AGENDA STREEKNIEUWS Dubcek uit partij gestoten Bombardementen op Cambodja en Laos LAATSTE NIEUWS «ou.i voor kiim™ Leerlingen openbare basisschool Oosterland SPORT KORFBAL NGAD I niet opgewassen tegen All-Ready II (2—7) maakten Rotterdam-trip De klassen 4, 5 en 6 van de open bare basisschool alhier, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, hebben onder begunstiging van fraai zomerweer vrijdag hun jaarlijkse schoolreis ge maakt per autobus van de fa. Van Oeveren uit Zierikzee. Behalve het schoolhoofd, meester Bolkenbaas, gingen als leiders(sters) mee: meester Troost, de hand werk- onderwijzeres mevr. Hage-Hage, mevr. J. Geelhoed-Boot en de heer Leendert van den Berge. Omstreeks half tien bereikte men de Maasstad via de Grevelingendam, waar de bus verwisseld werd voor de Metro waarmee men naar het Centraal Station reed, vanaf het Zuidplein. Hierna besteeg men weer de bus en nu ging het naar de Euromast, waar men ongetwijfeld de spannendste attractie van deze reis beleefde. Eerst met de lift naar 110 meter, daarna in een draaiende liftkoker naar 175 meter. De weersgesteldheid was zodanig dat men van een onver gelijkelijk vergezicht over de stad en het naburige Waterweggebied met zijn grote bedrijvigheid kon genieten KERKWERVE, 27-6. Vorige week werd door de bejaarden van Kerk- werve het jaarlijks reisje gemaakt. Met twee bussen van de fa. Van Oe veren te Zierikzee vertrok 's morgens het gezelschap naar het eerste doel van de dag en wel het nieuwe Schiphol. Het was niet verwonderlijk dat velen op deze mooie luchthaven hun ogen uitkeken. Nadat de koffie was genuttigd en de inwendige mens versterking had gehad werd de reis voortgezet naar Amsterdam, waar een rondvaart werd gemaakt. Daar na ging het weer op huis aan. De warme maaltijd werd gebruikt in Houten. Even acht uur werden de bejaarden te Kerkwerve opgewacht door de jeugdiger bevolking van Advertentie MEUBELNIEUWS l' Zierikzee: Heeft U al eens rondgeneusd in de INTERMEUBEL showroom, Meelstraat 31, Zierikzee?? Niet om speciaal iets te kopen, (I maar gewoon, zo maar. Om (I eens lekker op de hoogte te P blijven van de nieuwste mo dellen en prijzen. NEE?? Gewoon eens doen als U langs komt en even tijd 1heeft. (I Uw stoel staat klaar. P DEURLOO „de meubelshow- room van Zierikzee". SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Brusc Trekker" Wedvlucht vanaf Chartres (F.). Af stand 400 km, gelost om 6.30 uur, aankomst eerste duif 12.42 uur, laat ste duif 14.21 uur. Moeilijke vlucht wegens onweer. De uitslag luidt als volgt: C. Zan- dijk 1 en 9; T. M. Dalebout 2, 3 en 18; M. Folmer 4; Abr. IJzelenberg 5 en 17; B. de Ruiter 6 en 15; A. de Koning 7, 10 en 12; L. de Bruine 8; J. van Boven 11; Chr. Bal 13; P. Dooge 14; B. Schot 16; P. Steketee 19. P.V. „Zicrick" te Zierikzee De uitslag van de wedvlucht van uit Chartres der P.V. „Zierick", Zie rikzee, afstand 397 km, los 6.30. Eer ste duif 12.12, laatste 13.04 uur. In concours 72 duiven. Jac. Verwijs 1, 2, 3 en 15; H. v. d. Maas 4; A. M. Berrevoets 5; F. Mays 6, 16 en 18; P. Flikweert 7 en 9; B. Visser 8; H. Slagboom 10; J. v. d. Zande 11, 13 en 14; J. Snijders 12 en 17. Rektifikatie Boven het oude rijtje van donder dag 25 juni jl. stond abusievelijk „Voor 30 jaar"; het moest zijn „Voor 40 jaar". Telefooncel te Burgh-Haamstede In het PTT-kantoor aan de Julia- naweg te Burgh-Haamstede is een openbare telefooncel in dienst ge steld. Met de in deze cel aanwezige apparatuur kunnen de gebx-uikers zelf alle lokale en interlokale tele foongesprekken afwikkelen zonder tussenkomst van een PTT-telefoniste. Tentamen vierde top-kadercursus Dezer dagen slaagden o.a. de heren C. J. den Boer te Zonnemaire, J. K. Goemans te Zonnemaire en J. J. Vasscur