U KUNT NIET ALLES WETEN AGENDA Er komt bespreking over oude pand aan Markt te Oosterland Wet Arbeidsongeschiktheidsverzekering STREEKMEUWS Explosie in apotheek eist vier doden Popfestival op Wight eindigde in chaos Uitzonderlijk druk op de rijkswegen Geslaagden diploma-zwemmen K.N.Z.B. in zwembad „De Val" Ccmeentcruail I liiivi-luml DUIVELAND, 27-8. De gemeente raad kwam eind vorige week in een openbare vergadering bijéén in het gemeentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. Deze opende de verga dering, waarop alle leden aanwezig waren, met het ambtsgebed en sprak een welkomstwoord. Verder beant woordde de raadsvoorzitter enige vragen, gesteld in de rondvraag van de vorige vergadering o.m. betref fende de stand van zaken aangaande het oude Dorpshuis te Oosterland, waarnaar de heer Bakker (Arb.) de vorige vergadering naar had geïn formeerd. Vermeld werd dat in de maand september er een samenspre- king zal plaats vinden met de eige naar van het oude pand aan de Markt te Oosterland. baron Sehipi- melpenninck van der Oye te Wasse naar, en met diens zaakwaarnemers, teneinde tot een oplossing te komen of er eventueel tot verkoop aan de gemeente zal worden overgegaan, en de oude bedoening dan gesloopt zal kunnen worden. Verder kwam ter tafel de lijst van ingekomen stukken en het voorstel deze kennisgeving aan te nemen. Ze bevatten in hoofdzaak goedkeurin gen van Ged. Staten van Zeeland over genomen raadsbesluiten betref fende wijzigingen van gemeentebe grotingen en de vijfde wijziging van de bezoldigingsbesluiten 1968. Hier na volgde de vaststelling van de 16e wijziging van de gemeentebegroting 1970, betreffende de afsluiting van de kapitaaldienst 1969, die werd goedgekeurd. Aan de heer J. de Vin te Nieuwerkerk werd een perceel bouwgrond verkocht aan de Erling Steenstraat aldaar. Daar de heer de Vin inmiddels bouwgrond aankocht aan de Muijeweg te Nieuwerkerk dai feitelijk was bestemd voor de heer Groenenberg, die dit had aange kocht, doch vertrok, kwam het per ceel aan de Erling Steenstraat vrij en vroeg de heer M. Verwijs te Nieu werkerk dit aan te mogen kopen, waartegen geen bezwaren bestonden. Verder werd aan de heer C. den Dik- kenboer te Nieuwerkerk verkocht een perceel grond, eveneens aan de Erling Steenstraat te Nieuwerkerk voor de bouw van een woning, groot 250 ca voor de prijs van in totaal f 3.750,Dit voorstel was aange houden op de vorige vergadering, omdat er toen bedenkingen beston den voor deze verkoop, die echter inmiddels zijn opgelost. Van de voor malige hervormde predikant van Ouwerkerk aan de Haneweg aldaar. Het perceel is groot 1110 ca voor de prijs van f 13.650,voor de bouw van een woonhuis. Het verzoek werd ingewilligd. Aandelenpakket P.Z.E.M. Een bedrag groot f 6.000,werd verder ter beschikking gesteld om over te gaan tot uitbreiding van het aandelenpakket van de gemeente bij de Prov. Zeeuwsche Energie Maat schappij, mede in verband met de aandelenruil ZEGAM/PZEM.'Van de N.V. Waterleiding Maatschappij Zee land i.o. werd een schrijven ohtvan- gen met het verzoek om de gemeen telijke aandelen, 74 stuks gratis aan de maatschappij af te staan. De aan delen hebben een nominale waarde van f 1.000,— ieder, en bij de over dracht heeft de vennootschap de ver plichting de overgedragen aandelen in overeenstemming te doen zijn met de statuten van de vennootschap. Dit voorstel vond geen tegenkanting. Zo min als een wijziging in de begroting van het woonbedrijf in de gemeente voor 1969. Van de heren Th. van der Lught, J. D. Dekker en C. J. Hille- brand te Ouwerkerk, samen vor mend het driemanschap van de sportavonden te Ouwerkerk, was een verzoek ingekomen om een eenma lige subsidie groot f 50,om de on kosten van de evenementen te Ou werkerk te kunnen dekken. De