Diploma-zwemmen voor de Zierikzeese scholen in bad „De Val" Brandweer van Dreischör eindigde op derde plaats bij provinciale wedstrijden Gemeente We&terschouwen Franse automobilisten krijgen een eigen „strafregister" ZIEK1ZEE, 27-6. Op maandag 22 en woensdag 24 juni werden in het zwembad ,,l>c Val" zwemexumens afgenemen voor de Zierikzeese scho len. Mede door het vroeg begonnen fraaie weer van dit voorjaar was ei een byzender aantal leerlingen dat aan de proeven deelnam. De exa mencommissie bestond uit ntej. D. Koning, de heren Knsiug, Van der Tholcn, Koks en badmeester Goddon Het zwemdiploma A werd behaald door de volgende leerlingen: Theo Thjjssen school Zierikzee C. Zandijk; J. v. Westenbrugge; Q. v. Dijke; K. Jongschaap; T. d. Bic; E. Schieman; A. Vermaak; W. Juf fermans; S. Huizer; Ei Barneveld; G. v. d. Sterrfen; F. Verheij; H. As- ma. B-diploma E. Begeman; N. Bouwman; E. Koopman; M. Koster; P. Krello; M. Bouwman; N. Kamp; D. Lopker. Beatrixschool B-diploma R. Ravia; Servaes. O.L.S. VV.schouvven A-diploma A. Kok; J. Kooman; J. Zillig; J. Staal P. Teeken; P. d. Rijke. C.N. school Zicrikzee A-diploma A. Kouwenbcrg; W. de Boer; R. Heijboer; J. Hoppers; C. Bolle; L. Dorst; K. v. Vossen; A. Coppoolse; J. v. d. Doel; J. Goudzwaard; A. v. d. Drie-.; A. Liere; N. Bom; A. de Vlieger; P. Geluk; T. Verspoor J. Izeboud; H. Rotte; F. v. Ha veren; J. de Snaayer; .M. Favier; D. Abram- se; J. Vink; C. Kotters; J. d. Wild; A. Lokersc. B-diploma M. Ornce; K. Boer; J. do Boer; T. de Boer; H. Varol; C. Boot; P. Wil brink; J. Schiettekatte; J. Orneé; E. Geluk; J. v. Ommeren; Ch. Hekman N. Kik; L). de Boer; W. v. d. Tuin; M. v. d. Waarden; M. Vink B. v. d. Spek. R.K. school Zicrikzee A-cliploma F. Blommacrt; E. de Boer; J. Flikweert; M. Kouijzer; Ch. ter Horst; Ch. v. d. Sneppen; J. v. d. Sneppen; L. Sluijs; M. Rij pst ra; J. de Bil; A. Kouijzer. B-diploma K. Bèrrcvocts; T. Dokrran; P. v. Velthoven; B. Braaf. E. Post; W. Verkaart. O.L. schcol N. Bogcrdstraat Z'zec A-diploma M. Duinhouwer; E. de Oude; A. Kaashoek; R. Timmerman; K. Deuv- loo; J. de Vriese. B-diploma A. Hillebrand; W. Hillcbrand; J. Eerste diploma's ïnondhygiënités UTRECHT. 27-6. In Utrecht is voor de eerste maal het diploma mondhygiëniste uitgereikt. De mondhygiëniste is een vrouwe lijke hulpkracht die de tandarts bij- staal in zijn taak, hel gebit in opti male conditie te houden. De nadruk valt hierbij op de hygiëne en de pre ventie, terwijl ook de tandheelkun dige voorlichting, met name aan scholen, een belangrijke rol speelt. De opleiding kon na een lange voorbereidingstijd in 1969 starten nadat in september 1968 het mini sterie van onderwijs en wetenschap pen aan de curatoren van de univer siteit in Utrecht liet weten, de kos ten van de opleiding op zich te ne men. De vijf studentes die destijds aan de opleiding zijn begonnen, heb ben alle het diploma behaald. Voor de nieuwe cursus, die in september begint, is volgens de Utrechtse uni versiteit grote belangstelling. MOSKOU. - Zonder enige plech tigheid is het borstbeeld van Stalin bij de Kremlinmuur vorige weck onthuld. Foto: een Moskouse familie passeert het beeld. Niet duidelijk wat de familie dacht op dat moment. Kloet; J. v. d. Linden; W. Brouwer; R. de Jager; M. Gelderblom; M. Sa- man; C. Saman; J. Stenhuis. Lagere Agr. school Zierikzee A-diploma K. Kik; H. Steenpuorte; Ch. Sloot- maker; J. op 't Hof. B-diploma W. Meerdink. O'hr. Mavo A-diploma J. v. 