te Zierikzee voor het tenta men van de vierde top-kadercursus, die de afgelopen winter van start ging in het oecumenisch vormings centrum „Hedenesse" te Cadzand. Het doel van deze cursus was gericht op het bijbrengen van een goed en kritisch inzicht in de agrarische en daarmee samenhangende problema tiek in het totale kader van de sa menleving in nationaal en internati onaal verband. Van de deelnemers mag verwacht worden dat zij qua instelling, interesse en opleiding deel zullen gaan uitmaken van besturen van diverse organisaties, zowel op regionaal-, provinciaal- als inter provinciaal niveau. De eerste kursusperiode van de vierde topkadercursus is dus thans afgelopen met een tentamen. Begin 1971 hopen de cursisten in „Hedenes se" de tweede intcrnnatspcriode te doorlopen. Hierna gingen de reizigers lopend naar een Spido rondvaartboot voor een tocht door de Rotterdamse ha vens., Ongeveer een uur kostte het eer men deze tocht door 's werelds eerste haven had volbracht. Het was op deze boot een internationaal ge zelschap, want de leerlingen zaten tussen Duitse en Franse schoolkin deren. Er werden zelfs internationa le contacten gelegd (soms met geba rentaal etc.) en adressen uitgewis seld. Na afloop van de unieke vaar tocht ging het verder per bus naar het park, waar men in een schitte rende omgeving de broodmaaltijd nuttigde. Er waren hier veel vogel soorten te bewonderen, een volière en een Franse tuin. Hierna kwam de tijd om naar het ontspanningspark „Drievliet" te Rijswijk te koersen waar de kinderen in de daarbij lig gende speeltuin zich konden uitleven met botsautootjes etc. en een bezoek konden brengen aan de z.g. emotie grot waar 't griezelen geblazen was. Kwart over vier werd de terugreis aanvaard, en kwart over zes arri veerde men weer gezond en wel op het dorp terug, boordevol indrukken over het vele dat op deze mooie trip werd gezien en genoten. Kerkwerve en het muziekgezelschap „Nut en Uitspanning' uit Zonnemai re. Voorafgegaan door de muziek werd een rondgang door het dorp gemaakt. Nadat allen waren uitge stapt werd het woord gevoerd door de burgemeester van Middenschou- wn, de heer S. Francke, die dank bracht aan het organiserende comité. Namens de bejaarden werd een dankwoord gesproken door de heer W. Steenpoorte. Tot slot werd nog gesproken door de heer A. Lemsom, voorzitter van het comité Rijtoer Ouden van Dagen. Negen jongeren aangehouden DEN HAAG, 27-6. In de nacht heeft de politie van Den Haag negen jongeren aangehouden, die op dat moment bezig waren de stenen van de speelplaats op het Frederik Hendrikplein uit de grond te halen en op te stapelen. Zeven van hen konden ter plaatse worden aange houden. Twee kwamen zich later vrijwillig bij de politie melden. Te gen hen is proces-verbaal opgemaakt De jongelui, die bij aanhouding lijdelijk verzet pleegden, zijn van mening dat de stenen grond van een speelplaats gevaar oplevert voor de kinderen wanneer zij uit de rekken vallen. Brand in huis eist vier slachtoffers BRUSSEL, 27-6. In het Belgische plaatsje Vorst zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag een man en zijn drie kinderen omgekomen in de vlammen van hun brandend huis. Het oudste kind was drie jaar oud, de twee andere kinderen waren acht maanden oud. Het was een tweeling. De brand is ontstaan in de slaap kamer van de ouders op de le ver dieping van de woning. De vader, die de gewoonte had in bed te roken, is met een brandende sigaret ingesla pen waarna de matras van kunststof in brand gevlogen is. Superveilige auto WASHINGTON, 27-6. De Ameri kaanse regering heeft het innitiatief genomen voor een vele miljoenen dollars vergend programma voor het tot ontwikkeling brengen van een superveilige auto, welke