eneer cJ-tanóen, incognito communicatie op hoog niveau... Voorbereiding bestemmingsplan natuurgebied IVliddensehouwcn BLIK DOOR HET WERELD Vreemd optimisme over vredeskansen voor die koffie en thee waar geen suiker in mag Vrrgutlt-riiig gcinecnleraail l«- Scharemlijke Aanleg van riolering lungs de Mooi weg te Ellemeet SCHARENDIJKE. 1-7. De raad van Middenschuuwen kwam dins dagmiddag in vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter S. Francke. Afwezig met kennisgeving was de heer D. Hanse. Onder de ingekomen stukken be vond zich de door ged. staten goed gekeurde 5e wijziging van de ge meentebegroting voor 1970. Hierdoor zal het mogelijke zijn tot het leggen van een riolering langs de Moolweg te Ellemeet over te gaan. Een ver zoek van het Leger des Hells, afd. reclassering werd opnieuw in han den van b. en w. gesteld. Daar het Leger des Heils bemoeiing géhad heeft met inwoners uit de gemeente, zullen b. en w. de eerstvolgende ver gadering een voorstel aan de raad doen tot subsidiëring. Op voorstel van b. en w. verklaart de raad, dat een bestemmingsplan „Natuurgebieden" in voorbereiding is. Als natuurgebieden zyn opgeno men de Flaauvvers inlagen en twee oude boezems van het vroegere stoomgemaal nabij de haven Flaau- wers. Tevens zal een schriftelijke ver gunning (aanlegvergunning) van b. en vv. nodig zijn voor het uitvoeren van met name genoemde werken, geen bouwwerken zijnde,, of werk zaamheden, met uitzondering van onderhoudswerkzaamheden, binnen de natuurgebieden. Van het Waterschap Schouwen- Duivcland zal worden overgenomen in eigendom, beheer en onderhoud een gedeelte van de Zandweg en een gedeelte van de Vcrseputseweg te Kerkwerve. Beide gedeelten sluiten aan op de bebouwde kom. Verkoop van grond Aan de heer M. B. van Damme te Looperskapelle zal worden verkocht een perceel gemeentegrond aan de Platteweg te Scharendijke voor het bouwen van een woning. Als grond prijs geldt f 10,per vierkante me ter. De heer J. Boot vroeg hoe b. en w. tot een grondprijs van f 10,geko men zijn, daar de bouwgrondprijs toch hoger ligt. De voorzitter ant woordde, dat de gemeente geen kos ten voor het bouwrijpmaken van het perceel heeft verricht. Bovehdien moet de koper dulden, dat door de gemeente een verbindingsriool tus sen de Dijkstraat en de Platteweg in het perceel wordt gelegd. Vragen steller kon zich met dit antwoord verenigen. De raad besluit verder aan het N.V. Aannemingsbedrijf Den Hartog te 's-Gravendeel te verkopen een perceel bouwgrond aan de Vcrseput seweg te Kerkwerve, groot 628 m- voor f 21,96 per m-, voor het bouwen van twee woningen. De voorzitter deelde mede, dat hiermee de voorraad bouwrijpe" grond te Kerkwerve is uitgeput. B. en w. zullen zich bezighouden met het verder bouwrijpmaken van een gedeelte van het bestemmingsplan „Kerkwerve-West". Een voorstel hiertoe zal t.z.t. aan de raad worden gedaan. De heer M. Boot informeerde of de twee te bouwen woningen door Den Hartog worden gebouwd. De voorzitter antwoordde hierop beves tigend. Wegens ontlasting van de riolering in de Dijkstraat te Scharendijke be sloot de raad een krediet beschik baar te stellen voor het leggen van een verbindingsriool tussen de Dijk straat en de Platteweg. Volgens de directeur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" zullen door de aan leg de klachten over het niet goed functioneren van de riolering in de Dijkstraat worden opgeheven. Bouw bejaarden- en woningwetwoningen De raad besloot tot onderhandse aanbesteding van het bouwrijp ma ken van het resterend gedeelte van het bestemmingsplan „Scharendijke 1968", gelegen ten oosten van de Platteweg. In dit gedeelte zullen op korte termijn vijf bejaardenwonin gen worden