All-Ready 1 in eerste klasse van Zeeuwse korfbaleompetitie SPORT KORFBAL ZIERIKZEE. - Na vorig seizoen met veel succes het kampioenschap van de 2e klasse in het Zeeuwse Korfbalcompetitie te hebben behaal/ zal All Ready I het komende sei zoen in de hoogste klasse van de vroegere Zeeuwse Korfbal Bond uit komen. De rood-zwarten werd en de afge lopen competitie ongeslagen kampi oen en dan moet men het nu eenmaal in hogere regionen gaan proberen want daar is men tenslotte kampioen voor willen worden. Het is de Zie- rikzeese kox-fballexs overigens al di rect na de oprichting voor de wind gegaan. Er "konden reeds diverse kampioenschappen worden gevierd en wanneer de voortekenen niet be driegen is er aan de goede prestaties zeker nog geen einde gekomen. Vo rig jaar waren Kloet en de zijnen nogal gehandicapt door het vrij on verwachts niet beschikbaar zijn van een groot aantal (gehuwde) dames, doch zullen ongetwijfeld thans hun partijtje wel weer meespelen. Alleen mevrouw J. F. Sanderse-Ludikhuize zal vermoedelijk het komende sei zoen de rood-zwarte kleuren niet meer kunnen verdedigen, want deze voortreffelijke speelster gaat Zierik- zee binnenkort verlaten. De le klasse De competitieleider van de afde ling Zuid-West heeft inmiddels de nieuwe indeling bekend gemaakt van de diverse afdelingsklassen. In de le klasse waarin dus All-Ready I met september a.s. zal uitkomen, zijn en kele sterke twaalftallen ingedeeld. Allereerst dan natuurlijk de kampi oen van vorig jaar. het Oost-Sou- burgse Zuidwesters I, dat vorig sei zoen van de 18 gespeelde wedstrij den er 15 wist te winnen, terwijl slechts één wedstrijd verloren werd. Ook het Souburgse Animo II is een tegenstander om zeker niet te onder schatten en ook Luctor I uit Ter- neuzen kan het komende seizoen wel eens een geducht woordje gaan mee spreken. Blauw-Wit I uit Kloetinge behoort zeker niet tot de sterksten in deze klasse terwijl hetzelfde van toepas sing is voor Swift III uit Middelburg. Overigens is en blijft Swift III voor All-Ready een lastige tegenstander want vooral technisch hebben de hoofdstedelingen nogal wat in hun mars. Tjoba II uit 's Heer Hendriks kinderen is zonder meer een sterke ploeg en ook met Ondo I uit Sint Laurens wordt het uitkijken gebla zen. Het Goese Togo I is vorig jaar laag op de competitieladder geëin digd en het ziet er ook nu weer niet naar uit, dat deze rood-witten hoge ogen naar de titel gaan gooien. De volledige indeling ziet er als volgt uit: All-Ready I (Zierikzee), Animo II (Oost-Souburg); Blauw-Wit I (Kloe tinge Luctor I (Terneuzen), Ondo I (Sint-Laurens); Swift III (Middel burg); Tjoba II ('s-Heer-Hendriks- kinderen); TOGO I (Goes) en Zuid westers I (Oost-Souburg). AK-Ready II Ook All-Ready II gaat met sep tember weer met frisse moed aan de wintercompetitie beginnen en dev Zierikzeese reserves zijn ingedeeld in de 3e klasse A. Hoewel de inde ling wel geen wijziging meer zal on dergaan bestaat alleen nog de mo gelijkheid dat de nieuw gevormde Vlissingse korfbalcombinatie VEDO/ KVL, wleke nu onder de naam Seol- to II aan de competitie gaat deel nemen, uit deze afdeling verdwijnt. Advertentie. Een platenbon is altijd raak f 5,- 7,50 ÏO,- 15,- 20,- 25,- Een leuke opname van het toch zo knusse stationnetje van Nieuwer- kerk in Duiveland in 1919, dus bij- na een halve eeuw geleden. De ramp maakte definitief een einde aan de tram op Schouwen-Duive- veland. Wie echter nu een dergelij ke kaart bekijkt zou toch nog wel eens een ritje per tram over het ei land willen maken. In de plaats van de Vlissingers zou dan N.O.A.D. I uit Dreischor komen, dat - naar wij vernemen - ook de wir.terkompetitie komt versterken. De indeling is als volgt: All-Ready II (Zierikzee); Animo IV (Souburg); Atlas I (Rithem), Seolto II (Vlissin- gen), Olympia I (Wilhelminadorpk Ondo II (Sint-Laurens) en Storm vogels II (Westkapelle). Gaat NOAD 1 naar «Ie winterkorfbalcompetitie? De mogelijkheid bestaat, dat