't Hof; F. Stuij; B. v. d. Velde; F. Capelle; R. Ringelberg; W. den Hartog; H. Buijsc; J. v. Dienst; H. Kunst. B-diploma J. v. d. Welle; C. IJzelenberg; F. Izebout. Huishoudschool Zicrikzee A-diploma M. Cerland; K. v. d. Velde; L. de Zeeuw; J. de Bil. B-diploma L. Wandel; M. Berrevocts. 2e Vaardigheid A. v. Dongen. R.S.G. Prof. Zeeman A-diploma A. de Feiter; T. Teouw; K. Jansen E. Schell; J. de Bruine; A. Wagon maker; H. Slagter; K. v. Leeuwen; P. v. d. Graaf; L. v. Ha veren; J. Bom B-diploma A. Dokman; H. Slagter; A. Fluijt. Ie Vaardigheid K. v. 't Hof; H. Rooscboom. L.T.S. Zicrikzee A-diploma L. v. Galen; R. Mustens; A. v. Donge; J. Juffermans; J. v. d. Blom; J. Vurendaal; A. Deurloo; P. v. Aim- kerk; C. Geuze; H. Goudzwaard; W. v. Leeuwen; M. Kloet; C. v. Herk; H. v. d. Wielen; W. Gilijamse; H. Verkaart; W. Janse; B. v. Keulen; J. v. Hengel; J. Verbeke. B-diploma P. Kouijzer; A. Vaes; J. Meerdink L. v. Klinken; F. Donker; J. Schultze A. Plandsoen; P. de Graaf; C. Sinke; C. Bolle; A. Bom; J. Koster; K. de Regt; S. Kooman; J. Verwoerd; W. Janse; H. v. d. Vlist; G. Timmerman R. Venvoerd; J. Verbeke. Eulile brand te Vlissingen KERKWERVE, 28-6. Zaterdag j.l. werden de provinciale brandweer- wedstrüden gehouden te Vlissingen, waaraan van Schouwen-Duiveland de korpsen Dreischör en Kerkwerve deelnamen. De wedstrijd, die zich afspeelde op het terrein van de Calpam, eiste van de brandweerlieden deze keer weinig fantasie, omdat hier elke keer op nieuw een echte brand werd ont stoken. De opdracht luidde dat er een botsing had plaatsgevonden met een bovengrondse olietank en een man werd vermist. Op de plaats van het ongeval aangekomen bleek dat twee auto's en een olietank in lich terlaaie stonden en de vlammen me ters hoog oplaaiden en de rookont wikkeling niet gering was. Aan deze wedstrijd namen 13 korpsen van ge meentelijke brandweren deel en 2 ploegen van bedrijfsbrandweren. Na afloop van de wedstrijd was er een koffiemaaltijd in het Schelde- kwartier, waar de uitslag bekend gemaakt werd door 'de burgemeester van Vlissingen, de heer drs. D. Roe mers. De uitslag was: 1. 's Heer Arends- kerke, 535 punten, tevens winnaar wisselbeker; 2. Wolphaartsdijk 533 punten; 3. Dreischör, «531 punten; 4. Kattendijke, 527 punten; 5. Terneu- zen, 521 punten; 6. Ovezande, 514 punten; 7. Middelburg, 498 punten; 8. Sas van Gent, 497 punten; 9. Kerk werve, 497 punten; 10. Kwadendam- me, 491 punten; 11. Nieuwland, 484 punten; 12. Axel, 480 punten; 13.Phi lippine, 465 punten en bedrijfsbrand weren: 1. Kon. Mij. „De Schelde", 531 punten en 2. A.C.Z., Sluiskil, 512 punten. Sluiting badhuis per 1 januari a.s. Jaarvergadering Ver. Groene Kruis - Omvcrkerk OUVVERKERK, 27-6. Onder leiding van oud-burgemeester Romcyn hield de Groene Kruis-vercniging de alge mene jaarvergadering. Het jaarverslag 1969 vermeldde, dat door de wijkverpleegster in haar werkgebied 2698 bezoeken zijn afge legd bij 75 personen en wel 2076 be zoeken voor de wijkverpleging, 126 keer be.iaardenbezoek, 249 keer zui- gelingenbezoek, 195 keer kleutcrbe- zoek en 52 „overige". Verder was er 36 keer kleuterbureau, 47 keer zuige lingenbureau, 4 keer op bejaarden- reis en diverse malen hulp op be jaardensociëteit, 223 personen wer den op het spreekuur ontvangen. Twee keer werd door het bestuur sie, waarbij in de tweede vergadering voor schaalvergroting, uitgeschreven door de daartoe ingestelde commis sie, waarbij in de tweede