Hengelconcours H.S.V. „De Grevelingen" werd groot succes Trein greep auto: Vijf doden STREEKNIEUWS Drie doden bij ongeluk op spoor-overweg Afscheid C.J.V.-voorzitter J. v. d. Berge te Bruinisse AGENDA Overstelpend aantul deelnemers Vangst van twee zeebaarzen bleek goed voor auto BKUINISSE, 18-7. De H.S.V. „De Grevelingen" heeft afgelopen zater dagmiddag een internationale hen- gelwedstrüd georganiseerd waaraan 1736 hengelaars deelnamen. De be langstelling was zo overweldigend dat vele honderden hengelaars te leurgesteld moesten worden omdat er geen plaats meer was. Voor de hengelaars die wel mee visten was het een aangename hengelmiddag met mooi weer. Natuurlijk waren er weer de onfortuinlijke hengelaars, maar ook de fortuinlijke hengelaars wel vis aan de haak wisten te slaan. De organisatie mag op een volledig succes terugzien. De hengelaars kunnen de organisa tie en in bijzonder de familie Van Hooff, dankbaar zijn voor een zo groots opgezet hengelconcours. 's Morgens om zeven uur kwamen de eerste hengelaars hun deelne merskaart, in de kantine van het re creatieoord „Stoofpolder" te Bruinis- se afhalen. Om twaalf uur zaten alle zeventienhonderd hengelaars klaar voor het startsein en drie uur latei- kwam het eindsignaal. In deze drie uur vissen hadden enkelen kans ge zien om een kilo vis op de wal te brengen, terwijl sommige pechvogels niets vingen, of alleen maar groen dat volop aanwezig was en waarvan de hengelaars veel last ondervonden, 's Avonds om zeven uur steeg de spanning ten top, omdat de burge meester, de heer G. Hokken, de trek king van de verloting ging verrich ten en de prijzen uitreikte. De bur gemeester sprak vele woorden van lof en dank aan de organiserende vereniging. Een half uur later was de verloting bekend en werd overge gaan tot de prijsuitreiking. Verenigingsprijzen Eerst werden de verenigingsprijzen uitgereikt en als eerste mocht de wedstrijdleider van de H.S.V. „Oos- terschelde", de heer C. H. van Schel ven, uit handen van burgemeester G. Hokken twee kolossale bekers in ontvangst nemen, één wisselbeker en één definitieve beker; De uitslag van ZEVENBERGEN. 19-7. - Zondag ochtend even over half 12 is op een spoorwegovergang in Zevenberg- schenhoek (gemeente Zevenbergen, N.-Br.) de trein Brussel-Amsterdam in botsing gekomen met een auto. De bestuurder van de auto, de 58- jarige J. G. Broeke uit Den Haag, Protest tegen gebruik van Vicuna-wol LONDEN, 18-7. Een Peruaanse deskundige op het gebied van de wildbescherming heeft vrijdag Ita liaanse hiode-ontwerpers ervan be schuldigd dat zij het voortbestaan van een der zeldzaamste dieren ter wereld - de vicuna, een kleine lama soort - in gevaar brengen. Felipe Benavides, die zitting heeft in de beheersraad van het Wereld- natuurfonds en voorzitter is van het Zoölogisch Genootschap van Peru, verklaarde gelezen te hebben dat vi cuna-wol voor d© komende winter mode in Italië in is. Hij is van plan een protest in te dienen bij de Itali aanse regering, en zal naar Neder land reizen voor overleg met prins Bernhard, die voorzitter is van het Wereldnatuurfoqds. Overstromingen in India SHILLOMG. 19-7. Op het dichtbe volkte platteland van de Indische staat Assam zijn minstens 1 miljoen mensen getroffen door overstromin gen. De Brahmapoetra en haar zijrivier de Barak zijn buiten hun oevers ge treden door zware regenval en de ge smolten sneeuw in de Himalaja. 