslijn toege laten zelfs. In het verleden heeft dus de V.N. al evenmin bewezen de macht te hebben garanties af te ge ven. Het grote verschil tussen de nu be ginnende onderhandelingen en alle vorige is dat dit keer de Russen en Amerikanen beide door pressie de partijen aan tafel hebben gekregen, met steun trouwens van de twee kleinere groten: Engeland en Frank rijk. Maar alleen door het woord uit deze vier hoofdsteden is naleving van garanties niet verzekerd. Het is daarom dat geopperd wordt onder auspiciën van de V.N. een con trolemacht van militairen uit deze vier landen te stichten - een soort herhaling van de vier-man-in-een- jcep-situalic die men na de oorlog in Wenen heeft gekend. Voorheen was een dergelijke constructie ondenk baar, maar in tussen is de koude oor log zo langzamerhand wel in de his torie bijgezet en oen herleefde sa menwerking tussen de gealieerden van toen is niet meer zo absurd. De zelfde samenwerking die een oorlog hielp winnen zou dan in het nabije oosten een. vrede kunnen bewerkstel ligen. nog erger toen de dagjesmensen uit de Randstad en uit Brabant in lange files naar Westerschouwen reden. Ook zij trokken naar het strand dat een top-aanzien kreeg. Jammer was het dat in de namiddaguren zware mistbanken die het uitzicht zeer mi- niseerden, voor velen een einde aan deze extra dag tot gevolg hadden. Ieder zocht toen snel zijn tijdelijk huis op terwijl de dagjesmensen weldra de Serooskerkseweg afreden op weg naar huis. STER-reclame kost kranten tien procent van hun inkomen AMSTERDAM, 28-8. Indien dc groei vr.n het volume aan nationa'e rdvertentes zich in. de periode 1967/ 1969 had ontwikkeld zoals dat in dé periode 1958/1965 het geval was (ge middeld 7 procent per jaar) dan zou den de dagbladen in het afgelopen ja r ongeveer 60 miljoen gulden meer advertentie-inkomsten hebben gehad. Dit zegt de Vereniging de Neder landse Dagbladpers in een commen taar op het rapport van 19 mei jl. van de interdepartementale commis sie Concentratietendensen in de pers cn de op 12 juni jl. door de regering aangekondigde maatregelen. Dit be tekent, zo vervolgt de N.D.B., dat door de Ster-reclame de inkomsten van de dagbladpers (opbrengst abon nementen plus opbrengst adverten ties) ongeveer 10 procent liggen be reden het peil, dat bereikt zou zijn in een situatie zonder Ster-uitzen dingen. ZUTPHEN. Uit het Huis van Be waring in Zutphen zijn zaterdag avond zes gedetineerden ontsnapt, vier uit Oost-Nederland, één uit Rit- terdam cn één zonder vaste woón- of verblijfplaats. GEMEENTE ZIERIKZEE BEKENDMAKING In verband met uit te voeren werken aan de toegangsweg naar de gemeen telijke vuilnisstortplaats, zal deze op woensdag 2 september a.s. gesloten zijn. De directeur gemeentewerken J. LOUWERSE. ..Flitsen" uit het buitenland MOSKOU. Indonesië heeft in Mos kou een akkoord met de Sowjet- Unie getroffen met betrekking tot de aflossing van zijn schuld aan de Sowjet-Unie tegen het jaar 2000. BUENOS AIRES. Tose Alonso, een vakverenigingsleider, is bij zijn huis in Buenos Aires door iemand in een auto doodgeschoten. PARIJS. Noord-Vietnam heeft de V.S. ervan beschuldigd dat zij voort durend bombardementen uitvoeren en giftige chemische stoffen ver spreiden in het noordelijk gebied van de gedemilitariseerde zone tus sen beide Vietnams. GENEVE. De cholera-epidemie breidt zich veel sneller uit dan uit de officiële mededelingen blijkt, heeft een woordvoerder van de we reldgezondheidsorganisatie verklaard Hij noemde de toestand ernstig, vooral in de ontwikkelingslanden waar de sanitaire voorzieningen on