RADEN VAN BEROEP Volop voetbal bij 25-jarig bestaan van Sport ver. „Duiveland" Uitbreiding cholera gemeld in Zuid-Korea DE SP0RTT0T0 Stukje grond Voor geschillen over sociale uitkeringen Wie wil weten of hij onder bepaalde omstandigheden recht kan doen gel den op een of ander sociale uitkering kan, uiteraard de betreffende wet raadplegen. Maar onze sociale wetgeving is dermate ingewikkeld, dat een leek moeite zal hebben de weg te vinden. Anderzijds is het met de sociale wetten zo als met andere wetten: je kan ze soms op verschillende manieren interpreteren. En ook kunnen zelfs deskun digen van mening verschillen over de vraag of iemand in een zeer specifieke situatie wel of niet recht op een uitkering heeft. Er kunnen dus geschillen rijzen over de toepassing van de sociale wetgeving. Niet altijd behoeft iemand zich neer te leggen bij een beslissing van een bedrijfsvereniging die bijv. een werkloosheidsuitkering weigert, bij een beslissing van de Raad van Arbeid, die bijvoorbeeld geen kinderbijslag wil betalen of bij een besluit van de So ciale Verzekeringsbank. Serie wedstrijden tegen elftallen van „Zierikzee" We kunnen in dat geval een klaug- of beroepsschrift zenden naar een van de tien raden van beroep, die ons land rijk is en het is ook moge lijk om tegen een uitspraak van dit beroepsorgaan in beroep te gaun bij de centrale raad van beroep te Utrecht. Voor sommige uitspraken van laatstgenoemd orgaan kunnen we tenslotte nog in cassatie gaan bij de Hoge Raad. Beroepsschrift binnen een maand Indienen De raden van beroep zijn belast met de behandeling van geschillen over beslissingen van bedrijfsvereni gingen, raden van arbeid of de socia le verzekeringsbank betreffende toepassing van de W.A.O., A.O.W., Ziektewet, Ziekenfondswet, Kinder bijslagwetten. In het algemeen dient het beroep binnen een maand na dagtekening Auto te water: Vrouw en kind omgekomen BRUMMEN, 16-8. Zaterdagavond laat is een auto in het water van het Apeldoonrse - Dicrense kanaal ge raakt. tengevolge waarvan een vrouw en haar driejarig zoontje om het le ven zijn gekomen. Een auto, bestuurd door de 28-ja- rige F. H. V. uit Brommen reed za terdagavond langs het Apeldoornse- Dierense kanaal en moest linksaf- slaan om de Hallse brug over te rij den. Hij reed de brug voorbij, sloeg toen pas linksaf en reed met zijn auto te water. Zelf zag hij kans - hoewel hij niet kon zwemmen - uit de auto te ko men. Direct begaf hij zich weer te water om te trachten zijn vrouw en zoontje te redden. Inmiddels kreeg hij hulp van voorbijgangers, maar toen men de twee uit de auto had gekregen, bleken zij reeds te zijn overleden. Wel werd de hond van het echtpaar gered. DODELIJKE ONGELUKKEN GELEEN. In het ziekenhuis te Ge leen is het 14-jarig meisje A. Claes- sen uit Meers-Elsloo overleden. Het meisje is in Urmond met een brom fiets tegen een busje gebotst. AMSTERDAM. De 26-jarige ma troos Jean R. Schram uit Heerlen is tijdens het afmeren van de binnen - vaarttanker „Beyca" in het Binnenij te Amsterdam te water geraakt en verdronken. TERHEIJDEN. De 24-jarige J. C. Rombouts uit Breda is door onbe kende oorzaak met zijn personenauto in de Hoofdstraat van Terheijden van de weg geraakt en tegen een gevel gebotst. Hij is op weg naar een zie kenhuis overleden. NUNSPEET. De 4-jarige Hendrine Renselaar Is in haar woonplaats Nunspeet om het leven gekomen toen zij spelenderwijs onder een laadschop raakte. Haar 3-jarig zusje