DE ZIERIKZEESCHE COURANT Duits-Russisch verdrag - Belangrijk voor vrede in Europa David Bruce had eerste gesprek in Parijs Varken veroorzaakt ernstig ongeval Zeer ernstig ongeluk eist zeven levens „Verenigde Staten willen betrekkingen met China verbeteren" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE f v [M KL 1) nv HM TljS J rj S-V ASsëJI Vrijdag 7 augustus 1970 126ste jaargang Nr. 20449 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 RcDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, lel. (01110) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakleur; M. J Bij de Vaale, lel. (01110) 2938. Uitgave: N V. Drukkerij v/h Lakenman Ochlman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,95; per maand I 3,per jaar 34,65. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) I 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 "Zo B.T.W. In dit nummer' Kabelbaan in Schelpboekliaren Geslaagd slotgesprek in Moskou MOSKOU. 6-8. Het Westduits- Kussische verdrag wordt heden (vrijdagochtend) geparafeerd, zo weidt officieel in Moskou vernomen. Ken Westduitse woordvoerder noem de het niet-aanvalsverdrag „een be langrijke gebeurtenis, die de vrede in Europa zekerder maakt". Aan de lichtlijnen die minister Scheel uit Bonn heeft meegekregen, is volle dig voldaan, zei hjj. Dat zou beteke nen dat Duitslands recht op hereni ging in beginsel wordt erkend. Dc ondertekening van het verdrag zal misschien al in de komende week gebeuren en in elk geval,nog in augustus. Het Westduitse kabinet komt zaterdag in bijzondere verga dering bijeen. Minister Scheel, die vandaag naar zijn land terugkeert, zal dan verslag uitbrengen. De Westduitse woordvoerder Rüdiger von Wechmar heeft medegedeeld dat de tekst van het verdrag nog niet openbaar gemaakt is. De Westduitse delegatie beschouwt het verdrag Kennedy jr. voor kinderrechter HYANNISPORT (MASSACHU SETTS), 6-8. Achter gesloten deuren is donderdagmiddag de zaak tegen de zestienjarige zoon van Robert Kennedy en zijn even oude neef Sargent Shriver behandeld. Zij wa ren beschuldigd van het in bezit hebben van marihuana. Het resultaat van de zaak, die voor de kinderrechter van het dis trict Barnstrable, rechter Henry Murphv speelde, is niet bekendge maakt. Want volgens de wet in Mas sachusetts worden alle zaken van de kinderrechter achter gesloten deu ren behandeld. Advertentie Secretaires en kleine schrijfbureau' s speciaal voor de studie van uw kinderen Vele modellen bij ru Mol 19 - Zierikzee - Tel. 2887 LONDEN. - Koningin-moeder Eli zabeth van Engeland, komt naar het hek van Clarence House waar zij woont, om het publiek te danken voor de verjaarswensen. Zij werd deze week zeventia iaar. echter als een belangrijke gebeur tenis, die zal bijdragen tot verzeke ring van de vrede in Europa. Dit verdrag is het beginsel voor verdere samenwerking tussen beide landen, aldus Von Wechmar. De heer Von Wechmar wees de suggesties van de hand dat het verdrag als een keer punt in de Duitse kwestie kan wor den beschouwd. „Ik wil het belang van dit vei drag niet kleineren, maar wij hebben geen bondgenootschap met de Sowjet-Unie aangegaan", al dus Von Wechmar. Hoewel de tekst niet openbaar is gemaakt wordt aangenomen dat het de eerste vier punten zal bevatten van het entwerpdokument dat eer der dit jaar door Gromyko en de Westduitse staatssecretaris Egon Bahr is opgesteld. Het Vietcong-overleg PARIJS, 6-8. De nieuwe ^Ameri- kaanse onderhandelaar bij de vre desbesprekingen over Vietnam in Parijs, David Bruce, heeft donderdag zijn eerste onderhoud met de delega ties van Noord-Vietnam en de Viet- cong gehad. Hij heeft er op aangedrongen sa men op een rustige, zakelijke wijze te zoeken naar wegen om de oorlog in Vietnam aan de conferentietafel te beëindigen. De 72-jarige diplomaat zei in een verklaring te hopen, dat „de bespre kingen tussen beide partijen nu in een fase zullen komen, die vruchten zal afwerpen". Bruce zei verder: „Ik ben hier om te praten over de voor stellen die wij in het openbaar en Stoffelijk overschot Braziliaanse diplomaat gaat naar Brazilië DEN HAAG, 6-8. Het stoffelijk overschot van de dinsdag in Den Haag dood in zijn auto aangetroffen 34-jarige Braziliaanse diplomaat