Wordt de postgiro nog makkelijker? 21% rente epostgino da^s makkelijk! geld opnemen in het buitenland gratis giroboekjes Wie nü nog geen postgiro neemt, maakt zich het leven gewoonweg een stuk moeilijker. En duurder! Franse radarinstallatie in Libanon? Tanzania uit Gemenebest? Hakenkruis op toren in Meclielen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 juli 1970 Nr. 20439 ruw geld gaat rente geven bij de Postgiro. Want per Husi970 wordt op ïrticuliere rekeningenrente vergoed over max. 10.000,-. Die rente zal worden berekend over het laagste saldo per halve maand. Interessant nieuws, vindt u niet? Naast alle andere voordelen van de Postgiro betekent dit, dat uw geld niet voor niets op uw rekening staat. Het.groeit. Het is voordelig in beweging al laat u het rustig staan. Dat is een goede zaak! TBinnenkortkunt u met de gegaran deerde girobetaal- STpnemen in h'et ffitenland. Zonder-kosten. Voorlopig in Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. En er komen nog meer landen bij. Tot een afgerond bedrag* per kaart kunt u straks vreemde valuta opnemen. Op alle postkantoren in die landen. Met girobetaalkaarten op zak zit u dus nooit zonder geld. Fteis- gemak in optima forma! Rekening houders die girobetaalkaarten gebruiken ontvangen nader bericht. "Het snelle en gemakkelijke betalingsverkeer I is nü volstrekt gratis Eworden. De boekjes met over- schrijvingskaarten (waarvoor u tot heden ƒ1,- moest betalen), krijgt u per 1 augustus 1970 voor niets. Gratis girokaarten met gratis enveloppen om ze ongefrankeerd te verzenden en nog rente toe... wat een prettig idee dat zóveel gemak zó makkelijk binnen uw bereik komt! In Duitsland DM 100, Frankrijk Ffrs 200, Denemarken Dkr 200, Noorwegen Nkr 200, Zweden Skr 200, Finland Fmk. 100. DAR-ES-SALAAM, 20-7. Tanza nia zal uit het Gemenebest treden als Engeland zijn wapenleveranties aan Zuid-Afrika hervat, zo hebben officiële kringen in Dar-es-Salaam maandag meegedeeld. President Nyerere had de Britse hoge commis saris Horace Phillips hier tijdens het weekeinde al van op de hoogte ge steld. Een Britse bekendmaking over de gedeeltelijke opheffing van het door de voormalige Labour-regering afgekondigde wapenembargo werd maandagmiddag verwacht. BRUSSEL, 20-7. Onbekenden heb ben in de nacht aan een van de mas ten boven op de Sint-Romboutstoren, in Mechelen een groot wit laken bev- vestigd waarop met bruine verf eerk hakenkruis was geschilderd. Deze „vlag" is maar door heel weinig mensen gezien want de politie heeft vroeg in de ochtend haar al van de toren gehaald. Sabotage bij 'Britse v liegluigïabriek LONDEN, 20-7. Bij dc Britse vliegtuigfabriek „Hawker Siddeley" zijn uitgebreide veiligheidsmaatrege len getroffen na vier sabotagepogin- gen op een aantal zeeverkennings- toestellen van het type „Nimrod". Dit is door een woordvoerder van het bedrijf in Woodfort (Cheshire) meegedeeld. Hij weigerde te zeggen wanneer deze sabotage is gepleegd en welke omvang zij had. Voor 50' jaar.... ST. OEDENRODE. Te St. Oeden- rode werd een bruid die in onder trouw was op de terugweg door een buurman met vreugdeschoten be groet, volgens oud gebruik. Het meisje werd echter door hagelkor rels uit het geweer getroffen en moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. RENNES. Een koopman uit Ren- nes (Fr.) vervoerde in zijn automo biel 3600 eieren. Door het springen van een band ging de auto over de kop. Men had enige moeite nodig om de man, gewond, tussen de reu- zeommelet uit te trekken. ADVERTENTIE. - Boerenjongens 2,25 per literpot; Boerenmeisjes f 2,00 per literpot. Fijn en heerlijk pittig. RENESSE. Als een bijzonderheid uit de plantenwereld wordt ver meld dat in de tuin van de heer L. de F. hier een mangelwortel, ook wel Jaapjespeen genoemd, is .ge groeid van 70 cm. en het kolossale gewicht van 16,5 pond. LOOPERSKAPELLE. 