Jeanette werd levensgevaarlijk ge wond. WIERDEN. De 17-jarige jongen J. B. Schartman uit Enter, gemeente Wierden, is op de Gooiseweg in Wierden, toen hij met zijn bromfiets linksaf wilde slaan, door een perso nenauto gegrepen. De jongen was op slag dood. ROOSENDAAL. De 62 jarige me vrouw E. Hoppenbrouwers uit Hoo- gerheide is in het ziekenhuis te Ber gen op Zoom overleden aan de ge volgen van een verkeersongeval. De vrouw stak plotseling met haar fiets een kruispunt over en werd door een auto aangereden. Zij liep daarbij een schedelbasis- en een beenfraktuur op. van de desbetreffende beslissing te worden ingesteld. Van deze termijn kan worden afgeweken, indien de betrokkene door bijzondere omstan digheden niet tijdig kennis heeft kunnen nemen van de beslissing, of anderzins niet in de gelegenheid is geweest binnen de termijn beroep in te stellen. Het beroep wordt ingesteld door een klaagschrift of beroepsschrift te zenden naar het beroepsorgaan. Dit kan worden opgesteld in de vorm van een brief aan de griffie van het beroepsorgaan, waarin wordt ver meld de naam, geboortedatum en adres van degene, die het beroep in stelt, een verwijzing naar de beslis sing waarvan een afschrift moet worden bijgesloten, waarom bezwaar worclt gemaakt tegen de beslissing en wat men precies wil. Voor een min derjarige dient zijn wettelijke verte genwoordiger op te treden. Het beroepsschrift wordt inge diend bij de raad van beroep, die gevestigd is in het rayon, waar we woonachtig zijn. Ejr zijn in ons land tien raden van beroep gevestigd te Groningen, Zwolle, Arnhem, Utrecht Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Rotterdam, s Hertogenbosch en Roermond. Deze organen zijn in eer ste instantie belast met de admini stratieve rechtspraak over geschil len, die voortvloeien uit de toepas sing van de bovengenoemde sociale wetten. Centrale raad In principe kunnen we van uit spraken van raden van beroep in hoger beroep gaan bij de centrale raad van beroep in Utrecht, die trouwens ook nog is belast met de rechtspraak over beslissingen inzake de verschillende pensioenwetten. Deze centrale raad behandelt evenwel niet geschillen van genèes- kundige aard over het al dan niet bestaan of voortbestaan van onge schiktheid tot werken, zoals bedoeld in artikel 75 van de Ziektewet. Hier over is dus geen hoger beroep moge lijk. De uitspraken van dit beroepsor gaan zijn onherroepelijk, behalve wanneer ze betrekking hebben op de vaststelling van het loon met oog op de premieheffing. In dat geval kunnen we in cassatie gaan bij de Hoge Raad. Deze cassatie is openge steld met het oog op de coördinatie tussen de premievaststeiling voor de sociale verzekeringswetten en de belastingheffing. Rest bovendien nog te vermelden dat degenen die een geschil over een ziekenfondsverstrekking of een ver streking krachtens de algemene wet bijzondere ziektekosten aan een raad van beroep willen voorleggen, eerst een advies van de Ziekenfondsraad dienen op te vragen. We moeten dit advies zelf aanvragen, anders wordt het geschil niet behandeld. Konsekwenties Zij die bij de raad van beroep wil len procederen, kunnen zich laten bijstaan door een raadsman, (voor onvermogenden is gratis rechtsbij stand mogelijk). Wat zijn de konsekwenties van het instellen van beroep? De uitvoe ring van een beslissing wordt niet opgeschort door hiervan in beroep te gaan. Dat geldt echter niet voor uitspraken van een raad van beroep