De eerste 25 jaar kerntijdperk ONZE PUZZELRUBRIEK In twee richtingen Het Kanaal over BLIK DOOR HET WERELD In de ochtend van maandag 6 augustus 19-15 viel uit het vliegend fort Bnola Gay één enkele bom die eventjes aan een parachute zweefde en toen vlak boven het centrum van Hiroshima ontplofte: 75.UU0 mensen verloren hun leven op dat ogenblik of bezweken in de komende dagen, weken en maanden door de eerste kernbom, die de onschuldige naam Little Boy droeg. Drie dagen later viel Fat Boy op Nagasaki ten koste van 35.000 levens - het terrein was hier anders, de bom was - zij het van andere construe*ie: plutonium in plaa'.s van uranium - bepaald niet zwakker dun de eerste. De wereld heeft dus 25 jaar ge- teefd met de kernbom en heeft in de tussentijd steeds grotere versies er van zien komen plus de nog vernie tigender waterstofbom. Daarenbo ven steeds geraffineerder methoden om zulke wapens op iedere plek van de wereld te deponeren, met als laatste systeem de MIRV, de raket mei een kernkop die na afzonderlijk gerichte kernladingen op verschil lende plaatsen laat belanden en eventueel daartussendoor nog enkele loze ladingen afstoot om eventuele verdidlgingssystemen te verwarren. Naast de grote kernmachten, de Ver. Stalen en de Sowjet-Unie kwa men al spoedig ook Engeland, reeks landen van Israël tot Zuid- Frankrijk en China, terwijl een Afrika en India technisch in staat geachtmoet worden ook tot de kernclub toegang af te divingen. Naarmate meer kernreactoren ge bouwd worden voor energieproduk- lie zal het aantal potentiële kern- bommenbouwers trouwens nog ver der toenemen. Nucleaire race In de kwart eeuw na de knal van Little Boy heeft de wereld geleerd met de angst te leven. Toen kort na de V.S. de inmiddels al een tijdje vriend-af geworden Sowjet-Unie de nucleaire achterstand inliep, ont stond de situatie waarin men van een evenwicht van afschrikking sprak. Beide partijen konden elkaar -zodanig toetakelen dat elk wel zo verstandig zou zijn er niet mee te beginnen. De vraag is echter of de term evenwicht wel zo gelukkig is geko- zen: beide armen van de balans worden voortdurend verder beladen zodat de naald voortdurend van de ene naar de andere kant heen en weer danst. Alleen aan kernwapens is de we reldvoorraad van dit ogenblik naar schatting voldoende om iedere we reldburger met de kracht van 18 ton TNT naar de andere wereld te hel pen - dat is anderhalf keer het ver mogen van de zwaarste conventio nele bom die in de Tweede Wereld oorlog is gebruikt. Het is een hoe veelheid die alleenfde late starters in de nucleaire race - Franrkijk en China - er nog toe verleidt extra kernkoppen te vervaardigen. Cndanks het fraaie zomerweer van de afgelopen dagen zijn er ook deze keet weer heel wat oplossin gen binnengekomen. Een vrij groot aantal was echter niet helemaal foutloos. En dan volgt hier de uit slag: De eerste prijs is bestemd voor: M. C. Knuist Prunusstraat 12 Viancn (Z.H.) De tweede prijs gaat naar: Tineke Bfommaert Bagynestraat 42 Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. diploma; 7. elle- pijp; 13. kopal; 14. baars; 15. N.B.; 17. mud; 19. taf; 20. N.S.; 21. das; 23. satinet; 26. mot; 27. elan; 29. te nor; 30. Rome; 31. roman; 33. lak; 34. getal; 35. pro; 36. eg; 38. el; 39. ede; 40. ais; 41. tafella; 44. rei; 45. dg; 46. Lear; 47. bede; 49. N.N.; 50. volt; 51. giro; 52. H.H.; 54. tres; 56. haag; 57. we; 59. aas; 61. olifant; 63. bed; 64. rat; 65. os; 66. t.o.; 67. Ede; 68. trits; 70. bar; 72. regel; 74. elft; 