DELINGSDIJK Ueliiigsilijk eist weer tol Vroegere zomers op Schouwen-Duiveland Ernstig verkeersongeluk - Vrouw gedood Rogers praatte in Engeland Drie doden bij ernstig verkeersongeluk ARAM EN DE BROEDERS DER KUST Voor 60 jaar.... Phantoms voor Israël Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 m mo Nr. 2043» Als bij herhaling vrijwel op de zelfde kruising ol hetzelfde weg gedeelte zich zeer ernstige ver keersongelukken. in ctisu autobot singen niet dodelijke afloop, voordoen, kan men er zeker van zijn dut er „iets aan de hand" is ter plaatse. Zo'n punt is de kruising Zwaardweg-Delingsdijk, waar op nieuw een afschuwelijk ongeluk met een dodelijk slachtoffer en ernstige gewonden als gevolg, heeft plaats gehad. I11 onze vroegere argumentering tegen de Delingsdijk, hebben wij altijd het verkeersgevaarlijk ge bruikt. Maar - zo werd gezegd - in een zo wijde, open omgeving met goed uitzicht, zou daarvan geen sprake zijn. Het verleden echter heeft op droevige wijze aange toond, dat het ter plaatse wèl ge vaarlijk is en dat in het algemeen de Delingsdijk een potentieel ge vaarlijk verkeersobject is. De moeilijkheid evenwel is, dat men niet direct zo exalt kan aangeven, zo en zo is het en zo en /o zovf1 het moeten v eranderen. Het is echter opvallend dat allen, die hier betrokken zijn geweest hij een ongeluk, dezelfde mededeling doen: „wc hebben het echt niet ge zien". Juist door deze stereotype mededelingen mag men aannemen dat zulks op waarheid berust. Wat er dan aan de hand kan zijn? Gedacht is aan bepaalde re- ïlekties, die een vertekend beeld van de situatie geven. In dit ver band is zelfs bet woord lucht spiegeling gevallen en kennende de indringende werking van het Schouvv.se licht, zou dat niet eens onmogelijk zijn. Zaak is thans - na verschillende dodelijke ongelukken - dat de si tuatie ter plaatse, onder verschil lende weersomstandigheden, eens ernstig en nauwkeurig wordt be studeerd- Alleen zo kan worden uitgemaakt of er inderdaad situa ties zien kunnen voordoen, die zichtbelemmerend werken, als ge volg waarvan ernstige botsingen kunnen ontstaan. Of en op welke wijze daarnaast nog verkcersindikaties moeten ko men is een zaak, die uiteraard de deskundigen moeten uitmaken., maar de Delingsdijk dient ernstig onder de loep te worden genomen, voordat er opnieuw slachtoffers vallen. HILVERSUM. Het bestuur van de N.O.S. heeft in een brief aan de mi nister van C.R.M. dr. M. A. M. Klompé,' zijn verwondering en te leurstelling uitgesproken over het kabinetsbesluit om voor elk der ja ren 1970, 1971 en 1972 alsnog een be drag van f 10 miljoen uit de op brengst van radio en televisierecla me beschikbaar te stellen aan de Ne derlandse dagbladpers. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam De Eierveiliugen Ccöp. VeUiwsc eiervciling Barncveld Aanvoer 1.366.918 stuks, stemming rustig. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 46 47 gram f 5,78- 5,94; 56/57 gram f 7,91-8,69; 61 62 gram f 9,24-9,25; 65/66 gram f 10,08- 10,45. Eiervciling Barncveld Aanvoer 963.980 stuks, stemming rustig. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 51 52 gram f 7,13- 7,23; 56 57 gram f 8,11-8,43; 61 62 gram f 9.17-9.43; 66 67 gram f 10,28- 10,39. Eiermarkt Barncveld Aanvoer ca. 1.800.000 stuks, handel kalm. Eieren van 50 58 gram f 7,35- 9,25 per 100 stuks, kgprijs f 1,47-1,59. Eieren van 59/64 gram f 9.50-10,40 per 100 stuks, kg-prijs f 1,61-1,62. Eieren van 65/69 gram f 10,60-11.50 per 100 stuks, kg-prijs f 1,62-1.67. Witte eieren 25 tot 50 cent per 100 'stuks lager. Twee kinderen zwaar gewond SEKOOSKEKKE. 