binnen vijf jaar in serie zal kunnen worden ge produceerd. Bliksem sloeg in tent: circus verwoest MUNCHEN, 28-6. Onweer heeft zondag de voorstellingstent van het in Ruhpolding (Beieren) staande cir cus Orandi verwoest vlak na een voorstelling sloeg de bliksem in de tent, die vervolgens instortte, waar bij een paard door een *-allende mast werd gedood. De toeschouwers waren al weg en onder het personeel vielen geen slachtoffers. FINANCIËN EN ECONOMIE Bezorgdheid Vereniging van Ned. Genieenten Met grote bezorgdheid heeft de Vereniging van Nederlandse Ge meenten kennis genomen van het voornemen van de minister van fi nanciën j.l. woensdag kenbaar ge maakt tijdens de bchandc'ing in de Tweede Kamer van de nota over de uitvoering van de Rijksbegroting 1970, om wederom f 150 miljoen op de kapitaalmarkt te lenen ter dek king van het begrotingstekort van het rijk. Verscheidene leden van de Twee de Kamer hebben er terecht op ge wezen, dat een dergelijk beroep op de kapitaalmarkt de financiële posi tie van de gemeenten nog meer zal doen verslechteren. Dit voornemen bevreemdt de vere niging te meer omdat de gemeente lijke investeringen in i960 niet de normale groei van circa 10 heb ben vertoond maar een daling van 3, 9 In het kader van de centrale fi nanciering verstrekte middelen aan de gemeenten bleven ook in de eer ste helft van dit jaar ver beneden de verwachtingen. De vereniging vreest daarom dat de gemeenten door dit nieuwe beroep van hel rijk op de kapitaalmarkt nog vorder achlerop zullen geraken. Het belangrijke treffen tussen het leidende NOAD I te Dreischor en het Zierikzeesche All-Ready II is gewonnen door het beste twaalftal. NOAD speelde in de eerste helft aardig korfbal, doch na de rust was het met de blauw-witten gebeurd en konden de rood-zwarte bezoekers een 2-1 achterstand omzetten in een fikse overwinning. NGAD begon goed doch het was al spoedig merkbaar dat de Zierikzee- enaren hun huid zo duur mogelijk wilden 'verkopen. Toch kon NOAD na ongeveer een kwartier spelen door een goed doelpunt van Corrie Hoogerhuis-van der Linde de leiding nemen. (1-0). Met een afstandsschot had Toon Schouwenaar aveneens succes en zodoende leek het erop, dat NOAD met 2-0 zou kunnen gaan rusten. Dit kwam niet helemaal uit want nog in de eerste helft doelpuntte All- Ready door Elma van der Velden- Hage tegen. (2-1). Wie langs de lijn gedacht mocht hebben, dat NOAD nu wel definitief toe zou slaan, kwam bedrogen uit want de bakens werden verzet. All-Ready werd veel gevaarlijker en dat leidde reeds na 5 minuten in de tweede helft tot de gelijkmaker, gescoord door de ge vaarlijke Tonny Hage. (2-2). NOAD kon het juiste tegenspel niet vinden. Aanvoerder Jaap van Klinken smaakte het genoegen om de rood- zwarte bezoekers de leiding te geven (2-3). De gevaarlijke en onverzette lijke Toon van Tiggelhoven zag zijn kans schoon en dat betekende prompt 2-4. NOAD vocht met de moed der wanhoop verder, doch er was vaak geen doorkomen meer aan. Toen de Zierikzeeënaren een straf- worp toegewezen kregen was het voor Jaap Geleijnse een koud kunst je cm hieruit de stand op 2-5 te bren gen. De meerdere routine van de gasten en niet te vergeten hun li chamelijke conditie bleken vooral in de tweede helft doorslaggevend te HENGELSPORT Hengel wedstrijd H.S.V. ZIERIKZEE, 27-6. Vierenveertig hengelaars waren afgelopen vrijdag avond present voor de vierde com petitiewedstrijd van de H.S.V. „Oos- terschelde". De Vangst was wissel vallig en het was uiteindelijk een Duits lid die het grootste aantal punten verzamelde. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: eerste prijs en wisselbeker U. Novak 555 pnt.; 2. C. v. Beveren 478 pnt.; 3. G. T. Bakker 255 pnt.; 4. L. Peere 240 pnt.; 5. T. Wouters 210 pnt.; 6. C. v. d. Werve 180 pnt.; 7. F. Timmerman 175 pnt.; 8. J. Dorreman 160 pnt.; 9. P. v. d. Werf 140 pnt.; 10. H. van Schelven 130 pnt.; 11. J. Meerdink 125 pnt.; 12. C. J. Schot 105 pnt.; 13. C. v. Dijke 100 pnt.; 14. W. Palle- mans 70 pnt.; 15. A. Coppoolse 65 pnt.; 16. L. Verloo 60 pnt.; 17. C. Bolle 50 pnt.; 18. A. Verbeek 40 pnt. De stand van de competitie is thans: 1. L. Fobe 2036 pnt.; 2. C. v. d. Werve 1835 pnt.; 3. G. Steehouder 1624 pnt.; 4. C. de Vrieze 1537 pnt.; 5. P. v. d. Werf 1430 pnt.; 6. A. v. d. Welle 1370 pnt.; 7. A. Schoeters 1215 pnt.; 8. M. v: Schelven 1180 pnt.; 9. G. T. Bakker 1135 pnt.; 10. J. Dek ker 1040 pnt. De zwaarste vis tijdens de wed strijden gevangen is momenteel 1. M. v. Schelven met een bot van 435 gram. Voor de zwaarste vis buiten de wedstrijden sloeg G. T. Bakker een flinke zeebaars aan de haak met een DODELIJKE ONGELUKKEN EINDHOVEN. De achtjarige R. Broekhuizen uit Eindhoven is bij het baden in een vijver op Eikenburg in Stratum verdronken. MOLENEND. De 53-jarige mevr. G. Kindermans-Glas uit Molcnend (gem. Tietjerksteradeel) is bij een verkeersongeval om het leven ge komen, toen zij met haar auto in de linkerberm raakte, daarna naar rechts schoot en tegen een boom botste. De vrouw was op slag dood. TUBBERGEN. De 50-jarige tex tielarbeider B. G. Nijhuis uit Tub- bergen verongelukte, toen hij in zijn woonplaats op zijn bromfiets op de Almeloseweg linksaf wilde slaan en gegrepen werd door een achterop komende auto. HAAKSBERGEN. Zondagmorgen is dc 20-jarige mejuffrouw F. ter Braak uit Haaksbergen op de Haaks- bergerweg met haar personenauto uit de bocht gereden en daarna te gen een boom gebotst. Zij werd hier bij zo ernstig gewond dat zij ter plaatse is overleden. De toestand in Belfast BELFAST, 29-6. In dc Noordicrsc hoofdstad Belfast hebben zich in dc nacht van zondag op maandag op diverse plaatsen nog ongeregeldhe den voorgedaan, die echter minder ernstig waren dan die. we'ke zater dagavond en -nacht vijf mensen het leven kostte. Politic cn militairen kregen een welkome bondgenoot in dc vorm van een fikse regen, die meer effect had dan de traangasgranaten cn dc meeste betogers weg deed trekken. In dc katholieke wijk Ballymur- phy vormden Britse militairen een kordon om te verhinderen dat een menigte jongelui de aangrenzende protestantse wijk New Barsnley bin nentrok. In dit gebied werden onge veer 25 militairen door stenen ge wond. Twee anderen, die toezicht uitoefenden op de evacuatie van protestantse gezinnen, werden ge wond door hagel uit jachtgeweren. zijn voor de uiteindelijke overwin ning. Overbeek-Bouwman maakte het halve dozijn doelpunten vol (2-6) en kort voor het einde was het de snel le Ona Simmers, die de rood-zwar- ten naar 2-7 schoot. Voor NOAD on getwijfeld een geduchte tegenvaller en een gevaarlijke streep door de rekening want hierop had men in Dreischor zeker niet gerekend. Contributie All-Ready moet omhoog Vooral de post reiskosten vergt bij de Zierikzeese korfbalvereniging „All-Ready" elk jaar een groter be drag. Het spelen van wedstrijden buiten Schouwen-Duiveland kost veel geld. Omdat hiervoor ook het komende jaar weer niet voldoende dekking op de begroting kan worden gemaakt, zal men o.a. de contributie voor de senioren gaan verhogen. De vergadering, waarin dit voorstel aan de orde komt, wordt gehouden op vrijdag 28 augustus a.s. Men wil de verhoging dan eventueel laten in gaan met ingang 1 juli 1970, dus met terugwerkende kracht. SDO I—NOAD II 0-5 Ook in Anna Jacobapoldcr kwa men de reserves van NOAD uit Dreischor weer volledig aan hun trekken want de Fliplanders hadden tegen de blauw-witte bezoekers niet bijster veel in te brengen. Johan van der Linde gaf NOAD