AGENDA communicatie op hoog niveau... Bejaarde vrouw vermoord te Leeuwarden Veel schade door aanrijdingen bij de Tol en op het verkeersplein STREEKNIEUWS KRANT LEEUWARDEN, 20-7. De Leeu warder politic heeft een speurtocht ingesteld naar de dader van de moord op de 75-jarige weduwe H. IJsselstcin-i'an der Velde, die maan dagmiddag om vyf voor twee leven loos in de woonkamer van haar huis aan de Gysbcrt Japicxstraat te Leeuwarden werd aangetroffen. Tot dusver ontbreekt van de da der elk spoor. Het onderzoek wordt in niet geringe mate bemoeilijkt door de omstandigheid dat het slachtof fer weinig of geen omgang had met haar buren, geen familie had en een nogal zonderling leven leidde. De moord, die zondagavond na ne gen uur moet zijn gepleegd, werd ontdekt dooi' de politie die was ge- Advertenüe Eerste hypothecaire geldleningen op courante woon- en winkelhuizen, glsmcdc landeryen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE SPORT HENGELEN Competitiewedstrijd H.S.V. „Oosterschelde" Vrijdagavond a.s. organiseert de H.S.V. Oosterschelde een competi tiewedstrijd voor het clubkampioen schap. De wedstrijd zal plaats vin den langs de kreek van Ouwerkerk, ingang Stelweg. Grote belangstelling wordt verwacht van de leden die momenteel op Schouwen-Duiveland met vakantie zijn. Hengelwedstrijd voor de jeugd De H.S.V. Oosterschelde organi seert aanstaande' zaterdagmiddag, in samenwerking met V.V.V. Ouwer kerk een hengelwedstrijd voor de jeugd. Hieraan kunnen alle jongens en meisjes deelnemen die de leeftijd van zestien jaar nog niet hebben be reikt. De wèdstrijd zal plaats vinden in de kreek van Ouwerkerk. Vanaf 1 uur zal men zich kunnen opgeven bij het paviljoen „De Vier Bannen". Voor deze wedstrijd heeft de firma G. Wilbrink een hengel met molen bcschibkaar gesteld en de V.V.V. Ouwerkerk een beker, terwijl er verder nog vele aantrekkelijke prij zen beschikbaar zijn. Vierdaagse ging van start NIJMEGEN, 21-7. Vooi- de vier- daagse te Nijmegen hadden zich 14.142 wandelaars laten inschrijven. Bij de controle aan de start meldden zich 1711 deelnemers niet, zodat 12.431 tippelaars aan de eerste etap pe door de Betuwe begonnen. Dat zijn 3470 liefhebbers minder dan vo rig jaar, toen 15.901 mensen aan de eerste dag begonnen. Het weer was niet ideaal, bewolkte lucht eri een lichte stuifregen. Student doodgeschoten in Kansas LAWRENCE, 21-7. - Tijdens een botsing tussen dc politie en betogers is maandagavond in de Amerikaanse stad Lawrence (Kansas) een student doodgeschoten. Dc betogers - ongeveer 200 perso nen - komen elke avond in een wijk van Lawrence bijeen, sinds daar vo rige week donderdag een jonge ne ger door de politie, werd gedood. Bij rie ongeregeldheden van maandag avond raakten ook een burger en eon politicman gewond. 'Nederlandse emigrant nicl ruilliart gaat studeren SAN FRANCISCO, 21-7. De Ne derlandse emigrant G. van Buuren, die een half jaar geleden in Amerika het hart kreeg van een zeslicnjairgo Amerikaanse Jongen, gaat studeren. Hij heeft zich per 1 augustus laten inschrijven voor de opleiding van tandtcchnikcr. Terugkeer naar zijn oude baan, als begreter voor een ijzervvarengroothandcl, werd te las tig, daar hij nog altijd eens per week naar het univorsiloilsziokenhuiS in Stanford moet voor onderzoek. waarschuwd