<~ïfleneer cJ-lanöen, incognito BLIK DOOR HET WERELD Het Moskouse verdrag van de werkelijkheidszin Nederlands-Indonesische overeenkomst VENSTER HA,MBURG. - In de straten van Hamburgs binnenstad worden thans 2000 bomen kunstmatig gevoed, en v el met een oplossing van stikstof, fosfor, kalium en spoqrélementen. Deze behandeling werd noodzakelijk omdat vooral de oudere bomen ge durende de laatste lange winter hun behoefte aan mineralen, die niet altijd voldoende in de grond aanwezig zijn, uit het met pekel vermengde smelt water dekten, daardoor te veel natrium en chloor opnamen en ziek werden. In totaal vertonen rond 100.000 Hamburgse bomen gebreken. De letter van het Duits-Russische verdrag dat Brandt en Gromyko in Moskou tekenden is minder belang rijk dan de bedoelingen erachter. In alle rede rekent geen Rus werkelijk met de mogelijkheid dat West- Duitsland de Sowjet-Unie zal aan vallen en ook het omgekeerde is weinig reëel, zeker niet nu Duitsers en Amerikanen partners zijn in de NATO. Toch is het sluiten van het ak koord een daad van werkelijkheids zin, ivuarbij het lijkt alsof de Duit sers veel, de Russen weinig conces sies hebben gedaan. Maar dat is in dit verband dan ook wel logisch: we kunnen Moskou van veel beschuldi gen maar niet dat daar niet steeds een aardig besef van de realiteit heeft geleefd. Voor Bonn gaat dat minder op. Wat Brandt met zijn oostpolitiek doet - en daarvan is dit verdrag de voorlopig? bekrpning - is een reeks Duitse illusies over boord zetten, die deels nog steunen op ideeën uit het tijdperk van Dulles en Adenauer. Toen werd nog gerept van een „roll back" - een terugdringen van de Russische invloedsfeer uit Oost-Eu ropa. De Duitse hereniging zou zo ook bewerkstelligd kunnen worden door de communisten uit de D.D.R. te verwijderen, waarop de burgerij daar wel haastig onderdeel van de Bondsrepubliek zou willen ivorden. Illusie Wat Brandt al is begonnen te doen in het kabinet-Kiesinger - de leider van de C.D.U. die nu zo ijverig poogt Brandt te beschuldigen van de ver koop van Duitse belangen, maar die toen als kanselier daar kennelijk wel voor was - komt neer op het af zien van illusies die toch niet te re aliseren zijn, maar die wel de sfeer bederven. Zo'n illusie is de Duitse grens in het oosten die volgens het tveer- kaartje nog tot voor kort bij Ko ningsbergen liep - intussen is het feit dat ten oosten van de Oder en Neisse nu Polen begint en dat mag menige Duitser dan onaangenaam vinden maar 'n voorlopig vaststaand feit is 't tóeI. Zoals 't ook een illusie is dat Bonn zich kan beschouwen als de opvolger in rechten van het Duitsland van voor 1937 en dat Oost-Duitsland alleen maar een Russische bezettingszone is. Er zijn twee staten in plaats van de ene die er vroeger was op Duits gebied en dat is ee?i feit waarvoor men niet de ogen kan sluiten om te gaan dromen. Een formule in het nieuwe verdrag houdt de mogelijk heid open dat er misschien nog eens een hereniging komt, maar dat als gevolg van vreedzame ontwikke lingen in de toekomst die niemand kan voorzien - een eeuw geleden toch waren er ook vele Duitse sta ten en wie weet hoe het over een eeuw zal zijn. Droomwereld Sinds de Tweede Wereldoorlog is er een situatie in Europa, vooral in Midden-Europa, ontstaan en die er kent Brandt simpel als de realiteit die ze is voor het heden. Daarmee is niet alles opgelost. Bijvoorbeeld is er nog allerlei onbevredigends in de kwestie-Berlijn, die formeel een zaak is van Russen, Amerikanen, Britten en Fransen maar uiteraard ook Duitsers van de D.D.R. en B.R.D. aangaat. Over deze en dergelijke wrijfpun ten kan nu eigenlijk voor het eerst in een reële sfeer gesproken wor den. Dat garandeert niet altijd een ogenblikkelijk succes, maar