AGENDA Meer dan 12.000 mensen bezochten „ZZ'70" in het Gravensteen Toeristen trekken weer op liuis aan Wereld-luchtvervuilingswacht waakzaam Rumoerig weekeinde op de Oosterschelde Nieuwe Gereformeerde predikant ds. A. S. Rienstra bevestigd STREEKNIEUWS Zierikzee speelde goede wedstrijd (met winst) tegen Feijenoord Itci'oril-aaiilal luwkerti voor Zierikzei' Minder «asten in «le Westhoek Wilde „herder" voelde weinig voor schepnet van de burgemeester ZIERIKZEE, 16-8. Zaterdagavond omstreeks half tien kon definitief de balans worden opgemaakt van zeven weken „ZZ '70", de tentoonstelling „Visserij en Scheepvaart" die op vrijdag 26 juni in het Gravensteen officieel werd geopend door de Commissaris der Koningin mr. J. van Aartsen en 'zaterdagavond j.l. tijdens een korte plechtigheid temidden van de veel be zochte attributen in het monumentale gebouw officieel werd afgesloten door burgemeester D. \V. Kastelein. Veel bezocht was de tentoonstelling inderdaad: de laatste weken hebben het bezoek zelfs gebracht op een aantal van 12.605, een record voor Zierikzee, aldus constateerde burgemeester Kastelein, die de balans opmaakte van „pre cies zeven weken en één dag" en daarbij me* voldoening vaststelde dat dit aantal bijzonder hoog is. Immers, het Zierikzeese gemeentemuseum telde vorig jaar gedurende het gehele seizoen tienduizend bezoekers. „Zelfs het Zeeuws Museum in Middelburg heeft het aantal van „ZZ '70" nog nooit gehaald". De afsluiting van de tentoonstel ling vond plaats in aanwezigheid van de, speciaal voor deze unieke gebeur tenis van deze zomer gevormde, Stich ting „ZZ '70", waarin vertegenwoor digd de gemeente Zierikzee en de vissersvereniging, met als voorzitter de heer J. Schot B.Wzn. en als secre taris de stadsarchivaris de heer W. H. Keikes. Een speciale commissie verrichtte 'veel belangrijk werk voor de expo sitie, nl. de heren J. Coumou, J. Wil- lemse en W. H. Keikes. Uitgebreide hulp werd vooral verkregen van de N.V. Koninklijke „Zeelandia". Bur gemeester Kastelein dankte allen die aan de totstandkoming en inrichting van „ZZ '70" hebben gewerkt voor hun medewerking. Hij noemde in dit verband in het bijzonder de heer Coumou, de Koninklijke „Zeelandia" en de heer Keikes, belast met de „da gelijkse zorg" en de heer J. W. Ros kam, dagelijks toezichthouder van de tentoonstelling. Dank bracht de bur gemeester ook aan de aquariumvere niging „Helodea" voor de verzorging van het fraaie zeewateraquarium, een succesnummer van deze geslaagde tentoonstelling. Wat betreft het grote aantal be zoekers dat kon worden göboekt: het totaal kwam belangrijk boven de „be groting". Op 26 juni werd gestart, op 15 juli kwam de 5.000ste en op 30 juli de 10.000ste bezoeker. Dit aantal liep de laatste weken nog op tot 12.605. Burgemeester Kastelein bracht de grote belangstelling vooral op reke ning van de vele toeristen die deze zomer Zierikzee hebben bezocht. „Dit is ook een grote voldoening voor al len die de tentoonstelling hebben voorbereid en begeleid". Laatste vis Burgemeester Kastelein zou hier na de tentoonstelling „officieel" be sluiten met de vangst van de laatste vis uit het zoutwater-aquarium. Deze laatste levende tentoonstellingsat- traktie, een herder, voelde er echter maar weinig voor om zich door de burgemeester in een schepnetje te laten verschalken. De herder zwom als de beste en het lukte de burge meester niet - ondanks verwoede po gingen en bijval en raadgevingen van het omringende gezelschap - de her der in het netje te krijgen. Treinongeluk in Marokko ALGIERS, 16-8. Bij Oran in Ma rokko is zondag een trein ontspoord, waardoor een tiental passagiers om het leven gekomen terwijl enige tientallen werden gewond. De vis werd zelfs al