door een der buren. Deze hadden zowel zondagavond laat als maandagochtend vroeg de hond van mevrouw IJ. steeds jan kend buiten zien lopen. Dat gebeur de anders nooit. Het dier kwam doorgaans pas buiten als ook mevr. IJ. haar woning eyen verliet. Men waarschuwde daarop de politie. De voordeur van de woning leek ogen schijnlijk dicht, maar bleek toch niet te zijn afgesloten. De betrokken po litieman kon zo naar binnen gaan. In de voorste woonkamer trof hij het lijk van de bewoonster aan. Zij lag op de vloer met een oude wollen lap en een stuk elektrisch draad om de keel gesnoerd. Haar schedel ble'ek met een scherp voorwerp, mogelijk een bijl, te zijn ingeslagen. Dinsdag 21 juli Zicrikzee Gravensteen, 10-5 en 7-9 uur. ten toonstelling „Visserij cn Scheep vaart." Burgerweeshuis, TO-5 uur, zomerlen- toonstelling. Vismarkt: kunst- en antiekmarkt. Mondragon: 9 uur wijnfccst/talen- teninstuif. Haamstede Avondrondlciding Zilvermeeuw- broedplaatsen. Vertrek Uitkijktoren 19.00 uur. Noordstraat 8, 10 uur programma Rrrr '70. Rcncssc Kermisfestijn. Burgh Ned. Hervormde Kerk, 8 uur, orgel bespeling. Woensdag 22 juli Zicrikzee Gravensteen, 10-5 en 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij en Scheep vaart." Burgerweeshuis, 10-5 uur, zomerten- toonslclling. Loods N.V. C. Meijer, Platteweg 16. Discobal 20.00 uur. Haamstede Tuinexcuvsie Slot Haemslede. Aanv. 10 uur. Noordstraat 8, 10 uur programma Rrrr '70. Ouwerkerk Rondleiding Krekengebicd. Vertrek loods Staatsbosbeheer 2 uur. Rcnessc Kermisfestijn. De Ark, 20.00 uur. Optreden „Golden Earrings". Donderdag 23 juli Zicrikzee Gravensteen, 10-5 en 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij en Scheep vaart". Burgerweeshuis, 10-5 uur, zomertcn- toonstelling. Gaslhuiskerk, 20.00 uur. Orgelcon cert door Gerard Akkerhuis. Haamstede Rondleiding Domeinen. Vertrek Uit kijktoren 9.00 uur. Noordstraat 8, 10 uur. programma Rrrr '70. Rcncssc N.H. kerk 20.00 uur. Orgelconcert door A rie J. Keyzcr. Sportterrein „Laone", 14.30 uur. Schouwse Ringrijderij. Vrijdag 24 juli Zicrikzee Gravensteen, 10-5 en 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij, cn Scheep vaart". Burgerweeshuis, 10-5 uur, zomertcn- toonstelling. Haamstede Avond-rondleiding Zilvermeeuw- broedplaatsen. Vertrek Uitkijktoren, 10.00 uur. Noords!i'aat 8, 10 uur programma Rrrr '70. Ouwerkerk Dorpshuis 20.00 uur. Krekènnymf- verkiezing. Rcncssc Tuine\eursie Slot Moermond. Ver trek „Laone" 18.45 uur. De Ark "0 00 uur Optreden Sandy Coast". „Tol-auto's" moesten worden weggesleept ZIEKIKZEE, 20-7. Zicrikzee heelt de afgelopen dagen uok zyn aanrij dingen gehad, waarbij gelukkig geen ernstig letsel door personen werd opgelopen, maar waardoor wel ern stige schade aan de betrokken wa gens ontstond. Zaterdagmiddag wilde een Simca, bestuurd door L. A. J. te Koudeker- ke, rijdend bij de Tol over de Rijks weg links afslaan, toen een andere auto naderde, bestuurd door W. B. te Dordrecht, rijdend van Haamstede richting Duiveland. De Simca ver leende geen voorrang en een botsing was bet gevolg, waardoor aan beide wagens zeer ernstige schade ont stond. Twee personen werden licht gewond. De auto's moesten, worden weggesleept. Zaterdag om half twaalf in de avond vond een aanrijding plaats op het verkeersplein. Een Opel, be