Het verdwenen adellijk slot „Heerenhof" te Oosterland SUCCESJES Vakantiewerk op t land: „in de juun" RADIO VAN DEN BERCE RONDJE VAN DE ZAAK STREEKNIEÜWS Uit de historie OOSTERLAND, JULI. - Het adel lijk slot, eigendom van de Ambachts heren van Oosterland, Sir Jansland en Oostersteijn eertijds, dat in ja nuari 1945 door oorlogsgeweld werd verwoest en sindsdien niet meer is herbouwd, werd gesticht in het jaar 1651 door de toenmalige Ambachts heer van Oosterland c.a. inr. Johan de Jonge van Oosterland (1614-1654). Hij was een van de 13 kinderen van mr. Bonifacius de Jonge, voordien Heer van Oosterland, en een, zeer bekwaam edelman voor zijn tüd en een zoon van de derde vrouw van Bonifacius: Catharina Winkelman (1576-1617). Mr. Johan verkreeg in 1650 na het overlijden van zijn oudste halfbroe der mr. Cornelis de Jonge van Oos terland. (zoon van Bonifacius eerste vrouw Magdalena Stavenisse, (1567- 1591) de Heerlijkheid van Oosterland Sir Jansland en Oostersteijn toege wezen. Hij was de vierde telg uit het geslacht De Jonge die Heer van Oos terland werd. In een later artikel hopen we nog terug te komen op de ze mr. Johan de Jonge met een le vensbeschrijving etc. Do stamvader van mr. Johan was Jan. Jan Antho- nisse, later genoemd Johan de Jonge (1546-1617) deze kocht op 16 decem ber 1609 de Heerlijkheid van Ooster land c.a. van de twee dochters van Jhr. Joris van Steijnmolen, Lutgard en Emerentia. na het overlijden van hun vader, die ook in de kerk te Oosterland begraven ligt en een Rooms edelman was. Het zou eerst 1651 worden eer de kleinzoon van Jan Anthonisse, mr. Johan. tot het stichten van een Huls te Oosterland zou overgaan. Een bekende plaat uit: „De Cronyck van Zeelandt" geschre ven door Smallegange, geeft oen beeld van het Huis omstreeks het jaar 1680. Het was toen een hoog ge bouw van twee verdiepingen en het stond vierkant in zijn wallen. De verdere adellijke eigenaren van de Heerlijkheid van hel geslacht De Jonge voelden waarschijnlijk niet veel voor het goed te Oosterland want om onbekende reden werd het Huis verwaarloosd on werd het, om met wijlen do heer P. van Beveren Het voormalige slot „Heerenhof" in oude, volle glorie. te spreken in zijn bekende werkje „De verdwenen kastelen van Schou wen-Duiveland" wanneer het gaat over het „Heerenhof" een vervallen Huis. Verkoop Nadat de Heerlijkheid van Ooster land bijna twee eeuwen in het bezit van de fam. De Jonge was geweest werd zij in 1701 verkocht aan de lui tenant-kolonel Charles Loncque en na diens overlijden in 1715 werd zijn enige dochter Suzanna Maria, Am- bachtsvrouwe van Oosterland c.a. Zij was de weduwe van mr. Johan Cau, Heer van Domburg en woonde na het overlijden van haar echtge noot, die o.m. burgemeester van Zie- rikzee. is geweest, graag op haar goed in Oosteriand. Zij was het die- niet weinig heeft bijgedragen om de Heerlijke Goederen ongemeen te verfraaien. In 1735 heeft zij de boven verdieping van het Huis laten afbre ken en ter compensatie hiervan aan de achterkant een nieuwe kamer of zaal laten aanbouwen, groot onge- veer 50 m-, die later wel de „salon" werd genoemd en voorzien was van een schitterend gebeeldhouwd pla fond nog in de jaren twintig geres taureerd dooi- een kundige hand. Ock liet deze Adellijke Vrouwe rond het Huis fraaie Kruis- en Sterrebos- setv aanleggen, zomede een brug te genover de ingang van het Huis. Zo doende werd het „Heerenhof" een echte lusthof en moet het een bele venis zijn geweest om hierin rond tp dwalen volgens verschillende gege vens uit die tijd, die voor Oosterland een gouden tijd was, omdat de Am- bachtsvrouwe ook voor behoeftige en arme dorpsgenoten veel goeds deed. Niet voor niets werd een straat in het nieuwe gedeelte van Oosterland naar haar vernoemd. Ofschoon ze een geriefelijk huis te Zierikzee