cPinoccfiio jeugdschoenen Verton's Schoenen Voor de doe-het-zelver Advertentie Een platenbon is altijd raak f5,-7.50 10,-15,-20,- 25.- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG, 26-8. Het aantal ge- registreerde overnachtingen van bui tenlandse gasten in hotels is volgens het C.B.S. in het eerste kwartaal van 1970 vergeleken met het overeen komstige kwartaal van 1969 met 17,2 procent van 600.000 tot ruim 700.000 gestegen. DEN HAAG. De Anti-Vivisectie- Stichting heeft de minister van landbouw en visserij verzocht alle wildklemmen, die zij als middel eeuwse folterwerktuigen betitelt, te verbieden. HILVERSUM. Radio Moskou en de NOS-radio zullen een aantal pro gramma's van gevarieerde aard gaan uitwisselen. Op 16 november zal het eerste uitwisselingsprogramma, ge richt op de steden Amsterdam en Moskou, gelijktijdig in beide landen worden uitgezonden. DEVENTER. Een korte, maar fel le brand met een schade van naar schatting een half miljoen gulden heeft gewoed in een fabrieksruimte van de organisch-chemische indu strie te Deventer, onderdeel van Noury en Van der Lande N.V. ACHTKARSPELEN. Het zesjarig jongetje W. Henstra uit Buitenpost is door een vrachtauto overreden, toen hij vanaf het erf van zijn ou derlijke woning de weg overstak. Hij raakte zo ernstig gewond dat hij la ter op de dag in het Diaconessen- huis in Leeuwarden is overleden. HILVERSUM. Burgemeester dr. J. P. Platteel van Hilversum heeft tussen Hilversum en Bussum een van de modernste overlaadinrichtin- gen voor vuil in ons land geopend. Het overlaadstation, dat bijna vier miljoen gulden heeft gekost, is be stemd voor de gehele Gooi- en Vechtstreek. DEN HAAG. De orderontvangst van de Nederlandse industrie was in juli uiteenlopend, aldus blijkt uit de conjunctuurtest van het C.B.S. over deze maand. De gemiddelde dagpro- du ktie bij de in het onderzoek be trokken ondernemingen gaf een stij ging te zien. ROOSENDAAL. De 28-jarige H. van Z. uit Etten Leur heeft tegen over de Roosendaalse politie bekend de dader te zijn van de drie inbra ken, die de afgelopen maanden bij V. en D. in deze plaats zijn gepleegd. De man zal aan de officier van jus titie in Breda worden voorgeleid. ASSEN. Gedeputeerde staten van Drente hebben aan de provinciale staten een krediet van 23 miljoen gulden gevraagd voor de bouw van het nieuwe provinciehuis. Het nieu we gebouw, in de westelijke buiten wijk van Assen, zal het oude aan de Asser Brink in het stadscentrum vervangen. SLIEDRECHT. Donderdagmiddag werd in Sliedrecht de eerste paal geslagen voor een zwakzinnigenin richting van de Algemene Stichting voor verzorging en verpleging van, zwakzinnigen. STEEN WIJK. De rijkspolitie te Ruinerwold heeft de 22-jarige woonwagenbewoner M. A. aange houden. Hij wordt ervan verdacht tijdens een dansavond, de 23-jarige M. Scheer uit Oldemarkt enkele ma len in het onderlichaam te hebben gestoken. De man heeft nog geen be kentenis afgelegd. DEN HAAG. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de statistiek zijn in 1968 in ons land ruim 95.000 strafzaken i.v.m. misdrijf door de justitie afgedaan. In 3.902 gevallen, d.i. 4,1 procent van het to taal (1967 ruim 3400 of 3,8 procent) waren de betrokken verdachten bui tenlanders, reeds vanaf 1963 was hun aandeel rond 4 procent. DEN HAAG. Het Nederlandse Roode Kruis zond woensdagavond een nieuwe hoeveelheid hulpgoede ren naar de Arabische Republiek Jemen, waar tengevolge van een ja renlange droogte bijna twee miljoen mensen door de hongerdood worden bedreigd. Wal biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 29 AUGUSTUS NED. I: Het middayprogramma wordt voor de eerste keer 's zater dagsmiddags door de Evangelische Omroep verzorgd. Ze doet dat met een vertelling, een sneltekenaar en het kinderkoor de Zangvogeltjes zorgt voor de muzikale omlijsting. Vader plukte de vruchten is een speelfilm uit 1951 met in de hoofd rollen Spencer Tracy, Joan Bennet, en Elisabeth Taylor. Vader en jnoe- der Banks hebben hun dochter zien trouwen. Nu komt het eerste klein kind en dat brengt nogal wat rimpe lingen teweeg in de familie. Het avondprogramma na Pipo begint met 'n aflevering van Rawhide. Gill en zijn mannen hebben heel wat te stellen met bandieten die de buurt onveilig maken. De laatste Zomaar Een platenbon is altijd raak f 5,- 7.50 lO, 15, 20 25.- ROTTERDAM. Het Verolme con cern heeft van een Duitse rederij opdracht ontvangen voor de bouw van twee bulkcarriers van 26.000 ton elk. De schepen worden 175 meter lang, 22,80 meter breed en krijgen een snelheid van 15,7 knopen. Grootste veiliugomzet VENLO, 27-8. De centrale Vënlose veilingvereniging in Grubbenvorst zal, naar verwacht wordt, voor het eerst in haar geschiedenis een jaar omzet aan groenten, fruit, champig nons en bloemen van meer dan hon derd miljoen gulden bereiken. Hier mee heeft deze veiling de grootste omzet van alle veilingen in Neder land. Advertentie stoere, sterke, stevige stappers- voor jongens en meisjes de vriend van kindervoeten Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 een zomeravond ook deze maal weer door Koos Postema gepresenteerd. Medewerkenden aan hel programma pan vanavond zijn o.a. Gerard Cox, de Engelse beatgroep The Peddlers, zangeres Lenny Kurh, een circus nummer en natuurlijk Berend Bou- dewijn met ivprovisatie. Tenslotte Mannix. De detektive gaat samen met de politie op zoek naar de moor denaar van de zoon van een rijk man. Hij arresteert een verdacht person die oniet de dader blijkt te zijn maar er toch wel iets mee te maken heeft. i NED. II: Na Pipo en het journaal een aflevering van de Evangelische Omroep. Koorzang komt uit de Ned. Hervormde kerk van Nijverdal. Na het journaal en het weeroverzicht een nieuwe aflevering van de film serie Worldpremiere. In de film Een omweg van jaren vinden we de lé- raar Louis Jordan die betrokken ivordt bij een auto-ongeluk waarbij de andere wagen doorrijdt. Hij is ge tuige van een ruzie die in een moord ontaard. Als hij de politie op de hoogte stelt en men op de bewuste plaats gaat kijken blijken alle spo ren te zijn uitgewist. Men gaat er vanuit dat hij aan waanzinvoorstel lingen leidt. Dit blijkt niet het geval te zijn als hij zelf op onderzoek uit gaat en een flinke tik op zijn hoofd krijgt. Veel later als hij bij komt noemt iedereen hem anders. Hij heeft ongewild een persoonsverwis seling ondergaan en is wel verplicht deze situatie alleen op te lossen. On der de titel Muziekfeest volgt een reportage uit Sant Moritz waar het Haarlems jeugdorkest het niet slecht deed. ZONDAG 30 AUGUSTUS NED. I: Vanmorgen een eucharis tieviering uit Heer, Maastricht. In het middagprogramma eerst het journaal, het weekjournaal, de ver keersinformatie en de Verrekijker. Tobspion probeert tussen beide te komen als twee geweldenaars met elkaar in konflikt