gebouwd. Verder zal de woningbouwvereniging „Beter Wo nen" trachten hier twintig woning wetwoningen te bouwen. Besloten werd naar rato van het aantal inwoners bij te dragen in de kosten van gezamenlijke aanschaf fing van een derde poederbluswagen door de gemeenten cp Schouwen- Duiveland. De poederbluswagen zal worden gestationeerd in de gemeente Westérschouwen. *In verband met fusie van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Midden- Zeeland" met de N.V. Waterleiding maatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen besloot de raad aan eerstgenoemde waterleidingmaatschappij om niet 41 aandelen over te dragen. Het aande lenkapitaal kan na de fusie hierdoor naar evenredigheid worden verdeeld. Verhoging subsidies Aan het* werkcomité voor de wie lerronde van Schouwen-Duiveland zal een bijdrage van f 25,worden toegekend voor een sprintpremie. Op voorstel van b. en w. besloot de raad te beginnen met het jaar 1970 aan de Chr. Gem. zangvereniging „Sursum Corda" te Scharendijke een verhoging van de subsidie van f 150,toe te staan (totale subsidie na verhoging f 325, De comités die bejaardenreizen verzorgen zullen een subsidieverho ging van f 100,ontvangen, wanneer een muziekgezelschap wordt inge schakeld. De voorzitter maakte ge wag van enige moeilijkheden bij het organiseren van een bejaarden reis voor de bejaarden te Scharendijke en omgeving. Mevrouw Kloet was van mening, dat vorming van één co mité voor het organiseren van be jaardenreizen aanbeveling verdient. De voorzitter onraadde dit. Aan iets wat goed loopt moet z.i. niet getornd worden. Hij zal contact opnemen met het comité te Scharendijke ten einde te voorkomen, dat het volgend jaar dezelfde moeilijkheden zich weer voordoen. De geloofsbrieven van de benoem de raadsleden werden door een com missie uit de raad onderzocht en in orde bevonden, waarna de raad be sloot tot toelating van de benoemden. De raad besloot het bedrag, dat «•oor schoolreizen wordt gevoteerd te verhogen van f 2,tot f 3,per leerling. In verband hiermee zal ook het bedrag per leerling ex artikel 101, 5e lid der Lager-onderwijswet voor de bijzondere lagere scholen met f 1,worden verhoogd. Een krediet werd beschikbaar ge steld voor een vakleerkracht voor handwerken aan de openbare lagere school te Ellemeet. Geen bezwaar bestond tegen aanstelling van een dergelijke leerkracht aan de Chr. Nat. School te Scharendijke. Het krediet voor het schoolzwemmen zal worden verhoogd ten einde aan de leerlingen met ingang van het nieu we schooljaar een half uur zwemon derwijs per week in plaats vanper veertien dagen te kunnen geven. Naar aanleiding van een aanvraag van het bestuur van de chr. nat. kleuterschoolvereniging te Scharen dijke besloot de raad in principe gel den toe te staan voor het aanschaf fen van een inventaris voor een tweede kleuterklas. Raming f 5.340,— De gemeenterekening en de rekening van het woningbedrijf over 1968 werden de raad ter vaststelling aan geboden. Een commissie uit de raad zal de rekeningen onderzoeken. Door de raad worden vastgesteld de 8e t/m 10e wijziging van de ge meentebegroting voor 1969 en de 7e en 8e wijziging van de gem. begro ting voor 1970. Tijdens de rondvraag informeerde mevrouw Kloet of het mogelijk is een publieke telefooncel te Scharen dijke te plaatsen, mede ten gerieve van de gasten. De voorzitter zegde toe, dat b. en w. een onderzoek naar de mogelijkheid zullen instellen. In diplomatieke kringen vertoont men een merkwaardig optimisme over het vredesidee, dat de Ameri kaanse minister Rogers over het midden-oosten heeft. Enig succes zou te verwachten zijn onder meer doordat de Russische en Amerikaan se standpunten in dit opzicht dich ter bij elkaar zouden