Hartelijk afscheid van wijkzuster N. A. van Beveren (Renesse) „Kraken is huisvredebreuk" STR BEK NIEUWS ARAM ES DE BROEDERS DER KUST SUCCESJES Verpleegster ging ,,niet zo maar weg'' SEROOSKERKE. 15-7. Op harte lijke w(jze hebben leden, oud-patiën ten en verdere belangstellenden in het Dorpshuis te Serooskerke af scheid genomen van mej. zuster N. A. van Beveren, wijkverpleegster bij de ver. ,,Het Groene Kruis van Re- nesse, Noordwelle en Serooskerke". Zij gaat per 1 augustus a.s. die ver eniging verlaten i.v.m. haar benoe ming tot districtsverpleegster in de provincie Zeeland by de Dienst voor de Zedelijke Volksgezondheid. De afscheidsreceptie werd geopend door de voorzitter van de plaatselij ke vereniging, de heer J. W. de Jon ge, die alle aanwezigen hartelijk wel kom heette. Daarna verkreeg mevr. W. Linders-Tangeman uit Seroos kerke het woord, die namens alle le den de zuster in dichtvorm dankte voor het vele werk dat zij gedurende ruim I2V2 jaar voor hen deed. Zij bood mej. Van Beveren een olieverf schilderij aan, voorstellende, het wijkgebouw in Renesse. Dit schilderij werd hiervoor speciaal gemaakt door de heer G. H. Breedvelt uit Zierikzee Voorts overhandigde zij aan de scheidende verpleegster een enve loppe met inhoud. Burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen sprak namens het gemeentebestuur woorden van dank, onder aanbieding van een tafelvlag van de gemeente. In zijn dankwoord haalde de heer Everwijn tevens her inneringen op uit de tijd dat hij de functie bekleedde van voorzitter van cje Prov. Zeeuwse Ver. „Het Groene Kruis". De plaatselijke arts, dokter H. J. Simons uit Renesse, die mede sprak namens dokter Van Fraassen, dank te zuster Van Beveren vöor de wel zeer prettige samenwerking en hulp die hij van haar had gekregen zowel in zijn artsenpraktijk als in zijn ge zin. Met een welgemeend: „zuster Van Beveren dank u wel" nam hij met een stevige handdruk afscheid van haar. Provinciale dankwoorden Namens de Prov. Zeeuwse Vereni ging en de Vereniging „Het Groene Kruis Schouwen-Duiveiand, sprak de heer K. van Langeraad uit Kerk- werve woorden van dank toi de vér- trekkende wijkverpleegster. Ook hij bood een geschenk aan. Hij dankte haar voor de prettige samenwerking en wenste haar toe dat haar nieuwe taak in de provincie, haar veel vreugde zal schenken. Mevr. A. Friderichs-Landegent uit Burgh voerde namens de zustervere niging Burgh-Haamstede het woord. Ook zij dankte de zuster voor de medewerking en de hulpverlening KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Burgh: mej. A. A. van Leeuwen, vicaris te Gorssel; te Wa- geningen: G. Koerselman, Bleiswijk; door de Generale Synode tot predi kant voor buitengewone werkzaam heden (hervormde gemeenten Para maribo): J. Jukema, Eist. Aangenomen naar Silvolde: kand. drs. P. Lootsma, Amersfoort, die be dankte voor Lathum en Giesbeek; naar Ede (toez.): W. Chr. Hovius, Katwijk aan Zee, die bedankte voor Blaauwkapel-Groenekan, Kesteren en voor Brakel; de benoeming tot godsdienstleraar aan Rijnlands Ly ceum te Wassenaar: kand. drs. A. van Buuren, Wassenaar; naar Per nis: B. Baks, Kruiningen; het be roep door de Generale Synode tot zendingspredikant (Chr. Kerk in Midden-Celebes voor kaderwerk on der voorgangers en gemeenteleden): kand. drs. J. Visser, Oegstgeest; naar Eindhoven: D. P. Rijpma, Paesens en Moddergat; naar Wier den: J. Kruijt, Hillegersberg. Bedankt