garantie gemak de postgiro da's makkelijk! Girobetaalkaart India Jeugdgroep uit St. Hilaire te Zierikzee Topbedmg Westhoek kreeg veel zon en verlangt - na de regen - thans weer naar warmte Abortus in de V.S. De Sow jet-piloten boven Egypte TELEURGESTELD... RUIL ZE IN ZIERIKZF.ESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 juli 1970 Nr. 20-128 Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. Het Amerikaanse - congres heeft een veto van presi dent Nixon ongedaan gemaakt tegen het beschikbaar stellen van 2,76 miljard dollar voor de bouw van nieuwe ziekenhuizen. Volgens het staatshoofd zou een dergelijke grote uitgave de inflatie in de hand wer ken. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft een voorstel aangeno men. waarbij economische hulpver lening aan Zuid-Korea wordt verbo den. als dit land zalm blijft vissen in de wateren van Alaska. PARIJS. De Franse Nationale Vergadering heeft in laatste lezing een wetsvoorstel aanvaard, waarin op het kapen van een vliegtuig of pogingen daartoe een gevangenis straf van vijf tot tien jaar wordt ge steld. JERUZALEM. De laatste driejaar zijn er geheime contacten geweest tussen vertegenwoordigers van Is raël en de Arabische leiders, maar die zijn alle vruchteloos gebleven. Dit heeft de Israëlische premier, me vrouw Golda Meir, dinsdag meege deeld op een bijeenkomst van het bestuur van het „Joodse Nationale Fonds". ROSARIO. De politiemacht yan de Argentijnse stad Rosario, ontevreden over het uitblijven van achterstal lige salarisbetalingen, is in opstand gekomen. NICOSIA. Op Cyprus gaan zondag 5 juli de Griekse en Turkse inwo ners voor de eerste maal sinds het eiland tien jaar geleden onafhanke lijk werd naar de stembus. Er wor den dan afzonderlijk voor beide be volkingsgroepen verkiezingen ge houden voor het huis van afgevaar digden. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft met 58 tegen 37 stem men bepaald, dat de regering in de toekomst voor militaire acties in Cambodja, waarbij de Verenigde Staten rechtstreeks of indirect zijn betrokken, toestemming van het congres moet hebben. FLORENCE. De plaatsvervangen de openbare aanklager in Florence heeft een rechter van instructie ver zocht, vijf priesters en drie leken voor het gerecht te dagen op be schuldiging van aanzetting tot mis drijf. Dit is in justitiële kringen in Florence vernomen. WENEN. Vasili Koeznetsof, onder minister van buitenlandse zaken der Sowjet-Unie, die de Russische dele gatie leidt naar de Chinees-Russi sche onderhandelingen in Peking, is onverwacht per speciaal vliegtuig naar Moskou teruggekeerd. BUENOS AIRES. De Argentijnse politie heeft 258 studenten aange houden, die in de universiteit van Buenos Aires een zitstaking hielden uit pretest tegen de aanhouding van een studentenleider. NEW ORK. Binnen drie kwartier zijn in drie warenhuizen in New York brandbommen ontploft. De ex plosies, in de warenhuizen van „Woolworth", deden zich na slui tingstijd voor. Er ontstond brand en waterschade. Een snel onderzoek in enkele filialen van het waren- huisbedrijf leverde drie nog niet ontnlofte brandbommen op. voor wie 'm aanneemt voor wie'm afgeeft Lees maar! Elke girobetaalkaart wordt door de Postgiro tot 100,- gegarandeerd. Dat is de waterdichte zekerheid dat elk bedrag tot 100,- per kaart op uw postrekening wordt bijgeschreven. Snél, gespecificeerd en wel! Dus: kaart ontvangen? Giropas gezien? Kassa! STATIONSSTRAAT 33 LOOWOUDE 9999 Schrijf maar! Betaal met de pen prompt en precies het juiste bedrag. Zonder buikige portemonnaie of bultige portefeuille. De girobetaalkaart - u krijgt er steeds 20 - is altijd pasklaar: geen gewissel en „Hebt u-niet kleiner?". En al uw uitgaven staan overzichtelijk zwart op wit dank zij de dagafrekeningen. vergolijk. gegevens met giropes