zijn gekomen. Ook Oe Thant, secretaris-gene raal der Verenigde Naties, schijnt hoopvoller gestemd te zijn, maar waarom eigenlijk? Uitgangspunt van Rogers blijft de befaamde resolutie van de Veiligheidsraad uit 1967. Een stuk. waarmede ieder - behalve de Syriërs om de een of andere duis tere reden - het van harte eens is. Wat alleen maar betekent dat deze resolutie voor zoveel uitleg vatbaar is, dat ze alleen al door vaagheid onbruikbaar is. Maar wat belangrijker is: in 1967 ivas er nog reden om de problemen met het midden-oosten te zien als een zaak van de regeringen. Inmid dels echter zijn de Ralestijnen, die altijd al partij waren, te aktief ge worden dan dal men ze zomaar over DODELIJKE ONGELUKKEN RAALTE. Op de provinciale weg Deventer-Raalte is een personen auto geslipt en frontaal tegen een vrachtauto gebotst. Een inzittende van de personenauto, de 46-jarige G. Dragt uit Ómmen, kwam om het le ven. De bestuurders van de beide voertuigen bleven ongedeerd. WAALRE. De 25-jarige H. T. G. Oldenhave uit Best is bij een ver keersongeluk op de O.L.V.-dijk in Waalre om het leven gekomen. Door te hege snelheid verloor de jonge man de macht over het stuur van zijn auto en kwam tegen een boom terecht. Hij was op slag dood. PUTTEN. De 26-jarige badmees ter A. C. H. Dingenouts uit Oud- en Nieuw-Gastel is te Putten tegen een boom gereden. Hij overleed ter plaatse. Zijn naast hem zittende 22- jarige broer H. P. M. Dingenouts, machinist, liep zeer zwaar hersen letsel op. Hij is opgenomen in een ziekenhuis in Bergen op Zoom. HELLENDOORN. Woensdagmor gen is bij een frontale botsing op de Luttenbergenveg in Hellendoorn tussen een personenauto en een vrachtauto de 34-jarige bestuurder van de -personenauto. G. M. Buis uit Raalte, om het leven gekomen. TILBURG. In een ziekenhuis te Tilburg overleed de 20-jarige Robert Post uit die gemeente, die eerder op de Conservatoriumlaan in zijn woon plaats door een auto was aangere den, waarbij hij ernstig hersenletsel opliep. 70 Bekijk hot evenement "Communi catie 70" vanuit de C 70 sloeltjeslilt. Mank die unieke tocht hoog boven het (oostelijke Rotterdam. Geniet van hot uitzicht op Havodam, de ge weldige maquette van do Rotter damse havens. Zweef over do Coolsingcl vol fleurige pavilioens, gezellige terrasjes on (eostvierendo mensen. Een zeldzamo tocht door de lucht van bi|rla 2 km lang. Er is veel moer te doen tijdens C 70. Dolfirodam. het drijvende dolfinarium. Do lol 170 m verhoogde Euromast. C 70, een toost midden in de stad. Met een overdekte winkelpromenade langs uitbundigo etalages. Met spon tane wijk,feesten, vrolijke straatconcerten, sportactiviteiten, dansfestijnen. (odere dag Iets andcis, iets nieuws. programma vorkrljgboar bij C 70 (lol. 010-147237) en bij alle V.V.V. kantoren. Rotterdam Communicatie 70 Feestelijke ontmoeting van méns en stad het hoofd kan blijven zien. Maar Rogers richt zich meer tot de rege ringen, niet tot de Palestijnen, waar buiten om men echt niet meer kan onderhandelen. Merken we hierbij op dat juist in Jordanië de regering intussen hele maal gecapituleerd schijnt te heb ben voor de guerrilla's en nu regel recht werkt met oorlog tegen Is raël als uitagngspunt en dat bv. Nasser pocht op de vliegtuigen die hij wel uit de Sowjet-Uniemaar Israël niet uit de Verengide Staten krijgt, dan wordt het loei moeilijk om te zien waarop het optimisme stoelt dat nu over het midden-oos ten a an de dag xoordt gelegd. Er lijkt minder kans op vrede in plaats van meer. LOS ANGELES. President Nixon heeft woensdagavond verklaard dat de Verenigde Staten al het nodige zullen doen om het machtsevenwicht in het Midden-Oosten te handhaven. Over Israëls verzoek om nog 125 mi litaire