Crote belangstelling voor Ronde van Renesse voor amateurs Man overleefde val van 25 meter uit het buitenland Britse havenstaking nog te voorkomen? Unesco tegen zitten blijven Los Angeles zoekt hamer-moordenaar Wat biedt de BEELDBUIS ARAM EN DE BROEDERS DER KUST Drie mensen omgekomen bij auto-botsing Zomer-avondvoetbalcompetitie afgesloten Km IVieni (Goes) als eerste «ver de finish Zondag 12 juli, NedII, 22.15 uur: Songfestival Knokke. Een geduchte te genstandster van de Nederlandse ploeg is de Engelse Sumanlha Junes. KKNLSSE, 10-7. Vele duizenden omzcomdco woensdagavond Ie Re nesse het 2717 meter lange parcours om de 2e editie van de Kunde van Kenes.se voor amateurs te aanschou wen. De talrijke toeschouwers heb ben een wedstrijd te zien gekregen waarin het tempo constant boven de ■10 km lag. Door dit hoge tempo werd al spoedig het kaf van het ko ren gescheiden. Door de vele premies welke er vie len te verdienen bleef de wedstrijd van 't begin tot 't eind bijzonder at tractief. De eerste uitlooppoging kwam van Kas Viktorie en Mat van Leeuwen. Verder dan 1,50 m voor sprong wisten zij het evenwel niet te brengen. Kees Priem, die het hele peloton op sleeptouw nam. zorgde weer voor de aansluiting. Gevaar lijker zag het er uit toen nu ruim 40 km Kees Priem. Jan van Hoek, Hen- ny Gijssel, Ad Konings, Henk Stan der, Wim Evertse, Peter Remijn en Ad van den Hoek uit het peloton wisten te ontsnappen. Ondanks een goede samenwerking van de acht- koplopers wist het peleton de vluch ters weer tot de orde te roepen. Ad v. d. Hoek. Jan van Hoek, Ad Ko nings en Henny Gijssel wisten hierna gedurende 10 km uit de gi*eep van het peloton te blijven, waar Kees Priem en Wim Evertse weer voor de aansluiting zorgde. Met nog 20 km voor de boeg vormde er zich weer een kopgroep van acht renners Henk Bakker. Toine van Bunder. Peter Franken, Kees Frijters, Peter Gödde, Jan Huijps, Wim Smeekes en Van Dongen. Even zag het er naar uit dat dit achttal de beslissing had gefor ceerd. Na twee ronden moesten zij zich evenwel onder de druk van het peloton gewonnen geven. De slotfase Verschillende pogingen werden er hierna in de slotfase nog onderno men om uit de greep van het peloton te geraken. Door het hoge tempo waarin werd gereden leden al deze pogingen schipbreuk waardoor uit eindelijk de beslissing voor de zege in de eindsprint moest vallen. Kees Priem, vorig jaar winnaar van de eerste wielerronde te Renesse, zette zich op 20o m van de finish resoluut aan de leiding, na in een gunstige positie uit de laatste bocht te zijn ge komen. Er volgde hierna een span nend duel tussen Priem en Ad Ko nings die zich niet zonder meer ge wonnen wilde geven. Met slechts en kele centimeters verschil wist Kees Priem als eerste over de finishlijn te flitsen. Bijzonder sneu voor Wim Evertse, die zich bij de premiesprints weer had doen gelden en voor zijn Schouwse supporters was het. dat het de jury was ontgaan dat hij in Elflal Rijkswaterstaai werd overtuigd winnaar ZIERIKZEE. 9-7. Op 7 juli j.l. is de laatste wedstrijd voor de zomer avondvoetbalcompetitie rayon Zie- rikzee gespeeld en daarmee het sei zoen 1970 beëindigd. Uit de eindrangschikking blijkt dat Rijkswaterstaat op overtuigende wij ze zich de sterkste heeft getoond en aan de jaren opéénvolgende kam pioenschappen van Kon. Zeelandia dit seizoen een einde heeft gemaakt. Weinig verschil voor de bezetting van de tweede plaats, doelcijfers zijn doorslaggevend. Overige plaatsen in de middenmoot ook gering verschil, waarbij reglementaire toepassingen van extra vcrliespunten wel opval lend is. Ongetwijfeld is het voor een over grote meerderheid van de deelne mers