„Zilveren' waterleidingman G. van Dijke hartelijk gehuldigd Ernstige aanranding van liftende typiste Voetsan^ersdonicili J iii Tokio INGEZONDEN STUKKEN Minister Nelissen; Beraadt over melkprijs Tram reed op stilstaande auto: Eén dode Receptie in „01<1 Dutch" ZIERIKZEE. 16-7. Machinist, in- spekteur en fuktotum; zo ongeveer moet men de drieledige t'unktie om schrijven van de functionaris by de Waterleidingmaatschappij Zeeland, de heer G. van Düke, die - tijdens een bijeenkomst met directie, perso neel en familie, gehouden in „Old Dutch" - donderdagmiddag op zeer hartelijke wijze werd gehuldigd, in verband met zijn zilveren jubileum. Officiële lof kreeg de heer Van Dijke toegezwaaid door de directeur van de maatschappij ir. P. Stoter, die zich had gewapend met de des tijds door de jubilaris verzonden sol licitatiebrief, waaruit welig kon worden geput. Het bleek zelfs - da tieve misverstanden? - dat de heer Van Dijke al was aangenomen, voor dat hij had gesolliciteerd, een histo risch merkwaardig mededeling, die gelach onder de watermensen teweeg DEN HAAG. 16-7. Minister Ne lissen van economische zaken zal zich nader beraden over een verdere verbetering van de prijsstelling voor MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH. 16-7. Aanvoer 497 dieren, w.o. 43 veulens. j Prijzen per stuk: vol jarige f 1100- 1750; jonge werkpaarden f 1350- 1850; 2-jarige (tuigpaard) f 900-1225; 2-jarige (trekpaard) f 1150-1500; jaarlingen (tuigpaard) f 600850; jaar lingen (trekpaard) f 750-1075; hitten f 650-950; Shetlandse ponies (ruins) f 275-550; Shetlandse ponies (mer ries) f 450*1150. Prijzen per kg. gesl. gewicht: jon ge slachtpaarden f 3,75-3,90; oude slachtpaarden f 2,90-3,60; slachtveu- lens f 3,85-4,05. Overzicht (resp. handel en prij zen): voljarige: minder vlot, flauwe prijs; jonge werkpaarden: stroef, weing verandering; 2-jarige: matig, konstant; jaarlingen: redelijk, stijf prijsh.;hitten: gedrukt, gedrukt; Shetlandse ponies: trager, moeilijk te handhaven; slachtpaarden: flau wer, nauw. prijsh.; slacht veulens: stroef, minder vast. De eerstvolgende paardenmarkt zal worden gehouden op donderdag 6 augustus. Een ver vóór-1920 foto van een bijna nog maagdelijk J annewekken. Grap pig op deze plaats was het tuinhuisje en een royale boomgroei gaf een bij zonder cachet aan dit hoekje Zie- rikzee dat door bebouwing drastisch veranderde in de loop van de tijd. bracht. In ieder geval was het de 16e juli, maar vóór zijn watercarrière had Van Dijke al gewerkt bij een autobedrijf als monteur, bij een an der bedrijf als chauffeur, om in 1939 te worden gemobiliseerd. Latei- kwam hij bij de Luchtbeschermings dienst Zierikzee en nadien in soort gelijke funktie te Rotterdam. Na de mobilisatie begon het allemaal bij de Waterleidingmij. Schouwen-Duive- land. De heer Van Dijke kreeg de lei ding van het opjaagstation aan de Zandweg en werd later mede belast met inspektiev/erkzaamheden. Ir. Stoter prees de overredingskracht van betrokkene en diens gezag, waardoor hij zijn inspektietaak ge slaagd vervult. De directeur dankte de jubilaris en bood hem een enve loppe met inhoud aan. Hij betrok ook mevrouw Van Dijke in zijn ge- ]>fi--..ensen en bood haar een bloem- stukje aan. consumptiemelk en over de vraag, of bij die prijsstelling moet worden uitgegaan van een minimale grond- stofwaarde van f 35,30 per honderd kilogram, zijnde de richtprijs voor boerenmelk. Hij zal een beslissing nemen kort nadat hij de resultaten van het aan de gang zijnde rentabiliteitsonder- zoek bij melkinrichtingen heeft be studeerd en besproken met het Pro- duktschap voor