23.500 vierkante meter land staat on der water. Tot dusver is geen mel ding gemaakt van doden. Het leger is ingeschakeld om de duizenden men sen te redden die van de buitenwe reld zijn afgesloten. Zuidfranse bosbranden onder controle MARSEILLE, 18-7. De brandweer schijnt de bosbranden die de laatste dagen in het zuiden van Frankrijk hebben gewoed thans onder controle te hebben. Hoewel het ergste nu achter de rug is en de Avegen rondom Nice weer voor het verkeer zijn openge steld, bestaat er nog altijd de vrees dat de wind, die met een snelheid van meer dan 100 km./u. over de brandende bossen heeft gewaaid, weer in kracht izal toenemen, waar door het vuur opnieuw zal worden anagewakkerd. In de afgelopen drie dagen zijn ongeveer 20.000 hectare bos en struikgewas door het vuur verwoest. Een boer is in de vlammen omgeko men. Vrijdag werden vier brand weerlieden gewond - van wie drie ernstig - toen zij als gevolg van een verandering in de windrichting door het vuur werden verrast. Vliegtuig geslipt PHILADELPHIA, 20-7. Een Boeing- 737 van de „United Airlines" is zon dag op het vliegveld van Philadel phia van de rolbaan gegleden. Ne gentien passagiers werden gewond, van wie de meeste zeer licht. Er be vonden zich 55 passagiers aan boord van het vliegtuig dat naar Buffalo in de staat New York zou vertrek ken. Het kwam op het terrein bij de rolbaan tot stilstand. de verenigingsprijzen was als volgt: 1. H.S.V. „Oosterschelde", Zierikzee, 2992 pnt.; 2. Glymesvissers, 2672 pnt.; 3. Zeester, 2621 pnt.; 4. Edelkarper, 2535 pnt.; 5. Zeekrab, 2478 pnt.; 6. Stijenvissers, 2420 pnt.; 7. Zeebaars, 2302 pnt.; 8. Sluiskil, 2175 pnt.; 9. HVKK Kapelle, 2161 pnt.; 10. Stan daardvissers, 2130 pnt.; 11. Stellen dam, 2120 pnt.; 12. De Vogel, 2090 pnt.; 13. Halsterse Sportvissers, 2006 pnt.; 14. Grevelingen, 1990 pnt.; 15. Eendrachtvissers, 1931 pnt. en 16. E.G.H.V. Goes, 1728 pnt. Na de verenigingsprijzen volgden de individuele prijswinnaars. De volgens insiders gevestigde ver wachting werd waarheid en het was de heer G. van Lenten die aan de Noorddijk bij Dreischor twee zee baarzen op het droge wist te bren gen. Deze zeebaarzen waren goed voor de eerste prijs: een gloednieuwe au to (Ford Escord) ter waarde van 4750 gulden die door de E.V.A.G. (Ford dealer), Vlaardingen beschikbaar was gesteld. De heer Van Lenten werd door deze prijs wel voor een opgaaf geplaatst omdat hij nog niet in het bezit is van een rijbewijs. Tus sen de prijsuitreiking door werd naar het T.V.-journaal gekeken, die van dit belangrijke hengelgebeuren ook beelden uitzond en waar men de voorzitter van de H.S.V. „Ooster schelde", de heer A. Kort, in actie zag. Een keuze te maken uit de vele schitterende prijzen was voor som mige prijswinnaars zeer moeilijk, zo dat de uitreiking zeer lang duurde. De uitslag De uitslag van de wedstrijd was als volgt: 1. G. v. Lenten, Stellen dam, 1140 pht., auto; 2. J. Dekker, Oosterschelde, 1025 pnt., wasauto maat; 3. F. Hertogs, Strijenvissers, 980 pnt., televisietoestel; 4. A. v. Loon, Edelkarper, 790 pnt., afwas machine; 5. H. Reuveers, Standaard vissers, 780 pnt., bandrecorder; 6. A. Weesei, Rozenburg, 715 pnt., bank- is kort na aankomst in het Diako- nessenhuis te Breda overleden. Zijn 20-jarige dochter C. H. M. Broeke