75. pater; 77. murw; 78. net; 79. Bohemen; 81. moe; 82. a.m.; 83. nar; 84. Nes; 86. mi; 87. berin; 89. serie; 91. stiekem; 92. stokvis. Verticaal: 1. donderpad; 2. PK; 3. lom; 4. opus; 5. madat; 6. al; 7. eb; 8. later; 9. laat; 10. erf; 11. P.S.; 12. postelein; 16. balorig; 18. finale 20. nomaden; 22. Samos; 24. tel; 25. nok; 26. motor; 28. na; 30. re; 32. netel- roos; 34. gladiator; 37. gaatels; 38. elegant; 42. fr.; 43. L.B.; 46. lot; 48. erg; 52. hartenaas; 53. Haarlem; 55. si; 56. ha; 57. wederom; 58. edel weiss; 60. stift; 62. flater; 63. be gum; 69. t.t.; 70. bah; 71. rem; 73. Em.; 75. porie; 76. renet; 79. bark; 80. nero; 83. nee; 85. sik; 87. b.i.; 88. n.m.; 89. s.s.; 90. e.v. De hele groten zijn al maar druk ker doende verdedigingsmiddelen te bedenken: anti-raket-sy sternen en dan weer raketten die eerst even rond de aarde draaien als kunst maan voor ze uit de ruimte naar hun doel koersen en die daardoor makkelijker verdedigingssystemen kunnen passeren. Het is een wed strijd in vernuft die zo langzamer hand zijn eigen onstuitbare leven is gaan leiden. Risico van paniek Biologische en chemische wapens zijn er inmiddels ook in gigantische hoeveelheden maar de angst wordt toch voornamelijk gewekt door de kernwapens. Als het systeem van wederzijdse afschrikking maar in stevig evenwicht was, dan zou er niet zo heel veel vrees behoeven te zijn, zoals die er nu is dat de ene of andere van de geleidelijk aa7i steeds talrijker bezitters de idee krijgt dat hij iets kan doen waartegen de an der geen verweer heeft, ook niet in die vorm dat hij op zijn beurt het zelfde aanricht bij de aanvaller thuis. Er zijn moeizame „Salt-gesprek- - ken" over de beperking van de stra tegische wapens. De moeilijkheid hierbij is altijd dat hierbij geen land het zich kan permiteren alleen maar te vertrouwen - hij moet weten dat het zijn veiligheid niet in de waag schaal stelt door van bepaalde soor ten bewapening af te zien. Dit tot pessimisme stemend aspect wordt nog versterkt door het feit dat de twee grote kernmachten niet zozeer door morele overwegingen in gesprek zijn geraatk dan wel doordat beiden gaan vrezen dat de installaties van verdediging legen raketaanvallen en het doorbreken van zulke verdedigingen steeds zwaarder en zwuarder legt op de fi-. nanciën, op de hele economie. Nu mag men nog met enig opti misme vertrouwen dat het gezonde verstand zal voorkomen dat iets ge beurt, maar als bij een der partijen het eind van het economisch ver mogen om mee te rennen in de kernwedloop nadert, wie garandeert dan dat er geen paniek ontstaat waarin het gezonde verstand nim mer zegeviert? I Het zilveren jubileum van het be gin van het kerntijdperk geeft voorshands weinig aanleiding tot feestelijkheden. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. met toverkracht werkend; 7. zoogdier; 13. vlaskam; 14. bijnaam; 15. kinderuitroep; 17. redac tie (afk.)19. Europeaan; J20. na schrift (alk. Latijn); 21. wandver siering; 23. vrouwelijk beroep; 26. slaghout bij het cricket; 27. schaker uit vroegere jaren; 29. onderricht in b.v. het autorijden; 30. gemalin van Zeus (mythologie); 31. plant; 33. duinvallei; 34. nabootsing op kleine schaal; 35. laag, verachtelijk; 36. oostzijde (afk.); 38. milli-ampère (afk.); 39. Zwitsers kanton; 40. plech tige verklaring; 41. zeer grote me nigte (figuurlijk); 44. onbepaald voornaamwoord;. 