Gratis reizen 2 septemberdagen voor65+ers Afscheid van drie leden van gemeenteraad van Duivéland AGENDA voordelig uit met NS DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Kosteloos aspect van de Hellegatdam ARAM EN HET GEHEIM VAN DE GESLOTEN DEUR Weens blad over „Amsterdam" Bevolkingsonderzoek t.b.c. te Zierikzee DUIVÉLAND, 27-8. Op de donder dagavond 27 augustus gehouden ver gadering van de gemeenteraad, waarvan nog nader een volledig ver slag volgt, heeft de voorzitter, bur gemeester J. D. de Kam, namens de gehele raad en het college van b. en w. op treffende wijze afscheid geno men van de drie scheidende raadsle den, die niet meer in de nieuwe sa menstelling van Duivclands raad te rug zullen keren: de heren L. M. Bolle Mz, Mar. Boogert en A. R. I. van den Hoek. resp, zitting hebbend voor de SGP, (de beide eerstgenoem- den) en voor de CIIU, de heer van den Hoek. De voorzitter heeft in totaal nog maar zeven raadsvergaderingen meegemaakt sedert zijn benoeming, evenwel heeft hij de scheidende le den leren kennen als recht door zee gaande en met een gezonde kritiek, ieder met zijn eigen principe. „Har telijk dank", aldus de voorzitter, „voor al hetgene wat u in het belang van de gemeente hebt verricht tij dens uw raadlidmaatschap". Spreker gewaagde van de totstandkoming van een tweetal objecten in de ge meente in de laatste decennia, t.w. het instructie-zwembad te Nieuwer- kerk en de turnzaal te Oosterland, waar ook de scheidende raadsleden, elk met zijn eigen principe, aan heb ben meegewerkt. „Bedankt voor de vriendschap en medewerking, door U steeds aan den dag gelegd", aldus besloot de voorzitter zijn afscheids speech. Verder bood hij het schei dende drietal het mooie fotoboek van Zeeland aan, als „herinnering" aan uw raadlidmaatschap, gedurende een aantal jaren, van de gemeente Dui véland". De heer Bolle sprak een dank woord voor de vriendelijke woorden Advertentie In september kunt u met NS op uw 65-fkaart twee dagen gratis en onbeperkt reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. Hoe? Door simpelweg uw 65 -l-kaart aan het loket te laten afstempelen. Hebt 11 nog geen 6.5-f- kaart? Koop er dan een aan het loket. Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto meebrengen. De 65+reductiekaart geeft recht op reizen tegen de halve enkele- reisprijs. Een driemaandskaart kost f 20.-, voor echt paren f 30.-. Jaarkaart f 50.-, voor echtparen f75.-. Vraagt u gelijk een septemberkalendertje. Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. J. Geursen (Goes), 7.00 uur ds. H. Kwakkelstein (Goes); Lutherse kerk: 10 uur ds. C. J. van Royen (Groet). Kerkvvervc: 11.00 uur de heer Mali- paard (Rotterdam). Serooskerke: 9.30 uur de heer Malipaard (Rotterdam). Burgh: 10.00 uur ds. G. E. Huizing. Haamstede: 10.00 uur ds. J. Kwast (Vlissingen), 7.00 uur ds. G. E. Hui zing. Renesse: 9.30 uur ds. L. de Wit. 20.30 uur Deirtsche Oekum. Gottes- dienst. Noordwelle: 11.00 uur ds. De Wit. Scharendyke: 9.30 uur ds. J. van Woerden (Middelburg). Brou wershaven: 11.00 uur ds. J. Feune- kes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. J. Feunekes, 11.00 Zondagsschool. Noordgouwe: 11.00 uur ds. J. van dei- Schee (H.A.). Dreisehor: 9.30 uur ds. J. van der Schee. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. I. Faber. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. M. G. Westerhof. Oosterland: 10.00 en 6.00 uur ds. H. Ommering. Sirjansland: 10.00 uur ds. Schipper (Dordrecht), 6.30 uur ds. Trouwborst (Gud-Beierland). Bruinisse: 10.00 uur ds. Van Roon, 5.00 uur ds. H. W. v. d. Brink. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.30 uur ds. Fa- vier. Haamstede: 10.00 en 7.00 uur dr. H. Mulder, Amstelveen. Scha- rendyke: 9.30 en 7.00 uur ds. De Bruine. Goes. Brouwershaven: 10.30 uur leesdienst, 3.00 uur ds. Favier. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Rienstra, 5.00 uur ds. Van Arkel. Haarlem. Oosterland: geen opg. ontvangen. Bruinisse: 10.00 uur ds. Van Arkel, Haarlem; 5.00 uur ds. Rienstra, bev. ambtsdragers. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9.00 en 7.00 uur ds. J. Blokland, Rotterdam. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10.00 uur ds. Westerink, 6.00 uur ds. J. Tijmes, em. pred. Doesburg, H. A. en Dank zegging. Haamstede: 10.00 uur ds. J. Tijmes, em. pred. Doesburg, 3 uur ds. Westerink, H. A. en Dankzegging. Nieuwerkerk: 10.00 uur leesdienst, 3.00 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 3.00 uur ds. Ligtenberg. Nieuwerkerk: 10.00 en 3.00 uur ds. J. C. Weststrate, Melis- kerke. Oosterland: 10.00 en 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. J. C. West strate. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.30 uur, gez. dienst met de buitengew. wijkgem. i.w., ds. H. D. van Hoogstraten en ds. G. Ch. Duinker. Leger des Hcils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossings samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Strandkerk, za. 19 uur; zo. 10 en 11 uur (D). Re nesse: za. 19 uur; zo. 11 en 9.30 uur (D). Pinkstergemeente Zierikzee: Geen dienst. tot hem gericht, en hij sprak de hoop uit dat de gemeente onder Gods on misbare zegen een goede toekomst tegemoet gaan mag. Hij wenste de nieuwe samenstelling van de raad sterkte toe in de uitoefening van hun taak in de moeilijke tijden die vol gens spreker komende zijn. Ook vooral voor het geschenk dankte de heer Bolle op hartelijke wijze. De heer Boogert en de heer van den Hoek uitten zich ook in deze geest, en ook zij waren zeer ingenomen met de waarderende woorden tot hen ge richt en met het geschenk. Zij wen sten de raad alles goeds toe in de toekomst. SPORT VELDHANDBAL Start veldhandbalcompetitie 1970-1971 Het nieuwe handbalseizoen staat weer voor de deur. Ook de handbal- sters en handballers van Delta-Sport staan te popelen om weer met volle inzet te starten. In het nieuwe sei zoen tieedt Delta-Sport met drie teams aan, één meer dan in het vo rige seizoen. Dqor een grote toeloop van leden, het aantal leden is met 30 °'u toegenomen, werd het moge lijk met drie teams uit te komen. Be Delta-Sport dames zijn inge deeld in de afdeling 2e klasse B. Zij ontmoeten op één uitzondering na, dezelfde tegenstanders dan in de competitie van vorig jaar. Alleen Schelde-Sport uit Terneuzen is een nieuweling in deze klasse. Van de dames wordt, gezien de resultaten van het vorige seizoen veel ver wacht. Doordat het eerste herenteam van Delta-Sport, wel is waar buiten me dedinging al hun wedstrijden in de veld handbalcompetitie hebben ge wonnen, zijn zij thans gedeeld in de afdeling le klasse/ Zij ontmoeten hierin zeer gerenomeerde tegenstan ders, zoals Fortuna (Bergen op Zoom, Marathon en Olympus (Vlis singen) G.S.C. II en Volharding uit Goes. Het tweede heren team komt uit in de afdeling 2e klasse. De tegen standers zijn Fortuna II (Bergen op Zoom), E.M.M. II (Middelburg) G.S.C. Ill (Goes), Olympus II en Wlcheren II uit Vlissingen. Voor zowel het eerste als het twee de herenteam van Delta-Sport zal hel een zeer zwaar seizoen worden. Zondag 30 augustus a.s. Delta- Sport tegen team van Marathon en Walcheren II uit Vlissingen. Voor de Delta-Sport dames moet een overwinning zeker tot de mo gelijkheden woiden gerekend. De kans op een goed resultaat voor het eerste herenteam is eveneens aan wezig. De tegenstander van het tweede herenteam Walcheren II, moet voor de Delta-Sporters, te sterk worden geacht. KORFBAL All-Ready start zaterdag in wintercompetitie tegen ONDO I Zaterdagmiddag aanstaande wordt