reeds na 10 minuten spelen de leiding (0-1). Wijna van Nieuwenhuijzcn zorgde voor 0-2 en Jopie Kloet-Verwest bracht NOAD nog juist voor de rust op 0-3. Ook in de tweede helft had NOAD weer het beste van het spel en Anneke van Nieuwenhuijzen slaagde er in om de voorsprong tot 0-4 te verhogen. Kort voor tijd was het Rina Dorst - het oudste lid van NOAD - die de eindstand op 0-5 bepaalde. „Oosterschelcle" respectabel gewicht van 2320 gram terwijl F. Timmerman een zeebaars van ruim 18 ons aan de haak sloeg. De volgende competitiewedstrijd vindt plaats op 18 juli bij de kreek van Ouwerkerk. Boerderij uitgebrand ALTEVEER, 29-6. In het Groning se Alteveer is in de nacht van zon dag op maandag de boerderij van de familie A. Meesters geheel uitge brand. De bewoners konden het pand tijdig verlaten. Van de inboe del kon niets worden gered. Drie varkens liepen ernstige brandwon den op en moest worden afgemaakt. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Het vuur werd, bij af wezigheid van water in de omge ving, door de brandweer van Stads kanaal bestreden met in eigen tanks aangevoerd water. „Graanallas" voor FAO-direkteur DEN HAAG, 27-6. Namens de „European Cereal Atlas Foundation" een stichting waarin het centrum voor Publikatie en Documentatie op Landbouwgebied in Wageningen en Elzevier uitgeversmaatschappij sa menwerken, heeft dr. W. Feekes, voorzitter van het Nederlands graan centrum in Wageningen, dr. ir. A. H. Boerma, directeur-generaal van de FAO, in 't Haagse congresgebouw de twee eerste delen aangeboden van een atlas. In deze atlas staan gege vens over de verbouwing van graan soorten in Europa, in het kader van de ecologische omstandigheden. (Klimaat, omgeving en mogelijke ziektegevaren voor de gewassen). Het geschenk werd aangeboden uit bewondering voor het werk van de FAO en in de hoop dat het een bijdrage kan vormen voor het wel slagen van dit werk Sikkens Verkoop Zeelaiul n.v. opgericht SASSENHEIM, 26-6. Met ingang van 26 juni 1970 is opgericht Sikkens Verkoop Zeeland N.V., gevestigd te Terneuzen en Goes. Sikkens Verkoop Zeeland is een voortzetting van Rib bons Verfhandel N.V. te Terneuzen die sinds 1911 de officiële verko per van de Sikkens Groep voor een deel van Zeeland is. Met name Zeeuws-Vlaanderen heeft altijd tot het rayon van Ribbens behoort. In middels is het rayon van de firma Ribbens uitgebreid tot geheel Zee land, waardoor een naamsverande ring voor de hand lag. Directeur van Sikkens Verkoop Zeeland is de heer L. C. Ribbens. TEGELEN, 27-6. De Jan Lcenders Kwekerijen N.V. in Tegelen heeft de ze week tijdens een concours in de Franse rozenstad Saverne een on derscheiding gekregen in de vorm van een gouden medaille voor een door haar gekweekte klimroos „Apollo X" genaamd. Met deze klim roos, goudgeel van kleur, werd te vens de coupe „Prix Souvenir de Jean Paquel" verworven. Verhoging niinhunloon DEN HAAG, 27-6. Het wettelijk minimumloon zal met ingang van 1 juli a.s. worden vastgesteld op f 153,60 per weck (f 665,60 per maand; f 30,72 per dag. Dezer dagen kan een beschikking van de minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Rool- vink, voor deze verhoging van hel minimumloon krachlens de wel mi nimumloon on minimumvakantiobij- slag worden tegemoet gezien. Zending hasjiesj ontdekt op Schiphol SCHIPHOL, 27-6. Een poging om een flinke zending hasjiesj, die ca 9 kg woog, op Schiphol binnen te swokkelen is gestrand dank zij de op lettendheid van een douanier. Dc hasjiesj was verborgen in een uit India per vliegtuig naar Schiphol gezonden dekenkist, die voorzien was van dubbele wanden en een dubbele bodem. Prinselijk paar bezocht antiekbeurs DELFT. 