het Jongen verdronken SOEST, 15-8. In een meertje bij Baaiduinen op Terschelling is de 18- jarige Peter Bernhard uit Soester- berg verdronken. De jongen, die niet kon zwemmen, was met een lucht bed het meertje op gegaan. Ter hoogte van de afscheiding tussen het diepe en ondiepe gedeelte werd hij voor het laatst gezien, alvorens hij vermoedelijk met zijn luchtbed is omgeslagen. Niemand heeft het zien gebeuren. Twee vrienden misten hem later en hebben de politie ge waarschuwd. Korte tijd later werd het stoffelijk overschot van de jon gen bovengehaald. Hij verbleef op de camping „Cupido" op Terschelling. opent althans kansen daarop. Ter wijl voorheen dergelijke conversaties altijd gedoemd waren te mislukken omdat de partijen het over de feite lijke machtspolitieke uitgangspunten al niet eens konden worden. Het enige zure bij dit realiteitsak koord is dat de oppositie in de Bondsrepubliek er een slaatje uit probeert te slaan om Brandt en Scheel te wippen. Hoewel Kiesinger en zelfs Strauss uit hun regerings tijd maar al te goed weten hoe noodzakelijk het zo langzamerhand is dat Bonn uit een politieke droom wereld in de harde werkelijkheid stapt. Flitsen uit het buitenland CAIRO. De Egyptische minister vo9r nationale leiding Hassanein Heykal heeft meegedeeld dat binnen kort de censuur op uitgaande pers berichten over de Egyptische poli tieke aangelegenheden zal worden opgeheven. JERUZALEM. De 26 afgevaar digden van de Gachal-partij in het Israëlische parlement zijn officieel in de oppositie gegaan en het ont slag van hun zes ministers is for meel ter kennis gebracht aan pre mier Meir. ATHENE. De Griekse autoritei ten hebben de zeven Palestijnen die in Athene gevangen zaten wegens acties tegen de Israëlische maat schappij El Al, overgedragen aan vertegenwoordigers van het Inter nationale Rode Kruis. SEATTLE. De Amerikaanse fe derale recherche zoekt een man die 25.000 dollar kreeg na een telefoon tje dat hij e'en bom in een vliegtuig had geplaatst en in ruil voor dit geld inlichtingen over de helse machine zou verstrekken. De bom is echter niet gèvondén. SAINT JEAN DE LUZ. De Franse politie speurt naar de bestuurder van een kleine rode Citroen, die verantwoordelijk zou zijn voor een verkeersongeval waarbij de echtge note van premier Jacque Chaban- Delmas woensdag het leven verloor. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft zich na een debat van een week uitgesproken voor een uit breiding van het anti-raketsysteem (ABM) met 52 tegen 47 stemmen werd besloten het aantal bases voor de „Safeguard"-raketten te verdub belen tot vier. WENEN. De V.S. en de Sowjet- Unie zijn overeengekomen de be sprekingen ter beperking van stra tegische wapens (SALT) op 2 no vember in Helsinki voort te zetten, zo is in Wenen bekendgemaakt. LONDONDERRY. Een douane kantoor op 6 km van de Noordierse stad Londondery is flink beschadigd door een bom-explosie. Volgens de politie is dé bom door een raam naar binnengegooid. Er vielen geen slachtoffers. MARKTBERICHTEN Coöp Veluwse eiervfeiiihg Baïnfeveld Aanvoer 1.150.309 stuks, stemming flauw prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 48/49 gram 6,07- 6,80; 52/53 gram 6,50-7,93; 60/61 gram 8,50-9,65; 64/65 gram 9,00-9,79. Eierveling Barneveld Aanvoer 788.239 stuks, stemming flauw. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 51/52 gram 7,26- 7,77; 56/57 gram 8,50-9,07; 61/62 gram 9,12-9,73; 66/67 gram 9,72-10,49. Belgische eieren Aanvoer 306.000 stuks, stemming flauw. Prijzen( in guldens per 100 stuks): eieren van 61/62 gram 8,49- 8,61; 66/67 gram 9,00-10,10; 70/71 gram 10,25-10,36. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 1.950.000 stuks, han del kalm: eieren van 50/58 gram f 7,75-9,65 per 100 stuks, kg-prijs f 1.55-1,66; eieren van 59/64 gram f 9,75-10,20 per 100 stuks, kg-prijs f 1,65-1,59; eieren van 65/69 gram f 10,20-10,50 per 100 stuks, kg-prijs f 1,57-1,52; witte eieren f 0,25-0,75 per 100 stuks lager. Tapijt uit Florence in het Rijksmuseum AMSTERDAM, 15-8. Tijdelijk is in het Rijksmuseum het wandtapijt „De Olifant" te bezichtigen, dat deel uitmaakt van de in Florense be waarde z.g. „Valois-serie" en dat toebehoort aan het museum Uffizi. Het tapijt was in 1966 door de wa tersnood in Italië ernstig beschadigd en werd in 1969-1970 hersteld in het Rijksmuseum. Deze restauratie vormde een bijdrage in de Neder landse steun aan de getroffen kunst steden van Italië. Tijdens de overstroming van 1966 bevond het tapijt zich in de kelder van de Uffizi, wachtend op restau ratie. Zelf heeft men de reiniging van modder uitgevoerd en het aan bod van restauratie van het Neder landse Comité Geteisterde Kunst steden gaarne aanvaard. AMSTERDAM. Op initiatief van het comité 15 augustus 1970 is bij het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam een krans gelegd ter herdenking van de oorlogsslacht offers die in de periode 1941-1945 in Oost-Azië zijn gevallen. Wat biedt de BEELDBUIS? MAANDAG 17 AUGUSTUS NED. I: Na Pipo en het journaal een aflevering van de ook vanavond weer dolkomische Lucille Ball. In „Lucy op safari" proberen Lucy en oom Harry een ontsnapt wild dier te vangen wat natuurlijk weer de no dige konsternatie met zich mee brengt. Hierna een extra aflevering van Achter het Nieuws speciaal. Een reportage over de Birmaspoorweg. Medewerkers daaraan vertellen hun afschuwelijke belevenissen. Na het journaal nog een Achter het Nieuws speciaal en dit programa gaat over 15-17 azigustus 1945. Het einde van de Japanse heerschappij. Het begin van het einde van de Nederlands- Indische samenwerking is het thema van deze uitzending En dan een speelfilm getiteld The shop around the corner, 't Verhaal is ontleend aan een toneelstuk speelt zich af in Boe dapest. Het is in het begin van de jaren dertig en volop in de crisis tijd. De werknemers van de firma Matuschek en Co die een winkel in lederwaren en snuisterijen bedrijft beven voor hun chef. Alfred Kralik, de eerste verkoper wordt ontslagen op de avond dal hij zijn correspon dentie vriendin ontmoeten zal in een café. Het ontslag blijkt op een ver gissing te berusten waarin de gladde verkoper Vadas een gemeen aan deel heeft gehad. En tot slot van de avond het laatste nieuws. NED. 11: Zoals gewoonlijk eerst ■Pipo en het journaal en dan een af levering van de serie de 21e eeuw. Kunnen we honderd worden is de titel. Er worden middelen gezocht om de aftakeling van het menselijk lichaam tegen te gaan en de gemid delde leeftijd te verhogen tot hon derd jaar. Coen Flink vertelt weer een verhaal uit de scheepjongens van Bontekoe. De wetten der wil dernis gelden vanavond vóór de ka meleon die bekeken en besproken wordt. Na het journaal en het weer- overzicht Transworld op team. Waarin vanavond het Nederlandse team van he t Christelijk Lyceum „Sorgvliet" uitkomt tegen hét En gelse team van de Aberdeen Aca demy uit Salisbury. Daarna gaan we met liedjes het land in en wor den daarbij geholpen door Rien van Nunen en Bert van Dongen. Gasten déze avond zijn Willy Alberti, Cón- ny Vink en de Chico's. Tien minu ten voor Leo Schmidt zijn quiz lk zie ik zie en daarna Pas de Quatre. Op motieven vah het ballet „Het Zwanenmeet" van Tjaikofsky werd een film gemaakt wdarin de rollen gedanst Wórden. De regisseur heeft veel romantiek weggelaten en ge- probeert de werkelijke dramatiek te accentueren. Tot slot van de avond een hemel óp aarde met beelden van de Abdijkerk uit het Duitse Maria- Laach. MAANDAG 17 AUGUSTUS