be zat, was zij. zoals gezegd, graag in Oosterland. Helaas overleed deze adellijke weldoenster reeds op 53-ja- rige leeftijd kinderloos, op 2 september 1752, en werd met grote pracht en praal begraven in de kerk te Oosterland waar een grafmonument aan de zuidelijke muur der kerk, gemaakt door de beeldhouwer-architect J. P. van Baurscheit, (de Jonge), de herinne ring aan haar levendig houdt. De nicht van Vrouwe Suzanna, Jacoba Magdalena Oekersse, echtgenote van mr. Johan Steengracht, erfde de Heerlijkheid van haar, en hiermee werd het tijdperk ingeluid dat de Steengraeht's Heren van Oosterland, Sir Jansland en Oostersteijn werden. Omdat zij nazaten waren van de vo ren genoemde familie De Jonge, kwam de Heerlijkheid in feite weer in deze familie terug. De laatste Steengracht, die Heer van Ooster land was, was Jhr. mr. H. A. Steen gracht van Oosterland, die in 1912 overleed, ongehuwd, en zo kwam de Heerlijkheid in het bezit van de zoon van zijn oudste zuster: dr. Alexander Willem, baron Schimmelpenninck van der Oye, de vader van de tegen woordige Ambachtsheer F. A. L. C. baron Schimmelpenninck van der Oye. De laatste verbleef ook graag op zijn voorvaderlijk goed en liet ook niets na om de omgeving te ver fraaien. Oorlogsgeweld Helaas ging het Huis door oorlogs geweld ten gronde doordat van geal lieerde zijde het in januari 1945 door brandbommen werd bestookt, omdat men in de mening verkeerde dat er Duitsers in het Huis vertoef den. Gelukkig waren de kunstschat ten tijdig in veiligheid gebracht en goed opgeborgen. Als een merkwaar dige bijzonderheid zij nog vermeld dat er in het huis o.m. nog een prachtig ledikant stond met een „he mel", waarin Napoleon nog moest hebben geslapen. Aan de oostzijde van het Huis was een woning aan gebouwd voor de jachtopziener- huisbewaarder, terwijl buiten de grachten nog een oude woning stond waar tal van jaren een boswachter arbeider inwoonde. Van al deze ge bouwen is geen één steen op de an dere gelaten en een „eilandje" mid den in de gracht wijst nog de plaats waar eertijds het Adellijk Slot stond. De foto daterende uit de twintiger jaren van deze eeuw. geeft door het vele houtgewas een niet zeer duide lijk beeld weer van het vergane jachtslot, bijna drie eeuwen baker mat van de Heren van Oosterland, Sir Jansland en Oostersteijn. Oosterland, NIEUYVERKERK, 6-7. Tegenwoor- dis verstaat de schoolgaande jeugd onder vakantie twee dingen: werken en werkelijk vakantie houden. Velen zoeken daarom naar een geschikte vakantiebaan vóórdat de vakantie zelfs nog maar begonnen is. „In dan ma lekker verdiene" zeggen de jon ge Schouwen-Buivelanders, om het daarbij maar te houden. Nu, dat kan volop, en ieder doet dat zo op z'n eigen manier. De één kruipt vier weken (en laten die ach teraf nou de mooiste van heel de „vakantie" zijn) in een kantoor ach ter een typemachine, de ander wordt ..blikkensmeerder" bij een bakker, weer een ander verbindt zich voor tijdelijk aan een winkel of duikt de „bessenplokkerie" in. Ga zo maar door.Maar er zijn ook lieden die in de „juun" gaan. In de „juun" gaan is de laatste jaren „in" en een vaste gewoonte in de vakantie ge worden. 's Morgens vroeg trekken LAND- EN TUINBOUW Voorz. Landbouwschap nodigt dr. Mansholt uil DEN HAAG. 6-7. De voorzitter van het Landbouwschap, ir. C. S. Knottnerus. hoeft de vice-voorzitter van de Europese Commissie dr. S. L. Mansholt uitgenodigd voor een ge sprek met het dagelijks bestuur van het Landbouwschap. In een op 4 juli verzonden brief aan de heer Mansholt wijst de voorzitter van het Landbouwschap op de z.i. teleurstel lende gang van zaken bij de bespre kingen over de E.E.G. landbouw problemen. De raad van ministers van de E.E.G. is er niet in geslaagd op constructieve wijze de problemen van de prijs- en structuurpolitiek aan