raken. De sport komt uit Stockholm waar atletiek wedstrijden voor heren gehouden worden. Het is de finale om de Eu ropacup voor landenteams. Pipo leidt de avond in gevolgd door Hoe het begon. Begraaf me in mijn laar zen is een dokumentaire over een niet onbemiddeld meisje dat zich in de Drop outs van Londen be gaf en zich hun leed aantrok. Om half acht speelt de Engelse group Black Sabbath en daarna een kwar tiertje voor Jan Brusse uit Parijs. Na het journaal een programma van Heinz Liesendahl Feria de Espanna. Het is een programma waar zowel de Spaanse folklore aan het bod komt als de moderne showbusiness.' Medewerkenden zijn o.a. Conchita Bautista, Los Mimos, Camen Sevilla La Singa, en El Gito, Raphael, en Los Valldemosa. In de dokumentaire Hóe bekijkt u het worden tips gege ven om storingen op het televisie beeld zoveel mogelijk te verwerken en om een goed mogelijk beeld te krijgen. Tot slot van de avond Rita Reys begeleid door het trio Louis van Dijk. NED. II: Pipo, het journaal en Woobinda gevólgd door een afleve ring'van Studio Sport. De rechtvaar dige rebel bemoeit zich in een poli tieke strijd. Als opvolger van een parlementslid wordt een bekend schrijver benoemd, die dikke kans maakt gekozen te ivorden. De politi ci hebben de voorkeur aan iemand die minder bekend en die meer des- kundig is. Als Durgens zich ermee bemoeit blijkt er meer achter te zit ten. Aangezien de rebel rechtvaar dig is blijkt ook hier weer hoe sme rig de achtergronden van de politiek kunnen zijn. Na de tweede afleve ring van Studio Sport de 9e afleve ring van Civilisatie. Onder de titel Streven naar geluk voornamelijk de Rococo. Van beeldhouwkunst en muziek worden voorbeelden gegeven ZATERDAG 29 AUGUSTUS NED. I: 15.30 Het scheppingsver haal: 16.00 Journaal: 16.02 Vader plukt de vruchten; 17.20 De grote flits; 18.45 Pipo18.55 Journaal; 19.04 Rahwide; 20.00 Journaal; 20.20 Zomaar een zomeravond; 21.45 Man nix; 22.35 Journaal. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 Journaal 19.04 Nijverdal zingt; 20.00 Journaal: 20.20 Een omweg van jaren; 22.35 I.J.E. zingt; 22.50 Journaal. ZONDAG 30 AUGUSTUS NED. 1: 11.00 Eucharistieviering; 15.30 Journaal; 15.32 Weekjournaal; 15.52 Verkeersinformatie; 15.55 De Verrekijker; 16.05 Tobspion; 16.30 Atletiek; 18.55 Pi po; 19.00 Hoe het begon; 19.05 Begraaf me in mijn laarzen; 19.30 Black Sabbath; 20.15 Jan Brusse; 20.30 Journaal; 20.35 Corridrt Musica - Feria de Espagnc; 21.35 Hoe bekijkt u het; 22.00 Rita Reys; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Pipo: 19.00 Journaal 19.05 Woobinda; 19.30 Studio Sport; 20.20 De rechtvaardige rebel; 21.10 Studio Sport; 21.35 Civilisatie; 22.25 Journaal. Zondag 30 augustus 20.35 Neder land 1: Corrica Musical: Feria de Espagne. Het optreden van de be kende zanger Raphael. Advertentie Meteen plaat vindt iedereen z'n draai TEL AVIV. Een militaire woord voerder heeft donderdag ten stellig ste ontkend dat Israël het bestand zou hebben geschonden, zoals Egypte heeft beweerd. OVERDENKING Hoe is zijn naam Exodus 3 13 Als we elkaar voor het eerst ont moeten, zullen we niet eerder een gesprek beginnen, voordat we elkaar onze naam hebben gezegd. Je moet tenslotte weten naar wie je luistert en tegen wie je praat. Evenzo als we een boodschap van iemand moeten overbrengen diennen we toch op zijn minst de naam van deze bewuste persoon te weten. Zo is het nu ook tussen God