AGENDA Elfjarige Netty Pietërs won gouden helm en Coupe des Dames De RA-2 (Heyerdalil) haalt Barbados STREEKNIEUWS BP-aiiloraces voor tic jcu^tl ZIERIKZEE, 11-7. Op het tot ven heus circuit omgetoverd parkeerterrein aan de ^Minderbroederstraat, ronkten zaterdagmiddag de „Ferrari's", z|j het in een kleinere uitvoering dan de bolides, die normaliter over het beton ra zen. Minder hard dus en ook minder gevaarlijk, want de honderden jongelui - opgetrommeld door de BI' (Benzine en Petroleum Handel Maatschappij N.V.) bekampten elkaar tussen de strobalen, maar eender was wel dat het ging om seconden in een spannende strijd. Zierikzee boekte - na zo'n 90 verreden Grand Prix in Nederland - een merkwaardig rekord. Een meisje won de Gouden Ile'm en de Coupe des Dames. Het was een stralende en kennelijk bij de handse 11-jarige Netty Pieters, „die vierhonderd mannen te erg was." Loco-burgemeester mr. K. A. Keuning bepfijstde winnares. Nog niet eerder was er zoveel oer en werd er zoveel gewonnen door één meisje. De „speaker" - tevens tijdopnemer - behoefde, om in zijn jargon te blijven, niet te sjoemelen, want het was allemaal zo duidelijk als glas. Netty was de snelste en liet in de finale 29,7 sec, afdrukken. Het was voor de anderen allemaal te goed en daarom mag Netty straks meedoen aan de nationale kampioen schappen. Tweede in het overigens sterke veld werd Henny Koster (31.1) en derde Dick v. d. Hoeven (31,2). Een krans, een helm en een beker voor de winnares en kleinere bekers voor de nummers twee en drie, uit gereikt door loco-burgemeester mr. BRIDGETOWN. BARBADOS. 12-7. Ce Nccrse onderzoeker Thor Heyer dalil en zijn bemanning van zeven zjjn zendag in Barbados aangeko men met hun papyrusboot Ra 2. Het oversteken van de At'antische cceaan heeft 57 dagen geduurd. De reis van 6300 km is gemaakt om te bewijzen dat de Egyptenaren duizenden jaren voor de Noorman nen of Columbus de Nieuwe Wereld 'hebben ontdekt. De Ra 2 werd de haven van Bridgetown binnengebracht dooreen sleepboot, aan boord waarvan zich Heyerdahls vrouw en 17-jorige Hotel uitgebrand OOSTERBROEK, 12-7. Zondag- morgen vroeg is brand uitgebroken in het onlangs gerestaureerde hotel Amicitia in Noordbroek. Eigenaar J. de Groot kon zich met zijn gezin nog op tijd in veiligheid stellen. De brandweer van Oosterbroek kon niet verhinderen dat het gehele pand uit brandde. De naastliggende percelen konden worden behouden. De schade wordt op oen ton geschut. Man eiste onder •eisjing mor fine woordvoerder waarvan daarna hulde bracht aan de gemeente voor de ver leende medewerking, het medeleven van het publiek en natuurlijk de renners, die het zo uitstekend hadden gedaan. Een BP-team had het (men moest toch eens kijken hoe dat ging) tevo ren opgenomen tegen het college van b. en w., aangevuld met de pers en laatst genoemden kwamen (dat was niet slecht), maar 1,2 seconden tekort om van deze professionele lieden te winnen. Tijden: 49,2 en 48. Daartegenover steken de tijden van de winnaars in tussen wel scherp af. Het was een pittig middagje voor jeugd en oude ren zaterdag en dat mag er - zonder reklame te willen maken - wel bij: de BP-vertegenwoordigers zijn goe de gastheren. En de „speaker" had zijn hart aan Zierikzee verloren. Hij vond het een (moet het?) schone, zonnebadende vrouw, gehuld in wei nig textiel. Werumeus Buning zou er van gebloosd hebben. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 13-7. Aangevoerd 1333 dieren, t.w.: 1086 runderen en 247 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen: ex tra f 5,15-5,50, le f 4,40-4,85, 2e 3,80- 4,15, 3e f 3,70-3,80; stieren t*4,45-5,05; worstkoeien f 3,70-3,85; slachtvar- kens: le f 2,28-2,38, 2e f 2,18-2,28, 3e f 2,08-2,18; slachtzeugen f 1,60-1,70; zware varkens f 2,05-2,15. Runderen: aanvoer groter; handel traag; prijzen lager. Varkens: aan voer ruimer; handel redelijk; prijzen iets hoger, enkele prima's boven no tering. K. A. Keuning. die het met zijn col lega-wethouder en een enkel raads lid, allemaal enthousiast had gevolgd Geslaagd evenement De „loco" vond het evenement bij zonder geslaagd. Het gemeentebe stuur had er aanvankelijk wel wat tegen aangekeken: zo jong en dan al racen en of dat niet gevaarlijk was? Maar het ging allemaal perfect en blij was de heer Keuning dat de moeilijkheden rond het circuit kon den worden opgelost. Het parkeerter rein is niet zo groot, maar het ging voortreffelijk. Hij bracht dank aan de organiserende maatschapij, een Netty overladen met tropheeën. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). dochter bevonden. Verscheidene zeil- en motorboten waren ter be groeting uitgevaren. De bemanning bestaat, buiten He.verdahl, uit een Egyptenaar, een Italiaan, een Japanner, een Mexi caan, een Marokkaan, een Ameri kaan en een Rus. beril DEN HAAG. 11-7. Onder bedrei ging m"t een alarmpistool heeft de 7-jarige vertegenwoordiger J. C. B. uit Den Haag donderdagavond laat in c-en apotheek aan de Soestdijkse- kride in Den Haag van de 58-jarige apotheker morfinepoeder geëist. Hij deed dat toen de apotheker hem ta bletten overhandigde die hij op een recept was komen halen. Na een korte worsteling, waarbij de apothe ker licht gewond werd. gaf B. zich over. De politie bracht B naar het bureau en toen de man daar het be wustzijn verloor, naar een ziekenhuis Later werd de vertegenwoordiger, teruggebracht naar het politibureau en daar ingesloten. Opheffing „tijgerkooien" SAIGON, 11-7. De Zuidvietnamese regering heeft meegedeeld dat zij de „tijgerkooien" op het gevangenisei land Con Son zal afschaffen als de berichten over mishandeling van ge vangenen daar waar blijken te zijn. Zij heeft een commissie van onder zoek naar het eiland gezonden. Alpinisten verongelukt MEGEVE (Frankrijk), 10-7. Drie Alpinisten vonden de dood en één werd zwaar gewond toen zij vrijdag morgen bij het beklimmen var) een 3.557 meter hoge top in het Mont Blanc-massief langs een met ijs be dekte rotsmuur omlaag stortten. Reddingsploegen hebben de drie doden geborgen, de gewonde Alpinist is per helicopter naar een ziekenhuis overgebracht. Vrijdag zijn ook de lijken geborgen van twee Franse bergbeklimmers die donderdag bij een val van een 3.914 meter hoge top nabij Briancon om het leven zijn gekomen. Renzentanker te water ROTTERDAM, 11-7. Op de Verol- mewerf te Rozenburg is zaterdag morgen opnieuw een mammoettan ker te water gelaten. Vele duizenden toeschouwers waren er rond kwart voor negen getuige van hoe de „Esso Europoort", een oliereus van 255.000 ton de helling naar de Nieuwe Wa terweg afgleed. Na deze geslaagde stapelloop brachten zes slepers de mammoet naar de afbouwkade. De „Esso Europoort" is met zijn 348 meter op het ogenblik het lang ste schip van de wereld. Badende kinderen verdronken te Cadzand CADZAND, 