te pakken, aldus de heer Knott nerus, die verder opmerkt dat deze situatie op de Nederlandse boeren en tuinders oen ontmoedigende in vloed heeft. groot en klein op fietsen de polders in om de bewuste uienpercelen on der handen te gaan nemen, gewa pend met een „aerpelschèlmesje" (aardappelschilmesje) om te snuiten, want die krijg je daar niet. En dan maar snuilen! Zoveel mogelijk, want hoe meer mandjes, des te groter het loon. Wanneer men langs een veld, waar gesnuild wordt gaat, ziet men de eindeloze rijen harde werkers op hun knieën bezig, met stalen man den naast zich. Thermosflessen wor den schaars aangesproken, want het werk moet doorgaan! Haastig kruipt de jeugd dan als uiensnuiler door het veld en soms met bepleisterde handen, want het mesje wil wel eens uitschieten. In gedachten doemen de „blauwe papiertjes" op. Maar op het ogenblik wordt er nog hard gewerkt en de „echte" vakantie wordt nog even opzijgeschoven. Reaktie van een echte „juunhater": „Gae julder ma werreke, 't is beter da je in de juun gaer dan da je d'r uut komt", een uitspraak die - uiteraard - dui delijk genoeg voor zichzelf spreekt. RECHTZAKEN Aelil jaar geëist in moordzaak AMSTERDAM. 6-7. Wegens moord op zijn 74-jarige stiefvader Carolus W. Rosiellc heeft de offi- ciei van justitie bij dc Amsterdamse rechtbank maandag tegen de 31 -ja rige metaalbewerker Leo F. L. af komstig uit Velp, acht jaar gevan genisstraf met aftrek van het voor arrest geëist. Het slachtoffer was op 13 oktober vorig jaar mei 23 slekcn met een schaar - waarvan er drie dode.ijk waren - op een veldbed in zijn huisje in de Anjelierstraat in de Amsterdamse Jordaan door zijn stiefzoon neergestoken. Aanleiding tot deze fatale steekpartij was de houding van Rosiellc tegenover zijn veel jongere vrouw (zijn derde echt genote) van wie hij gescheiden leef de en clie hij telkens lastig viel. b De uitslag van de op Cyprus ge houden algemene verkiezingen geeft wat het Griekse kiezerskorps betreft een verschuiving naar links te zien. Flitsen uit het buitenland BARCELONA. Bij de 24 uurs mo torrace van Montjuich bij Barcelona is zondag de Britse motorrenner Ge rald Bunting dodelijk verongelukt. Hij vloog met zijn 650 cc-motor uit de bocht en bezweek later aan zijn verwondingen. ATHENE. Voor het militair tribu naal in Athene is maandag een reeks van processen begonnen tegen in to taal 36 verdachten, die worden be schuldigd van pogingen om met ge weld de politieke en maatschappelij ke orde omver te werpen. KAMPALA. De Oegandese minis ter van staat M. J. Anyoti heeft be kendgemaakt, dat alle Oegandezen voor de militaire dienst opgeroepen zullen worden, ook president dr. Mil ton Obote. TEL AVIV. Uit luchtfoto's die zijn gemaakt van de drie grote Egypti sche militaire begraafplaatsen - na melijk in Ismalia, Fayed en Suez - blijkt dat de Egyptenaren in de afge lopen twaalf maanden zeker 1800 man aan doden hebben verloren. SAIGON. Naar een Zuidvietname- se militaire woordvoerder maandag heeft meegedeeld, zijn nogmaals 5000 man Zuidvietnamese troepen uit Cambodja teruggetrokken. Er zijn thans nog 20.000 man Zuidvietname se regeringstroepen in Cambodja. TURIJN. De directie van de Fiat- fabrieken in Turijn hooft maandag 21.350 arbeiders naar huis moeten sturen omdat als gevolg van een wil de staking de werkzaamheden in do fabrieken gedeeltelijk stopgezet wer den. BAHREIN. Bij een brand on een vrachtschip in do Perzische Golf zijn vijf bemanningsleden vermoedelijk om het leven gekomen. De overige 27 opvarenden van het. schip, dat af komstig was van de Maladiven, zijn door le hulp gekomen schepen gered. I Te koop Uitgebreide postzegelcollec- tie tegen aannemelijke prijs. Dolk, Kon. Julianastraat 35, Bruinisse. Tel. 01113-398. Personeel gevraagd Diaeonessenhuis Eindhoven. Wilt u verpleegster