Wordt de postgiro nog makkelijker? 2-2% rente geld opnemen in het buitenland gratis giroboekjes Wie nü nog geen postgiro neemt, maakt zich het leven gewoonweg een stuk moeilijker. En duurder! van het Süezkanaal De medische faculteit te Rotterdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 juli 197U Nr. 20436 KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Nederlanders die in het buitenland, om wat voor redenen dan ook, in moeilijkheden komen, doen er goed aan bij de autoriteiten er op aan te dringen dat de Neder landse consulaire vertegenwoordi ging op de hoogte wordt gesteld van de situatie waarin zij verkeren. DEN HAAG, Postrekeninghouders die over gegarandeerde betaalkaar ten beschikken kunnen binnenkort geld opnemen in het buitenland. Voorlopig is dit al mogelijk aan de postkantoren in Denemarken, Duits land, Finland, Noorwegen en Zwe den. Met verschillende andere lan den wordt nog onderhandeld. DEN HAAG. Ter gelegenheid van de bevrijdingsherdenking Nederland 1970 in Canada vindt een jeugduit wisseling plaats tussen Nederland en Canada, die door de Nederlandse re gering volledig gefinancierd wordt. TWEEDE EXLOëRMOND. De 2- jarige Roelfien Harma van der Vin- ne is in Tweede Exloërmond bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. AMSTERDAM. Op de Buiksioter- meerdijk in Amsterdam-Noord is de 55-jarige veehouder J. C. Visser om het leven gekomen. Hij is bij het grasmaaien vermoedelijk met zijn landbouwtractor omgeslagen en met het hoofd in het water bekneld ge raakt. z Advertentie Terugtrekking troepen V.S. uit Zuid-Vietnam SAIGON, 15-7. Dinsdag ging de vierde fase in van het terugtrek ken van Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnam, zo heeft een woord voerder van het Amerikaanse opper bevel in Saigon meegedeeld. Van de 50.000 militairen die Vietnam op 15 oktober moeten hebben verlaten waren 280 soldaten van het 309de eskader taktisch luchttransport de eersten. Na 15 oktober zal het aantal Ame rikaanse militairen in Vietnam zijn teruggebracht tot 365.000 man, dat is 184.000 minder dan op het ogen blik waarop president Nixon zijn ambt aanvaardde. Nixon heeft toegezegd dat tussen 1 5oktober en het begin van 1971 nog eens 100.000 man zullen worden teruggetrokken. Amerikaanse Senaat wil kosteloze pil WASHINGTON. 15-7. De Ameri- kaanse senaat heeft met algemene stemmen en zonder debat zijn goed keuring gegeven aan een door de regering voorgesteld uitgebreid pro gramma voor bevolkingscontrole. Hierbij zullen onder meer aan minder draagkrachtigen kosteloos anticonceptiepillen worden uitge reikt. Men krijgt echter de pil al leen op verzoek. De kosten van dit programma, dat een looptijd heeft van vijf jaar be dragen bijna 3.6 miljard gulden. Behalve het verstrekken van voor behoedsmiddelen voorziet het pro gramma in onderzoekingen op het gebied van de gezinsplanning. Amerikaanse deskundigen zijn van oordeel dat als de huidige ontwikke ling zich voortzet, de bevolking in de komende dertig jaar van 210 tot 300 miljoen zielen zal toenemen. Plaats aan één persoon of een paar tje biedt de zitkogel uit Selb, bet eerste avant-gardistische meubel stuk uit het studie- en ontwikke lingsprogramma van de Rosenthal AG. Overeenkomstig de xvemvan de ideeënrijke glas- en porceleinfa- brikant Philip Rosenthal, die in de meubelsektor met de firma Wilk- hahn samenwerkt, zullen inrich- tingsvoorwerpen worden ontwikkeld die beantwoorden aan het toekom stige woon- en levensgevoel. De doelmatigheid zal op de voorgrond staan. De zitkogel kan op vele ma nieren worden gebruikt: aan het strand, in de tuin, op het terras en in de kamer. Wie dat wil, kan zich er akoestisch of ook optisch in op sluiten en blijft er ondanks dat toch bij. Uitgerust is de kogel met een bergplaats voor kledingeen afsluit baar vak voor kostbaarheden, een leeslamp. een tijdschriftenstandaard, schrijfplaat, minibar, radio, bandre corder en ventilator. 