stuurd door B. J. V. te StaVenisse, naderde uit de richting Schudde- beurs en verleende geen voorrang aan een Renault, bestuurd door E. G. de M., die van de Gracht weg richting Burgh wilde rijden. Door de botsing ontstond vrij veel schade aan beide auto's. Geccmpliscerde botsing Maandagmiddag omstreeks 6 uur (n.m.) deed zich een gecompliceerde botsing voor, eveneens op het ver keersplein. Een Cimca, bestuurd door J. P. v. N. uit Roosendaal, ko mende uit de richting Haamstede, reed achter een Ford met caravan, bestuurd door P. B. te Waddinxveen Gelijkertijd naderde uit de richting Schuddebeurs een auto, bestuurd door F. W. W. S. te Aevenaar. De Simca had voorrang op laatstge noemde auto. maar kreeg die niet. Een aanrijding ontstond, die gecom pliceerd werd door het feit dat de Ford niet tijdig remmen kon en op de andere auto's schoof. Cok in dit geval was er vrij veel schade. De politie maakte in alle drie gevallen proces-verbaal op. Bokijk hot evonomant "Communl- catio 70" vanuit do C 70 stocllleslilt. Maak dio unieko tocht hoog boven het (eostelijko Rotterdam. Goniet van het uitzicht op Havodam, de ge weldige maquette van de Rotter damse havens. Zweef over de Coolsingel vol fleurige paviljoens, gezellige terrasjes cn foeslvierendo*- mensen, Een zeldzame tocht door do lucht van bijna 2 km lang. Er Is veel meer to doen tijdens C 70. Dollirodam, hot dri|vondo dolfinarium. De tot 170 m verhoogde Euromast. C 70. een leest midden in do stad. Mot een overdekte winkelpromenade langs uitbundige etalages. Met spon tane wijkleestop, vroh|ke straatconcerten, sportactiviteiten, danslestijnen. Iedere dag Iets anders. Iets nieuws. programma verkrijgbaar bij C 70 (tel. 010-147237) en bij alle V.V.V. kantoren. Rotterdam Communicatie 70 Feestelijke ontmoeting van méns en stad ZIERIKZEE Werken in Plan West Het Architecten- cn Ingenieursbu reau Irs. Wittevecn Bos te Deven ter heeft namens het gemeentebe stuur van Zierikzee het maken van 1468 meter riolering en 7795 m-. wegverharding in Plan West II te Zierikzee opgedragen aan Aann. Be drijf M. C. van den Dries te Zierik zee voor f 48.400. Reconstructie Karnemelksvaart Gemeentewerken van Zierikzee heeft het reconstrueren van de Kar- nemelsvaart voor een bedrag van f 11.890.opgedragen aan fa. A. W. Wandel te Nieuwer kerk. Stadhuistoren krijgt schilderbeurt Zierikzeese Sladhuistoren krijgt een flinke schilderbeurt. De Dienst Gemeentewerken van Zierik zee heeft het schilderwerk opgedra gen aan de fa. P. Schults, alhier voor f 17.870.—. Aanbrengen van slijt-toplagen Het aanbrengen van slijt-tóplagen op diverse wegen binnen Zierikzee werd door de Dienst Gemeentewer- werken opgedragen aan fa. A. W. Wandel te Nieuwerkerk voor f 17.00. Nieuw kantoor en station R.T.M. De Rotterdamsche Tramweg Maat- scahppij N. V. uit Rotterdam gaat op het tegenwoordige stationsemplace ment te Zierikzee een nieuw kantoor en een bussenstation bouwen. Archi tect J. de Bie uit Gorinchem werkt daar momenteel de plannen voor uit. Orgelconcert Grote Kerk Het orgelconcert dat op 16 juli in de Grote Kerk te beluisteren was. Een foto die een duidelijk beeld geeft van de situatie van en rond Noord-Havenpoort in de dertiger jaren. Eerder publiceerden wij een oude foto van dit Zierikzeese hoekje. We dachten dat alles eerst