en Mozes blijkens de geschiedenis uit Exodus 3. God ziet de ellende en de verdrukking van zijn volk Israël in Egypte. En Hij geeft aan Mozes de opdracht om naar de Farao te gaan en om de Israëlieten uit Egypte te voeren. Nu stribbelt Mozes nogal te- gen. En een bezwaar luidt: Als ik dan naar de Israëlieten ga en ze zeg dat God mij naar hen gezonden heeft, en ze vragen mij: hoe is zijn naam? Wat moet ik hun dan ant woorden? Namens wie spreekt Mozes? Wie is God eigenlijk? Heeft Hij wel een naam? De God van Israël blijkt in derdaad een naam te hebben Hij is Jahwe. In onze bijbelverta lingen wordt deze naam bijna altijd .weergegeven met: de HERE. Hij is: .Ik ben die Ik ben". Vele mensen (en vele christenen niet minder!) komen, als ze over God spreken, niet verder dan: inderdaad, er moet een hoger wezen zijn; na tuurlijk. ik geloof wel dat er „iets" l is. God maakt zijn naam bekend, d. w.z. Hij is oneindig veel meer voor ons dan „iets". We mogen Hem bij 'naam kennen, we mogen door Hem aangesproken worden. We mogen zelf Hem aanroepen. De naam van God, dat betekent voor ons, dat God in relatie met ons treedt. What's in a name? Wat zegt nu een naam? Schouderophalend zeg gen wij dit ten aanzien van elkaar. In de bijbel en vooral in het Oude Testament, wordt dat niet gezegd. Een naam zegt altijd iets over dege ne ,die hem draagt. Met God is dat niet anders! „Ik ben. die^Ik ben". „Ik zal zijn. die Ik zijn zal". God is niet vandaag zus en morgen zo. Hij is, die Hij is. Hij is trouw aan zijn beloften. Op Hem kun je aan. Hij doet wat Hij heeft gezegd. Gods naam wijst ons naar zijn daden. „Ik ben die Ik ben". „Ik ben de HERE, uw God. die u uit het land Egypte heb uitgeleid". De naam van God geeft ons ver trouwen. Zoals Hij voorheen zijn daden heeft getoond, zo zit Hij ook nu niet stil, en zo zal Hij ook voor de toekomst niet in de steek laten het werk der bevrijding dat Hij aan ons en de wereld begon. „Ik ben. die Ik ben". Misschien kunnen we beter zeggen: Ik ben bij u. zoals Ik bij u ben. God is bij ons op zijn wijze. Hij was niet alleen bij zijn volk Israël toen hel uit de slavernij bevrijd werd. Hij was ook bij zijn volk. toen het nog kermde in de ellende en later ook toen het door dorre woestijnen trok. God is bij ons niet alleen in vreugde, maar ook in verdriet, niet alleen in de grootste, maar ook in de miserabele momenten van het leven. „Ik ben bij u". Jezus Christus, Hij- is: God. onder de mensen. God mei ons. Immariuël. God blijft geen vreemde voor ons, maar neemt in Jezus Christus als mens onder de mensen gestalte aan voor ons. En zozeer is God ons nabij gekomen, dat Jezus zich onze nood en ellende heeft eigen gemaakt, opdat Hij ons zijn heil en vreugde zou eigen ma- kon. Wie is God? Mei onze ideeën over Hem komen wc niet veel verder dan „iets" of „hoger wezen"'. Onze ideccn kunnen wc daarom maar be ter inruilen voor de openbaring van God zelf. In de geschriften van het Oude en het Nieuwe Testament, de bijbel, kunnen we Hem leren ken nen. Dan weten we, over wie we het hebben, als we over God spre ken; meer nog, dan weten we, met wie we spreken, als we bidden; dan weten wc ook .wat ons te doen staat! 