voor Wieringermeer: M. H. Boogert, Hellendoorn. Ger. Kerken Beroepen te Joure, Zwartebroek en Dwingelo: kand. G. P. Wijnbeek, Lemmer; te Erica: kand. A. Hekman, Stadskanaal; te Sellingen: kand. J. Vree, Amsterdam; te Avereest-Balk- brug: kand. G. P. Wijnbeek, Lem mer; te Elim kand. J. Vree, Amster dam; te Minnertsga: kand. K. Eijke- lenboom, Rotterdam. Ger. Gemeenten Bedankt voor Rilland-Bath: G. J. van der Noort, Capelle aan de IJs- sel; voor Waarde: G. J. van der Noort, Capelle aan de IJssel. Oud-Ger. Gemeenten Aangenomen naar Aalburg: C. de Jonge, pred. van de Vrije Hervorm de Gemeente in IJsselmuiden. gedurende de afgelopen jaren. Zij wenste haar voor de toekomst het allerbeste toe en liet deze woorden eveneens vergezeld gaan van een ca deau. „Gevoel en medeleven" Als laatste spreker richtte de heer J. W. de Jonge, voorzitter van de plaatselijke Groene-Kruisvereniglng, het woord tot de scheidende zuster. Namens de vereniging dankte hij haar voor de werkzaamheden die zij zowel voor de vereniging als voor de haar toevertrouwde patiënten deed. Zeer erkentelijk was hij voor haar altijd prettige medewerking. Speciale aandacht veoLgde hij op het feit dat. haar gevoel en medeleven met de patiënten en de ouden van dagen, zowel in als buiten haar werk, altijd voorop heeft gestaan. Hij hoopte dat haar opvolgster, mej. zr. A. Kurtz, diezelfde eigenschappen zal mogen hebben. De persoonlijke inzet van mej. Van Beveren in dienst van de naaste, werd door de vereniging beloond met het aanbieden van een zilveren bon- bonnière met inscriptie. Zichtbaar geroerd dankte zuster Van Beveren alle sprekers voor de tot haar gerichte woorden en voor 4e ontvangen geschenken. Nadat alle aanwezigen een con sumptie was aangeboden, kreeg een ieder gelegenheid om persoonlijk af scheid van de scheidende wijl-ver pleegster te nemen. (Voor een foto van dit afscheid, zie men elders in dit nummer). KI.<111 SZ Al i\iS HAARLEM, 16-7. De officier van justitie, hoc id van het arrondisse mentsparket in Haarlem, heeft na cvcileg niet dc prccureurgeneiaal aun de politie v. n Haarlem meege deeld, dat de minister van justitie thans meent dat een leegstaande lo kaliteit geacht mag worden bij de eigenaar in gebruik (c zfln. Bij het „kraken" daarvan kan ar tikel 138 ven het wetboek van straf recht (huisvredebreuk) woiden toe gepast. Optreden van de politie op grond van dit artikel is dus moge lijk, indien de eigenaar van een ge kraakte woning of bedrijfspand de krakers heeft bevelen de woning te verlaten en deze weigeren aan dit bevel te voldoen. Indien deze vorde ringen van de eigenaar in het bij zijn van de politie zijn geschied, dan is het begrip „heterdaad" aanwezig en kunnen de krakers worden aan gehouden. waarna maatregelen kun nen worden genomen om het ge bruik van het pand te doen oindir gen. Lit hebben burgemeester en wet houders geantwoord- op vragen vah het gemeenteraadslid drs J. J. Voogd SPORT VOETBAL Rechtstreekse reportage Estudiantes—Feijenoord HILVERSUM, 16-7. Wanneer men de beschikking krijgt over goede verbindingen zat de NOS-radio op wcensdag 26 augustus een recht streekse reportage uitzenden van de voetbalwedstrijd Estudiantes de La Plata-Feijenoord om de officieuze wereldbeker. Deze» le wedstrijd wordt in de Argen tijnse hoofdstad Buenos Aires ge speeld. De rechtstreekse reportage wordt uitgezonden in de nacht van 26 op 27 augustus