Zuivel, dat dit on derzoek uitvoert. De minister deed zijn toezegging woensdag, toen hij speciaal met het oog op de consumptiemelkkwestie aanwezig was bij de maandelijkse bespreking tussen de minister van landbouw en het Landbouwschap. Het Landbouwschap drong er daar bij de bewindsman van economische zaken op aart, op korte termijn de prijsstelling te verbeteren en voor het lopende melkprijsjaar alsnog de richtprijs als minimale grondstof- waarde te beschouwen. Minister Lardinois van landbouw verklaarde tijdens dit gesprek,, vol gens door het Landbouwschap ge dane mededelingen, dat een beslis sing nog deze maand mogelijk is. Ook was hij van oordeel dat in het melkprijsjaar 1970-'71 een opbrengst van de als consumptiemelk afgezette melk van tenminste f 35,30 per hon derd kilo boerenmelk gerealiseerd zal moeten worden. WILLEMSTAD. De Staten van de Nederlandse Antillen hebben don derdagochtend in een rumoerige ver gadering. de voordracht van drs. R. F. Mc. William en mevrouw L. E. da Costa Gomez-Matheeuws als minis ter met 15 stemmen voor en twee tegen aanvaard. Opleiding Ir. J. L. ven Slooten, die de ju bilaris het langst heeft meegemaakt als toenmalige directeur van de wa terleiding Mij Schouwen-Duiveland, greep terug naar vijftien jaar gele den, toen hij een eerste bezoek bracht aan het aanjaagstation, dat door de heer Van Dijke op uitstekende wijze wordt beheerd. Hij prees het in de jubilaris, dat hij destijds de Gawalo- opleiding volgde, zodat hij op ade quaat niveau contact kan leggen met de waterfitters. De heer Van Dijke werd door hem ook een zuinig man, in de goede betekenis des woords genoemd zij het niet zuinig op zich zelf, want hij werkte lang eiji veel en bleek ook een kundig reparateur hetgeen hem wel eens maakte tot manusje-van-alles. Hij prees zijn ijver, zorg, vakmanschap en hulp vaardigheid. Namens de „ciub Schouwen-Duiveland" en de afde ling Inspektie, bood ir. Van Slooten een autostofzuiger aan. Woordvoerder van de Inspektie was de heer A. Hollestelle, die onderlijn de dat de maatschappij destijds een goede keus met de heer Van Dijke had gedaan, gelet op diens vakken nis en zijn talenten op het gebied van de controle; zeer noodzakelijk opdat het buizennet niet verontrei nigd wcrdt door de binnenleidingen. Hij hoopte nog op vele jaren goede samenwerking. Fraai 'geschenk uit zijn handen was een gouden ring met het embleem van de waterlei ding ingegraveerd. „Gouden handen" Sprekend namens de personeels vereniging bood de heer M. Dalebout mevr. Van Dijke een bloemstuk aan. Herinnering aan „harde tijden" haalde de heer J. P. Put - collega van de jubilaris - op. Hij greep te rug naar de eerste tijd, toen het leidingsnet zo lek was als een zift en er vaak onder zeer moeilijke om standigheden moest worden gewerkt. De heer Put prees zijn collega om zijn ijver en werkdrift. „Ik mag wel zeggen, u hebt gouden handen", al dus deze collega vjjn de man die voor het waterleidingbedrijf kenne lijk een hooggewaardeerde kracht is. Bij een glaasje werd daar nog wat over nagepraat in de gezellige sfeer van het café-restaurant. „Uitwisseling" oorlogsmonumenten MAASTRICHT, 16-7. Eind van dit jaar zullen Aken, Maas tricht en Luik op symbolische wijze hun oorlogsmonumenten uitwisselen. Het initiatief hier toe is genomen door de Franse kunstenaar en oud-verzets strijder Robert Filliou. Deze wekt belangstellenden op, in een of andere vorm op zijn voorstel te reageren en een bijdrage te leveren tot wat Filliou „de kunst van de vre de" noemt. Robert Filliou, die in één enkele doeltreffende actie de verzoening van alle volkeren