Geslaagde ouderavond van de R.K. basisschool te Zierikzee Miljoen mark buit bij overval Vliegtuig viel op huizen IJNGEZONDhJN STUKKEN „Bergrede" van Oe Thant ZIERIKZEE, 29-6. Donderdag avond werd in het Hervormd Vere- nigngsgebouw een ouderavond ge houden welke tevens een afscheid was van de kinderen van de zesde klas. Voor een geheel gevulde zaal opende de voorzitter de heer Van Aken de avond met een kort gebed, heette alle ouders welkom en gaf di rect hierna het woord aan de kin deren, die deze avond geheel vulden. Begonnen werd met drie liedjes gespeeld door een orkestje op de blokfluit, onder leiding van mej. De Waal. Hierna werd de musical ,,Waar is Hansje" opgevoerd door de kin deren van de tweede en derde klas. Er werd naar hartelust gezongen en gespeeld, ministers van snoep, spel letjes en muziek kwamen in het eer ste bedrijf hun kunnen aanbieden. Het tweede bedrijf speelde zich af op een marktplein. Veel van de klein tjes ontpopten zich als ware stand werkers. In het derde en laatste be drijf kwam men in een circus terecht Twee dwaze waterspuitende clown tjes deden schaterlachen en ook de dansende beer oogste veel bijval. Na deze musical weer drie liedjes ma de blokfluitertjes.. Toen werden de ouders vergast op de musical „Mees ter Pennelik" gebracht door de vijfde en zesde klussers. Ook dit spel werd een groot succes. Besloten werd met drie muzikale werkjes gespeeld op de blokfluit. Toen brak de pauze aan, de ouders werden verge st op een kopje koffie, de kinderen werden ge- tracteerd op een flesje limonade. Tij dens deze.pauze werden ook de loten aan de man gebracht voor de gebrui kelijke loterij. Afscheid leerlingen Na de pauze werd afscheid geno men van de onderwijzer de heer Van 't Westeinde. die per 1 augustus 1970 de school gaat verlaten. Onder dank zegging werd hem een afscheidsca deau overhandigd. Toen was het de beurt aan de kinderen van de zesde klas om hun leraar de heer P. v. d. Sneppen te bedanken en afscheid van hem te nemen. Hij ontving een leuk presentje en zijn vrouw eon SPORTWIELRENNEN Successen voor Wim Evertse en Chris <le Jon«?e SCHOONDIJKE, 25-6. In de wie lerwedstrijden voor amateurs te Schoondijke en te Zuiddorpe heeft Wim Evertse in beide wedstrijden op de tweede plaats beslag weten te leggen, terwijl Chris de Jonge te Schoondijke in de kopgroep op de achtste plaats eindigde. Te Schoondijke zag Evertse. door oen taktisch foutje c!e overwinning zijn neus voorbij gaan. Met enkele meters voorsorong kwam hij uit de bocht op de finish af. Daar hij echter een veel te klein verzet op had te staan zag Wim de Waal kans centi meter voor centimeter in te lopen. Daar Evertse in de laatste 100 meter met meer durfde te schakelen zag De Waal, die in normale omstandighe den zeker minder snel is dan Evert se, nog kans om Wim op de eind streep te klopoen. De beslissing in deze wedstrijd viel al zeer snel. Reeds in de beginfase zochten tien renners, W. Evertse, C. de Jonge, S. van Dongen, C. van Bostelen, A. Klaeijssen, W. de Waal. J. Hirvneman, H. Gijssel. A. Kuzee en de Engels man T. Carrol de ruimte op. Onder aanvoering van Cees van Bostelen en Wim Evertse had de kopgroep na 50 km wedstrijd reeds een veilige voorsprong van ruim 2 minuten od de achtervolgers. In de resterende 50 km kwam in deze situatie praktisch geen wijziging meer. Alleen moest de leeg gereden Terry Carrol in de kopgroep afhaken. De uitslag: 1. W. de Waal, Axel, 104 km in 2 uur 30 min. 17 sec.; 2. W. Evertse, Zierikzee; 3. A. Klaeijsen, Biervliet; 4. H. Gijs sel, Heikant;. 