rrico PRETTIGE VAKANTIE! OOK WIJ GAAN ER EEN PAAR WEEKJES UIT OiNZE PUZZELRUBRIEK Vice-president Agnew STREEKNIEUWS De bosbrand bij 't Harde ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 juli 1970 Nr. 2M33 niet vergeten» Frïcoeten FRICO. KAAS MET EEN GROTE K Het bekende „Koepeltje" te Scharen- dijke in de toen nog onberoerde en stille omgeving van 1930. De iiiininiuiiibroodprijzen DEN IIAAG, 9-7. De voorzitter van Het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft beslo ten ook voor de gemeenten Marum en Oldenzaal minimumbroodprijzen voor te schrijven. De maatregel zal per 14 juli ingaan. Er zullen dan minimumbroodprijzen voor levering aan de consument gelden van 71 cent per gesneden en verpakt wit brood van 800 gram, 67 cent voor ander wit brood, 68 cent voor gesneden en verpakt bruin brood en 64 cent voor ander bruin brood. Voor ieder die kan aantonen dat hij met inachtneming van de inte grale kosten voor een lagere prijs kan verkopen, is er een ontheffings mogelijkheid. Advertentie WASHINGTON. Thomas Ilarkin, het uitgetreden lid van de Commis sie van Twaalf van het Huis van Afgevaardigden, gaf op een pers conferentie een gruwelijk relaas over „de zaak van de tijgerkooien in Zuid-Vietnam. Hij verklaarde dal de Commissie wenste te zwijgen over deze affaire. ECHT. Woensdagavond is de 27- jarige J. J. Damen uit Echt, die met zijn bromfiets door onbekende oor zaak op het wegdek in zijn woon plaats lag, door een' personenauto aangereden. De bestuurder van de auto kon de man door de ter plaatse aanwezige mist niet meer op tijd ontwijken. Het slachtoffer werd dooi de auto ongeveer tieiï meter meege sleurd. De man was op slag dood. AdvertenUe Horizontaal: 1. wintergerecht; 6. kaartspel: 12, bederfwerende verf stof: 13. verachtelijk, gemeen; 14. loco-president (afk.); 16. mogelijk heid; 18. naaldboom; 19. den lezer heil (afk. Latijn); 20. deel v.h. oor; 22. hertachtig dier met breed uitlo pend gewei; 24. bloeimaand v.h jaar 25. havenstad die de toegang tot de Rode Zee beheerst; 27. hoog bouw werk; 28. plaats in Zeeland; 29. spoediger lol het doel leidende; 31. zeevis; 32. kleine samenhangende massa v.e. harde of kneedbare stof; 33. vervolgens, toen; 35. betekenis^ die iets heeft als bezit of ruilobject; 36. oude lengteëenheid; 37. rondom liggend; 40. voegwoord; 42. voorzet sel; 43. plechtige verklaring; 45. voorste verdedigingslinie v.e. oor logvoerend leger te velde; 46. beeld raadsel; 48. korte tijdsduur; 50. oever, waterkant; 52. overblijfsel bij verbranding; 54. vogel; 57. en an dere (afk.); 58. schade, verlies; 60. krans van laurieren; 62. afgeknotte boomstam; 63. uitroep; 65. vrolijk en bekoorlijk; 66. god der liefde (my thologie); 67. appelsoort; 69.# walkant langs een haven; 70. niet moedig; 71. overeenkomst; 73. kwaadwillige actie; 74. trekdier; 75. platvis; 7ö. boordsel of oplegsel van gevlochten goud- en zilverdraad; 78. regiment infanterie (afk.); 79. alkachtige vogel 80. mythologische figuur; 82. burger, stedeling (historie; 83. hij wie ver-, boden is binnen een bepaald gebied te verblijven. Verticaal: 1. maal- of roerbak waarin de lompen worden fijnge maakt; 2. geheel de uwe (afk. La tijn); 3. ruime japon uit de 18e eeuw 4. tweetal bij elkaar horende zaken, die samen een eenheid vormen; 5. slordig; 7. Europees gebergte; 8. ake lig; 9. bloeiwijze; 10. soortelijk ge wicht (afk.); 11. helper, toegevoegd persoon; 15. trapper v.e. fiets; 17. knevel; 18. zijrivier van de Rijn bij Bonn; 19. plaats in Noord-Brabani; VINKEVEEN. Ter gelegenheid van 60 jaar Scouting Nederland werd op het Nationale Waterkamp een vloot- schouio gehouden. Op de foto: een deel van de vloot met vletten van de zeeverkenners. 