Zierikzee hoorde liet nieuwe draaiorgel PHANTOMS VOOR ISRAËL? „Wegmonsters" van Sao Paulo gepakt Slavenkamp ontdekt „Neptunus" STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandag 20 juli 1970 Nr. 20438 Eeu vrolijke zaterdag De eigenaar de heer C. Rossen was - evenals zijn familie - zo trots als een pauw, weer in de gelegen heid te zijn het publiek van opge wekte muziek te kunnen voorzien en in optocht ging het naar het po litiebureau, waar de speelvergun- ning in ontvangst werd genomen, hetgeen uiteraard onmiddellijk werd NEW YORK, 19-7. Het Ameri kaanse tydschift „Newsweek" weet te melden dat burgerpiloten deze maand zes Amerikaanse Phantoms naar Israël zullen vliegen. De burgerpiloten zijn in dienst van „McDonell Douglas Aircraft", de fa briek die de jachtbommenwerper maakt. „Newsweek" meldt voorts dat Washington het plan bestudeert om een eenjarig contract met Israël te sluiten voor de levering van 25 Phantoms. Volgens dit plan zullen de Israëliërs twee Phantoms per maand krijgen. Viervoudig geluk tutor Eliete Mario RECIFE, 17-7. De pastoor van Si- tio Limeira, een dorpje ten noorden van de Braziliaanse stad Recife, heeft de politie in kennis gesteld van een geval van veelmannerij. Een van zijn parochianen, de 26- jarige Elieta Maria de Silva, woont met vier echtgenoten onder één dak. Volgens de dorpsbewoners is het „gezin" erg gelukkig. Iedere zater dag kan men de mooie Eliete Maria te paard naar de markt in de stad zien gaan. gevolgd door haar vier trouwe echtgenoten. De oudste van de vier mannen, de 48-jarige Antonio Luna, zorgt voor de financiën. De andere mannen - respektievelijk 46, 32 en 20 jaar - werken op het land. Eliete Maria is al een keer eerder getrouwd geweest, maar haar eerste man is weggelopen. „Antonio Luna is de oudste en van hem houd ik het meest. Er is onder ons vijven nooit verschil van mening. Iedereen doet zijn werk. Ik ben erg gelukkig met mijn mannen. En zij troitwens met mij. De enige man in het dorp die niet van mij houdt is de pastoor. Hij heeft mij bij de politie aangege ven. Hoe kan hij iets van mijn hu welijk begrijpen. Hij heeft zelf he lemaal geen vrouw", aldus de ge lukkige Eliete Maria. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Het oude orgel is vijftien jaar .meegegaan, totdat het op de onge luksdatum aan diggelen ging. Er zat nog al wat hout aan het oude orgel en de heer Rossen heeft het maar opgestookt, overigens in het vaste voornemen zo spoedig mogelijk een nieuw orgel aan te schaffen. De familie was uiterst blij dat het nu eindelijk zover was en de gehele dag ging het draaiorgel de straat op om te tonen: „we zijn weer present met vrolijke muziek". RIO DE JANEIRO, 18-7. De Bra ziliaanse politie meent eindelijk de twee „wegmonsters van Sao Paulo" te hebben gearresteerd, die ervan worden verdacht in de afgelopen vijf jaar enkele honderden vrouwen te hebben verkracht. De twee jon gelui worden er bovendien van be schuldigd, dat ze zeven van hun slachtoffers en een man hebben ver moord. Zij opereerden doorgaans op de hoofdweg Rio-Sao Paulo. Aardbeving in Ecuador QUOTO, 18-7. Een. zware aardbe ving is zaterdag in Quoto, de hoofd stad van Ecuador, gevoeld. De mensen vluchtten in paniek de straat op. Een kerktoren en ver scheidene oude gebouwen stortten in. Er zijn geen berichten over doden of gewonden. De beving had op de 12 punten-schaal van Mercalli een sterkte van 5. Later keerden de mensen raar hun huizen terug. Za terdagavond was alles in Quoto weer rustig. Volgens nog onbevestigde berich ten zou de kleine kustplaats Limo- nes, 180 km van Quito, zware schade hebben opgelopen. CHITTAGONG. 