een bescheiden aanvang gemaakt met de winterkorfbalcompetitie van de afdeling Zuid-West. Na twee suc cesvolle seizoenen in de tweede klas se van de voormalige Zeeuwse Korf bal Bond, gaat All-Ready I uit Zie rikzee haar geluk nu in de hoogste provinciale klasse proberen. De rood-zwarten starten zaterdag met een thuiswedstrijd tegen ONDO I uit Sint-Laurens, dat vorig jaar in de middenmoot van de competitielad der is geëindigd. De club uit Wal cheren beschikt over een behoorlijk twaalftal en All-Ready- zal zeker alle zeilen moeten bijzetten om althans de helft van de inzet op Schouwen te houden. Door allerlei oorzaken ziet het twaalftal van de roodzwar ten er wat anders uit, dan vorig sei zoen en zijn uiteraard der zaak te weinig oefenwedstrijden gespeeld. Niettemin verwachten we een inté ressante wedstrijd met een goede tegenstander en kansloos zijndeZie- rikzeeënaren zeker niet. Aanvang: 3.00 uur. NOAD I speelt eerste wedstrijd tegen Zaamslag Voor NOAD I uit Dreisehor begint zaterdag de winterkorfbalcompeti tie in de afdeling Zuid-West met een thuiswedstrijd tegen Zaamslag I. Na een goed seizoen van de blauw- witten in de afgelopen zomercompe titie zijn we zeer benieuwd naar de prestaties buiten eilandelijk ver band. Zaamslag is geen sterke te genstander, maar voor NOAD is het wel een onbekende ploeg, zodat moeilijk kan worden voorspeld, wje de beste kansen heeft. NOAD zal in eigen omgeving zeker haar beste beentje voorzetten om het spreek woord: de eerste klap is een daal- ZIERIKZEE, 27-8. Door de stichting „Goutudo" uit Gouda wordt deze dagen te Zierikzee een onderzoek gehouden door middel van het doorlichten van de bevolking naar eventuele gevallen van tuberculose. Vroeger had Zeeland een eigen team dat dit werk deed, maar sedert ver schillende jaren verricht, op uitnodiging van de Zeeuwse provinciale vere niging tot bestrijding van tuberculose in Goes, een team uit Gouda onder leiding van de heer A. J. Oostendorp, dit werk. De longartsen in Nederland bepa len om de hoeveel jaar een onder zoek nodig is aan de hand van uil slagen van vorige onderzoeken en aan de hand van de gezondheid van de Nederlandse bevolking in het al gemeen. De districtsarts in Zeeland bepaalt om de hoeveel jaar de Zeeuwse be volking onderzocht moet worden maar indien nodig wordt er van het schema afgeweken. In Nederland komt de tuberculose -gelukkig niet veel meer voor en indien er een ge- der waard, zaterdagmiddag waar te maken. VOETBAL Dreisehor speelt vriendschappelijke wedstrijden tegen Renesse De V.V. Dreisehor speelt a.s. zondag zijn laatste vriendschappelijke wed strijden voor de competitie en wel te 12.20 uur tegen Renesse II en te 14.30 uur tegen Renesse I. Zcndappar a t u u r in beslag genomen DEN HAAG, 27-8. Ambtenaren van de bijzondere radiodienst van de P.T.T. hebben in samenwerking met de Haagse politie ontvang- en zend apparatuur in beslag genomen op de kamer van de eigenaren van Radio Nordsee Internationaal in het Grand hotel in Scheveningen. Het waren vijf draadloze afluisterapparaatjes van enkele cèntimeters groot, waar zendertjes in zitten, alsmede twee zendontvangers. Man raakte bekneld ROTTERDAM, 28-8. De 44-jarige chauffeur M. A. Jansen uit Rotter dam is om het leven gekomen tij dens werkzaamheden aan de verlen ging van de Molenlaan in de Maas stad. De man raakte bekneld tussen een vat met honderd liter olie en een achteruitrijdende zandauto. te veergeld. Na het veergeld, toen de vaste verbindingen kwamen moest men nog betalen, wie naar het noor den wilde ontmoet de Haringvliet brug op zijn weg, waar hij tol moet betalen, wie zuidwaarts gaat komt onverbiddelijk voor de tol van de Zeelandbrug. Wie nu echter sedert 15 augustus, de Grevelingendam over gaat, rich ting noord dus, kan