11-7. Vrijdag avond te plm. 17.00 uur had op het inmiddels berucht geworden kruis punt Üelingsdük-Z waard weg-Elker- zeescheweg een aanrijding plaats waarbij een vrouw werd gedood, twee kleine kinderen ernstig en één persoon werd vry ernstig gewond. De heer H. Hazelzet, wonende te Rotterdam kwam met zijn personen auto, waarin zijn vrouw en twee van zijn kinderen waren gezeten gereden over de Delingsdijk in de richting Brouwershaven, waar het gezin met vakantie was. Op genoemd kruispunt botste de personenauto tegen een vrachtauto bestuurd door J..C. V. te Scharendijke. Deze vrachtauto kwam gereden over de Zwaardweg en reed in de richting Elkerz^escheweg. De bestuurder van de vrachtauto ver leende ter plaatse s'een voorrang aan de personenauto,'De gevolgen van de botsing waren «óntzettend. De perso nenauto wer<l aan de rechter-voor zijde geheCl in elkaar gedrukt. De echtgenote van de bestuurder mevr. C. Hazèlzet-Bij de Vaate werd op slag.gedood terwijl haar twee kin- Vrouwelijke kraandrijvers VLAARÜINGEN, 11-7. - Vol- yens het (jcirc.tcl'ik arbeids bureau voor het district Nieu we Waterweg-Noord, hebben bij de dok- en werf maatschap- f pij Wilton Feijenoord in Schié- dam zeven voornamelijk ge- trouwde vrouwen gereageerd op een advertentie waarin vrouwelijke kraandrijvers ge- vraagd worden. De directie van )iet bedrijf had de adver- tcnlie geplaatst om enigermate te voorzien in het vrijwel chronisch tekort aan arbeids krachten. De vrouwen zullen psychologisch worden getest en de gebruikelijke opleiding krijaen. De beloning zal de- zelfde zijn als die voor man- nen, aldus het G.A.B. DODELIJKE ONGELUKKEN HEDEL. De 46-jarige montage- arbeider S. Siwabessy uit Culemborg is op de rijksweg Den Bosch-Utrecht tijdens een inhaalmanoeuvre om het leven gekomen. Zijn personenauto raakte één van de voor hem rijden de auto's, schoot tegen de. vangrail en kwam ra over de kop geslagen te zijn in de Wetering terecht. De man was op slag dood. EMST. De 54-jarige landbouwer J. Post uit Doornspijk is om het le- - ven gekomen toen hij op de hoofd weg onder Ernst als bestuurder van een trekker met aanhanger geen voorrang verleende aan een perso nenauto. ROTTERDAM. Op het terrein van Hollandia aan de Waalhaven in Rot terdam is de Italiaanse gastarbeider Murgia (27 jaal-), werkzaam bij dit bedrijf, zeer ernstig gewond geraakt leen een collega van hem een gas fles, die buiten op het terrein stond, omver gooide, waarop deze ontplof te. CLDEBROEK. De 20-jarige me juffrouw J. van Dam uit Oldebroek, die woensdagavond bij een botsing tussen een personenauto en een Vad-bus als inzittende van deze personenauto ernstig werd gewond, is aan de bekomen verwondingen overleden. BREDA Bij een bedrijfsongeval is bij het revisiebedrijf Bols en Kooiman in Hilvarenbeek de 25-ja- rige A. Weermaker uit Niersel zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij later in een ziekenhuis te Til burg overleed. MUNTENDAM. In Muntendam is de 17-jarige bromfietser P. Hooyer uit Veendam dodelijk verongelukt. De jongen reed met een 17-jarige vriend achterop tegen een muurtje. Hij was op slag dood. Het vriendje werd ernstig gewond. NAARDEN. Op een gesloten, niet meer in gebruik zijnde overweg tus sen de stations Weesp en Naarden- Bussum in de lijn Amsterdam- Utrecht is de 22-jarige Robert To renhout uit Bussum tegen een trein opgelopen en gedood. deren ernstig werden gewond. Ter plaatse passerende automobilisten konden beide kinderen en de be stuurder uit het wrak bevrijden. Mevr. Hazelzet-Bij de Vaate kon pas enige tijd latei- worden bevrijd. De drie gewonden werden per ambulan ce overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. Dokter Terpstra uit Brouwersha ven verleende de slachtoffers eerste hulp. De personenauto werd totaal vernield; de vrachtauto liep lichte schade op. SPORT HUTVF.NSPORT P.V. „Zierick" te Zierikzee Hieronder volgen de uitslagen van de wedvluchten vanuit Neufvilles (jonge duiven) en Orleans (oude dui ven). der P.V. „Zierick", Zierikzee. Neufvilles: afst. 123 km. Los 9.10. In concours 203 duiven. 