13-7. De Oostpaki- slaanse politie heeft tweehonderd- vijftien mensen bevrijd die waren opgesloten in een slavenkamp dat verborgen lag in de wouden van Rangamati ten noorden van Chitta- gong. De politie deelde mee dat een man kans had gezien te ontsnappen en de politie op de hoogte bracht van het bestaan van het kamp. De leider van het kamp is in de bossen ge vlucht. De slaven werden gebruikt voor het hakken van stenen. Zij kre gen geen loon en waren ernstig on dervoed. Het nieuwe orgel heeft een heel wat forsere klank, maar is verder identiek aan het vorige. Wat zal men anders wensen dan dat het een lang leven beschoren is en het zijn muzikale taak in het kader van het regelmatig terugkerend opge wekt buitengebeuren, zo goed moge lijk zal vervullen. ATLETIEK Chinese liep 100 meier in 11 seconden WENEN, 18-7. Chi Cheng, de al- lete van Formosa, heeft zaterdag tij dens atletiekwedstrijden in Wenen het wereldrecord op de 100 meter geëvenaard met een tijd van 11 se conden. Deze prestatie werd eerder geleverd door Wyomia Tyus (V.S.) op 15 oktober 19G8 tijdens de Olym pische Spelen in Mexico. BURGH Vrouwelijke dominee beroepen Dc kerkeraad der Ned. Herv. Kerk heeft in de vakature ds. Flink be roepen mej. ds. A. A. van Leeuwen uit Gorssel. Er is lang gewikt en ge wogen voor tot deze moderne stap werd overgegaan, doch gezien het aantal vrouwelijke beroepen in ons land valt dat van vrouwelijke domi nee heus niet meer in de abnorma liteiten. BUKG1I HAAMSTEDE Mevrouw J. Eerland-Kwaak heeft dezer dagen f 49,75 opgezonden naar de stichting He-ma-va. Daarvan heeft Gerrie ter Riet f 9,20, Mary Eerland f 14,90 en Kitty Dalebout f 25,65 opgehaald. Neerbosch' cent Onlangs is te Nieuwerkerk t.b.v. de Neerbosch-aktie f 80,32 opge haald. Collektanten waren Janneke Hogerland f 20,20, Jeanet Sijrier f 17,46; Ansje van Dijke f 19,23 en Joke Stoutjesdijk f 23,43. OOSTEXtLAND Bejaardentrip Onder auspiciën van. en georgani seerd door de diaconie der Ned. Her vormde Gemeente alhier, hebben donderdagmiddag 16 juli een dertig tal bejaarden een rondrit gemaakt over Schouwen-Duiveland, waarbij ook ds. H. Ommering, herv. predi- alhier, aanwezig was. Met tien luxe auto's, welwillend beschikbaar ge steld door kerkeraadsleden en ande ren van de gemeente werd ongeveer één uur van het dorp vertrokken. Er werd o.m. een bezoek gebracht aan de uitvoering der Deltawerken bij Scharendijke, welke aktiviteiten bij de bejaarde reizigers(sters) de nodige belangstelling wekten. Ver der had men vergunning gekregen een kijkje te nomen op een in vol bedrijf zijnde camping, nl. de „Ju- lianahoeve" te Renesse, waar uiter aard in deze vakantietijd grote druk te heerste. In de uitspanning „De Schouwse Boer" te Haamstede werd een uurtje gepauzeerd voor een con sumptie en om wat op verhaal te komen. Omstreeks half zes was men weer op het dorp terug en alle deel nemers waren voldaan en dankbaar voor dit mooie tochtje in eigen om geving, dat hen was aangeboden. S1RJANSLAND Inzameling oud papier over Schouwen-Duiveland De korfbalvereniging D.E.S., die zich naast de activiteiten op het groene veld enthousiast bezig houdt met het verzamelen van oud papier, heeft met deze aktie f 215 bijeen vergaard. Een dankwoord aan de dorpsgenoten is hier zeker op zijn plaats. BRUINISSE Bruidspaar in de boot De bruid van vrijdag jl. te Brui- nisse, mej. C. de Koning Johd. stamt zowel van vaders als van moeders zijde uit een schippersfamilie en ze maakte met haar bruidegom de heer L. van Weele de tocht naar het ge meentehuis dan ook per boot. Vrien den van het bruidspaar waren rappe matrozen en de vrolijke stoet trok veel bekijks. Tweede Kamer over voortbestaan van Artis DEN HAAG, 18-7. Dc regering zou een verdwijnen van de Amsterdamse Artis ernstig betreuren. Zowel in absolute als in relatieve zin is het echter geen eenvoudige zaak door „een adequate subsidieregeling het