wilder en wil der. zodat zo nu en dan het water uit de bak spatte. Na een strijd van ze ker tien minuten moest de burge meester het wel opgeven. Hierop ge lukte het de heer H. Koster, be stuurslid van de aquariumvereniging, vrij snel de toch nog altijd vrij „wil de herder" te vangen. Voor de aanwezige vissersmensen had deze jacht een haast symboli sche betekenis. Immers, allen hoop ten dat de laatste mossel uit de Oos- terschelde net zo „taai" zal bljjken te zjjn als de „herder" van deze ge slaagde „ZZ '70" „Schone" automotor Amsterdam, 15-8. Bij de lucht verontreiniging wordt allerwegen de beschuldigende vinger naar de auto geheven, die een kwart tot een derde in het totaal vormt. Ai spoe dig zal die vinger omlaag kunnen, want de automotor wordt schoon. Dit zal echter wel een verhoging van de kosten van het autorijden be tekenen, even goed als dé maatre gelen in andere sectoren geld gaan kosten. Dit wordt vastgesteld aan het slot van een artikel over de be strijding van luchverontreiniging door auto's, dat in het officieel or gaan van de Nederlandse vereniging de Rijwiel- en Autoindustrie (RAI) van vorige week is verschenen. TILBURG. Bij een tabaksgrossier in de Stevenzandsestraat in Tilburg hebben inbrekers 11.000 pakjes siga retten met een totale waarde van f 20.000,gestolen. GENEVE, 15-8. Met ingang van de cember van dit jaar zal de wereld gezondheidsorganisatie over de hele wereld de luchtvervuiling nauwlet tend in het oog houden. Dan treedt een uitgebreid net in werking dat op talrijke plaatsen de chemische samenstelling en de ver vuiling van de lucht door zwevende deeltjes zal onderzoeken. De organi satie van dit net heeft drie jaar ge- Vergeefse tocht reddingboot Burghsluis BURGHSLUIS, 16-8. Zondagmor- gen, omstreeks 10.15 uur, voer de reddingboot „President Jan Leis" uit om eventueel hulp te bieden aan een jachtje dat aan de zuidwest-zjj- de van de Roggenplaat lag. Het scheepje dat geen noodseinen had gegeven, had mogelijk een motorsto ring, doch is later weer weggeva ren. De reddingboot keerde dan ook onverrichterzake terug. Het was wel bijzonder rumoerig op het water van de Oosterschelde op deze eerste stormdag in augus tus. De seinpaal te Burghsluis droeg twee ballen met de punten omlaag in de mast en in de top nog een zwarte vlag. Dit betekent: zuid-oos- ter storm ruimend naar west. Dit is dan ook prompt gebeurd in de loop van deze zondag. Zeer velen sloegen het golvenspel gade, zowel vanaf Burghsluis als van het strand. Doch daar was het nu niet zo aangenaam, omdat bij afgaand water de storm wind ware zandjachten ontketende. duurd. Het heeft twee centra in Lon den en Washington, en drie regionale centra, in Moskou, Nagpoer (India) en Tokio. Bovendien zijn er nog 20 laboratoria in alle delen van de we reld. Door de waarnemers zal vooral dan alarm geslagen worden wanneer ergens ter wereld de hoeveelheid zwavel dioxide of Vaste deeltjes zo groot wordt dat de gezondheid van de mens in gevaar gebracht wórdt. Rotterdam wil Botlektumiiiel bouwen ROTTERDAM, X5-8. B. en w. van Rotterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld een tunnel te bouwen ten zuiden van de tegenwoordige Botlekbrug, verbinding met Rotter dam/Europoort en met Voorne-Put- ten. De kosten worden geraamd op 121 miljoen gulden. De tunnel zal twee maal drie rijstroken bevatten Het treinverkeer (alleen goederen), het transport van gevaarlijke stof fen en het fiets- en voetgangersver keer zal over de bestaande brug - op zogenaamde Rijnvaarthoogte - blij ven plaats vinden. Intrede te Nieuwerkerk en Bruinisse NIEUWERKERK, 16-8. In een druk bezochte kerkdienst werd de nieuwe Gereformeerde predikant, candidaat A. S. Rienstra in het ambt bevestigd. Deze