worden? Vraag dan inlichtingen bij de directie. Onze cursus be gint In september a.s. Diversen Autorijschool Gebr. de Jonge, Zierikzee, lest met nieuwe Opel Kadett. - Telefoon 2844 en 2115. Coöp. Diepvriesver. Burgh- Haamstede heeft nog een drietal boxen beschikbaar. Inl. bij: H. Kik, Hogeweg 56, Haamstede, tel. (01115) 1338. Wegens vakantie geen prak tijk van 11 juli t m 25 juli a.s. A. J. Kooman-den Boer, Weststraat 31, Zierikzee. Tel. (01110) 3363. Speciale aanbieding Mosa porcelein B. Keus o.a.: Kop en schotels, borden, enz. Ge schenkenhuis R. den Boer, Dam 11, tel. 2174, Zierikzee. Uw speciaalzaak voor klas sieke en moderne tafelservie zen: J. F. v. d. Ven v/h. Wijs man, Schuithaven 6, Zierik zee. Tel. (01110) 3407. „Union" sportrijwielen in al le modellen en alle prijzen! Model „Arizona" reeds vanaf f 158,50 compleet bij: P. Be- zuijen, Zierikzee. Tel. (0U20) 2146. De Engelse kop en schotel is Royal Albert". Geschenken huis R. den Boer, tel. 2174, Dam 11, Zierikzee. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN drukt de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE s maar óók 5 uw privé- of zakelijk drukwerk! r* Gehele maand juli jubileum-aanbieding 5 LV Bij aankoop van 25,- aan verlichtingsartikelen S 5 een 1 „Uil <{oeie gewoonte i Geheel afgestemd op dc Horeca-sector mmmmmwmmmmmMMmmwMmmmmmmmmMMmmm. L. A. CAPELLE Jacht op jachtluipaard PARIJS, 6-7. Op het Parijse vlieg veld Orly is maandag een jachtlui paard ontsnapt. Het heeft negen uren geduurd voordat het dier weer kon worden gevangen. De jachtluipaard was juist per vliegtuig uit Madagascar overge bracht en ontsnapte over een lan dingsbaan. Vijftig politiemannen en twee mensen van een dierentuin be gonnen met een safari die niet op het programma stond. De politie was gewapend en had bovendien verdovende pijlen bij zich. Deze be hoefden echter niet gebruikt te wor den omdat het dier zich in een ko renveld gewillig liet vangen. Werkhaven „Schelphoek" Uit „Deltawerken", driemaande lijks bericht van en over de Delta werken, blijkt o.a. dat ten behoeve van de werkzaamheden in de Oos- terschelde in de werkhaven Schelp- hoek gedurende de periode 1 janu ari-! april 1970 de volgende mate rialen werden aangevoerd, en in de pots werden opgeslagen of ver werkt: 65.000 ton Belgische stort- steen, 100.000 ton Duitse mijnsteen en 40.000 bossen rijshout. ZIERIKZEE Tweede toeristendag Heden (dinsdag) wordt te Zierik zee de tweede toeristendag 1970 af gewerkt. Het programma toont grote overeenkomsten met de eerste ge slaagde toeristendag van vorige week week en begon opnieuw met de ope ning van het opvangcentrum voor kinderen in „De Lichtboei". Kinde ren worden hier beziggehouden met spelen en handenarbeid. Daarna, om half elf, volgde het vertrek van de R.T.M.-rondvaartboot voor het „op halen" van de zeemeermin. Intus sen ging vanmorgen ook de kunst en antiekmarkt op en nabij de Vis markt weer van start. Voor hedenmiddag staat op het programmaom drie uur kleder drachtenshow bij de Noordhaven poort, half zeven: concert Boeren- kapel „Kust en Eer" bij de Vis markt. Het avondgedeelte van van daag geeft weer een beatfestijn in „De Graanbeurs", met medewerking van „The Shoes", en een wijnfeest in „Mondragon" met het orkest Piet Daalhuizen en zang van Joke Bruys. Bovendien wordt tijdens het wijn feest een talenten-instuif gehouden. Tweemaal de laagste inschrijver Door de Grontmij N.V. te Goes werd namens het gemeentebestuur van Kapelle het aanleggen van picknickplaatsen aan de zeedijk tus sen Kattendijke en Wemeldinge aan besteed. Laagste werd het aanne mingsbedrijf „Schouwen-Duiveland" N.V. te Zierikzee met een bedrag van f 129.050. Er waren 13 inschrij vingen binnengekomen. Voor een volgende picknickplaats tussen Wemeldinge en Kattendijke werd eveneens