kos ten van deze evenementen zijn on danks de bijdragen van de VVV en de sportvereniging van dien aard, mede door de lage inleggelden, dat men met een nadelig saldo is komen te zitten. Het ligt in de bedoeling voor de Ouwerkerkse jeugd in de winter maanden zo mogelijk elke week één avond te organiseren met spel en sport. Besloten werd deze gelden te voteren voor dit doel. In verband met de gevaarlijke bocht in Rijks weg 18 vanaf de Rampaartsedijk on der Oosterland tot aan de Blauwe Keet heeft de Rijkswaterstaat het plan opgevat dit gedeelte te gaan verlichten. Hoewel de R.W.S. zou willen dat de gemeente een jaarlijk se bijdrage van f 4.500,zijnde de helft van de exploitatiekosten, voor dit .doel zou voteren, vindt de ge meente dit bedrag te hoog en het voorstel om 1/:t van de kosten voor zijn rekening te nemen acht men be ter, zijnde f 3.000,—. Of de R.W.S. hiermee genoegen zal nemen blijft nog de vraag. In de voxige raadsver gadering kwam ter sprake het voor stel om een krediet, groot f 14.000, te verlenen voor de aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie in het Dorpshuis te Ouwerkerk. Men besloot toen dit voorstel aan te hou den, daar men een exploitatie met aardgas voor deze verwarming ver kieselijker vond. In verband met de onzekerheid over het tijdstip, waar op het aardgas Ouwerkerk zal berei ken (het kan wel 1973 worden) en mede het relatief geringe verschil in kosten van aanleg en exploitatie, werd besloten het krediet te ver strekken en een oliestookverwar- mingsinstallatie te realiseren in Ou- werkerks Dorpshuis. Voor de inlich ting van een handenarbeidlokaal in de openbare basisschool te Ouwer kerk wordt een bedrag groot f 10.000' beschikbaar gesteld. Een onderzoek heeft uitgewezen-dat de mogelijkheid in genoemde school hiervoor aanwe zig is op de zolder van het gebouwd Er dient dan echter 'n betere opgang naar deze zolder te worden gemaakt, lichtvensters aangebracht, uitbrei ding van de centrale verwarming etc. Streekplan Schouwcn-Duiveland Hierna kwam ter tafel het ont werp streekplan voor Schouwen- Duiveland, omdat voor 1 september a.s. Ged. Staten van Zeeland weten willen hoe het gevoelen is in de Raad over dit plan. Een commissie, bestaande uit de raadsleden S. Over- beeke, A. van Klinken, A. L. Bakker en A. R. I. van den Hoek, had in sa menwerking met de heren Fr. Schui- lingh en J. M. Holm in hun kwaliteit van- leden der recreatiecommissie, het streekplan onder ogen gezien, d.w.z. het voorontwerp van dit plan en hun gevoelens hieromtrent op pa pier gezet. De commissie is van me ning dat met klem geprotesteerd dient te worden tegen de in het plan opgenomen noordelijke verdeel weg. In de toelichting op dit voorontwerp stelt de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland dat de agrari sche functie voor Schouwen-Duive- land de belangrijkste zal blijven. Door deze wegaanleg worden veel landbouwkavels gesplitst en de com missie is geenszins van de noodzaak Verfvlekken op een ruil knnt u verwijderen met hete azijn. De fles met azijn zet u daartoe in een pan met warm water. Moet u iets schoonmaken met benzine, dan kunt u het ontstaan van „vlekkenranden" verminderen door dit werkje te doen in de zon. Suèdejasjes gemaakt van schapen huid. zijn de goedkoopste, die van een kruising van schaap en geit (persian) zijn duurder, terwijl die gemaakt zijn van anlilopehuid de duurste zijn. Door enige druppels creoline op uw vuilnisemmer te sprenkelen, verdrijft u de vliegen. Een „varen", een ideale plant, kan niet gedijen in een droge en kille omgeving. Een temperatuur van 50 tot GO graden F. is het meest ge schikt. Een vochtige atmosfeer Is aan te raden en voorkomt het ont staan van bruine punten aan de bla- van deze weg overtuigd. De commis sie acht