voldoende zijn. WELLINGTON. Staatssecretaris van buitenlandse zaken H. J. Koster heeft in Wellington een economische en politieke oorlog voorspeld tussen Groot-Brittannië en de Europese Ge meenschappelijke Markt als deze twee niet tot een regeling komen. DJAKARTA. Voor West-Irian zijn speciale douanetarieven en invoer rechten van kracht, teneinde de be voorrading met van essentieel belang zijnde artikelen veilig te stellen, al dus heeft de Indonesische minister van financiën, Ali Wardhana, in Dja karta meegedeeld. BREMERHAVEN. Een 18-jarig koksmaatje heeft bekend dat hij brand heeft gesticht aan boord van de Westduitse treiler „Vest Reckling hausen", xvaarbij zaterdag voor de monding van de Weser acht mensen om het leven kwamen. MANNHEIM. De politic van Mann heim heeft beslag gelegd op 6,3 kilo ruwe opium. Dit is vermoedelijk de grootste partij tot dusver van dit bedwelmende middel, die door de Westduitse politie in beslag is ge nomen. JERUZALEM. In Israël is liet ge constateerde aantal gevallen van cholera zondag tot. 28 gestegen. De eerste patiënten die werden binnen gebracht, zijn inmiddels al weer uit hel ziekenhuis ontslagen. LIMOGES. Dc zanger Theo Sarapo is bij een auto-ongeval in de buurt van Limoges, in Frankrijk, om het leven gekomen. DUIVELAND, 28-8. Wegens ge vorderde leeftijd beeft wettiouder A. Stoutjesd(jk van de gemeente Dui veland gemeend dat de t|jd is aan gebroken om zyn ambt van wethou der der gemeente neer te leggen. In de laatste vergadering van het college van b. en w. heeft hij dit meegedeeld. De scheidende wethou der heeft als zodanig een staat van dienst die respect afdwingt, hij was n.l. niet minder dan 17 jaar wethou der ook van de toenmalige gemeente Oosterland voor de samenvoeging, met onderbreking van één jaar, tij dens de crisis met burgemeester Laurense. Met volle ambitie is de heer Stoutjesdijk steeds in dit ambt werkzaam geweest. De tijd van zijn raadslidmaatschap reikt nog verder, Onlusten in Los Angeles LOS ANGELES, 30-8. In de Mexi caanse wyk van Los Angeles zfjn za terdagmiddag tijdens een protestbij eenkomst van tienduizend Amerika nen van Mexicaanse afkomst hevige onlusten uitgebroken, waarbij één dode en zeker 51 gewonden zyn ge- va'Ien. De hele poltiemacbt van de stad is in staat van paraatheid ge bracht. Er zijn minstens zestig ar restaties verricht. Beslag op vliegtuig met twee ton hasjiesj ATHENE, 29-8. Op het vliegveld Heraklion op Kreta is een Convair met twee ton hasjiesj in beslag ge nomen. De twee bemanningsleden en dc vier passagiers van het particu liere vliegtuig zijn gearresteerd. De Convair kwam uit Cyprus en was op weg naar Beiroet. Het vliegtuig landde op Kreta om te tanken. Het was do bedoeling dc lading hasjiesj naar Italië te bren gen. Volgens de politie zou de hoe veelheid veertig miljoen gulden op kunnen brengen. Gevechtsactiviteiten in het Midden-Oosten AMMAN-TIBERIA, 30-8. - Zeven Palestijnse commando's zijn gedood en vijf gewond bij hevige gevechten met Israëlische troepen in de buurt van Djebel al Rouss aan de voet van de berg Hermon. Dit is zaterdag meegedeeld door een woordvoerder van het Palestijnse opperbevel in Amman. De Israëliërs, die gebruik maakten van helikopters, zouden ernstige verliezen aan mensen en materieel hebben geleden. Tien doden bij botsing in Engeland BIRKENHEAD, 30-8. Zondagoch tend heeft een verkeersongeluk te Birkenhead, in Engeland, 10 mensen het léven gekost. Een bestelwagen botste op een personenauto. De ben zinetank van de bestelwagen vloog in brand. Jongen viel tussen perron en trein EINDHOVEN, 31-8. De