vrgadering werd besloten tot deelname door de verenigingen Burgh-Haamstede, Re- nesse, Scharendijke, Kèrkwerve, Brouwershaven, Zonnemaire, Drei schör en Noordgouwe. De afdelingen Zierikzee, Ouwerkerk, Nieuwerkerk, Oosterland en Bruinisse namen voorlopig nog een afwachtende hou ding aan. Tenslotte vermeldt het jaarverslag, dat het ledental op 31 december 146 bedroeg, t.w.: 111 ge wone, 31 alleenstaanden en 4 inwo nende gezinsleden. Vervolgens werd de rekening goedgekeurd met een nadelig saldo van f 462,02. De begroting geeft aan als bijdrage voor de wijkverpleging de som van f 4.238,75 met een nadelig saldo van f 438,75. De bestuursleden, de heer J. Ro- meijn en mevrouw Vijverberg-van Oeveren werden als zodanig herko zen. De verhouding in het bestuur is bijzonder goed. Als laatste agendapunt keurde de vergadering het bestuursvoorstel tot sluiting van het badhuis m.i.v. 1 ja nuari e.k. goed niet de restrictie, dat de onderhoudskosten van liet bad huis voor rekening van de gemeente zullen blijven. Geen belangstelling voor turndemonstiaties op Beatrixweidc te Haamstede HAAMSTEDE. 27-6. De zaterdag avond in Haamstede op de Bcatrix- wcide gehouden turndcmonstratic is dcor een biju atotale afwezigheid van toeschouwers voor een groot deel in opzet mislukt. De organisatie was voortreffelijk en aan de voorbereiding was alles gedaan wat tot een redelijk resultaat gerekend mocht worden. Ook aan de reclame was voldoende aandacht be steed en in diverse bladen was aan dacht aan het optreden van dc 4 turrielubs besteed. Dit waren Delta Sport uit Zierikzee, Gymnastiekver eniging „Sparta Hygiëa" uit Middri- harnis, Sport ver. „Duiveiand" uil Ci "terland en Sportvereniging „Kwiek" uit Bruirisse. Het gaat er op lijken dat het pu blick slechts getrokken kan worden met prestaties waarbij hel sensatie- element overheerst. De 50 personen die deze avond bezochten hebben echter kurnen genieten van goede sport zowel op de toestellen als in vrije oefeningen. Dc Kon. Harmonie „Witte van Heemstede" begeleidde de verenigingen met marsmuziek naar het Beatrixplein. Als motief \coi dc zeer slechte op komst kan ook nog de zaterdag (wis seldag) genoc.ir.cJ worden. Krijgt Haarlem een sclioolverpleegsler HAARLEM. 27-6. Enkele maanden geleden is de open tuchtschool voor openbaar lager onderwijs in Haar lem. dc „Albert Schweitzer school", in opspraak gekomen door klachten van ouders, die ontevreden waren over dc wijze waarop kinderen wer den behandeld tijdens vocdings- en rustperiodes. In dc woenrdng 1 juli te houden vergadering van dc ge meenteraad van Haarlem zullen b. en w. voorstellen dc werkzaamhe den van rlc schoolarts, dc schoolpsy choloog en de sociale werkster uit tc breiden en een school verpleegster met een volledige dagtaak aan tc stellen. Hel hoofd der school zal uit sluitend worden belast mol dc pac- dagogische-didactische taak. SPORT Voetbal K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee Stella Boys-V.A.B. uitgesteld tot 7 juli a.s.; Kon. Zeelandia-Rijkswater- staat 2-6; Die Gouwe-Toren Boys II 1-3; Toren Boys I-Hartogs P.V. 3-3; Velocitas-Smit Bolnes 1-2. Heden (maandag)avond wordt ge speeld: Toren Boys II-Rijkswater- staat (te Zierikzee); Hartogs P.V. Smit Bolnes (te Zierikzee); Velocitas- V.A.B. (te Serooskerke). Alle wedstrijden vangen aan om 19 uur. Stand zomeravondvoetbalcompetitie rayon Zierikzee, bijgewerkt t/m 26 juni 1970. Rijkswaterstaat 7 6 1 0 26- 7 13 P.Z.E.M. 