ingeschreven en werd „Schouwen-Duiveland" ook de laag ste inschrijver met f 48.000. Concert Gasthuiskerk Donderdag 9 juli geven Jan D. van Laar (orgel) en Pieter van Veen (blokfluit) een concert in de Gast huiskerk te Zierikzee. Het derde concert in de serie or gelconcerten Zierikzee, die door de organist van de Gasthuiskerk, Bas Wijnands, werd georganiseerd, wordt verzorgd door Jan D. van Laar m.m. v. Pieter van Veen, blokfluit. Dit unieke duo gaf vele concerten voor radio en televisie en maakte twee reeds veel gevraagde langspeelpla ten (Odeon, Music for Recorder). Jan ven Laar is cantor-organist te Amersfoort en leraar schoolmuziek aan dc Chr. Kweekschool te Ede. Hij geeft vele orgelconcerten door het gehele land. Pieter van Veen is lid van het Brabantse Barok Ensemble en is bekend in binnen- en buiten land als vertolker van karpermuziek. Verschillende hedendaagse compo nisten dioegen werk aan hem op. Voor Zierikzee en omstreken wordt donderdag a.s. in de Gashuiskerk een uitzonderlijke gelegenheid ge boden om dit duo te beluisteren. Wanneer men zijn waardering voor deze bijzondere evenementen wil steunen kan men dit laten blijken bij de collecte aan de uitgang van het concert. Het concert vermeldt werken van o.a. Bach, Teleman,, V. Eyck, Bux- tehude en Sammartini. DREISCHOR Veel kleine tulpen Op bescheiden wijze zijn de bloem bollenkwekers hier ter plaatse be gonnen met het rooien van de tul pen. Door het droge weer van de laatste tijd zijn veel bollen aan de kleine kant gebleven. De bejaardenwoningen Maandag is men in het bouwplan West te Dreischor begonnen met de eerste voorbereidingen van 24 be jaardenwoningen. Men is reeds aan het heien en het aannemersbedrijf A. W. Wandel uit Nieuwerkerk zal de funderingen voor de huizen stor ten. OUWERKERK Bouw bejaardenwoningen Er is een begin gemaakt met het heien van de palen op het terrein aan de Phoenixstraat, waar de be jaardenwoningen zuilen worden ge bouwd. Postzegelautomaat Dezer dagen is aan de gevel van de postinrichting een postzegelauto maat aangebracht.. Door het inwer pen van f 1,kan men twee soorten postzegelboekjes verkrijgen: naar verkiezing 4 van f 0,25 of 8 van f 0,12 plus 4 van f 0,01. Viering 15-jarig bestaan bejaardensociëteit Op woensdag 1 juli werd door de bejaarden vereniging „Guwerkerk" het il5-jarig bestaan gevierd. Bij de opening zijn de oprichters herdacht en tevens degenen, die veel voor de vereniging hadden gedaan in de af gelopen jaren. Zes bejaarden ver keerden in de gelukkige omstandig heid, de oprichting en dit jubileum te hebben mogen meemaken. Vervol gens zongen de aanwezigen het clublied, daarin bijgestaan door het jeugdige blokfluitclubje „De zwer vende bijen" o.l.v. mej. S. M. Boo- gerd. Dit clubje zorgde ook voor de rest van de middag voor een zeer geslaagde muzikale medewerking. Mevr. Zoeter vertoonde dia's over Zambia, vertelde over de levenswij ze van de bevolking aldaar en be antwoordde verschillende vragen. De heer V. d. Lugt liet een smalfilm zien, door hem gemaakt van „Klein Walcheren" en vertoonde verder een film over het krekengebied „Ouwer- kerk" in zomer- en wintertooi. Ten slotte traden nog enkele leden voor het voetlicht met diverse schetsjes en gedichten. Na een aperitief je werd een goed verzorgde broodmaaltijd genuttigd, waarna deze feestelijke bijeenkomst door mevr. Bolijn-Engelbracht werd gesloten. Zij sprak haar dank uit aan allen, die tot het welslagen hadden bijgedragen. Op 18 augustus e.k. hoopt men de welbekende oliebol lendag te houden. Na de „vakantie" is het voor de eerste keer weer be- jaardensoos op 16 september. OOSTERLAND Oefenwedstrijd van Duiveland A-junioren Op zaterdag 4 juli speelde Duive land A I een eerste oefenwedstrijd tegen Sint Philipsland A I op het sportterrein „De Saële" alhier. De