5. S. van Dongen, Mid- delharnis; 6. C. van Bostelen, Hals- KORFBAL Trainer A. C. H. Wurtli weg bij All-Ready" Ridderkerk op de tweede plaats van de ranglijst. Kampioen All-Ready werd ook kampioen van de le klasse van de toenmalige S.D.K.B. terwijl de kroon op het werk enkele maanden geledènWerd gezet, toen de Zierikzéese korfbal lers het kampioenschap van de 2e klasse in de Zeeuwse Wintercompe titie behaalden. Zónder dè intensie ve en toegewijde training van- André Wurth had men deze goede resulta ten zeker niet bereikt. Bekend is, dat trainer Wurth lang niet altijd even gemakkelijk was en er nogal eens felle kritiek op zijn „beleid" werd geleverd en misschien soms ook wel terecht. Daar slaat echter tegenover dat hij met kennis van zaken en grote bekwaamheid de belangen van- „A'll-Ready" heeft gediend op een wijze, die ieders bewondering- af dwong. Voor de Zierikzeese korfbal gemeenschap is het een groot ver lies, dat Andi'é Wurth Schouwen- Duiveland gaat verlaten want het zal zeker niet eenvoudig zijn om een waardige vervanger voor hem aan te trekken. Hierbij mag zeker niet worden vergeten te vermelden, dat de nu scheidende trainer altijd „pro- deo" heeft gewerkt, hetgeen over duidelijk inhoudt dat men met de persoon van de heer Wurth ook nog een idealist kwijtraakt en die zijn tegenwoordig toch al zo schaars ge worden. teren; 7. J. Hinneman, IJzendijke; 8. Chris de Jonge, Bruinisse; 9. A. Ku zee, Kapelle; 10. op 1 min. 20 sec. H. Stander, Oude Tonge; 11. B. Slings, Alblasserdam; 12. Ko Tolhoek, Yer- seke. Wedstrijd in Zuiddorpe T" Zu'ddome toonde de Engels man Philip Edwards zich de sterkste. De beslissing in deze wedstrijd viel in de laatste 20 van de 100 km te rijden wedstrijd. Na een lange vluchtpoging werden van Poucke en Duyker, die een halve minuut voor sprong hadden gehad ingelopen. Ne? de hergroepering kozen Van Stralen en Stander het hazenpad waarbij zij het tot 15 seconden voorsprong wis ten te brengen. Edwards, Duyker. Klaesen en Evertse slaagden er na een prachtige achtervolging in zich bij de twee vluchters te voegen. Met nog 1500 meter voor de boeg sloeg Edwards zijn slag na hiervoor reeds enige vluchters tot de orde te heb ben geroepen. In de eindsprint van het over gebleven vijftal maakte Wim Evertse deze maal niet de fout van Schoondijke. Nu gaf hij zijn col lega's geen kans waarmee hij op de 2e plaats beslag wist te leggen. De uitslag: 1. P. Edwards de 100 km in 2 uur 34 min. 12 sec.; 2. W. Evertse, Zierikzee; 3. P. van Straalen, Axel; 4. A. Klaeysen. Biervliet; 5. Ab Duy ker, Axel; 6. H. Stander, Oude Ton ge; 7. op 21 seconden B. Slings. Al blasserdam; 8. T. van Poucke, Koe wacht; 9. A. v. d. Hoek, Dirksland; 10. J. Vos, Zaamslag; 11. B. Jones, Philippine; 12. D. Smallegange, Elle- woutsdijk. ZIERIKZEE. 