:*£ww Het broeit hevig in het Nabije Oosten Leerlingen Ped. Aead. Middelburg verzorgen een recreatieplan BLIK DOOR HET WERELD Amerikaanse leger werkt niet mee in zaak-My Lai Nog geen vrede voor Indo-China De aanslagen in de Ver. Staten MBLJl «wP** .JtW* ttlif mm •,■•4"' W'v/* ^K:i V 4fa f vfij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 juli 1970 Nr. 20437 „Rrrr 'TO" in <lt* Westhoek HAAMSTEDE, 1H-7. Zaterdag 18 juli zal burgemeester H. P. Ever- wijn om 11.00 uur 's morgens in de Noordstraat 8 te Haamstede, een tentoonstelling openen, die wordt georganiseerd in het kader van „Rrrr'70" „Rrrr'70" is een zomerrecreatie- plan, dat ondermeer film, beat, kre- atieavonden en genoemde expositie van Schouwen-Duivfandse kunste naars omvat. Deze groep bestaat uit 12 leerlingen en oud-leerlingen van de Kweekschool (tegenwoordig Pe dagogische Academie genoemd) in Middelburg. De leiding van de organisatie is in handen van Christiaan van der Hoeven, kunstenaar te Haamstede. Het plan voor Rrrr'70 is ontstaan enerzijds uit de behoefte van de kweekschoolleerlingen om op een ongedwongen manier wat praktijk ervaring op te doen, anderzijds uit de duidelijke behoefte van de mees te toeristen om in hun vakantie ook nog iets anders te doen dan zonne- en pootjebaden. Kortom RRR '70 gaat in de weken van 18 juli tot en met 1 augustus hier iets aan doen en wil tevens trachten met deze tentoon stelling de belangstellenden een beeld te geven van kunst, die op Schou- wen-Duiveland leeft. Zelfs heeft RRR'70 een plan, om eventuele winst in zijn geheel te schenken aan de start van het jeugdwerk voor 6 tot 15-jarigen op Westen-Schouwen. Programma Er is een heel programma opge zet, waarvan we hier een uittreksel hebben gemaakt. Op zaterag om 11 uur wordt dus de expositie geopend en een uur la ter kan het publiek tot 5 uur 's mid dags komen kijken. Toegangsprijs: volwassenen f 0,50, kinderen tot 6 jaar gratis, tot 15 jaar f 0,25. Tevens demonstratie pottendraaien Zondag van 11 uur tot 5 uur dezelfde ten toonstelling. Maandag 20 juli: 10-5 en 7-10 uur, tentoonstelling. Om 3 uur tegel tekenwedstrijd voor kinderen, tevens poppenkast. Toegangsprijs f 1,'sA- vonds 7 uur: kreativiteit voor vol wassenen. Zelf experimenteren, het gebruikte materiaal wordt zelf be taald. Toegang gratis. Dinsdag 21 juli: 10-5 en 7-10 tentoonstelling. Dezelfde toegangs prijs. (zie zaterdag). Woensdag 22 juli: 10-5 en 7-10 uur, tentoonstelling. Om 4 uur een kinderfilm: „De wraak der Sioux". Toegang f 1,— 's Avonds 7 uur: film „Moord in trein 16.50" (Agatha Christie). Leeftijd: 14 jaar. Toe gangsprijs f 2,50 .Een tweede voor stelling van deze film om half tien. Donderdag 23 juli: 10-5 en 7-10 uur, tentoonstelling. Vrijdag 24 juli: 10-5 en 7-10 tentoonstelling. Om 3 uur, Doe-feest voor kinderen: knippen, plakken, scheuren enz. Toegang f 1,'s A- vonds 7 uur: film „Achteneenhalf" (regie: Fellini). Leeftijd: 18 jaar. Toegang f 2,50. Om half tien de tweede voorstelling. Zaterdag 25 juli: van 10 tot 1 uur, tentoonstelling, 's Avonds 8 uur Steeds klemmender wordt de vraag wat de Russen nu precies voorne mens zijn in het nabije oosten. Was cle levering en vermoedelijke be manning van luchtdoelraketten nog min of meer begrijpelijk als een me thode om de Egyptische vrienden te verlossen van de voor Nasser zeer vernederende manier waarop Israël deed en liet wat het ivilde in het Egyptische luchtruim, het sturen van grote hoeveelheden amfibie voertuigen valt met geen mogelijk heid meer onder het hoofdstuk