voor het eerst geformeerde A junio ren behaalden een grote overwinning voor de Oosterlanders. (12-0). Jam mer was het dat de tegenstand niet wat groter was, waardoor de presta ties beter beoordeeld zouden kunnen worden. Het verdere optreden van dit elftal, gevormd uit spelers van 15 t/m 18 jaar, kan onder leiding van de deskundige trainer H. A. van dei- Werf, met vertrouwen de toekomst tegemoet zien en het zal in de ko mende competitie ongetwijfeld tot goede prestaties kunnen komen. Slichting „Klnderzorg" Ten bate van de Stichting „Kln derzorg" te Middelburg werd in het tweede kwartaal van dit jaar weer gekollekteerd door de jongedames: Alberdien Beije, Jannie Boogert, Nellie Dooge en Marlies van dei- Werf, onder leiding van mevr. L. van 't Hoff-van der Maas. De opbrengst bedroeg de mooie som van f 216,22, waarvoor een dankwoord aan alle milde gevers(sters) en aan leiding en kollektanten zeker op zijn plaats is. Plaatsing postzegelautomaat Ten gerieve van het publiek werd hier ter plaatse aan het hulppost- kantoor in de Kerkstraat een post zegelautomaat aangebracht. Na in werping van een gulden heeft men twee mogelijkheden: men kan vier postzegels van 25 cent trekken, of 8 postzegels van 12 cent en 4 van 1 cent. BRUINISSE Uitslag jeugdspelen De zaterdagmiddag-wedstrijden voor de jongere kinderen te Bruinis se gehouden werden een groot suc ces. Een groot aantal kinderen werd een leuke gezellige middag bereid en er zat volop spanning in. De winnaars waren voor de groep 4 en 5 jaar: Blokjes rapen: 1. Marlen Wie- brens; 2. Wop Roukema; 3. Liesbeth Verton. (Troostprijs: André Kik). Kegel gooien: 1. Peter Coppoolse; 2. Hanneke Haeck; 3. Anja de Ronde. Ring werpen: 1. Piet de Waal; 2. Corine van Popering; 3. Klaas Ver spoor. Groep 6 en 7 jaar: Water dragen: 1. Jan de Bil; 2. Connie van Gilst; 3. Ina van Gilst. Autorace: 1. Cor Kok; 2. Jan de Bil; 3. Ina van Gilst. Hoedjes gooien: 1. Sylvia Kiesen- wesser; 2. Jan de Bil; 3. Conny van Gilst. Geslaagd conceit Van het concert, zaterdagavond door het fanfaregezelschap „Cres cendo" uit Kloetinge te Bruinisse ge geven, kan zeker worden gezegd dat het een „kwaliteits concert" was. Dirigent Den Toonder wist uit zijn mensen te halen wat er in zit en vooral de solisten waren virtuozen op hun instrumenten. Jammer dat het weer niet meewerkte en dat het voornamelijk de echte liefhebbers waren die van het concert genoten. De mosselprijzen In de afgelopen week werden voor de in Yerseke aangevoerde mosselen „record prijzen" betaald. Prijzen die vandaag tot gevolg hadden, dat vele kwekers naar het Wad vertrokken, om een vracht te halen, om ook te profiteren van deze prijzen. Afge wacht dient nu te worden of de wil lige markt voor de mosselen ook deze week zal worden voortgezet. Dolle miiia's in Antwerpen BRUSSEL, 6-7. De Antwerpse Dolle Mina's hebben samen met Antwerpse „Kabouters" en leden van de actiegroep „Oude Stad" een actie gevoerd om een beter leefklimaat voor de kinderen in de Belgische havenstad te verkrijgen. Mi na's en Kabouters brachten hun kinderen naar een aantal i drukke pleinen in de stadwaar ze midden op straat gingen spelen en grote papieren bloe men tussen de stenen plantten. De Mina's en hun geestver wanten willen dat voor de ruim 40.000 kinderen in Ant werpen, die nu hun vertier moeten zoeken tussen vuil nisbakken, tussen de gevange nismuren van de stad, voor de wielen van moordauto's en in de „kankerlucht" betere speel- gelegenheden komen. Tijdens deze Antwerpse „Kinderstad- dagverspreidden de Mina's en hun aanhang pamfletten waarin zij wijzen op de ge ringe or tspann ingsm ogelijkhe- den die er voor kinderen be staan en waarin ze meer gras veldjes, klimbomen, speelvij- vertjes en kinderspeelplaatsen eisen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5