27-6. Wegens ver andering van werkkring en verhui zing van Zierikzee naar Oost-Sou burg ra.akt de korfbalvereniging All-Ready" te Zierikzee haar trai ner kwijt. De heer André Wurth is vanaf de oprichting in mei 1967 bij All-Ready" geweest, maar in het jaai 1968 speelde hii reeds in het eerste twaalftal, nadat hij tevoren hee" wat jaren actief lid was geweest van de Algemene Sportvereniging „Brouwershaven". ruiker bloemen. De heer V. d. Snep pen dankte de kinderen hartelijk en vroeg de ouders van de kinderen toch vooral deze te helpen en te be geleiden nu ze een ander soort on derwijs gaan volgen. Na deze woorden sprak de Zeer- eerwaarde heer pastoor tot de kin deren en de ouders. Hij prees de kin deren die deze avond zo hun best hadden gedaan en wenste de school verlatende kinderen veel geluk toe in hun verdere studie en maande de ouders aan tot meeleven en meepro- beren met hun kinderen. Hij wees op de vaak moeilijke maar toch zo mooie taak hun kinderen tot steun te zijn. De heer Van Velthoven die samen met de heer Vorwerk aanwezig was namens het schoolbestuur dante de leerkrachten die dank zij hun team geest de kinderen al de afgelopen ja ren tot steun waren geweest, zowel in het onderwijzen als in de vorming in het algemeen. Hij vond het een rede tot grote vreugde dat er nu in 1970 een R.K. school bestaat, die vo levend is en die ondanks de betrek kelijk kleine bezetting van c. 125 leerlingen zoveel te bieden heeft. Ook hij dankte de scheidende leraar die naar hij zei zoveel „natuur" in zijn lessen doet. Na deze woorden werd door de voorzitter, mevrouw Struyk in het zonnetje gezet. Zij heeft vele jaren meegewerkt aan het doen stagen van vacantie-kampen. Zij kreeg een re lax-stoel aangeboden en bloemen. Ook haar man werd niet vergelen, hij kreeg een doos sigaren. Na alle aanwezige ouders een orettige va- cantie toegewenst te hebben, weid met een gebed deze zeer geslaagde avond besloten. Aanvankelijk aarzelde de heer Wurth cm naar „All-Ready" over te komen, doch teen hij eenmaal het besluit genomen had om de rood- 7.warte kleuren te gaan verdedigen liep dat naar ieders tevredenheid. Toen André Wurth de training van All-Raedy voor zijn rekening ging nemen werden de resultaten van hel eerste twaalftal steeds beter en hij was cok de grote animator om over te gaan naar de winterkorfbalcom- petitie van de toenmalige Zeeuwse Korfbal Bond. Aanvankelijk wilde men daar ook in Zierikzee nog niet veel van horen, doch Wurth zeUe zijn plannen door en de rood-zwar- ten speelden al spoedig buiten het eiland. De resultaten vielen reusach tig mee en men waagde de sprong om in de landelijke microkorfbal- competitie van de K.N.K.B. te gaan spelen. Ook dit werd weer een suc ces want All-Ready eindigde vorig jar achter kampioen Ten Donck uit LAND- EN TUINBOUW Nederlandse kassen voor de Sowjet-Unie 's-GRAVENZANDË. 27-6. Het kas- senbouwbedrijf Voskamp en Vrijland in 's-Gravenzande heeft met het mi nisterie van landbouw van de Sow jet-Unie in Moskou een order gekre gen van f 18 min. voor de levering van een twintigtal proefkassen en een aantal produktiekassen voor groenten. De proefkassen zullen een plaats krijgen bij onderzoekinstel lingen botanische tuinen en univer siteiten in het Europese deel van de Sowjet-Unie en Siberië. Ze zullen een temperatuursverschil van 65 gra den celsius moeten kunnen over bruggen. Ze zullen voorzien zijn van verlichting, koelinstallaties en auto matische beregenings- en bemes tingsinstallaties. De produktiekasen voor groenten zullen worden gebouwd in de omge- vin gvan Moskou en Leningrad. FRANKFORT, 27-6. Bij een over val op een bestelauto van de spaar bank V..n Offenbach hebben vier mannen ongeveer één miljoen mark (circa één miljoen gulden) buitge maakt. De bestelauto waarin behalve de chauffeur drie