op deze helemaal compleet staat. werd door Jan Bonefaas, organist te Gorinchem, gegeven. Uit zijn programma en interpre taties bleek duidelijk dat de inte resse van deze organist op de ro mantische muziekperiode gericht is. Het was dan ook goed te horen dat de heer Bonefaas zich iri zijn ele ment voelde tijdens zijn concert op het in 1848 door Kam en Van der Meulen gebouwde orgel in de Grote Kerk. Twee Purcellwerkjes (trumpet tune and airs, in een bewerking van Ley) vormden het feestelijk begin van deze bespeling. Bach's preludium en fuga in C vielen wat buiten dc sfeer van het programma en klonken mede door een mnider juiste verhouding in de registraties, weinig overtuigend. Van Otto Dienel, een Duits orgel virtuoos uit de vorige eeuw, speelde Bonefaas de ingetogen koraalbewer king „Wer nun den lieben Gott laszt walten" en hierop aansluitend het „Suiicke dich o liebe Seele" van Gustav Merkel (1827-'85). Na een gloedvolle vertolking van de 4e sonate van Mendelssohn, volg den twee delen uit de le symf. van Vierne. Het concert werd besloten met een improvisatie over psalm 24. De vele bezoekers van deze orgel avond beloonden de solist met een dankbaar applaus. SEROOSKERKE Aanrijding auto-bromfiets Maandagaond had op de splitsing SerooskerksewegijStoofweg een aan rijding plaats tussen een personen auto bestuurd door A. K. uit Den Ham met een bromfiets bestuurd door mej. K. v. d. B. uit Zonnemaire. De aanrijding ontstond toen de be stuurder van de personenauto op de splitsing rechts af sloeg in de rich ting Renesse en geen vrije doorgang verleende aan de over het fietspad in de richting Zierikzee rijdende bromfiets. Auto en bromfiets werden beschadigd. Bromfietsbestuurster en duc-passagiere liepen slechts lichte verwondingen op. RENESSE Reconstructie gedeelte Rampweg Het Waterschap Schouwen-Duive land heeft het reconstrueren van een gedeelte van de Rampweg tussen Seharendijke en Renesse in het dis trict I aanbesteed. Er kwamen ne gentien inschrijvingen voor dit werk binnen. Laagste inschrijver werd het Aarnemirgsbedrijf „Schouwen-DuU veland" N.V. te Zierikzee met een bedrag van f 372.100,—. Opvolgers Aannemer H. Stouten, Brouwersha ven meteen bedrag van f 379.00, DREISCIIOR In memoriam J. J. Verjaal Na een rij langdurige ziekte overleed in de Corneliastichting te Zierikzee. waar hij de laatste jaren verbleef op ruim 87-jarige leeftijd de heer J. J. Verjaal. De heer Verjaal heeft buiten de directe sfeer van zijn werk de dorps gemeenschap vele jaren op voortref felijke wenze gediend. Vanaf de oprichting in 1901 was de heer Verjaal lid van de plaatselijke harmonie „Crescendo" en uniek was o.a. het 50-jarige voorzitterschap van 1901-1951 tot aan zijn 79e ver jaardag. Bij zijn officiële afscheid van het korps werd de heer Verjaal op passende wijze gehuldigd en zijn grote verdiensten werden erkehd in een hem verleende koninklijke on derscheiding. Gok later was hij als ere-voorzitter steeds nauw begaan met het wel en wee van Crescen do". Behalve volijverig voorzitter van de muziek was de heer Verjaal meer dan 25-jaar gemeente-ontvan ger, welke funktie hij tot zijn 72e jaar op zeer akkurate wijze heeft vervuld. Naast zijn drukke beroep van schilder - 52 jaar lang - werd hij in 1937 bestuurslid van het Groe ne Kruis, afdeling