Paulo Dionisio de Vasconcelos zal in Brazilië werden begraven. Dit heeft de tweede secretaris van de Bra ziliaanse ambassade in Den Haag, B. M. Fraser Neele, donderdagavond medegedeeld. De beslissing over de plaats waar de begrafenis zou ge schieden werd aan de familie over gelaten. De datum van vertrek uit Nederland alsmede de datum van de begrafenis wist men op de Brazi liaanse ambassade nog niet. privé hebben gedaan en ook over de voorstellen van uw kant. Wij moeten eikaars voorstellen realistisch onder zoeken. Wij moeten beiden een an der standpunt innemen", aldus Bruce. RIJSBERGEN, 7-8. Vrijdagochtend om kwart over drie is op de rijksweg Breda-Rijsbergen, ter hoogte van het gehucht Geffen. een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee vrouwen om het leven zijn gekomen. Het ongeluk werd veroorzaakt door een varken, dat in het donker plotseling de weg overstak. De 35-jarige bestuurder W. A. ter Wee uit Den Helder, komende uit de richting Breda, kon het dier niet ont wijken. Door de klap raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en schoot tachtig meter verder op de linker weghelft tegen de auto van de heer Broeksteeg uit Den Haag. Mevrouw C. ter Wee-Herklots (30 jaar) was op slag dood. Mevrouw Broeksteeg-van Duivenboden over leed vrijdagochtend in het Diacones- senhuis in Breda. Zowel de heer Ter Wee als de heer Broeksteeg werden ernstig gewond naar het Laurensziekenhuis in Breda gebracht. De politie zoekt naar de eigenaar van het varken. Frontale botsing BREDA, 6-8. Omstreeks één uur donderdagmiddag heeft zich nab(j Wouw een verkeersongeluk voorge daan, waarby zeven personen om het leven zijn gekomen. Eén persoon, Jitsje de B. (19) uit Drachten, die dc auto, waarin de slachtoffers zaten, bestuurde, werd slechts licht gewond. De slachtoffers zijn: Maurits Sapia (23), Wilhelmina Sapia-Nauturu (44), Josina Sapia (ongeveer 6 jaar), Ben ny Tauran (ongeveer 10 jaar) en me vrouw Tauran (ongeveer 40 jaar). Al len waren Ambonezen, afkomstig uit Assen. De personenwagen kwam uit de richting Wouw en reed richting Ber gen op Zoom. Ongeveer op het punt waar de vierbaansweg overgaat in een tweebaansweg, nabij de Wouwse tol, wilde de bestuurster een vracht auto inhalen. Daarbij moest ze on middellijk naar rechts uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtauto. Deze manoeuvre mislukte echter: de personenwagen slipte en botste fron taal op de tegemoetkomende vracht wagen. Dit nummer beslaat uit 8 pagina's Voor de moed is geen weg onbegaanbaar. Minister Rogers: WASHINGTON, 6-8. De Ver. Sta ten zijn bereid verder dan halver wege te gaan om hun betrekkingen met China te verbeteren. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, William Ro gers, donderdag voor een subcom missie voor buitenlandse zaken van het Huis van Afgevaardigden ver klaard. Rogers zei dat de regering-Nixon daartoe de handels- en reisbeperkin gen had verzacht, doch dat zij een soortgelijke tegenprestatie van China verwacht ter verbetering van het we derzijds contact. Overstromingen Mexico ALAPA, 6-8. In de Mexicaanse provincie Vera Cruz is de rivier Blanco na hevige regenval over stroomd. Zes dorpen zijn door het water getroffen en tweeduizend men sen zijn dakloos. Commissie van onderzoek bij de Palestijnen AMMAN, 6-8. De Palestijnse be vrijdingsorganisatie heeft donderdag een commissie in het leven geroepen die een onderzoek moet instellen naai de strijd tussen de verschillende or ganisaties over het standpunt van president Nasser inzake het Ameri kaanse vredesvoorstel. Het besluit 'hiertoe werd genomen tijdens een spoedbijeenkomst van het Centrale Comité van de organisatie. Nederlandse toeriste in Frankrijk omgekomen Dl JON, 7-8. De Nederlandse toe- riste mevrouw Aanstoot uit de Hen ri Hagalaan in Voorburg is donder dag overleden bij een auto-ongeluk bij Avallon in Bourgogne. Haar man is ernstig gewond. Hun auto reed door de middenberm, botste op een tegenligger, sloeg enige malen over de kop en kwam daarna in een sloot terecht. Bomaanslag op Spaans luvmtvaartkantoor te Ziiricli ZÜRICH, 7-8. Heden (vrijdagoch tend) vroeg, heeft een bom vrij aan zienlijke schade aangericht aan het kantoor in Zürich van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia. De schade wordt op achtduizend frank (f 7.000) geschat. De bom was bij de ingang van het gebouw geplaatst. Baby 111 dekentje gestikt EERBEEK. 