bewakers zaten, werd in genoemde stad in Hèssen tot staan gebracht door een vrachtauto. Daar op kwam uit een personenauto een gemaskerde man met een machine pistool die zich van de tassen met het geld meester maakte en met zijn drie helpers in een derde auto in het verkeersgewoel verdween. Alle auto's die bij de overval werden ge bruikt, bleken te zijn gestolen. Het voertuig waarin het viertal ver dween, werd later in de omgeving teruggevonden. SPORT NOD-SKNWK 7-0 Ook tegen SKNWK uit Nieuwer- kerk speelden de adspiranten van NOAD uit Dreischor weer een over heersende rol en de uitslag laat aan duidelijkheid weinig te wensen over. Na 5 minuten spelen gaf Anneke van Nieuwenhuijzen de blauw-witten de leiding door keurig in te schieten. (1-0). 10 minuten later werd het door een doelpunt van Sylvia de Waaij 2-0. Daarna was het Wim van dei- Linde, die tweemaal achter elkaar de Duivelandse korf wist te doorbo ren en nog in de eerste speelhelft werd het door Paul Bodbijl zelfs nog 5-0. Na de rust miste Leo van Gastel een strafworp, maar even latei- maakte hij deze fout weer goed dooi de stand op 6-0 le brengen. Arie Lengkeek zorgde tenslotte voor een 7-0 eindstand. DFS II-AII Ready II 1-G In de eerste helft waren beidb par tijen aan elkaar gewaagd al had DFS wat meer veld-Qverwicht toch wist net voor de rust mej. B. Verloo c!e roodzwarten de leiding, te geven (0-1). Na de rust ging het All-Ready beteraf want na ongeveer 17 minu ten scoorde J. Nëllestyn het tweede doelpunt (0-2). Tonny Hage wist, met een doorloopbal, na enige tijd de score te verhogen (0-3) en gelukte het mevr. V. d. Velde-Hage korte tijd later de stand op 0-4 te brengen doch kon DFS toch de eer redden (1-4). Mevr. Lodewijk en Jaap Ge- leijnse wisten echter ook nog de korf te vinden, waardoor de eind stand 1-G werd en Zierikzee de punt jes mee naar huis kon nemen. WIELRENNEN Ronde van Bruinisse De ronde van Bruinisse voor ama teurs zal dit jaar worden gehouden op woensdag 29 juli a.s. Trainer André Wurth langs de lijn bij Swift-All Ready te Middelburg.. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ';:>v Wal bit'dl de BEELDBUIS? DINSDAG 30 JUNI NED. I. De KRO begint met Bruintje Beer en gaat verder met Daktari. Een leeuw is ernstig ziek en het wordt een race met de klok om hem in leven te houden. Brand punt komt na het journaal met ac tualiteiten en Andy Williams pre senteert show ook weer eens. Gasten van Andy zijn vanavond The Temtations, zangeres Peggy Lipton en Ken Berry. Dan de achtste afle vering van Wijheren van Zichcm, Ba, ju ik, zei dat Kwezelke. Pastoor Manie fulmineert opnieuw tegen hel zedenbederf en Meneerke Parmen- tier gaat Emma Boeckelaars ten hu welijk vragen. NED. II. Den Haag vandaag én nieuws over het Holland Festival, de gewone rubrieken, en de AVRO zendt een deel van de série Wat nu mr. Deeds uit. Er is. heel wat- ge beurt- in Peyton Place en de beide tegenstanders Cord en Föwler staan feller clan ooit tegenover elkgar.. Al- lis son en Martin Peytón komen naai de rechtzitting. Daarna romantiek uit een Ï9de-eeu.ws Rusland. Dmitri ivil iets voor- Katarina doen, maar zij intussen een bikkelharde vrouw ge worden, stelt zijn belangstelling niet bepagld op prijs. Toch neemt hij een advoénat in de arm. AVRO's Tele- vizier is -het laatste programma van daag. DINSDAG 30 JUNI NED. I. 18.25 Tour; 18.45 Pipo; 18.55 Nieiuws; 19.04 Bruintje Beer k; 19.08 Daktari k; 20.00 Journaal; 20.20' Brandpunt; 21.00 Andy Willi ams-show k; 21.50 Wij, heren van Zichem; 22.35 Journaal. NED. II. 