zesttenja- rige J. van Hoof uit Eindhoven is zondagavond op het station van Eindhoven tussen een trein en het perron gevallen. Hij werd veertig meter meegesleurd, maar liep alleen verwondingen aan zijn voet op. doch daarvan doet dc oud-wethou der nog geen afstand. Hij blijft voor lopig de CHU nog in de Duivelandsc* raad vertegenwoordigen. Op harte lijke wijze heeft burgemeester De Kam de heer Stoutjesdijk dank ge bracht voor alles wat hij tijdens de wethoudersperiode voor de gemeente Duivelad heeft verricht. „We zullen u node missen in het college" was zijn commentaar. Ook wethouder Kuijper speet het dat zijn collega, met wie hij altijd op de meest pret tige wijze samenwerken mocht, het college ging verlaten. „Ondanks het feit dat we nogal eens van mening verschilden, was de verstandhouding altijd prima". Tenslotte dankte de heer Stoutjesdijk voor de waarde rende woorden tot hem gericht. Diefstal van papegaai ROTTERDAM, 29-8. Een ongeveer dertigjarige man heeft vergeefs ge probeerd uit een dierenwinkel aan de St. Andriesstraat in de Maasstad een papagaai te stelen. De man was de lege winkel binnengekomen en had de papegaai onder zijn jas ge stopt. Een dochter van de winkelier werd echter gewaarschuwd door de schelle protestkreten van de vogel. Toen zij de winkel binnenkwam zag zv de man met de schreeuwende papegaai onder zijn jas wegvluchten. Het meisje rende op straat de dief na. Enkele honderden meters verder liet de dief het krijsende dier los en vluchtte definitief weg. Geen -voorrang: Dotlen en gewonden ASSEN, 30-8. Bij een botsing tus sen een personenauto en een auto bus op de provinciale weg tussen Hoogeveen en Assen is zaterdagmid dag de 36-jarige mevrouw van Dijk uit Roermond om het leven gekomen. Haar echtgenoot, de heer J. E. van Dijk, werd levensgevaarlijk gewond naar een ziekenhuis in Groningen overgebracht. Drie kinderen van het echtpaar, van acht, dertien en vijf tien jaar oud, liepen lichte verwon dingen op. Mooi dagje om te zwemmen 5? LONDEN, 30-8. Twaalf uur lang zwom de Engelsman William Honey well dezer dagen midden op de At lantische oceaan rond nadat hij op een encruise met het Zuidafrikaanse passagiersschip S. A. Vaal in de buurt van de Canarische eilanden overboord was geslagen. Toen zijn verdwijning werd ontdektwerd het hele schip eerst doorzocht waarna de kapitein zonder veel hoop opdracht gaf terug te varen. Enkele uren la ter werd de drenkeling zwemmend in het kielzog van de boot opge merkt. Honeywelis eerste woorden waren, toen hij weer op het dek stond: Mooi daagje om te zwem men, niet?" behoud Vogel-fauna DEN HAAG, 29-8. Aansluitend op het van 30 augustus t m 5 september in Den Haag te houden ornitholo gisch wereldcongres, vindt van 6 lot 11 september a.s. in dc Koog. Texel, de wereldconferentie plaats van dc International Council for Birds Pre servation (I.C.B.P.). De I.C.B.P. met nationale secties in zestig landen, strijdt voor het behoud van de vogelfauna in wereldwijd verband. Door zijn deskundigheid en standing heeft deze internationale raad reeds herhaaldelijk en in vele landen successen geboekt, o.m. bij het stichten van reservaten en pleis terplaatsen voor vogels, de strijd le gen de internationale vogelhandel, het gebruik van ontoelaatbare insec ticiden en olieverontreiniging op zee. Chemotherapie van kanker heeft succes LEIDEN, 29-8. Ofschoon er thans geen schoksgewijze verbeteringen in de behandeling van kanker kunnen worden geconstateerd en ook de oor zaak van deze kwaardaardige aan- doenigen nog niet is ontdekt, zijn de resultaten van de