8 5 1 2 16- 9 11 Toren Boys II 8 5 12 17-14 11 Hartogs P.V. 8 4 13 19-15 9 Kon. Zeelandia 9 4 1 1 14-24 9 Toren Boys I 8 2 4 2 12-16 8»* V.A.B. 7 3 0 4 12-12 6 Velocitas 8 2 2 4 18-18 6 Stella Boys 9 2 2 5 15-17 6 Smit Bolnes 8 2 1 5 11-18 5. Die Gouwe 8 2 0 6 8-19 4 Reglementair en twee extra ver- liespunten. Reglementair. dhtvenspor'i P.V. „Gevleugelde Vrienden", Wedvlucht vaunit Clermont; af stand 274 km. Jonge duiven, gelost om 6.45 uur, aankomst 1ste duif 9.59 uur. Feleus-Westenbvugge 1, 10, 15; M. Krijger 2; W. Blom 3, 13; L. Noor- dijk 4, 5, 7; J. Wesdorp 6, 17, 21; B. Wesdorp 8, 9, 16, 20; J. Dekker 11; C. Groenleer 12; C. Berrevocts 14; C. Stoutjesdijk 18; J. v. Almenkcrk 19. Hoofd- en extraprijs: Feleüs-Wes- tenbrugge. Deze vlucht telde mee voor het eetservies dat geschonken is dooi de clublokaalhouder de heer Lussc. De stand hiervoor aan kop is na 2 vluchten: 1. M. Krijger 288 pnt.; 2. L. Noordijk 283 pnt.; 3. Feleus- Westenbrugge 280 pnt.; 4. J. Wes dorp 254 pnt.; 5. B. Wesdorp 249 pnt. Vrijdag 3 juli inmanden Moescroen 114 km., seriespel. Wedvlucht vanuit Clermont. Af stand 274 km., oude duiven. Gelost om 6.45 uur; aankomst 1ste duif 9.57 uur. Feleus-Westenbrugge 1, 2, 9, 11, 21; B. Wesdorp 3, 14; J. Kaaisteker 4, 17; C. Benevoets en Zn. 5, 6, 8, 18; J. Krijger 7; Jac. Dekker 10; W. Blom 12, 13, 15, 16; L. Fonteine 19; M. Gieskes 20. Hoofd- en extra prijs: Feleus- Westenbrugge. Vrijdag 3 juli inmanden Dourdan, 374 km., van 18.15-19.00 uur. Israëlische vliegtuigen hebben zaterdagmorgen boven Jordaans ge bied; aanvallen uitgevoerd, zo is uit Tel Xviv en uit Amman vernomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND KAMPEN. Bij Berk-Beccom N.V. tó Kampen is aan 26 werknemers, waaronder drie vrouwelijke, ontslag aangezegd als gevolg van het over brengen van het verkoop aparaat naar „Faveka" N.V. te Dieren. WINTERSWIJK. De 34-jarige on gehuwde inwoner van Winterswijk A. H. J. Geerdink is verongelukt op het destructiebedrijf D.A.V. te Win terswijk. Door nog onbekende oor zaak kwam hij terecht in een machi ne, waarbij hij werd verbrijzeld. ROTTERDAM. De 31-jarige con- struclicwerker N. J. Kooy uit Rot terdam is omgekomen op het terrein van de Esso aan de Botlekweg in Rotterdam/Europoort. Hij verloor het evenwicht op een achtenhalf meter hoge stelling en stortte naar beneden EINDHOVEN. De Australische p.T.T. heeft een order verstrekt aan Philips telecommunications of Au stralia Limited voor de levering van kanaalmodulatie- en draaggolfvoe- dingsapparatuur ter waarde van f 12,8 min. Het is de grootste order die ooit door P.T.A. werd ontvangen FINSTERWOLDE. In Finslerwolde hebben kinderen in het nieuwe re creatiegebied „Hardenberg" het lijkje van een pasgeboren meisje ge vonden. De baby lag in de berm, verpakt in een plasticzak, waar om heen een wit verplèegslersschort was gewikkeld. EINDHOVEN. De 16-jarige S. van de Kruis uit Eindhoven is zondag dodelijk gewond, toen hij op een kruising in zijn woonplaats op zijn bromfiets in botsing kwam met een fietser. Hij is enkele uren later in een ziekenhuis overleden. DEN HAAG. Het kabinet heeft be sloten dat dc volgende Tweede Ka merverkiezingen op 28 april zullen worden gehouden. Dit heeft premier Dc Jong na afloop van het wekelijks beraad van dc ministerraad meege deeld. UTRECHT. Dc Vereniging van Dienstplichtige Militairen heeft woensdag 1 juli uitgeroepen tot na tionale groctdag. De dienstplichtige