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Den Haag vandaag; 19.09 Hol land Festival .1970; 19.30 Wat 'nu mr. Deeds k; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place; 21.10 De opstanding k; 22.00 Avro's televizier magazine; 22.50 Journaal. SANANTONIO/TEXAS, 26-6. Een „Cougar" van de Amerikaanse mari ne-luchtmacht is neergestort op een wijk van San Antonio. In de twee huizen, die door hel neerstortende toestel we-een vei- nield, kwamen mensen om hel leven. Ohder de doden zijn een leerling vlieger en zijn instructeur. iioi)i:i.i.iKK 'tNO! l.l klvKN ROLDE. De 26-jarige R. Homann uit Hamburg (Duitsland) is in Rolde om het leven gekomen, toen hij met zijn personenauto in een bocht van de weg tegen een boom reed. De man was op slag dóód. AMSTERDAM. Op de burgemees ter Roelstraat in de Amsterdamse tuinstad Slotermeer is de tienjarige Ronald Neri, doordat hij onvoorzich tig de rijweg overstak, aangereden door een personenauto. Later is hij aan de opgelopen verwondingen in eeiï ziekenhuis overleden. KRABBENDIJKE. In Krabbendij- ke is de 7-jarige Maarten Scheele verongelukt na een aanrijding met een andere fietser. IDAARDERADEEL. De 67-jarige koopman W. Viser uit Wytgaard is omgekomen, toen hij op een spoor wegovergang in Idaarderadeel op op zijn fiets tegen een trein reed. APELDOORN. Bij de plaatijzer industrie N. V. in Apeldoorn is de 55-jarige J. van der Kaa om het le ven gekomen tengevolge van een be drijfsongeval. RUCPHEN. De 67-jarige weduwe Adriana Dirken uit Rucphen is bij een verkeersongeluk in haar woon plaats om het leven gekomen. SCHIJNDEL. De 24-jarige heer G. Bremer uit Veghel is door onbeken de oorzaak met zijn auto tegen een boom gereden. Hij werd daarbij op slag gedood. De auto werd geheel vernield. Een plaatje van het Bolwerk mei molen m de dertiger jaren. De foto graaf, zijn loest'cl richtend op eén van de meest gekiekte plekjes le Zierikzee, had weer een duidelijke belangstelling. Zeeuw verdacht van diefstal en Oplichting ROOSËNDEAAL, 27-0. De rijtaspo- litie in Kruiningen heeft op verzoek van de politie in Woensdrecht de 51- jarige C. van de H. uit Honlenisse aangehouden, die ervan wordt ver dacht uit een hotel in Hoogerheide een. geldbedrag van f 900 te hebben gestolen en zich in diverse plaatsen in Zeeland schuldig te hebben ge maakt aan flessentrekkerij, welk be drag dit beloopt is nog niet bekend. De man is overgebracht naar Woens drecht waar hij is ingesloten. Deze week zal hij worden voorgeleid aari de officier van justitie te Breda. Oud-president en mevrouw De Gaulle zijn na een vakantie van drie weken in Spanje naar Frankrijk te ruggekeerd. Jengfl Rode Kruis-actie oj) scholen succes Op 2 maart jl. (bijna vier maan den geleden) verscheen er in de kint een artikel over een aktie van het Jeugd Rode Kiuis met de be de i ling het inzamelen van kant-en klaar gcedeien voor kinderen in needgebieden. Een aktie waarvoor deer de hoofden van de scholen in Kerkwerve en Zierikzee reeds en thousiast „ja" was gezegd. Achter de „school"-schermen be gon het toen pas goed. Enorme hoe veelheden artikelen werden ingeza meld, als ballen, plastic bekers, handdoeken, kammen, kladblocs, le pels. potloden, tandenborstels, vei