van 01.00 tot 02.45 uur via Hilversum 2. Ten behoeve van deze uitzending zal extra zend tijd worden aangevraagd bij de re geringscommissaris voor de omroep. De uitzending geschiedt in samen werking met de Wereldomroep. Omtrent een rechtstreekse televisie reportage moeten de onderhandelin gen met de verschillende betrokken instanties nog worden geopend. PAARDENSPORT Kampioenschappen 1970 Ned. Pony Club APELDOORN, 15-7. Op de ter- reinen van het paleis 't Loo te Apel doorn worden op vrijdag 31 juli en zaterdag 1 augustus de kampioen- schapdagen 1970 gehouden van de Stichting Nederlandse Pony Club. Op het programma staan een springconcours, dressuur een .cross country en concours en voor aange spannen pony's en bestgaande rij— pony's. Het laatste concours is tevens een selectiekeuring voor het natio naal kampioenschap dat ter gelegen heid van het tweedaagse concours hippique te Utrecht in september zal worden gehouden. Inzet bij de kampioenschapdagen te Apeldoorn vormen o.m. een door prinses Bea trix aangeboden medaille en een door de Stichting Nederlandse Hip pische Sportbond aangeboden ere- beker. (P.v.d.A.), over het verstrekken van richtlijnen aan de politie bij het kra ken van woningen. Hij Was van oor deel dat er verschillende richtlijnen zpuden bestaan. B. en w. voegen hier aan toe, dat het gemeentelijk beleid om krachtens de woningwet 1947 op te treden (het betrekken van een wening zonder toestemming van de eigenaar) onverlet blijft. Het lek ten aanzien var. het optreden ven d? groep Actie '70 is in grote lijnen steeds hetzelfde gebleven ajs b. en w. enige weken geleden aan de ge meenteraad hebben meegedeeld. Kring Zeeland Ned. Rode Kruis In het verslag van het Rode Kruis afdeling Zeeland treffen wë hét be richt aan dat de, kringselcrelaris, de heer H. Minderhout, het Rode Kruis binnenkort, gaan verlaten i.v.m. zijn benoeming als havenmeester van het niéuwe vliegveld in het NoördrSloe. Wat betreft de collectes bracht Schouwen-Duiveiand het tweede kwartaal v^n 1970 f 10:714,03 bijeen, waarvan f 2433 door Brouwershaven, f 1160 door Bruinisse en door Zie rikzee f 5121,03. De opbrengst van de tien afdelin gen in Zeeland was 18 pet. meer dan dat van het vorige jaar. De lande lijke stijgingwas 11,8 pet., zodat Zeeland er weer ve rbovem uitstak evenals andere jaren. N OÖRDGOU WE Concert Crescendo en „Nieuw Leven" Jn verband met het arriveren van eén dérde groep gehandicapten iri het „Mr. De Roos-huis", wordt op maan dag 20 juli een muziekavond gege ven door de harmonie, „Crescendo" Uit Dreischor en „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk, o.l.v. de directeur, de heer J. van der Weijde. Het pro gramma zal in het lichte en popu laire genre worden gehouden., Bij eventueel slecht weer 2al in de hal worden geconcerteerd, zodat ook pu bliek aanwezig kan zijn. BRtJINISSE Merel broedde op lamp Enige tijd geleden zagen we ergens in één der tuinen van de huizen die met de achterzijde aan de Kerkstraat grenzen, een merelnest gebouwd' op een lamp dienend om de achterdeur c.q. de toegang daartoe te verlich ten. De merel broedde drie broed sels eieren uit en is bijzonder tam, want de achterdeur bevindt zich vlak bij het op de lamp gebouwde nest en de bewoners gaan dagelijks vele malen uit en in. RENESSE Muziekkorps en zanggroep „Leger des Heils" Woensdagavond trad in de Ned. Herv. Kerk te Renesse het muziek korps