12-7. Zondagmorgen is de zesjarige Laurent Lublois uit Brussel in Cadzand tijdens het ba den in zee door verdrinking om het leven gekomen. Aangenomen wordt dat zijn tienjarig broertje eveneens is verdronken. Hij is echter nog niet gevonden. De kinderen logeerden bij kennis sen. De ouders van beide jongetjes zijn zaterdagmorgen met vakantie naar Engeland vertrokken. Schutter gepakt SCHIEDAM, 12-7. De bemanning van een surveillerende politie-auto zag zaterdagavond in de bosjes langs de Parallelweg in Schiedam een man die naar het scheen een geweer bij zich had. Een politieman ging op de man af en stelde vast dat het inder daad een geweer was, waarna hij zijn collega die in de auto was ach tergebleven waarschuwde. Toen de ze kwam en de man werd gesom meerd het schietgerei te laten val len, richtte deze op een afstand van plm. vier meter het geweer op de borst van de tweede agent, die daar op zijn pistool trok en een schot loste waardoor de man in zijn rech terbeen werd getroffen. Hij liet daarop het geweer vallen, waarop de politiemannen hem overmeesterden. Het bleek dat de man in bezit was van twee kogelgeweren. Bij één daarvan was de loop afgezaagd. De man werd door de GGD naar een Schiedams ziekenhuis vervoerd waar bleek dat zijn been door het schot was gebroken. Jaarlijks statenexcursie De jaarlijkse excursie van de pro vinciale staten van Zeeland vindt plaats op 18 september a.s. Het pro gramma van deze oriënterende ex cursie door de provincie is nog niet bekend. ZIERIKZEE Boeiende muziekavond Dat de serie orgelbespelingen te Zierikzee in een behoefte voorziet, bleek wel uit de grote belangstel ling voor het concert door de orga nist Jan van Laar m.m.v. de blok- fluitist Pieter van Veen in de Gast- huiskerk op donderdag 9 juli. Het programma voor deze avond bestond hoofdzakelijk uit 17e-ecuwse com posities. De organist gaf een bijzon der gave vertolking van Sweelincks fantasie in d, waar door een zorg vuldig afgewogen frasering en arti culatie een volmaakt uitgebalan ceerd beeld ontstond. Dit was ook in het slotwerk, de fantasie in G van J. S. Bach, te constateren. De flui tist Pieter van Veen speelde als so- lowerk het „Amarilli Mia Bella" van Jac van Eyck. Met de techni sche beheersing en intens muzikale voordracht waarmee hij dit werk liet klinken, hield hij zijn publiek in geconcentreerde aandacht. Fenome naal was het samenspel van beide musici in de composities van Sam- martini, Telemann en Dieupart. Het uitmuntend continuospel van Jan van Laar verdient op z'n minst een aparte vermelding. Het hartelijk ap plaus van de toehoorders was ken merkend voor de ontspannen sfeer die deze concerten zo aantrekke lijk maakt. RENESSE Drukbezochte zangavond Vorige week werd in de Hervorm de kerk te Renesse een zangavond gehouden waaraan drie koren deel namen, die onder leiding stonden van dirigent de heer C. J. Groen- leer. Het optreden van de koren uil Zierikzee, Bruinisse en Renesse werd instrumentaal afgewisseld door or ganist J. v, Nieuwenhuizen. Dat er aan deze avonden behoefte bestaat blijkt aan het aantal van ongeveer 300 aandachtige toehoorders. Tot in de verste boeken was de kerk hier door gevuld. Men had zelfs klap stoeltjes moeten bijzetten. Dat het optreden van de koren bijzonder in de smaak was gevallen bleek wel uit de opbrengst van de collecte aan de uitgang. In het kader van deze avonden in de kerk