ligheidsspelden, washandjes, zakdoe ken, zeep, zeepdozen en heel veel speelgoed. Alle artikelen waren nieuw. Een kleine hoeveelheid kle- din gwerd gezonden naar Huize „De Bocht" in Goirle (N.B.) en de Vereniging „Kinderzorg" in Middel burg. Er zijn door hel Jeugd Rode Kruis 66 pakketten (waarvan 61 naar het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis in Den Haag)) oftewel 192 kg aan artikelen verzonden. Triest was het dat tijdens deze aktie het Jeugd Rode Kruis gekonfron- teerd werd met diie grote natuur rampen; een aardbeving in Turkije, overstromingen in Roemenië en Joe goslavië en de ontstellende grote aardbevingsramp in Peru. Het Jeugd Rede Kruis rampen-depot in Den Haag heeft hierdoor onmiddellijk van al deze artikelen gebruik moe ten maken om rampenzakjes te vul len voor kinderen in de genoemde noodgebieden. Dank Hoewel nog enkele scholen de ak tie na de vakantie zullen afronden hebben de hoofden ven de scholen die reeds met deze aktie zijn klaar gekomen een schrijven -ontvangen waarin hen met hun leerkrachten en leërlingen dank werd gebracht voer hun medewerking. Er is echter één groep die we niet per brief kon den bereiken en waarvoor we dank baar gebruik maken van de aange boden plaats in deze krant. En dat zijn de vele ouders die de artikelen aan hun kinderen mee naar school hebben gegeven. Vaak meer dan cén artikel per kind. Hartelijk dank aan alle ouders van schoolgaande kinde ren in Kerwerve en Zierikzee voor uw spontane medewerking. Het re sultaat was fantastisch. Fijn dat u hebt meegedaan. J. K. Joppe P. D. de Vosstraat 7 Zie rikzee tel. 01110 - 2425 en mej, C. M. L. S. den Boer Poststraat 19. Zierik zee tel. 01110 - 2184. SAN FRANCISCO, 26-6. Ter gelegenheid van het 25-jarige be-» staan van het handvest van de V.N. heeft secretaris-generaal Oe Thant de volgende tien wensen gepubliceerd: Ik wens dat de mensen ophouden met elkaar te haten en te do den om redenen van ras, huidskleur, religie, nationalisme of ideologie. Ik wens dat liefde, medelijden en begrip voortaan de aange- gelegënheden van de mensen zullen inspireren. Ik wens dat de rijken en bevoorrechten met de armen zullen delen wat hun geschonken is. Ik wens dat de landen elkaar helpen in de kunst van leiding geven aan de mensen in vrede, rechtvaardigheid en voorspoed. Ik wens dat de landen zich verenigen om met moed en vast besloten het hoofd te bieden aan de wereldproblemen zonder weerga, waarvoor de mensheid zich gesteld ziet. Ik wens dat de geweldige vooruitgang in wetenschap en tech niek gepaard gaan met een vergelijkbare vooruitgang op het gebied van moreel, rechtvaardigheid en politiek. Ik wens dat de wereld aandachtiger luistert naar de ongerust heid di de jongeren laten blijken. Ik wens dat de leiders van dc grote naties van de huidige wereld hun geschillen bijleggen en hun krachten bundelen tot heil van de mensheid. Ik bid voor een snelle terugkeer van de vrede in het verwoeste Indo-China, voor een rechtvaardige en duurzame vrede in het Midden-Oosten onder de voorwaarden die de organisatie van dc Verenigde Naties heeft voorgeschreven en voor een spoedige deelneming van dc volksrepubliek China aan de activiteit van dc wereldorganisatie. Ik doc u allen mijn beste wensen - „su taung" - toekomen, even als aan alle mannen en vrouwen op aarde die van goede wille zijn".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4