17 jaar ge leden verloor een landbouwer hier op een bietenveld zijn horloge. Alle pogingen die werden gedaan het horloge weer terug te vinden mis lukten. Sinds die tijd is het bouw land weiland geweest en is nu weer bouwland. Een dezer dagen vond men het horloge in goede staat te rug. Het bleek dadelijk te lopen toen men het opwond. Alleen de wijzers waren verroest. RUSLAND. Volgens het rapport run het Letlandse Rode Kruis le Pctrograd bedraagt de kindersterfte in 'de Russische steden 90 pet. BURCH. Zondagmorgen ontstond op het station alhier een gebrek aan de vuurkist van de locomotief. Door het springen van de bouten ontsnapte er stoom uit de stoomke tel. De machinist kreeg ernstige brandwonden en is in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is niet kritiek. Naar de oorzaak van het on geluk zal worden gezocht. Enige da gen later werd vermeld dat de ma chinist aan de verwondingen was overleden. SALINS De G1RAUD. Tijdens de stierengevechten in de arena alhier heeft zich een ernstig ongeval voor gedaan. Een der stieren werd dol en sprong over een barrière waarach ter de toeschouwers zaten .In zijn dolle drift spietste hij een der toe schouwers aan zijn hoorns. Het slachtoffer was meteen dood. Nadat hij nog een andere toeschouwer had verwond is het gejukt het dier weer in de arena terug te brengen. Het gevecht kon worden voortgezet. TEL AVIV, 10-7. Dc Parüsc cor respondent van het Israëlische blad „Maariv" weet te melden dat er op een 1500 meter hoge berg in Zuid- Libanon een Franse radarinstallatie is geplaatst die van een geheel nieuw* type is en beschouwd moet worden als dc technisch volmaakte radarapparatuur van deze tijd. De installatie zou bediend worden door technici van de Franse Gehei me Dienst. De Franse regering zou via deze installaties veel inlichtingen krijgen over de gevechtshandelingen in het Midden-Oosten. Officieel is de installatie eigendom van het Libane se leger. Volgens de correspondent hebben de generale staven van de Arabische strijdkrachten Libanon herhaaldelijk verzocht hun ook die inlichtingen te verstrekken, maar de Libanezen zouden dit tot dusver ge weigerd hebben. Via de radarinstallatie is men in Parijs ook te weten gekomen, dat de Russen Egypte niet pas, maar al bij na een jaar geleden, amfibievoertui gen hebben geleverrd en dat de Egyptenaren de afgelopen maanden verscheidene grote helikopters van Russische makelij hebben gekregen, waarmee tanks en ander zwaar ma terieel vervoerd kunnen worden. NEAK LEOENG. President Ngoe- yen Van Thieu die als staatshoofd van Zuid-Vietnam zijn eerste bezoek aan Cambodja brengt meent dat dit land dringend behoefte heeft aan hulp uit de landen van de „vrije wereld" en minder aan een militair of politiek verbond. LIMA. Een groep van 130 Russi sche artsen, aankomende artsen, en verpleegsters is aangekomen in de op 31 mei door een aardbevingsramp geteisterde vallei in noord-Peru. Ze gaan werken in een door de Sowjet- Unie aan Peru geschonken veldhos pitaal met 200 bedden. Van de groep maken 75 vergevorderde medische studenten deel uit. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Brusc Trekker" Wedvlucht vanaf Bordeaux, af stand 835 km, gelost vrijdagmorgen 5.30 uur, aankomst eerste duif 8.40 uur vrijdagavond. Laatste prijswin nende duif zaterdag 12.24 uur. De uitslag luidt als volgt: C. Zan- dijk 1, 2, 3, 4 en 5; A. J. IJzelenberg 6; P. Steketee 7; P. Dooge 8; B. Schot 9. P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvluchten „De Reisduif", Brou wershaven op 11 juli 1970. Oude dui ven vanaf Orleans, afstand 456 km. G. Flikweert 1 en 4; J. M. Kloet 2; A. J. Flikweert 3; Joh. Flikweert 5. Vanaf Neufvilles, afstand 