vliegtuigen repte hü echter niet. ONDERWIJS Huishoudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee Onderstaande leerlingen zijn be vorderd van het brugjaar naar de tweede klas: Zierikzee: Ineke Berrevoets, Ada Bil, Corrie Boogert, Simone Cop- poolse, Corrie Flikweert, Nicoline Goudswaard, Isaline Hage, Mia Ha- gesteijn, Henny van Hekke, Ria Juf fermans, Dianne Kloet, Els Krijger, Carolien Seijbel, Joke Stoutjesdijk, Glga Berrevoets, Els den Boer, As- trid van Dongen, Cora Geilvoet, Elly Klink, Coby Kloet, Lia Krijger, Le- nie Saman, Sylvia Simmers, Diny de Vrieze, Mieneke v. d. Wekken. Biouwershaven: Cobie Gast, Riet Oosse, Rianne Smalheer, Marian Voshol, Lianne v. d. Wielen. Dreischor: Elly Goudzwaard, Ton- ny Scheermeijer. Rencsse: Anja Lustig. Ouwerkerk: Els den Bleijker, An neke Kaaysteker. Kerkwerve: Anja Boot, Nellie v. d. Bosse, Rian v. d. Hoek, Betsie v. d. Houten. Janny Kok. Inka Meerdink, Ria Cijsouw. Eikerzee: Wilma van Dongen. Nieuwerkcrk; Mary Eerland, Mar ry Eerland. Onderstaande leerlingen zijn be vorderd van de tweede klas naar de derde klas. Zierikzee: Irna Bergmans, Ina Blom, Ina v. d. Est, Ina Flikweert, Lia Goudzwaard, Wilma Goud zwaard, Mieneke v. d. Heide, Nelleke Huige, Coby Kooman, I-Ielma Kouij zer, Marjo de Looze, Lucy Merle, Lees Peene. Corrie Saman. Brouwershaven: Janny Bos, Joke Schiettekatte. Dreischor: Marijke Goudzwaard. Noordgpuwe: Gonny Adrinanse, Joke Beekmans. Ocstcrland: Bertha v, d. Berg. Mattie de Jonge, Ria Zwager. Kerkwerve: Els den Boer, Hnnne- kc Verten, Anke Wessels, Elly Vier gever. Nieuwerkcrk: Carta Eom, Nelleke Clnrisse, Nelleke ter Riet, Jacquline Seijbel, Klara v. d. Velde. Lia Wan del. Schuddcbeurs: Janneke v. d. Klooster, Lia de Zeeuw. Zcnnemairc: Mar ja van Nuland, Anneke de Vlieger. Rencsse: Janny Scholten. Mannv de Wit. Scharendijke: Janny v. d. Weele. Ruzie ontaardt in steekpartij De gigantische caissons in de bouwhaven te Zonnemaire, welke hun vol tooiing naderen en wachten om uit hun isolement verlost te worden voor de sluiting van de Brouwersdam. (Foto: Zierikzecsehe Nieuwsbode). VGORBURG, 1-7. Een reeds maan denlang slepende burenruzie is dins dagochtend in de Harlzstraat te Voorburg ontaard in een steekpartij waarbij de 33-jarige eleklromonteur H. O. levensgevaarlijk werd verwond Met een groot knipmes bracht de 37- jarige technisch fotograaf W. M. hem steken toe in hals, longen en rechterzij. De toestand van het slachtoffer, dat overgebracht is naar het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg, is ernstig. De fotograaf is in arrest gesteld en zal donderdag worden voorgeleid aan de officier van justitie. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke staud en loop der bevolking over juni 1970 Geboren: 4. Marinus Jan, z. van C. D. Stoutjesdijk en J. A. Okkerse (Nieuwerkerk); 10. Leonardus, z. van H. Burgers en L. Capelle (Ooster- land); 12. Karin Anthonia, d. 'van A. G. Hollander en G. Roks (Ooster- land); 17. Raymond Maarten Willem, z. van M. Stouten en P. Otte (Ooster- land); 19. Leendert Nicolaas, z. van T. v. d. Have en T. Dcnselaar (Oos- terland); 26. Adriana Martina, d. van J. J. de Vlieger en J. A. de Jonge (Sirjansland); 28. Yvonne, d. van P. Troost en P. Speelman (Oosterland). Gehuwd: 19. Adriaan van Est, 24 j. (Dinteloord) en Marina Stoutjes dijk, 20 j. (Oosterland); 20. Rudolf Eduard Minderhout, 27 j. (Vlissingen) en Ingrid Kuijper, 18 j. (Ouwerkerk). Overleden: 24. Johannis van der Maas, 72 j. (Oosterland). Vertrokken: 12. C. Prins en ge zin van Nieuwerkerk naar Geervliet; 16. A. A. Brasser, van Nieuwerkerk naar Vlissingen; 22. J. Groenenberg en gezin, van Nieuwerkerk naar Leerdam; 22. A. N. v. d. Have, van Ouwerkerk naar