1ste duif 11.05. Jac. Verwijs 1, 24; M. v. d. Wielen 2, 4, 7, 10, 12, 20, 31. 48, 49; P. Flik- weert 3, 6. 30: B. Visser 5, 23, 29, 50, 51; A. Beeke 8. 47; J. Snijders 9, 14, 37, 45; I. L. v. d. Maas 11, 35; I. J. v. d. Sande 13. 34; J. clen Hengst 15, 21, 33; A. J. Stoutjesdijk 16, 25. 38. 39, 41; A. Hagesteijn 17. 22, 26; J. P. Schol 18. 40. 42; A. M. Berrevoets 19; Fr. Maijs 27. 28, 32; W. Dalebout 36; H. Merle 48, 44; H. v. d. Maas 46. Orleans: afst. 447 km. Los 5.30. In concours 54 duiven, le duif 12.11. Fr. Maijs 1, 5; F. Flikweert 2, 9, 10. 11. 14; Jac. Verwijs 3, 6; B. Vis ser 4, 12; H. v. d. Maas 7; H. Merle 8: I. L. v. d. Maas 13. P.V. „Gevleugelde Vrienden,, Wedvlucht vanuit Beaumetz; af in ét z; afstand 179 km. Gelost om 8.30, komst 1ste duif 10.32. W. Blom 1. 5, 6, 11, 12; Feleus- Westenbrugge 2, 3, 7, 8, 10; M. Gies- kes 4; L. Fonteine 9. Vrijdagavond vanaf 18.15 inman- den voor Clermont. Jong en oud. Prijsvlucht junioren vanaf Beau- hetz; afstand 179 km. Gelost om 8.30, aankomst le duif 10.31. L. Noordijk 1. 17, 18, 24, 35, 46, 57; J. Wesdorp 2, 13, 43, 52; J. C. Wes- dorp 3, 7. 66; C. Stoutjesdijk 4; Fe- leus-Westenbrugge 5, 22. 50, 51, 62, 68; J. Krijger 6. 14. 19. 23. 30, 31, 58, 60; C. Berrevoets en Zn. 8, 12, 21, 27, 33. 42: W. Blom 9, U; C. Groen- leer 10. 47. 48, 54; C. Verwest 15, 37; B. Wesdorp 16, 38. 39. 40. 45. 49. 56, 63; C. Groenleer 20, 25; P. Roskam 26; M. de Zeeuw 28, 32; M. Krijger 29, 54; J. van Almenkerk 34; Abr. Stoutjesdijk 36, 53, 64. 70; L. v. d. Hoek 41. 44; J. Dekker 59. 61, 65; L. Heijboer 67; M. Gieskes 69. Deze vlucht die een zeer snel ver loop had,telde mee voor de Lusse- prijs. De stand hierbij is: 1. L. Noor- dijk 472 pnt.; 2. Feleus-Westenbrug- ge 465 pnt.; 3. M. Krijger 449 pnt.; 4. J. Wesdorp 442 pnt.; 5. B. Wes dorp 423 pnt. LONDEN, 12-7. De Amerikaanse minister van buitenlandse zake» William Rogers heeft zondag voor zijn terugkeer naar de V.S. de in Londen gevoerde besprekingen nut tig en constructief genoemd. Hoofdpunten van gesprek waren de Britse politiek in Zuid-Oost-Azië, het Midden-Oosten en het omstreden voornemen van de nieuwe Britse re gering de wapenleveranties aan Zuid-Afrika te hervatten. Over hel laatste punt is men het niet eens ge worden. De Britse minister van buitenland se zaken Alec Douglas Home heeft een uitnodiging tot een tegenbezoek aan Amerika aangenomen. De datum moet nog worden vastgesteld. Ontvoering in Columbia BOGOTA, 12-7. Het nationale be vrijdingsleger dat donderdag de Co- iumbiaanse oud-minister en diplo maat Fernando Londono y Londono heeft ontvoerd, heeft de regering in Bogota voorgesteld hem te ruilen voor twee gewezen guerrillastrijders. Het heeft daarvoor een ultimatum gesteld, dal maandagochtend om 2 uur (Ned. tijd) afloopt. De regering staat voor een moei lijke beslissing. Als zij weigert loopt Londono gevaar, maar als zij in stemt, een van de ex-guerrillastrij ders. Hij wordt door het bevrijdings leger als een deserteur beschouwd, die verscheidene (pro-Castro) guer rillastrijders aan de autoriteiten heeftverraden Soms extreme