tot stand wil bren gen, heeft voor zijn idee al ge hoor gevonden bij tal van in stanties en kunstenaars in Ne derland, België en Duitsland, die zitting hebben genomen in zen „comité commemor" (Com mission Mixte d'Echange de Monuments aux Morts). DEN HAAG, 16-7. Eeh Zwitserse auto met drie inzittenden is don- derdagmiddag op de Gevers Dey- nootweg in Scheveningen v door een achteropkomende tram aangereden, toen de wagen op de tramrails voor gesorteerd stond om linksaf de Maas wijkstraat in te rijden. Van de drie inzittenden kwam er één kind, bij de botsing om het leven. Be twee anderen, een man en T5M ROTTERDAM, 16-7. Een twintig jarige typiste uit Amsterdam is maandag onderweg van Antwerpen naar Rotterdam door twee Zwitser se vrachtautochauffeurs ernstig mishandeld en meermalen ver kracht. De daders, de 28-jarige B. S. A. en de twintigjarige E. E. B. beiden uit Genéve hebben een vol ledige bekentenis afgelegd en wor- vandaag (vrijdag) voor de officier van justitie geleid. Terugkerend van een bezoek aan Engeland kreeg de typiste maandag in Antwerpen een lift in een vracht auto met Zwitsers kenteken. De twee chauffeurs bezochten onder weg een aantal café's waarbij zij een fiink aantal biertjes dronken. De oudste chauffeur deed het meisje voorstellen tot seksueel verkeer, waarop zij niet wenste in te gaan. Toen zij bleef weigeren sloeg hij haar verscheidene malen hard in het gezicht, waarna zij gedwongen werd aan zijn verlangens te vol doen. Deze chauffeur sloeg haar ver volgens nog vele keren. Het meisje liöp een dichtgeslagen oog, een bloedneus en een opgezwollen rech terwang op. Murw gemaakt door pijn en angst heeft de typiste driemaal SPORT KORFBAL NOAD naar kampioenschap? NOAD zal het kampioenschap nu wel behalen; de All Ready combi- riatiè heeft het ook keürig gedaan; maar eerlijk 'gezegd: dit zomer avond korfbal, midden in de va- kahtietijd moest, nu maar eens ver dwijnen. De wedstrijdsecretarissen weten niet mèer waar zë de speel sters én spelers vandaan moeten ha len. Geen zinnig mens komt toch even van vakantie terug om op Schouwen een partijtje korfbal weg te geven. De tijden zijn nu eenmaal veranderd; trouwens er is in dit blad. al meer over geschreven en te recht. DEN HAAG. Koningin Juliana is voornemens op dinsdag 8 september 1970 de jubileumtentoonstelling „GG 125" ter gelegenheid van het 125-ja- rig bestaan van de Gelderse Maat schappij van landbouw in het park Presikhaaf te Arnhem te openen. een vrouw, moesten met ernstige verwondingen naar ziekenhuizen worden gebracht. De wagen werd vermorzeld tussen de tram en een lichtmast op de middenafscheiding van de rijbaan. Het duurde enkele uren voor de slachtoffers uit de vol ledig vernielde auto gezaagd waren. De bestuurder van een auto, die achter de Zwitserse wagen stilstond, kon nog juist op tijd uitwijken toen hij merkte dat de achteropkomende tram niet stopte. Zijn auto werd eveneens door de tram aangereden en zwaar beschadigd. De bestuurder van deze wagen liep echter geen letsel op. Er zal onderzocht worden waarom de tram niet is gestopt. Het tram verkeer over de Gevers Deynootweg was urenlang gestremd. Huwelijken in Amsterdam AMSTERDAM, 16-7. Er zijn in hei afgelopen jaar bijna twee keer zo veel Amsterdamse vrouwen met buitenlanders getrouwd dan dat de hoofdstedelijke mannen een meisje uit het buitenland tot vrouw namen. Misschien niet zo verwonderlijk, want er wonen thans ruim 25.000 meer vrouwen in de hoofdstad. Uit het zojuist verschenen statis tisch jaarboek van de gemeente Am sterdam blijkt, dat de meisjes gezien hun huwelijk met een buitenlander in