militairen zijn opgeroepen die dag niet alleen hun meerderen te groeten maar ook andere mensen die ze te genkomen: hun kamaraden, dc postbode, de melkboer, de tramcon ducteur c.d. GELDFRMALSEN. In de nacht hebben inbreko:; met drie bakstenen dc etalageruit ven juwelier A. Stolk in Gclderrreisen vernield cn de eta lage leeggehaald. AMSTERDAM. Een echtpaar uit Zutphcn met twee kinderen cn een dame uit dc hoofdstad zijn gewond geraakt toen dc auto's, waarin zij zalen, op de Leeuwarder weg in Am- slevdum-Noovd tegen middernacht Voorbereidingsbesluit natuurgebieden Dc bumees-Ier van Westerschouwen maakt, overeenkom stig artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, be kend, dat vanaf heden ter gemeentesecretarie te Haamstede voor een ieder ter inzage ligt het volgende besluit van de gemeenteraad dd. 15 juni 1970, met de daarbij behorende kaart: De raad der gemeente Westerschouwen, overwegende dat het wenselijk is voor de op bijgaande kaart nader met een lijn aangegeven gebieden een bestem mingsplan vast te stellen; dal het noodzakelijk is te voorkomen, dat de reeds aan wezige landschappelijke, natuurwetenschappelijke of cul tuur-historische waarden van deze gebieden verminderen; dat het daarom noodzakelijk is deze gebieden vanaf de in werkingtreding van dit besluit tot het moment waarop het bestemmingsplan rechtskracht heeft gekregen te bescher men om te voorkomen dat deze gebieden minder geschikt worden voor de daaraan bij het plan te geven bestemming; mede in aanmerking genomen, dat het bepaalde in artikel 29 van de wet van 28 september 1050, Stb. K 415, vanaf 1 augustus 1970 niet meer van toepassing zal zijn; gelet op artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; besluit: I. te verklaren, dat een bestemmingsplan voor het op de hierbij behorende kaart aangegeven gebied wordt voor bereid;. II. tebepalen dat het verboden is binnen het onder 1 be doelde gebied zonder of in afwijking van een schrifte lijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvcrgunning) de navolgende werken, geen bouw werken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of tc laten uitvoeren, een en ander met uitzonde ring van normale onderhoudswerkzaamheden: a. ontginnen; bodem verlagen of afraven; ophogen; egaliseren; scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegenheden en het aanbrengen van an dere oppervlakte verhardingen c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen cn woningen: het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of pro- dukten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behoudens voor zover een cn ander noodzakelijk is: in verband met hel beheer gericht op de in standhouding van de landschappelijke of na tuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of in verband met de uitoefening van het bos- bedrijf, en een en ander bovendien niet betx-eft afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik ontrokken voorwerpen, stoffen of produklen; of voor de uitoefening van het agrarisch be- drijf, indien en voorzover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien be treft niët-afgedankte landbouwvruchten en pro- dukten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aap hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleg gen of inrichten van opslagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, banen, vliegvelden en landings plaatsen, kampeer- of caravanterreinen, dagcam