en zijn zoontje waren op siag dood, zodat het totale dodental drie be draagt. De auto werd ongeveer zestig me ter door de trein meegesleurd. De politie in Zevenbergen en de spoorwegrecherche stellen een on derzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. Doorgereden na dodelijke aanrijding VENLO, 19-7. Zaterdagavond laat is de 17-jarige P. Klerken uit Venlo in Blerick met zijn fiets door eert met gedoofde lichten rijdende per sonenauto aangereden en even later in het ziekenhuis in Venlo overle den. De bestuurder van de auto, reed na het ongeluk door zonder zich om de zwaar gewonde jongen te bekommeren. De politie heeft de autobestuurder nog niet kunnen op sporen. Sommige oliesoorten duurder DEN HAAG, 18-7. De netto-ver- bruikersprijzen van gas-, diesel- en huisbrandolie worden met ingang van heden (maandag 20juli) ver hoogd met f 0,70 per 100 liter, aldus is door de Nederlandse organisatie van oliehahdelaren meegedeeld. De gestegen aanvoerkosten veroorzaak ten deze prijsverhoging. De verhoging, die past in de door het departement van economische zaken vastgestelde prijsstructuur vdor aardoiieprodukten, geldt niet voor dieselolie voor het wegverkeer aan de pomp en voor particuliere verbruikers, die de oliesoorten voor verwarming gebruiken. Schietpartij in Belfast BELFAST, 18-7. Twee politieman nen zijn in Belfast beschoten door drie mannen die zij hadden aange houden voor ondervraging in de overwegend prote'stantse wijk Bur- haby street. Volgens een mededeling van de politie hadden de mannen nadat zij door de beide politiemannen waren ondervraagd twee schoten in hun richting afgevuurd. Daarna hadden zij onmiddellijk de benen genomen. De politiemannen werden niet ge wond. Er heeft vrijdag de gehele dag een gespannen sfeer in de stad geheerst. Britse militairen en de Noordierse politie werden acht maal gealar meerd door telefoontjes over ge plaatste bommen. In de doorzochte gebouwen - vier winkels, een bank, een postkantoor en het kantoor van een verzekeringsmaatschappij werd echter niets gevonden. Mar telingen gevangenen in Zuid-Vietnam WASHINGTON. 18-7. Een Ame- rikaanse vrouwelijke arts, dr. Mar- •jorie Nelson, heeft vrijdag voor een congrescommissie in Washington verklaard geregeld Zuidvietnamese gevangenen te hebben behandeld die waren gemarteld. Zij zei daar van bij Amerikaanse en Zuidvietpa- mese functionarissen verslag van te hebben uitgebracht. Maar er was blijkbaar niets doortastends onder nomen om iets aan de mishande lingen te veranderen. stel; 7. Th. v. Eekeren, Glymesvis sers, 702 pnt., staande schemerlamp; 8. P. Jonkheim, De Vogel, 700 pnt., eethoek; 9. G. Merle, Oosterschelde, 650 pnt., keukenmachine; 10. Chr. Mertens, Glymesvissers, 645 pnt.; 11. C. Baart, Amstelveen, 610 pnt.; 12. H. Brouwers, Hals. Sportv., 605 pnt.; 13. E. Braakman, Zeekrab, 600 pnt.; 14. W. Boel H.V.K.K., 595 pnt.; 15. G. v. Tilburg, Zeester, 590 pnt.; 16. A. Schijvenaars, 575 pnt.; 17. P. Ramme- loo, Sluiskil, 575 pnt.; 18. I. W. de Recht, E.G.H.V., 550 pnt.; 19. S. Schot Zeebaars, 550 pnt; 20. H. de Vrieze, Oosterschelde, 550 pnt.; 21. mevrouw v. Deursen, De Vogel, 525 pnt.; 22. I. Serree, Krimpen a/d IJssel, 525 pnt.; 23. W. Koert, Oude Tonge, 523 pnt.; 24. H. Gillesen, Streij en vissers, 515 pnt.; 25. H. Mol, VBO. 510 pnt.; 26. R. v. Wais, Sluiskil, 505 