Muiden; 25. W. de Schipper, van Nieuwerkerk naar Hal steren; 24. I. Kuijper, van Ouwerkerk naar Vlissingen; 25. J. C. Bouwman en gezin, van Oosterland naar Goes. Omvangrijke kerkdiefstallen in Gelderse rivierengebied TIEL, 1-7. In 12 plaatsen in het Gelderse rivierengebied zijn de laat ste dagen kerkdiefstallen gepleegd, steeds op bijna identieke wijze. De kerken werden bezocht door twee of drie personen, die zich als toeristen v oordeden en bij de koster, de dominee of de pastoor de sleutels vroegen onder het voorwendsel hel kerkgebouw te willen bezichtigen. Vervolgens sloegen de „toeristen" hun slag door offerblokjes, diaconie-1 bussen en dergelijke leeg te halen of antieke voorwerpen mee te nemen. Ook werden enige Statenbijbels ont vreemd. De diefstallen wedden ge pleegd in kerken te Westervoort, Neerijnen, Varik, Zoelmond, Heteren Wamel, Dreumel, Beneden-Leeuwen Euwijk, Hernen, Leur en Erichem. Voor 30 jaar Sucrosa.de kaiqriebesparende zoet ma ker zonder bijsmaak.zónder nasmaak. ZIERIKZEE. In de nacht van woensdag op donderdag lukte hel vijf leden van de Zierikzeesche Vis club aan het strand van Renesse een grote vreemde vis te bemachtigen welke bij onderzoek de hier zeld zaam voorkomende zeebaars bleek te zijn. Met grote moeite lukte het de vreemde zeebewoner aan het strand te brengen. HAAMSTEDE. Door onvoorzich tigheid met brandend Hout raakte het schuurtje van molenaar D. in brand. De motorspuit die spoedig ter plaatse was, hoefde geen water meer te geven daar het schuurtje reeds afgebrand was. BROUWERSHAVEN. Alhier is een collecte gehouden door de verkoop van bloempjes ten bate van het fonds tot steun aan Volkson derwijs. Alhier heeft ook een be proeving van brandweermateriaal plaats gehad. De motorspuit werkte uitstekend. CROYDON. - Kanaalvlucht. De Oostenrijkse zweefvlieger Kronfelt steeg donderdag op met zijn toestel van Croydon (Eng.). Het toestel had een 15 p.k. motortje, legde 90 km. p.u. gemiddeld af en gebruikte op de 375 km. slechts 17 liter benzine. ZIERIKZEE. Advertentie. Flinke huishoudportemonnaie voor 25 ets. en toch leer. Damestassen, prima le der, grijs, flinke maat f 1,98. DEN HAAG. De Haagse gemeen teraad heeft besloten een belasting te heffen op het parkeren van auto's op de openbare weg. De belasting zal f 12 per jaar zijn en de baten worden gebruikt om de vermake lijkheidsbelasting voor café's te kun- nèn verlagen. OOSTER.LAND. In de radiocen trale van Oosterland en Nieuwerkerk is een nieuwe inrichting gereedge komen waardoor een derde pro gramma aan de luisteraars kan ge geven worden. Een buitenlands pro gramma wordt aangesloten en zon der verhoging van de abonnements kosten aangeboden. FEUILLETON 1. Met haar kleine wagen had de C. van „Vakantiebedrijf C. en A. Bos hoven" de laatste twee gasten met hun bagage naar de bushalte ge bracht en nu de grote autobus zich langzaam in beweging zette, produ ceerde Cillie haar liefste glimlach en wuifde de beide oude mensen na, zolang ze hen kon zien. Waarna ze in haar wagentje stapte, startte cn wegreed. Ruim vijf minuten latei- stuurde ze het erf van hel vakantie- bedrijf op en zette de auto vlak voor de garage neer, om vervolgens naar het dichtstbijzijnde huisje te lopen, waar haar zuster, de A. van het Vakantiebedrijf, het huisje schoon maakte, voorzover dat al niet dooi de laatste bewoners was geschied. „Schei nu maar uit, zus, het is mooi genoeg zo. De eerstvolgende bewoners zullen naar alle waar schijnlijkheid niet eerder komen dan volgend jaar mei". Ankie rechtte haar rug en zette de bezem buiten de deur, waarna ze nog eens rondkeek cn goedkeurend knikte. Ze blikte even naar haar vier jaar oudore zuster. „Ja", ant woordde ze knikkend, „dat is eigen