Als een raad van beroep bij een uitspraak een beslissing heeft gewij zigd of vernietigd, blijft die beslis sing van kracht, indien de uitspraak in hoger beroep aanhangig wordt gemaakt. In verband hiermede wordt een uitspraak van een raad van beroep eerst ten uitvoer ge bracht, nadat de beroepstermijn is verstreken. Wordt in beroep het recht op een uitkering geheel of gedeeltelijk ont zegd, dan wordt het reeds uitbetaal de niet teruggevorderd of berekend. SYDNEY. Nederland zal met een inzending deelnemen aan de van 17 tot 22 augustus in Sydney te houden „Internationaal Engineering Exhibi tion". Oosterlancls Fanfare verleende haar medewerking aan de zaterdag gehouden feestdag in verband met het 25-jarig bestaan van de voetbalvereniging Duiveland". OOSTERLAND, 15-8. Ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan speelde de Sportvereniging Duiveland te Oos- land een serie wedstrijden tegen elf tallen van Zierikzee. Dat Duiveland een bloeiende en aktievc vereniging is, werd op deze jubileumdag nog eens duidelijk onderstreept door het feit dat de geel-zwarten voor de eer ste maal - naast hun senioren en B- junioren - ook een A-juniorenclftal binnen de lijnen wistén te brengen. De sportuitwlsseling tussen Duive land en Zierikzee werd geopend met de ontmoeting tussen de B-elftallen, welke voor de competitie mee telde. De B-junioren van Zierikzee wisten deze wedstrijd met 6-1 te winnen. Verrassend goed gaven de A-junio ren van Duiveland het A-team van Zierikzee, dat woensdag jl. nog met. 6-0 van Walcheren A I wist te win nen; partij. Na een aantrekkelijke en spannénde strijd wist Zierikzee A I deze wedstrijd mét 5-3 te winnen. Bijzondei; weinig krachtsverschil gaf ó'ok de wedstrijd tussen Duive land II en Zierikzee III te zien. Dui veland II, dat de rood-zwarten keu rig partij gaf, zag zich uiteindelijk nipt met 4-3 geklopt. De hoofdschotel vormde de ont moeting tussen het eerste elftal van Duiveland en een combinatie van Zie rikzee, bestaande uit spelers van het eerste en tweede elftal. Voor de muzikale omlijsting werd hierbij zorg gedragen door „Ooster- lands Fanfare". Duiveland, dat met één invaller voor linksachter Zwager Vliegende schotels boven Argentinië BAHIA BLANCA, 15-8. Vrijdag avond zijn boven de Argentijnse stad Bahia Blanca, op ongeveer 700 kilo meter van Buenos Aires, vliegende schotels waargenomen. De „toestel len" vlog in driehoeksformatie op lage hoogte in de richting van de At lantische Oceaan. Volgens ooggetui gen straalden ze een „veelheid van kleuren" uit. SEOEL, 14-8. De cholera-epide- mie in Zuid-Korea heeft zich uitge breid tot de omgeving van de steden Changnjong en Mirjong in het noordwesten van de provincie Poe- san. Volgens minister van gezond heid Kim Taidong zijn er al acht personen overleden en 118 door de ziekte aangetast. Hij heeft de we reld gezondheids-organisatie offi cieel van deze feiten in kennis ge steld. De epidemie is te wijten aan een bacil van het type „El tor oga- wa", dezelfde die ook in Rusland veel personen heeft aangetast. (welke goed door J. Bolle werd ver vangen) binnen de lijnen verscheen, heeft zich op uitstekende wijze ver dedigd. In de eerste helft kregen de Duivelanders zelfs de beste scorings kansen. Het gemis aan een afwerker in hun aanvalslinie had tot gevolg dat geen enkele hiervan werd benut. Reeds bij de eerste de beste aanval van de thuisclub kwam linksbuiten Steenpoorte oog in oog met doelman