Dreischor en eni ge jaren later secretaris-penning- meestei". Enkele jaren latei- werd zijn taak nog uitgebi'eider omdat hij dezelfde funktie ook voor de nieuw gevoïrnde combinatie Dreischor- Ncordguwe-Kerkwerve voor zijn re kening nam. Naast zijn grote liefde voor de muziek was het Groene Kxuiswerk een belangrijk stuk so ciaal werk in de dorpsgemeenschap, waarmee hij zich zo zeer verbonden veelde. Het Greene Kruiswerk heeft hij dan ook 28 jaar lang tot aan zijn 82e levensjaar met grote plichtsbe trachting verricht. De heer Verjaal is een man geweest, die zich in hel bijzonder voor de platselijkc ge meenschap veel verdiensten heeft verworven. Voor het dorp betekende hij ontzettend veel en zij die hem gekend hebben, zullen zijn verschei den dan ook met droefheid hebben vernomen. De teraardebestelling vindt plaats op dinsdag 21 juli a.s. op de algemene begraafplaats te Drei schor. De overledene was drager van de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Paus naar zetel van F.A.O. ROME, 21-7. Paus Paulus zal op 16 november een bezoek brengen aan de zetel van de F.A.O., de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N., in Rome. Dit is dinsdag in Vaticaanstad cn door dr. ir. A. Boerma, de directeur- genei-aal van de F.A.O.bekendge maakt. Verwacht wordt dat de paus dan een toespraak zal houden op de conferentie van de landen-leden van de F.A.O., belegd ter viering van het 25-jarig bestaan van deze V.N.-orga nisatie, die in 1945 te Quebec werd opgericht. Nederlandse toeristen gedupeerd in Spanje DEN HAAG, 20-7. D-tours N.V., de internationale reisorganisatie van het Dirk van den Broek-cóncêrn in Amsterdam, neemt de kosten voor haar rekening die vóór haar vakan- tiegangei-s zijn ontstaan doordat in Sitges de eigenaar van een Spaans bemiddelïngsbux-eau is gearresteerd. Velschillende Nederlandse reisbu reaus zijn door deze arrestatie in moeilijkheden gekomen omdat deze eigenaar, een Duitser met de naam H. A. C. K. H., de door de bureaus gestorte appartementenhuur niet af gedragen had aan de eigenaar van de appartementen. Deze eisten op nieuw betaling van de x-eisbureaus, waartoe de meeste niet in staat zijn. SAIGON. De premier van Zuid- Vietnam heeft dinsdagmorgen een decreet ondertekend, waarin afschaf fing wordt gelast van de „tyger- kooien". De afdeling op het gevan geniseiland Con Son, waar zich deze strafcellcn bevinden, wordt weer een normale gevangenis, zo deelde een regeringswoordvoerder in Saigon mee. LONDEN. De Britse minister van landbouw heeft maandag in alle vroegte een bezoek gebracht aan een grote slachterij en aan een groente- en fruitveiling om zich op de hoogte te stellen van de prijs ontwikkeling. De minister bracht deze bezoeken in verband met zijn vorige week gedane belofte te zullen waken voor prijsstijgingen, veroor zaakt door de nationale havensta king. De idee van een krant met louter goed en mooi nieuws, zou nog moe ten kunnen worden uitgebreid met enkele „wenskolommen" en dan was het journalistieke paradijs bereikt, hetgeen zijn gunstige weerslag zou hebben op het lezerspubliek. De voorpagina had dit dan wel: „Massale love-in in Midden-Oosten" President Nasser (na vrieiidschaps- boodschap aan Golda Meir) „Niets is er meer dat ons scheidt". Andere zaak: Voorzitter Mao be middelt met goed gevolg in Viet namees conflict. Onderkop: Presi dent Nixon morgen in Peking ver wacht. Engeland: Na opheffing van de Britse havenstaking, hebben de vak bonden uit de weerstandskassen een bedrag van 10 miljoen pond over gemaakt aan de Nederlandse tuin ders voor geleden verliezen. Het binnenlands nieuws ging er ook anders uitzien. „Wij vernemen dat de A.T.R.S.