45. nummer (afk.); 46. voertuig zonder wielen; 47. op voorwaarde dat; 49. chemisch sym bool; 50. slootbodem v.e. kanon; 51. inkerving; 52. koninklijk besluit (afk.); 54. vlug van begrip; 56. hoorn achtige verdikking van de opper huid; 57. per procuratie (afk.); 59. lichaamsdeel; 61. republiek in de Pyreneeën; 63. Insekt; 64. land maat; 65. ten bedrage van; 66. sans-atout (afk.); 67. eer (bijzondere stijl); 68. rivier in België; 70. vrij staande overdekking (b.v. van een station); 72. grap, snakerij; 74. het zelfde (Latijn); 75. eertijds het typi sche attribuut van de nachtwacht: 77. watervlakte; 78. troefkaart bij diverse kaartspelen; 79. aantekening; 81. uiteinde v.e. as waarmee deze in een hblte rust; 82. paardeslee; 83. cvde vochtmaat; 84. uitdrukking van ontkenning; 86. muzieknoot; 87. 'door het uitsmelten van walvissenspek verkregen produkt; 89. wijfje v>h. hert; 91. stad in Zwitserland; 92. de gelijk, grondig. Vei ticaal: 1. dagelijks bestuur v.e. classis; 2. gram (afk.); 3. Europeaan; 4. bezigheid tot vermaak; 5. boom; 6. 100 liter (afk.); 7. uitroep; 8. niets uitgezonderd; 9. waterplant; 10 mo degek; 11. overblijfsel bij verbran ding; 12. kneedbare, vettige mate rie; 16. werkplaats v.e. kunstschil der; 18. worst met uien en knof look; 20. atweren (schermsport); 22. manier waarop iemand staat; 24. ge schikt om geplukt te worden (van vruchten); 25. snelle loop; 26. plaats in Groningen; 28. voorzetsel; 30. voermansroep; 32. belastingpachter uit vroegere jaren; 34. vierhandig dier; 37. Ned. provincie; 38. vrucht; 42. persoonlijk voornaamwoord; 43. voorzetsel; 46. puntig kinbaardje; 48. onderdeel v.e. tennispartij; 52. hoge, pauselijke waardigheidsbekleder; 53. kloosterling die geen priesterwijding ontvangen heeft; 55. per dag (afk.); 56. bijwoord; 57. grote deurnis aan de ingang v.e. gebouw; 58. isolatie materiaal; 60. rivier in Litouwen; 62. algemene toejuiching; 63. kwe king (van vruchten); 69. eminentie (afk.); 70. huisdier; 71. hoofddeksel; 73. voorzetsel; 75. verhaal van aan zienlijke cmvang; 76. evennachts lijn; 79. vervelend; 80. zwemvogel; 83. langstaartige papegaai; 85. plaats aan de spoorweg Utrecht-Arnhem; 87. technische commissie (afk.); 88. noordoost (afk.); 89. 100 gram (afk.); 90. landbouwwerktuig. „Mag dat nu zo maar?" DEN HAAG, 5-8. Vraagte kens zijn woensdag bij een aantal Hagenaars gerezen, toen zijbij het provinciehuis naast de nationale driekleur ter gelegenheid van de ver jaardag van Prinses Irene aan de andere vlaggemast het dundoek zagen wapperen in de Spaanse kleuren rood en geel. Het A.N.P. kreeg naar aan leiding hiervan enige vragen voorgelegd als: „Mag dat nu zomaar?", „Is dat niet in strijd met een of andere wet?", „Ze hoort toch niet meer bij ons Oranjehuis?" en „Is de pro vincie autonoom in zulke din gen?" Ook werd wel opgemerkt „Eigenlijk best aardig van het provinciaal bestuur", „Het is wel leuk en het staat ook goed. Moesten ze bij alle overheids gebouwen doen" en „Die vlag gen dekken de lading beter dan alleen de Nederlandse". Een bevrijdend „oh", een constaterend „wat stom, dat ik dat niet wist" en een spij tig „wat jammer" werden nog genoteerd, nadat de nieuws gierigen en tipgevers was ver teld, dat op het provinciehuis naast de nationale vlag altijd 'de provinciale hangt. Deze is geel-rood-geel in tegenstelling tot de Spaanse, die rood-geel- rood is. LONDEN, 6-8. Voor de eerste maal heeft een Brit Het Kanaal in béide richtingen overgezwommen. Kevin Murphy, een 31-jarige jour nalist, arriveerde donderdagmorgen in Folkestone, waar hij 35 uur en tien minuten eerder vertrokken was. Kevin Murphy zwom de afstand Dover-Calais in 15 uur 35 minuten en ging tien minuten later weer te water voor de terugtocht, waar hij 19 uur 25 min. over deed. Flitsen uit het buitenland NEW YORK, 5-8. De vertegen woordigers van de Grote Vier bij de Verenigde Naties zyn het er woens dagavond over eens geworden dat V.N.