27-6. Prinses Beatrix en prins Claus hebben een bezoek ge bracht aan de oude kunst en antiek beurs, welke in het stedelijk museum het Prinsenhof te Delft wordt gehou den. Zij vertoefden twee uur in het museum en toonden veel belangstel ling voor de tentoongestelde voor werpen. Tien personen dakloos na brand AMSTERDAM. 28-6. Ecil brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag een pand van vier etages aan de Reguliersgracht in Amsterdam, waarin een kamerverhuurbedrijf ge vestigd was, verwoest, waardoor tien personen dakloos zijn geworden. De rampendienst van de gemeente heeft voor tijdelijk onderdak voor hen ge zorgd. Dode en elf gewonden hij hotsing LEIDERDORP, 29-6. Een botsing tusssen twee auto's met resp. zeven en 5 inzittenden heeft zondagavond laat op de Persant Snoepweg in Lei derdorp de bestuurder van een dei- wagens, de heer B. van der Quast uit Waddinxveen, het leven gekost. De elf overige inzittenden zijn met min of meer ernstige verwondingen over gebracht naar het academisch zie kenhuis in Leiden. De politie ver moedt dat de oorzaak van het onge luk een verkeerde inhaalmanoeuvre was. Juwelenroof in Apeldoorn APELDOORN, 29-6. Twee mannen hebben in de nacht van zondag op maandag omstreeks kwart voor drie een inbraak gepleegd in de juwe lierszaak van Maaskant aan het Mer catorplein in Apeldoorn. Hun buit bedroeg naar schatting ruim een ton. De daders, die naar verluidt met plastic emmertjes waren uitgerust, verschaften zich toegang tot de zaak door eerst de deurruit te verbrijzelen en vervolgens het zich daarachter bevindende traliewerk stuk te slaan. Als wapen gebruikten ze vermoede lijk een moker. Twee man ontsnapt uit gevangenis te Leeuwarden LEEUWARDEN. 28-6. Zondagmid- dag om twintig voor twee zijn lij den het luchten twee gevangenen ontsnapt uit het huis van bewaring in Leeuwarden. Het tweetal, de 24-jarige E. D. en de 27-jarige K.M., wist door middel van een touw over de hoge muur te klimmen. Een burger, die de gevan genen in de Kruisstraat zag vluch ten, meldde dit aan het huis van be waring, waarna terstond de politic werd gealarmeerd. Paard sloeg op liol: twee kleuters gewond DE NHAAG, 28-6. Een op hol ge- slagen paard heeft zondagochtend op het strand te Scheveningen twee driejarige jongetjes gewond. Een van de kleuters is met hoofd en buik letsel in een ziekenhuis opgenomen, de ander werd daar aan beenletsel behandeld en kon daarna naar huis gaan. Het paard was gehuurd door een 18-jarige jongen uit Den Haag, die volgens de politie de rijkunst niet voldoende meester was en op het strand van zijn rijdier afviel. Het paard sloeg op hol en liep door een groepje spelende kinderen, waarvan er twee geraakt werden. Twee boerderijen door brand Verwoest BELLINGWEDDE, 28-6. In Wedde, gemeente Bellingwedde heeft zater dagmiddag een felle brand een land- bouwschuur van het loonbedrijf H. H. Behling aan de Hoorderweg to taal verwoest. De schade bedraagt minstens f 100.000, IJSSELSTEIN, 28-6. Door onbe kende oorzaak is in de nacht van za terdag op zondag in IJsselstein onder Venray een grote landbouwschuur, behorende bij de boerderij van de heer W. van Dijk, door brand verlo ren gegaan. De schade bedraagt min stens f 100.0Q0, Huwelijksdrama: Vrouw levensgevaarlijk gewond ROTTERDAM, 29-6. Een 25-jarige man heeft zondagavond in de Wil lem Buytevvechstraat in Rotterdam zijn vrouw (27) met een schoenma kershamer levensgevaarlijke wonden aan het hoofd toegebracht. Dc man, J. H. van K„ meldde zich kort na het gebeuren, om elf uur 's avonds, bij een juist passerende politieauto. Hel slachtoffer, mevrouw P. P. J. van K.