21. door Zcus beminde figuur uit cc mythologie; 23. niet vochtig; 24. zwart paard; 26. wreedaard (figuur lijk); 28. zonder oneffenheden; 30. omnntische richting in de Europese letterkunde in het laatst der 18de en de eerste helfl der 19de eeuw; 32. kaarsdrager; 34. aardewerk van goe de gezuiverde potaarde, met wit on doorschijnend tinvei-glaassel; 35. grote modderkruiper; 38. voorzetsel; 39. persoonlijk voornaamwoord; 41. lidmaat van de mens; 44. afkerig van werk; 47, meloen met uitsleken- de zijden en knobbels; 49. laatstle den (afk.); 50. werkwoord (afk.); 51. pijniging ,1'ollering; 53. ruitersabel; 54. datgene wal men begeert; 55. soort hert; 56. stad in België; 57. hetzelfde; 59. niet kunnende horen; 61. niet vals; 63. grote hoeveelheid, stapel; 64. zoogdier; 67. opbrengst v.e. kapitaal; 68. procentuele han delskorting; 71. lichaamsdeel; 72. kleur; 75. insekt; 77. goedbloed; 79. boksterm (afk.); 81. muzieknoot. ZIERIKZEE Reis „De Vriendenschaar" In het dinsdag-artikeltje over de reis van de Zierikzeese Reisvereni- ging stond als naam „De Vrienden kring", maar het moet zijn „De Vriendenschaar", wat overigens op hetzelfde neerkomt. Om compleet te zijn in dit verband: de afscheids maaltijd werd niet gebruikt te Ant werpen, maar te Sluis. HAAMSTEDE NOS-Kasteienconcert Op woensdag 15 juli (8-9.30 uur n.m.) zendt de NOS het concert uit, dat recentelijk werd uitgevoerd en opgenomen in de zaal van het ge restaureerde slot Haamstede. KERKWERVE De kollekte ten bate van Sonne- vanck en Zonnegloren heeft te Kerk- werve f 137,64 opgebi-acht. Twee uur rijden kwartier rust'. UTRECHT, 10-7. Nu vele tiendui zenden Nederlanders zich gereed maken voor de vakantie is het Ver bond voor Veilig Verkeer gestart met een actie waarin onder het mot to Twee uur rijden, een kwartier rust" de aandacht wordt besteed aan een tiental veiligheidsaspecten. Het Verbond wijst de vkanliegangers er onder meer op niet uren achter een door te jakkeren maar de vuist regel twee uur rijden, een kwartier rust in acht te nemen. Andere raad gevingen „voor onderweg" van het Verbond: blijf niet onnodig links rijden, wees duidelijk in uw rijwijze en laat anderen niet raden naar uw bedoelingenen houdt steeds vol doende afstand. Tijdens de „druktepieken" op onze wegen (omstreeks 10. 16 en 24 juli) reikt het Verbond aan de vele Ne derlanders, die hun vakantie in het buitenland gaan doorbrengen en daarbij met hun auto vaak korte afstanden moeten overbruggen, aan de belangrijkste grensposten „fol ders" uit met een aantal belangrijke tips en servetten waarop de slogan van de vakantie-actie prijkt. Te vens is in de afgelopen iveken een reisfolder verspreid onder de werk nemers van een groot aantal bedrij ven. Via VVV-kantoren, grenskanto- ren en horecabedrijven reikt het Verbond ten behoeve van de buiten landse toeristen in het Frans, Engels en Duits een' folder uit over de be langrijkste Nederlandse verkeersre gels. Op radio en televisie zal fre quent aandacht aan de actie worden besteed. In Spanje is een 18-jarige jonge man wegens vliegtuigkaperij ver oordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf. Bovendien moet hij de Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia 800 gulden schadevergoeding betalen. h De Sowjet-Unie heeft donderdag haar 353ste Kosmos gelanceerd voor het onderzoek van de ruimte, aldus het Sowjet-Russiche persbureau Tass. Gezicht beviel niet... CAIRO. 9-7. Een douaneambte naar van het vliegveld Caiw is over geplaatst omdat zijn gezicht onna tuurlijk neerslachtig" was. Dit heeft het persbureau voor het midden oosten donderdag bericht. Men ver wacht van ons dat icij de passagiers met een glimlach verivelkomen en ze niet de indruk geven dat hei wer ken hij de douane een vreselijke be proeving is". Zo rechtvaardigde een hoge functionaris van deze dienst de overplaatsing. m De Sow jet-Russische ruimte vaartdeskundige Mstislav Keldysh heeft vrijdag op een persconferentie rikaansc voorstellen voor samen- ge/cgcl dal dc Sowjct-Unic dc groot- stc .landacht /.al schenken aan Amc- werking op riiirnteV.uiityebied. LAND- EN TUINBOUW Ongevaarlijke variant van DDT WASHINGTON, 9-7. Een firma in Californië heeft met steun van de Amerikaarisex regering een variant van het insektenbestrijdingsmiddel DDT ontwikkeld, dat zichzelf na enige tijd afbreekt. De restanten zouden daarna nog slechts tien pro cent van dc oorspronkelijke gifstof fen bevatten. De Amerikaanse minister Walter Hickel zei donderdag, te hopen dat dc geleidelijke vergiftiging van de landbouwgronden er mee tot staan kan worden gebracht. KERKNIEUWS GEREFORMEERDE KERK