pnt.; 27. J. Scheepers, Zeebaars, 505 pnt; 28. J. Stuyts, Bergen op Zoom, 505 pnt.; 29. S. v. d. Lijke, Zeekrab, 500 pnt.; 30. L. Bakx, Zeester, 500 pnt.; 31. R. Bos, Apeldoorn, 500 pnt.; 32. W. Goosen, Zeester, 500 pnt.; 33. J. Faas, Zee krab, 495 pnt.; 34. A. Moonen, Greve lingen, 495 pnt. en 35. A. P. Deurloo, De Krabbe, Westenschouwen, 495 pnt. Er waren 207 prijzen beschikbaar. De hengelaars kijken nu reeds met belangstelling naar het volgende in ternationale hengelconcours van de H.S.V. De Grevelingen uit. Thieu wil geen militair bondgenootschap SAIGON, 18-7. President Thieu van Zuid-Vietnam heeft tijdens zijn besprekingen met de Cambodjaanse leiders de gedachte van een formeel militair bondgenootschap tussen Thailand, Cambodja en Zuid-Viet nam van de hand gewezen. Dit heeft het Franse persbureau AFP in of ficiële kringen in Saigon vernomen. Hij heeft de Cambodjaanse presi dent en premier gezegd zulk een bondgenootschap noch praktisch, realistisch, dringend of noodzakelijk te vinden. In Neak Loeng heeft hij wel gesproken over de politieke en militaire samenwerking tussen bei de landen bij de strijd tegen Noord- Vietnam. Vier Belgische studenten gedood bij autobotsing BRUSSEL, 18-7. In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de rijks weg Gent-Kortrijk, bij Zulte, een personenauto, waarin zes Leuvense studenten zaten, frontaal tegen een uit de tegenovergestelde richting ko mende vrachtauto gebotst. Drie stu denten overleden ter plaatse en een vierde overleed even na zijn aan komst in een kliniek in Deinze. De twee andere studenten moes ten eveneens in deze kliniek wor den opgenomen. Eén ervan is ern stig gewond, de ander is er iets be ter aan toe. Russische raketproeven MOSKOU, 19-7. De Russen zullen van 25 juli tot 25 augustus raket proeven nemen in een gebied van de Stille oceaan dat op ongeveer 650 mijl ten noordwesten van het eiland Midway ligt. De Sow jet-Russische regering, zo is officieel in Moskou meegedeeld, heeft de landen die ge bruik maken van de scheep- en luchtvaartroutes in de Stille oceaan, verzocht hun schepen en vliegtuigen dagelijks van 1200 tot 2400 uur pl. tijd buiten dit gebied te houden. Boycot gewaagd van Amerika VERSAILLES, 20-7. Tweehonderd vakbondsafgevaardigden uit zestig ianden hebben zondag in Versailles eenstemmig een resolutie aangeno men waarin zij de arbeiders en vak bonden van de gehele wereld oproe pen doeltreffende acties in eigen land te organiseren tegen het Ame rikaanse optreden in Indo-China. Onder meer worden voorgesteld: demonstraties, stakingen en boycot van het laden en vervoeren vaq Amerikaans oorlogsmateriaal. Rijnzwemmer in arrest BONN, 18-7. De Duitse zwemmer Klaus Pechstein, die vorig jaar de Rijn van Bazel tot Rotterdam af zwom, is vrijdagavond in Linz am Rhein gearresteerd, verdacht van poging tot afpersing. Hij zou een fabrikant uit Könings- winter hebben gedreigd diens vrouw en dochter te vermoorden indien hij niet 100.000 mark op een plek in het bos achterliet. Pechstein vertelde de politie dat hij zich voor zijn tocht langs de Rijn voor 20.000 mark in de schuld had gestoken. Hij had bovendien geld nodig voor een reis naar de Noord pool, die hij, over twee weken wilde ondernemen. DE NIJMEEGSE VIERDAAGSE NIJMEGEN, 18-7. De organisato ren van de vierenvijftigste vierdaag se, die dinsdag in Nijmegen begint, verwachten dai uiteindelijk toch nog 14.500 wandelaars zullen vertrekken. Vrijdag waren 13.400 inschrijvingen binnen. Vorig jaar waren er in totaal 15.454 deelnemers. Onder de deelne mers van dit jaar is ook jhr. mr. J. M. van Rijckevorsel, de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Bond van Lichamelijke Opvoeding (KNBVLO), de organisator van de vierdaagse. BKUINISSE. 