Stoutjesdijk. In eerste instantie wist de Zierikzee-doelman het schot te keren. Toij Steenpoorte hierna weer inschoot, bracht Wijsman op de doel lijn redding. Een goede aktie van rechtsbuiten Henk Dorst leverde ook niet het gewenste resultaat op. Pech had de thuisclub toen A. Roks een vrije trap door de lat zag gekeerd. Doelman Kodde wist hierna op voor treffelijke wijze een schot van v. Tig- gelhoven onschadelijk te maken. Nog onverwachts wist Zierikzee de lei ding te nemen door Wim v. d. Hoek, die uit 'n pas van v. Tiggelhoven laag inschoot (0-1). Duiveland probeerde hierna de stand weer in evenwicht te brengen, maar de schietgrage aan vallers zochten het doel veel te hoog. Ko Willemse liet aan de andere zijde zien hoe het wel moest, toen hij van buiten het strafschopgebied doelman Kodde kansloos liet (0-2). Ook na de thee bleef Duiveland uitstekend partij geven. Nadat Steen poorte, na een vrije trap, hard over de kruising had geschoten, wist Dorst op voortreffelijke wijze de stand op 1-2 te brengen. Dezelfde speler liet even later de knus om gelijk te ma ken liggen, toen hij alleen voor doel man Stoutjesdijk gekomen, naast schoot. Na een half uur spelen werd de wedstrijd definitief beslist door Wim v. d. Hoek, die, nadat doelman Kodde in eerste instantie een schot van v. Tiggelhoven had weten te stoppen hel terugspringende leder onhoudbaar inschoot (1-3). Vóór de aanvang van deze wed strijd overhandigde de Zierikzee- aanvoerder J. Willemse aan zijn col lega van Duiveland: J. de Bruine, een fraai boeket bloemen. Sparta 1 traint te Bruinisse en speelt wedstrijd BRUINISSE, 15-8. De goede re laties diefde voorzitter van Bruse Boys nog steeds heeft met de men sen uit het bestuur van Sparta in Rotterdam zorgen er voor dat men zo nu en don ook in onze omgeving kan genieten van het goede spel van deze club, uit de ere divisie. Want woensdag 19 augustus traint DEN HAAG, 16-8. De cijfers van de eerste sporttoto van het seizoen zijn: Aantal deelnemers 534.549, in leg f 1.0ë47.166,Prij zenbedrag: f 471.226,-; le en 3e prijs f 164.930,-; 2e prijs f 117.806,-; extra-prijs f 23,560,-. Paling van 75 cm lengte DEN OSSE, 17-S. De Amsterdamse heer J. Albert heeft' op Schouwen de vis van het jaar" gevangen. Dat gebeurde tijdens een vispartij in de nacht van zondag op maandag. Het resultaat was een paling met een lengte van 75 cm en een gewicht van 1 kilogram. Het gebeurde allemaal in Den Osse, waar de heer Albert logeert bij de heer J. de Jonge aan de Blankersweg. Veerboot gekapseisd: Zevenentwintig vermisten FORT LAMY, TSJAAD, 15-8. Na het kapseizen van een veerboot in de Batharivier in Tsjaad tijdens een hevige storm worden 27 mensen vermist. Drie lijken zijn geborgen. Veertig opvarenden slaagden er in de oever te bereiken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hasselt, Rotterdam- Delfshaven (vac. dr. H. Goedhart), Dinteloord en Zwolle (vac. W. L. Tukker): dr. C. A. Tukker, Kinder dijk; te Ossendrecht (toez.) (met ne venopdracht pastorale verzorging ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom) E. Saraber, Voorschoten. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Someren cn Ast: F. L. van Duijnkerken, emeritus-predikant te Amsterdam. Aangenomen het beroep naar Pa ramaribo als predikant voor buiten gewone werkzaamheden: J. Jukema, Eist. Een heel oude plaat van hotel Bom te Haamstede in 1904. Het gebouw zag er in alle opzichten heel inders uil dan nu. Leuk is ook de oude iorpspomp met em mers water ervoor. Sparta I, niet zoals gebruikelijk op het kasteel in Spangen, maar op het veld van Bruse Boys in Bruinisse. De training gebeurt onder leiding van Sparta's oefenmeester George Kessler, in voetbalkringen natuur lijk een zeer bekende naam, want genoemde heer is trainer geweest van het Nederlandse elftal. Het trai nen van genoemde club op het veld van Bruse Boys, zal op zichzelf na tuurlijk al een evenement op zich zelf zijn, omdat vele staaltjes van goed voetbal en de techniek daarvan uit de verf zullen komen, maar 's avonds (8.15 uur) speelt Sparta I nog een wedstrijd tegen Bruse Boys I. Het zal niet moeilijk zijn de win naar van te voren aan te wijzen. Maar ook al worden de Boys woens dagavond „ingemaakt", dan hoopt men van de gasten toch nog het no dige te leren. En de vriendschap kan wel tegen verlies en tegen een stoot je. 's Middags zal met een mossel- kotter een vaartochtje over de Gre- velingen worden gemaakt. Uitslagen Junioren: Duiveland B I- Zierikzee B I 1-6; Bruse Boys B I- Zierikzee B II 8-0; Zierikzee B III- Mevo B II 1-3; Mevo B I-Dreischor B I 3-3; SKNWK B I-Renesse B I 12-2; Brouwershaven B I-Bruse Boys B I 10-1. Vriendschappelijk: Zierikzee-Feije- noord (amateurs) 3-2; Duiveland- Zierikzee 1-3; Duiveland II-Zierik- zee III 3-4; Duiveland A I-Zierikzee A I 3-5; Zierikzee A I-Walcheren A I 6-0; Zierikzee B Il-Walcheren B II 0-8; Zierikzee B I-Walcheren B I 0-9. Oefenwedstrijd Bruse Boys tegen S.N.S. uit Stad aan 't Haringvliet Zaterdag speelde Bruse Boys nog een nuttige oefenwedstrijd tegen het in de 4e klas KNVB uitkomende SNS uit Stad aan 't Haringvliet. De eerste helft gaf een gelijk opgaande strijd te zien, waarin niet gedoel punt werd. Zoals te verwachten was wist SNS, dat twee klassen hoger speelt dan Bruse Boys, in de 2e helft toe te slaan. Uiteindelijk trok het elftal uit Stad aan 't Haringvliet met 3-1 aan het langste eind. Wim Geluk was de maker van de reffer van Bruse Boys. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht uit Moescroen, 113 km. In concours 192 duiven, welke gelost om 8 uur, met harde zuidenwind, zo dat een hoge snelheid mogelijk was (96 km per uur). J. v. Almkerk 1, 6, 12, 16, 30, 32, 37 en 47; J. C. Wesdorp 2, 28, 33, 39 en 43; M. Wesdorp 3, 10, 23, 29, 44, 45 en 48; W. Blom 4, 8, 11, 13, 14 en 38; M. Gieskens 5, 35 en 41; Feleus-Wes- tenbrugge 7, 9, 15, 18, 21, 34 en 46; L. v. d. Hoek 17, 19, 25, 26, 27 en 31; C. Berrevoets en zonen 20, 22, 24 en 40; C. Groenleer 36 en 42. Hoofdprijs J. v. Almkerk, extra prijs J. C. Wesdorp. Inmanden Orleans, 447 km. Natio naal en ver. woensdag 18.15 tot 19.00 uur. KORFBAL Adspirantcn: AH Ready-DES 2-0 In een wat gewijzigde opstelling speelden de All Ready-adspiranten, afgelopen zaterdag, hun 2e wedstrijd van die week nu tegen DES uit Sir- jansland. Ook deze wedstrijd gaf. in het begin, geen speloverwicht van een der ploegen. Het gelukte de AH Ready-adspiranten toch, na de 19c minuut, de leiding te nemen door Angelina Koevoets (1-0), die 3 mi nuten later ook het 2e doelpunt voor haar rekening nam (2-0). Na de vak verwisseling bleef het spelbceld ook gelijk. Na de rust zat het echter de DES-adspiranten toch niet moe, want in deze 2e helft, werd hun tot 3 x toe een strafworp toegekend, die ze echter niet wisten te benutten, terwijl de All Ready-adspiranten, ondanks heftig aanvallen, ook niet meer tot scoren