en de zanggroep van het Le ger des Heils uit Goes op. De be langstelling was enorm. Hoewel er ih de kerk 200 zitplaatsen zijn woon den wel 400 belangstellenden het op treden bij. Luitenant Knot uit Zie rikzee sprak tussen de verschillende nummers de vérbindende tekst. Het optreden van het muziekkorps weid afgewisseld door een trombonesolo van Sjaak van Heeze, het zangkoor Deze week traden te Renesse twee nationaal en internationaal zeer bekende beatgroepen op. Het warén in „De Ark": „The Cats" en in „Apollo": „Cuby and the Blizzards". - Foto: Cuby and the Blizzards in actie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)! en samenzang door de aanwezigen. Donderdag a.s. treedt in deze kerk de bekende organist van de Doelen, A. Keyzer, op, die een improvisatie concert zal geven. Aan de ingang van de kerk zal men in de gelegen heid worden gesteld hem een be paald thema op te geven. Vrachtauto ramt personenwagen Toen A. V. uit Colijnsplaat, die zijn vrachtwagen op de Hoogeboomlaan bij motel „De Ark" links had gepar keerd, wilde wegrijden, lette hij niet op het achteropkomend verkeer en zag daardoor niet dat J. E. L. uit Mecheïen (België) juist wilde pas seren. Hij raakte de Belgische wagen in de flank, die over de gehele lengte werd beschadigd. Botsing auto-bromfiets Donderdagmiddag verleende op de splitsing Luieweg-Luieweegje de uit Tilburg afkomstige bromfietser J. H. C. geen, 'voorrang aan de van rechts komende- personenwagen, bestuurd door mej. H. v. R. uit Boston (U.S.A.). Beide voertuigen werden bij de ont stane botsing beschadigd. Auto schept kleutet Donderdagmiddag (1.30 uur) werd de zesjarige H. A. T. uit Rhoon door de personenauto van W. Z. H. uit Zwolle geschept, nadat het kind plot-' seling vanuit de uitrit van camping „Bonafide", aan de Hogezoom, met haar fietsje de weg opreed. Het werd, nadat dokter H. J. Simons eerste hulp had verleend, naar het Rode Kruis- v ziekenhuis te Zierikzee vervoerd, waar een hersenschudding werd ge constateerd. Het fietsje werd totaal vernield. „The Colden Earings" Optreden Donderdagavond traden in de gro te zaal van motel „De Ark" de be kende beatgroep „The Golden Ear ings" op. Ruim 1200 jongeren woon den dil optreden bij. AMSTERDAM. Werd zaterdag j.l. op de Rozenburgse werf bij Rotter dam het langste schip 'ter wereld (347 meter) te water gelaten, vandaag vrijdég wordt in Amsterdam op nieuw een mammoeltanker gedoopt. Het is de 210.000 ton metende turbine tanker „Marticia", gebouwd in op dracht van Shell tankers in Enge land. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Tweede Kamer lid dr. W. Schuyt (K.V.P.) en het Eerste Kamerlid ir. J. Baas (V.V.D.), zullen uit hoofde van hun functies van vice-voorzitter en lid van het Europese parlement, zaterdag als lid van een officiële delegatie van het Europese parlement naar Japan ver trekken. DEN HAAG. Prins Bernhard zal in zijn functie van inspecteur-generaal van de Nederlandse krijgsmacht een kort bpzoek brengen aan de Navo- oefeningen „Love song". Deze oefe ning wordt van 21 tot 25 juli gehou den in het zee- en kustgebied ten westen van Jutland. SCHIEDAM. Met negen stralen heeft de brandweer van Schiedam een felle brand géblust in een plaat werkerij annex varkensfokkerij van de heer L. Baartman in Schiedam. PRAAG. Een rechtbank in Praag heeft twee jongemannen tot een halfjaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld wegens het af rukken van Russische vlaggen die de avond voor de eerste mei in straten waren gehangen, zo bericht „Vecer- ni Praha". DEN HAAG. Prins Claus zal op dinsdag 28 juli in het Johan de Witt- huis in Den Haag de eerste serie postzegels van de Nederlandse Hart stichting kopen van de heer H. Reinoud, directeur-generaal der P.T.T. BUDEL. Op zondag 26 juli om half drie 's middags wordt het nieuwe vliegveld in de gemeente Budel ge opend met korte rondvlucht vana£ het vliegveld met een Pipercup van de Stichting vliegmaterieel Budel. GRONINGEN. Dank zij zijn fi nanciële omstandigheden mag een student-kraker voorlopig in het door hem gekraakte pand blijven. De po litie werd ingeschakeld bij deze zaak die zich afspeelde in de Davidsstraat in de stad Groningen. BLOEMEND AAL. Het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Hol land heeft de eerste grote bestelling geplaatst voor de uitbreiding van de centrale in Velsen met een produk- tie- eenheid van 460.000 kw. AMSTERDAM. In de nacht van woensdag op donderdag zijn twee in brekers ontsnapt uit het Huis van Bewaring in Amsterdam. Het zijn de 28-jarige service-monteur G. V. en de 30-jarige lasser D. J. W., die sinds 16 maart j.l. in voorarrest waren wegens enkele gepleegde inbraken. DEN HAAG De 20-jarige loswerk- man I-I van Z uit Den Haag heeft tegenover de nol hie in zijn woon plaats bekend dat hij in de nacht, van dinsdag on woensdag in hotel ..Astor" aan de Zoutronnstrnat in Den dn 55-iarif?p hoteleigenaar A. Hons4 met e«n rnbberhamer drie slagen op het hoofd heeft gegeven. 61. Zelf stormde hij vooruit met getrok ken /Waard. „Vooruit, schurken! Geeft u over! Iedere tegenstand is nutteloos en zal het lot dat u wacht slechts verergeren! Ik zal u die streek betaald zetten, waarde broeder en niet rusten voor uw lichaam aan de hoogste mast bengelt!" Brullend van woede gaf hij een trap tegen de deur, doch deze week niet en ook klonk er geen geluid tot hem door. Aan de atidore kont stonden Aram en de Handelaar met het handjevol mannen dat hun zijde had gekozen, gespannen te wach ten. Het gezicht van dc Handelaar was ver trokken in ëcn angstige grijns en zachtjes fluisterde hij tot Aram: „Mijn waarde broe der denkt, geloof ik, dat hij deze deur kan intrappen, doch ik vermoed dat hij daarin zelfs met ijzeren laarzen niet zal slagen. Voorlopig zijn we hier veilig". •Dat voorlopig zou echter niet van lange duur 2ljn, want inmiddels had de Schuimer ook reeds ingezien dat hij op deze wijze niet verder zou komen. En fluisterend, omdat hij hen daarbinnen wilde verrassen, gaf hij bevel een stormram te halen en de deur te rammelen. Rijke iriörellenoogst VENLO, 10-7. ïn Noord- en Mid- den-IJmburg staan de morellen er ook c!it jaar goed voor en beloven een rijke oogst. Op de C.V.V. in G rubhenvorst en op de Rocrmondse veiling zijn 700.000 kilo morellen in voorverkoop aangeboden. Gegadig den voor deze speciaal voor de in maak bestemde vruchten was voor al de Nederlandse conservenindus- trie. De morellen, die de komende dagen aan de kopers zullen worden c jv-c: brachten van 97 cent tot f 1,34 per kilo op. Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon MARINUS We noemen hem Marcel F. PINKSTER J. E. PINKSTER-QUIST Nieuwerkerk, 15 juli 1970 Weststraat 13 BERGMANS leverl de goede zonnebril len, leesbrillen, verrekijkers, tele- visiebrillen I Te koop I.v.m. verhuizing: Elektrische oven. 150 tegels, gasstel (vier branders, op flessengas), olie kachel (oud-Gelders platte buis-model); raamventilator. Te bevragen: Telef. (01115) 1795. Vauvhall Victor (1965). Tel. tClllO) 2601 (na 6 uur). Pccreatiewoninkje te Ouwer kerk. Indeling: voor- en ach terkamer, hal, keuken, toilet, zolder, tuin en schuurtje; 170 m- eigen grond. Te be vragen: Manhuisstraat 11 te Zierikzee. Tel. (01110) 2510. Diepvrleskist merk G.M. (Ge neral Motors), inhoud 300 ltr. M. Krijger, Haamstede. Tel. (01115) 1490. Rode-, savoye-, spruit-, an dijvie- en slaplanten; broei- ramen. J. C. den Boer, Noord straat 32, Haamstede. Nieuwe aardappelen bij A. v. d. Linde. Rijksweg 26, Nieu werkerk. Tel. (01114) 1384. I.g.st.z. kinderwagen, merk „Kpelstra". met babysit. St. Joosldijk 92, Oosterland. Tel. (01114) 1344. ctë»*eo versterker 2 X 10 W. Te bevragen: Havenpark 35, Zierikzee. (Van 17.30 tot 19.00 uur). Te koop gevraagd Boerderijtjes, oude woningen en stukken bouwland door Rijnco N.V. Tel. (01665)-441. b.g.g. 566. Personeel gevraagd Bessenplukkers bij J. Lege- maate, Hoeveweg 1, Zierik zee. Diaconessenhuis Eindhoven. Wilt u verpleegster worden? Vraag dan inlichtingen bij de directie. Onze cursus be gint in september a.s. Vermist Een. zwarte langharige hond, half jaar oud; luistert naaf- de naam Snuf. Zonder hals hand. Tegen beloning terug bij de eigenaar P. v. 'd. Linde, Berkenpad 4, Haamstede. Diversen Voor roestvrij stalen kook pannen van Gero of Equip Inox naar: J. F. v. d. Ven, v/h Wijsman, Schuithaven 6, Zierikzee. Tel. (01110) 3407. Doet nu uw voordeel! Nieuwe jongens- en meisjesrijwielen, zijn licht beschadigd, tegen verlaagde prijzen, bij P. Be- zuijen, Zierikzee. Tel. 2164. Afwezig van 20 juli-10 aug. a.s.: Pedicure mevrouw Van Opijnen, Mulockstraat 78 te Ziérikzee. Rubber lieslaarzen, steeds in alle maten voorradig bij P. Bezuijen, Zierikzee. Tel. 2164. Pruiken in alle modellen, van 100 °/o echt haar, vanaf f 59,95, met dezelfde vakkundige ser vice als onze schoonheidsbe- haqdelingen. Als uw pruikje aan een wasbeurt toe is, wordt hier alles verzorgd. - Schoonheidssalon-parfumerie T. de Oude, Nieuwstraat 23, Brouwershaven. Telef. 289. Vouwfietsen in verschillende merken en kleuren, reeds vanaf f 135,en kinder vouwfietsen vanaf f 99,50 compleet bij P, Bezuijen, Zie rikzee. Tel. 2164. Kunstgobittenreparaties! Gouden tanden. Zitdag: don derdags van 9.00-14.00 uur, Korte St. Janstraat 2, Zierik- •ce. Telef. (01110)3573. En... laar kunt u op wachten! Alleen een Vamor-rijschool bied! U een opleiding tot een veilige en goede weggebrui ker. Maandag 8.00 uur theo rie. U wordt gehaald en ge bracht. Vnmor gediplomeerd Cortina-Daf rijschool Keijzer Hogezoom 144, Renesse, telet **01116) 692. tn depAt voorradig: Zaaiwik- ken en graszaden. J. L. Bod bijl, Boterhoekseweg nr. 4, Ouwerkerk. Tel. (01110)3423. \utorijschool Gebr. de Jonge, Zierikzee, lest met nieuwe Opel Kadett. - Telefoon 2844 en 2115. Voor het vegen van uw •ehóorsteen naar P. Geluk, \Tieuwe Haven 119. Zierikzee. l'el. (01110j-3129. Over ge- eel Schouwen-Duiveiand. Wilt u een goede auto huren? Dan naar autorijschool A. J. Kort, Zeeasterstraat 8, Nieu werkerk. Tclof. (01114) 1478. Grote sortering stacaravans met aparte slaapkamers, kun nen ook gefinancierd worden Caravanbedrijf Slaakweg. Heinkenszand. Tel. (01106) 1659.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5