aan deze competitie een pret tige ontspanning geweest. Betreu renswaardig is echter dat enkele voorgedane „incidenten" van invloed zijn geweest op de toch zo zeer ge wenste sportiviteit. Spijtig dat door onsportief optreden van enkelen aan vele anderen een genoegen werd ont nomen, zeer in 't bijzonder ook aan de heren scheidsrechters. Wij vragen ons af waarom die onsportieve han delingen? Terecht zijn straffen opgelegd, o.a. extra verliespunten en schorsingen. Voor betrokken verenigingen niet prettig, maar o.i. de juiste manier om het zomeravond voetbal eerlijk en sportief te houden. Wilt men zomeravondvoetbal blij ven spelen (en waarom niet?) dan geldt als eerste voorwaarde sportivi- 7c positie de finish was gepasseerd. Ondanks de2e minder prettige sa menloop van omstandigheden mag de 2e Ronde van Renesse, die door het bedrijfsleven ter plaatse de toe schouwers geheel gratis werd aan geboden bijzonder geslaagd worden genoemd. De uitslag: 1. K. Priem, Goes de 100,5 km in 2.27.54 2. A. Konings, Sprundel; 3. P. Remijn, Goes; 4. J. NEDERWEERT, 10-7. Donderdag avond om half twaalf is een perso nenauto uit Weert, die vanaf Brug 14 te Nederweert de Rijksweg Wcert- Helmond opreed zonder voorrang te verlenen gegrepen door een over de Rijksweg naderende personenauto van een Helmondse familie. Door de hevige botsing werden de inzittenden uit de totaal vernielde auto's over een grote afstand weggeslingerd. De twee inzittenden van de Weer- ter auto die van hun werk op weg |i Politiebureau beveiligd UOOCEVEEN. 9-7. Het poli- 11 tiebureaiL in Hoogeveen is van- i donderdag het veiligste po- litiebureau in Nederland. Men i heeft namelijk het bureau van i de wachtcommandant en het i wachtlokaal voor de man- schappen aan de straatkant i beveiligd met vijf kogelvrije i twee centimeter dikke ramen. Voorzover bekend is het voor het eerst in Nederland dat een i politiebureau op een dergelij- r ke wijze wordt beveiligd. De f kosten hiervan bedragen 5000 f i gulden. Bij hoogspringen sprong van 2.27 meter HONGKONG. 9-6. Bij universi teitswedstrijden te Peking heeft de Chinese atleet Ni Chin-Chen bij het hoogspringen de 2.26 meter gepas seerd. Dat is twee centimeter onder het wereldrecord van de Rus Valeri Brumel. Ni Chih-Chen heeft reeds eenmaal een hoogte van 2.27 meter overschreden. De 2.26 is de derde wereldprestatie. teit. De onmisbare medewerking van de heren scheidsrechters is dan ook ongetwijfeld verzekerd en wij ver trouwen dat alle verenigingen van het zomeravond^petbal daarvan overtuigd zijn en dat zullen tonen. Samenvattend mag gesteld worden dat de competitie zomeravondvoetbal 1970 in het rayon Zierikzee van de K.N.V.B. afdeling Zeeland toch ge slaagd is. Eindrangschikking zomeravond- voetbalcompetitie 1970. rayon Zierik zee: Rijkswaterstaat 10 9 1 0 39- 8 19 P.Z.E.M. 10 6 1 3 19-12 13 Toren Boys II 10 6 1 3 20-20 13 Toren Boys I 10 3 4 3 17-21 10** Smit Bolnes 10 4 1 5 20-19 9 Velocitas 10 3 3 4 21-20 9 Kon. Zeelandia 10 4 1 5 16-27 9 Stella Boys 10 3 2 5 19-18 8 Hartogs P.V. 10 4 2 4 20-22 8** V.A.B. 10 3 0 7 16-21 6* Die Gouwe 10 2 0 8 9-28 4 Reglementair 2 extra verlies- punten. Regelmentair. Oud DFS—Oud Zierikzee Het veteranenel ftal van Zierikzee, dat a.s. zaterdag 11 juli te Burgh tegen oud-DFS in het veld komt, is als volgt opgesteld: A. Hage d,; J. Schoonen en M. W. Catshoek a.; J. de Wit, J. J. Dogger, C. Krello m.; C. v. d. Maas, I. J. Haverhoek. T. Simmers, A. Verton en Jan Hagesteijn v. Reserves: A. Tromper en J. Scholten. De leeftijd van de meeste spelers ligt tussen de 40 en 50 jaar, drie van hen zijn de 50 al gepasseerd. de Bruin, Sprundel; 5. R. Brouwer, Rotterdam; 