een betere verbinding langs het dorp Sirjansland noodzakelijk en met volledige instemming nam zij dan ook kennis van de gedachten van het gemeentebestuur om de Bre- deweg achter genoemd dorp te trek ken, met aansluiting op de reeds verbrede Dillingsweg. Dit zal onge twijfeld een grote ontlasting geven voor de nauwe doorgang van het dorp Sirjansland. De hier gevestigde industrie van de fa. Van Dijk en ook het doorgaand verkeer van de rich ting Dreischor zal met deze realise ring gebaat zijn. Verder zal dan de geplande noordelijke verdeelweg overbodig worden, en zal er geen landbouwgrond ten offer vallen aan snijschade. De heer op 't Hoff, zelf van Sirjansland afkomstig, kon zich echter onmogelijk met deze sugges tie verenigen en zag in de komst van deze wegdoortrekking geen heil. Hij is de mening toegedaan dat, en de wagens van de fa. Van Dijk én de auto's uit de richting Dreischor toch nog de kortste weg door het dorp zullen blijven nemen, een denkbeeld dat echter de commissie niet deelt. Geen overlevenden bij vliegtuigongeluk NIEUW DELHI, 30-8. De 39 inzit tenden aan boord van het vliegtuig van de binnenlandse dienst in India ,dat zaterdagmiddag in het oerwoud van de staat Assam is neergestort, zijn omgekomen. Het wrak van het toestel is zon dagochtend gevonden op ongeveer 150 km ten noorden van de stad Gauhati. De vóór 1 maart 1970 Ingegane ar- verhoogd worden. Daarbij zal het beidsongeschiktheldsultkcringen maximumdagloon, dat geldt voor de zullen per 1 augustus 1970 in het berekening van de uitkeringen, algemeen met 3,88 procent worden krachtens de W.A.O., de Z.W. en de verhoogd. W.W. per 1 augustus 1970 stijgen van» f 92,60 tot f 96,20. Ook voor de Aangezien in de arbeidsonge- berekening van de uitkeringen inge- schiktheidsuitkeringen. die zijn inge- volge de wet Werkloosheidsvoorzie- gaan na 28 februari 1970 reeds een ning zal het maximumdagloon in deel van de loonstijging is verwerkt. gaande 1 augustus 1970 worden ver- zullen deze uitkeringen niet volledig hoogd tot f 96,20 met 3.88 procent worden verhoogd. Voor de bei-ekening van de pre- De verhogingen van deze nieuwe mies ingevolge de W.A.O., de Z.W. uitkeringen bedraagt, indien zij zijn en E.W.W. zal het maximumdagloon ingegaan in de maand ingaande 1 januari 1970 worden ver hoogd tot f 96,—. maart 1970 3,55 Per 1 juli 1970: april 1970 3.22 o Kinderbijslagen per kwartaal mei 1970 2,23 Voor een eerste kind van f 125,58 juni 1970 1.90 n tot f 131,04; voor een tweede en der- juli 1970 I.26 n/n de kind van f 142,74 tot f 148,98; voor een vierde en vijfde kind van Vervolgens zal ook het maximum- f 191,10 tot f 198,90; voor een zesde dagloon, waarnaar de uitkeringen en en zevende kind van f 211,38 tot de premies ingevolge de W.A.O., de f 219,96; voor een achtste en elk Ziektewet (Z.W.) en de Werkloos- daarop volgend kind van f 234 tot heidswet (W.W.) worden berekend, f 243,36. Voor de vrouw deren. Plaats haar derhalve op een omgekeerd schoteltje in een bakje met water. Het zijn schaduw, plan ten, maar ze moeten daarom nog niet in het donkerste hoekje van het huis geplaatst worden. Er is een guldenmiddenweg. Corsages kunt u opknappen door deze boven de sloom van een ketel kokend water te houden. Tijdens het stomen de corssages met de hand bijvormen. De corsages niet te lang stomen en niet te dicht bij de tuit houden. Zo snel mogelijk werken. Moet u een stuk karton verven, dan dient u dit eerst te bestrijken met gewone houtlijm om een harde onderlaag te hebben. U hebt geen achterlicht en ook geen wip sparbord. Als it 's avonds of 's nachts op 'n fietspad of rijweg loopt, wacht dan niet tot u overre- ren wordt, maar ga opzij als er een voertuig aankomt. Voetgangers zijn onzichtbare opstakels! DODELIJKE ONGELUKKEN ZU1DWOLDE. De 