dienst werd gehou den in het Gereformeerde kerkge bouw aan de Ooststraat te Nieuwer kerk, en werd bijgewoond door de leden van de kerken van Bruinisse en Oosterland. Zoals bekend wordt ds. A. S. Rienstra predikant van de kerkencombinatie Bruinisse-Nieu werkerk. De bevestiger, prof. dr. W. D. Jonker te Kampen hield een preek n.a.v. 1 Samuël 3 20 t/m 21a: „En geheel Is raël van Dan tot Berseba kwam tot de erkenning, dat aan Samuël door de Here het ambt van profeet was toevertrouwd. De Here verscheen ook verder in Silo, want Hij open baarde zich in Silo aan Samuël door het woord des Heren". Zijn schrift lezingen had de bevestiger genomen uit 1 Samuël 2 en 3, Ezechiël 3 en Mattheus 4. 1 Samuel 2 34, 35; I Sa muël 3 1 t/m 10; l Samuël 3 19 t/m 21, Ezechiël 3 22 t/m 27 en Matheus 4 1 t/m 4. Na de bruikelijke lezing van het formulier voor de bevestiging van predikan ten en werden de vragen gesteld. Aan de handoplegging, door prof. Jonker, werd mede deelgenomen door ds. Q. Huyser uit Paron (Fran krijk. die eertijds predikant was van de Gereformerde kerk te Zon- nemaire. Ds. Rienstra werd door de gemeente tijdens de handoplegging Gezang 47 1 en 3: „Kom Schepper Geest daal tot ons neer" en „Gij schenkt Uw gaven zevenvoud" toe gezongen. Intredcdicnst Zondagavond, in de dienst van ze ven uur, deed ds. Rienstra in Nieu werkerk intrede. Na het intochts lied, Psalm 150 1 en 2, „Looft God, looft Hem overal", sprak de nieuwe predikant het votum en de zegen- groet uit, waarna hij voorging in ge bed, om verlichting door de Heilige Geest. Hierna las hij tw.ee schrift lezingen. nl.: Nehcmia 2 11-20 en 1 Corinthiërs 3 10-23. Voor de pre diking zong de gemeente Psalm 89 1. 3 en 7: „Ik zal zo lang ik leef be zingen in mijn lied des Heren milde gunst". Ds. Rienstra's preek handel de over Nehemia 2 20: „De God des Hemels, Hij zal het ons doen geluk ken en wij Zijn knechten zullen ons gereed maken en bouwen". Ds. Rienstra stelde in zijn preek de plaats van God centraal, „Hij die altijd achter ons staat". „Eindelijk is dan de tijd aangebroken dat ik, na acht jaar hard studeren, veel goeds mag gaan zeggen van mijn Hemelse Vader", zo begon ds. Rien stra zijn preek, en wees op de moei lijke taak die hem deze dag is op gelegd. en vroeg zichzelf af: „Wie ben ik?", en daaraan toevoegend de vraag van vele wijfelaars: „Is pre dikant-zijn geen onbegonnen werk?, wat is de toekomst van de Kerk en zal zij bijvoorbeeld nog in het jaar 2000 er nog zijn, nu al blijkt dat er weinig belangstelling meer voor God bestaat". Doch de nieuwe pre dikant wees de gemeente in zijn vloeiende preek op het volgende punt: „Dat we niet somber mogen zijn, maar we bij God moeten be ginnen, als de bijbel zegt: de God des Hemels, Hij zal het ons doen ge lukken, dan hebben we zekerheid om met de opbouw van de muren van Jeruzalem te beginnen. We blij ven optimistisch want we behoeven niets van onszelf te verwachten, maar God staat achter ons. Wij moe ten bouwen op het fundament dat Jezus Christus heet, Hij is de grond slag van al ons doen en denken, al- lees draait om Jezus Christus dat zult u wel merken", verzekerde ds. Rienstra. De nieuwe pastor drukte de aanwezigen op het hart dat „al les wat wij doen in opdracht van God, zeker zal gelukken, en daarom mogen we samen met groot optimis me aan de slag gaan. Heel de ge meente, niet alleen de ambtsdragers, maar cok heel de gemeente moet ak- tief bezig zijn. want er zijn opzich ters genoeg, maar er zijn arbeiders redig, die r.iet bang zijn voor vuile handen. Maar voordat we allemaal meebouwen en meesjouwen moeten we ons gereedmaken en dat bete kent dat we veel moeten bidden om de Heilige Geest voor elkaar, want voorbede is onmisbaar!" Aan het eind