pings, lig- of speelstrandcn, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en baad- of speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidingen met een maxi male hoogte van 75 cm; onder leidingen, construc ties, installaties of apparatuur worden mede begre pen recreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afval bak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, in stallaties en apparatuur worden niet begrepen voor zieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met het beheer, gericht op de instandhou ding van de landschappelijke of natuurwetenschap pelijke waarde van de gronden, of noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het bosbedrijf, dan wel de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uit oefening reeds plaats vond op het tijdstip van in werkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of ver band houdend met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en living-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijzigingen van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien ver stande dat geen aanlegvergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan, en met dien verstande dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griend- hout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van in werkingtreding van dit bedrijf bestaande bodem- gebruik; i. het winnen van bosstrooiscl of mos; j. het aanbrengen van afbeeldingen of tekens voor commerciële doeleinden; k. het bebossen van gronden, die pp het tijdstip van de inwerkingtreding van dit besluit niet als bos gronden konden worden aangemerkt; III. tc bepalen dat de hierboven genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, don wel door rlc daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen, schade wordt toegebracht aan de landschappelijke, natuurwetenschappelijke of cul tuur-historische waarde van hot gebied, waarvoor dit voorbereidingsbesluit van kracht is. Haamslede, 29 juni 1970. De burgemeester voornoemd, H. P. EVERWIJN. nog kaar in botsing kwamen. PARIJS, 27-6. Franse automobi listen krijgen een eigen „strafregis ter" waarop alle veroordelingen cn bekeuringen wegens verkeersover tredingen zullen worden aangete kend. Een desbetreffende wet is donder dag in de Franse Staatscourant ge publiceerd. Ook voor overtredingen in bet buitenland krijgen Franse vcrkccrs- zondaars aantekeningen in hun dos siers wanneer tenminste dc straf maatregelen „overeenkomstig dc in ternationale bepalingen ter kennis worden gebracht van het ministerie van justitie". Aan de hand van deze m Ongeveer vijfduizend mensen hebben zondag in Ncy York betoogd voor aanvaarding van homoseksuali teit. aantekeningen zullen de automobi listen worden geclassificeerd naar het gevaar van hun verkeersgedrag". Het dossier Ij ijft geheim en kan slechts dc bcbokkenen ter inzage wi den gegeven. In uitzonderings gevallen kunnen echter uittreksel v. oi<^en verstrekt aan anderen, met name verzekeringsmaatschappijen. Meer drugzaken DEN IIAAG, 27-6. In hei afgelo pen jaar zijn ongeveer 550 personen wegens misdrijven van dc opiumwet met dc justitie in aanraking geko men tegen 350 in 1968, zo blijkt uit C.B.S.-gegevens. Deze misdrijven betroffen voorna melijk het verhandelen, aanwenden en onbevoegd in bezit hebben van verdovende middelen als opium, LSD, hasjiesj, marihuana c.d. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 6