Postgiro: meer dan 2 miljoen rekeninghouders. Daar onder zijn alle winkeliers, leveranciers en dienst verlenende ondernemingen. Over en weer kunnen dus vele miljoenen Nederlanders bij elkaar terecht voor betalen en incasseren. Alleen via de betaalkaart van de Postgiro gebeurt dat nu al meer dan 1.000.000 keer per maand. En dat groeit! Het is toch immers dood gewoon geworden dat men met 'n kaart en het giro pasje betaalt! Gemisvoor wie 'm nog niet heeft Trekt u wèl profijt van een postrekening maar nog niet van de girobetaalkaart? Dan mist u het gemak van deze moderne vorm van betalingsverkeer. Wend u tot een van de girokantoren of praat's gratis met telefoonnummer 0017, dan komt u snel aan de weet hoe u aan die betaal kaarten komen kunt. Bent u nog niet bij de" Postgiro, dan kunt u twee vliegen in één klap slaan. Op 2300 post kantoren kunt u overigens óók terecht met al uw vragen en wensen! V.S. schenken bedrag aan NIEUW DELHI, 1-7. De V.S. heb ben India 20 miljoen dollar geschon ken als bijdrage tot de uitvoering Van het' veelomvattende Indische program voor geboorteregeling in het kader van het vierde vijfjaren plan. dat loopt van 1969 tot 1974. De schenking zal door India ook gebruikt worden om grondstoffen voor industrie en landbouw in te voeren. BELFAST. De Noordiërse regering heeft bij het regionale parlement een reeks wetsvoorstellen ingediend, die voorzien in strenge staffen voor onruststokers. A De gasten zijn er weer BURGH HAAMSTEDE, 1-7. Wie in de Westhoek om zich heen kykt komt gemakkelijk tct de conclusie dat de gasten er weer zijn. De laat ste scholen in ons land sloten vrijdag hun deuren en vele nieuwe gezinnen verschenen zaterdag in de Westhoek. Zij losten de ouders met hele kleine kinderen af. die weer naar huis ver-, trokken. Het aantal gasten dat in de West hoek verscheen is nog niet te schat ten, doch enkele tienduizenden zul len het wel zijn. De teller van de Provinciale Waterstaat aan de Prov. weg, nabij Zierikzee (Schouwse zij de), gaf zaterdag 12.000 auto's aan en zondag 11.000. De vroege toeristen hebben het bijzonder goed getroffen met hel weer en hadden in hun vakantiepe riode elke dag een maximale hoe veelheid zon. Heel anders is helmet de rieuwelingen gesteld, die al weer enige dagen lang verkleumd aan tent of caravan gekluisterd zitten of al een keer doornat geregend zijn. Het kon ook niet blijven, dit mooie weer. en het zijn juist de gasten van de grote schoolvakantie, die het slecht ti effen. Het is opvallend, hoeveel bc-zoekers nu naar de Domeinen trekken om daar, uit de wind, te gaan wandelen, om cp deze manier toch neg wat frisse lucht op te doen. Hiermee is een groot aantal tevreden maar anderen „schreeuwen moord en brand" om zon. Gelukkig maar, dat een ieder de natuur niet dwingen kan. want an ders zcuden de landbouw en. fruit teelt letaal verdrogen en die hebben juist deze dagen een broodnodige opfrisser gehad. Verschil lende trips op het programma ZIERIKZEE, 1-7. Woensdag arri-' veerde een groep van vijftien kinde ren uit de Franse tweelingstad St. Hilaire-du-Harcouët. De groep be staat uit zes meisjes en negen jon gens en wordt geleid door de heer L. Blcuin. De trip duurt veertien da gen en als toegevoegd leider van hier fungeert de heer J. J. D. van Male. De in gastgezinnen ondergebrachte jeugdige Fransen, beginnen vandaag (donderdag) met een verkenning van Schouwen-Duiveland. De zaterdag en zondag kunnen naar eigen goed dunken worden doorgebracht, waar na voor maandag een fietstocht .naar het strand op, het programma staat. Dinsdag worden de léden van de gioep betrekken bij de zomer-V.V.V. -festiviteiten te Zigrikzee. Woensdag 8 juli wordt een bezoek aan Amster dam gebracht en op 9 juli wordt een No» geen Amerikaanse G C toestellen voor Israël WASIIINTON, 30-6. De