volgt a.s. woensdag een op treden van het muziekkorps van het Leger des Heils uit Goes. Bromfietser slaat over motorkap auto Zaterdagmiddag 13.15 uur verleen de A. J. E. J. L. op.de splitsing Vroonweg - Hoogenboomlaan geen voorrang aan de bromfietser J. Th. Koning uit Bréda. De personenwa gen die uit de richting Renesse over de Vroonweg naderde wilde bij de Hoogenboomlaan afslaan. Hij schep te. hierbij de bromfietser, dié over de motorkap van de auto sloeg, waarbij hij zelfs een deuk boven de voorruit veroorzaakte. Hij bleef on gedeerd. De bromfiets werd zwaar besphadigd. RENESSE Nachtelijk vandalisme op het strand In de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks 2.30 pleegde een groep jongelui vernielingen op het Renessese strand. Zo werd een bad hokje gedemonteerd en in brand gestoken. De op het strand patrouil lerende eigenaar de heer Jac. Ver boom waarschuwde de politie die de knapen onverhoeds inrekende. Zij kregen allen een proces-verbaal. Inmiddels hebben zij de eigenaar schadeloos gesteld. Schade door aanrijding bromfiets Zaterdagmiddag reed W. v. P. uit Dordrecht met zijn auto vanuit de uitrit van Camping „Schouwen" plotseling de rijweg op. Juist, op dit moment passeerde M. C. B. uit Elle- meet, die werd geschept. Er bleek voor f 400,schade aan de brom fiets te zijn ontstaan. Lang zwemmen VENETIE, 12-7. De Italiaanse zwemmre Fulvio Bergamini heeft het wereldrecordduur- en afstandszwemmen op zijn naam gebracht. Hij startte za terdagmorgen om 10 uur in de haven van Triëst en arri veerde zondagavond om 10.27 uur in Venetië. Hij had toen een afstand van 120 km. in 23 uur en 27 minuten afgelegd. Tijdens zijn tocht verorberde de zwemmer 66 eieren, drie kilo biefstuk, zes lit'r bouil lon, vele kilo's glucos in de thee en in de namiddag nam hij zelfs een schotel spaghetti tot zich. Autobotsing Vrijdagavond vond op de split sing Hogezoom-Vroonweg een aan rijding plaats. A. C. uit Bergen op Zoom kreeg, rijdende op de Vroon- weg en komende uit de richting Haamstede, geen voorrang van een personenwagen die deze voorrangs- weg kruiste. Beide wagens werden danig beschadigd. SEROOSKERKE Rokende vuilnisbelt De laatste tijd komt het weer her haaldelijk voor dat de vuilnisbelt aan de Stolpweg grote hoeveelheden rook onwikkelt. Het verkeer op de Stolpweg en de inwoners van Se- rooskerke ondervinden veel last van de rook. Vakantiegangers en vissers in het Staatsbosbeheer gaan soms op de vlucht voor de rook. De ver stikkende rook veroorzaakt hoofd en keelpijn. Zaterdagavond dreven grote rookwolken over Serooskerke. Ondanks gesloten ramen en deuren dringt de rook de woningen binnen. De laatste jaren is herhaaldelijk bij de bevoegde instanties geklaagd over deze rook. doch maatregelen zijn tot op heden uitgebleven. SIRJANSLANI) Postzegelautomaat Aan 't postkantoor alhier is aan gebracht een postzegelautomaat. Voor f 1,zijn er in verkrijgbaar ol 4 postzegels van 25 ct. of 8 van 12 ct. en 4 ven 1 ct. Een pracht ser vice vrn de P.T.T. voor degenen, die niet op de openstellingsuren kun nen kopen en voor de vele kampeer ders van de campings. NIEUWER KERK Voor het doktoraal examen (eerste gedeelte) geneeskunde, slaagde aan de Utrechtse universiteit, de heer B. Bcumen Jac. zr.., afkomstig van hier. BRUINISSE Verbetering strandakkommodatie Ter verbetering van de strandak kommodatie werd deze week te Brui nisse een bak