6. P. Maas. Heérle; 7. C. Bal, Kwadendamme; 8. A. Coppens, Moerstraten; 9. J. Kemps, Sprundel; 10. J. Huijps, Heerle; 11. A. v. d. Hoek, Dirksland; 12. K. v. d. Berghe St. Maartensdijk; 13. J. Maas, Wout- se Plantage; 14. J. v. d. Hoek, Hoo- geiheide; 15. P. Gödde, Zwijndrecht; 16. H. Gijssel, Heikant; 17. C. Frijters Zegge; 18. H. Stander, Oude Tonge. naar huis waren, P. J. Haaks (52), vader van een groot gezin en de 17- jarige ongehuwde H. A. H. Stultjens, beiden uit Weert, werden op slag ge dood. In de Helmondse auto zaten zes personen. Hiervan kwam de 32- jarige echtgenote van de bestuurder mevrouw J. M. Schröder-Meijer om het leven. Haar echtgenoot alsmede vier kinderen uit gezin van 2, 6, 12 en 21 jaar werden zwaar gewond naar het ziekenhuis in Weert over gebracht. Geheime documenten dreven in het water KITZINGEN, 9-7. Twee Duitse jongens zagen in de rivier de Main een brandkast drijven. Het bleek een brandkast van Amerikaanse leger te zijn met als inhoud geheime Ameri kaanse documenten. Een bedrag van 500 dollar en juwelen ter waarde van 150 dollar waren eruit verdwenen. De brandkast is door de West-Duitse politie aan de Amerikanen overge dragen. die een onderzoek naar de diefstal instellen. AMSTELVEEN. Op de provinciale weg in Amstelveen is woensdagmor gen de circa 70-jarige mevrouw Stangenberger uit Amsterdam bij een frontale botsing van de door haar 71-jarige echtgenoot bestuurde wagen met een tegenligger om het. leven gekomen. AMSTERDAM, 9-7. De 25-jarige timmerman H. de Koning uit Am sterdam heeft bijzonder veel geluk gehad. Hij viel donderdag van de top van een in aanbouw zijnde flat bij het Tulpziekenhuis in Amstel- veen naar beneden en kwam tussen een hoop bouwmateriaal terecht. Wonder' boven wonder liep de tim merman slechts enkele verwondin gen op. Hij was bij kennis toen zijn collega's hem op een laag fijn puin aantroffen. In zijn val schoot de man rakelings langs stalen pijpen en an dere uitsteeksels, die hem - had hij ze geraakt - door de vaart onmid dellijk hadden kunnen doden. De timmerman is voor de verpleging van zijn verwondingen in het zie kenhuis opgenomen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dubbeldam: drs. G. J. E. Tichelaar, Westzaan-Assendelft; te Norg (toez.): kand. K. Sluiter, Noordhorn; te Lathum en Giesbeek: kand. drs. P. Lootsma, Amersfoort. Aangenomen naar Voorst: mej. A. J. de Lagh, vicaris te Den Haag. Benoemd tot voorganger te Har- dinxveld-Giessendam: J. van der Born, Moordrecht. Ger. Kerken Beroepbaarstelling: de classis Hil versum heeft préparatoir geëxami neerd en beroepbaar verklaard kan didaat J. de Vree, Amsteldijk 1131 te Amsterdam. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Nijkerk: J. van Ben- them, Ulrum. Bedankt voor Den Helder: M. van Dooren. Vlaardingen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Apeldoorn: J. van Haaren, Amersfoort. Oud Gereformeerde Gemeenten Rruinisse: Maandagavond 13 juli, 7.30 uur, ds. Gebraad, St. Philips- land. Flitsen SANTIAGO DE CHILI. Een 17-ja- rige student is in de nacht tijdons een demonstratie in Santiago de Chi li door een kogel gedood. De student liep mee in een optocht van 200 de monstranten naar aanleiding van een algemene staking, die was afgekon digd door vakbond „Cut". TEL AVIV. Meer dan honderd S.A.M.