de fensie. En dan wekt het argwaan dat president Nasser zo opvallend lang in Moskou moest confereren, wat alweer niet duidt op een grote eens gezindheid over de te volgen lijn. De Russen kunnen onmogelijk een al te hoge dunk hebben van de Egyptische strijdmacht zoals die sinds 1967 cloor hen is opgelapt - anders hadden ze geen piloten en raketschutters hoeven te sturen. Maar als ze er weinig voor zwelen Nassers armee weer zo'n nederlaag te laten lijden als drie jaar geleden, waarom dan die amfibievoertuigen? Dat is toch hèt materiaal om het Suezkanaal over te steken en een nieuwe oorlog in de Negev-woestxjn te beginnen. Of zijn de Russen soms van plan om dit keer een fors hand je te helpen? Ook dat lijkt onaan nemelijk: waarom zou het Kremlin ernaar snakken in het nabije oosten de Verenigde Staten tegenover zich te vinden, wat onvermijdelijk zou worden als Israël te erg bedreigd zou raken. Tenslotte is er ook nog het Russische vredesplan voor het nabije oosten met zelfs de opmerkelijke passage waarin niet ten pleziere van cle Arabische burgerij wordt gesteld dat veilige grenzen van Israël gega randeerd moeten worden. Economische hulp ■Het is een feit dat cle sluiting van het Suezkanaal 'de Russen dwars zit. De Westeuropese landen en zeker Japan en cle V.S. hebben dit kanaal intussen al niet meer zo harcl nodig. De Sowjets ervaren elke dag wepr dat ze enorme einden om moeten varen door diezelfde sluiting. En dat op een moment dat ze graag in oost- Afrika, zowel als in cle Arabische landen graag wat actiever zouden zijn al was het alleen maar gm het terrein niet helemaal over te laten aan de Chinezen die bijvoorbeeld onlangs weer grote contracten, heb ben gesloten met Tanzania en Zam bia over cle aanleg van een spoor lijn- economische hulp die niet zon der politieke bijbedoeling wordt verstrekt. Maar is de Russische nood zo hoog gestegen dat ze daarvoor een oorlog met Amerikaanse inmenging zouden riskeren. Het is niet aan te nemen. Maar juist die vele vragen zonder bevredigend antwoord duiden aan dat in deze al niet zo evenwichtig rustige streek iets aan het broeien is clat een verrassing moet opleve ren die niet anders clan zeer pijn lijk kan zijn. WASHINGTON, 16-7. Een con grescommissie die een onderzoek heeft ingesteld naar het bloedbad van My Lai, heeft het Amerikaanse le ger van een totaal gebrek aan mede werking beschuldigd. Een fel rapport van een subcom missie uit het Huis vanAfgevaar digden, waarin werd verklaard dat binnen het leger welbewust was ge poogd de zaak in de doofpot te stop pen. werd woensdag gevolgd door een even felle aanval op de minister van de landmacht, Stanley Resor, en de legerleiding. Edward Hebert, voorzitter van de commissie van onderzoek, verklaar de op een persconferentie dat de greep door het leger „op elke denk bare wijze" in haar werk was be lemmerd. Er was van die kant „ab soluut geen medewerking" geweest Er kon geen kritiek worden gele verd op het onderzoek van een mi litaire commissie onder leiding van luitenant-generaal Peers, maar die commissie was pas ingesteld nadat het Huis 'van Afgevaardigden zelf tot een onderzoek had besloten. Te Renesse werd op hartelijke wijze afscheid genomen van wijkver-' pleegster zuster N. A. van Beveren, die het Gro'ene Kruis 'ter plaatse gaat verlaten. - Foto: cle heer H. J. Simons, arts, drukt de schëtdende verpleegster de hancl. Van de leden van het Groene Kruis kreeg de schei dende wijkzuster een schilderij aangeboden. beatavond m.m.v. „Instant Music" (Ex