van de dienst Na de prediking kwamen enkele sprekers aan het woord. Namens de gezamenlijke kerken sprak de heer J. Gocdegeburen (Ned Hervormd) over een zoeken naar wat ons bindt en hoopte op een goede samenwerking en een vaste band tussen de kerken onderling. Burge meester J. D. de Kam van Duive- land sprak waarderende- woorden namens de burgerelijke gemeente en riep hem een warm welkom toe. Hierna las ouderling Joh. Rotte een brief van de voorganger ds. Rien stra voor dr. J. H. Becker, die we gens omstandigheden niet kon over komen. Vervolgens bracht dezelfde ouderling Rotte, een welkomstwoord over namens de gemeente van Nieu werkerk en de kerkeraad en liet de nieuwe predikant toezingen „De Heer zal u steeds gadeslaan" Hier na dankte ds. Rienstra, mede na mens zijn vrouw en kinderen voor al het goede gesproken en ondervon den deze zondag en de dagen er voor. De bijeenkomst werd defini tief besloten met het zingen van het Avondlied, Gezang 110 1, 2 en 3, ,,'k Wil U o God mijn dank betalen"! Intrede te Bruinisse Cok in Bruinisse heeft ds. Rien stra intrede gedaan. Ouderling Joh. de Waal, sprak woorden van welkom als praeses van de Bruse kerkeraad. „Dankbaar zijn we" aldus spreker, „dat we na vier jaar vakant te zijn geweest, weer een eigen predikant mogen ontvangen". Na z'n toespraak verzocht hij de gemeente de predi kant tce te zingen: Gez. 118 1 en 5. Namens de Classis Zierikzee sprak ds. W. van der Kooy uit Haamstede een hartelijk woord van welkom in de predikantenkring der Classis. Na mens de plaatselijke kerken sprak ds. P. Post (Herv.) en hoopte op een goede samenwerking in de komende tijd. Namens het Bruse gemeentebe stuur sprak wcthouder-locoburge- ireester Van Gilst. Tenslotte sprak ds. IT. v. d. Heuvel, Ned. Herv. pre dikant te Nieuwerkerk, die wegens preken in de Nieuwerkerksc dienst verhinderd zou zijn, woorden van waardering tot zijn nieuwe collega. Na dit alles dankte ds. Rienstra alle sprekers, alsmede zijn bevestiger, piofesseor Jonker uit Kampen en eveneens zijn ouders en familie en verdere genodigden, die met de ge meente deze dienst hadden willen bijwonen. Met het zingen van alle drie de verzen van Gezang 109 werd deze stijlvolle dienst besloten. WESTHOEK, 16-8. Het seizoen 1970 heeft zijn hoogtepunt gehad. Toen vorige week de bouwvakmen sen huiswaarts keerden ontstonden taliyke lege plekken. Het mooie weer van afgelopen week deed ech ter nog velen naar de kust trekken en daar waien zeer vee'. Duitsers b(j. Menig kampeerterrein of bungalow park of zelfs pension plukt de vrucht va-n een „achteropkomertje", in de vorm van een paar weken ex- ta verdienste. Het valt tevens op dat er weer meer Eelgen deze richting uit komen en enige Engelse wagens met het nationaliteitsbordje G.B. wijzen er op dat de Westhoek in Engeland ook HAAMSTEDE Reebok geschoten Bijna iedereen in de Westhoek, hetzij wandelaar, fietser of bestuur der van een motorvoertuig was de laatste jaren wel eens getuige ge- weest van een of meer reeën die er gens te voorschijn kwamen. Ze hou den zich niet meer in de Domeinen op, zoals in de beginperiode, doch trekken steeds verder het Schouwse land in en werden zelfs al in Duive- land gesignaleerd. De viervoetertjes eten zich dik aan bladeren, knopjes en in tuintjes zijn boontjes zeer welkom. Er" kwamen de laatste ja ren veel klachten binnen omdat de dieren vooral aan de laaghangende takken der fruitbomen knopjes weg vraten. Wildschade heeft toen ge zegd dat het aantal geminiseerd moest worden en enkele jagers wer den uitgerust met een karabijn plus enkele kogels. Vrijdagmorgen schoot de heer I. C. Boot uit Haamstede in het veld van de jachtcombinatie Slot Haamstede een drie-jarige ree bok. De heer Boot, zelf