-2-raketten zijn volgens Isra ëlische militaire commentators de af gelopen dagen aan het Suez-kunaal op Israëlische vliegtuigen afgevuurd. Naar hun oordeel bekommeren de batterijschutters zich weinig om pre- cisieschoten, en verwachten ze meer van de lancering van een reeks pro jectielen tegelijk. SOFIA. In het noord-westen van Bulgarije zijn door overvloedige re genval huizen en openbare gebouwen onder water komen te staan. Brug- gen zijn verwoest en vee is omgeko men. Veel landbouwgrond staat blank. Van slachtoffers is geen mel ding gemaakt. AMMAN. „Het Centrale Comité van de Palestijnse verzetsbeweging heeft de tekst goedgekeurd van een communiqué dat zal worden gepubli ceerd door de Arabische verzoe ningscommissie over het akkoord dat maandag is bereikt met de Palestijn se commando's in Jordanië. Europees parlement beraadde zich over agrarische problemen LUXEMBURG, 9-7. Het Europese parlement heeft zich donderdag voornamelijk bezig gehouden met landbouwvraagstukken, de meeste van louter technische aard. 's Middags werd gesproken over regelingen voor bepaalde zaaizaden, mousserende wijn, vlas en hennep en over een wijziging - volgens het Europese commissielid dr. S. L. Mansholt „van ondergeschikt be lang" - van een reeds bestaande verordening voor een stelsel van premies voor het slachten van koei en en premies om de aflevering van melk tegen te gaan. LONDEN, 9-7. In seen poging de dreigende Britse havenstaking af te wenden heeft het ministerie van ar beid in Londen donderdagavond beide partijen verzocht vrijdagmor gen bijeen te komen. De Britse re gering zal bij deze bijeenkomst de bemiddelaars leveren. Overigens schijnt de nieuwe rege ring de dreigende eerste crisis voor alsnog zeer kalm op te vatten. Een woordvoerder vertolkte de gevoelens met de woorden: „De staking is nog steeds geen feit". GENEVE, 9-7. Het zitten blijven en voortijdig verlaten van de school moet volgens de V.N .-organisatie voor onderwijs, wetenschap en kui tuur (Unesco) spoedig tot het verle den gaan behoren. Op een door de Unesco belegde internationale on- derwijsconferentie in Geneve is don derdag een 38 punten tellende aan beveling voor een doelmatiger on derwijssysteem aangenomen, waarin meer aandacht wordt besteed aan de individuele begaafdheden van de leerlingen. LOS ANGELES, 10-7. De politie van Los Angeles zoekt naar een moordenaar, die in de omgeving van de grootste stad aan de Amerikaanse westkust tot dusver vijf mensen met een hamer of een bijl om het leven gebracht heeft. De onbekende, vermoedelijk een geesteszieke, is donderdag een huis binnengedrongen van een gezin van vijf leden. Hij sloeg met een hamei- in op de in hun bedden liggende be woners. Een tienjarige jongen en zijn 53- jarige grootmoeder waren op slag dood. De overige leden van het ge zin moesten met ernstige verwon dingen in een ziekenhuis opgenomen worden. ZONDAG 12 JULI. NED. I. Na hel journaal en het weekoverzicht voor de journaal- dienst de verkeersinformatie, de Verrekijker en de Afrikaanse verha len van Kees Brusse. Sport op zon dag brengt behalve de tour ook een reportage van roeiioedstrijden in Luzern, gepresenteerd door Aad van Leeuwen. Dan een dienst uit de Bergskerk te Amersfoort ivaar ds. J. Veen de dienst leidt. Pipo wordt gevolgd door de serie Hoe hel begon. De gezamenlijke kerken vullen de tijd tot het V AR A-pro gramma met een programma over de Oecumene in India. Hierna Rawhide. Ook deze keer weer een groot verschil tussen goed en kwaad. De aflevering van vanavond heet Een schot in de rug. Na het journaal de laatste afleve ring van Maigret, getiteld Maigrel en de gangsters. Ook vanavond lost Maigret weer een heleboel moeilijk heden op. Daarna schakelen we* over naar Knokke voor een recht streekse reportage van het Knokke- festival. Ons land wordt vertegen woordigd door Helen Shepherd," Bonny St. Claire, José den Burger, Jacco van Renesse en Marius Mou-. kau. NED. II. Na Pipo en het eerste journaal de Australische serie