woord voerder van het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken heeft verklaard dat het tijdstip nog niet is aangebroken om, over het vraag stuk van de levering van Ameri kaanse gevechtsvliegtuigen aan Is raël te praten. De woordvoerder legde er de na druk op, dal de Ver. Staten in het Midden-Oosten een iniatief hebben genomen, maar dat nog geen enkel „duidelijk antwoord" hierop in Was hington is binnengekomen. Als deze poging mislukt, aldus de woordvoer der. dan kunnen we mischien andere middelen overwegen. fietsenrally gehouden. Vrijdag 10 juli maken de Fransen een rondvaart per R.T.M.-toot. Op dinsdag 14 juli wordt ten stadhuize afscheid geno- ...men yan de groep, die de volgende dag weer naar Frankrijk terug reist. NEW YORK, 1-7. Duizend zwan gere vrouwen stonden in New York in de rij om zich te laten behandelen daar woensdag de nieuwe en minder strenge wet ep de abortus in de V.S. van kr;.cht was geworden. Er worden nog enige honderden vrouwen verwacht. De toeloop is zo groot dat dr. Shirley Mpyer van het bureau voor verzorging van moeder en kind gewaarschuwd heeft dat er wel voldoende gelegenheid is voor behandeling van de inwoonsters van New York, maar dat mensen van buiten de stad op weigering of ver traging moeten rekenen. Onder de oude abortuswet werden ongeveer vijfduizend wettige Opera ties per jaar verricht. Verwacht werdt dat dit tijdens de eerste twaalf maanden onder de nieuwe wet tot 70.000 gevallen zal stijgen. voor Seurat LONDEN. 1-7. De kleine versie van Georges Seurat's schilderij „Les Poseuses", een van de belangrijkste werken van de na-impressionistische periode, is in Londen op de veiling van Christie's verkocht voor 430.500 pond sterling. Het is het hoogste be drag dat ooit voor een schilderij van Seurat is betaald. DEN HAAG, 1-7. Ook thans be schikt minister Luns niet over gege vens, die de juistheid van de-, overi gens wel zeer pertinente, berichten over operationele vluchten van Sow- jet-piloten boven Egyptisch territoir bewijzen. De bewindsman heeft dit dinsdagavond aan de Tweede Kamer meegedeeld in antwoord op schrif telijke vragen van het P.v.d.A.-ka merlid rcr, M. van der Stoel. Even min zegt minister Luns te beschik ken over concrete gegevens ten aan zien van de bezetting van lanceerin- stallaties van nieuwe geleide grond- luchtdoelraketten. Ilaamsteedse bejaarden maakten vaartocht naar HAAMSTEDE, 30-6. Tesamcn met de deelnemers aan de bejaarden gymnastiek van Haamstede, maak ten de leden van de Bejaardensocië- feit Haamstede een vaartocht op de Ocstei schelde met als hoogtepunt een bezoek aan het inmiddels gereed gekomen eerste eiland dat ligt tc wachten cm over enkele jaren deel uit te mrken van de verbindings- dam met Noord-Beveland. ARAM EN DE BROEDERS DER KOST Schelde-werkeiland Deze vaartocht werd mogelijk ge maakt door een bijzonder vriendelij ke geste van de heer P. Krijger uit Haamstede, kapitein van de rond vaartboot „Westenschouwen". Nadat iedereen aan boord was werd eerst een onweersbui afge wacht, doch weldra ging het volle kracht vooruit richting Deltawerken Oosterschelde. Op het nieuwe eiland werd eei\ half uur rondgewandeld zedat de bejaarden een indruk Icon den krijgen van dit kunstwerk. De terugreis werd aanvaard en aan boord tracteerde mevr. Krijger de aanwezigen op een kopje koffie. Zeer voldaan kwam het gezelschap weer in Burghsluis aan, waar een ieder de heer en mevr. Krijger dankte voor deze fraaie tocht. Dc autobezitters die de dames en heren naar Burghsluis brachten, verdienen eveneens een dankwoord. Vrouw zonder geld kleren TOKIO. De brand in een Japanse psychiatrische kliniek die maandag aan zeventien patiënten het leven kostte, blijkt te zijn aangestoken door zes pyromanen die in de in richting werden verpleegd. PHNOM PENH. Zuidvielnamese infanterie heeft met steun van een pantserregiment de Cambodjaanse plaats Krang Lovea op de Vietcong heroverd. Deze plaats ligt 60 km. ten noordwesten van Phonm Penh. Protestmars Italiaanse Amerikanen NEW YORK. 30-6. Ongeveer 40.000 Amerikanen van Italiaanse afkomst hebben een protestmars gehouden naar.hei hoofdkwartier van de fede rale recherche (F.B.I.) in New York. Politie en pers vereenzelvigen hen naar hun oordeel maar al te snel met de Maffai en onderwerpen hen aan „smaad, vernedering en discrimina tie". Het F.B.I.