lid van voor noemde jachtgezelschap, heeft de bok ten geschenke gegeven aan het rusthuis „Duinoord". RENESSE Landbouwtrekker sloeg af auto zwaar beschadigd Zaterdagmiddag 3 uur ontstond op de kruising Stoofweg/Lagezoom on der Reriesse een aanrijding tussen een landbouwtrekker, bestuurd door de heer A. v. d. W. uit Ellemeet en een personenwagen die werd be stuurd door de heer G. D. uit Dor drecht. De heer v. d. W. wilde met zijn trekker de Lagezoom inslaan, gaf richting aan en keek om. Hij zag echter de wagen van D. die juist een passeermanoeuvre uitvoerde niet. Bij de botsing die volgde werd de gehele rechterzijde van de perso nenwagen vernield. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Auto tegen bromfiets Zaterdagmorgen om 10.30 uur ver leende de automobilist J. B. uit Rot terdam op de splitsing Vroon weg/ Hoogenboomlaan geen voorrang aan de over het fietspad uit de richting Haamstede komende bromfietser A. G. eveneens uit Rotterdam. Blik schade was het enige gevolg van de ze aanrijding. ELLEMEET Brand op boerderij Vrijdagmiddag omstreeks half zes werd brandalarm gegeven omdat op de boerderij van de heer A. van der Weijde een kampschuur, half gevuld met pakken stro, vlam gevat had. De brandweerkorpsen uit Scharen- dijke en Kerkwerve waren spoedig ter plaatse om met het blussings- werk te beginnen. Dank zij de ge ringe en gunstige wind liepen de overige gebouwen geen gevaar. Be halve de kampschuur, welke ver nield werd, werd alleen een aan grenzende bergplaats beschadigd. Het smeulend stro uit de kamp schuur werd gedeeltelijk weggere den. De loco-burgemeester, wethou der I. W. Padmos was op het terrein van de brand aanwezig. Verzekering dekt de schade. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek inge steld. bekendheid begint te krijgen. Ove rigens bestonden de tienduizenden die hier vertoefden weer uit mensen uit eigen land, kankerend op de slechte aardappels en op het uitblij ven van wat vertier in de avond uren. De jeugd wist daar wel raad op en reed met allerlei vervoermid delen naar Rencsse dat langzaam maar zekei zoiets als het „Las Ve gas" van Schouwen-Duiveland. mis schien wel van Zeeland gaat worden Duizenden hebben zich hier in het vertier van het nachtleven gestort. SCHUDDEBEURS Biand in schuur gevolg van kinderspel Nader is komen vast te staan dat de brand welke donderdagmiddag, zoals gemeld, heeft gewoed in de schuur op de boerderij „Kort Be raad" niet het gevolg is geweest van hooibroei, zoals aanvankelijk werd verondersteld, maar veroorzaakt is door kinderen die in de schuur met lucifers hébben gespeeld. Daardooi gingen bij de brand een groot aantal pakken stro - en geen hooi - verlo ren. BRUINISSE Brandalarm voor brand In Combine Vrijdagavond ging voor de zoveel ste keer te Bruinisse de brandweer sirene en rukte de brandweer uit. Ook deze keer liep alles goed af en behoefde de te hulp geroepen brand weer geen dienst meer te doen. Op het bedrijf van de heer M. K. Kle pel, ontstond door kortsluiting brand in een combine. Men wist de bran dende machine weg te slepen uit de kapschuur waaronder hij was ge borgen en met behulp van kampeer ders van de camping Zorgvliet, wist men de brand te blussen nog eer de spoedig ter plaatse zijnde brandweer was gearriveerd. Tot concierge van het Ned. Herv. Ver. Gebouw te Bruinisse is benoemd mevr. J. de Ronde-Duson te Bruinisse. Twee meisjes verongelukt UTRECHT, 17-8. Heden maandag- morgen, zijn omstreeks acht uur op de weg naar Amersfoort in Leusden twee kinderen om het leven geko men. De meisjes Marijke van Dam en Marjan Blankenstijn resp. 8 en 7 jaar oud uit Leusden stonden op de schoolbus te wachten. Toen deze arriveerde staken zij plotseling de weg over en werden aangereden door een personenauto, bestuurd door de 59-jarige A. van R. uit Veenendaal. De twee meisjes wa ren op slag dood. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 17-8. Aangevoerd: 1412 dieren, t.w. 1094 runderen en 318 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,20-5,55, le f 4,55-5,00, 2e f 4,05-4,35, 3e f 3,85-3,95; stieren f 4,55-5,20; worstkoeien 3,80-3,90; slachtvarkens le f2,43-2,42, 2e f 2,24- 2,34, 3e f 2,14-2,24; slachtzeugen f 1,62-1,72; zware varkens f 2,10-2,15 Runderen: aanvoer ruimer; handel redelijk; prijzen ruim prijshoudend. Varkens: aanvoer groter; handel re delijk; prijzen prijshoudend, enkele prima's boven notéring. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 17-8. Op de paarden markt in Utrecht werden vandaag (maandag) 514 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1350-1875; werkpaarden f 950- 1675; 3-jarige paarden f 925-1250; 2- jarige paarden f 725-950; veulens f 300-77; hitten f 700-975; slacht- paarden per kg geslacht gewicht 3.00-3,50; jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht f 3,50-4,25. De handel was vlot. Woensdag 19 augustus Zierikzee Herv. verenigingsgebouw: vergade ring N.C.V.B. (8 uur). Verenigingsgebouw. 3 uur, bejaar- gymnastiek. Advertentie. Via het ideale Spunrplan 'De Zilvervloot' 10 w/u premie én 5 spaarbankrente voor 15 t/m 20-jarigen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Kinderen gingen op fiets vandoor AMSTERDAM, 10-8. Twee Am- sterdamse jongens. Marcel (8) en zijn broertje Jeroen (9) van der D., en hun 12-jarig buurmeisje Christi na van der H. met ivie zij sedert za terdagochtend zoek waren, zijn zon dagavond in Laren (Noord-Holland) teruggevonden. Het drietal dat in de Elisabeth Wolffstraat woont, was tnet twee kinderfietsjes op stap ge gaan. Het meisje is al meer er al leen op nit getrokken en ze wist ook jonge andere kinderen over te halen met haar mee te gaan, aldus de kin- der politie. Nadat deze een opspo ringsbericht had uitgegeven, hoorde zij dat de kinderen in Laren waren teruggevonden. Twee doden hij motorraces in Drempt DREMPT, 16-8. De internationale motorraces in het Gelderse Drempt hebben een tweede slachtoffer ge- eist. Tijdens de race in de 350 cc- klasse zondagmiddag raakte de Ne derlandse motorrenner Martin de Ruiter (Groenlo) met zijn Norton van de weg. Hij overleed ter plaatse aan zijn zware verwondingen. De dag tevoren overleed de Duitse ren ner Wilhelm Seegers in het zieken huis te Doetinchem aan de verwon dingen, die hij bij een val tijdens de training had opgelopen. Telefonische bedreiging van het K.N.V.B.gebouw DEN HAAG, 16-8. De Haagse po litie heeft dit weekeinde enkele ano nieme telefoontjes ontvangen, waar in gezegd werd dat een bom geplaatst zou worden bij het K.N.V.B.-gebouw aan de Verlengde Tolweg, Den Haag Ook werd telefonisch gedreigd, dat men het gebouw in brand zou steken. De politie heeft sedert vrijdagavond, toen de eerste bom-melding ontvan gen werd, scherp op gelet bij het K. N.V.B.-gebouw. Het is de Haagse po litie niet duidelijk of de valse bom meldingen van één of meer personen afkomstig zijn. Bromfietser en duo- passagiere verongelukt TERSCHELLING, 16-8. - In Ter- schelling zijn in de nacht van zater dag op zondag een bromfietser en zijn duo-passagiere verongelukt. Op de Hoofdweg in Terschelling kwam de bromfietser omstreeks één uur frontaal in botsing met een personen auto. De bestuurder van de brom fiets, de 18-jarige J. S. Slager uit Beetsterzwaag, overleed op de plaats van het ongeluk. Zijn duo-passagiere de 20-jarige mej. M. J. Plug uit Haar lem, die met de heer Slager mee liftte, is in de loop van zondag in een ziekenhuis in Leeuwarden aan haar