voortbestaan van Artis te garande ren". Dit hebben de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk, Van de Poel, en de minis ter van onderwijs en wetenschappen, Veringa, geantwoord op de schrifte lijke vragen van de socialistische Tweede-kamerleden Roethof en Brautigam. De bewindslieden delen echter mee gaarne bereid te zijn de ge meente Amsterdam behulpzaam te zijn bij het zoeken naar een oplos sing. Lijkje tweede Belgisch jongetje gevonden CADZAND, 18-7. Vrijdagavond laat is drie km ten zuiden van Cad- zand, op het strand van de Belgische badplaats Knokke, het lijkje aange spoeld van de 10-jarige Jean Chris- tophe Lublois uit Brussel. Zondag voor een week is het kind met zijn 6-jarig broertje Laurent bij het baden in zee in Cadzand ver dronken. Het lijkje van zijn broertje werd nog diezelfde dag gevonden. Het is inmiddels in Ukkel ter aarde besteld. De ouders van beide kinderen wa ren de dag tevoren met vakantie naar Engeland vrtrokken. Zij zijn, ondanks pogingen van politie ANWB Interpol en mededelingen via de Engelse radio, nog steeds niet gevon den. Man stak zijn vrouw dood na echtelijke ruzie DOETINCHEM. 18-7. In dc nacht van vrijdag op zaterdag heeft een man in Langcrak (enkele kilometers van Doetinchem verwijderd) zijn vrouw neergestoken naar aanleiding van een echtelijke twist. Omstreeks half één vluchtte mevr. Van der W. (35) na een ruzie met haar man het huis uit. Haar man ging haar achterna en sleurde haar in zijn auto. Wat er in de auto is ge beurd is aan de gemeentpolitie van Doetinchem niet bekend. Wel staat vast, dat de man aan de kant van de rijksweg zijn vrouw enige tijd latei- steken in borst en rug heeft toege bracht. Twee automobilisten die het dra ma zagen gebeuren, konden niet meer tussenbeide komen. Wel kon den ze het nummer van de auto van de man noteren. De vrouw, die naar een ziekenhuis werd overgebracht, overleed kort daarna na aankomst. De man is tegen vijf uur in zijn wo ning gearresteerd. De oproerigheid in Reggio de Calabre REGGIO DE CALABRE, 18-7. - Vrijdagavond is het in Reggio dc Calabre voor de vierde achtereen volgende avond lot ongeregeldheden gekomen tussen demonstranten en de politie. Zoals bekend protesteren de in woners van deze plaats tegen het feit dat de regering hun stad niet heeft aangewezen als hoofdstad van het nieuwe scmi-autonome gebied Calabrië. Dit is Catanzaro geworden. Evenals de vorige avonden werd de politie met stenen en molotow- cocktails bekogeld. Ongeveer 20 mensen, onder wie tien politieman nen werden gewond. De algemene staking die in het begin van de week in de stad is uit gebroken hoeft nagenoeg hol gehele Duits chartervliegtuig neergestort GERONA, 20-7. Een B.A.S.-lll van de Westduitse chartermaatschappij „Bavaria" is zondagavond bij het op stijgen van het viiegve'd van Gerona aan de Costa Bra va, neergestort. De piloten werden zwaar gewond. Een \rouw liep lichtere verwondin gen op en zes personen kregen eer ste hulp. Er bevonden zich tachtig passagiers - Westduitse toeristen die hun vakantie aan de Costa Brava hadden doorgebracht - en vijf be manningsleden aan boord van het toestel, dat naar München zou ver trekken. Het toestel verongelukte op het ogenblik dat het zou opstijgen, aan het eind van de rolbaan. De straalt brak door de schok in tweeën. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten NIEUWERKERK. Woensdag 22 juli, 7.30 uur, ds. Van Dam, Wer kendam. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De toekomst ziet er voor het hotelwezen droevig uit, ten zij door middel van fusie grote ho telketens worden gevormd. Dit is de slotsom van een onderzoek, verricht door een groep studenten aan de eco nomische hogeschool te Rotterdam. MAASSLUIS. Voor het eventueel aankopen van het „Staelduynse bos" is nu aan garantieverklaringen ad f 20 een bedrag van f 50.00 binnen gekomen bij hel regionaal actieco mité „Behoud Staelduynse bos" in Maassluis. De actie wordt voortgezet DEN HELDER. Reeds de eerste dag van de nationale vlootdagen die tot en met zondag in Den Helder werden gehouden heeft ongeveer 13 duizend bezoekers getrokken. AMSTERDAM. De Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Ha venwerken, dochtermaatschappij van de Verenigde Bedrijven Nederhorst heeft de opdracht verkregen voorde bouw van een ertssteiger met bijko mende faciliteiten in Cape Lambert (n.w. Australië). Met deze opdracht is een bedrag gemoeid van f 100 miljoen. OLDEMARKT. In Oldemarkt is de vierjarige Jacob Postma uit Grouw door een personenauto overreden. Het jongetje stak plotseling de weg over. De bestuurder van de auto kon hem niet meer op tijd ontwij ken. Hij was op slag dood. AMSTERDAM. De Amsterdamse officier van justitie heeft flinke straffen geëist tegen drie Antillianen die in de nacht van 15 op 16 mei jl. een 19-jarige studente Spaans aan de universiteit van Amsterdam had den verkracht. VENLO. Een inbraak werd ont dekt in een sexshop in de binnenstad in Venlo. De diefstal moet in de af gelopen nacht zijn gepleegd. De die ven hebben een grote partij lingerie, verschillende sexartikelen en diver se sexfilms, ter gezamenlijke waarde van drieduizend gulden gestolen. KERKRADE. Met een pleidooi voor een actieve vrijetijdsbesteding heeft prins Claus vrijdagavond in Kerkrade het zesde wereldmuziek concours dat tot en met 9 augustus duurt, geopend. HOOGEVEEN. Op 7 augustus zal een bespreking plaatsvinden tussen de Politieke Partij Radicalen en de groep oud-leden van de A.R. Partij, die op 12 juni jongstleden tijdens het partijconvent van de A.R. uit deze partij zijn getreden. Het is de bedoeling om een nieuwe partij op te richten, „De Evangelische Voor hoedepartij". VENLO. De 23-jarige koopman J. L. uit het regionale woonwagen kamp in Blerick is zondagavond door de gemeentepolitie van Venlo gearresteerd. DEN HAAG. Het Tweed Kamer lid mr. C. Berkhouwer (WD) heeft minister Luns gevraagd te bevorde ren dat de Nederlandse ambassa deur in Nigeria zich op de hoogte kan stellen van de toestand in het voormalige Biafra. DEN HAAG. Het ongeluk met het Nederlandse busje dat vorige week vroeg bij Lokeren, tussen Antwer pen, en Gent, gebeurde leverde de trieste balans van zes doden op. OTTERSUM. Aan de gevolgen van een ongeluk, dat haar in Otter- sum(L.) is overgekomen, is overle den Wilhelmina C. H. A. Emons uit Milsbeek. Zij zou juist 17 jaar ge worden zijn. AMSTERDAM. Zoals vele be drijfstakken is ook de fietsenklciri- handel in Nederland zich aan het concentreren. Van de ruim 8.500 kleinhandelszaken, die in oktober 1965 in ons land werden geteld, zijn er nu niet meer dan 7.300 over, zo meldt de stichting „Fiets" in Am sterdam. SCHIPHOL. De Argentijnse re gering heeft onlangs bij de Fokker V.F.W.-fabrieken een bestelling ge plaatst voor de levering van een Fokker „F-28 Fellowship" in dc VIP-uitvocring. DEN HAAG. De koningin zal op 15 augustus in het congresgebouw in Den Haag de 25-jarige herdenking van de capitulatie door Japan, waar door een einde kwam aap de oor log in de Stille Oceaan, bijwonen. UTRECHT. De 24-jarige Utrecht se electricien A. A. M. van de S. heeft bekend, dat hij de afgelopen maanden op verschillende beurzen in Utrecht elektrische apparaten ter waarde van ongeveer f 10.000 heeft gestolen. ARAM EN DE BROEDERS DER KUST 62. Het duurde niet lang of zijn mannen kwamen terug met een zware balk en al heel spoedig drongen dc zware slagen tot de belegerden door. Met getrokken zwaard stond de Schuimer zijn mannen aan te vu ren: „Een. twee, hup! Een. twee. hup!" en met een eentonige