NED. I: 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 Hier is Lucie; 19.30 De Birma spoorweg; 20.00 Journaal; 20.20 15-17 augustus 1945; 21.00 De winkel om de hoek (film); 22.35 Journaal. NED. II: 18.55 Pipo; 19.04 Journaal 19.04 De 21e eeuw; 19.30 De scheeps jongens van Bontekoe; 19.37 De wetten der wildernis; 20.00 Journaal 20.20 Trans world top team; 20.45 Met liedjes het land in; 21.35 lk zie, ik zie; 21.45 Pas de Quatre; 22.30 Een hemel op aarde; 22.40 Journaal. DINSDAG 18 AUGUSTUS NED. 1: Eerst in de middag een vakantieprogramma. Het begint met een aflevering van Magic Ball. Het gaat over een jongetje Sam met een petje op die up een vliegend tapijt vliegt en allerlei avonturen üeieejd. Dat hij zoveel meemaakt komt door een toverbal. Dan Cape Kennedy ge zien door de ogen van eén twaalfja rig jongetje. Hits uit Doebidoe is een herhaling van allerlei succesnum mers die de hitladders bestormden. Na Pipo en het journaal een afleve ring van Vaders tegen wil en dank. Buffy is verliefd op een voetballer maar komt tot de ontdekking dat deze alleen maar oog heeft voor Cissy. Intussen heeft oom Bill alleen maar ogen voor een mooie geologe die geen belangstelling voor zijn avances blijkt te hebben. Mister Deeds komt vanavond voorbij een lommerd en ziet een tuba liggen die hij wil kopen. Hij heeft op dat ogen blik geen contant geld bij zich. Er komt toevallig een meisje voor bij die denkt dat h# een arme straatmuzikant is en neemt hem mee naar huis. Zij blijkt schilderes te zijn en geloofd niet dat hij de echte mr. Deeds is. Er ontstaan iveer allerlei moeilijke situaties. Na het journaal en het weeroverzicht een aflevering van Peyton Place. Elliot Carsons aanval in de krant wekt grote beroering in Peyton Pla ce. Rodney is vrij en kan het nog steeds niét geloven. Nana is een te levisiespel in vijf delen en is gesitu eerd in de tweede helft van de 19e eeuw. Bordenave, direkteur van de „Variétés" zegt tegen de criticus van de „Figaro" dat zijn ster uit de „Blonde Venus" Nana een geweldig succes zal oogsten ondanks dat zij geen goede stem heeft. Haar formi dabel figuur zal alles weten goed te maken. Veel hooggeplaatste gasten wonen de opvoering van Nana bij. Een van hen, graaf Muffat komt echter niet onmiddellijk opdragen en dit maakt haar woendend. Zij be sluit dan ook wraak te nemen. Tot slot van de avond Avro's Televisier Magazine en het laatste nieuws. NED. II: Na Pipo en het journaal kunstsignalering en Muziek in vrije tijd. Na het journaal en weersover- zicht Brandpunt.In de Andy Wil- liamsshow is Andy de gastheer van Dusty Springfield, de komiek Sid Caesar en de commediënne Jo Anne Worely. In naakt door de hel blijft Kaji geloven dat het hem zal lukken dat hy de arbeiders een menselijker bestaan kan geven. Maar ook weer tegenwerking. Een voorman en het hoofd van de prostituees helpen di verse gevangenen te ontsnappen en verdienen daarmee dik geld. En tot slot van de avond het journaal. DINSDAG 18 AUGUSTUS NED. I: 15.30 Magic Ball; 15.40 Cape Kennedy; 16.10 Hits uit Doebi doe; 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 Vaders tegen wil en dank; 19.30 Mr. Deeds; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place; 21.05 Nana (1); 21.50 Avro's Televisier magazine; 22.40 Journaal. NED. II: i8.45 Pipo; 18.55 Journaal 19.04 Kunstsignalering; 19.30 Mu ziek in vrije tijd; 20.00 Journaal; 20.20 Êrandpunt; 21.00 Andy Wil- liamsshow; 21.50 Naakt door de hel; $2.55 Journaal. FEUILLETON „Dat zal er van afhangen", ant woordde Vlaming, die nog niet veel van zijn agressiviteit verloren had. Hoolwerf glimlachte nog eens. „We kunnen het proberen. Vraag één: Wat bewoog de heer Jan Vla ming om, als ik me goed herinner, na op 15 september of