-bemiddelaar Gunnar Jarring zyn vredesmissie inzake het Midden- Oosten dient te hervatten. Zy namen dit besluit met het oog op de „jong ste ontwikkelingen, die gunstig zijn". BOEDAPEST. De Griekse diplo maat Roukas Ionnis, lid van de Griekse ambassade in Boedapest, heeft in Hongarije politiek asiel ge vraagd. Dit is donderdag bericht door de Hongaarse persbureau M.T.I. Het verzoek is nog in studie, aldus M.T.I., dat geen nadere bij zonderheden gaf. ROME. In Rome heeft een vrouw van 35 jaar een zesling ter wereld gebracht, vier meisjes en twee jon gens. Loredana Petrone is 12 jaar ge trouwd en had nog geen kinderen. Vier kinderen zijn inmiddels overle den. DJAKARTA. Mevrouw Ratna Sari Dewi, weduwe van oud-presi dent Soekarno, is donderdagmorgen per vliegtuig uit Djakarta naar Hongkong vertrokken. Zij zei van plan te zijn omstreeks het midden van de volgende maand naar Indo nesië terug te keren. BELGRADO. Burgemeester en mevr. Marijnen uit Den Haag heb ben op uitnodiging van de voorzit ter van de raad van de Joegoslavi sche hoofdstad een bezoek aan Bel grado gebracht. LAGOS. Ruim 50 voormalige mi litairen van Biafra zijn aangehou den en gevangen gezet in Aba, zo meldt de in Ibadan verschijnende „Daily Sketch". Dè gevangenen wor den beschuldigd van „banditisme" er* „terrorisme". TEL AVIV. De Israëlische lucht macht heeft aanvallen gedaan op doelen van de Palestijnse comman do's in het noorden van Jordanië na beschieting van de Israëlische stad Kfar Ruppin. Aldus een mili taire woordvoerder in Tel Aviv. WASHINGTON. De chemische fabrieken van Shell in de Verenigde Staten hebben van het Amerikaanse ministerie van landbouw dertig da gen de tijd gekregen om op de „va- pona-strip" de waarschuwing te plakken dat de strip, die alle insek- ten zou moeten doden niet gebruikt mag worden in 'keukens, restau rants en andere plaatsen waar voedsel wordt toebei-eid. KOPENHAGEN. De 35-jarige L. Stofbergen uit Nieuwerkerk aan de IJssel is in het ziekenhuis van Ny- koebing op het Deense eiland Fal- ster overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk dat hem op 22 juli was overkomen. WASHINGTON. De V.S. en Span je hebben donderdag in Washington een overeenkomst getekend waar onder Amerika de komende vijf ja ren het gebruik van zijn militaire bases in Spanje kan voortzetten, zo heeft het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. WASHINGTON. President Nixon heeft het ontslag aanvaard van de ambassadeur in Brazilië Burke El- brick, die vorig jaar september door guerillastrijders in Rio de Janeiro werd ontvoerd. s DJAKARTA. Een vroegere In donesische stewardess, mevrouw kartini Manoppe, heeft voor sensa tie in Djakarta gezorgd met de me dedeling dat zij een driejarig zoon tje heeft van de onlangs overleden ex-president Soekarno. Volgens me vrouw Manoppo is het kind op 17 juli 1967 geboren in Erlangen in West-Duitsland. LOS ANGELES. De rechter in de Sharon Tate moordzaak in Los An geles heeft geweigerd het proces on geldig te verklaren, nadat president Nixon maandag had gezegd dat de hoofdverdachte, hippie Charles Manson, „direct of indirect schuldig te achten aan acht zinneloze moor den". MONTEVIDEO. Het ministerie van defensie van