lijk wel waar". Ze liet haar blik giijden over de acht gelijk in vorm en grootte zijnde huisjes en als het mogelijk was geweest, zou ze met haar ogen dit geheel geliefkoosd hebben. Ze slaakte een zucht en streek over haar gezicht. „Eigenlijk jammer, Cillie, dat we ze niet wat meer produktief kunnen maken. Moet je eens nagaan: acht mooie, met oen redelijk comfort ingerichte huisjes. We hebben nu 12 septem ber en we zijn, als ik me goed her inner, op 16 mei begonnen met de verhuur. Daar liggen dus acht maanden tussen in. Eigenlijk jam mer, dat onze mooie huisjes acht lange maanden leeg staan, alleen al omdat het seizoen in ons land zo kort duurt". Cillie Boshoven knikte instem mend. „Je hebt gelijk, maar wie is er nu zo gek om in 'de winter met vakantie te gaan? Afgezien nog van het feit, dat er toch geen verwar ming is". Ankie wees naar het verste huis je. „Behalve dan ,,Dc Rietvink". Daar lieten we indertijd een schoorsteen in bouwen. Die zou dus eventueel ook 's winters bewoond kunnen worden. Cillie leunde tegen de wand van het huisje. Terwijl ze langs de rij bouwsel? keek, antwoordde ze. „La ten wc- er niet aan beginnen, zus. Gestel, dat je er een jong gezin in stopt, zogenaamd tijdelijk, omdat het paar geen woning kan krijgen. Goed, we knopen er de bepaling aan vast. dat ze - laten we zeggen -per 1 mei vertrokken moeten zijn. En ze heb ben nog geen huis. wat dan? Zet jij ze dan op straat? Bestaat de moge lijkheid om ze dan de deur uit te zetten? En durf jij zoiets op je ver antwoording te nemen? Je krijgt iedereen tegen je. Nee, laten we er alsjeblieft niet aan beginnen. We hebben een suksesvol seizoen achter ons, want wc hebben in de top- maanden alle huisjes ononderbroken bezet gehad. Wil jij nog meer? La ten we dankbaar zijn. En voor de centen hoeven we het gelukkig niet te doen". Ankie sloot het huisje, stopte de sleutel in haar schortzak en nam de schoonmaakartikelen in de hand. waarna ze met haar zuster naar de woning liep. „Je zult wel gelijk heben", was haar oordeel. „Natuurlijk hoeven we i door FRANK VAN FALCKENOORT het om de centen niet te doen, maar hel is toch wel jammer, vind je niet? Al zou je er maar één kunnen verhuren, een paar maanden of zo. Aan iemand, die rust zoekt. Die mensen zijn er toch? Tegen een re delijke huurprijs. Je hoeft toch niet persé een getrouwd paar te nemen?" Cillie keek haar zuster eens aan. Hoewel ze zelf in alles de organisa tor was cn het ook haar idee was geweest om een vakantiebedrijf te beginnen, had Ankie zo af en toe wel eens goede invallen, die voor verwezenlijking vatbaar waren. Meestal had ze de suggesties van haar zuster doordacht en in enkele gevallen zelf verbeterd en tenslotte gerealiseerd. Met het verwachte re sultaat. En omdat ze helemaal niet eigenwijs was. doch instee daarvan graag aandacht besteedde aan tips van anderen, onverschillig van wel- ke( zijde ze kwamen, dacht ze ook ditmaal na over het nieuwe idee. Natuurlijk, er zat wat in. Het zou te proberen zijn. Al nam je voor één winterseizoen bijvoorbeeld met één huisje een proef. Daarna zou je dan kunnen zien cn uitrekenen, of je er werkelijk voordeel van had om zoiets te prolongeren. „Hoe zou je je voorstellen dit te bereiken, zus?" ..Nou, heel gewoon: een paar ad vertenties. En dan in kranten hier in de buurt, want in de winter gaan de mensen liever niet zo ver weg. Tenminste, dat denk ik". „Wel, laten we eerst maar eens gaan eten. Dan kunnen we het daar na rustig bepraten. Het komt er niet op een week of een maand op aan". En daar was Ankie Boshoven het roerend mee eens, zoals ze het door gaans altijd met haar oudere zuster eens was. (wordt vervolgd)'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4