11. v. cl. HEUVEL Elektrische apparaten Al denken vrouwen by het annon ceren van nieuwe elektrische appa raten dadelijk aan huishoudelijke apparatuur die haar het werk helpt verlichten, ze moeten zeker de ogen niet sluiten voor de elektrische toe stellen, die speciaal uitgevonden worden voor haar echtgenoten. Toestellen, die het (hobby)-werk in en om het huis vergemakkelijken, waardoor heer gemaal met meer meer plezier en daardoor waar schijnlijk ook sneller bepaalde kar weitjes onder handen neemt. Zo is er sinds kort een totaal nieu we methode van grasmaaien geïn troduceerd. Met de snoerloze AS-gu- zonmaaier kan de heer des huizes snel en moeiteloos en bovendien ge- ruisarm en veilig het gras tot een grandioos gladde grasmat omtoveren De Bosch 12-volts batterij die in de machine gebruikt wordt, heeft energie voor meer dan anderhalf uur maaien en met bijbehorend op- laadapparaat kan deze batterij weer „volgetunkt" worden. In de winter verzorgd het oplaadapparaat het onderhoud van de battery. Dit neemt niet weg dat de totale stroom- kosten per jaar slechts vijf gulden belopen. Optimale veiligheid De wielen van de maaimachine zijn voorzien van een individuele snelwielversnelling en in een hand omdraai is de gewenste grassnij- hoogte ingesteld. Het gewicht van de machine ligt hoofdzakelijk op de achterwielen, waardoor de voorwie len licht over het nog niet afgesne den gras glijden. Een windtunnelsy steem zorgt voor een snelle afvoer van het afgesneden gras, terwijl de beschermplaat bij de grasuitlaat het gras netjes op een rijtje legt. De startsleutel /van de machine is, heel veilig met het oog op kinderen, uitneembaar en wanneer de machine na het gebruik wordt afgezet, treedt automatisch een veiligheidsschake laar in werking, die onmiddellijk het mes afremt en stilzet. Om het inwendige van de maai machine schoon te maken, laat men cle maaier nisten op de duwboom. Deze duwboom is, als de machine opgeborgen wordt, eenvoudig in te klappen. Wie al enige jaren weet wat een grasgazon is, weet ook dat het ran den knippen na het maaien nog een heel karwei is. Maar ook hier hoe ven we tegenwoordig niet meer te gen op te zien. Er is namelijk ook een AS-Elektro graskantsnijder, die de graskanten en plekken die met een maaier moeilijk te bereiken zijn, zonder moeite snijdt. Via een plug kan dit apparaat op de AS-gazon- maaier worden aangesloten. Slagboormachinc Voor mannen wier ambities op een geheel ander terrein liggen, is er een nieuwe slagboorniachine van A.E.G. Een machine met voor elk karwei het juiste toerental. Idealer kan het niet. Een laag toerental voor grote boordiameters in staal, steen, beton en hout. Een middel toerental voor kleinere boren en voor polij sten en een hoog toerental voor za gen, slijpen, draaien en schaven. Deze machine voor doe-het-zel- vers heeft geen elektronische rege ling, waardoor de stroom wordt af geknepen, in tegendeel, bij iedere snelheid wordt een maximum kop pel en dus een maximum aan kracht gegarandeerd. De boormachine is dubbel geïsoleerd, de motor is on dergebracht in een met glasvezels versterkt durethaan huis. Onbreek baar dus. De schakelaar schakelt dubbelpo- lig, alle lagers zijn stofdichte kogel lagers die niet meer gesmeerd hoe ven te worden en de ankerwikkelin gen zijn hittebestendig geïsoleerd. De koolborstels zijn zelf schake lend, wat betekent dat ze, wanneer ze bijna versleten zijn, de machine automatisch uitschakelen, zodat de Advertentie Ben platenbon is altijd raak t5,-7,50 10,-15.