3xkiJ f Uw geld gaat rente geven bij de Postgiro. Want per Sü particuliere rekeningen 21/2% rente vergoed over max. 10.000,-. Die rente zal worden berekend over het laagste saldo per halve kalender maand. Interessant nieuws, vindt u niet? Naast alle andere voordelen van de Postgiro betekent dit, dat uw geld niet voor niets op uw rekening staat. Het groeit. Het is voordelig in beweging al laat u het rustig staan. Dat is een goede zaak! ^Ê/jJFwfr ^Binnenkort kunt u I JBLA11161 de 9e9aran~ deerde girobetaaH - Wkaart geld opnemen in het buitenland. Zonder kosten. Voorlopig in Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. En er komen nog meer landen bij: Tot een afgerond bedrag* per kaart kunt u straks vreemde valuta opnemen. Op alle postkantoren in die. landen. Met girobetaalkaarten op zak zit u dus nooit zonder geld. Reis- gemak in optima forma! Rekening houders die girobetaalkaarten gebruiken ontvangen nader bericht. jHet snelle en j*9B B gemakkelijke B betalingsverkeer per Postgiro is nü volstrekt gratis geworden. De boekjes mët over- schrijvingskaarten (waarvoor u tot heden ƒ1,- moest betalen), krijgt u per 1 augustus 1970 voor niets. Gratis girokaarten met gratis enveloppen om ze ongefrankeerd te verzenden en nog rente toe... wat een prettig idee dat zóveel gemak zó makkelijk binnen uw bereik komt! In Duitsland DM100, Frankrijk Ffrs 200, Denemarken Dkr 200, Noorwegen Nkr 200, Zweden Skr 200, Finland MK100- Canadees vrachtschip Vrees voor Egyptische oversteek vergaan - Negen doden CORNWALL (Ontario), 15-7. Ne gen mensen, onder wie een vrouw en een kind zijn verdronken nadat een Canadese vrachtboot op een rots gestoten en gezonken was. Dit ge beurde op de St. Lawrence 30 km. ten westen van Cornwall. 12 opvarenden van het schip, de 3335 ton metende Eastcliffe Hall. zijn opgepikt. TEL AVIV, 15-7. Volgens een staf-officier in Tel Aviv voert het Egyptische leger momenteel ma noeuvres uit met door Rusland ge leverde amfibievoertuigen ter voor bereiding op een oversteek van het Sucz-kanaal. Hij greep daarbij nog eens terug naar uil Washington afkomstige be richten dat de Sowjet-Unie de laat ste tijd veel amfibisch materiaal naar Egypte heeft overgebracht. Hij zei niet hoeveel voertuigen waren geleverd maar volgens de Ameri kaanse berichten waren het er onge veer'100. De Israëlische officier wees ook op een uitlating die president Nasser had gedaan tijdens een re devoering in Libië en die aantoonde dat de Egyptenaren zich voorberei den op een oversteek van het Suez kanaal naar de door Israël bezette oostelijke oever. Hij gaf daarmee voeding aan reeds enige tijd in Tel Aviv gaan de geruchten dat Egypte een spectaculaire oversteek wil ma ken om een bruggehoofd op dc oos telijke oever te slaan. DEN HAAG. Dc Post-chcquc- en girodienst zal met ingang van 1 au- gustus a.s. rente vergoeden op par ticuliere postrekeningen. Dc rente bedraagt twee en een half procent en wordt berekend over het laagste sa'do per