het eerste korfbaltwaalftal van de k.v. ..NOAD" uit Dreischor het komende seizoen, dat september a.s. begint, uit zal komen in de zogenaamde wintercompetitie van de afdeling Zuid-West. Over de toetreding van NOAD tot het winterkorfbal is nog geen definitieve beslissing genomen. In ieder geval gaat het er naar uit zien dat men behalve in Zierikzee ook elders op Schouwen-Duiveland naar een nieuwe 'mogelijkheden zoekt om tot beter korfbal te komen. De nu bijna afgelopen zomerkorfbal- competitie heeft ongetwijfeld velen aan het denken gezet. MOSKOU. Bondskanselier Brandt van West-Duitsland heeft woensdag bij het graf van de onbekende sol daat aan de muur van het Kremlin een krans gelegd. Een platenbon is altijd raak f 5,- 7,50 10,-15,- 20,- 25,- Kosiging bezoekt Bonn MOSKOU, 13-8. De Sowjetrussi- sche premier Alexei Kosigin, heeft donderdag een bezoek aan West- Duit^land aangenomen, zo heeft de Westduitse regeringswoordvoerder Conrad Ahlers meegedeeld. Brandt deed de uitnodiging even voordat hij per vliegtuig naar Bonn terug keerde. Generaties en ziekteverzuim LEIDEN, 13-8. Uit een onder zoek naar de afwezigheid wegens ziekte van bijna 4.000 mannelijke werknemers uil de Nederlandse in dustrie, is gebleken dat de ziekte frequentie het hoogst is tegen het dertigste jaar. Naarmate men ouder wordt neemt het aantal ziektemel dingen weliswaar af, maar men blijft langer thuis. Rond het der tigste jaar blijkt de frequente afwe zigheid veroorzaakt te worden door acute stoornissen van de ademha lingswegen, het maag-darmstelsel en hoofdpijn. Minder ernstige sto ringen van het bewegingsapparaat en psychische ziekten komen tus sen het veertigste en vijfenveertig ste jaar het meest voor. BEIROET. Reizigers die donder dag uit Damascus in Beiroet zijn aangekomen hebben meegedeeld dat zich in Syrië eveneens gevallen van cholera voordoen. Er zijn volgens hen twee mensen daar aan de ziek te overleden. De regering van Nepal heeft be sloten meer bergtoppen in het Hi- malaja-gebied open te stellen voor bergbeklimmers. Het besluit gaat het volgende seizoen in. UTRECHT. Op de rijksstraatweg in Vleuten-De Meern is de 18-jari- ge monteur G. van Ettekoven uit Utrecht met zijn motor verongelukt. Hij werd zwaar gewond en' is in de loop van de ochend in een Utrechts ziekenhuis overleden. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. J. v. d. Schee; 7 uur ds. H. v. d. Heu vel, Nieuwerkerk. Lutherse kerk: 10 uur ds. M. G. Westerhof. Kerkwerve: 11 uur ds. G. J. Voortman, Oud Vos- semeer. Serooskerke: 9.30 uur ds. G. J. Voortrhan. Burgh: 10 uur ds. G. E. Huizing. Haamstede: 9.30 uur ds. Boer; 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9.30 uur ds. C. A. Korevaar, Rotter dam; 7 uur ds. L. de "Wit; '20.30 uur Deutsche Evang. Gottesdienst. Noord- welïe: 10.15 uur ds. L. de Wit. Scha- rendyke: 9.30 uur ds. N. H. J. E. Boomer. Domburg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. J. Feunekes. Zonncmaire 11 uur ds. J. Feunekers; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. H. Ommering. Dreischor: 9.30 uur ds. H. Ommering. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. H. van den Heuvel. Oosterland: 10 uur dhr. M. Allewijn, Middelburg; 6 uur ds. H. Ommering. Sirjansland: 11 uur ds. v. d. Schee, Zierikzee; 6.30 uur ds. Korevaar, Rotterdam. Brui- nisse: 10 en 5 uur ds. P. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. J. W. Slingen- berg, Goes; 6.30 uur ds. Slingenberg. Haamstede: 9 en 7 uur ds. W. v. ,d. Kooij; 10.30 H.A. ds. .Wv. d. Kooij. Renesse: 7 uur ds. L. de Wit. Scha- rendijke: 9.30 en 2.30 uur ds. J. F. Put. Brouwersahven: 10.30 uur ds. J. B. Vogelaar, Rosmalen; 3 uur ds. C. W- de Bruijne, Goes. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur dhr. N. A. Lodder, Rotterdam. Nieuwerkerk: 10 uur be vestiging kand. A. S. Rienstra, door prof. dr. W. D. Jonker, Kampen (gez. dienst met Bruinisse en Oosterland); 7 uur intrede ds. A. S. Rienstra. Oos terland: Geen dienst. Bruinisse: 10 uur geen dienst; 2.30 uur intrede ds. A. S. Rienstra. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9en 7 uur ds. J. Blokland, Rotterdam. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur leesdienst; 6 uur ds. P. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur ds. J Westerink; 6 uur kand. R. Hol. Haamstede: 11 uur kand. R. Hol 5 uur ds. J. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. P. Op den Velde, Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur dhr Rietdijk, theol. student, Rotterdam. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur leesdienst. Ooster land: 10 en 2.30 uur leesdienst; 6.30 uur dhr. Rietdijk. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerkerk: 9.45 en 3.30 uur kand A. Wink, Gouda. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur, de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur mevr. ds. A. B. Pool-Bast, Rotterdam. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossings samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Strandkerk, za. 19 uui*; zo. 10 en 11 uur (D). Re nesse: za. 19 uur; zo. 11 en 9.30 uur (D). Pinkstergemeente Zierikzee: Geen dienst. AMSTERDAM. Een 66-jarige ge pensioneerde boekhouder in Amster dam-zuid is aangehouden wegens het plegen van ontucht met vijf buur kinderen tussen 11 en 18 jaar. Ver dachte hielp de kinderen, zowel jon gens als meisjes, vaak met hun huis werk. Hij zou in 1961 met zijn on zedelijke praktijken zijn begonnen. Zondag 16 augustus. Nederland I. Moord in Frankfurt. VENRAY. Een brand in het var- kensfokbedrijf van de varkensfokker J. Cremers te Castenray (gemeente Venray) heeft de oogstvoorraad van de heer Cremers verwoest. De schade wordt"op 60 tot 80.000 gulden ge raamd. DEN HAAG. Bij de Indonesische ambasade in Den Haag hebben zes tien personen met spandoeken laten blijken de komst van president Soe- harto van Indonesië naar ons land ongewenst te vinden. Advertentie Een platenbon is altijd raak f5,-7,50 10,-15,-20,-25, WASHINGTON. In de Verenigde Staten zijn in 1969 bijna vijf miljoen ernstige misdrijven gepleegd, aldus een rapport van het hoofd van de federale recherche (FBI). Edgar Hoover. QUEBEC. Vijf gewapende en ge maskerde mannen hebben dinsdag op een vliegveld bij Quebec in Cana da 23 postzakken gestolen die naar schatting een waarde vertegen woordigen van 3,4 miljoen gulden. WENEN. De overstromingen van het afgelopen weekeinde in Oosten rijk hebben aan 5 mensen het leven gekost. De toestand verbtert nu, be halve in het oosten waar de Donau de hoofdstad bedreigt. WASHINGTON. President Nixon heeft woensdag een wetsvoorstel ge tekend waarbij de invaliditeitsuitke- ringen van ongeveer twee miljoen Amerikaanse oudstrijders worden verhoogd. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 15 AUGUSTUS NED. I: Na het nieuws in het kort een aflevering van de serie Mens en dier. De rol van het dier in de sport wordt vandaag behandeld. De schoonmoeders brengen ook nu weer het nodige plezier. Ze gaan alle twee als sekretaresse wer ken en dat schept de nodige proble men. Totaal nieuw is Koeboe de koe een serie waarin dieren met elkaar konverseren. De hoofdpersonen zijn een koe, een geit en een varken. Na Pipo de clown, de scheepsjongens van Bontekoe, een aflevering van de Eddy Ready Go show. Hierin treden vanavond o.m. in op: Bonny St. Clair, the Georges Baker Selec tion, The Kinks enz. Aansluitend op het tweede journaal een aflevering van de Regels van het spel Een zeer rijk persoon probeert Jeff en zijn baas Glenn voor een karretje te spannen. Ze moeten hun krant be schikbaar stellen om zijn kandidaat aan te prijzen. De beide mannen voelen er niets xioor en de rijke per soon gaat met van alles dreigen. Hij laat er geen gras over groeien en Glenn ondervindt er zelfs nadeel van in zijn persoonlijk leven. We vertoeven hierna in het land der Operette. Fragmenten uit