17-8. Vrijdagavond werd door leden, en oud-leden van 't Chr. Jongerenwerk, afscheid geno men van de heer J. van den Berge als voorzitter van de C.J.V., het Chr. Jongeren Verbond afd. Bruinisse, die na thans 18 jaar de voorzitters hamer te hebben gehanteerd, had gemeend deze thans te moeten neer leggen. Ter gelegenheid van dit afscheid was het gehele gezin van den heer Van den Berge aanwezig. Aan me vrouw Van den Berge werd bij de binnenkomst bloemen aangeboden, de beide kinderen kregen een glas waarin het wapen van Eruinisse was gegraveerd. Het bestuurslid de heer W. Jumelet Sz. gaf een overzicht van de periode Vrouw steekt echtgenoot «lood met broodmes AMSTERDAM, 18-7. De 41-jarige mevrouw E. A. H. te K. uit Amster dam heeft haar evenoude echtgenoot met een broodmes in haar woning om het leven gebracht. Het slachtoffer was in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks half twee in zijn woning aan de Slo- termeerlaan aangekomen. Hij had enige borrels op. Zijn vrouw en stiefzoon waren nog op. Op een ge geven ogenblik kreeg de man ruzie met zijn stiefzoon de 17-jarige Al bert Gerrits. Hij wilde een mes grijpen om de jon gen te lijf te gaan. De vrouw, die brood stond te snij den, stak daarop met het broodmes in de rug van haar echtgenoot, die naar haar was toegekeerd. De man zakte in elkaar en overleed binnen enkele ogenblikken. De vrouw belde onmiddellijk de politie. Zij is thans voor verhoor ingesloten in het bu reau Lodewijk van Deysselstraat in Amsterdam-West. bq Manizales werd ontvoer, is za- Oceaan vermist. Aan boord bevin den zich 23 mensen en een beman- had nog al pech' met schieten, maar kwamen er niet. Zo verliep de wed- nieuwe aanvalsvak van DOSKO gaf hetgeen uiteraard onmiddellijk werd Het oude orgel nu eindelijk zover was en d gehele AMERSFOORT, 18-7. Bij het re cente ongeluk tussen de posttrein uit Amersfoort eh een Volkswagenbusje, op een overweg in de gemeente Nun- speet, zjjn vijf personen om het leven gekomen, t..\v. de heer en mevrouw A. van Stormbroek-Neuhaus en het echtpaar J. van Dam-Neles met hun 13-jarige zoon Huib. De 11-jarige Meta van Stormbroek is in zorgwek kende toestand in eèn ziekenhuis op genomen. Zowel de trein als de auto vlogen na het ongeluk in brand. Daardoor ging alle pest die zich in de motor- posttrekker bevond, geheel verloren. Uit het postrijtuig kon de post bij tijds gehaald worden, die onmiddel lijk mét auto's verder werd ver voerd. De goederendienst van de N.S. was door het ongeluk aanzienlijk ont wricht en het duurde uren voordat weer een spoor in gebruik kon wor den genomen. Bij de opruimings werkzaamheden waren de N.S.