omstreeks die datum ontslagen te zijn uit de Straf gevangenis te Scheveningen, Dor ringen uit te zoeken om daar als kluizenaar te gaan vertoeven?" Vlaming had zo ongeveer al deze vraag verwacht en daarom het ant- wooi*d klaar. „In de gevangenis had ik reéds het plan opgevat om pogin gen in het werk te stellen een boek te schrijven." Hij wees naar de schrijfmachine. „U mag alles bekij ken en nalezen, wat daar ligt, dan zult u zelf tot de conclusie komen, dat dit de waarheid is. En waarom ik Dorringen uitgekozen heb? Wel, mijn oog viel op een advertentie, waarin zomerhuisjes werden aange boden voor de winter. Het klinkt DJAKARTA/DEN IIAAG, 14-8. De Indonesische minister van landbouw, Tojib Hadiwidjaja, en de Nederland se ambassadeur in Djakarta mr. H. S. Scheltema hebben donderdag in Djakarta een administratieve over eenkomst betreffende technische landbouwhulp getekend. De overeenkomst legt een Neder lands research programma vast dat beoogt de Indonesische landbouw te stimulerën. Zij omvat een aantal projecten, waarvan een deel nog wordt uitgevoerd en de overigen reeds zijn voltooid. De projecten hebben betrekking op entomologie, bodemvruchtbaar- heidsonderzoek, tuinbouw, de oplei ding van landbouwleraren in Bogor, visserij onderzoek, wederopbouw van cle landbóuwbibliotheek in Bogor' en Agronomie. natuurlijk gek, maar zo ongeveer stond het in de krant. Dus reisde ik naar Dorringen, zag dit huisje en huurde het. Gaat u even naar de dames Boshoven toe, dan kunnen zij u bevestigen, dat ik prompt op tijd mijn huur betaal". „Nou, meneer Vlaming, als u dal gerust kan stellen, wil ik u wel ver klaren, dat ik het onmiddellijk wil accepteren. Uw antwoord is bevre digend. Vraag twee: Waar leeft u van? Met andere woorden hoe komt u aan hel geld?" De politieman wees naar het kacheltje, dat lustig brand de en vervolgde „Die brandt niet op lucht; kolen kosten tegenwoordig heel wat geld. U moet eten en drin ken, de huur betalen. U hebt een schrijfmachine gekocht en papier. Uw schoenen zullen wel eens ver zoold moeten worden en dat radi ootje komt ook niet uit de Klokzeep, naar ik mag aannemen. U moet van tijd tot tijd in ons mooie, dorp in kopen Enfin, daarvoor is geld nodig. Dus, om kort te gaan: wal zijn uw bronnen van inkomsten, meneer Vlaming?" Ook op een dergelijke vraag had de aangesprokene gerekend, eigen lijk al maanden geleden. Neem aan, had hij in zichzelf gedacht, dat men op de een of andere wijze mij niet vertrouwt en men gaat me onder vragen, wat zeg ik dan omtrent de herkomst van mijn geld? En na eni ge dagen had hij ook daarop een af doend antwoord gereed. „Meneer de rechercheur," ant woordde Vlaming sarcastisch, „houdt u mij ten goede, als ik vast stel, dat dit een brutale vraag is. Bij de politie is men waarschijnlijk uitgegaan van de gedachtengang: die Vlaming heeft al een paar ver oordelingen achter de rug Wegens valsheid in geschrifte, dus zal hij wel weer wat op zijn kerfstok heb ben. Ik* kan het antwoord op deze vraag schuldig blijven, om welke reden ook. Niemand kan mij ver plichten te antwoorden, maar omdat ik niets te verbergen heb, zal ik u toch antwoord geven, U mag het al lemaal gaan controleren. Op 25 juli van dit jaar is er een tante van me overleden. Er waren twee neven, die erfgenaam werden. Die éne neef ben ik. Ze liet een klein kapitaaltje na, dat we getweeën hebben verdeeld. Weliswaar buiten een notaris om en nu kan men mij waarschijnlijk ver- De kosten van het gehele land- bouwhulpproject, dat eind van dit jaar afloopt, bedragen 3.9 miljoen gulden, afkomstig uit de fondsen voor ontwikkelingshulp. BERN. De Zwitserse regering heeft besloten voorlopig niet tot di plomatieke erkenning van Oost- Duitsland over te gaan. Openlucht-slapers