51-jarige K. A. Broersma uit Amersfoort is bij een verkeersongeval in Zuidwolde om het leven gekomen. OOSTSTELLINGWERF. De 80-ja- rige E. de Boer uit Oosterwolde is met zijn fiets op een kruising in Ooststellingwerf door een personen auto aangereden. De man lette ver moedelijk niet voldoende op het ver keer. Hij overleed ter plaatse. BOEKEL. Te Boekei botsten twee personenauto's tegen elkaar» omdat een van de bestuurders, naar de po litie verklaarde, geen voorrang ver leende. De 22-jarige mevrouw J. van Deursen-Jacobs uit Boekei, die in een van de auto's zat, overleed aan haar verwondingen. Haar echtgenoot 23 jaar, moest zwaar gewond in het ziekenhuis te Veghel worden opge nomen, evenals de twee inzittenden van de andere auto. KERKWIJK. Op de rijksweg Den Bosch-Utrecht is bij het remmen voor een file, een personenauto gaan slingeren. De wagen rolde om. De tien maanden oude baby Robertus van Ras uit Uden kwam op de weg terecht en was op slag dood. De ouders liepen geen verwondingen op. TERNEUZEN. Op een kruispunt nabij Hulst is de uit Terhagen (Bel gië) afkomstige 54-jarige mevrouw T. Vermaeren dodelijk verongelukt. De oorzaak was het niet verlenen van voorrang door een 69-jarige autobe stuurster uit Brussel. Het slachtoffer overleed kort ria haar aankomst in het St. Liduinaziekenhuis te Hulst. LICHTENVOORDE. De 65-jarige K. Goldewijk uit Zieuwent, gemeen te Lichtenvoorde, is op de rijksweg te Ruurlo op zijn bromfiets bij het afslaan door een personenauto aan gereden. De man overleed ter plaat se. ZWOLLE. De 22-jarige metaalbe werker W. de Jong uit De Knijpe (Gr.) is in het Sophiaziekenhuis in Zwolle overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk in 't Meer, bij Heerenveen. Hij botste met zijn personenauto via de berm legen een lichtmast. DEN HAAG. Op de Dijkweg Zwolle-Glanerbrug nabij Heine is een personenauto in dichte mist te gen 'n boom gebotst. De wagen vloog in brand en de bestuurder kwam in de vlammen óm. Het was de 22-ja- rige L. J. Hut, afkomstig uit Lochem MAARSSEN. Op de Amsterdamse straatweg bij Maarssen slipte een personenauto tijdens een inhaalma noeuvre. Dit voertuig vloog tegen een boom. De echtgenote van de be stuurder, de 30-jarige mevr. J. E. N. Balvoort-Swartjes uit Utrecht over leed aan de verwondingen. DEN HAAG. In het Friese Kollum is een 17-jarige bromfietser om het leven gekomen toen hij de rijbaan voor zijn ouderlijk huis overstak. De jongeman werd door een achterop komende bestelauto gegrepen. Hij overleeó ter plaatse. Het was J. W. Steringa, woonachtig in de gemeen te Kolummerland. HOORNAAR. In Hoornaar is de 55-jarige J. Wallaard uit Noordeloos met zijn bromfiets frontaal tegen een personenauto gereden. Hij over leed ter plaatse. LICHTENVOORDE. In Lichten voorde is de 17-jarige M. J. J. Schu- rink uit Zieuwent om het leven ge- komeh bij een val van zijn brom fiets. Het stuur van zijn vervoer middel raakte verward met dat van een naast hem rijdende bromfiets. Beide bromfietsers verloren het evenwicht en vielen. Het slachtoffer overleed ter plaatse. HAARLEM. De twaalfjarige Frans Bleker uit Heemstede, die op zijn fiets op de Paviljoenslaan in Haar lem begon te slingeren toen hij naast een vrachtauto reed, raakte onder een achterwiel van deze wa gen. Hij was op slag dood. ZIERIKZEE Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Bij de in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis gehouden overgangsexa mens werden bevorderd van hei eer ste naar het tweede leerjaar de leer ling- verplegenden M. de Ridder en N. Verhulst en van het tweede naar het derde leerjaar de leerling-ver plegenden J. A. Dool, N. Gaik Khim en J. Verkerk. Aanbesteding Cultureel Centrum Namens het gemeentebestuur van Zierikzee zal dinsdagmiddag te Zie- rikzee