weersomstandigheden (slot) Op 24 juli was het 's morgens in de schaduw al 88 graden (fahrenheit) Nadat het toen al in enige weken niet geregend had, zodat er groot gebrek aan drinkwater kwam, viel er nog op diezelfde dag een verkwik kende regen. Begin augustus was de graanoogst al binnen, hoewel deze over het algemeen niet gunstig uit viel. In de zomer van 1851 had men ontzettende onweersbuien; vooral in de nacht van 13 op 14 augustus, ging dit vergezeld met een hevige storm en hagelbuien, zodat Zeeland weer onnoemelijke schade werd toege- bx-acht. Deze schade werd enigszins vergoed door de regering, die gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van grondbelasting verleende. Tweede oogst Het jaar 1857 is lang in de herin nering gebleven, omdat het geken merkt werd door een droge en war me weersgesteldheid. De oogst was buitengewoon vroeg en gunstig. De maanden augustus en septem ber waren voortdurend warm en droog, zodat men voor de tweede maal aardbeien kon plukken, de fruitbomen opnieuw in bloei zag staan en nieuwe aardappelen rooide, die bijzonder goed van smaak waren. Zelfs op enkele plaatsen op Zuid- Beveland teelde men wederom vlas^ daï de noi-male lengte bereikte en goede zaadbollen leverde. Ook de weilanden waren groen en levendig van aanzien, ze overtroffen in dit opzicht verre de zomermaanden. Tot in december had men geen last van storm of buitengewone koude. In 1858 klom de zomerwarmte tot zo'n hoogte, dat men in juni en juli soms 94 graden Fahrenheit had. Zo was de lente in 1862 weer koud en nat, maar viel de oogst buiten ver wachting mee. Aan het eind van het jaar was de weersgesteldheid niet al leen zacht, maar zelfs warm. Men bracht toenl in herinnering, hoe in december 1538 de rozestruiken bloeiden, terwijl in januari 1572 de bladeren aan de bomen groeiden en de vogels zich er in nestelden. In fe bruari 1693 gingen de koeien reeds naar de weide en 14 dagen daarna kwam de grasboter al op de markt. Droog en overvloedig In 1868 bracht de zomer langduri ge hitte en droogte, maar de op brengst van bijna alle aardgewassen was overvloedig en de graankorrel was buitengewoon zwaar. Ook in 1857 was het droog en heet, maar 4 jaar later juist weer bijzonder nat en koud. 1888 had ook een koude zomer en in de nacht van 9 op 10 juli be vroor het boekweit, er lag ijs in de sloten en het gras was wit van de vorst. In Brussel sneeuwde het op die dag en men stookte in de kof fiehuizen de kachels. Een nieuwe koude zomer had men in 1903, toen in de nacht van 1 op 2 juni de ther mometer 30 graden daalde en op 19 juni de kersenplukkers in de Betu we in hun hutten bij de wanne ka chel zaten, terwijl de kropsla 's morgens in Rotterdam half bevroren op de markt kwam. Een ouderwetse hete zomer was die van 1911, toen er van 2 juli tot in de tweede helft van september geen regen viel. Op vrij dag 28 juli wees de thermometer 95 graden Fahrenheit in de schaduw aan. In het droge jaar 1921 was de Versche gracht bijna zonder water en vele drinkputten werden zout. Tot zover een min of meer histori sche beschouwing over het veran derlijke weer, waaruit blijkt dat on ze voorouders het door de eeuwen heen, beslist niet gemakkelijk gehad hebben. We 'zijn, erg afhankelijk van de grillige klimatologische weersomstandigheden. Het enige wat we in deze eeuw wel kunnen, is voorspellingen maken, die soms toch uiteindelijk niet bewaarheid worden! Dat het in 1925 ook niet altijd naar de zin van de mensen ging, wat ons veranderlijk weer betreft, blijkt wel uit het volgende gedichtje. HOLLANDS KLIMAAT (eerste coupletje Ons klimaat