konden komen en kon scheidsrechter Hage dan ook, met deze 2-0 stand, de wedstrijd af blazen. Op 13 augustus 1970 mochten wij ons verheugen bij de ge lukkige geboorte van onze tweede zoon I'IETER ANDRIËS (Peter) A. JANSEN A. J. JANSEN- VAN DRONGELEN JAN-PIET Brouwershaven Bostonplein 2 Met dank aan God en grote blijdschap berichten wij de geboorte van NEELTJE JACOBA (Ella) J. J. BIL N. BIL-BOOT COCKY en ANNET Kerkwerve, Zandweg 2 14 augustus 1970 B. F. J. BOUMAN E. M. M. OOSTERVEEN geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op 29 augustus a.s„ in het gemeentehuis van Duive land te Nieuwerkerk, des na middags om 3.00 uur. Augustus 1970 Utrecht, Livingstonelaan 566 Utrecht, Van Swindenstr. 86 Toekomstig adres; Livingstonelaan 566, Utrecht Te huur gevraagd: in Haamstede voor plaatsing grote caravan. Liefst met aansl. op elektri citeit en water. Niet op cam ping. Mevr. P. DE KEIZER, Straat weg 185, Hillegersberg (Rot terdam). RECTIFICATIE In de vrijdag 14 augustus jl. geplaatste advertentie van fa. P. SCHULTS Kinderstraat 3 te Zierikzee, stond: Dinsdags en donderdags na 1.00 uur gesloten. Dit moest zijn: Dinsdag en ZATERDAGS na 1.00 uur gesloten. Jeugdige mensenredder PERTH, 15-8. De 15-jarige Johan Christopher Broekmeulen uit de voorstad Mount Lawley heeft de hoogste onderscheiding mogen ont vangen welke de „Royal Humane So- ciëty" kent, te weten de „Clark Sil ver Medal". De jeugdige Broekmeulen. ontving deze onderscheiding voor het redden van een 15-jarige schoolkameraad, die vorig jaar november bij het zwemmen nabij East Perth door een haai werd aangevallen. Broekmeulen sprong te water, verjoeg de haai en wist zijn schoolvriend veilig aan wal te brengen. In april ontving hij hiervoor al het „Silver Cross" van de verkennersbe weging waartoe hij behoort. Het mensen redden schijnt Johan Broekmeulen in het bloed te zitten. Als jongen van 10 jaar redde hij een vriendje die bewusteloos op de bo dem van een zwembad lag. Vliegmanifestatie in West-Brabant ROOSENDAAL, 15-8. Zaterdag 22 augustus zal op het Westbranbantse vliegveld Seppe een vliegmanifesta tie worden gehouden, waarvoor alle Nederlandse vliegclubs zijn uitgeno digd. De organisatie van het specta culaire gebeuren is in handen van het enkele maanden geleden opge richte stuntteam „The Red Eagles", waarnaar ook de speciale trofee, een 50 centimeter hoge cup elk jaar de inzet zal zijn voor de prestaties van het beste Nederlandse team forma- tievliegen. Japanse houtgravures in Nederland SCHIPHOL, 15-8. De kostbare 19e ecuwsc collectie houtgravures van de Japanse houtsnijder Hiroshige is vrijdag door Japan Air Lines uit Tokio naar Rotterdam gevlogen om deze week in het kader van de Ja panse maand in de Bijenkorf te Rot terdam en daarna nog een week in dit warenhuis te Amsterdam ten toon ivorden gesteld. Va» de oorspronkelijke 75 grote houtgravures, die Hiroshige in 1S32 vervaardigde op zijn reis van Kyoto naar Tokio, zijn er 55 naar ons land gcbrachu De collectie vertegemooordigt vol gens de Japanse collectioneur Sakai uit Matsumoto, die ze via zijn vader van zjjn grootvader heeft geërfd, een waarde van vele honderduizenden guldens. Tussen Kyoto en Tokio loopt de eeuwenoude en klassiek geworden Tokaido-weg, waarlangs Hiroshige zijn langdurige reis maakte. Onder weg vervaardigde hij de 75 houtgra vures, die een beeld geven van de weg en zijn omgeving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5