-on- gevallenwagens uit Zwolle inge schakeld. De omvang van de ver oorzaakte schade is nog niet vastge steld. Nederlands verloofd paar in Duitsland verongelukt MtNCHEN, 19-7. Bü een auto-on geluk op de autoweg tussen Mün- chen en Salzburg zijn zaterdag twee Nederlanders omgekomen en acht tot tien Duitsers zwaar gewond. Een personenauto, eigendom van en bestuurd door mej. H. J. Vethaak uit Schiedam, waarin zich ook haar verloofde, G. van 't Hoff uit Rotter dam bevond, werd in een stilstaande file van achteren aangereden door een Oostenrijkse tankauto. De auto werd door de tankwagen een eind meegesleurd en schoof er tenslotte onder. Beide wagens en een door de slin gerende tankauto gegrepen busje vlogen direct in brand. Nog zes auto's werden bij het ongeluk, dat zich voordeed in de buurt van Berch- tesgaden, beschadigd. Matroos uit Zierikzee verdronken ROTTERDAM, 19-7. Uit de Waal haven is vrijdag het stoffelijk over schot van de 43-jarige matroos H. Berrevoels uit Zierikzee opgehaald. Het slachtoffer was op 11 juli van zijn schip naar de wal gegaan cn daarbij vermoedelijk in het water gevallen. Twee politiemannen in Chicago doodgeschoten CHICAGO, 18-7. Twee politieman nen zijn tijdens hun ronde door de negerwijk van Chicago doodgescho ten. Gealarmeerde collega's werden het doelwit van de schutters die op het dak van een huis zaten. Vijftig politiemannen belegerden het huis, terwijl een politiehelikopter van de lucht uit de schutters in het oog hield. Rolma dicht eind 1971 UTRECHT, 18-7. De afdeling rol lend materieel van Werkspoor in taal van 1971 gesloten. Hierdoor en Utrecht wordt in het vierde kwar- door reorganisaties van de andere afdelingen, zal het aantal arbeids plaatsen bij Werkspoor-Utrecht met negenhonderd afnemen. Dit heeft de raad van bestuur van de Verenigde Machinefabrieken de ondernemings raad en het personeel van het be drijf vrijdagmiddag meegedeeld. 1962-1970 en herinnerde er aan dal de heer Van den Berge in totaal 35 jaar lid van de C.J.V. was geweest. Dank bracht hij naast het vele dat Van den Berge voor de jeugd had gedaan, ook aan mevrouw Van den Berge, die wekelijks haar echtgenoot had moeten missen, len bate van de jongeren van 13-30 jaar. Speciaal de weekenden op Renesse waren soms zwaar.' Namens de thans van de vereni ging lid zijnde leden werd een tuin stoel en een slaapzak aangeboden. In een vele coupletten tellend ge dicht van mevrouw Wiebrens-Beek- man, werden diverse feiten gememo reerd en werden de hobby's van de heer Van den Berge, fotograferen, filmen en zijn liefde voor de vogel wereld op de korrel genomen. Terwijl Joyce en Monique musi ceerden werden nog enkele sketches opgevoerd, onder meer een knm- peerscène in de Westhoek en een operatie. Veel geleerd De heer Van den Berge noemde het afscheid van een werk dat hem in de loop der jaren lief was gewor den een ontroerend ogenblik, zelf had hii in en door dit werk ook veel geleerd en hoewel zoals door het be stuurslid al naar voren was gebracht er ook moeilijke momenten waren geweest, dankte hij allen voor een vriendschap die wis ondervonden, in ruime mate. Een afscheidscadeau was niet nodig geweest, nu het er toch was, was het een blijvende her innering aan vele gezellige uren. De heer W. A. Jumelet-van Dienst oud-lid, bepaalde de jeugd bij een bijbelwoord. „Zeg den kinderen Is- raëls, dat zij voort trekken". Want in alle toespraken kwam toch wel de moeilijkheid om de hoek kijken, dat de heer Van den Berge geen uitge sproken opvolger heeft, maar dat de jongens zelf de zaak willen voortzet ten. De heer W. Verwijs, dankte de leden en de vele oud-leden, die