Woo- binda. De titel voor vanavond -,s Het vogeleiland. Studio Sport maakt ook zijn vijftig minuten weer vol. Daarna de Rechtvaardige rebel. Baas in eigen huis heet deze aflevering. De tioeede aflevering van de groots opgezette serie Civilisatie brengt ons vanavond terug naar de bronnen van onze westerse beschaving. Tot slot van de avond een programma voor jazz-liefhebbers. In de Meer paal in Dronten een concert van de Big Band van Boy Edgar. Het pro gramma bestaat voornamelijk uit variaties op bekende bluesthema's. MAANDAG 13 JULI. NED. I. Jean Nelisse vertelt uil' Saint Gaudêns over de Tour de France. Daarna Pipo, het nieuws en een aflevering van Coronation street Na het journaal komt de VARA te rug met het programma Met de mu ziek mee. Rudolf Schock verleent ook zijn medewerking aan dit pro gramma. Daarna een filmHet is een verfilming van de Tsjechische regisseur Stanislav Barabas van de novelle de Eeuwige echtgenoot van Fjodor Dostojevski. In de hoofdrol len Jozef Kroner en Brigitte Skay. De eeuwige echtgenoot is een fasci nerend verhaal over een boer en SAIGON. Gencraal-majoor Geor ge Casey, bevelhebber van de Ame rikaanse eerste „luchtcavaleriedivi- sie"-en nog zes officieren en man schappen worden sinds enkele dagen in Zuid-Victnam vermist. Van het hefschriefvliegtuig van de generaal is voor het laatst dinsdag iets ver nomen. UTRECHT. In de Maconhaven tc Utrecht is de 33-jarige administra teur D. Dekker uit dc Domstad ver dronken. De man, die in de haven aan het zwemmen was, dook onder langsvarende boten door. Op een gegeven moment is hij vermoedelijk dooi een van de boten geraakt en niet meer boven gekomen. Koperertslaag in Kongo ontdekt BRUSSEL, 9-7. In Brussel is be kend geworden dat de Japanse maat schappij „Nippon Minig Company", gevestigd te Tokio en met een maat schappelijk kapitaal van 30 miljoen dollar (108 miljoen gulden) in Kongo een belangrijke koperertslaag ont dekt heeft. De erlsbcdding is gelegen nabij Lumumbashi aan de grens met Zam bia. De „Nippon Mining Company", die over de gehele wereld 30.000 mensen in dienst heeft, maakt deel uit van een trust van vijf Japanse mijnbouwbedrijven, „Sodimico" ge naamd. De „Nippon Mining Compa ny" is de grootsle Japanse koperpro- ducent. een wondermooie vrouw. De boer is er voor zichzelf van overtuigd dat hij heel gelukkig met haar getrouwd is, maar als zij plotseling komt ie overlijden blijkt dut zij hem aan alle kanten bedroog. De boer gaut nu allerlei wraakpogingen ondernemen tegen de minnaars van zijn vrouw, het komt er op neer dat sinds de dood van zijn vrouw zijn gedachten zo met haar bezig zijn dal hij eeu wig met haar zal leven. NED. II. Dc NOS begint de maan dagavond met Pipo, het journaal, en de Amerikaanse serie de 21e eeuw. Deze aflevering is getiteld Machines als mensen. Het gaat over robots die verschillende taken van mensen overnemen. Na de scheepsjongens van Bontekoe een aflevering ran de Franse serie De wetten der wilder nis. Na het' nieuws van acht uur de zomer en winter door gehobbelde uitzending van Fred Benavente Pop- parlemenl. Polo de Haas speelt een sonate van Scarlatti En de Bintangs en de trompettist Marty. De rest van de avond valt onder de rubriek bui tenlandse aankopen. Met specio.le opdracht is getiteld Een bezoeker "-uit Moskou. Special Branch is in geschakeld bij de voorbereidingen van een hoog bezoek uit Moskou „aan Londen. Vijfentwintig minuten aklualiteitenrubriek Hier en nu, en in de rubriek Een hemel op aarde een korte dokumentaire over de Dom van Munster. ZONDAG 12 JULI. NED. 1: 15.30 Journaal: 15.32 Weekjournaal; 15.52 Verkeersinfor matie: 15.55 De verrekijker; 16.05 