Zigeuner- liebe en Eine nacht in Venedig. Voor het programma Evangelie de aktua- liteiten rubriek Hier en nu. Ds. G. A. Brucks spreekt in Evangelie over De Antwoorden zijn altijd nog gro ter dan de vragen. NED. IJ: In de middaguren een uitgebreid programma over het wielrennen uit Engeland. Na Pipo en het journaal een aflevering van Rawhide, getiteld Een vreemd avon tuur van de goede Wishbone. Hij ontdekt in een klein huisje een vrouw die zo door haar man is ge slagen dat ze nog nauwelijks kan leven. Wishbone is diep onder de in druk en gaat de vrouw helpen en verlaat de kudde. De echtgenoot komt terug en dreigt d,e kok in el kaar te slaan, De vrouw heeft er niet zoveel mee op maar Gill en zijn mannen kunnen ook niet veel doen. Het journaal wordt gevolgd door Zomaar een zomeravond. Hier in treden op: Samantha Jones, Frans Halsema, The Unit Gloria, enz. Man- nix komt vanavond op het scherm onder de titel een afscheid van een goede buur. De stoere detektive komt in grote moeilijkheden als hij voor een klant probeert uit te zoeken waar een grote schat is gebleven. De politie en de bende die de roof op zijn geweten heeft zit namelijk ook niet stil. ZONDAG 16 AUGUSTUS NED. 1: Het middagprogramma bestaal ook deze dag uit een groot gedeelte uit de de reportages van het wielrennen uit Leicester. Voorts het journaal, het weekjournaal, de Ver rekijker en een Afrikaans verhaal van Kees Brusse. Het avondpro gramma vermeldt Pipo de clown en Hoe het begon. De Duitse televisie bezocht een aantal achterbuurten waar een heleboel mensen een on menselijk bestaan hebben. Om half acht de Knotsen Kneuzen Rally en een aflevering van de avonturen van Kapitein Harmsen. Na het journaal een film Moord in Frankfurt. In Frankfurt heerst een grote opwin ding want er is een moord op een taxichauffeur gepleegd. Zijn colle ga's eisen de doodstraf. Ze roepen een staking uit en willen ook poli tieke akties. In die atmosfeer voeren ze een proces tegen een oorlogsmis dadiger. Hel is een film die eens te meer de behoefte van een bepaalde generatie Duitsers toont om de uni versele schuld van het Duitse volk voor de Nazitijd aan de kaak te stellen. Tot slot van de avond hel Amsterdams Philharmonisch Orkest met werken van Joh. Strauss, Carl Millocker en Robert Stolz. NED. IIOm te beginnen Pipo, het nieuws en Woobinda. Dr. Ste vens wil in de bres voor de boeren springen maar het wordt hem erg moeilijk gemaakt door een vijand die hem wil chanteren. Studio sport vervolgt het programma. Tussen de ze twee afleveringen een deel van Quentin Durgens. Wie zonder zonde is. Hij ligt zwaar in de moeilijkhe den met een politiek tegenstander over het bouwen van een nieuwe ge vangenis. De tegenstander timmert nogal aan de weg want zijn dochter blijkt getrouwd te zijn met een ba jesklant. Bovendien wil de dochter de benen nemen om haar echtge noot terug te halen. Na de tweede aflevering van Studio sport een nieuwe aflevering van Civilisatie. De kunstgeschiedenis van Rome wordt vanavond onder handen ge nomen, door Sir Kenneth Clark. ZATERDAG 15 AUGUSTUS NED. 1: 16.00 Journaal; 16.02 Het dier in de sport; 16.30 Schoonmoe ders; 16.55 Koeboe de koe; 17.20 Het kado; 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 De scheepsjongens van Bonte koe; 19.10 Eddy Ready Go; 20.00 Journaal; 20.20 De regels van het spel; 21.30 Lang leven de operette; 22.20 Hier en Nu; 22.45 Evangelie; 22.50 Journaal. NED. II: 15.30 Wereldkampioen schappen wielrennen; 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 Rawhide; 20.00 Journaal; 20.20 Zomaar een zomer avond; 21.45 Mannix; 22.35 Journaal. ZONDAG 16 AUGUSTUS NED. I: 15.45 Wereldkampioen schappen wielrennen; 16.00 Jour naal; 16.02 Weekjournaal; 16.22 Verkeersinformatie; 16.25 Verekijker 16.40 Afrikaanse verhalen; 16.55 Wielrennen; 17.30 Herdenking capi tulatie Japan; IS.55 Pipo; 19.00 Hoe het begon; 19.05 Krotten; 19.30 Knot- se Kneuzen Rally; 19.45 Kapitein Harmsen; 