-S., is naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht. Het echtpaar, kortgeleden uit Is raël teruggekeerd, woonde in bij kennissen in een souterrain van een schoenmakerij. Oorzaak van hel dra ma: huwelijksmoeilijkheden (jaloe zie). Dc Britse coureur Derek Willi ams in zondag gedood tijdens 'een wedstrijd voor formule 5000 wagens op het circuit van Anderstorp in Zweden. Maandag 29 juni Zierikzee Gravensteen, 10-5 en 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij en Scheep vaart". Haamstede Gereformeerde Kerk, 8 uur, concert op het nieuwe orgel door Jan Wel- mers, Katwijk. Dinsdag 29 juni Zierikzee Gravensteen, 1U-5 en 7-9 uur, ten toonstelling „Visserij en Scheep vaart. Vismarkt, kunst- en antiekmarkt. Mondragon, 9 uur, wijnfeest, talen- teninstuif. Graanbeurs, 8 uur, beat-festijn. Advertentie Oók bij de aan- en verkoop van EFFECTEN verleent de Nutsspaprbank haar bemiddeling NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Voor ALLE bankzaken MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 29-6. Aangevoerd 1100 dieren, t.w. 900 runderen en 200 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, ex tra f 5,25-5,50, le f 4,40-4,90, 2e f 3,85- 4,25, 3e f 3,70-3,85; stieren f 4,45-5,10; worstkoeien f 3,70-3,90. Wegens geringe aanvoer geen no tering van varkens. Runderen: aanvoer korter; handel slepend; prijzen onveranderd, stieren iets stijver in prijs. Caféportier neergeschoten in Amsterdam AMSTERDAM, 28-6. De 28-jarige portier Polman van een café in de Van Wouwstraat in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag, toen hij een bezoeker niet wilde toe laten, door deze met een pistool in zijn onderlichaam geschoten. De man moest in een ziekenhuis worden ge opereerd, waarna het levensgevaar was geweken. De politie heeft de 33- jarige invalide Amsterdammer H. T. aangehouden, onder verdenking het schot te hebben gelost. Tragisch ongeluk tijdens motorraces KAMNIK, 28-6. De Westduitse motorcoureur Oswald Dittrisch is zondag tijdens internationale races in de Zuidslavische plaats Kamnik op tragische wijze om het leven ge komen. Dittrisch botste in volle vaart op een ziekenauto, die een gewonde had vervoerd en nog op de baan" stond. De Duitser was op slag dood. Aanpassing uitkeringen voor oud-invaliden DEN HAAG, 27-6. De regering zal een adviesaanvrage lot de Sociaal- Economische Raad richten over de mogelijkheid van een optrekking van de W.A.O.-uitkeringen van hen, die reeds voor de inwerkingtreding van de wet arbeidsongeschiktheidsverze kering (dus vóór 1 juli 1967) invalide zijn geworden. De stichting bracht over deze aangelegenheden op 14 mei j.l. een verdeeld, advies uit. PRAAG, 27-6. Alexander Dubcek, gewezen eerste s ccrctaris van dc communistische partij van Tsjcclio- Slowakijc, is vrijdag door het 144 le den tellende centrale partücomitc als partijlid geschrapt. De 49-jarige Dubcek was in maart al geschorst. Hem wox-dt „rechts op portunisme" verweten. Hij is eerder als ambassadeur in Turkije ontsla gen en hij verloor zijn zetel in de federale vergadering. Sinds 1939 is Dubcek lid van de partij geweest. SAIGON, 27-6. Voor de tweede keer in enkele dagen hebben dc Amerikaanse B-52-bommenwerpers hun aanvallen voornamelenk gericht op Cambodja en Laos met de bedoe ling de communistische verbindings lijnen langs de Mekong en via de Ho-Tsji-Minh cn de Sihanock-route af te snijden. Dit is in Saigon verno men. Op de vraag hoeveel vluchten er dc laatste tien uur waren gemaakt weigerde een Amerikaanse woord voerder een exact antwoord te geven Volgens hem waren het er „veel". Een reusachtige golf heeft de pa pyrusboot „Ra 2" vande Noorse on derzoeker Thor Hcycrdahl getroffen. Hij vaart nu met verminderde snel heid naar Antiqua, zo blijkt uil een in Bridgetown (Barbados) ontvangen radiobericht. Bejaarden van Kerkwerve maakten geslaagde reis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2