volgorde van voorkeur grote be- langstelling tonen voor West-Duit sers, Italianen, Amerikanen en En gelsen. Mannen uit andere landen komen nauivelijks of niet in aan merking. Overigens wordt er nog heel wat getrouwd in de hoofdstad. Bijna S.000 huwelijken werden op het stad huis afgesloten. Hiertegenover staan 1.369 echtscheidingen. In de Rooms- Katholicke Kerk werden 2.142 huwe lijken ingezegend, de Nederlandse en verkrachting moeten doorstaan. De jongere chauffeur pleegde wat in de justitietaal „feitelijke aanranding der eerbaarheid" wordt genoemd. De maat was hierna nog niet vol. De oustde chauffeur gooide haar bril uit het raam van de vrachtauto en stal uit haar rugzak een bedrag van twintig gulden. Bij Capelle aan den IJssel is de typiste uit de auto ge zet. Flitsen uit het buitenland KITZBÜHEL. De Oostenrijkse skiër Herbert Huber, die twee jaar geleden in Grenoble tweede wei'd bij de Olympische Spelen, heeft zelf moord gepleegd. Volgens de politie verhing hij zich. NEW YORK. Een Zweedse offi cier van de organisatie der V.N., die toeziet op het bestand in het Mid den-Oosten, is om het leven gekomen door vuur van Egyptische lichte wa pens. TEL AVIV. De Israëlische minis ter van binnenlandse zaken, Haim Moshe Shapiro, 68 jaar oud, is ten gevolge van een hartaanval overle den. PHNOM PENH. Na zes dagen van hevige gevechten hébben Cambod jaanse troepen alle sleutelposities in Kiri Rom, het zomeroord van het af gezette staatshoofd prins Norodom Sihanoek, heroverd. Dit is door een regeringswoordvoerder in Phnom meegedeeld. SANTO DOMINGO. Eén van de belangrijkste guerrillaleiders in de Dominicaanse republiek, de 24-jarige Otto Morales, is door de politie in de nabijheid van de universiteit van Santo Domingo doodgeschoten. LONDEN. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Walter Scheel, vertrekt vandaag (vrijdag) uit Londen naar Washington, na be sprekingen met de Britse regering over het overleg tussen Bonn en Moskou over de sluiting van èen niet-aanvalsverdrag. Zijn Ameri kaanse collega, William Rogers, zal eveneens door Scheel worden inge licht omtrent het gesprek tussen Bonn en Moskou. PARIJS. Een woordvoerder van de Franse regering heeft verklaard dat Frankrijk gaarne ziet dat Spanje pogingen in het werk stelt om zich dichter bij de rest van Europa aan te sluiten. LONDEN. Meer dan 36.000 Britse militairen zijn in staat van alarm ge bracht voor het geval de regering van premier Edward Heath zou be sluiten het leger in te schakelen bij het lossen van schepen in de door de staking lamgelegde havens. In Lon den heeft men berekend dat onge veer 150 schepen door de staking worden getroffen. BONN. De Westduitse minister van buitenlandse zaken. Walter Scheel, zal 26 juli naar Moskou vlie gen voor onderhandelingen over een non-agressieverdrag tussen West- Duits'and en de Sowjet-Unie. C C f TOKIO. 16-7. Met ingang van 1 augustus zal het centrum van Tokio op zon- en feestda- aev tussen 10 en 17 uur ver- bodev zijn voor automobilis ten. De voornaamste uitgaans- centra van de Japanse hoofd- stad. Ginza, Sjinjoekoe, Ike- boekoero en Asckoesa, samen ongeveer 150.000 vierkante meter, worden dan uitsluitend het domein van de voetganger Vorig jaar al wilde men tot deze maatregel over gaan, maar dat ging toen niet door wegéns herig protest rot? de zakenlieden. De burgemeester, Ryokisji Minobc, heeft nu ech- ter doorgezet, aangemoedigd door het initiatief in New York, waar de vijfde avenu zaterdag voor automobilisten verboden was. In Tokio rij- den twee miljoen auto's, ivaar- van de helft personenauto's. Tegen het eind van dit jaar zullen naar verwachting negCn 1 auto's per honderd Japanners rondrijden. 