behandeling van kanker toch gunstiger dan vele arisen en patiënten menen. In het bijzonder heeft de ontwikkeling van de che motherapie, dwz. de toepassing van stoffen die een remmende invloed uitoefenen op de groei van kwaad aardige cellen, de basis gelegd voor een nieuwe therapeutische benade ring van kanker. Dit zei de inter nist F. Eikerbout ter gelegenheid van de Boerhave cursus voor hel medisch voortgezet onderwijs geti teld „Chemotherapeutische behande ling van kanker" die begin septem ber in Leiden wordt gehouden. On geveer 250 internisten, orgaanspe cialisten zullen dan over de nieuw ste ontwikkeling worden ingelicht. Bijs t andont v angenden gaan er op achtruit DEN HAAG, 29-8. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft veel kritiek op dc tijdelijke regeling, dtc de regering heeft voorgesteld voor de bijstand in dc algemeen noodzakelykc kosten van het be staan. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft zij, dat de meerderheid van de bijstandontvangenden er op ach teruit gaat. Tot deze groep behoren voornamelijk bejaarden, weduwen en minder-validen. De V.N.G. vreest, dat het wetsont werp tot bevoogding van de bij standontvangenden zal leiden. Voorts wijst zij op het gevaar van admini stratieve rompslomp en hogere uit voeringskosten van de Algemene Bijstandswet, die het gevolg zullen zijn van de nieuwe regeling. DEN HAAG, 29-8. In dit 25ste jaar van onze bevrijding is het feit, dat het op 31 augustus a.s. 90 jaar gele den zal zyn, dat koningin Wilhelmina werd geboren, voor het Joodse Natio naal Fonds in Nederland aanleiding geweest het plan op te vatten om tc komen tot het stichten van een woud op haar naam. Dit woud zal in de na bijheid van Nazareth worden ge plant. Voor hen, die aan het planten van het Koningin Wilhelmina Woud deel nemen, zijn certificaten ontworpen door de graficus Otto Treumann. Het ligt in het voornemen op 31 augustus a.s. koningin Juliana het eerste exemplaar hiervan aan te bieden. Er zal een album worden gemaakt, dat, met de namen van alle deelnemers aan het woud, aan de koningin zal worden aangeboden. Een woud bestaat uit 10.000 bo men; het planten van één boom kost f 7,50. Er zijn in de omgeving van Naza reth al diverse wouden, die op naam van vorsten staan. ZIERIKZEE. 29-8. Dc afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen organiseer de vorige wéék het jaarlijkse reisje, dat ditmaal voerde naar de Jaminfa- brieken te Oosterhout. Met een tou ringcar van de fa. Van Ocvercn werd een comfortabele reis gemaakt. Het weer was deze dag bijzonder mooi. Een eerste onderbreking van de réis vond plaats te Etten Leur, waar koffie werd gedronken, waarna de tocht werd voortgezet naar hotel restaurant „Mastbos", gelegen aan de zoom van het gelijknamige bos bij Breda. Na een wandeling in dit fraaie gebied werd alle eer bewezen aan een Brabantse koffietafel. De tocht naar Oosterhout voerde door een prachtig landschap. Aange komen bij het bedrijf werd het gezel schap begroet door de directeur, de heer ir. H. van Berkel, die de dames een en ander vertelde over hetgeen zij te zien zouden krijgen, en dat was niet gering. De fabrieken vormen een uiterst modern complex en het produktie- proces kenmerkt zich door zeer effi ciënte en rationele toepassingen, die grotendeels geautomatiseerd zijn. Het was een boeiende ervaring om te zien wat voor een uitvoerig procédé gevolgd moet worden om de verlang de artikelen op tafel of in de trom- WESTERSCHOUWEN, 29-8. Het jaar 1970 is een wespenjaar gewor den en wel In de mate dat we ver In de geschiedenis terug moeten