20.30 Journaal; 20.35 Moord in Frankfurt: 21.55 Amster dams Philharmonisch Orkest; 22.25 Journaal. NED. II: 1S.55 Pipo; 19.00 Jour naal; 19.05 Woobinda; 10.30 Studio Sport 1; 20.20 De rechtvaardige re- bfel; 21.10 Studio sport 2; 21.35 Civi lisatie; 22.25 Journaal. Meteen plaat vindt iedereen z'n draai KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Vrijdag 14 aug. wor den door of namens het „Comité 15 augustus" in Nederland en overzee kransen gelegd ter herdenking van alle burgers en militairen die in de Pacificoorlog om het leven kwamen. ARNHEM. De Arnhemse politie heeft zeven jonge Arnhemmers aan gehouden. die zich in Park Sonsbeek hebben schuldig gemaakt aan be roving van mannen. Dit ging ge paard met bedreiging met messen en stiletto's. STEENWIJK. Een verkeersonge val op de Rijksweg 32 onder Wil lemsoord heeft een mensenleven ge- eist. De 83-jarige K. Raggers uit Blesdijke werd gedood toen de auto waarin hij zat tijdens het inhalen "yan een vrachtwagen door een te genligger werd gedwongen de vrachtwagen te snijden, en door de ze vrachtwagen werd geraakt. BREDA. Uit de etalages van vijf winkels in Breda, Rijsbergen, Zun- derl en Ossendrecht zijn radio's, te levisietoestellen en bandrecorders met een totale waarde van tiendui zend gulden gestolen. AMSTERDAM. De afdeling zwen del van de hoofdstedelijke recherche zoekt naar een ongeveer 30-jarige man die ervan wordt verdacht een aantal radiozaken in de hoofdstad op listige wijze te hebben opgelicht. DEN HAAG. De Nederlandse ge zondheidsautoriteiten hebben het volste vertrouwen, dat de Russen door de maatx-egelen, die zij hebben getroffen, erin zullen slagen de cho- lera-epidemie in hun land in te perken, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid desgevraagd medegedeeld. UTRECHT. Een 36-jarige ploeglei- der-brugonderhoud bij de N.S., de heer A. L. C. Meyer uit Breda, is tijdens onderhoudswerkzaamheden aan de spoorbrug over het kanaal door Zuid-Beveland (tussen Krui- ningen en Goes) door de trein Vlis- singen-Roosendaal overreden. Hij was op slag dood. DEN HAAG. Volgende week dins dag en woensdag zal een aantal le den van beide kamers der Staten- Generaal een bezoek brengen aan de in La Courtine (Fr.) op oefening zijnde Nederlandse militairen. Het zijn de leden uit de vaste kamer commissie voor defensie en - voor wat de Tweede Kamer betreft - van de bijzondere commissie-oefenter reinen. BILTHOVEN. De kabouters die op 20 juni het leegstaande rusthuis „De Wildzang" in het centrum van Bilthoven kraakten, hebben besloten het pand te verlaten. Het pand wordt opgeleverd zoals het in bezit werd genomen. DEN HAAG. Het is niet mogelijk het verzoek om gratie van de sol daat H. van der Horst, opnieuw in behandeling te nemen. Staatssecre taris prof. mr. K. Wiersma (justitie) heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld in antwoord op schrifte lijke vragen vanuit de Kamer. KERKRADE. De wisselprijs, be schikbaar gesteld door koningin Ju liana, en bestemd voor het korps dat bij de concertwedstrijden van het wereldmuziekconcours te Kerkrade het hoogste aantal punten wist te behalen, is uitgereikt aan het blaas- orkest Amati uit de Tsjechische plaats Kraslice. DEN HAAG. Het café met enige ruimten voor logies op de bovenge- legen etages op de hoek van de Zus terstraat en de Rozenburgstraat in Den Haag is maandag uitgebrand. De schade wordt door de brandweer geschat op f 65.000. DEN HAAG. Het oorlogsmuseum van Arromanches (Calvados) dat een volledig overzicht geeft van de inva sie op de Normandische kust op 6 juni 1944, is met een nieuwe Ne- derlandse inzending vei'rijkt. DEN HAAG. De directeux--gene- raal politieke zaken van het Indo nesische ministerie van buitenlandse zaken, Anwar Sani, heeft vorige week in Den Haag besprekingen ge voerd over het px'ogramma van het bezoek van president Suharto aan Nederland, van 1 tot 4 september.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4