dit afscheid- hadden bijgewoond. SPORT Wedstrijd le Noordwelle Zaterdag werd op de boerderij „De Schelphoëk" een spannende wed strijd kleiduivenschieten gehouden. De beschikbare wisselbeker - vorig jaar gewonnen door de heer W. de Vrieze - kwam ditmaal in handen van de heer A. J. v. d. Hoek. Hieronder volgen de volledige uit slagen: 1. A. J. v. d. Hoek; 2. B. J. Kloosterman; 3. M. Kooman; 4. S. Hart; 5. J. van Holten; 6. C. van Sluis; 7. A. Müller; 8. W. de Vrieze; 9. J. C. Hanse. BOGOTA. De Colombiaanse rege ring heelt zendag opnieuw de st2at van beleg in het gehele land afge kondigd in verband met gevaren die de openbare orde zouden bedreigen. DODELIJKE ONGELUKKEN HAARLEM. De 21-jarige bouw kundig tekenaar W.-van Ombergen uit IJmuiden is met zijn motor op het Delftplein in Haarlem-Nooi'd dodelijk verongelukt. Komende van de rijksstraatweg heeft hij de bocht van het plein vermoedelijk te kort genomen. AMSTERDAM. - Zondagoohtend troffen buurtbewoners in de Alexan- derstraat in Amsterdam de 62-ja rige, alleenstaande vrouw S. G. Breiden dood onderaan de trap van haar woning aan. Vermoedelijk is zij van de trap gevallen, waarbij zij een schedelbasisfractuur opliep. CASTRICUM. In het centraal zie kenhuis in Alkmaar is de 16-jarige Roelof Schaaphok uit Zaandam overleden aan de verwondingen die hij vrijdagnacht bij een verkeerson geval had opgelopen. LEEUWARDEN. De orgelbouwer H. Jonker uit Groningen is zondag middag bij de haven van Workum (Friesland) verdronken. De man was met twee meisjes en een jongen aan het spelevaren, toen het polyester bootje vol water liep cn zonk. BRUMMEN. Zondagmiddag is in Brummen de 26-jarige mevr. I. J. A. Geerlings-Buis uit die plaats met haar personenauto in een slip ge raakt en in botsing gekomen met een tegenligger. De vrouw werd uit de auto geslingerd en was op. slag dood. Mevrouw Geerlings was moeder van twee kinderen. WEERT. Zondag is de 51-jarige mevrouw M. Haex-Stijnen uit Weert moeder van 16 kinderen, aan de ge volgen van een verkeersongeval in haar woonplaats, overleden. De vrouw, die de linkerkant naast haar man fietste, werd zaterdag avond door een achteropkomende personenauto geschept. TILBURG. De 30-jarige Neder lander Hubert Maas uit Tilbiu-g is met een personenauto in België ver ongelukt. Bij Brasschaat vloog de wagen uit de bocht om tegen een elektricteitspaal tot stilstand te ko men. De Tilburger was op slag dood. DEN HELDER. Dc 17-jarige Hen- ny Zandsteeg uit Edcrveen is in een ziekenhuis in Den Helder overleden aan de verwondingen die zij op 9 juli in de polder Eierland had opge lopen. Zij reed lo samen met haar 15-jarig zusje op een niet verlichte tandem en werd door een personen auto aangereden. De toestand van haar zusje is nog steeds ernstig. SHAGERBRUG. Zondagavond is de driejarige Simone de Wit uit "t Zand (N.H.) in Schagerbrug door een personenauto aangereden. Het kind was op slag dood. Hetmeisje stond met twee andere kinderen aan de kant van de weg te praten en liop plotseling de weg op, waardoor de bestuurder van de auto haar niet meer kon ontwijken. Maandag 20 juli Zierikzee Gravensteen. 10-5 en 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij en Scheep vaart." Burgerweeshuis. 10-5 uur, zomerten- toonstelling. Haamstede Avondwandeling 15 km. Start V.V.V.