6-8. Het 9 maanden ou de zoontje Martin van de familie Stangers in Eerbeek is donderdag morgen door verstikking om het le ven gekomen. Het kind had zich spe lenderwijs vastgesnoerd in een de kentje. Washington is bereid de ambassa deursbesprekingen in Warschau te hervatten. Deze werden door China afgebroken tijdens de Amerikaanse militaire actie in Cambodja. Geen reorganisatie van Veluwse brandweer UTRECHT, 6-8. „Het is beslist niet nodig dat de hele Veluwse brandweer moet worden gereorga niseerd. De ervaringen b(j de grote brand in 't Harde op 18 juni hebben ons geleerd dat de organisatie kan worden verbeterd, maar tota!e re organisatie is niet nodig. We hebben nu een systeem waar bij tussen vier en vijftien minuten op elke plaats op de Veluwe een groot aantal blusvoertuigen tér plaatse is. Je hoeft maar een kik te geven en van alle kanten komen de brandweren toesnellen. Verbeterin gen zijn voornamelijk nodig in het mobilofoonsysteem". Dit heeft de commandant van de Apeldoornse brandweer en de Ve luwse brandweercentrale, de heer A. Bloem, tegenover het A.N.P. ver klaard. Overvallers voor de rechtbank DEN BOSCH, 6-8. De officier van justitie bij de rechtbank in Den Bosch heeft donderdag tegen een 25- jarige onderhoudsmonteur en een 24- jarige losarbeider wegens een gewa pende overval op het kantoor van de Boerenleenbank in Eindhoven een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest geëist. De verdachten, de 25-jarige A. L. en de 24-jarige T. H. M. wor den er van beschuldigd op 20 novem ber van het vorige jaar een gewa pende roofoverval te hebben ge pleegd op de Boerenleenbank. Beiden ontkenden zelfs maar in de buurt van de bank te zijn geweest. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-8. Het K.N.M.I. deelt mede: De luchtdruk verschillen in Europa zijn gering, waardoor de aan wezige warmte en vochtige lucht stagneert. Vooral in West-Europa, en met name in Nederland, gaf deze situatie vrijdagmorgen aanleiding tot mistvorming op vrij utgebreide schaal, afgezien hiervan zijn er en kele stoi'ingsgebieden aanwezig, die regen- en onweersbuien veroorza ken, waarbij soms flinkeneerslag hoeveelheden gemeten worden. Den Helder rapporteerde vrijdagochtend 14 mm en ook in Engeland en Bel gië kwamen dergelijke hoeveelheden voor. Een uitloper van een lagedruk gebied boven de Golf van Biscaje was hiervoor verantwoordelijk. Doordat de verplaatsing van dit druksysteem slechts uiterst traag verloopt, moet ook zaterdag op vrij warm, en enigszins drukkend weer gerekend worden met aanhoudende buienkansen. SCHIPHOL. - „Die kant uit voor New York, Charlie", gebaart twee de coach Wim Geestman (l.) aan coach Charles Urbanus (aan het stuur) voor het vertrek van het Nederlandse honkbal jeugdteam naar de V.S. Het jeugdteam, dat 22 augustus wordt terug verwacht, zal ondermeer deelnemen aan het Tour nament oj Champions Babe Ruth Baseball in Wellington. CAIRO. „De Palestijnen kunnen geen bevrijdingsoorlog beginnen. Pa lestina is geen Algerije of Vietnam", aldus schrijft de hoofdredakteur van het Egyptische blad Al Achram, Mo hammed Hassanein Heikal, in een hoofdartikel in het vrijdagochtend nummer van zijn blad. Verwachting tot zaterdagavond: Plaatselijk neerslag Half tot zwaarbewolkt met plaatse lijk regen of onweer; zwakke tot ma tige wind, in hoofdzaak tussen noord en oost; ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturen: omsti-eeks nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. TIJDEN OPKOMST ZON EN MAAN 8 aug. Zon op 5.12, onder 20.18. Maan op 12.04, onder 21.51/ 9 aug. Zon op 5.13, onder 20.17. Maan op 13.21, onder 22.06. 10 aug. Zon op 5.15, onder 20.15. Maan op 14.41, onder 22.27. Eerste kwartier: 10 aug. (9.50). HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 8 aug. 6.39 v.m. 18.45 n.m. 9 aug. 7.10 v.m. 19.21 n.m. 10 aug. 7.49 v.m. 20.02 n.m. BROUWERSHAVEN: 8 aug. 6.22 v.m. 18.40 n.m. 9 aug. 6.56 v.m. 19.17 n.m. 10 aug. 7.39 v.m. 20.00 n.m. Doodtij: 12 aug.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1