halve maand. Het saldo is rentegevend tot een bedrag van f 10.000,— De watervervuiling in de Verenigde Staten WASHINGTON, 15-7. De Ameri kaanse minister van binnenlandse zaken, Walter Hickel, heeft met justitiële maatregelen gedreigö te gen gevallen van vervuiling van ri vieren en meren door het lozen van industrieën van het giftige kwikzil- In een telegram aan de gouver neurs van 17 staten, zegt de minis ter, dat de afvoer van kwikzilver in rivieren „een onduldbare bedreiging van de gezondheid en veiligheid van de Amerikanen" is. De Amerikaanse regering, aldus de minister, zal be wijsmateriaal verzamelen en de jus titie maatregelen laten nemen in duidelijke gevallen van kwikzilver vervuiling, indien er niet snel op plaatselijk niveau tegen deze vervui ling iets gedaan wordt. KERKNIEUWS Oud Ger. Gemeente de heer A. Vermeer. H.B. (2.45 uur). TWEEDE KAMEll -AA.'.-,., -V '1 v DEN IIAAG, 15-7. Dc gang van zaken rond dc bouw van een me dische faculteit te Rotterdam dient vcor dc minister van onderwas en wetenschappen aanleiding te zijn om bij de bouw van een vo'gendc me dische faculteit of instelling voor wetenschappelijk onderwijs in elk geval enigerlei vorm van aanbesfe- dig te verlangen. Volgens de Tweede Kamercom missie voor de rijksuitgaven mag dc minister niet toestaan dat voor hel gehele project van het begin af aan met een rchitectenfirma zal wor den volstaan, en dient hij uit te slui ten dat voor het gehele werk bij voorbaat slechts een hoofdaannemer wordt geëngageerd. De Kamercommissie verwijst naar het verslag van de Algemene Re kenkamer over 1969, waarin wordt gesteld dat dc haast die met de bouw van de medische faculteit in Rotterdam moest worden gemaakt, de belangrijkste oorzaak is dat dc bouwplannen niet 436 miljoen, maar 234 miljoen gulden meer zullen vergen. Terwille van dc haast wer den de werken aan een aannemer gegund. Voor 45 jaar... BROUWERSHAVEN. Bij hel bou wen van woningen, op de plaats waar het vroegere oude weeshuis stond, zijn deze week 4 geraamten' gevonden, iv.o. ran een kind. Reeds eerder werden bij; 't slopen van een oud weeshuis een tweetal geraamten aangetroffen. ZIERIKZEE. Vrijdagavond is even buiten de stad nabij de Zuid-Welle- brug, door het spelen met lucifers door een tweetal kinderen, een klein klampje stro, toebehorend aan de landbouwer M.. in brand geraakt. Mei enige emmers water is de brand geblust. Schade plm. 20. ZANDVOORT. Vrijdagmiddag om streeks 3 uur kwam te Zandvoort uil zee een grote zwerm bijen, die zich op een viertal strandstoelen vastzetten. Het publiek nam in al lerijl de vlucht. De strandstoelenman ondervond hierdoor natuurlijk een groot na'deel. v ALMELO. Te Almelo zou hef oud lid der Tweede Kamer, M. B., op treden voor het Vaderlands Ver bond. De spreker was aanwezig. Overigens waren er stoelen en ban ken plus één toehoorder en nog wel een verslaggever. BELGRADO. Een te Belgrado ge houden kroonraad heeft prins Geor ge van Zuid-Slavië, die voortdurend met zijn verwanten overhop lag, on geneeslijk zielsziek verklaard. Hij wordt als niet meer tot dc kon. fa milie behorend beschouwd. Kramp in de tenen. Komt veel voor, vooral bij dames, na een wandeling met schoenen, welke juist „passen". Gebruik Kukirol-voetbad van Dr. Campe. Men zal zaterdag a.s. des avonds om acht uur, wettelijke tijd, lief vaan del van het muziekgezelschap „Con- co rd ia" worden uit ge re i kt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 9