met zand aangevoerd, om le storten op het zg. strandje te Bruinisse. Nadat (met veel moeite) een gedeelte van de lading was ge lost (het zand was te nat om dat vlot te doen geschieden), weid be sloten de rest van de lading in de werkhaven op de bestemde plaats te „klappen". De bak is daarbij echter aan de grond geraakt en men zal tot de zg. giertijen moeten wachten om het diepgaande vaartuig weer vlot te krijgen. Oude huizen gesloopt De oude huizen aan het Mossel slop te Bruinisse zijn door de slo pershamer gevallen. Daar het Kerk plein uiteraard tot de kern van de gemeente behoort en vlak langs de kerk ook het oudste gedeelte van de 500-jarige gemeente ligt. moeten ge noemde huizen al oud zijn geweest, al behoorden zij ongetwijfeld niet tot de oudste huizen uit onze ge meente, want een bouwstijl viel er niet uit af te lezen. Nu deze huizen verdwenen zijn, is ook het Mossel slop, verbinding tussen het westelijk en het oostelijk gedeelte van het Kerkplein, feitelijk verdwenen. Controle op naleving van het rijtijdenbesluit DEN HAAG, U-7. De politic heeft op dc uitvalsweg van Den Haag in de richting Rotterdam, de Ryswyif- scweg, een gerichte controle gehou den op dc naleving van het r\jt(j- dcnbcsluit. Vijf van een serie gecontroleerde personenbusjes bleken alleen een vaste zitting te hebben op de be stuurdersplaats. De passagiers zaten op kistjes. Het gaat om vier busjes van een bedrijf ln Rotterdam en één van een Haagse firma. De politie Maandag 13 juli Zierikzee Gravensteen, 10-5 en 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij en Scheep vaart". Burgerweeshuis, 10-5 uur, zomerten- toonstelling. Renesse Wandeltocht 15 km. Vertrek 19.00 uur vanaf V.V.V.-kantoor. Dinsdag 14 juli Gravensteen, 10-5 en 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij en Scheep vaart". Burgerweeshuis, 10-5 uur, zomerten- toonstelling. Vismarkt: kunst- en antiekmarkt. Mondragon: 9 uur wijnfccst/lnlcn- teninstuif. Huis van Nassau, Graanbeurs, 8 uur, beat-feslijn. Haamstede Avcndrcndlciding Zilvermeeuw- broedplaatsen. Vertrek Uitkijktoren 19 uur. Renesse Omg. eonsumptietenten. Strandmo- zai'ken. Aanvang 14.30 uur. Advertentie Dagelijks op de hoogte van het saldo van uw rekening REKENINGEN met dagafschrift Formulieren en overboekingen geheel kosteloos NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Vandalisme en diefstal Sporen van vandalisme leiden vaak naar de vluchthaven of de werkhaven te Bruinisse. Dit was ook vorige week het geval toen men en kele vernielingen constateerde bij de heer Jac. W. Kleppe. De bemanning van een schip in de werkhaven had zich bovendien nog schuldig ge maakt aan diefstal van een hoeveel heid paling, in de werkhaven te Bruinisse in een bun opgeslagen. Door de politie werd proces verbaal opgemaakt. Auto contra bromfiets Op de Westkop (Grevelingendam) reed de beroepsmilitair N. C. van E. uit Apeldoorn, met zijn Ford 12 M, de rijbaan op toen daar juist M. J. de B. uit Dordrecht passeerde. De bromfietser kon de auto niet meer ontwijken. Een botsing volgde, waar bij de B. verschillende ontvellingen en kneuzingen opliep, terwijl de bromfiets zwaar en de auto licht werden beschadigd. Autobotsing De Franse automobilist C. S. uit Meillerie moest stoppen voor het rode licht van de brug. Mevrouw E. S. uit Zierikzee die achter hem reed maar niet snel genoeg reageerde kwam met de Franse wagen in bot