juist voor de tolbrug die de richting Willemstad inslaan, en eenmaal in Noord Bra bant aangekomen, kan men alle richtingen uit. De wereld ligt dan open, zonder dat men nog een veer of een tol tegen komt. BRUINISSE, 27-8. Op de journa listendag te Bruinisse is door loco burgemeester W. van Gilst de aan dacht gevestigd op een aspect van de Hellegatdam (de Volkerakdam), waaraan tot dusver nog weinig aan dacht is besteed. Voor het eerst in de geschiedenis van de eilanden Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflakkee is het nu mogelijk geworden deze eilanden te verlaten zonder dat dit bepaalde vervoerskosten mee brengt. De Grevelingendam, die op 1 april 1965 werd geopend verbond de ei landen bovengenoemd en men kon kosteloos bij elkaar op bezoek ko men, maar vérder kwam men niet. Wie vroeger de eilanden wilde ver laten moest varen en dat varen kost- 10. „Ik heb je toch gezegd, dat je je hier buiten moest houden?" begon Tudor driftig. „Waarom wil je mijn verzoek niet eerbie digen?" Aram zag dat hij zich slechts met moeite in bedwang hield en hij begreep dat hij thans een direct antwoord moest ontwijken, wilde hij zijn vriend niet tot het uiterste drijven. „Op mijn woord", antwoordde hij. „het was slechts heel toevallig dat Ik hier verzeild ben geraakt. Ik wilde graag het paleis wat beter leren kennen, verdwaalde in de gangen en stond plotseling hier. Ver geef mij, als ik je misnoegen heb opge wekt". Meteen zakte Tudor's drift. Met een vriendelijk gebaar legde hij zijn arm om Aram's schouder en sprak: „Laten we er niet meer over praten. Ik zocht je eigenlijk. Duro, de bard, is aangekomen. Hij heeft een prachtige stem en kent ontelbare bal laden. waarbij hij zichzelf op zijn fluit be geleidt. Ik heb hem gevraagd tijdens de maaltijd voor ons te zingen. De gasten zijn reeds aan tafel gegaan. Laten wij ons bij hen voegen". Tudor scheen nu zijn drift van een ogen blik geleden geheel vergeten te zijn en op gewekt pratend begeleidde hij zijn vriend naar de eetzaal. Kinderen dienen vetgebmik te beperken DEN HAAG, 27-8. Het voorkomen van hart- en vaat ziekten dient b(j de jeugd te beginnen. Het lijkt daarom niet zinvol voor volwassenen die al bepaalde afwijkingen hebben speciale margarine te vervaardigen en die per wei- nig zinvolle reclame zoals „goed voor gezonde bloedva ten" het publick op te drin gen, indien het vetgebruik bij kinderen niet zoveel mogelijk wordt beperkt. Schoolmelk dient dus met name als vetar me melk te worde verstrekt. Dit zei prof dr. F. L. Meijler donderdagmiddag ter gelegen heid van de uitreiking van de jaarprijs van het voorlich tingsbureau van de voeding in Den Haag. Prof. Meijler was van me ning dat de consequentie van vctbeperking is dat verkrijg baar stellen van vetarme melk tegen dezelfde of lagere prijs als de 3,2 pet. vette melk. De overheid moet niet de melk vetconsumptie stimuleren maar de beperking van die consumptie. Vrijdag 26 augustus Zierikzee Duyvelants Koffyhuys: 8 uur Alge mene ledenvergadering korfbalvere niging „All-Ready". Mondragon, 8 uur, „Delta-Foto". Maandag 31 augustus Zierikzee R.K. Kerk, 8 uur, orgelconcert en zang. 13.30 uur Bejaardensoos R.K. cen trum, Mosselstraat. Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering raad Westerschouwen. Dinsdag 1 september Zierikzee Gemeentehuis, 8 uur, vergadering gemeenteraad. Nieuwerkerk Gemeentehuis, vergadering raad Duivéland. Gemeentehuis, 7.30 uur. vergadering raad Westerschouwen. Woensdag 2 september Zierikzee Ger. Verenigingsgebouw, 8 uur, ver gadering Vrouwenvereniging. Vrijdag 4 september Zierikzee 13.30 uur Bejaardensoos R.K. cen trum, Mosselstraat. val wordt ontdekt aan de hand van de genomen foto's worden direkt uit gebreide voorzorgsmaatregelen ge troffen omdat de kans op snelle uit breiding van de ziekte aanwezig is daar de weerstand tegen tuberculose de laatste tijd sterk is afgenomen. Bij het doorlichten wordt niet al leen het wel of niet aanwezig zijn van tuberculose gekonstateerd, maai ook andere afwijkingen kunnen worden opgespoord. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Advertentie) Twee slachtoffers van autobotsing HEERENVEEN, 28-8. Als gevolg van een verkeersongeval, dat don derdagavond op Rijksweg .43 onder Luxwoude (bij Heerenveen) is ge beurd, zijn twee vrouwen om hel le ven gekomen. Het zijn de 69-jarige echtgenote van de bestuurder van een der auto's, mevrouw M. Mer- cuur-de Vrie's uit het Friese Mildam en haar plaatsgenote mevrouw G. Zijlstra-Geertsma (49) inzittende van, dezelfde auto. De bestuurder van deze auto, de 68-jarige A. Mercuur raakte licht ge wond, terwijl een vierde inzittende, de heer W. Zijlstra (48) ongedeerd bleef. Koninklijk paar terug van vakantie DEN HAAG, 28-8. De koningin en prins Bernhard zijn donderdagavond van hun zomervakantie in Porto Er- cole in Nederland teruggekeerd, zo deelde de R.V.D. vrijdagochtend mede. DEN HAAG. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de aanleg van het weggedeelte Breda- grens van de E-weg 10 van Breda naar Antwerpen. Het bestek voor grondwerk en verharding zal op 2 september a.s. worden aanbesteed. Vreerad geld en Reischeques NUTSSPA A RB ANK ZIERIKZEE Een moderne Bondsspaarbank! DODELIJKE ONGELUKKEN SITTARD. De negenjarige Jan Winthagen is in zijn woonplaats Sit- tard door een personenauto geschept toen hij met zijn fiets van een uitrit de rijweg opreed. De jongen over leed tijdens hel vervoer naar het ziekenhuis. STEENWIJK. In het Sophiazie- kenhuis te Zwolle is de 24-jarige schilder J. J. de Gram uit Kampen overleden, die bij een auto-ogeluk op de Rondweg bij Steen wijk ern stig werd gewond. WENEN, 27-S. Onder de kop „Waartoe dient de straat?" heeft het Weense blad „Arbeiter-Zeitung" op de onlusten in Avisterdam het vol gende commentaar gegeven: „De hippie-onrust in Amsterdam is symptomatisch voor onze tijd, die met haar problemen geen raad weet. Duizenden jongeren brengen de nacht eenvoudig op straat door, en trekken zich niets aan van een nieuwe wet die dergelijke slaap plaatsen verbiedt. Pas een onrecht matige zuiveringsactie - want het staat vast dat soldaten geen eigen recher mogen spelen - maakte aan het spookbeeld een eind. Maar dat is niet het belangrijkste, beslissend is het falen van de gemeenschap, die niet in staat blijkt haar jeugd ande re idealen te verschaffen dan weg- doezlen in ledigheid en vervuiling. Hebben deze mensen geen ouders en leraren gehad? Hebben deze kin deren niet het verlangeji, ja heim wee naar een schoon huis, of zelfs niet de wens iets in het leven te presteren? Louter vragen die men~ gelaten kan stellen maar nauwelijks kan beantwoorden. Deze hippies hebben slechts een andere vraag be antwoord: waartoe dient de straal? Niet meer om ie lopen, maar slechts nog om auto te rijden, schandaal te verwekken en te slapen", aldus het blad. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 29 en zondag 30 augustus Dokter \V. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter v. d. Waarden en dok ter Van Hoorn. Westhoek - Brouwershaven: elke arts houdt eigen praktijk. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114)-1280. neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer kerk. tel. (01114)-1383. neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster J. Anker-Voogd, Zonnemaire. tol. (01112) 387, neem! waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. BERGSMA, Nieuwer kerk, Ooststraat 51, tel. (01114) 1788 heeft dienst. De weekeinddiensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2