Universal Deligat). Toegang: f 2.50. Zondag 26 juli: van 11 tot 5 uur. tentoonstelling, tevens dia's. Maandag 27 juli: 10 - 5 en 7 - 10 uur, tentoonstelling. Om 3 uur een etalagewedstrijd voor kinderen. Deel name f 1,'s Avonds om 7uur weer de mogelijkheid voor volwassenen om zich expressief te uiten. Toe gang gratis. Dinsdag 28 juli: 10 - 5 cn 7 - 10 uur, tentoonstelling, tevens dia's. Van 7 tot half negen de goochelaar Ted Tevano, die al diverse malen Ned. kampioen geweest is. Toe gangsprijs f 1,—. Woensdag 29 juli: 10 - 5 en 7 - 10 uur, tentoonstelling tevens dia's en demonstratie pottendraaien. 's Mid dags weer een kinderfilm om 4 uur: „Twee boeven en een lastig jonge-: tje". Toegangsprijs f 1,Om 7 uur de film: „De man die verdwijnen moest" (Alfred Hitchcock). Leeftijd 14~jaar. Toegansgprijs: f 2.50. Half tien de tweede voorstelling. Donderdag 30 juli: 10 - 5 en 7 - 10 uur, tentoonstelling met vertoon van dia's, s' Avonds 8 uur, optreden van Kees de Jonghe, multi-instrumenta- list. F 2,50. Vrydag 31 juli: 10 - 5 en 7 - 10 uur, tentoonstelling, dia's en dem. pottendraaien. 3 uur 's middags Doc- l'eest voor kinderen. Toegangsprijs f 1,7 .uur 's avonds film: „Het Proces" (naar de roman van Franz Kafka). Leeftijd 18 jaar, toegangs prijs f 2,50. Gm half tien weer de tweede voorstelling. Zaterdag 1 augustus: 10-1 uur, tentoonstelling met dia's, 's Avonds 8 uur beat-avond m.m.v. „Beautiful Idaho". Toegangsprijs f 2,50. Op verzoek (maar bij uitzonde- ring) hebben wij de entreeprijzen ditmaal vermeld. WASHINGTON. 16-7. De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, William Rogers, heeft op een persconferentie in Washington ver klaard dat de kans op een politieke regeling van de oorlog in Indochina wellicht voor enkele maanden is af genomen omdat het Amerikaanse optreden in Cambodja Noord-Viet- nam heeft verzwakt, maar dat daar na de mogelijkheid zal toenemen dat de Noordvietnamese regering tot on derhandelingen bereid is. Dinsdag verklaarde Rogers in een vraagge sprek met een omroep dat als ge volg van de actie in Vietnam de po sitie van China is versterkt, eri dat vrede nog niet in zicht was. Aardgasleiding uit Alaska WASHINGTON, 16-7. Zes Ame rikaanse^ en Canacfêse maatschap pijen gaan samen een project be studeren voor de aanleg van een pijpleiding voor het vervoer van aardgas van het North-Slopegebied in Alaska en het noorden van Cana da naar midden-Canada en het mid denwesten van de Verenigde Staten, zo hebben de zes woensdag in Was hington bekendgemaakt. Volgens voorlopige ramingen zal een dergelijke pijpleiding 2.5 miljard dollar gaan kosten. Nixou verwacht opleving WASHINGTON. 16-7. President Nixon is nog steeds erg optimistisch gestemd over de vooruitzichten voor een opleving van de economische bedrijvigheid, zo heeft de woord voerder van het Witte Huis, Ronald Ziegler, meegedeeld na besprekin gen tussen de Amerikaanse presi dent en zijn zeven voornaamste eco nomische adviseurs. Volgens Ziegler behoeft aan de bijeenkomst overi gens geen bijzondere betekenis te worden toegekend. De president is er naar Ziegler zei nog steeds van overtuigd dat de maatregelen die de Amerikaanse re gering tegen inflatie heeft genomen doeltreffend zijn en dat er zich in de tweede helft vanhet jaar een economische opleving zal voordoen. NEW YORK. De V.N.