is als een weerhaan, Draait wel tien maal op een dag. T Lijkt wel of het hier in Holland Nooit meer zomer worden mag. NOOTDORP, 11-7. Een verkeers ongeluk op rijksweg 12 ter hoogte van het viaduct in Nootdorp heeft drie slachtoffers geëist. Een personenauto die komende uit Zoetermeer in de richting Voorburg reed is door nog onbekende oorzaak op de linkerrijbaan in een slip ge raakt en op een in de berm staande wegenbouwmachine terecht geko men. Le vier inzittenden raakten be klemd. Voor drie van hen kwam de hulp van de Voorburgse politie en brandweer te Iaat. De bestuurster moest ernstig gewond in een zieken huis worden opgenomen. Vrije-grens-feest in Kerkrade KERKRADE, Jl-7. Dc bewoners van de straat die de grens vormt tus sen Kerkrade en het VVestduitse ller- zogenrath kunnen weer b|) eikaar op bezoek gaan zonder tijdrovende om wegen te maken. Zaterdagmiddag is de 40 cm hoge betonnen muur die de straat in twee ën deelt op twee plaatsen doorbro ken om het zgn. kleine grensverkeer in staat te stellen de andere kant van de straat te bereiken zonder een douanepost te passeren. De grensdoorbraak ging gepaard met enig feestgedruis. De burge meesters van de beide grensplaatsen knipten een lint door. Van de huizen aan beide zijden van de straat werd gevlagd en muziekkorpsen begeleid den dit historisch gebeuren, het zicht bare bewijs van samenwerking over de grenzen heen. Kiml in liet water gegooid DOORNENBURG. 11-7. Dc Rijks politie in het district Nijmegen is op zoek naar twee mannen en een vrouw van ongeveer 20 jaar, die vol gens een veehouder in de Betuwse plaats Doornenburg een kind in dc Waal hebben gegooid. De veehouder, die op zijn eenzaam gelegen weiland aan het werk was in het struikgewas langs de rivier, zag dat het drietal met een jong kind in de armen naar de waterkant liep. Toen ze even later tevoorschijn kwa men, was het kind niet meer bij hen. In een kleine, cremekleurige auto, vermoedelijk een Morris of een Au stin Seven, reden ze daarna met hoge snelheid weg. Het enige signalement is, dat een van de mannen een baardje had. De politie houdt er rekening mee dat het kind mogelijk al door mis handeling om het leven was geko men en men nadien het lijkje in de rivier heeft gegooid. De Rijkspolitie te water is aan het dreggen. Poolse zeeman vraagt asiel ROME, 11-7. De kapitein van het Poolse vrachtschip „Ziemia Gdans- ka", Tadeusz Kamineski, heeft de politie in de Italiaanse havenstad Genua om politiek asiel verzocht. Na vrijdag bekend is geworden is het schip op 30 juni met een lading steenkool in Genua binnen gekomen. Het schip, dat een bemanning van veertig koppen telt, is donderdag on der bevel van de eerste officier de haven weer uitgevaren. De bestuurster, de 20-jarige mej. Henriette Korpel uit Gouda, is ern stig maar niet levensgevaarlijk ge wond in hel ziekenhuis St. Antho- niushove in Voorburg opgenomen. Haar verloofde, de 20-jarige B. M. Schrevelius uit Voorbuig, dc 58-ja- rige A. Vermeulen uit Den. Haag en zijn echtgenote, de 57-jarige mevr.' Vermeulen-Stewiaski, zijn overle den kort na de botsing, die om streeks half tien plaats vond. ZEEUWS VLAANDEREN. - Te Hoofdplaat wonen twee zusters en een broer samen die met elkaar de leeftijd van 255 jaar hebben bereikt. Dit drietal verricht nog dagelijks ongehinderd hun bezigheden. ADVERTENTIE. Salomo was een wijze koning en sprak: „er is niets nieuws onder de zon" maar wanneer Salomo nu nog leefde en hij dronk Champagne Pilz dan zou h\j zeggen: ik ben wel wat loslippig geweest want zulk een heerlijke drank had ik niet gedacht dat zou kunnen wor