door het Architectenbureau Schuch Kraamer uit Breda-Rot- terdam het verbouwen en uitbreiden van het Cultureel Centrum (De Con certzaal) aan de Paardenstraat wor den aanbesteed. Kind overreden Een ernstig verkeersongeluk, heeft vrijdagmiddag het leven gekost aan het 4-jarig zoontje Gerrit van de fa milie Hekman aan de Lange Blok- weg. Samen met een vriendje stak het knaapje met zijn autoped de weg over en werd gegrepen door een au to bestuurd door de heer J. R. te Zie rikzee, die alles heeft gedaan het kind te ontwijken, maar hierin he laas niet kon slagen. Het vriendje kon met zijn autoped nog juist zwenken, maar Gerrit werd overre den en vrijwel op slag gedood. De deernis met de getroffen familie is algemeen. Cursus „Luisteren naar muziek" De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen organiseert in samen werking met de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, de Z.V.U. en de Plattelandsjongeren een cursus „Luisteren naar muziek". Deze cur sus wordt in Zierikzee gehouden en begint op een maandag- of donder dagavond in oktober en bestaat uit 4 lessen. Cursusleider is de heer I. Ruissen uit Wemeldinge, leraar aan de huishoudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee. Verlichting Laan van St. Hilaire brandt reeds ten dele Schreven we vorige week, dat langs de Laan van Sint-Hilaire een groot aantal lichtmasten zijn ge plaatst ter ontsluiting van het toe komstige plan West aansluitend kan worden meegedeeld dat reeds in het afgelopen weekend een aantal licht masten voor de nodige verlichting zorgde, terwijl de anderen vermoe delijk nog deze week hun lichtbun dels zullen laten uitstralen. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Morgen, dinsdag 1 september komt de raad van Middenschouwen in openbare vergadering in het ge meentehuis te Scharendijke bijeen. Op de agenda staat o.a. beëdiging van de raadsleden en benoeming van de wethouders. Aan de orde komen verder voor stellen tot medewerking aan de in stelling van een Hulpcentrum Noord- Zeeland en aan het doen maken van een plan voor aceomodatie voor vis- boten voorde sport visserij in de ha-, ven Kloostevnol te Scharendijke. HAAMSTEDE Auto totaal vernield Doordat D. J. de G. uit Haamste de, "rijdend met zijn Volkswagen over de Kloosterweg richting Haamstede, ter hoogte van de Vertonsweg te grote snelheid had, raakte hij de macht over het stuur kwijt, waar door de auto, na op twee wielen te hebben gereden begon te slippen en in de sloot terecht kwam. De be stuurder kwam er, evenals zijn naast hem zittende broer H. de G., wonder boven wonder zonder lichamelijk letsel af. De auto werd totaal ver nield. De rijkspolitie stelt een nader onderzoek in. DREISCHOR Aanbesteding van loswal In hotel-restaurant „De Drie Scha pen" te Dreischor zal dezer dagen door het Technisch Adviesbureau dei- Vereniging van Nederlandse Ge meenten uit Amersfoort voor de ge- heenle Brouwershaven worden aan besteed het maken van een loswal met verbindingsweg in de gemeente Brouwershaven. NOORDWELLE Kookcursus De afdeling Noordwelle van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen organiseert in het komende seizoen een exclusieve kookcursus. Deze wordt gehouden in hotel „De Ark" te Renesse. De cursus staat on der leiding van de kok van het mo tel, de heer Strazek. De cursus be gint dinsdag 13 oktober om 8 uur en bestaat uit 6 lessen. KERKWERVE Hand afgekneld Vrijdag had de landbouwer R. Bie- nefelt het ongeluk met de hand in een stro-pers te geraken, waardoor dit lichaamsdeel werd afgekneld. NIEUWERKERK Ger. Gemeente in Nieuwerkerk NIEUWERKERK. Donderdagavond 3 september, 7.30 uur ds. H. van Beek (Opheusden). OUWERKERK Verbeteren Weg van de Buitenlandse Pers Op donderdag 3 september a.s. zal door het Waterschap „Schouwen- Duiveland" te Zierikzee in 's Lands- kamer worden aanbesteed het ver beteren van de Weg van .de Buiten landse Pers te Ouwerkerk. DEN HAAG. Prinses Beatrix en prins Claus hebben een onofficieel bezoek gebracht aan Goya-tentoon- stelling in het Mauritshuis. Maandag 31 augustus Zierikzee R.K. Kerk, H uur, orgelconcert en zang. - 13.30 uur Bejaardensoos R.K. cen trum, Mosselstraat. Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering raad Wcsterschouwen. Dinsdag 1 september Zierikzee Gemeentehuis, 8 uur, vergadering gemeenteraad. Mondragon, kringvergadering Plat telandsvrouwen. Nieuwerkerk Gemeentehuis, vergadering raad Duiveland. Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering raad Wcsterschouwen. Scharendüke Gemeentehuis, 2 uur, vergadering gemeenteraad Middenschouwen. Woensdag 2 september Zierikzee Ger. Verenigingsgebouw, 8 uur, ver gadering Vrouwenvereniging. COMPIEGNË, 30-8. In een apo theek te Compiegne heeft zich zon dag een explosie voorgedaan. Vier mensen venden de dood en 21 wer den gewond. Na de explosie ontstond een brand die twee hotels en een winkel boven de apotheek aantastte.. Dè brandweer was het vuur na anderhalf uur blussen, meester. Van twee gewonden is de toestand ern stig. De kracht van de explosie was zo groot, dat tot in de verre omtrek rui ten werden verbrijzeld. Volgens de politie was er een gasleiding lek ge raakt. Het uitgestroomde gas kwam tot ontploffing toen in de apotheek een elekrisch apparaat werd inge schakeld. FRESHWATER, 31-8. Het groot ste popfestival dat ooit in Engeland werd gehouden, is zondagavond ge ëindigd in een chaos, toen honder den jongelui zich in een orgie van vernieling stortten. De organisatoren schatten de schade op 30.000 pond (258.000 gulden). Tweehonderd jongelui - Heli's An gels" en Franse anarchisten - staken de lont in het kruitvat toen zij vanaf een heuvel de festival-arena be stormden en de golfplaten begonnen DRIEBERGEN, 30-8. Het is zon dagavond „uitzonderlijk druk" ge worden op de rijkswegen. Dit leidde op vele plaatsen tot filevorming en kettingbotsingen met veel materiele schade en slechts weinig gewonden. Bij de verkeerscentrale van de Rijkspolitie te Driebergen wordt de grote drukte verklaard door te wij zen op het feit, dat de vakantieperi ode achter de rug is. Er zijn nog maar weinig mensen met vakantie. Kennelijk zijn vele autobezitters door het mooie weer gelokt en zij zijn een dagje of twee dagen op stap geweest, aldus de verkeerscentrale. Vrijdag 4 september Zierikzee 13.30 uur Bejaardensoos R.K. cen trum, Mosselstraat. Contante betalingen elders? DE CHEQUE biedt uitkomst! NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE te slopen die provisorisch opgerichte consumptieruimten omheinden. De loodsen werd systematisch van hun voorraad ontdaan en vervolgens in brand gestoken. Terwijl overal branden woedden riepen de vertwijfelde organisatoren de politie te hulp, die met zestig man de vijfduizend leden tellende orde dienst kwam versterken. Er ontstond paniek toen twee rook bommen naar het podium werden ge worpen, waar een geluidsverster- kingsinstallatie in brand raakte. Filevorming deed zich voor op de weg tussen Gouda en Veenendaal, in beide richtingen met file's van meer dan 10 kilometer, ten zuiden van de brug bij Zaltbommel in de weg Den Bosch-Utrecht, nabij de Moerdijk voor het verkeer in de richting Rotterdam, op de weg Am sterdam-Den Haag bij Woubrugge, op de weg Eindhoven-Weert, waai de file vele kilometers lang was, en op het Hellegatsplein. De verkeerscentrale van de Rijks politie constateerde, dat er een groot verkeersaanbod was, zowel in de richting oost-west, als van west naar oost. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 31-8. Aangevoerd: 1382 dieren, t.w. 1106 runderen en 276 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,10-5,45, le f 4,40-4,80, 2e f 3,90-4,20, 3e f 3,75-3,85; stieren f 4,50-5,25; worstkoeien f 3,70-3,80; slachtvarkens le f 2,38-2,43, 2e f 2,33- 2,37, 3e f 2,30-2,33; slachtzeugen f 1,65-1,75; zware varkens f 2,10-2,20. Runderen: aanvoer korter, handel slepend, prijzen nauwelijks prijshou dend. Varkens: Aanvoer klein, han del matig, prijzen iets stijver in prijs, enkele prima's boven notering. Trein grijpt bus SALTA (Argentinië). 31-8. Een bus met 45 passagiers is zondagavond bij Tartagal in Argentinië, door een goe derentrein gegrepen. Volgens de eer ste berichten zouden bij het ongeluk, dat op een overweg gebeurde, onge veer twintig mensen om het leven zijn gekomen. De overige passagiers werden min af meer ernstig gewond. Scheidsrechter tijdens wedstrijd overleden HANNOVER, 30-8. Tijdens de vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen de Bundesligaclub Hannover '96 en s.v. Herrenhausen zakte de 46-jarige scheidsrechter Otto Leipold zondag in Hannover tijdens de eerste helft plotseling in elkaar. Een arts kon later slechts vaststellen dat Lei pold was overleden. Gevechten tussen stammen op West-Irian BIAK, 30-8. De politie in West- Irian heeft bekendgemaakt, dat bij gevechten in het gebied van de berg Daya tussen leden van Westiriaanse stammen minstens 30 doden zijn ge vallen. De gevechten, die zich over een periode van een maand hebben uitgestrekt, werden geleverd met blaaspijpen, pijl en boog en stenen bijlen. Prinses Margriet terug in ons land SCHIPHOL, 30-8. Prinses Margriet en haar echtgenoot, de heer Pieter van Vollenhoven, zijn zondagochtend uit Canada in ons land teruggekeerd. Het prinselijk paar is drie weken op reis geweest. Na een officieel be zoek aan Suriname verrichtte prin ses Margriet in Canada de opening van de 92e Canadian National Exhi bition. Ter verwelkoming was de heer van Vollenhoven, schoonvader van de prinses naar Schiphol gekomen. ZIERIKZEE, 31-8. Na het slechte weer van de laatste weken zjjn er dankzij het fraaie zomerweer van de afgelopen week - waardoor de Zie- rikzeese jeugd nog een aantal dagen goed kon oefenen - een uitstekend resultaat gehaald bjj het diploma zwemmen K.N.Z.B. dat zaterdag plaatsvond in het zwembad „De Val" De zwemproeven werden afgelegd onder het scherp toeziend oog van een examencommissie, bestaande uit de heren Boogaard en Ensing, offi cials van de K.N.Z.B., en de bad meester de heer Goddjjn. Voor het A-diploma slaagden do volgende meisjes: M. Dorst; A. Dorst E. van Mourik; C. Deuiioo; A. de Jonge; A. Hoppers; J. van Loon; J. Stoutjesdijk; H. Wilbrink; H. Saman E. Saman; R. de Oude; E. van Leeu wen; K. M. Thcdinga; L. v. d. Wek ken; S. v. d. Lelie; E. van Hese; mevr. E. C. Hoppers; mevr. M. C. van 't Veer; en mevr. L. Stoutjesdijk. Voor het. A-diploma slaagden ver der dc volgende jongens: J. Heringa; T. Schults; T. Heringa; P. Sanderse; B. Lokerse; J. Bon; D. Varfel; R. Hoppers; E. L. Wocstijne; P. J. v. d. Heijde. B-diploma. Meisjes: M. A-. C. The- dinga; G. Steutel; L. Boot; D. Abra- hamse; L. d. Waay; A., d. Kok; L. Sluik; R. Heyboer; mevr. G. Flik- weert. Jongens: P. v. d. Veer; W. d. Boer Th. v. d. Wcele; J. Hoppers; R. Sluijs A. Lokerse; J. v. d. Sneppen; C. M. v. Leeuwen; A. d. Kort; dhr. Th. J. Sluijs. le vaardigheidsdiploma C. Meisjes M. Walhout; A. Rentier; M. Timmer; mevr. E. v. d. Kreeke. Jongens: L. Looy; L. C. B. d. Pee; dhr. Th. J. Sluijs. Als bijzonderheid kan de deelname worden gemeld van twee gezinnen die elk met; vierdiploma's naar huis gingen, een i'esultaat dat dankzij een dagelijkse training kon worden be haald, door de familie Hoppers en de familie Sluijs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2