om een dergelijk grote activiteit te kunnen terug vinden. In de duinen zyn al zeer veel nesten gevonden cn on schadelijk gemaakt, doch nog steeds blijven de geel-zwarte insecten de bewoonde wereld binnenvliegen waar ze zich aangetrokken voelen door zoete luchtjes. Vooral op pruimen zijn ze verzot cn in de oogsttijd van de appels en peren blijken ze vruchten geheel te kunnen ontdoen van het vlees zodat slechts steel en huid blijven hangen. Wat de zoete luchtjes betreft heb ben de wespen zich de laatste weken veel op het strand laten zien, aange trokken door de geur van de zonnen- brand-artikelen. En daar vielen ook slachtoffers van wespensteken, doch ook elders op de campings en bun galowparken werden velen gestoken. Dc een kan er beter tegen dan de an der, doch de plaatselijke huisarts heeft veel mensen die met opgezette lichaamsdelen bij hem kwamen, moeten helpen. Veel nesten zijn cr al vernield cn achter cón bepaalde camping zyn al 7 stuks uitgeroeid, terwijl ook andere toeristencentra alles doen om de va- kantietijd voor hun gasten zo aange naam mogelijk te maken en de wes pen te verdelgen. Warm weer Het warme weer van de laatste week heeft de activiteit in de nesten sterk vergroot en dagelijks komen nog talrijke wespen ter wereld die dan als werkers de kost moeten gaan verdienen. Het zijn vooral de eerste bramen die het slachtoffer geworden zijn van de vraatzucht cn gulzigheid der insecten. Vooral de tamme bra men cn enkele tuinders in de West hoek hebben er nogal wat struiken van staan, zijn een prooi der wespen geworden. Volgens de laatste berich ten zitten er talrijke wespennesten langs het schelpenpad van Burgh naar Westenschouwen. Pas wanneer het weer wat omslaat en de herfst zich aandient zullen de wespen ten onder gaan, doch de bevruchte ko ninginnen zoeken dan een overwin teringsplaats om volgend jaar weer een gemeenschap op te gaan bouwen. Praktisch elke koningin die men in dc winter doodt, betekent een nest minder. mei te krijgen. Deze bezichtiging duurde twee uren, maar de belang- steling bleef onverflauwd. Tussen de bedrijven werd het gezelschap ge- tracteerd op frisdranken en ijs. Na een dankwoord door de presi dente D. Gast verrastte de heer Van Berkel al de 44 dames met een doos kersenbonbons. Vervolgens werd in de opperbeste stemming de terugreis aanvaard, waarbij chauffeur, de heer C. v. d. Werf opnieuw een gewaar deerde bijdrage leverde aan een uit stekend geslaagde dag. Overstromingen in Zuidafrikaanse stad EAST LONDEN, 28-8. Bij over- stromingen na zware regenval in de Zuid-Afrikaanse stad East Londen zijn minstens zes mensen om het le ven gekomen en honderden gezin nen dakloos geworden. Premier Vorster van Zuid-Afrika heeft de stad regeringshulp beloofd. MARKTBERICHTEN Coöp. Vcluwse Eierveiling Bamcvcld Aanvoer 987.330 stuks, stemming prijshoudend. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gr. f 8.09; 58-59 gr. f 8,20-9,65; 61-62 gr. f 8,65-10,34; 66-67 gr. f 9,78-11,38. Eierveiling Bamevcld Aanvoer 627.395 stuks, stemming prijshoudend. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gr, f 7,97-8,30; 56- 57 gr. f 8,55-9,81; 61-62 gr. f 9,73-11,00 66-67 gr. f 11,01-11,98. Eiermarkt Barnevcld Aanvoer ca. 1.950.000 stuks, handel redelijk. Eieren van 50-58 gr. f 8,30- 10,45 per 100 stuks, kg-prijs f 1,66- 1,80; eieren van 59-64 gr. f 10,65-11,50 per 100 stuks, kg-prijs f 1,81-1,80; eieren van 65-69 gr. f 11,70-12,25 per 100 stuks, kg-prijs f 1,80-1,78. Witte eieren 50 tot 100 cent per 100 stuks lager.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3