den uitgevonden. Probeer daarom Champagne Pilz. Werkt ook uitste kend op de spijsvertering. BRUIN1SSE. Dinsdagavond ver gaderde de raad van deze gemeente. Daar echter de gehele vergadering besloten was is het daarin verhan delde onbekend. Waarschijnlijk is dc suatiesluis een onderwerp van be spreking geweest. ZIERIKZEE. Hedenmorgen had de besteller R. van M. bij het vervoe ren van vis naar de markt, terwijl hfj voor de ivagen liep, het ongeluk in de Nieuwstraat te struikelen. Daardoor kramen de kisten en man den met vis op zijn been dat gebro ken werd. DREISCHOR. Een man heeft hel ongeluk gehad dat op de een of an dere wijze een stopnaald in zijn borst is gderongen, rakelings voorbij het hart. Wat de gevolgen zullen zijn s nog niet uit te maken. Volmaakte bewegingloosheid zo mogelijk voor geschreven. ZIERIKZEE. Baldadigen hebben in de nacht van zaterdag op zondag enige ruiten van de zaal van het Leger *des Heils ingeworpen. Wij ho pen dat het de politie mag lukken de baldadigen op het spoor te komen opdat zij voorbeeldig gestraft wor den, want dit is nu de tweede keer dat dit gebeurt. NEW YORK, 12-7. Het Amerikaan se tijdschrift Newsweek meent te we ten, dat president Nixon heimelijk opdracht heeft gegeven deze maand acht F-4e Phantom straalvliegtuigen naar Israël te sturen. Zij zullen wor den uitgerust met zeer geheime elek tronische apparatuur om radar te storen. Nixon heeft Isi'aël verzekerd, aldus Newsweek, dat het met ingang van de volgende maand kan rekenen op twee Phantoms per maand geduren de onbepaalde tijd. De Amerikaanse president nam het besluit na het be richt dat twee Israëlische vliegtuigen waren neergehaald door Russisische S.A.M.-2 raketten. 58. Niets vermoedend van het gevaar dat hem bedreigde, zat dc Handelaar met zijn gasten in de grote kajuit aan een welvoor ziene dis. Er waren vruchten en gebraad in overvloed en men Het zich alles goed smaken. „Schenk ons wat wijn in", beval de Handelaar plotseling, „eten maakt dors tig". Achter Aram's rug schonk de man die hen bediende de glazen vol en zo kwam hel dat Aram niets zag van het witte poe der dat de man voorzichtig in zijn glas uit schudde. „Mag ik thans een dronk wijden aan het voorspoedig verloop van onze reis. zodat mijn bekoorlijke gast van vanavond binnenkort weer verenigd zal zijn met haar broeder, dc machtige Tudor1" zei de Handelaar, nadat de glazen voor hen wa ren neergezet. Hij hief zijn glas en do an deren volgden zijn voorbeeld. Aram zette het aan de lippen, welntv, vermoedend dal de dood hem in het gezicht loerde. Doch op hetzelfde ogenblik ontstond er buiten dc kajuit een geweldig rumoer. Men hoorde kreten en hel geluid van rennende voetstappen en even later werd het gordijn terzijde geschoven. Eén van de zeerovers stormde naar binnen en schreeuwde: „De gevangene is losgebroken!" DINSDAG 14 JULI. NED. I. Vanmiddag een vakantie- programma voor de kinderen. Eerst een filmpje over Felix de kat, een filmpje over het herstel van een ka thedraal en tenslotte de Debbie Rey nolds show, waarin Debbie per on geluk met haar zwager aan een quiz deelneemt en dan met hem moet doorgaan voor het ideale echt paar. Na de Tour de France, Pipo de clown en het journaal, een vrolijk uurtje. Eerst Vaders tegen wil en dank en dan Wat nu mr. Deeds? Na het journaal van acht uur een nieu we aflevering van Peyton Place. De jury is aan het beraadslagen, Dr. Rossi heeft zijn handen vol aan Stel la. De volgende serie is De Opstan ding. Dimitri wil Katarina nog steeds naar Siberië volgen en neemt op het laatste moment nog een aan tal belangrijke