regelmaat dreunde de zware balk tegen de kajuitsdeur. Het was duidelijk dat deze tegen een dergelijk geweld niet lang bestand zou blijken. Dit zagen de Handelaar en Aram oo,k wel in enfluisterend gaf de laatste zijn orders aan de mannen: „Zodra de deuren begeven, direct aanvallen! Denk er c\an. onze grootste kracht schuilt in dc ver rassing. We moeten hen overrompelen. En dat kan. want ze kunnen toch niet allemaal tegelijk door de deur. Iedere klap moet raak zijn!" Neen. de mannen van de Schuimer kon den onmogelijk allemaal tegelijk door dc deur. manr een paar van hen hadden reeds een andere weg gevonden, namelijk dooi de opening die dienst deed als venster en op het dek uitkwam. De aandacht van allen die zich in de kajuit bevonden was in angstige spanning op de deur gevestigd en zo merkte niemand de mannen die dooi de vensteropening naar binnen kwamen en zich gereed maakten hen in dc rug aan te vallen. De familie Rossen voor het nieuwe draaiorgel. ZIERIKZEE, 18-7. Voor de lief hebbers van vrolijke straatklankcn was het zaterdag een ideale dag. want het nieuwe draaiorgel „Neptunus" liet zich horen, nadat het op dit punt sinds augustus 1969 stil was geweest. Het oude orgel (de oude „Neptunus") verongelukte destijds op Rijksweg 18, tussen Oostcrland en Nieuwerkerk. Aan de aanschaf van een nieuw in strument zit heel wat vast. maar za terdag was het dan zover. beloond met „een draaiboek" prach tige muziek. Het instrument is ge maakt door de bekende Rotterdam se orgelbouwer C. M. Minning en de naam „Neptunus" is al opgebracht, zodat men zaterdag volledig uitruk ken kon. Het mechanisme wordt weer aangedreven door een motor tje, dat evenwel heel wat efficiënter werkt dan het vorige. Het oude orgel SPORT OUIVENSP' 'K'i „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht op 4 juli vanaf Ruffec, afstand 690 km. J. M. Kloet 1, 3. 6; A. J. Flik- weert 2, 7. 8; Comb. Wesdorp 4; Joh. Flikweert 5. Wedvlucht op 4 juli vanaf Vil voorde. afstand 96 km. jonge duiven. G. Flikweert 1. 2. 3; Comb. Wes dorp 4. 8. 10. 13; H. Krabbe 5. 6. 7, 9. 11. 12. P.V. „Zierlck" te Zierikzee Hieronder volgt de uitslag van de wedvluchten vanuit Bordeaux (oude) en Quievrain (jonge duiven) der P.V. Zieriek, Zierikzee op 17 en 18 juli. Rcsp. 827 en 139 km. Bordeaux: los 5.30. Ie d. vrijdag 20.56, laatste d. za. 9.58. In concours 33 duiven. P. Flikweert 1, 5, 9; A. Flikweert 2. 2. 8: Fr. Maijs 3, 6, 7; Jac. Ver wijs 4. Quievrain: los 8.40, le d. 10.28, 1. d. 11.00. In concours 188 duiven. A. Hagesteijn 1, 6; A. J. Stoutjes dijk 2. 10, 15, 16. 37. 38; Fr. Maijs 3, 4. 7. 17; Jac. Verwijs 5. 11. 44; J. den Hengst 8. 19. 34, 45; P. Flikweert 9, 43; J. Snijders 12, 13, 14. 31, 32. 39, 40. 47; H. v. d. Maas 18. 33; A. J. Bceke 20. 21, 30; M. v. d. Wielen 22, 24, 35: I. L. v. d. Maas 23. 29; A. M. Berrevoets 25, 35; B. Visser 26, 28, 42. 46; J. P. Schot 27, 36; J. v. d. Sande 41. P.V. „Dc Brusc Trekker" Wedvlucht met jonge duiven van af Quievrain; afstahd plm. 140 km. Gelost om 8.40 uur, aankomst 1ste duif 10.33 uur, laatste prijswinnende duif 11.04 uur. _De uitslag luidt als volgt: T. M. Dalebout 1, 8. 12. 27. 30; A. Schuls 2, 34, 38; C. Bal 3, 4, 31, 32, 42; J. de Jonge 5, 43; A. de Koning 6. 9, 10, 13, 16. 17, 29, 41, 45. 46; Ph. Steketee 7. 15, 26, 28. 33, 44, 48; J. van Boven 11, 24. 25; A. de Ruiter 14; H. van Noorden 18, 19. 