-kantoor, 6 uur. Raadzaal, 7.30 uur vergadering ge meenteraad. Noordstraat 8, 10 uur programma Rrrr '70. Renesse Start kermis: Dinsdag 21 juli Zierikzee Gravensteen, 10-5 cn 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij en Scheep vaart." Burgerweeshuis, 10-5 uur, zomerten- toonstelling. Vismarkt: kunst- en antiekmarkt. Mondragon: uur wijnfeest'talcn- teninstuif. Haamstede Avondrondleiding Zilvermeeuw broedplaatsen. Vertrek Uitkijktoren 19.00 uur. Noordstraal 8. 10 uur programma Rrrr '70. Renesse Kermisfestijn. Burgh Ned. Hervormde Kerk. 8 uur, orgel bespeling. Advertentie. Via het ideale Spaarplan 'De Zilvervloot' 10 °/o premie én 5 °/o spaarbankrente voor 15 t/m 20-jarigen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE BURGH Orgelbespeling Op dinsdag 21 juli (morgen) zal het orgel van de Ned. Herv. kerk bespeeld worden door de heren Henk C. de Gelder en Kok van Luik, beiden uit Rotterdam. De heren zul len werken van Sweelink, Zjpoli, Böhm, Walther en Carl Bach vertol ken. Deze avond staat in het teken van het Strandpastoraat, dat al druk bezig is om de loeristen en dan spe ciaal de kinderen bezig te houden. Volleybal en zg. songfestivals zijn zeer druk bezochte programmapun ten. Voor het binnenwerk is een gro te tent neergezet op grond van de gemeenteboomgaard aan de Steen weg te Westenschouwen. De entreegelden (laag gehouden) komen geheel ten goede aan het Strandpastoraat. Rest ons nog te vermelden dat de beide organisten in Rotterdam al een zekere ver maardheid hebben gekregen. BRUINISSE Verloting mosselpercelen Zaterdagmorgen werden door de visserijpolitie te Bruinisse 16 perce len in het Volkerak verloot. Deze mosselpercelen waren te voren uit gebakend. bestemd voor die mossel kwekers, die door het verlies van hun percelen in de. Grevelingen, door het afsluiten van het Brouwers- havense Gat, in Zeeland geen ande re percelen meer over hebben. Door deze loting werd ieders perceel aan gewezen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 20-7. Aangevoei'd: 1444 dieren, t.w. 1106 runderen en 338 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,20-5,55, le f 4,45-4,90, 2e f 3,85-4.20, 3e f 3,75-3,85; stieren f 4,50-5,10; worslkoeicn f 3,75-3,85; slacht varkens le f 2.32-2,40, 2e f 2,22- 2,32, 3e f 2,12-2,22; slachtzeugen f 1,65-1,80; zware varkens f 2,12-2,17. Runderen: aanvoer groter; handel matig; prijzen iets hoger. Varkens: aanvoer groter; handel re delijk; prijzen hoger, enkele prima's boven notering. VIENTIANE. Eenheden van de Pathct Lao en van het Noordvietna- mese leger zijn zaterdagmorgen om vijf uur pl. tijd begonnen met een canval op het eiland Khong in de ri vier de Mekong in het zuiden van Laos, zo is van diplomatieke zijde in Vientiane vernomen. MANIZALES. Dc Co'umbiaanse oud-minister Londono y Londono, die op 9 juli op zijn koffieplantage bij Manizals werd ontvoerd, is za terdag bevrijd. Hij verkeert in goede gezondheid. Dit is officieel in Bogota meegedeeld. HALIFAX. Een groot Russisch viachtvliegtuig van liet type A.N.-22 wordt sinds zaterdag boven liet ncoidelijk deel van de Atlantische Oceaanvermist. Aan boord bevin den zich 23 mensen en zen beman ning van acht. ISTANBOEL. Bij ccn botsing tus sen een bus cn een vrachtauto nabij Eskischir in Turkije zijn 17 mensen omgekomen. Zeven personen werden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2