-ambassa- deurs van de „Grote Vier" hebben woensdag: tweeëneenhalf uur be raadslaagd ever het Midden-Oosten, DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: 9.30 en 7.00 uur ds. J. M. de Meij, Woerden. Lutherse kerk: 10 uur ds. J. B. Assendorp. Kerkwer- ve: 11 uur de heer Malipaard. Se- rooskerke: 9.30 uur ds heer Mali- paard. Burgh: 9 en 10.15 uur ds. N. J. Flink, Waddinxveen. Haamstede: 9.30 uur ds. Westerhof; 7 uur ds. I. Faber. Tijdens morgendienst (9.30): zondagsschool en oppasdienst voor kleineren. Renesse: 9 en 10..30 uur ds. J. v. Woerden, Middelburg. Noordwelle: 10.15 uur ds. L. de Wit. Scharendyke: 9.30 uur d§. Van den Berg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. J. Feunekes. Zonnemaire: 11 uur ds. J. Feunekes. Noordgouwe: geen dienst. Drcischor: 9.30 uur ds. V. d. Schee. Ouwerkerk: 10 Uur ds. I. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. H. v. d. Heuvel. OosterJand: 10 en 6 uur ds. H. Ommering. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Verboom, Benschop. Bruinis- se: 11 en 5 uur ds. J. M. de Mey, Woerden. Lutherse Kerk Zierikzee: Gen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. T. Kamper, Zoe- termeer; 18.30 uur ds. J. F. Put. Scharendijke. Haamstede: 8.30, 9.30 en 10.30 uur ds. V. d. Kooij; 7 .uur ds. N. J. Flink, Waddinxveen. Renesse: 7 uur ds. L. de Wit. Scharendijke: 9.30 uur ds. Put; 7 uur ds. Keizer, Bleiswijk. Brouwershaven: 10.30 uur ds. J. Keizer, Bleiswijk (voorber. H. A.); 3 uur ds. J. F. Put, Scharendijke, Zonnemaire: 10 en 2.30 uur de heer Lodder, Rotterdam. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds. G. Warnink, Slikkerveer - Oosterland: geen dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wiersema, Apeldoorn. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur ds. J. van Dijk, Uithuizen. Haamstede: 5 uur ds. J. van Dijk. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. H. U. Wes terterp, Midwolda (O.). Kerkvverve: 10 uur ds. J. Westerink; 6 uur prof. dr. B. J. Oosterhoff. Haamstede: 11 uur prof. dr. B. J. Oosterhoff; 5 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. P. Op den Velde Ziérikzee. Renesse: 9.30 uur prof. dr. B. J. Oosterhoff; 6.30 uur ds. J. Wes- terink. Nederlander J eet vet i BRUSSEL, 15-7. De Neder lander eet vet. Aan die conclu sie valt niet te ontkomen als ?nen de cijfers van de jongste E.E.G.-basisstatistieken naast elkaar legt. Daaruit blijkt na melijk dat iedere inwoner van ons land per dag 153 grain vet ten consumeert, verreweg het hoogste getal in de zes landen van de Europese Gemeen schappen. De Luxemburgers en de Belgen doen het iets kalmer aan met 144 gram en ze worden op de voet gevolgd door de Fransen met 142 gram Dan volgen Duitsland en Ita lië met respectievelijk 136 en 93. Met het consumeren van eiwitten komen de Nederlan ders op de vierde plaats met 84 gram per iniooner per dag. WASHINGTON, 16-7. In de Ver enigde Staten ztfn in de loop van 1969 en in het eerste kwartaal van 1970 by bomaanslagen 40 mensen gedood gn 384 gewond, zo verklaar de de Amerikaanse onderminister, Eugene Rcssides, voor een subcom missie van de senaat. Volgens opgaven van de politie zijn in die 16 maanden 4.330 bommen tot ontploffing gekomen, 1.475 bomaan slagen zijn mislukt, en er is 35.127 keer „alarm" gegeven. De onderminister van justitie Wil son verklaarde voor de commissie dat president Nixon een wetsont werp voorbereidt om de produktie vrn explosiven te reglementeren, om te voorkomen dat deze in handen van terroristen komen. In een ander Wetsontwerp worden zware straffen met inbegrip van de doodstraf, ge steld op het illegaal vervoer van de ene staat naar de andere van ex plosieven, die een dodelijke