-gebouw werd be waakt door 500 politiemannen. Twee betogers werden gearesteerd omdat ze een agent lastig zouden hebben gevallen. Er deden zich verder geen incidenten voor. O.A.S. tegen terrein en ontvoeringen WASHINGTON. 1-7. De algemene vergadering van de organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) heeft dinsdag met algemene stemmen haat- goedkeuring gegeven aan een ont- werp-actieprogramma tegen terreur daden en politieke ontvoeringen in de landen van Latijns-Amerika. De O.A.S. zal. dit programma voor 31 oktober nog nader uitwerken. Chili, dat zich bij een vorige stem ming over dit, actieplan van stem ming onthield, stemde nu ook voor. OVER UW ZIG-ZAG NAAIMACHINE? voor de moderne PFAFF zlg-zag lichtgewicht Wl] ruilen alle merken In, ook vreemde I 52. Natuurlijk hadden Aram en Tamahia elkaar heel wat te vertellen. De angst van het meisje had plaats gemaakt voor een grote vreugde en druk pratend wandelden zij terug naar de grot, waar Aram de Han delaar had achtergelaten. Doch bij de in gang bleef Aram als aan de grond gena geld staan. Met een bruuske beweging schoof hij Tamahia terug, doch het meisje had reeds genoeg gezien. In een hoek op de grond lag de Handelaar. Stevige koor den. die om zijn hele lichaam gebonden waren, maakten hem iedere beweging on mogelijk, terwijl een doek om zijn mond hem het schreeuwen belette. En over hem heen gebogen stond de Schuimer, die met een hatelijke grijns op zijn gezicht naar zijn slachtoffer koek. „Nu is alles verloren!' flitste het door Aram s hoofd. „We komen hier nooit le vend vandaan!" Maar het volgende ogen blik had hij zijn tegenwoordigheid van geest terug. Hij zou zijn leven en dat van het meisje zo duur mogelijk verkopen. Met een wilde schreeuw trok hij zijn zwaard en wilde zich op de Schuimer storten. Maar deze richt to zich op en wendde zich lachend tot zijn aanvaller: „Alweer moet ik u zeggen, beheers u- zelve. vriend! Bezin eer ge toeslaat. Mocht gc met de Schuimer willen afrekenen, die heb ik reeds onschadelijk gemaakt", en hij wees op do gebonden gestalte in de hoek. ..Alleen heb ik mij van zijn uitrusting meester gemaakt, daar ik vrees dat anders ons vertrek moeilijkheden zou opleveren. Hoezeer het mij als eerlijk handelaar tegen de borst stuit, toch vrees ik dal ik voor een korte wijle de rol van mijn verdorven broeder zal moeten overnemen". en in de steek gelaten NARBONNE (Frankrijk), 1-7. Een 21-jarige Londense vrouw is door haar echtgenoot aan een strand in Zuid-Frankrijk achtergelaten. Zij had alleen haar badpak aan. Susan heeft de politie verteld, dat de echtgenoot, een journalist, en zij van een vakantie in Spanje waren teruggekeerd en op een strand bij Narbonne waren „neergestreken" voor een laatste zwempartij. Er ont stond ruzie en de man zei. dat hij even sigaretten ging halen uit de au to van het echtpaar. De man kwam niet terug en was weggereden met medeneming van de kleren en hel geld van zijn vrouw. De vrouw probeert thans in ge leende kleien liftend thuis te komen. NAAIMACHINEHUIS Kortemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM BON: Naam: Adres: Plaats: voor gratis folders zen den aan Pfaff ant- woordno. 102. Bergen op Zoom.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7