-20,-25,- Tijdens de zware storm in 1911 werd een zware boom geveld welke stond tegenover de sociëteit „De Vereeniging" aan de Oude Haven. collector niet kan worden bescha digd. Het is wel haast vanzelfspre kend dat de machine radio- en tele- visieontstoord is. Ook Philips brengt nieuwe machi nes, boormachines, waarmee de man zijn vrije tijd op een prettige manier kan doorbrengen. Deze boormachi nes hebben een motorvermogen van 310 Watt, ze aijn dubbel geïsoleerd, slagboorvast en radio en tv ont stoord. Het programma omvat één 8 mm- en drie IQ mm boormachines. Bij de 10 mm boormachines is dan nog te kiezen tussen eean apparaat met één of twee snelheden. Verder is er nog de Electronic, een 10 mm boormachine met thyristorschake- ling. Tot de accessoires behoren een handcirkelzaag, een decoupeerzaag en een vlakschuurapparaat. Zonder stopkontakt Bijna drie-en-een-half miljoen mannen in Nederland scheren zich elektrisch. Voor hen is een snoerloze Philishave een verbetering van het scheerapparaat-met-snoer. Geen man is meer afhankelijk van een stopcontact, zij kunnen zich nu in de badkamer scheren zonder dat er iemand over het elektrische snoer struikelt, of in een gemakkelijke stoel, of naast de radio als toevallig net de nieuwsberichten aanstaan, of zelfs in bed als zij dat willen. Ook op reis en in de vakanties zijn de snoerloze apparaten ideaal. We den ken hierbij aan een vakantie per zeilboot of in een tent. Er zijn oplaadbare scheerappara- ten met een 2,5 volt gelijkstroom collectormotor, welke wordt gevoed door twee nikkelcadmiumcellen. Via de laadeenheid in de stekker kun nen deze op het lichtnet worden aangesloten en nemen dan in 24 uur voldoende energie op voor ruim twee weken scheren. Het apparaat kan ook gewoon met een snoer op het lichtnet worden aangesloten. Er zijn ook apparaten op batterij en met een krachtige magnetische motor, die weinig stroom nodig heeft en daardoor vier weken lang werkt op een set van vier kleine batterijen. Een praktisch elektrisch apparaat voor een man is zeker nog de mes- semlijper die niet alleen gewone messen, maar ook scharen en golf- messen onder handen neemt. BETTY TEELING DEN BOSCH PAARDENSTAD DEN BOSCH, 27-8. In en rond de Bossche Brabanthallen wordt op vrijdag 18 en zaterdag 19 september de nationale kampioenschapsten toonstelling van de Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandse Trek paard gehouden. Dat is deze keer voor de 36ste maal. Er zijn circa 300 trekpaarden ingeschreven, alsmede 200 haflingers en 100 Dartmoor-kin- derrijponies. GELEEN. Bij een botsing tussen een bestelauto en een personenwa gen op het kruispunt Europalaan- Stikkerstraat te Geleen is de 24-ja- rige heer I. Bainczijk uit Brunsum om het leven gekomen. Stortings- en chequerecht gaat omhoog DEN HAAG, 27-8. Vanaf 1 Sep- tember a.s. zal de PTT voor het stor ten van geld op een postrekening 50 cent in rekening brengen in plaats van 25 cent. Het storten van bedra gen op de eigen girorekening biyft kosteloos. Voorts wordt vanaf diezelfde da tum de vergoeding voor het uitbe talen van gewone cheques van 50 op 75 cent gebracht en voor zgn. zicht- cheques van 35 op 60 cent. De kas cheques blijven gratis. De laatste verhoging van het stortingsrecht vond plaats in 1965, het chequerecht is sinds 1967 niet meer verhoogt. De verhoging van de rechten is noodzakelijk wegens de voortduren de stijgingen van kosten, verbonden aan het aannemen van stortingen en het uitbetalen van cheques.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4