uitwer king kunnen hebben. Gereformeerde Gemeenten Haamstede:, 10 en 3 uur ds. P. Hon- koop. ■Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur, de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommel$d(jk: Geen dienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossin'gs- samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; 2ondag 8 en 10 uur. Haamstede: Strandkerk, zaterdag 19 uür; zondag 8.30, 10 en 19 uur. Renesse: De Ark, zaterdag 17 uur en 19 uur, (jongerendienst); zon dag 9.30, 11 en 19 uur; 8 uur Duitse Hoogmis. Pinkstergemeente Zierikzee: Geen dienst. Flitsen uit het buitenland NEURENBERG. Alle acht jonge Tsjecho-Slowaken, die vorige maand een vliegtuig kaapten en het dwon gen in Neurenberg te landen zullen terecht staan. REMPEN. Drie Italiaanse arbei ders zijn in de turbines van de elek trische waterkrachtcentrale in het Waegdal in het Kanton Schwyz te recht gekomen en gedood. Zij wa ren met drie anderen bezig met het schoonmaken van een grote water drukleiding toen het water plotse ling binnenstroomde. TEL AVIV. Een Israëlische com mandogroep is Libanon binnenge trokken en heeft drie huizen in het dorp Kalah opgeblazen uit vergel ding voor de jongste guerrilla-aan vallen van Libanees grondgebied af. Dit is donderdagmorgen door een litaire woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. NEW YORK. De Veiligheidsraad van de Ver. Naties zal waarschijn lijk bijeenkomen om te spreken over de naleving van het embargo op de verkoop van wapens aan Zuid-Afri- ka. CAIRO. President Nasser heeft de Russische partijsecretaris Leonid Brezjnew uitgenodigd voor een be zoek aan Cairo. Dit is donderdag meegedeeld door het gezaghebbende Egyptische blad „El Achram". Brezjnew heeft deze uitnodiging aangenomen. WASHINGTON. Een aanzienlijke terugtrekking van Amerikaanse strijdkrachten uit Europa èn een ver- militaire woordvoerder in Tel Aviv met ruim 18 miljard gulden zijn voorgesteld door een commissie uil het Amerikaanse congres. LONDEN. De Britse huisvrouwen hebben van hun levensmiddelenle veranciers het verzoek gekregen, zich niet te buiten te gaan aan ham steren, met het oog op de staking van Britse havenarbeiders. STRAATSBURG. Het minister comité van de Raad van Europa heeft een plan aangenomen dat be oogt nationale voorschriften voor de productie van en handel in pestici den te harmoniseren. JERUZALEM. Israël heeft Egyp te en Jordanië doen weten, dat het vraagstuk vah de Arabische vluch telingen op de agenda kan worden geplaatst van welke vredesonder handelingen dan ook tussen genoem de Arabische landen en Israël. WASHINGTON. Verveling is de voornaamste oorzaak van onrust onder studenten, zo heeft het hoofd van het staatscollege van San Fran cisco, dr S. I. Hayakavva, verklaard voor een presidentiële commissie. Zijn universiteit is het toneel ge weest van hevige gevechten tussen studenten en politie. ROME. De Italiaanse k binets- formateur, de Christen-democraat Giulio Andreotti, ondervindt moei lijkheden bij zijn pogingen opnieuw een regering van Christen-democra ten, socialisten, sociaal-democraten en republikeinen te vormen. Een intiem plaatje van het Zierik- zeese stadscentrum in 1915. Een dui delijk groen Havenpark, ingebed in een omgeinng van stilte en statig heid, die aan Greshoff's Velpcrplein doet denken. OVERDENK I'N G Een vraag van Gad Ja, u leest het goed. Boven deze meditatie staat „een vraag van God". Ik kan het me voorstellen, dat het u een beetje vreemd in de oren klinkt. Want lalen we eerlijk