Uruguay heeft de veiligheidstroepen en de politie woensdag opgedragen eerst te schie ten en dan pas vragen te stellen in gevallen van twijfel. Volgen? een bekendmaking is de order gegeven „teneinde herhaling te voorkomen van ongelukkige vei-gissingen". AMMAN In de Jordaanse hoofd stad Amman hebben ongeveer 50 le den van het „Volksfront voor de be vrijding van Palestina" woensdag avond een aanval gedaan op het hoofdkwartier van de „Arabische- Palestijnse Organisatie" (A.P.O.). Streling van onbekende AMSTERDAM, 6-8. Een 36-jarige bewoonster van een benedenhuis in Amsterdam-West heeft donderdag nacht een onbekend gebleven inslui per met haar gegil op de vlucht ge jaagd nadat zij was wakker gewor den door een hand die haar onderli chaam streelde. Toen de vrouw zag dat de hand aan een onbekende man toebehoorde begon zij te gillen. De insluiper dreigde haar te vermoorden als zij haar mond niet hield, maar toen zij bleef doorgillen nam hy snel de benen. Hij bleek te zijn binnen gedrongen door een raam open te schuiven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EDE. De eiermarkt te Ede is met ingang van maandag 3 augustus op-, geheven. De laatste aanvoer, maan dag 27 juli bedroeg 25.000 a 26.000 ei eren. BEVERWIJK. De 15-jarige Bever wij ker J. D. heeft bekend zeven aan randingen in de laatste drie maanden te hebben gepleegd. De knaap kon dankzij de oplettendheid van de voorbijgangers worden gearresteerd in het Heemskerkse Molenbos, waar hij een meisje lastig viel. EINDHOVEN. De politie van Eind hoven heeft de 20-jarige J. B. aan gehouden, die in het bezit was van hasjiesj en in L.S.D. gedoopte papie ren strips. Donderdag zal hij voor de officier van justitie worden geleid. VENLO. De gemeenteraad van Venlo heeft op voorstel van b. en w. besloten financiële medewerking te vei-lenen aan de restauratie van de Minderbroederskerk. Deze kerk staat op de monumentenlijst van Venlo. KERKRADE. Prins Claus heeft in de overvolle Rodahal in Kerkrade, in het kader van het zesde wereldmu ziekconcours, een concert bijgewoond dat werd verzorgd door de Banda dei Carabinieri uit Rome. ROTTERDAM. De „Compagnie Francaise des Petroles" (Total) heeft een contract afgesloten met Japex Indonesia", waardoor ze tot vijftig procent van de belangen in de mari tieme gebieden van Banju en Maha- kan ten oosten van Borneo (Kalima- tan), die thans in handen zijn van de Japanse onderneming, kan verwer ven. Het gaat hier om een opper vlakte van bijna 25.000 vierkante ki lometer. BARNEVELD. De heer Van D. uit Barneveld kwam tot de ontdekking, dat een roofdier huis had gehouden in de fazantenstapel. Het bleek, dat zestig fazantenkuikens waren ver dwenen. Van D. dacht eerst aan dief stal, maar kwam later tot de ont dekking dat zijn kuikens dood in een hol lagen. Vermoedelijk heeft een hermelijn toegeslagen. DEN HAAG. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de statistiek werden in de eerste helft van dit jaar 1250 faillissemen ten uitgesproken tegen 1183 in de eerste helft van vorig jaar. Een plaatje van de rijk belom merde Grachtwey te Zierikzee in 1019. Links de Zoete Gracht met Slingerbos in volle (oude) glorie. HAARLEM. De plaatselijke co- mité's uil Haarlem, Zwanenburg, Aalsmeer, Buitenveldert en Amstel veen die acties voeren tegen de ver dere uitbreiding van Schiphol, zijn voor de eerste keer in Haarlem bij eengekomen om te bespreken op welke wijze in de toekomst verder gewerkt moet worden. HEEMSKERK. De 12-jarige Lucia Pablo uit Hilversum is aan nek kramp overleden in het Sint Joseph- ziekenhuis te Heemskerk. AMSTERDAM, De Amsterdamse politie heeft gereageerd op de ver klaring van directeur Rozelaar van de verzekeringsmaatschappij Abbey Leven dat de maatschappij geen en kele steun of medewerking van poli tie of justitie ontvangt om haar door kabouters bezette pand op de Am sterdamse Keizersgracht ontruimd te krijgen. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 8 en zondag 9 augustus Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor dokter Van Hoorn en dokter Bontkes. Westhoek - Brouwershaven: elke arts houdt eigen praktijk. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. Zuster Kurtz, Renesse, telef. (01116)- 303 neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. BERGSMA, Nieuwer kerk, Ooststraat 51, tel. (01114) -1788, neemt waar voor dieren arts Van Roon. De weekeinddiensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Van der Schee; 11 uur ds. Assendorp; 7 uur ds. A. J. de Bue, Yerseke. Kerkwerve: 10 uur ds. Post. Seroos- kerke: 2 uur ds. Feunekes. Burgh: 10 uur ds. De Wit. Haamstede: 9.30 en 7 uur ds. Huizing, (Viering Heilig Avondmaal). Renesse: 9 en 10.30 uur ds. G. J. Rijks, Santpoort; 19.00 uur ds. L. G. IJkel, Vrouwenpolder; 20.30 uur, Evang. Gottesdienst. Noordwel- 1c: 11 uur de heer Cornet, Goes. Scharendyke: 9.30 uur de heer Cor net. Brouwershaven: 11 uur ds. Feu nekes, (Viering Heilig Avondmaal). Zonncmairc: 9.30 uur ds. Feunekes, (Viering Heilig Avondmaal). Noord- gouwe: 9.30 uur ds. Hulsbergen, Ka- pelle. Dreischor: 11 uur ds. Hulsber gen. Ouwerkerk: 10 uur ds. Kuin. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Van den Heuvel. Oosterland: 10 uur ds. Om- mering, 6 uur ds. Rijks, Santpoort. Sirjansland: 10 uur ds. Assendorp, 6.30 uui> ds. Broere, 't Harde. Brui nisse: 10 en 5 uur de heer W. v. d. Dool, Rotterdam. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Favier. Haamstede: 9 en 10.30 uur ds. v. d. Kooij; 7 uur ds. Put. Renesse: 7 uur dienst. Scharendyke: 9.30 uur ds. Put 2.30 uur de heer Lodder, Rotterdam. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur kan didaat Riemstra. Nieuwerkerk: 11 uur ds. Put, (Béd. H.A,); 7 uur ds. K. Kramer, Nieuwdorp, (Dankzeg ging H.A.). Oosterland: 10 uur geen dienst, 3 uur de heer Blokland, Roo sendaal. Bruinisse: 10 en 5 uur de heer Blokland. Gercf. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur lees- dienst. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur ds. A. Hil- bers, Zwolle; 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 11 uur ds. Westerink; 5 uur ds. Hilbers. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur ds. J. v. d. Noord, Capelle a/d IJssel. Nieuwer? kerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. L. Blok, Beekbergen. Oosterland: 10 en 6.30 uur ds. L. Blok, 2.30 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur, de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 én 5 uur leesdienst. Remonstrants Gcr. Gemeente Sominclsdyk: 10 uur ds. G. Bloemen- daal, Delft. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossings samenkomst. Rooms-Katholiekc Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Strandkerk-, zaterdag 19 uur; zondag 8.30, 10 en 19 uur; 11 uur H. Mis in de Diuitse taal. Renesse: De Ark, zaterdag 17 uur en 19 uur, (jongerendienst); zon dag 9.30, 11 en 19 uur; 8 uur H. Mis in de Duitse taal. Pinkstergemeente Zierikzee: 10 uur dienst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5