Afrikaanse verhalen; 16.25 Passe partout met o.a. de Tour; 17.00 Kerk dienst; 18.55 Pipo; 19.00 Hoe het be gon; 1905 Oecumene in India; 19.30 Rawhideu 20.20 Koel, helder water; 20.30 Journaal; 20.35 Maigrel en de gangsters; 21.50 Het intieme leven van een koolwitje; 22.15 Songfestival Knokke; 23.30 Journaal. NED. II: 18.55 Pipo de clown; 19.00 Journaal; 19.05 Woobinda; 19.30 Stu dio Sport; 20.20 De rechtvaardige rebel; 21.10 Civilisatie; 22.00 Jazz in de polder; 22.25 Journaal. MAANDAG 13 JULI. NED. 1: 18.25 Tour de France; 18.45 Pipo; 18.55 Journaal; 19.04 Co ronation street; 20.00 Journaal; 20.20 Met de muziek mee; 21.10 De eeuwi ge echtgenoot; 22.45 Journaal. NED. 11: 18.45 Pipo; 1S.55 Journaal; 19.04 De 21e eeuw; 19.30 De scheeps jongens van Bontekoe; 19.37 De wetten van de wildernis: 20.00 Jour naal; 20.20 Popparlemenl; 21.10 Met speciale opdracht (film); 22.00 Hier en nu; 22.25 Een hemel op aarde? 22.35 Journaal. Amerikaans koor zingl op Zuid-Beveland MIDDELBURG. 9-7. Het Ameri- kaanse „Blue Lake Fine Arts Camp International Choir" uit Zeeland (Michigan) zal van 14 tot 17 juli de gast zijn van dc gemeente Kapelle in Zuid-Beveland. Het jongerenkoor maakt momenteel een Europees loer- nce in het kader van het Ameri kaanse ..People tot pcople"-program- ma. In Nederland /.al het koor uit sluitend in Kapelle optreden. Tus sen het Amerikaanse Zeeland en hel Zeeuwse Kapelle zijn namelijk spe ciale vriendschapsbanden aange knoopt. Op 16 juli zal het provin ciaal bestuur van Zeeland het koor ontvangen. F.F.S. In Ees. gemeente Borger, is de 59-jarige mevrouw II. Venings- Beijciing uil die- plaats bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. Aanrijding op zebrapad AMSTERDAM, 9-7. Dc 59-jarige mevrouw J. M. Snijders-van Putten werd. toen zij donderdagavond op een zebrapad op de Aalsmeerweg in Amsterdam overstak, geschept door een grote auto. Zwaar gewond werd zij naar het Wilhelminagasthuis over gebracht waar zij later is overleden. Dc autobestuurder is even uitge stapt en daarna doorgereden. Het nummer van zijn wagen is niet be kend. 57. De avond begon reeds te vallen, toen de Handelaar met een diepe buiging op Tamahia en Aram toetrad. „Mag ik u bci- den uitnodigen het avondmaal met mij te nuttigen?" vroeg hij. „Het zal mij een groot genoegen doen u aan mijn tafel te zien". Hoewel een weigering Tamahia op de lip pen lag. daar zij deze kerel niet kon uit staan. deed een stille wenk van Aram haar toestemmen en zwijgend volgden zij de Handelaar naar beneden. Niet ver van dc grote kajuit, doch in een minder comfortabel ingericht gedeelte van het schip, zat onderwijl de Schuimer, nog steeds in de kleren van zijn broer. Zijn pols was met een korte ketting aan de mast geklonken, zodat hij zich nauwelijks bewegen kon. Somber waren de gedachten die door zijn hoofd woelden, toen hij plot seling voetstappen hoorde. Toen hij op keek zag hij een van zijn eigen mannen staan, die naar beneden was gekomen om hem eten te brengen. „Kom hier, hond en luister", snauwde de Schuimer hem toe, doch de man bleef hem grimmig aanstaren en maakte niet de minste aanstalten om aan het verzoek te voldoen. De Schuimer werd plotseling woedend en stroopte met een driftig gebaar zijn mouw op. „Kijk dan aartsvarken! Herkent ge dat lidteken op mijn arm niet meer? Ge waart het zelf die de wond verbond, nadat wc die Portu gees hadden buitgemaakt bij de Kalimai- eilanden. Ik ben de Schuimer! En de man die boven zit en zich voor mij uitgeeft, is die aartsschurk van een broeder van mij! «Vooruit man, sta niet te gapen en maak mij van die mast los!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4