131 km. Jonge duiven: A. de Wilde 1, 3, 8 en 9; A. J. Flikweert 2, 5, 10, 12, 13, 20 en 22; G. Flikweert 4 en 11; J. J. van Almenkerk 6, 19, 21, 24 en 25; H. Krabbe 7, 14, 15, 18 en 23; Combina tie Wesdorp 16 en 17. Tsjechische leiders zitten niet de Stalinisten PRAAG, 20-7. Dc Tsjcchoslowaak- sc communistische leiders zyn in het partyblad Rude Pravo ingegaan op een probleem waarvan zy liet be slaan lange tyd hebben ontkend de politieke oppositie van „links". Mei „links" wordt dan bedoeld de groep neo-Stalinistische dogmatische communisten die zichzelf als enige ware leden van de partij zien en een radicale afrekening wensen met dc laatste overblijfselen van het libera lisme en zijn aanhangers. Hun hou ding is in strijd met de huidige par tijlijn, die ervan uitgaat dat veel hervormingsgezinden uit de tijd van Dubcek in verwarring gebracht en „gedesoriënteerd" waren en geleide lijk aan moeten worden teruggewon nen. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 20-7. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 501 dieren aangevoerd. De prijzen wa ren: luxe paarden f 1300-1850; werkpaarden f 1225-1775, oude paar den f 850-1675; driejarige paarden f 900-1225; tweejarige paarden f700- '925; veulens f 300-650; hitten f 700- 950; slachtpaarden per kilogram ge slacht gewicht f 2,70-3,80; jonge slachtpaarden per kilogram geslacht gewicht f 3,80-4.05. De handel was rustig. BEIROET. In Libanon is nu ook een guerrilla-organisatie opgericht onder de naam „Libanees Nationaal Bevrijdingsfront". Het front heeft volgens een maandag door kranten in Beiroet gepubliceerd communi qué al de eerste acties tegen Israël ondernomen. Het geheimzinnig vlieg tuigwrak in Marokko CASABLANCA. 20-7. Over liet vorige weck In het Atlasgebergte nabij Marrakcsj in het zuiden van Marokko ontdekte vliegtuigwrak zyn meer bijzonderheden bekend ge worden door mededelingen van le den van een bcrgbcklimmcrscxpcdi- tic die uit dit gebied zyn terugge keerd. Het viermotorig toestel moot dc afgelopen winter zijn neergestort. Het wrak is pas gevonden nadat dc sneeuw in hel Atlasgebergte was ge smolten. Aan boord bevonden zich acht inzittenden, zeven mannen cn een vrouw. Men neemt aan dat zc Britse, Spaanse en Portugese natio naliteit hadden. De stoffelijke res ten zijn nabij de plaats van het on geluk begraven. De Marokkaanse autoriteiten heb ben een militair kordon bij het wrak geplaatst. ARAM EN DE BROEDERS DER KUST 63. Doch plotseling hoorde één van hen een gerucht achter zich. Bliksemsnel keerde hij zich om en stootte een waarschuwende kreet uit, maar voor hij zich had kunnen verdedigen trof een vuist hem reeds mid den in het gezicht. De dolk ontviel aan zijn machteloze hand en zonder een kik te ge ven. gleed hij op de grond van de kajuit. Doch zijn eerste kreet had de anderen ge waarschuwd. Met getrokken zwaarden ren den zij op de indringers af. Een ogenblik leek het of do strijd in hun nadeel beslist zou worden en het was hun enige geluk dat de aanvallers in aantal in de minder heid waren. Terwijl Aram en de Handelaar zich bezighielden met degenen die reeds tot in de kajuit waren doorgedrongen, reken den een paar anderen af met de mannen die nog door de vensteropening poogden binnen te komen. Daar er echter slechts één tegelijk door kon, die dan meteen op een warme ontvangst kon rekenen, gaven dc zeerovers het al spoedig op. Doch net toen de Handelaar met een triomfkreet dc laatste indringer onschade lijk maakte, trof een onheilspellend ge kraak hun oor! De grote deuren van de kajuit waren bezweken onder het voort durend gebeuk van de stormram en het was nog slechts een kwestie van seconden voor ook van die kant hun vijanden op hen zouden afstormen!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7