47; B. de Ruiter 20, 21, 22, 23; A. J. IJzelenberg 35; L. de Bruine 36, 37; Abr. IJzelenberg 39; P. Dooge 40; J. Folmer 49, 50. KORFBAL All Ready-combinaticDOSlvO 4-1"' Een prettige wedstrijd onder goe de leiding van scheidsrechter Bil. De uitslag is echter vrij bedriegelijk want met rust was de stand nog al tijd 0-0 en wogen de partijen goed tegen elkaar op. Mevr. Overbeke had nog al pech met schieten, maar DOSKO had ook niet over geluk te klagen. De beide korven waren om beurten in gevaar, maar doelpunten kwamen er niet. Zo verliap de wed strijd heel rustig en brak de pauze aan met 0-0. Na de rust begreep All Ready dat het zo toch niet lan ger ging en om 8.20 slaagde Nelle- stein er in A.R. de leiding te geven (1-0). DOSKO viel verwoed 'aan, was ook gevaarlijk maar het geluk kwam weer bij A.R. terecht, Ada v. Tig- gelhoven maakte er keurig 2-0 van. Daarna viel DOSKO merkbaar te rug en om 8.30 scoorde Henny van Oeveren voor de 3e maal (3-0). Het nieuwe aanvalsvak van DOSKO gaf de moed niet op en om 8.38 maakte Frans de Vrieze er 3-1 van. Even ging het er om spannen, maar toen All Ready een strafworp mocht ne men, wist Rinus v. d. Schelde deze feilloos te benutten (4-1). Met rtog 7 minuten te spelen, bleef All Ready gevaarlijker, maar doelpunten kwa men er niet meer. Nu nog een wedstijd tegen DFS II te Burgh en dan zit het karwei er weer op. Wandeltocht Maandag 20 juli (vanavond) orga niseert de s.v. D.F.S. tezamen met de V.V.V. Burgh-Haamstede een wan deltocht voor iedereen. Er is weer oen leuk parcours uitgezet dat deels door mooi natuurgebied loopt en deels door het meer landelijke ge bied. De start wordt om 18 uur ge geven bij het V.V.V. kantoor te Haamstede. De Kon. Harmonie „Witte van Hacmstede" zal aan de ze tooht haar gewaardeerde mede werking verlenen. SEROOSKERKE Aanrijding Dezer dagen had op de Seroos- kerkseweg t.h.v. de splitsing met de Luehtcnburgseweg een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's tut aal werden vernield. Deze aan rijding ontstond - toen de jongeman C. J. uit Helmond, staande met een woonwagen op een uienveld aan de Seroos.kerkseweg, de Serooskerkse- weg opreed en zonder richting aan te geven links de Luch- tenburgseweg in wilde rijden. Een in de richting Haamstede rijdende personenauto, bestuurd door de heer C. J. H. uit Delfzijl kon een aanrij ding met deze auto niet meer voor komen. Laatst genoemde personen auto kwam na de aanrijding in de sloot terecht. Bestuurder van eerst genoemde wagen bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs, ter wijl hij ook niet was verzekerd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Collecte Peru De collecte voor Peru, gehouden in de Ned. Herv. Kerk bracht f 64 op. Auto in de sloot Zondagmorgen te plm. 10.45 uur, geraakte een personenauto, bestuurd door B. H. J. W. te 's-Gravenhage op de provinciale weg in de sloot. De bestuurder van de personen auto, welke reed in de richting Se- rooskerke, kwam in een slip, waarna de personenauto enkele malen rond draaide, vervolgens een bermpaal tje omver reed en over het rijwiel pad in de sloot belandde. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De personenauto werd met behulp van een kraanwagen op het droge getrokken. NIEUWERKERK Geslaagd Dezer dagen slaagde voor het diploma Nederlandse Handelscorres pondentie bij de Leidse Onderwijs Instellingen te Leiden, onze plaats- genote mej. M. P. Dalebout. Verzorging rampgraven Op de algemene begraafplaats te Nieuwerkerk hebben onlangs enkele gemeentewerklieden enkele verbe teringen aangebracht, wat het gra- venveld der rampslachtoffers be treft. In de loop der jaren zijn deze grafzerken, afgezonderd door be planting van de normale begraaf plaats. rondom het rampmonument, erg aan verzakkingen onderhevig geweest. Door het ingrijpen der ge meentewerklieden, is hier verande ring in gebracht.. Ze hebben de on dergrond der zerken aanzienlijk op gehoogd, en de zerken daarna weer enigszins schuinaflopend terugge legd, hetgeen het lezen van de na men vergemakkelijkt en tevens het gehele aanzien verbetert. Collecte He-ma-va

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3