verwondingen bezweken. ZIERIKZEE, 17-8. Zierikzee be haalde in de oefenwedstrijd Zierik- zee-Fcüenoord-iamateurs een ver dienstelijke (en verdiende) 3-2 over winning op de Rotterdammers. Het elftal van Feijenoord, bestaande uit spa'eis van het 3e-4e- en 5e elftal viel vooral in technisch opzicht wel wat tegen. Als deze oefenwedstrijd door Zie rikzee was aangewend om nog iets van Feijenoord te leren, dan zijn zij zeer zeker niet aan hun trekken ge komen. Zelfs in de eerste helft, toen Zierikzee het nadeel vsn de sterke wind had, slaagde Feijenoord er niet in om de rood-zwarten hun wil op le leggen. Zierikzee verscheen met invallers voor Kees Dogger (nog met vakantie) en Kees Lodcwijk (gebles seerd aan de Achilles pees) binnen de lijnen. De eerste helft gaf een ge- lijkopgnande strijd te zien, waarbij beide verdedigingen beurtelings aan het werk werden gezet. Over het geheel genomen wisten de rood zwarten zich hierbij de bqste kansen te scheppen. Nadat Tiggelovcn rake lings over had geschoten wist Feije noord, wel een beetje tegen de ver houding in, in de 14e minuut de lei ding te nemen. Bij een voorzet van de rechter vleugel was Bens net iels eerder bij de bal dan de uitlopende Stoutjesdijk, die met een kalm rol- lertje het leder over de doellijn plaatste 0-1. Zierikzee liet zich door deze achterstand niet van de wijs brengen. Een uitstekend schot van Tiggeloven en een dito kopbal van Vermeule misten op enkele centi meters het boogde doel. In de 22e minuut was het evenwel raak toen na een goede combinatie Cor Stout jesdijk het leder keurig voor doel plaatse waar het fraai door Th. Klink langs de Rotterdamse doel man werd ingekopt 1-1. Vooral door het verdienstelijke werk van aanvoerder YVilIemse op het middenveld bleef Zierikzee hier na gevaarlijker opereren. Nog juist voer het verstrijken van de eerste spcelhelft wist de thuisclub de lei ding te nemen. Henk Veimeule slaagde erin door de Feijenoord verdediging te breken waarbij hij in eerste instantie tegen de Feijenoord doelman opknaldc om hem vervolgens geen schijn van kans te geven 2-1. Na dc thee, met de wind nu in de rug, had Zierikzee overwegend het initiatief in handen. Links buiten Cor Stoutjesdijk, die opviel door zijn goede voorzetten, wist in de 13e minuut met een uit stekend schot de Feijenoord doel man te verschalken 3-1. Op vrij ge lukkige wijze wist Feijenoord na een kwartier spelen de achterstand tot 3-2 terug tc brengen. Bij een geheel ongevaarlijke situatie speelde de rechter vleugel verdediger Wilten- burg op zijn doelman terug waarbij hij tot zijn grote schrik het leder in eigen doel zag verdwijnen. Zierikzee kreeg hierna nog enkele kansjes cm de voorsprong op te veren waarvan het niet wist te pro fiteren. Daar de rood-zwarten ver dediging zich verder niet meer liet verrassen brak met onveranderde stand het einde aan. „Flitsen" uit het buitenland PRAAG. De Tsjechoslowaakse ge heime politie heeft de arrestatie be kendgemaakt van een groep mensen die tegen de regering gerichte vlug schriften zou hebben opgesteld en deze pamfletten in Praag zou hebben verspreid. FORT BENNING. Het proces te gen de Amerikaanse luitenant Wil liam Calley, beschuldigd van het vermoorden van 102 Vietnamese burgers tijdens de slachting in My Lai, is voor onbepaalde tijd uitge steld. RIO DE JANEIRO. Daniël Mitrio- ne. de Amerikaanse adviseur van de Uruguvannse politie die door guer rillastrijders in Montevideo werd vermoord, heeft in Uruguay „ge welddadige onderdrukkingsmetho den en martelingen toegepast". Dit heeft Alejandro Otero, tot voor kort hoofd van de Uruguyaanse geheime politie, in een vraaggesprek met de „Jornal do Brasil" bekend gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2