besluiten. De ont knoping is zeer dramatisch. Hierna Avro's Televizier Magazine, gevolgd door een reportage uit Knokke. Van avond is Spanje aan de beurt. Jan Thijs zorgt weer voor de presentatie in vele talen door elkaar. NED. II. Pipo, het journaal en dan van de NOS een nieuwe serie Kunst signalering. Alle soort kunst wordt hier behandeld, vooral premières en nieuwe uitgaven. De KRO komt om half acht in de ether. In de serie Muziek in vrije tijd zingt het Ber gens klein vrouwenkoor o.l.v. Klaas Venneker. Na het journaal Brand punt en vervolgens de Andy Willi ams show met als voornaamste gas ten: Ray Stevens, Mama Cass Elliot en de danser Jaime Roggers. 't. KRO programma wordt besloten met een aflevering van de serie: Wij, de he ren van Zichem. WOENSDAG 15 JULI. NED. I. De AVRO verzorgt het middagprogramma. Voor de kinde ren Avonturen in speelgoedland en voor jong en oud Audubon Wildlife Theatre, een film over Alaska met de nadruk op dc wilde natuur in dat gebied. De NOS begint met de Tour de France, daarna Pipo, het jour naal en Puffenstuf. De heks Witche- poo verijdelt een poging van Jimmy om met zijn fluit van het eiland af te gaan. De kerkelijke aktualiteiten- rubriek Kenmerk sluit de vooravond Na het journaal de hoofdfilm van vanavond, Dc titel is De Boekanier. De regisseur is Anthony Quinn. Dc ze film speelt i?i het begin van de 19e eeuw tijdens de Amerikaanse vrijheidsoorlog. De hoofdpersoon is de Boekanier, Jean Lafitte die de Amerikanen steunt in hun strijd te gen de Engelse macht. Hij heeft het niet gemakkelijk die zeerover want vrouwen spelen een heel belangrij ke rol in zijn leven. Al bij al een boeiende film vol avontuur. Hierna nog een kort Socutera-filmpje en een aflevering van Studio Sport. NED. II. Na Pipo en het journaal het programma Info. Om half acht, een programma voor mensen die naar Spanje willen gaan. Flamingo broedplaatsen, zigeunerdansen. Na het journaal een dokumentaire van Romano Stinga en Will Simon, ge titeld „De gediplomeerde roeping Aan de orde is het verpleegstersbe- roep. Van kwart voor negen tot klokslag middernacht alle aandacht aan „Jazz"! De titel van dit pro gramma is: Jazz is niet dood. Veel muziek, maar ook diskussies. inter views, informatie e.d. staan op het programma. Enkele békende arties ten die men zal kunnen horen en zien: Mell Lewis, Dave Brubeck, Kenny Clark, enz. Als deze avond slaagt wil de AVRO er regelmatig uitzenden. DINSDAG 14 JULI. NED. I: 18.25 Tour de France; 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 Va ders tegen wil en dank; 19.30 Wat nu mr. Deeds; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place; 21.10 De opstanding; 21.55 Avro's Televizier Magazine 22.45 Songfestival Knokke; 23.50 Journaal. NED. II: 15.30 Felix de kat; 15.38 Monnikenwerk; 16.06 Debby Rey nolds show; 18.45 Pipo de clown; 18.55 Journaal: 19.04 Kunstsignale ring; 19.30 Muziek in vrije tijd; 20.00 Journaal; 20.20 Brandpunt; 21.00 Andy Williams show; 21.50 Wij, he ren van Zichem; 22.40 Journaal. WOENSDAG 15 JULI. NED. I: 17.00 Avonturen in speel goedland; 17.05 Het wonder der na tuur; 18.25 Tour de France; 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 Puffen stuf; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal: 20.20 De Boekanier speelfilm22.15 Het goede doel; 22.30 Studio Sport; 22.55 Journaal. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 Journaal 19.04 Info: 19.30 Fcria d' Espana: 20.00 Journaal20.20 De gediplo meerde roeping; 20.45 Jazis niet dood22.10 Journaal; 22.15 Jazz is niet dood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3