1 BORDEAUX F.iud'.pri t voor de overwinning in het eerste gedeelte van de twintigste etappe van de Ronde van Frankrijk. Geheel rechts de Westduitse winnaar Rolf Wolfs- hohl. NABETALING AAN AMBTENAREN DEN HAAG, 16-7. In de donder- dagoehtend onder voorzitterschap van de staatssecretaris van binnen landse zaken, mr. C. van Veen in Den Haag gehouden vergadering van het centraal georganiseerd overleg in ambtenarenzaken is volledig over eenstemming bereikt over de hoogte van de nacalculatie 1970, die 2,78 procent zal bedragen, en over de da tum van uitbetaling: in de maand augustus. Zoals bekend is de nacal culatie de definitieve afrekening van de overheidssalarissen over 1970 in het kader van het voor deze salaris sen gevolgde trend-systeem. VOOR DE VROUW U kunt niet alles weten! HET WATER IN EEN AQUARIUM waarin sub-tropische en/of tropi sche vissen verblijven, moet in de winter een warmte hebben van 20 tot 25° C. Als deze vissen het te koud hebben, gaan ze „schomme len" en sterven ze. Een te hoge temperatuur is ook verkeerd. GEBARSTEN PORCELEIN kunt u weer bruikbaar maken door dit mee te koken met de melk. De barsten zullen dan meestal van zelf wéér dicht gaan. HET IS NIET WAAR dat bij ver huizing al hetgeen spijkervast zit in uw huurhuis door u niet mag worden meegenomen. Alles wat u zelf extra hebt laten aanbrengen, mag u meenemen, maar u mag het huis niet beschadigen. Zorg er dus voor dat beschadigingen achter wege blijven of herstel ze onzicht baar. MOET U VOOR UW VAKANTIE BAGAGE een nieuwe koffer ko pen, houdt'dan rekening met leng te enz. van japonnen herenkos tuums enz. Een jurk of herenkos tuum, toegevouwen, vraagt veelal een lengte van 75 a 80 cm. Koop dus geen te kleine koffer. FIJN GEMALEN EIERDOPPEN kunnen we zeer goed gebruiken als meststof voor potplanten. OUDE OLIEVLEKKEN BEHANDE LEN met 2 delen geest van salmi ak en 1 deel terpentijn. Behande ling zonodig herhalen. ALS U EEN TOMAAT even in het water legt, kunt u deze vrucht gemakkelijk ontvellen. ZWARTE PEPER MET STROOP MENGEN, dit op een vloeipapier smeren, op een nat gemaakt scho teltje leggen en u hebt een gif- vrije vliegenvanger. Geachte redakteur. Het tweede deel van het stukje van de heer Bos uit Noordgouwe, dat donderdag 16 juli in uw blad was opgenomen, is mij uit het hart ge grepen. Men kan van „aansluiten" van bus en trein nauwelijks meer spreken en men dient dan ook des avonds zeer vroeg uit Vlissingen of Middelburg te vertrekken, wil men het eiland Schouwen-Duiveland be reiken. Daar ik tot voor enkele we ken niet voldoende op de hoogte was met de trein-tijden (gebrek aan Zeeuwse reisgidsen waren hier de oorzaak van), bleek, dat ik na het ne men van de-trein van 21.2 geen ver binding meer had naar Zierikzee. Met de Noord-Bcveland bus ben ik tot aan de Zcelandbrug gekomen, wnarnn aan mij de keus was tussen: huisloc wandelen (plm. 7 a 8 kilo meter). taxi bellen of liften. liet is onbegrijpelijk dat de Gede puteerde Stalen van Zeeland konden goedkeuren, dat het reizende deel t e.' bevolking van Schouwen-Dui veland op deze manier teruggeduwd vordt in een vorm van isolepnent, dat niet meer past in een deel van Nederland dat nu zo goed bereik baar is door brug en dam. Het is dan ook te hopen, dat er een zeer spoedige herziening komt in de tijden van passagiersvervoer door de R.T.M. Met dank voor dé plaatsing. Mevr. C. v. d. BOOGAART- nnvr ctt De heer en mevr. Van Dijke, tijdens de jubileumreceptie. (Foto: Zierikzëesehe Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4