-partij gunstige reac ties heeft ontvangen op haar uitno diging aan alle politieke partijen tot een samenspreken, teneinde te ko men tol een fair play in het politie ke spel. Studentenorganisaties zon den een telegram van dankbetuiging. Voorgesteld wordt dal het voortaan verboden zal zijn elkaar met citaten uit vroeger jaren aan te vallen, als zijnde niet meer relevant. Van het kerkelijk erf: De Voor- waartskerk heeft besloten een aan vraag in te dienen bij de synode van de Existentiële gemeente om, terug te keren en samen, met de thans nog apart staanden uit de Mengkerk tot eenheid te komen. De K.N.A.C. besloot onder druk van tienduizenden automobilisten, de regering voor le stellen op snelwe gen een limiet van 80k m in te stel len. De minister van Verkeer en Waterstaat, hierover gepolst, heeft gezegd, zeer positief tegenover dit voorstel te staan. Uit het parlement - zo vernemen wij uit Haagse krin gen - valt geen tegenkanting te ver wachten. Plaatselijk nieuws: Te S. heeft mevr. X. de P.-van L. gistermiddag een theebezoek afgelegd bij haar buurvrouw, waarmee zij sinds 1961 in onmin leefde over een boom bij de erfaf scheiding, de schaduw waarvan al die tijd tot moeilijkhe den aanleiding heeft gegeven. Te Z. werden de tegels op de kinderspeel plaats vervangen door rubber stoot- lapijten. Aan het strand te Renesse vervoegden zich de badgasten in re genkleding voor massale samenzang. Tegen het dreunen van de branding in brachten zij o.m. - mei begelei ding van gitaarmuziek - het beken de lied „Wij zijn blij met zon en re gen" en „Are we down hearted?" („Zijn we terneergeslagen?") ten ge hore. De heer L. te O. deed he( bestuur van de Stichting „Onderdak" de toe zegging te zullen zorgen voor het ontbrekende bedrag, dat uit parti- kulierc fondsen bijeen dient le wor den gebracht voor dc bouw van het zwembad en de sporthal. Mej. G. R. v. d. E. te B. deelde mede, dat zij maandag op de kop af, haar bejaar de ouders Hen jaar had verzorgd. Te Zicrikzee zond de heer Ph. de G. van V. een bedrag van f 10.000 op aan dc inspekteur van dc belastin gen. Hij meende in het verleden niet helemaal correct met zijn belasting biljet te zijn omgesprongen. Mevr. Z. van F.-I. heeft haar kring van te bezoeken ziekenhuispatiënten uitgebreid tot vijftig. Enfin, bij elkaar een hele berg nieuws in dc goede krant, die mor gen komt met nieuws van de lande lijke verzorgings- en gehoorzaam heidsactie, waarover de minister president mededeling zal doen. Een slot bericht: Het werk van de politie is tot een minimum geredu ceerd. In kringen van dc advoka- tuur maakt men zich de laatste tijd ernstige zorgen. De minister van jus titie heeft toegezegd, dat in geval len vdn werkloosheid een full-pay - vcrórdening (volledige vergoedings regeling) van kracht zal worden, die zich ook wstrekt tot getroffen landbouwers cn mosselkwekers. SCI 11 Ell LI LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2