BROUWERSHAVEN. - In dc kerkdiensten voor zondag 12 juli a.s. is een wijziging gekomen en daar door komt de opgave in dc predik- bcurtcnlyst elders in dit nummer te vervallen. Voor zondag a.s. luidt de opgave thans als volgt: 10.30 uur lecsdicnst, (ongewijzigd) en 3 uur ds. N ieuvi sma, Dt achten. DEN I1AAG, 9-7. Zevenentwintig minuten na de eerste waarneming van dc grote bosbrand, die op 18 ju ni j.l. een deel van de Veluwe naby de legerplaats 't Harde teisterde, gaf de commandant va nde brand ploeg van het schietkamp „groot-brand alarm". Toen was namelyk vastge steld, dat de brand niet met eigen middelen kon worden bedwongen. Dit heeft minister van defensie, W. den Toom, donderdag geantwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van der Spek (P.S.P.), die onder meer had ge vraagd of de militaire autoriteiten na het uitbreken van de brand drie uur hadden gewacht voordat zij de burgerlijke autoriteiten waarschuw den „omdat zij deze zo mogelijk van het militaire terrein wilden weren". Gepuzzeld^ wordt er deze zomer bijzonder druk en het is een verheu gend verschijnsel dat dit zich blijk baar niet beperkt tot de wintermaan den. Door de band genomen was ook ditmaal het aantal juiste inzendingen vrij hoog. Mejuffrouw S. Flohil Pauwstraat 17 NOORDGOUWE De tweede prijs gaat naar De heer J. Smallegange Calandweg 7 ZIERIKZEE Dc nieuwe puzzel 22. heros; 24. nero; 25. lijn; 26. kas; 27. olm; 29. les; 30. en; 31. korporaal 34. L.S.; 35. kalk; 36. krib; 38. draak 39. k.g.v.; 41. snaar; 42. pi; 43. dieet; 44. Ir.; 45. tromp; 47. mal; 48. baard; 50. taak; 52. arak; 53. eg; 55. nie mendal; 58. na; 59. ver; 61. ree; 62. eik; 63. rag; 64. Amor; 66'. Lesse; 68. mede; 69. liter; 71. rit; 72. manie; 73. sober; 75. veter; 76. ranok; 78. fluit; 79. boemerang. Verticaal: 1. teken; 2. ijver; 3. get.; 4. er; 5. ha; 6. alk; 7. aard; 8. ineen; 9. laken; 11. tegel; 12. ravijn; 13. Ier; 15. kerel; 16'. beleid; 17. wesp; 18. goor; $0. Losser; 22. hark; 23. slak; 26. kolk; 28. mars; 31. kaaiman; 32. orgeade; 33. liniaal; 35. kapot; 37. barak; 39. kim; 40. vel; 45. toeval; 46. pair; 48. brak; 49. dragee; 51. keel; 52. adie; 54. gemis; 56. meer; 57. nest; 58. nadir; 60. rotor; 63. re net; 65. rebab; 67. sir; 68. matig; 70. Reno; 72. meun; 74. roe; 75. vla; 77. km; 78. fr. van Amerika aan gevaar ontsnapt DENVER (Colorado), 9-7. De Ame rikaanse vice-president Spiro Agnew is donderdag ternauwernood aan ernstige verwonding ontkomen toen een zwaar stuk lamparmatuur op het podium van het hotel Brownpa- leis los raakte. Spiro Agnew hield een toespraak tot ongeveer 500 af gevaardigden op een conferentie van onderwijzers en staatsfunctionaris- sen. Een drie meter lang deel van de toneel verlichting viel een paar meter omlaag, tot dichtbij het hoofd van Agnew. Het bleef echter aan touwen en elektriciteitskabel hangen, vlak boven de vice-president, die daarna opmerkte: „Dit staat bekend als de perversiteit van onbezielde dingen". Wachtmeester raadslid NIEUW-GINNEKEN. 9-7. - ln Nieuw-Ginneken bij Breda is nogal wal beroering ontstaan naar aanleiding van het ad vies van burgemeester en wet houders om de heer A. van der Sangen niet toe te laten als raadslid. De heer Vun der Sangen is wachtmeester eerste klas bij de rijkspolitie en heeft zijn standplaats in het kerk dorp Ulvenhout. behorende tot Nieuw-Ginneken. Oi> het laatste moment schreef hij zich met een eigen lijst voor de laatst gehouden verkiezin gen in, omdat hij bij de be staande politieke partijen geen gehoor vond op een aantal wensen vanuit dc burgerij. Bij de verkiezingen behaalde hij twee zetels. Direct na de ver kiezingen ontstond een discus sie of de wachtmeester wel of geen raadslid zou mogen zijn, gezien zijn ondergeschikte po sitie. Voor gemeenteambtena ren ligt deze - ondergeschikt - ,heid duidelijk, maar wie is de meerdere van een rijkspolitie man: een burgemeester of een groepscommandant? Daarover bestaat geen jurisprudentie. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. tijgerhaai; 9. lever; 10. alant; 12. raket; 14. kreek; 16. baker; 17. weg; 19. degel; 21. even;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3