sing. Er ontstond autoschade en mevrouw S. liep een hoofdwond op. Rijksweg 18 De rijkswég van Zierikzee naar Zijpe heette tot dusver Rijksweg 18. Dit is nu veranderd. Rijksweg 18 loopt in het vervolg van Zierikzee over de Grevelingendam. Het ge deelte van de Staphorster kruising bij de Oude Dijk te Bruinisse heet nu voortaan tot Steenbergen: Rijks weg 257. Personenauto beschadigd Toen een vrachtwagen met twee aanhangwagens geladen met aardap pelen van de firma L. uit Dirksland en komend uit de richting Zierikzee, bestuurd door de chauffeur P. J. K. uit Dirksland kwam, bij de vernau wing die de weg maakt over de Grevelingensluis J. S. met zijn auto uit de tegenovergestelde richting. Een aanrijding volgde waarbij de personenauto werd beschadigd. Vrijstellingen militaire dienst Aan een aantal dienstplichtigen is door het ministerie van defensie vrij stelling van militaire dienst verleend wegens bijzondere omstandigheden. Dit zijn de heren I. Schults (een jaar vrijstelling), F. K. Deurloo en J. J. Bal (definitieve vrijstelling) en de heer J. van 't Leven (vrijstelling we gens broederdienst). Automotor in brand Op de Grevelingendam vloog de motor van de auto van N. S. uit Vlaardingen in brand. De politie bluste de motor met een schuim- blusser maar de auto bleek niet in staat om verder te rijden. Meer dan honderd doden bij busongelukken (India) NIEUW DELHI, 11-7. In een dorp in de Indische staat Maharasjtra zijn vrijdag 22 mensen om het leven ge komen nadat een bus in een vijver was gereden. Deze vijver was ge vormd door een bron. Bij nog twee busongelukken in India zijn negentig mensen géwnod: veertig bij een botsing tussen twee bussen in de staat Kerala en vijftig doordat een bus in de staat Orissa in een ravijn stortte. maakte tegen de chauffeur proces verbaal op wegens overtreding van het rijtijdenbesluit, en bovendien omdat de bestuurders alleen foto- copieën van de kentekenbewijzen bij zich hadden in plaats van de origine le exemplaren. De passagiers van de vijf busjes, allen classificeerders, moesten hun reis naar Rotterdam per trein vervolgen. De politie heeft meegedeeld, gezien het resultaat van de controle van plan te zijn vaker een dergelijke actie te houden. Voltooiing trap Westenscliouwen vordert langzaam WESTENSCHOUWEN, 11-7. Dc trap te YVestenschomvcn nadert de voltooiing. Aan de zeezijde kan het strandbezoekend publiek nu ook ge bruik maken van de brede trap, hoe wel nog vele treden klapperend op hun fundamentele ondergrond liggen l>y het drukke gebruik. Ook de leuning is nog maar voor een klein stukje gereed en er wordt beweerd dat een dezer dagen nacht brakende jongelui een deel ervan voor het stoken van een kampvuur hebben gebruikt. De trap krijgt drie leuningen, twee aan de buitenzijden en één in het midden om het op en afgaand publiek in de juiste richting te leiden. Wanneer het werk klaar zal zijn is nog niet bekend, doch het moet ons van het hart dat het toch wel lang gaat duren. Temeer omdat een plaat selijk aannemingsbedrijf, dal even eens had ingeschreven hot werk niet kreeg omdat men voor Pinksteren niet klaar kon zijn. EMMEN. Hotel „Hel Herenhof" in Emmcn, dat wegens do slechte finan ciële resultaten onlangs voor het pu bliek gesloten werd zal binnen twee a drie maanden onder de naam ho tel-café-restaurant „Emmen" weer worden opengesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2