zijn, we horen de laatste tijd meer vragen over God. dan van God. Is God er wel? Wie is God? Leeft Hij wel en bemoeit Hij Zich -wel met deze wereld? Wij hebben onze vra gen, en we durven ze best stellen ook. Want .wij zijn er helemaal niet van overtuigd, dat het goed gaat. En wij hebben heel wat klachten en daarop willen we toch wel graag eerst een antwoord, voordat we ver der willen gaan met God en Zijn dienst. Maar nu blijkt dat de Here ook Zijn vragen heeft. En Hij stelt ze met de bedoeling dat er van onze kant een antwoord komt. Ik denk nu even aan een Woord uit het boek van de profeet Jeremia. In het tweede hoofdstuk vraagt de Here: „Ben Ik voor Israël een woestijn geworden, of een land van dichte duisternis"? En die vraag is merkwaardig en schokkend tegelijk. Want met deze woorden gaat de Here bij voorbaat al op die klachten en vragen van ons over Hem in. Alleen Hij draait de vraag om. zodat wij moeten ant woorden. De Here zegt: „Wat jullie, mensen, soms van Mij zeggen, is dat nu wel zo?" Is er werkelijk iemand die Mij gezocht heeft, maar Mij niet kon vinden? Is er ergens een ellen dige, die riep, zonder dat Ik ant woordde? Bent u mogelijk iemand, die naar Mij, de levende God, dorstte, maar niet te drinken kreeg? Blijkt het niet waai' te zijn. wat Ik in Mijn Woord heb beloofd? Graag een antwoord op die vragen van God. Het zou wel eens kunnen zijn, dat we dan niet meer zoveel te vragen hebben over de Here, als wel te klagen over onszelf, omdat dan blijkt, dat wij de Here, de God van het leven verlaten hebben. Voor mensen, die dat ontdekken, is er één troost. De Here is geen woes tijn voor mensen, die alsnog dorst krijgen naar God. Zij ervaren: Bij U Heer is de Levenbron; Uw licht doet, klaarder dan de zon, ons 't heuglijk Licht aanschouwen". Westerink Voor 55 jaar.... NOORDGOUWE. Op het Kerk plein alhier staat de 30 jaar oude filamentosa voor het eerst - en naar men beweert ook voor het laatst - in bloei. De bloemstengel heeft een lengte van ruim 2 meter en prijkt met ongeveer 400 bloemen cn bloe menknoppen. Een kleine 100 bloe men zijn reeds open. ENGELAND. Een nieuw werfmid- del is zondagavond met goed gevolg toegepast in een werf vergadering te Londen. Luitenant-kolonel Jameson deelde, na een toespraak om aan te sporen tot dienstneming, mee, dat de actrice Gaby Delslys iedere jon geman die zich die avond liet aan- 1 verven, haar foto mei handtekening en een kus beloofde. Hei podium werd gestormd en cle jongedame hield haar woorcl. ST. PHIL1PSLAND. Na nog geen tweejarig bestaan is besloten tot ontbinding der zangvereniging „God is mijn lied". J OUD-VOSSEMEER. Naar uw rdt medegedeeld heeft de vrachtrijder P. D., behalve giften van ingezete nen ook van H.M. onze Koningin een bedrag van f 25 ontvangen, waar door hij in cle gelegenheid is gesteld een paard te kopen, daar hij het on geluk had gehad zijn paard door plotseling sterfgeval te verliezen. WANNE. Te Wanne is de mijn werker Bokul naar het voorbeeld van zijn 10 broers naar liét oorlogs veld vertrokken. Zijn moeder heeft nu 11 zoons en 4 schoonzoons in de oorlog. OUWERKERK (Advertentie). Due- niete jongen: dat geschrijf over de koster icas niet vutI of laag, maar weet je wat laag is:... nis een on derwijzer b[j je komt om een kleine bijdrage voor het schoolreisje der kinderen, deze dan met de nodige G's en D's ontvangt en de gehele gemeente een rotzo noemt en.... niets geeft, da's tevens portemonnee poUeliek. Een van de 53.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7