AMSTERDAM, 14-8. Volgens een mededeling van de politie zijn er vrijdag in de vroege ochtenduren in de Amsterdamse binnenstad en in verschillende parken ruim duizend openluchtslapers geteld. Hiervan la gen er ca. driehonderd op De Dam. 27 door FRANK VAN FALCKENOORT volgen wegens ontduiking van suc cessierechten. het zij zo. Ik weet niet, hoeveel straf er voor staat, maar ik kan wel zeggen, dat ik - en mijn neef evenmin - er geen hand tekening voor heb gezet. We heb ben dit rustig onder elkaar geregeld, om de eenvoudige reden, dat we er het nut niet van in zaken, om de fis cus de grootste hap te gunnen. Van dat geld leef ik zo lang de voor raad strekt. Tegen de tijd, dal het op is, hoop ik een boek gereed te hebben, dat geld zal opbrengen om de volgende periode te overbruggen. En lukt dat niet, welwie dan leeft wie dan zorgt. Voorlopig kan ik wel een paar jaar vooruit. Misschien is het u opgevallen, misschien niet, maar ik leef hier heel sober en geef weinig geld uit. Ik stel wérkelijk niet zoveel eisen aan het leven. Wilt u neg meer weten? Vrouwen inte ren eren me niet, drank v evenmin. Geen caféhouder in Dorringen heeft me ooit binnen zijn muren gezien. Eens in de drie weken tracteer ik mezelf op een stevige, niel-dure maaltijd in de stad. Dal is de enige luxe. die ik mezelf permilccr. En voor de rest ben ik thuis, schrijf of schrijf niet. En zondagsavonds ben ik gedurende een paar uurtjes de gast van mijn beide huisbazinnen. Cp hun uitdrukkelijke, cn overigens vriendelijke, door mij gewaardeerde uitnodiging. Dat is dat. Nog meer vragen?" „Meneer Vlaming," antwoordde Hoolwerf gemaakt-vricndelijk. „het is dat u zo aanhoudt, dus heb ik de moed om nog een derde vraag te stellen: Hoe was dc naam van die tante?" „Gerda Vlaming, weduwe zonder kinderen en zonder vei"derc familie dan mijn neef en ik. Overleden op 25 juli in Rotterdam, aldaar op maandag 29 juli begraven. Adres was: Crooswijkscstraat 134c. Ik zat teen neg vast, maar mijn neef heeft de honneurs waar genomen, de in boedel verkocht en daarvan een klein bedragje moeten betalen. Hij heeft ook de begrafeniskosten en zo voor zijn rekening genomen en na derhand. toen ik vrij kwam, hebben wij het geld verdeeld. Veel was het natuurlijk niet, maar ik kan er een paar jaar zuinig van leven. Hoe ik hier leef, enfin, dat weet u zelf ook wel zo'n beetje." (wordt vervolgd) ARAM EN 1IET GEHEIM VAN DE GESLOTEN DEUR 3. Toen hij dichterbij was gekomen zag hij dal het een klein, sierlijk bewerkte ijzeren deur was. In het middenvak waren een aantal grillige, tekens gegrnfeerd, de betekenis waarvan hij met geen mogelijk heid kon gissen. Maar achter deze deur had het geluid geklonken, dat zijn aan dacht getrokken had. Daarvan was hij ze ker. Hij stond er nu vlak voor en strekte aarzelend dc hand uit om haar te openen. De deur was op slot en op hetzelfde ogen blik dat Aram nogmaals probeerde de knop om te draaien, hoorde hij Tudor zijn naam roepen: „Aram!" De slem van zijn vriend klonk verschrikt en Aram draaide zich om om te zien wat er aan de hand was. Met een paar sprongen was Tudor bij hem en greep hem bij de schouder. „Blijf van die deur af!" schreeuwde hij bijna. Aram keek hem vragend aan en Tudor was 2ichzelf onmiddellijk weer meester. „Vergeef me", stamelde hij, „maar tracht om godswil nooit deze deur te openen. Ik heb er mijn reden voor je dit te vragen, al kan ik je er niet meer van vertellen". „Ik meende dat ik iemand hoorde roe pen", antwoordde Aram. „Daarom ging ik er heen". Tudor troonde hem langzaam mee. „Ik heb daarnet reeds gezegd: beschouw dit als je eigen huis. Hoe langer je blijft, hoe lie ver het me is. Alleen één ding: vergeet die deur!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4